FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Keski-Suomen AM-pitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Lauri VaajTe 1.08.37 0.00.00 93.48 92.96
2 Saari Aki VaajTe 1.12.10 0.03.33 88.05 87.56
3 Sorvisto Juha VaajTe 1.12.27 0.03.50 86.87 86.39
4 Saari Toni VaajTe 1.13.52 0.05.15 84.39 83.92
5 Pohjola Lauri S-JKL 1.17.45 0.09.08 79.40 78.96
6 Sulkula Ilari VaajTe 1.19.17 0.10.40 77.11 76.68
7 Saari Petri VaajTe 1.19.56 0.11.19 75.73 75.31
8 Leinonen Pauli S-JKL 1.21.16 0.12.39 73.75 73.34
9 Sulkula Anton S-JKL 1.21.59 0.13.22 72.37 71.97
10 Ylinen Juho IkNV 1.23.43 0.15.06 70.15 69.76
11 Alonen Matti S-JKL 1.25.21 0.16.44 68.11 67.73
12 Salvioni Gianluca VaajTe 1.41.33 0.32.56 56.65 56.33
Tölli Marko S-JKL HYL -
Parkkinen Jussi AngA KES -
Kautto Lasse VaajTe KES -
Kalliokoski Jooseppi IkNV KES -
Ilmonen Aleksi JRV KES -
Sankari Matias LS-37 EIL -
Kohvakka Heikki Kalske EIL -
Hautala Jarkko VaajTe EIL -
Critchley Will VaajTe EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkki Janne KeuKi 1.08.43 0.00.00 59.16 59.37
2 Maukonen Timo RastiE4 1.17.36 0.08.53 50.43 50.60
3 Liimatainen Janne RastiE4 1.23.10 0.14.27 45.22 45.37
Haapalehto Tuomas VetU KES -
Ojala Mikko ViPa KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepo Mikko S-JKL 1.06.41 0.00.00 67.91 67.78
2 Heiskanen Ilkka EnonkU 1.11.34 0.04.53 62.32 62.21
3 Katajisto Teemu S-JKL 1.14.11 0.07.30 59.21 59.10
4 Nurminen Joonas JRV 1.14.39 0.07.58 57.93 57.82
5 Heino Samuli S-JKL 1.19.54 0.13.13 53.27 53.17
6 Kuronen Tommi JRV 1.26.49 0.20.08 48.25 48.16
7 Tiirikainen Samuli JRV 1.28.06 0.21.25 46.77 46.69
8 Sorri Pietari VaajTe 1.32.03 0.25.22 44.03 43.95
9 Rahkila Pyry VaajTe 1.34.50 0.28.09 42.02 41.94
Lahtomäki Olli JRV KES -
Kämäräinen Marko S-JKL KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartman Janne VaajTe 54.24 0.00.00 66.97 67.42
2 Kahelin Jouni VaajTe 56.43 0.02.19 63.36 63.78
3 Sivill Keijo RastiE4 59.16 0.04.52 59.80 60.20
4 Holm Jari ViiSu 59.40 0.05.16 58.56 58.95
5 Pietiläinen Juha RastiE4 1.00.30 0.06.06 56.93 57.32
6 Leppämäki Tero ViiSu 1.05.46 0.11.22 51.62 51.96
7 Löfman Tomi S-JKL 1.07.35 0.13.11 49.50 49.83
8 Peltola Matti KeuKi 1.09.33 0.15.09 47.38 47.70
9 Kaario Kimmo S-JKL 1.13.31 0.19.07 44.15 44.45
10 Näpänkangas Mika S-JKL 1.17.22 0.22.58 41.31 41.59
11 Hakamäki Matti S-JKL 1.26.53 0.32.29 36.21 36.46
12 Kohvakka Hannu Kalske 1.50.10 0.55.46 28.11 28.30

