FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SOC Pyöräsuunnistus, lyhennetty keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Voutilainen Lotta MuuRa 40.36 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Voutilainen Viivi MuuRa 21.06 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pelkonen Roosa RaVa 30.58 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Korhonen Julia RaKaS 41.29 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lindroth Mia AR 58.59 0.00.00
2 Närhi Minna JRV 1.04.00 0.05.01

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hakala Eeva-Liisa KortJV 43.43 0.00.00 91.69
2 Laurila Susanna JalJa 44.00 0.00.17 89.74
3 Stengård Ingrid SV 45.25 0.01.42 85.61
4 Haga Antonia Botnia 46.23 0.02.40 82.53
5 Penttilä Marja KoS 48.06 0.04.23 78.34
6 Pökälä Mona AR 50.12 0.06.29 73.86
7 Ovaska Heli Pohjant 57.45 0.14.02 63.16
8 Andelin Sanna LaTa 1.00.48 0.17.05 59.01
9 Niiranen Anniina LS-37 1.04.47 0.21.04 54.45
10 Andelin Marjaana LaTa 1.13.53 0.30.10 46.93
Lehtimäki Tuuli LHR KES -
Sundvik Pernilla Minken EIL -
Hara Marika Koovee EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Reetta SaRa 34.19 0.00.00 78.03
2 Kivelä Riikka VeVe 34.23 0.00.04 74.96
3 Munsterhjelm Camilla Pohjant 40.16 0.05.57 61.51
4 Salomaa Anne IPR 40.37 0.06.18 58.51
5 Keskinarkaus Leena Raus 41.13 0.06.54 55.22
Viitajoki Päivi LaTa EIL -
Kurittu Kaisa Kalske EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 32.52 0.00.00 61.09
2 Yrjölä Ulla MuuRa 35.58 0.03.06 53.73
3 Paalanen Satu IPR 36.23 0.03.31 51.05
4 Nissinen Ulla S-JKL 40.07 0.07.15 44.42
5 Pelkonen Suvi VeVe 41.38 0.08.46 40.99

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Erkkilä Marja RaJu 37.56 0.00.00 51.00
2 Pirttilä Lea OH 46.00 0.08.04 40.48
3 Breilin Henna IPR 50.31 0.12.35 35.42
4 Lindroth Tuija AR 1.02.14 0.24.18 27.59
Blomster Anne-Maj SV KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Riikonen Tiina HU-46 28.54 0.00.00 52.84
2 Tirkkonen Liisa RaJu 31.33 0.02.39 45.98
3 Björkqvist Yvonne Minken 33.09 0.04.15 41.46
4 Pietinen Liisa-Marjatta AR 41.54 0.13.00 30.98

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Anttila Sisko LamSä 29.49 0.00.00
2 Sairanen Maarit MSParma 44.14 0.14.25

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 32.03 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 20.49 0.00.00
2 Ohramaa Tuula Jyry 26.39 0.05.50

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Venetjoki Väinö KoS 23.00 0.00.00
2 Heikkilä Niklas KS 23.33 0.00.33
3 Nykänen Tomi LamSä 24.32 0.01.32

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kiljunen Eemeli RaVa 28.17 0.00.00 54.60
2 Kankkunen Jyri SaRa 34.11 0.05.54 42.92
3 Kleemola Arttu Eks 36.50 0.08.33 37.73
Lilja Juha TP HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toivanen Elmeri KS 46.35 0.00.00 64.48
2 Pietikäinen Sauli KS 46.36 0.00.01 62.04
3 Nieminen Verneri RaVa 47.21 0.00.46 58.68
4 Kleemola Joona Eks 56.59 0.10.24 46.78
Puolakanaho Sakari HyRa KES -
Björnman Robert KyS EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tervala Miska RaVa 45.33 0.00.00

