FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Varsinais-Suomen avoin Am-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruohola Akseli MSParma 30.14 0.00.00 89.62 87.80
2 Ikonen Pasi PR 30.45 0.00.31 87.67 85.89
3 Vuori Justus TuS 31.39 0.01.25 84.75 83.03
4 Upitis Uldis TuMe 32.23 0.02.09 82.41 80.74
5 Salmenoja Samuli MSParma 32.29 0.02.15 81.74 80.08
6 Caune Ilgvars VeVe 33.01 0.02.47 80.01 78.38
7 Mäkinen Tapani TuMe 33.05 0.02.51 79.44 77.83
8 Krumins Rihards TuMe 33.17 0.03.03 78.56 76.96
9 Arola Topias PR 33.20 0.03.06 78.03 76.45
10 Lindeqvist Markus PR 34.12 0.03.58 75.66 74.12
11 Reneslacis Valters VeVe 34.16 0.04.02 75.12 73.59
12 Dahlen Mats PIF 34.48 0.04.34 73.57 72.08
13 Ekström Niklas MSParma 35.55 0.05.41 70.91 69.47
14 Titomers Endijs TuMe 36.26 0.06.12 69.53 68.12
15 Fomin Daniil TuS 36.27 0.06.13 69.13 67.72
16 Lapila Eero MSParma 36.32 0.06.18 68.60 67.21
17 Koskinen Roope KR 36.59 0.06.45 67.40 66.03
18 Lehtonen Elias MSParma 37.29 0.07.15 66.14 64.80
19 Leirimaa Tatu LS-37 37.49 0.07.35 65.20 63.87
20 Elo Markku AngA 37.54 0.07.40 64.70 63.38
21 Rousku Samuli MSParma 38.17 0.08.03 63.70 62.40
22 Kerkola Nico AngA 40.05 0.09.51 60.50 59.27
23 Kleemola Lauri Lynx 40.38 0.10.24 59.34 58.14
24 Ylikylä Petja AngA 41.27 0.11.13 57.85 56.67
25 Kerkola Teemu SuSi 41.29 0.11.15 57.48 56.31
26 Sainio Santeri KangSK 43.41 0.13.27 54.27 53.17
27 Arki Vesa TuMe 44.09 0.13.55 53.39 52.31
28 Hellman Aleksi MSParma 45.04 0.14.50 52.00 50.95
29 Niskanen Teemu LS-37 46.30 0.16.16 50.11 49.09
30 Tölkkö Tommi MSParma 46.42 0.16.28 49.60 48.60
Karttila Aleksi MSParma HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viberg Tuulia MSParma 29.41 0.00.00 87.41 86.76
2 Nymalm Amy PIF 30.14 0.00.33 85.26 84.62
3 Väätäjä Milja PR 30.45 0.01.04 83.28 82.65
4 Westerlund Ina PR 31.17 0.01.36 81.32 80.71
5 Dambe Inga PR 31.53 0.02.12 79.26 78.66
6 Kirvesmies Lotta LS-37 33.43 0.04.02 74.45 73.89
7 Ankelo Elsa MSParma 33.56 0.04.15 73.47 72.92
8 Lindeqvist Katri PR 35.08 0.05.27 70.48 69.95
9 Yliluikki Henna AngA 35.11 0.05.30 69.90 69.37
10 Sareila Outi MSParma 35.48 0.06.07 68.22 67.71
11 Ylikylä Sanna AngA 35.58 0.06.17 67.44 66.93
12 Koskinen Noora MSParma 36.25 0.06.44 66.14 65.64
13 Julkunen Sonja TuS 36.39 0.06.58 65.25 64.77
14 Jakobsson Laura RasKa 36.41 0.07.00 64.73 64.25
15 Lehtonen Venla MSParma 37.40 0.07.59 62.59 62.13
16 Rantala Henna TuS 38.36 0.08.55 60.64 60.19
17 Valtonen Anni MSParma 39.44 0.10.03 58.49 58.05
18 Saarinen Anu Rasti88 40.04 0.10.23 57.58 57.15
19 Miettinen Minna MSParma 40.32 0.10.51 56.50 56.07
20 Etu-Huitti Tanja MSParma 43.28 0.13.47 52.30 51.90
21 Haapasaari Ilona TuS 43.56 0.14.15 51.36 50.97
22 Jerkku Laura TuS 45.15 0.15.34 49.49 49.12
23 Brink Johanna PIF 48.54 0.19.13 45.45 45.11
Ylimaa Henna AngA KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Julius Rasti88 37.38 0.00.00 35.35 34.93
2 Pajunen Jari PertPe 40.03 0.02.25 31.97 31.59
3 Saari Tatu SuSe 40.17 0.02.39 30.55 30.19
4 Tolonen Timo SiiRa 48.40 0.11.02 24.26 23.97
5 Lähdekorpi Mikko AngA 1.43.19 1.05.41 10.94 10.82