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomala Jyrki S-JKL 1.03.13 0.00.00 53.06 52.19
2 Koskinen Juha VaajTe 1.04.46 0.01.33 50.82 49.99
3 Puskala Tuomo RastiE4 1.10.55 0.07.42 45.53 44.78
4 Itkonen Raimo S-JKL 1.11.51 0.08.38 44.06 43.34
5 Ilmonen Matti JRV 1.19.01 0.15.48 39.27 38.62
6 Manerus Eero PetPe 1.35.15 0.32.02 31.92 31.39
7 Jussila Jorma JRV 1.56.35 0.53.22 25.54 25.12
Torvinen Pekka SiiRa KES -
Mutka Jouni S-JKL KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Panu JRV 59.59 0.00.00 48.81 48.31
2 Oikarinen Jarmo TP 1.02.49 0.02.50 45.90 45.43
3 Koponen Pekka LohiRa 1.06.36 0.06.37 42.64 42.20
4 Kalliokoski Arto PerhKi 1.07.44 0.07.45 41.28 40.85
5 Jurvakainen Jari S-JKL 1.12.12 0.12.13 38.11 37.72
6 Alakoski Markku S-JKL 1.13.19 0.13.20 36.93 36.56
7 Uuttu Risto S-JKL 1.13.51 0.13.52 36.07 35.70
8 Senttula Asko S-JKL 1.14.52 0.14.53 35.00 34.64
9 Salonen Hannu KonnU 1.16.18 0.16.19 33.76 33.42
10 Korhonen Hannu S-JKL 1.20.46 0.20.47 31.35 31.03
11 Korhonen Timo Hanka 1.29.01 0.29.02 27.95 27.67

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pekka Kalske 59.06 0.00.00 45.57 44.60
2 Helle Markku SaPu 1.00.40 0.01.34 43.56 42.64
3 Häkkinen Kari VaajTe 1.03.34 0.04.28 40.78 39.91
4 Peltonen Heikki IPR 1.10.12 0.11.06 36.21 35.44
5 Poikolainen Leo RastiE4 1.13.13 0.14.07 34.02 33.30
Matilainen Jorma S-JKL KES -
Leppäsalmi Juhani KeuKi KES -
Kurittu Lassi S-JKL KES -
Hämynen Timo ÄäSa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oksanen Risto SaPu 47.43 0.00.00 43.41 43.02
2 Lahti Jaakko S-JKL 49.08 0.01.25 41.78 41.41
3 Rauhamäki Kimmo JRV 50.43 0.03.00 40.12 39.76
4 Rantapuska Seppo PetPe 51.06 0.03.23 39.46 39.11
5 Lakanen Ensio VaajTe 51.09 0.03.26 39.06 38.72
6 Kaihlavirta Heikki TikSu 53.54 0.06.11 36.73 36.40
7 Kuusranta Vesa RastiE4 55.58 0.08.15 35.05 34.74
8 Myllyaho Lasse KeuKi 1.01.54 0.14.11 31.39 31.11
9 Valkonen Eino Hanka 1.07.50 0.20.07 28.38 28.13
10 Liukkonen Leo PiVe 1.09.05 0.21.22 27.60 27.35
