FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* FSOM långdistans
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simosas Otto Trian 1.27.03 0.00.00 88.57 86.93
2 Kronberg Christian Femman 1.28.30 0.01.27 86.71 85.11
3 Bäckström Anders Femman 1.33.08 0.06.05 82.00 80.49
4 Brunell Filip Trian 1.35.35 0.08.32 79.52 78.06
5 Hasu Topi Trian 1.37.03 0.10.00 77.95 76.51
6 Snickars Caj OK77 1.46.56 0.19.53 70.41 69.11
7 Jern Jens Femman 1.49.33 0.22.30 68.40 67.14
8 Kronberg Patrick Femman 1.49.56 0.22.53 67.83 66.58
9 Hasu Simo Trian 1.50.24 0.23.21 67.22 65.98
10 Wärnman Patrik Brahe 1.54.01 0.26.58 64.77 63.57
11 Sundelin Peter Femman 1.56.32 0.29.29 63.06 61.90
12 Granholm Christoffer Femman 1.59.37 0.32.34 61.13 60.00
13 Grahn Viljam Femman 2.00.02 0.32.59 60.62 59.50
14 Wik Tony Minken 2.04.20 0.37.17 58.23 57.16
15 Haajanen Erik Raseborg 2.07.37 0.40.34 56.45 55.41
16 Åbacka Tommy Brahe 2.08.00 0.40.57 56.00 54.96
17 Mikander Christopher Trian 2.08.17 0.41.14 55.59 54.57
18 Vesterback Jonas Malax 2.08.37 0.41.34 55.17 54.15
19 Sågfors Joel Femman 2.08.43 0.41.40 54.84 53.83
20 Björklund Anders Brahe 2.13.37 0.46.34 52.56 51.59
21 Glasberg Tomas Malax 2.14.27 0.47.24 51.97 51.01
22 Knutar Tomas Terjärv 2.16.30 0.49.27 50.92 49.98
23 Gottberg Felix PIF 2.17.09 0.50.06 50.42 49.49
24 Hagström Fredrik Brahe 2.18.56 0.51.53 49.51 48.60
25 Vesterback Lucas Malax 2.24.47 0.57.44 47.26 46.39
26 Berg Kim Botnia 2.32.21 1.05.18 44.67 43.85
27 Sjöholm Jon Brahe 3.24.08 1.57.05 33.16 32.55
Lund Matias Femman KES -
Sågfors Arne Botnia HYL -
Sund Otto Trian KES -
Järn Staffan Femman KES -
Holmback Hannes Femman KES -
Blomster Daniel Trian KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gunell Yvonne PIF 59.36 0.00.00 89.64 87.19
2 Westerlund Ina OK77 1.01.36 0.02.00 86.08 83.72
3 Schoultz von Katja Trian 1.05.33 0.05.57 80.28 78.08
4 Järveläinen Julia Femman 1.08.01 0.08.25 76.78 74.68
5 Lönnberg Frida PIF 1.09.37 0.10.01 74.44 72.40
6 Sandelin Caroline NOK 1.11.40 0.12.04 71.76 69.79
7 Höstman Victoria Femman 1.13.37 0.14.01 69.31 67.41
8 Marila Anna-Sofia Trian 1.14.01 0.14.25 68.39 66.52
9 Tunis Pernilla Femman 1.14.58 0.15.22 66.99 65.16
10 Skogvik Ida-Marie Kronan 1.18.56 0.19.20 63.12 61.39
11 Sandell Eva-Lina Kronan 1.21.47 0.22.11 60.43 58.77
12 Lindholm Vivian OK77 1.21.55 0.22.19 59.84 58.20
13 Smeds Heidi NOK 1.26.24 0.26.48 56.27 54.73
14 Glasberg Annelie NOK 1.27.27 0.27.51 55.14 53.63
15 Sundbäck Jasmin Trian 1.29.19 0.29.43 53.54 52.07
16 Sågfors Emilia Botnia 1.29.21 0.29.45 53.07 51.61