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Tuomas EsAk 37.36 0.00.00 41.57 39.13
2 Päärni Pertti MSParma 38.27 0.00.51 39.43 37.12
3 Lahdenperä Samuli PR 38.29 0.00.53 38.18 35.94
4 Korhonen Heikki RaPi 40.12 0.02.36 35.38 33.31
5 Tranberg Saku PR 48.59 0.11.23 28.08 26.43
Räsänen Mikko MaMa HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laaksonen Markku Rasti88 28.14 0.00.00 59.75 57.87
2 Riikonen Petri PertPe 32.41 0.04.27 50.97 49.37
3 Virtanen Matti TuNMKY 32.56 0.04.42 49.94 48.37
4 Kyllästinen Jyri RaLu 33.39 0.05.25 48.25 46.73
5 Lehtonen Eero UlvUra 33.49 0.05.35 47.39 45.90
6 Vaininen Juha TuS 34.17 0.06.03 46.13 44.68
7 Hongisto Osmo LoJa 34.48 0.06.34 44.84 43.43
8 Heikkonen Rami SuSi 38.11 0.09.57 40.31 39.05
9 Rintala Veli-Matti MSParma 38.55 0.10.41 39.01 37.79
10 Rantala Pasi TuS 41.24 0.13.10 36.16 35.03
11 Harju Joonas VaRa 43.38 0.15.24 33.83 32.76
12 Nurmiainen Jouko Raseborg 44.53 0.16.39 32.42 31.40
Mulari Valtteri MaMa HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 24.08 0.00.00 64.32 63.49
2 Mannervesi Mika AngA 26.06 0.01.58 58.88 58.12
3 Kallioniemi Janne RaLu 26.28 0.02.20 57.48 56.73
4 Kääriäinen Sami TuMe 28.44 0.04.36 52.41 51.72
5 Kerkola Mika SuSi 28.58 0.04.50 51.45 50.78
6 Parttimaa Timo AngA 29.53 0.05.45 49.35 48.71
7 Nieminen Jyrki LHR 30.32 0.06.24 47.79 47.17
8 Nokka Ilkka Rasti88 31.21 0.07.13 46.05 45.45
9 Mattila Olli MSParma 32.10 0.08.02 44.40 43.82
10 Päivike Johan RaPi 32.56 0.08.48 42.89 42.34
11 Pihlajaniemi Janne VePo 33.59 0.09.51 41.11 40.58
12 Suominen Juha-Matti LaJy 34.16 0.10.08 40.32 39.79
13 Brink Anders PIF 38.22 0.14.14 35.61 35.14
14 Jerkku Jarmo TuS 40.56 0.16.48 32.99 32.56
15 Helander Mika MSParma 45.04 0.20.56 29.62 29.24
16 Lilja Marko MSParma 47.50 0.23.42 27.59 27.23

