FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SOC Pyöräsuunnistus sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Voutilainen Lotta MuuRa 27.16 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Voutilainen Viivi MuuRa 14.18 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pelkonen Roosa RaVa 20.52 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Korhonen Julia RaKaS 21.26 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lindroth Mia AR 24.23 0.00.00
2 Närhi Minna JRV 24.51 0.00.28

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Stengård Ingrid SV 18.50 0.00.00 100.44
2 Hakala Eeva-Liisa KortJV 18.54 0.00.04 98.72
3 Pökälä Mona AR 20.57 0.02.07 87.83
4 Laurila Susanna JalJa 20.59 0.02.09 86.46
5 Haga Antonia Botnia 22.08 0.03.18 80.80
6 Penttilä Marja KoS 22.30 0.03.40 78.34
7 Andelin Sanna LaTa 25.20 0.06.30 68.56
8 Ovaska Heli Pohjant 26.31 0.07.41 64.53
9 Lehtimäki Tuuli LHR 26.43 0.07.53 63.08
10 Niiranen Anniina LS-37 28.39 0.09.49 57.92
11 Andelin Marjaana LaTa 31.56 0.13.06 51.16
Hara Marika Koovee KES -
Sundvik Pernilla Minken EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kivelä Riikka VeVe 18.22 0.00.00 68.67
2 Heiskanen Reetta SaRa 18.46 0.00.24 65.19
3 Munsterhjelm Camilla Pohjant 19.12 0.00.50 61.75
4 Keskinarkaus Leena Raus 20.41 0.02.19 55.49
5 Salomaa Anne IPR 22.55 0.04.33 48.43
6 Viitajoki Päivi LaTa 26.46 0.08.24 40.05
Kurittu Kaisa Kalske EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 17.34 0.00.00 62.97
2 Yrjölä Ulla MuuRa 20.18 0.02.44 52.45
3 Paalanen Satu IPR 21.43 0.04.09 47.12
4 Pelkonen Suvi VeVe 22.09 0.04.35 44.32
5 Nissinen Ulla S-JKL 24.31 0.06.57 38.35

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Erkkilä Marja RaJu 21.17 0.00.00 51.00
2 Breilin Henna IPR 24.37 0.03.20 42.44
3 Pirttilä Lea OH 25.18 0.04.01 39.69
4 Lindroth Tuija AR 28.28 0.07.11 33.84
5 Blomster Anne-Maj SV 31.34 0.10.17 29.23

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Riikonen Tiina HU-46 16.51 0.00.00 51.52
2 Björkqvist Yvonne Minken 17.31 0.00.40 47.09
3 Tirkkonen Liisa RaJu 26.10 0.09.19 29.86
4 Pietinen Liisa-Marjatta AR 39.45 0.22.54 18.56

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Anttila Sisko LamSä 18.13 0.00.00
2 Sairanen Maarit MSParma 31.57 0.13.44

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 29.39 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 15.26 0.00.00
2 Ohramaa Tuula Jyry 20.06 0.04.40

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Venetjoki Väinö KoS 14.10 0.00.00
2 Heikkilä Niklas KS 15.09 0.00.59
3 Nykänen Tomi LamSä 15.32 0.01.22

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lilja Juha TP 16.36 0.00.00 50.46
2 Kiljunen Eemeli RaVa 17.09 0.00.33 46.40
3 Kleemola Arttu Eks 20.25 0.03.49 36.92
Kankkunen Jyri SaRa KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toivanen Elmeri KS 18.45 0.00.00 65.75
2 Pietikäinen Sauli KS 19.11 0.00.26 61.85
3 Puolakanaho Sakari HyRa 19.26 0.00.41 58.68
4 Nieminen Verneri RaVa 20.18 0.01.33 53.89
5 Kleemola Joona Eks 21.06 0.02.21 49.66
Björnman Robert KyS EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tervala Miska RaVa 20.08 0.00.00