17 Lövsund Anneli Botnia 1.31.49 0.32.13 51.21 49.80
18 Stenlund Elisabeth Brahe 1.34.32 0.34.56 49.31 47.96
19 Acquah Charlotta PIF 1.49.38 0.50.02 42.15 41.00
20 Grannabba Hanna Terjärv 2.05.46 1.06.10 36.43 35.43
Boxström Agneta Trian HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ray Jonathan OK77 1.03.39 0.00.00 75.49 75.01
2 Högnabba August Terjärv 1.07.43 0.04.04 69.62 69.18
3 Jern Tobias OK77 1.09.09 0.05.30 66.88 66.46
4 Sevelius Emil Trian 1.10.15 0.06.36 64.55 64.14
5 Stubb Hannes Falken 1.15.14 0.11.35 59.07 58.70
6 Hällström af Fabian OK77 1.20.40 0.17.01 53.98 53.64
7 Holmgren Benjamin Trian 1.29.54 0.26.15 47.43 47.13
8 Johansson Axel Brahe 1.31.45 0.28.06 45.49 45.21
9 Pasanen Henri Trian 1.34.13 0.30.34 43.35 43.07

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talja Eljas OK77 55.44 0.00.00 47.74 45.49
2 Johansson Emil Brahe 1.04.46 0.09.02 39.54 37.68
3 Enlund Lukas Femman 1.27.53 0.32.09 28.00 26.68
4 Lillhonga Kevin GIF 1.32.57 0.37.13 25.40 24.21
5 Liljekvist Lucas Brahe 1.49.43 0.53.59 20.61 19.64

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtala Alex PIF 37.38 0.00.00 54.98 53.28
2 Sandell Cedrik Raseborg 37.57 0.00.19 53.90 52.23
3 Donner Jonny OK77 39.03 0.01.25 51.77 50.17
4 Gripenberg Otto Brahe 40.13 0.02.35 49.67 48.13
5 Salo Kristian Trian 40.36 0.02.58 48.61 47.11
6 Forsell Mickel Botnia 41.00 0.03.22 47.56 46.09
7 Udell Robin Solf 43.15 0.05.37 44.53 43.15
8 Kullman Hannes Falken 49.00 0.11.22 38.82 37.62
9 Lindholm William OK77 57.54 0.20.16 32.44 31.44
10 Johansson Eelis Trian 1.00.28 0.22.50 30.67 29.72
11 Liljekvist Filip Brahe 1.02.23 0.24.45 29.34 28.43
12 Backman Christoffer Femman 1.07.49 0.30.11 26.64 25.82
13 Särs Waldemar Solf 1.16.08 0.38.30 23.42 22.69
Jansson Emil Falken HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 26.13 0.00.00
2 Donner Jesper OK77 34.13 0.08.00
3 Joensuu Valter Brahe 34.23 0.08.10
4 Häggman Aaron Femman 36.36 0.10.23
5 Ekman Edvin OK77 36.47 0.10.34
6 Arén Cevin PIF 40.35 0.14.22
6 Engström Simon PIF 40.35 0.14.22
8 Finskas Lucas Femman 40.41 0.14.28
9 Korento Benjamin OK77 42.20 0.16.07
10 Kenttä Nooa OK77 43.45 0.17.32
11 Lindgren Oscar Femman 45.15 0.19.02
12 Hindsberg Christian Trian 45.56 0.19.43
13 Westerlund Jimmy Falken 50.50 0.24.37
14 Määttä Max Trian 51.25 0.25.12
15 Bergström Jesper Femman 53.18 0.27.05
16 Granlund Hannes Minken 55.57 0.29.44
17 Bäckström Linus NOK 58.54 0.32.41
18 Ulfvens Hannes Femman 1.00.57 0.34.44
19 Bergström Filip Kristina 1.04.42 0.38.29
20 Loo Andreas Femman 1.05.46 0.39.33