11 Leino Tapio HS 1.09.54 0.22.11 27.02 26.78
12 Talala Timo S-JKL 1.11.08 0.23.25 26.29 26.06
13 Lax Erkki RastiE4 1.20.05 0.32.22 23.12 22.92
14 Äikäs Esko TikSu 1.26.04 0.38.21 21.30 21.12
15 Pakarinen Jouko RastiE4 1.28.01 0.40.18 20.62 20.44
16 Hytönen Jorma RastiE4 1.36.31 0.48.48 18.62 18.45
Rahkila Paavo VaajTe KES -
Järvenpää Voitto RastiE4 KES -
Turpeinen Timo VaajTe EIL -
Kautto Lennart S-JKL EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 42.29 0.00.00 38.10 37.89
2 Häkkinen Risto ViPa 51.12 0.08.43 31.33 31.16
3 Tammela Seppo TikSu 54.30 0.12.01 29.17 29.01
4 Saarinen Mikko KeuKi 56.02 0.13.33 28.12 27.97
5 Sorri Seppo PihtTu 57.13 0.14.44 27.29 27.14
6 Helminen Pentti JRV 59.33 0.17.04 25.98 25.84
7 Ottelin Pekka JRV 1.00.13 0.17.44 25.46 25.32
8 Hakokivi Jalo IPR 1.00.42 0.18.13 25.02 24.88
9 Nurminen Heikki IPR 1.01.11 0.18.42 24.59 24.45
10 Lehtonen Matti PiVe 1.03.21 0.20.52 23.52 23.39
11 Rantakangas Erkki AlajA 1.04.41 0.22.12 22.82 22.69
12 Valta Matti JRV 1.06.40 0.24.11 21.92 21.80
13 Kaivosaari Viljo RastiE4 1.07.39 0.25.10 21.39 21.27
14 Valkonen Mikko Hanka 1.12.54 0.30.25 19.66 19.55
15 Jylhä Keijo JRV 1.14.25 0.31.56 19.06 18.96
16 Jakovlev Sulo PiVe 1.18.28 0.35.59 17.90 17.80
Mali Pentti LohiRa HYL -
Voutilainen Taisto IPR KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 38.19 0.00.00 37.56 37.44
2 Salo Jaakko SaPu 39.53 0.01.34 35.63 35.52
3 Nieminen Mauno ViiSu 40.06 0.01.47 34.99 34.88
4 Reini Jaakko TikSu 42.08 0.03.49 32.88 32.78
5 Manerus Erkki PetPe 44.48 0.06.29 30.52 30.42
6 Jokinen Antti S-JKL 47.06 0.08.47 28.64 28.56
7 Puttonen Kalevi IPR 47.18 0.08.59 28.14 28.06
8 Keskinen Matti TikSu 48.16 0.09.57 27.21 27.12
9 Kinnunen Ilpo RastiE4 49.23 0.11.04 26.23 26.15
10 Valkonen Paavo Hanka 54.13 0.15.54 23.56 23.49
11 Paavilainen Arvo IPR 56.00 0.17.41 22.49 22.42
12 Valkonen Taisto Hanka 1.03.49 0.25.30 19.45 19.39
13 Rantala Eino SaPu 1.07.47 0.29.28 18.05 17.99