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jaakkola Jari MaMa 21.28 0.00.00 55.78 54.92
2 Yliluikki Matti SuSi 22.01 0.00.33 53.87 53.05
3 Laaksonen Petri UNO 23.36 0.02.08 49.78 49.02
4 Hiukka Petri Rasti88 25.08 0.03.40 46.30 45.59
5 Virta Marko TuS 26.02 0.04.34 44.27 43.59
6 Ruohola Risto MSParma 26.35 0.05.07 42.93 42.27
7 Koponen Visa PertPe 27.10 0.05.42 41.60 40.96
8 Suominen Jukka LaJy 27.43 0.06.15 40.37 39.75
9 Elo Jussi LaJy 28.05 0.06.37 39.44 38.83
10 Ylitalo Matti LoJa 28.07 0.06.39 38.99 38.39
11 Sinkkonen Juha Rasti88 28.34 0.07.06 37.99 37.40
12 Lainema Timo TuMe 28.48 0.07.20 37.29 36.72
13 Köyvönen Kimmo MaMa 29.18 0.07.50 36.27 35.71
14 Lammila Jyrki LaJy 31.20 0.09.52 33.56 33.04
15 Ståhlström Janne UNO 36.29 0.15.01 28.51 28.07
16 Muhonen Arto KR 39.06 0.17.38 26.32 25.91
17 Huhtala Ismo YlKi 47.53 0.26.25 21.25 20.93

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Kari TuMe 22.42 0.00.00 47.68 47.26
2 Paganus Ari AngA 23.57 0.01.15 44.51 44.12
3 Viili Osmo MSParma 28.11 0.05.29 37.25 36.92
4 Lehtonen Jukka TuS 28.13 0.05.31 36.63 36.31
5 Keskitalo Markku MSParma 28.43 0.06.01 35.43 35.12
6 Arki Hannu TuMe 28.45 0.06.03 34.82 34.52
7 Uusikartano Simo TuMe 28.53 0.06.11 34.10 33.80
8 Vuori Rauno AngA 28.56 0.06.14 33.48 33.19
9 Lanne Vesa Hiisi 30.15 0.07.33 31.48 31.21
10 Aakula Ilkka PR 30.45 0.08.03 30.45 30.18
11 Leppänen Kimmo HirvHe 38.11 0.15.29 24.09 23.88

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtanen Simo HinnYr 21.19 0.00.00 45.95 45.80
2 Ritanotko Markku TuMe 22.37 0.01.18 43.01 42.88
3 Virtanen Jari PR 24.19 0.03.00 39.73 39.60
4 Kuivala Hannu TuS 24.41 0.03.22 38.87 38.75
5 Hintukainen Keijo TuS 25.07 0.03.48 37.93 37.81
6 Lindroos Mårten KSF 25.30 0.04.11 37.10 36.98
7 Laakso Antero SuosmSa 25.40 0.04.21 36.60 36.48
8 Kuivala Juha TuS 25.58 0.04.39 35.92 35.81
9 Halme Tapio AngA 26.11 0.04.52 35.37 35.26
10 Andersson Bror KSF 26.17 0.04.58 34.98 34.87
11 Jokinen Matti TuVi 27.27 0.06.08 33.25 33.14
12 Etu-Huitti Arto MSParma 27.41 0.06.22 32.73 32.62
13 Sipponen Markku PR 28.11 0.06.52 31.91 31.81
14 Alhoke Timo TuMe 28.32 0.07.13 31.28 31.19
15 Hongisto Keijo LoJa 29.13 0.07.54 30.32 30.23
16 Helkkula Rauli TuMe 29.14 0.07.55 30.08 29.98
17 Niemi Esa MSParma 31.32 0.10.13 27.67 27.59
18 Havia Jouko PR 32.52 0.11.33 26.35 26.26
19 Nieminen Taisto RaPi 36.46 0.15.27 23.37 23.30
20 Lehtoruusu Aarno LaJy 37.48 0.16.29 22.55 22.48
21 Salonen Kauko TuMe 39.33 0.18.14 21.39 21.32
22 Nurminen Hannu Hiisi 44.00 0.22.41 19.07 19.01
23 Lukander Harri RaPi 50.06 0.28.47 16.62 16.57