21 Krook Tim Falken 1.25.12 0.58.59
Hansén Lucas Botnia HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindfors Jesper Falken 22.41 0.00.00
2 Bergström Kasper Kristina 25.14 0.02.33
3 Forsström Anton Botnia 25.40 0.02.59
4 Fagerlund Alex Raseborg 25.59 0.03.18
5 Lindroos Elias PIF 26.24 0.03.43
6 Nylund Simon Raseborg 27.54 0.05.13
7 Tenkanen Rasmus Raseborg 31.40 0.08.59
8 Friman Ben Solf 33.35 0.10.54
9 Hautala Rasmus Femman 33.43 0.11.02
10 Ehnvall Valter Falken 35.08 0.12.27
11 Krook Rasmus Falken 35.41 0.13.00
12 Finskas Isak Femman 37.29 0.14.48
13 Wikblom Melker Minken 37.58 0.15.17
14 Kuuttinen Lukas NOK 41.31 0.18.50
15 Dahlgren William Kristina 46.13 0.23.32
16 Berg Eelian Botnia 48.47 0.26.06
17 Backman Alexander Femman 50.09 0.27.28
18 Bergqvist Simon Falken 1.30.17 1.07.36
19 Särs Benjamin Solf 1.38.15 1.15.34
Hahn Felix Solf HYL -
Grankull Joni Falken KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Enlund Alexandra Femman 40.53 0.00.00 86.62 85.31
2 Nymalm Amy PIF 43.05 0.02.12 80.43 79.22
3 Myrskog Ellen Kronan 46.35 0.05.42 72.76 71.66
4 Cederberg Ida-Marie PIF 48.09 0.07.16 68.82 67.78
5 Donner Isabel OK77 54.17 0.13.24 59.64 58.75
6 Furubacka Evelina Botnia 1.11.01 0.30.08 44.52 43.85
7 Mattsson Ellen Åland 1.19.40 0.38.47 38.74 38.15
8 Linde Mathilda Åland 1.48.45 1.07.52 27.68 27.26

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Janina OK77 42.24 0.00.00 67.00 66.30
2 Strandvall Amanda Minken 43.49 0.01.25 64.18 63.52
3 Koli Helmi Trian 45.41 0.03.17 60.94 60.31
4 Virtala Jenny PIF 46.01 0.03.37 59.88 59.26
5 Holmgren Antonia Trian 46.26 0.04.02 58.73 58.12
6 Myrskog Linnea Kronan 47.44 0.05.20 56.54 55.95
7 Snickars Fia Solf 48.30 0.06.06 55.06 54.49
8 Torrkulla Matilda Femman 55.08 0.12.44 47.92 47.42
9 Halonen Linnéa NOK 1.00.55 0.18.31 42.90 42.46
10 Frenckell von Rafaela OK77 1.01.11 0.18.47 42.25 41.81
11 Joensuu Ida Brahe 1.02.50 0.20.26 40.69 40.27
12 Arrakoski Wilma OK77 1.06.54 0.24.30 37.79 37.40
13 Hakala Jonna Femman 1.07.19 0.24.55 37.13 36.75
14 Lönnfeldt Julia OK77 1.11.33 0.29.09 34.54 34.18
15 Höstman Ellinor Solf 1.23.33 0.41.09 29.24 28.94
16 Hästö Julia Femman 1.25.28 0.43.04 28.25 27.96

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindgren Hanna Femman 37.50 0.00.00 53.05 48.23
2 Laurén Jill PIF 39.53 0.02.03 49.69 45.18
3 Mårtenson Lydia OK77 40.54 0.03.04 47.84 43.50
4 Hansén Amanda Botnia 45.20 0.07.30 42.61 38.74
5 Gullqvist Chira Trian 45.54 0.08.04 41.54 37.77
6 Isoniemi Sandra Trian 48.39 0.10.49 38.68 35.16
7 Granlund Anna Minken 48.47 0.10.57 38.06 34.60