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Paavo SaPu 46.41 0.00.00 26.71 26.75
2 Häkkinen Tapani IPR 1.01.40 0.14.59 18.70 18.73
3 Leppänen Kalle RastiE4 1.15.03 0.28.22 14.12 14.14

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varis Henry JRV 1.15.04 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaismaa Lassi JRV 58.50 0.00.00 64.46 63.44
2 Kaario Arttu S-JKL 1.04.48 0.05.58 55.60 54.72
3 Inkilä Reetu KeuKi 1.12.41 0.13.51 46.96 46.21
4 Sipiläinen Konsta S-JKL 1.16.44 0.17.54 42.01 41.34

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Aarni JRV 43.16 0.00.00
2 Peltola Samuli KeuKi 48.53 0.05.37

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Elias JRV 26.29 0.00.00
2 Nurminen Hannes JRV 29.43 0.03.14
3 Liuha Otto ViPa 33.41 0.07.12
4 Peltola Tuomas KeuKi 36.12 0.09.43
5 Soanjärvi Santtu ViPa 40.40 0.14.11
Aho Miska ViPa EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppämäki Anton ViiSu 16.36 0.00.00
2 Konstari Elmeri JRV 18.53 0.02.17
3 Sulkula Sakari S-JKL 22.18 0.05.42
4 Inkilä Aapo KeuKi 23.25 0.06.49
5 Liuha Matias ViPa 23.34 0.06.58
6 Kahelin Janne S-JKL 25.29 0.08.53
7 Heino Paavo S-JKL 25.54 0.09.18
8 Kyrönlahti Tuukka ViPa 32.37 0.16.01
9 Tuomala Miiko S-JKL 35.14 0.18.38
10 Turpeinen Mikko ViPa 36.56 0.20.20
11 Siimes Niklas ViPa 51.13 0.34.37
Peltola Konsta KeuKi EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Vilho S-JKL 8.56 0.00.00
2 Sivill Tommi S-JKL 10.05 0.01.09
3 Kuronen Aapo JRV 10.44 0.01.48
4 Kämäräinen Aaro S-JKL 12.14 0.03.18
5 Inkilä Eero KeuKi 12.18 0.03.22
6 Kovanen Sauli S-JKL 13.36 0.04.40
7 Karjalainen Samuli JRV 15.20 0.06.24
8 Oksanen Reima S-JKL 16.12 0.07.16
9 Turpeinen Topi ViPa 16.48 0.07.52
10 Näpänkangas Olli S-JKL 17.18 0.08.22
11 Heino Eelis S-JKL 17.43 0.08.47
12 Kahelin Jasu S-JKL 21.19 0.12.23
13 Alonen Veikko S-JKL 25.15 0.16.19
14 Kallio Matias S-JKL 26.30 0.17.34
15 Kallio Aleksi S-JKL 26.32 0.17.36
16 Pimiä Aapo SaPu 26.40 0.17.44

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Merja JRV 53.49 0.00.00 101.90 101.03
2 Wennman Heini Pohjant 59.37 0.05.48 90.84 90.06
3 Klemettinen Veera S-JKL 1.01.16 0.07.27 87.27 86.53
4 Nurminen Inka JRV 1.03.10 0.09.21 83.56 82.85
5 Viberg Tuulia MSParma 1.03.30 0.09.41 82.04 81.34
6 Huuskonen Taija JRV 1.05.08 0.11.19 78.93 78.26
7 Taanila Marjo Koovee 1.09.48 0.15.59 72.67 72.05
8 Taini Mia JRV 1.11.56 0.18.07 69.57 68.97
9 Joensuu Marttiina Pohjant 1.16.08 0.22.19 64.83 64.27
10 Viholainen Elisa S-JKL 1.20.25 0.26.36 60.52 60.00
11 Truhponen Minna SaPu 1.32.52 0.39.03 51.67 51.23
12 Valkonen Outi Kalske 1.34.13 0.40.24 50.20 49.77
13 Kanko Ruut S-JKL 1.44.49 0.51.00 44.47 44.09
Korhonen Julia LappRi EIL -
Anttonen Sari KeuKi EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaipio Auli RastiE4 1.17.29 0.00.00
2 Korhonen Kati S-JKL 1.20.02 0.02.33

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Saana S-JKL 1.02.51 0.00.00 56.08 54.64
2 Kaario Katja S-JKL 1.08.10 0.05.19 49.12 47.86
3 Lainkari Mari JRV 1.17.05 0.14.14 41.15 40.09
4 Kallio Terhi S-JKL 1.31.15 0.28.24 32.83 31.99

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepo Tarja S-JKL 46.59 0.00.00 59.61 57.37
2 Ilmonen Kirsi JRV 54.51 0.07.52 50.29 48.41
3 Mäki Nina JRV 59.02 0.12.03 46.02 44.29
4 Tervonen Tarja IPR 1.01.34 0.14.35 43.44 41.81
5 Lahtinen Ulla S-JKL 1.02.43 0.15.44 41.97 40.40
6 Ahtola-Salonen Saila JRV 1.15.57 0.28.58 34.11 32.83
7 Oksanen Anu SaPu 1.17.51 0.30.52 32.74 31.51
8 Rissa Utu RastiE4 1.30.26 0.43.27 27.72 26.68
9 Aho Tuija Kalske 1.44.30 0.57.31 23.58 22.70
Lampinen Maarit KeuKi HYL -
Kahelin Anne S-JKL KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 1.22.47 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 46.36 0.00.00 55.97 55.52
2 Kärkkäinen Tarja JRV 48.34 0.01.58 52.10 51.67
3 Oikarinen Sirkka TP 54.21 0.07.45 45.11 44.75
4 Raatikainen Päivi RastiE4 1.09.04 0.22.28 34.37 34.09
5 Kalliokoski Katriina PerhKi 1.11.56 0.25.20 31.91 31.65
Kankaanranta Marja RastiE4 KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Teivaanmäki Eeva-Liisa KeuKi 1.03.51 0.00.00
2 Elfvengren Päivi S-JKL 1.23.32 0.19.41