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lahtinen Tuomo AR 38.50 0.00.00 99.39
2 Saarinen Juho MU 39.12 0.00.22 97.76
3 Juura Elmeri KanSu 39.39 0.00.49 95.95
4 Laurila Jussi JalJa 39.41 0.00.51 95.18
4 Haga André Botnia 39.41 0.00.51 95.18
4 Niemi Pekka KanSu 39.41 0.00.51 95.18
7 Tervala Mika RaVa 40.38 0.01.48 90.92
8 Blomster Anders SV 42.10 0.03.20 86.96
9 Pensas Mika Malax 43.16 0.04.26 84.11
10 Kaskinen Kare UlvUra 43.18 0.04.28 83.41
11 Jutila Juuso KanSu 44.13 0.05.23 81.05
12 Tommola Mikko LS-37 44.19 0.05.29 80.25
13 Kyyrönen Samuli RR 44.39 0.05.49 79.03
14 Forsblom Vesa RR 45.14 0.06.24 77.40
15 Hongell Timo KoS 46.21 0.07.31 74.94
16 Jutila Jaakko TP 48.34 0.09.44 70.96
17 Virsu Antti KeU 49.11 0.10.21 69.51
18 Seppänen Kari-Pekka RasKa 50.29 0.11.39 67.17
19 Sundelin Ville UlvUra 55.45 0.16.55 60.33
20 Kemppinen Mikko LaTa 56.10 0.17.20 59.39
21 Kemppainen Tommi KeU 59.41 0.20.51 55.43
Wik Tony Minken EIL -
Orava Esa RaVa HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Keskinarkaus Matti OH 43.04 0.00.00 80.96
2 Kankkunen Riku SaRa 45.11 0.02.07 74.85
3 Sarkkinen Timo LaTa 45.45 0.02.41 71.64
4 Tiirikainen Taneli UlvUra 50.54 0.07.50 62.34
5 Voutilainen Arto MuuRa 52.45 0.09.41 58.17
6 Kuuttila Vili TuS 54.43 0.11.39 54.17

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pohjola Pasi Lynx 50.51 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Gynther Kimmo IHR 44.17 0.00.00 70.85
2 Raudus Timo Eks 45.25 0.01.08 67.60
3 Marttinen Tuomo IPR 47.36 0.03.19 63.09
4 Kleemola Jouko Eks 50.47 0.06.30 57.81
5 Karppinen Tom RaVa 50.55 0.06.38 56.34
6 Lindfors Max SV 53.53 0.09.36 51.99
7 Kiljunen Juha RaVa 56.49 0.12.32 48.12
Iisakkala Jari RasKa HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 28.12 0.00.00 68.39
2 Saari Ismo IPR 29.51 0.01.39 63.40
3 Ojala Hannu TarpSu 31.12 0.03.00 59.50
4 Launonen Jarmo KeU 31.36 0.03.24 57.60
5 Nokelainen Kai JRV 35.02 0.06.50 50.92
6 Saari Vesa IPR 35.33 0.07.21 49.17
7 Holm Mikael Minken 38.02 0.09.50 45.01
8 Lehtinen Jukka AR 38.32 0.10.20 43.48
9 Koponen Jarmo Navi 47.07 0.18.55 34.79
Åkerman Jari RasKe EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martikainen Pasi IPR 31.08 0.00.00 60.43
2 Suominen Tauno JäPa 32.32 0.01.24 56.38
3 Peltonen Heikki IPR 35.09 0.04.01 50.85
4 Juura Esa KanSu 36.30 0.05.22 47.68
5 Fogelholm Mikael KeU 36.41 0.05.33 46.16
6 Nuoranne Jussi LHR 41.34 0.10.26 39.60
7 Aalto Timo TurSa 42.04 0.10.56 38.01

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tyrväinen Heikki JäPa 30.34 0.00.00 56.53
2 Kattelus Keijo VeVe 34.57 0.04.23 46.97
3 Honkanen Reijo TurSa 35.02 0.04.28 44.39
4 Sundelin Rolf-Erik GIF 41.03 0.10.29 35.78
Ollikainen Seppo JuvU EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juola Eero KoS 32.30 0.00.00 49.84
2 Ilkka Jarmo RaJu 35.20 0.02.50 44.86
3 Ojala Antti TurSa 36.41 0.04.11 42.26
4 Nurminen Heikki IPR 40.13 0.07.43 37.68
5 Kaskinen Reino UlvUra 45.01 0.12.31 32.90
6 Varjonen Antero RR 48.15 0.15.45 29.97
Pökälä Pekka AR HYL -
Sarkkinen Heino LaTa HYL -
Jokinen Leo KoS EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Torvikoski Jouko JäPa 28.32 0.00.00 46.55
2 Martikainen Arvo LS-37 29.37 0.01.05 43.17
3 Lind Matti KiimU 29.41 0.01.09 41.39
4 Kettunen Seppo Jyry 30.54 0.02.22 38.15
5 Kanerva Unto Jyry 31.53 0.03.21 35.41
Laitinen Raimo SuSi EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Holm Lars-Gunnar Botnia 22.12 0.00.00 22.26
2 Ijas Johannes KeU 35.16 0.13.04 13.31
3 Ruponen Pentti Hiisi 44.55 0.22.43 9.90
4 Kuisla Raimo EE 46.32 0.24.20 9.03