8 Björklund Louise Falken 53.30 0.15.40 34.23 31.12
9 Holmback Hilma Femman 58.40 0.20.50 30.79 27.99
10 Granlund Linnea Minken 1.00.56 0.23.06 29.23 26.58
11 Nymark Lovisa Minken 1.07.24 0.29.34 26.06 23.69
12 Sundqvist Josephine Minken 1.12.53 0.35.03 23.75 21.59
Lindahl Jannica Trian HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Torrkulla Henna Femman 32.26 0.00.00
2 Myrskog Rosa Kronan 34.41 0.02.15
3 Kero Ada OK77 37.57 0.05.31
4 Hahn Olivia Solf 38.36 0.06.10
5 Laurén Sara PIF 39.06 0.06.40
6 Tuohimaa Ines Solf 39.25 0.06.59
7 Brink Henrika PIF 42.22 0.09.56
8 Malmsten Nicole Solf 42.50 0.10.24
9 Backman Wilhelmina OK77 43.50 0.11.24
10 Berg Nicolina Botnia 44.48 0.12.22
11 Nilsson Matilda OK77 45.35 0.13.09
12 Sandell Cilia Raseborg 47.38 0.15.12
13 Hahtokari Janica Kronan 48.32 0.16.06
14 Martikainen Kristiina Trian 48.43 0.16.17
15 Wickholm Wilma Trian 50.27 0.18.01
16 Backlund Alva Femman 50.39 0.18.13
17 Enlund Julia Femman 50.45 0.18.19
18 Peltoniemi Netta Brahe 53.18 0.20.52
19 Slotte Sofia OK77 55.42 0.23.16
20 Björklund Cecilia Falken 58.37 0.26.11
21 Björklund Sandra Falken 1.07.14 0.34.48
22 Jansson Mia Falken 1.08.51 0.36.25
23 Åkerblom Ronja GIF 1.11.54 0.39.28
24 Westerberg Monique Raseborg 1.31.59 0.59.33

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtala Emmi PIF 20.02 0.00.00
2 Kullman Thea Falken 21.09 0.01.07
3 Wickholm Saga Trian 21.14 0.01.12
4 Halonen Ellinor NOK 22.02 0.02.00
5 Kenttä Lumi OK77 23.16 0.03.14
6 Dahllund Lina Falken 24.06 0.04.04
7 Forsell Marion Botnia 24.08 0.04.06
8 Lindfors Karolina Falken 25.29 0.05.27
9 Lindgren Ida Femman 28.22 0.08.20
10 Häggkvist Johanna NOK 28.43 0.08.41
11 Liljeqvist Emilia Minken 30.44 0.10.42
12 Nynäs Amanda Botnia 34.30 0.14.28
Gripenberg Ester Brahe HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Janlöv Matti Åland 1.03.54 0.00.00 57.30 55.18
2 Tunis Staffan Femman 1.05.27 0.01.33 55.25 53.20
3 Lövsund Johan Botnia 1.12.41 0.08.47 49.12 47.30
4 Smeds Kenneth NOK 1.15.11 0.11.17 46.88 45.14
5 Blomster Daniel Åland 1.16.23 0.12.29 45.54 43.86
6 Forsbacka Matias Terjärv 1.24.37 0.20.43 40.57 39.07
7 Forsen Johnny Terjärv 1.25.55 0.22.01 39.42 37.96
8 Nilsson Markus Minken 1.27.32 0.23.38 38.17 36.76
9 Slotte Bernt Botnia 1.32.45 0.28.51 35.53 34.22
10 Ådjers Henrik Kristina 1.35.12 0.31.18 34.14 32.87
11 Gripenberg Mattias Brahe 1.57.07 0.53.13 27.36 26.35
Smeds Christoffer NOK HYL -
Åbacka Daniel Botnia KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Vesa OK77 56.48 0.00.00 60.45 59.42