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 35.29 0.00.00 45.68 45.70
2 Ketola Sirkka SaPu 39.23 0.03.54 39.61 39.63
3 Ikonen Sinikka SaPu 56.31 0.21.02 26.53 26.54
4 Asmundela Tuulikki S-JKL 1.17.10 0.41.41 18.64 18.65
Lakanen Sirpa MuuRa KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Tarja SaPu 1.05.58 0.00.00
Valkonen Leena Hanka KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Maiju S-JKL 58.39 0.00.00
2 Puikkonen Janika S-JKL 1.10.00 0.11.21
Oksanen Emmi SiiRa KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 54.03 0.00.00 54.33 52.68
2 Kovanen Anu S-JKL 56.34 0.02.31 49.97 48.45
3 Kauppinen Satu KeuKi 1.02.15 0.08.12 43.64 42.31
4 Kalliokoski Loviisa PerhKi 1.04.26 0.10.23 40.45 39.22
5 Aho Marika S-JKL 1.06.07 0.12.04 37.75 36.60

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Konstari Elena JRV 40.04 0.00.00 61.46 59.80
2 Pitkänen Hilla JRV 41.38 0.01.34 58.16 56.59
3 Leppäsalmi Sara KeuKi 44.04 0.04.00 54.02 52.56
4 Karjalainen Mikaela JRV 45.59 0.05.55 50.87 49.50
5 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 51.00 0.10.56 45.06 43.85
6 Tuomala Miina-Maria S-JKL 56.06 0.16.02 40.24 39.15
7 Lilja Riikka S-JKL 57.24 0.17.20 38.61 37.57
8 Mäkelä Aino SaPu 1.05.55 0.25.51 33.00 32.11
9 Holm Peppiina ViiSu 1.22.30 0.42.26 25.87 25.17
10 Keurulainen Siiri RastiE4 1.30.01 0.49.57 23.25 22.62
Näpänkangas Elsa S-JKL EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rasimus Siiri S-JKL 25.36 0.00.00
2 Pahkamäki Nella S-JKL 27.28 0.01.52
3 Sorri Sara S-JKL 27.52 0.02.16
4 Pitkänen Helmi JRV 28.13 0.02.37
5 Yijälä Siiri JRV 28.42 0.03.06
6 Huikko Helmi Kalske 29.45 0.04.09
7 Kaario Saara S-JKL 31.34 0.05.58
8 Kerkkonen Aada JRV 31.46 0.06.10
9 Leppämäki Elsa ViiSu 32.21 0.06.45
10 Lilja Liisa S-JKL 34.03 0.08.27
11 Lepo Veera S-JKL 46.24 0.20.48
12 Nieminen Noora S-JKL 47.39 0.22.03
Mäkelä Venla SaPu KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salonen Lotta JRV 24.26 0.00.00
2 Nyholm Veera JRV 47.19 0.22.53

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taini Elli JRV 11.43 0.00.00
2 Huikko Veera Kalske 12.59 0.01.16
3 Peltonen Riikka JRV 13.43 0.02.00
4 Keurulainen Helmi RastiE4 14.01 0.02.18
5 Laivanen Enni JRV 14.48 0.03.05
6 Isoaho Peppilotta S-JKL 16.15 0.04.32
7 Alonen Eeva S-JKL 16.17 0.04.34
8 Salonen Minttu JRV 16.19 0.04.36
9 Huikko Venla Kalske 17.07 0.05.24
10 Kautto Taru RastiE4 17.42 0.05.59
11 Roimela Ella S-JKL 19.33 0.07.50
12 Nyholm Ella JRV 24.02 0.12.19
13 Tupitsa Kerttu RastiE4 26.18 0.14.35