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukonen Veikko PiKe 19.57 0.00.00 42.16 41.83
2 Sinnelä Reino SuSi 21.32 0.01.35 38.69 38.39
3 Salmenoja Pertti HirvHe 21.37 0.01.40 38.18 37.88
4 Tuomola Touko Rasti88 21.48 0.01.51 37.49 37.21
5 Virtanen Jorma Hiisi 21.54 0.01.57 36.96 36.68
6 Tamminen Pentti PertPe 23.40 0.03.43 33.87 33.61
7 Alexandersson Yngve PIF 23.41 0.03.44 33.51 33.26
8 Mustranta Antti HS 24.22 0.04.25 32.25 32.00
9 Kallio Erkki LoJa 27.03 0.07.06 28.76 28.54
10 Röytiö Lauri PR 27.58 0.08.01 27.54 27.32
11 Viljanen Keijo LoJa 28.06 0.08.09 27.12 26.92
12 Kuosa Harri LoJa 29.02 0.09.05 25.98 25.78
13 Koskinen Timo VaHa 29.29 0.09.32 25.32 25.12
14 Alilonttinen Martti MSParma 31.20 0.11.23 23.57 23.39
15 Riikonen Rauno PertPe 34.30 0.14.33 21.18 21.02
16 Aarnio Seppo RaPi 37.38 0.17.41 19.21 19.06
Peltola Oke TuS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tammisaari Pentti HirvHe 18.34 0.00.00 40.32 40.24
2 Vannas Hannu MSParma 19.13 0.00.39 38.66 38.59
3 Hongisto Heimo LoJa 19.22 0.00.48 38.07 38.00
4 Lehtinen Olli TuS 20.13 0.01.39 36.20 36.13
5 Pajunen Heikki PR 20.32 0.01.58 35.36 35.30
6 Laine Erkki AngA 22.12 0.03.38 32.46 32.39
7 Orrensalo Reijo TuVi 22.40 0.04.06 31.54 31.48
8 Urhonen Seppo TuS 23.10 0.04.36 30.62 30.56
9 Virtanen Kalle RaLu 23.16 0.04.42 30.24 30.19
10 Hakala Pekka KS 23.29 0.04.55 29.73 29.67
11 Kallio Kari SuSi 23.37 0.05.03 29.32 29.27
12 Kärkkäinen Antero RaLu 23.50 0.05.16 28.82 28.76
13 Hedenström Rauno MaMa 24.19 0.05.45 28.01 27.96
14 Mannervesi Simo RaLu 25.39 0.07.05 26.34 26.29
15 Grönroos Timo MSParma 25.53 0.07.19 25.89 25.84
16 Mäkinen Jaakko AngA 25.54 0.07.20 25.65 25.60
17 Peltola Tuomo MSParma 26.44 0.08.10 24.64 24.60
18 Kärkkäinen Eero EsSu 37.07 0.18.33 17.60 17.56
19 Vuorinen Ilkka RaPi 52.05 0.33.31 12.43 12.41
Paldanius Jorma TuS HYL -
Rautarae Veikko HirvHe KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eilu Kalevi RaLu 20.44 0.00.00 34.94 34.72
2 Tuominen Niilo R-P 22.25 0.01.41 31.71 31.51
3 Kuutti Jorma PertPe 24.12 0.03.28 28.81 28.63
4 Mattsson Per-Åke KSF 24.39 0.03.55 27.74 27.56
5 Rosenqvist Onni SuosmSa 27.04 0.06.20 24.76 24.60
6 Viiri Jyrki HirvHe 30.54 0.10.10 21.25 21.11
7 Saario Pentti LoJa 31.37 0.10.53 20.34 20.21
8 Kuusisto Seppo RaLu 34.52 0.14.08 18.05 17.94
9 Nyman Per RasKa 36.49 0.16.05 16.73 16.62

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laavainen Matti MSParma 27.15 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ločmelis Jēkabs VeVe 30.02 0.00.00
2 Kallioniemi Jami RaLu 35.08 0.05.06

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallioniemi Justus RaLu 25.00 0.00.00 43.37 41.19
2 Isosaari Antti MSParma 28.15 0.03.15 35.50 33.72
3 Niemensivu Roni RaLu 28.38 0.03.38 32.19 30.57