2 Cederberg Thomas Botnia 1.04.38 0.07.50 52.65 51.76
3 Hautala Jari Femman 1.08.56 0.12.08 48.93 48.10
4 Grankull Kenneth Kronan 1.10.56 0.14.08 47.12 46.32
5 Calden Niclas Minken 1.11.48 0.15.00 46.13 45.35
6 Torrkulla Michael Femman 1.12.30 0.15.42 45.27 44.50
7 Snåre Dan Botnia 1.13.30 0.16.42 44.24 43.49
8 Donner Robert PIF 1.16.28 0.19.40 42.13 41.41
9 Granberg Carl-Oskar Femman 1.17.30 0.20.42 41.18 40.48
10 Kero Mikko OK77 1.25.08 0.28.20 37.13 36.50
11 Forsström André Botnia 1.31.40 0.34.52 34.15 33.57
12 Wik Peter Femman 1.43.41 0.46.53 29.90 29.39
13 Nylund André Raseborg 1.51.09 0.54.21 27.62 27.15
14 Spets Dan-Olav Kronan 1.53.00 0.56.12 26.90 26.44
15 Särs Kåre Solf 2.21.19 1.24.31 21.29 20.93
16 Isoniemi Vesa Trian 2.34.21 1.37.33 19.30 18.97
Lindell Niklas Brahe KES -
Engström Jon PIF KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Mikael OK77 1.00.06 0.00.00 62.15 61.26
2 Torrkulla Jan Femman 1.04.26 0.04.20 57.49 56.66
3 Wikblom Tomas Minken 1.05.12 0.05.06 56.33 55.53
4 Haglund Tommy Brahe 1.09.21 0.09.15 52.51 51.76
5 Svenlin Sören Kronan 1.13.26 0.13.20 49.17 48.47
6 Backman Daniel OK77 1.15.48 0.15.42 47.22 46.55
7 Nyman Patrik Brahe 1.17.16 0.17.10 45.92 45.27
8 Strandvall Sören Minken 1.18.38 0.18.32 44.73 44.09
9 Mårtenson Rasmus OK77 1.19.05 0.18.59 44.08 43.45
10 Täppinen Jan Raseborg 1.21.42 0.21.36 42.29 41.68
11 Johansson Jari Trian 1.23.18 0.23.12 41.10 40.52
12 Böling Niklas Åland 1.24.15 0.24.09 40.27 39.69
13 Honkala Marko Brahe 1.25.37 0.25.31 39.26 38.70
14 Johansson Peter Brahe 1.28.17 0.28.11 37.73 37.19
15 Lillhonga Robert GIF 1.37.29 0.37.23 33.85 33.36
16 Nurmiainen Jouko Raseborg 1.44.17 0.44.11 31.34 30.89
17 Backman Fredrik Femman 1.54.12 0.54.06 28.35 27.94
18 Furubacka Jonas Botnia 1.56.22 0.56.16 27.55 27.16
19 Malmsten Caj Solf 2.09.59 1.09.53 24.43 24.08

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jan OK77 49.50 0.00.00 63.88 63.22
2 Räbb Rainer GIF 54.39 0.04.49 57.94 57.34
3 Nymark Lars Minken 58.10 0.08.20 54.14 53.58
4 Hjerpe Thomas Femman 1.00.01 0.10.11 52.19 51.65
5 Ray Tomas OK77 1.01.46 0.11.56 50.44 49.91
6 Östergård Patric Trian 1.01.53 0.12.03 50.07 49.55
7 Arén Ove PIF 1.05.55 0.16.05 46.74 46.26
8 Arrakoski Jori OK77 1.07.18 0.17.28 45.53 45.06
9 Stenlund Tom Brahe 1.11.24 0.21.34 42.68 42.23
10 Högnabba Jens-Ove Terjärv 1.13.38 0.23.48 41.15 40.72
11 Alden Jan Trian 1.14.38 0.24.48 40.37 39.95
12 Holmback Johan Malax 1.16.45 0.26.55 39.03 38.63
13 Höstman Stefan Malax 1.18.20 0.28.30 38.03 37.63
14 Strandberg Leif Malax 1.19.50 0.30.00 37.10 36.71