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Jussi JalJa 16.21 0.00.00 100.47
2 Blomster Anders SV 16.27 0.00.06 99.15
3 Niemi Pekka KanSu 16.42 0.00.21 96.96
4 Juura Elmeri KanSu 16.58 0.00.37 94.75
5 Jutila Juuso KanSu 17.24 0.01.03 91.71
6 Tervala Mika RaVa 17.32 0.01.11 90.34
7 Haga André Botnia 17.34 0.01.13 89.51
8 Kyyrönen Samuli RR 18.32 0.02.11 84.20
9 Kaskinen Kare UlvUra 18.58 0.02.37 81.66
10 Tommola Mikko LS-37 19.15 0.02.54 79.85
11 Pensas Mika Malax 19.41 0.03.20 77.50
12 Jutila Jaakko TP 19.42 0.03.21 76.83
13 Seppänen Kari-Pekka RasKa 20.15 0.03.54 74.17
14 Forsblom Vesa RR 20.20 0.03.59 73.29
15 Virsu Antti KeU 20.21 0.04.00 72.65
16 Sundelin Ville UlvUra 20.47 0.04.26 70.57
17 Hongell Timo KoS 21.50 0.05.29 66.64
18 Kemppainen Tommi KeU 24.55 0.08.34 57.92
19 Kemppinen Mikko LaTa 33.31 0.17.10 42.71
Orava Esa RaVa HYL -
Saarinen Juho MU KES -
Wik Tony Minken EIL -
Lahtinen Tuomo AR HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Keskinarkaus Matti OH 18.40 0.00.00 80.15
2 Sarkkinen Timo LaTa 19.18 0.00.38 75.20
3 Kankkunen Riku SaRa 19.32 0.00.52 72.00
4 Tiirikainen Taneli UlvUra 20.02 0.01.22 67.96
5 Kuuttila Vili TuS 25.42 0.07.02 51.23
Voutilainen Arto MuuRa HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pohjola Pasi Lynx 21.33 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Raudus Timo Eks 18.48 0.00.00 71.04
2 Gynther Kimmo IHR 18.57 0.00.09 68.97
3 Marttinen Tuomo IPR 20.54 0.02.06 61.16
4 Kleemola Jouko Eks 21.25 0.02.37 58.35
5 Karppinen Tom RaVa 22.52 0.04.04 53.40
6 Lindfors Max SV 23.24 0.04.36 50.96
7 Kiljunen Juha RaVa 24.55 0.06.07 46.71
Iisakkala Jari RasKa KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 15.27 0.00.00 67.06
2 Ojala Hannu TarpSu 15.42 0.00.15 64.75
3 Launonen Jarmo KeU 15.43 0.00.16 63.45
4 Saari Ismo IPR 16.54 0.01.27 57.86
5 Nokelainen Kai JRV 19.33 0.04.06 49.02
6 Saari Vesa IPR 21.56 0.06.29 42.81
7 Lehtinen Jukka AR 23.08 0.07.41 39.75
8 Holm Mikael Minken 23.37 0.08.10 38.11
9 Koponen Jarmo Navi 24.51 0.09.24 35.44
Åkerman Jari RasKe EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martikainen Pasi IPR 17.10 0.00.00 60.05
2 Juura Esa KanSu 18.34 0.01.24 54.14
3 Peltonen Heikki IPR 19.08 0.01.58 51.19
4 Fogelholm Mikael KeU 19.17 0.02.07 49.45
5 Suominen Tauno JäPa 20.08 0.02.58 46.08
6 Aalto Timo TurSa 21.13 0.04.03 42.52
7 Nuoranne Jussi LHR 22.05 0.04.55 39.68

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tyrväinen Heikki JäPa 16.59 0.00.00 54.43
2 Kattelus Keijo VeVe 18.04 0.01.05 48.61
3 Sundelin Rolf-Erik GIF 21.40 0.04.41 38.40
4 Honkanen Reijo TurSa 23.14 0.06.15 33.82
Ollikainen Seppo JuvU EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ilkka Jarmo RaJu 19.40 0.00.00 52.33
2 Ojala Antti TurSa 21.35 0.01.55 46.79
3 Pökälä Pekka AR 22.29 0.02.49 44.06
4 Nurminen Heikki IPR 22.36 0.02.56 42.98
5 Varjonen Antero RR 26.59 0.07.19 35.28
6 Kaskinen Reino UlvUra 28.54 0.09.14 32.27
7 Jokinen Leo KoS 31.06 0.11.26 29.37
8 Sarkkinen Heino LaTa 38.36 0.18.56 23.16
Juola Eero KoS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Torvikoski Jouko JäPa 16.26 0.00.00 49.32
2 Martikainen Arvo LS-37 18.03 0.01.37 43.56
3 Kanerva Unto Jyry 18.19 0.01.53 41.60
4 Lind Matti KiimU 19.41 0.03.15 37.47
5 Laitinen Raimo SuSi 20.14 0.03.48 35.25
6 Kettunen Seppo Jyry 22.19 0.05.53 30.87

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ruponen Pentti Hiisi 21.39 0.00.00 22.26
2 Kuisla Raimo EE 26.26 0.04.47 17.32
3 Ijas Johannes KeU 29.15 0.07.36 14.83
4 Holm Lars-Gunnar Botnia 30.29 0.08.50 13.44