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 13.10 0.00.00
2 Söyrilä Leevi AngA 13.50 0.00.40
3 Isosaari Aarne MSParma 16.08 0.02.58
4 Lamminmäki Aaro MSParma 16.53 0.03.43
5 Ankelo Tuomas MSParma 16.57 0.03.47
6 Tölkkö Carlit MSParma 20.15 0.07.05
7 Virtanen Topi PR 25.48 0.12.38

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahdenperä Aaro PR 13.50 0.00.00
2 Laine Oliver TuS 17.31 0.03.41
3 Saari Niilo PR 20.13 0.06.23
4 Halkilahti Emil AngA 20.19 0.06.29
5 Vilhonen Olavi PR 24.33 0.10.43
6 Aalto Pauli MSParma 24.41 0.10.51
7 Lähteenmäki Iiro TuS 31.28 0.17.38
8 Lehtinen Viljami AngA 43.31 0.29.41
Pihlaja Eeli PR HYL -

Sarja H10S
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saari Eino PR 25.09 0.00.00
2 Pärkö Voitto VaRa 25.45 0.00.36
3 Wiklund Anton RaHa 32.31 0.07.22
4 Korte Nuutti TuS 33.00 0.07.51
5 Riikonen Frans PertPe 34.20 0.09.11

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Sanna LoJa 35.05 0.00.00 44.14 45.43
2 Junnila Annastiina TuS 39.09 0.04.04 38.57 39.70
3 Salmi Anna MaMa 40.13 0.05.08 36.58 37.65
4 Dambe Signe PR 41.17 0.06.12 34.70 35.71
5 Kaarto Hanna Rasti88 42.16 0.07.11 32.97 33.94
6 Lehtinen Jaana PR 47.04 0.11.59 28.79 29.63
7 Jänkälä Susanna AngA 59.56 0.24.51 21.96 22.61

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paganus-Anttonen Mari AngA 29.49 0.00.00 50.68 49.04
2 Röytiö Jaana PR 31.04 0.01.15 47.42 45.89
3 Maisila Mirkka MSParma 31.55 0.02.06 44.98 43.53
4 Laine Marika TuS 36.08 0.06.19 38.68 37.43
5 Krappe Johanna MSParma 39.10 0.09.21 34.72 33.60
6 Huhtala Maija TuS 42.38 0.12.49 31.01 30.01
7 Mikkola Sanna TuMe 57.24 0.27.35 22.38 21.65

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elovaara Heli AngA 28.58 0.00.00 52.66 51.63
2 Velema Riikka Rasti88 29.22 0.00.24 50.39 49.40
3 Seppänen Minna Rasti88 29.55 0.00.57 47.93 46.99
4 Wolff Charlotta Raseborg 33.45 0.04.47 41.13 40.33
5 Lamppu Tiina MSParma 34.37 0.05.39 38.78 38.02
6 Tenhunen Oxana TuMe 55.22 0.26.24 23.42 22.96

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kauppila Marika PIF 28.24 0.00.00 53.55 50.92
2 Vapola Katariina MSParma 32.17 0.03.53 46.23 43.96
3 Valkonen Sanna TuS 33.37 0.05.13 43.55 41.41
4 Kerkola Tiina SuSi 37.29 0.09.05 38.29 36.41
5 Aho Johanna MSParma 44.17 0.15.53 31.77 30.21
6 Ala-Nissilä Tiina LoJa 49.31 0.21.07 27.84 26.47
7 Bütt Kristiina TuS 50.50 0.22.26 26.55 25.25
8 Brink Maria PIF 51.04 0.22.40 25.87 24.60
9 Franssila Hanna AngA 53.39 0.25.15 24.10 22.91

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskivaara Eija MSParma 25.18 0.00.00 48.14 47.39
2 Savolainen Paula PR 26.26 0.01.08 44.92 44.22
3 Sipponen Eija PR 26.36 0.01.18 43.49 42.82
4 Lammila Tarja LaJy 32.21 0.07.03 34.82 34.28
5 Sulavuori Eija TuMe 32.28 0.07.10 33.76 33.23
6 Pyökäri Susanna RaPi 38.47 0.13.29 27.48 27.05
7 Leppänen Satu HirvHe 48.08 0.22.50 21.51 21.17