15 Byggningsbacka Johan Brahe 1.22.01 0.32.11 35.90 35.53
16 Forsman Kristian Brahe 1.23.50 0.34.00 34.92 34.56
17 Brink Anders PIF 1.23.52 0.34.02 34.71 34.35
18 Lönnfeldt Erik OK77 1.25.22 0.35.32 33.90 33.54
19 Lindahl Anders Trian 1.29.01 0.39.11 32.31 31.98
20 Hällström af Anders OK77 1.30.19 0.40.29 31.66 31.33
21 Grön Tom Brahe 1.32.46 0.42.56 30.64 30.32
22 Lindgrén Henrik Femman 1.33.23 0.43.33 30.26 29.94
23 Nordell Anders KSF 1.35.41 0.45.51 29.35 29.05
24 Furubacka Per-Åke Botnia 1.43.47 0.53.57 26.90 26.62
25 Linde Michael Åland 2.04.14 1.14.24 22.33 22.10
26 Kenttä Santeri OK77 2.05.22 1.15.32 21.99 21.76
Snickars Christer Solf HYL -
Holm Mikael Minken KES -
Hakala Eero Femman KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 von Schoultz Roald Raseborg 55.40 0.00.00 50.19 48.52
2 Nyholm Thomas Trian 59.03 0.03.23 46.92 45.36
3 Virtala Markku PIF 59.47 0.04.07 45.95 44.43
4 Åbacka Stefan Kronan 1.04.09 0.08.29 42.46 41.05
5 Frilander Heikki Trian 1.04.26 0.08.46 41.91 40.52
6 Högholm Kenneth Femman 1.07.56 0.12.16 39.41 38.10
7 Löfroth Tommy Malax 1.08.17 0.12.37 38.87 37.58
8 Sågfors Kenth Botnia 1.10.50 0.15.10 37.14 35.91
8 Grannas Göran Åland 1.10.50 0.15.10 37.14 35.91
10 Strandberg Stefan Femman 1.12.27 0.16.47 35.67 34.48
11 Bäck Mikael Femman 1.12.52 0.17.12 35.14 33.98
12 Sund Bo-Göran NOK 1.14.21 0.18.41 34.13 33.00
13 Kvist Mikael Femman 1.14.46 0.19.06 33.63 32.51
14 Lundgren Rune Trian 1.20.22 0.24.42 31.00 29.97
15 Johansson Göran Åland 1.25.37 0.29.57 28.82 27.87
16 Häggman Anders Minken 1.28.27 0.32.47 27.64 26.72
17 Palomäki Eero Femman 1.30.41 0.35.01 26.70 25.81
18 Forsell Kristian Raseborg 1.59.23 1.03.43 20.09 19.42
Stenlund Dan Brahe HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyberg Henry Trian 54.26 0.00.00 45.80 45.46
2 Grannabba Johan Terjärv 56.54 0.02.28 43.38 43.05
3 Wickholm Björn-Erik Raseborg 59.35 0.05.09 41.01 40.70
4 Janlöv Lars Åland 1.00.49 0.06.23 39.76 39.47
5 Tunis Bengt Femman 1.00.57 0.06.31 39.27 38.97
6 Lång Jan Raseborg 1.03.10 0.08.44 37.50 37.21
7 Lindroos Mårten KSF 1.08.47 0.14.21 34.07 33.82
8 Olaussen Kristoffer GIF 1.10.34 0.16.08 32.86 32.61
9 Ölander Ralf KSF 1.12.33 0.18.07 31.61 31.38
10 Talja Keijo OK77 1.16.22 0.21.56 29.71 29.49
11 Skogvik Göran Kronan 1.16.55 0.22.29 29.17 28.95
12 Örn Johnny Femman 1.17.32 0.23.06 28.62 28.40
13 Wickholm Martin Trian 1.25.52 0.31.26 25.55 25.36
14 Kronberg Håkan Femman 1.25.53 0.31.27 25.26 25.07
15 Pulkkinen Eero Botnia 1.31.33 0.37.07 23.42 23.24