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Miettinen Jaana TuS 22.41 0.00.00 42.33 41.84
2 Penger Carola PIF 24.01 0.01.20 38.78 38.33
3 Järvinen Anne RaPi 25.01 0.02.20 36.08 35.66
4 Uusitalo Hannele LoJa 27.00 0.04.19 32.37 31.99
5 Wirberg Taina RaPi 31.45 0.09.04 26.62 26.31
6 Lukander Hilkka RaPi 33.18 0.10.37 24.51 24.23

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomela Margit RaLu 20.09 0.00.00 45.73 45.77
2 Kalliola Pirkko MaMa 21.58 0.01.49 41.17 41.20
3 Nurminen Aila Hiisi 23.32 0.03.23 37.69 37.72
4 Lähteenmäki Pirjo PR 23.41 0.03.32 36.72 36.75
5 Sipponen Airi PR 24.08 0.03.59 35.32 35.35
6 Salmenoja Hely HirvHe 24.13 0.04.04 34.49 34.52
7 Hintukainen Terttu TuS 28.24 0.08.15 28.80 28.82
8 Metsämäki Leena TuS 34.49 0.14.40 22.99 23.01
Riikonen Margit PertPe KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Irmeli HirvHe 24.51 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mannervesi Helena RaLu 23.20 0.00.00 40.57 40.23
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 24.22 0.01.02 38.01 37.70
3 Koskinen Marja-Terttu VaHa 26.58 0.03.38 33.60 33.32
4 Ketola Paula LoJa 31.02 0.07.42 28.54 28.31
5 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 39.44 0.16.24 21.78 21.60
6 Viiri Rauni HirvHe 56.31 0.33.11 14.95 14.83
7 Kirkkala Aino SuosmSa 56.46 0.33.26 14.53 14.41
Kuutti Kirsti PertPe KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pirilä Elisa MSParma 28.00 0.00.00
2 Brink Henrika PIF 41.44 0.13.44

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elovaara Emma AngA 21.23 0.00.00 58.68 57.49
2 Kyllästinen Inka RaLu 26.30 0.05.07 43.80 42.91
3 Ahonen Jutta AngA 28.46 0.07.23 37.08 36.32

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohtander Eerika RaLu 15.32 0.00.00
2 Lehtonen Vilja AngA 15.46 0.00.14
3 Päärni Iina MSParma 15.56 0.00.24
4 Lehtinen Miina AngA 17.23 0.01.51
5 Lehtinen Martta AngA 18.32 0.03.00
6 Halkilahti Siiri AngA 23.58 0.08.26
7 Pihlajaniemi Aini Pohjant 24.25 0.08.53
8 Fingerroos Sofia PR 27.50 0.12.18
9 Lamppu Laura MSParma 28.31 0.12.59
10 Lamppu Lotta MSParma 35.44 0.20.12
11 Nurmiainen Elsa Raseborg 38.17 0.22.45

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttonen Helmiina AngA 14.37 0.00.00
2 Korte Martta TuS 14.57 0.00.20
3 Andelmaa Oona AngA 17.12 0.02.35
4 Rantanen Saga PIF 17.29 0.02.52
5 Rantanen Linn PIF 19.31 0.04.54
6 Brink Amanda PIF 19.51 0.05.14
7 Söyrilä Iida AngA 20.02 0.05.25
8 Wiklund Alma RaHa 32.17 0.17.40

Sarja D10S
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Velema Signe PR 20.19 0.00.00
2 Pihlaja Silva PR 21.56 0.01.37
3 Lonka Veera TuS 22.17 0.01.58
4 Laakso Vilja PR 27.17 0.06.58
5 Kenner Saga PR 30.59 0.10.40
6 Valkonen Selma TuS 31.07 0.10.48
7 Pärkö Viola VaRa 35.49 0.15.30