Kronholm Peter Brahe KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Henning Brahe 46.35 0.00.00 44.23 43.51
2 Hartvik Seppo Malax 47.07 0.00.32 43.37 42.66
3 Slotte Harald Botnia 50.30 0.03.55 40.12 39.47
4 Svedström Mats NOK 50.36 0.04.01 39.70 39.05
5 Österbacka Bo Minken 51.13 0.04.38 38.89 38.25
6 Westerlund Bengt PIF 52.34 0.05.59 37.57 36.95
7 Lövsund Bengt Botnia 53.21 0.06.46 36.69 36.09
8 Alexandersson Yngve NOK 53.55 0.07.20 35.99 35.40
9 Randström Hans Raseborg 56.16 0.09.41 34.18 33.62
10 Sundelin Rolf-Erik GIF 57.04 0.10.29 33.40 32.85
11 Torrkulla Tage Botnia 1.00.31 0.13.56 31.21 30.70
12 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 1.01.59 0.15.24 30.20 29.70
13 Norrgrann Karl Gustav NOK 1.02.01 0.15.26 29.90 29.41
14 Rauma Håkan Botnia 1.02.08 0.15.33 29.57 29.09
15 Finnäs Boris Brahe 1.04.23 0.17.48 28.27 27.81
16 Slotte Erik Kronan 1.07.58 0.21.23 26.53 26.09
17 Grannabba Gustav Botnia 1.29.31 0.42.56 19.95 19.62
18 Aaltonen Jukka Brahe 1.47.48 1.01.13 16.41 16.14
Blomqvist Carl-Henrik Minken HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmberg Boris Åland 45.44 0.00.00 34.46 34.12
2 Blomster Bjarne Åland 48.28 0.02.44 32.25 31.93
3 Forsén Björn NOK 49.27 0.03.43 31.34 31.03
4 Sundqvist Stig Botnia 52.51 0.07.07 29.08 28.79
5 Krogell Alf Trian 53.10 0.07.26 28.66 28.37
6 Lähdekorpi Mauri Femman 54.11 0.08.27 27.88 27.60
7 Engström Berndt PIF 56.30 0.10.46 26.50 26.24
8 Haldin Torvald Femman 59.10 0.13.26 25.08 24.83
9 Enlund Rolf Botnia 59.51 0.14.07 24.58 24.33
10 Söderlund Rolf Solf 1.01.47 0.16.03 23.60 23.36
11 Östman Lars-Erik Brahe 1.04.37 0.18.53 22.36 22.14
12 Salomäki Seppo Brahe 1.06.34 0.20.50 21.51 21.29
13 Ekholm Hans AOK 1.07.57 0.22.13 20.88 20.67
14 Forsén Kaj Terjärv 1.08.05 0.22.21 20.64 20.44
15 Wikblom Yngve Minken 1.08.38 0.22.54 20.29 20.08
16 Riska Per-Erik Botnia 1.19.57 0.34.13 17.25 17.08
17 Teppo Jaakko GIF 1.26.18 0.40.34 15.83 15.67
Torrkulla Roy Minken HYL -
Dahlfors Harald Minken KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Matti J NOK 52.53 0.00.00 33.77 33.78
2 Sandgren Lars NOK 53.14 0.00.21 32.99 33.00
3 Rytkölä Reijo SV 56.49 0.03.56 30.38 30.39
4 Karlsson Rune Åland 58.46 0.05.53 28.87 28.88
5 Erlandsson Bjarne Åland 1.02.52 0.09.59 26.51 26.52
6 Sandvik Klas Terjärv 1.15.37 0.22.44 21.65 21.66
7 Holm Lars-Gunnar Botnia 1.31.53 0.39.00 17.49 17.50
Staffans Per-Erik Vörå HYL -
Holmström Bengt KSF HYL -
Granbacka Pär Brahe KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Storm Sven-Olof Femman 40.34 0.00.00 23.32 23.20
2 Holmlund Elof Malax 41.20 0.00.46 22.20 22.08
3 Nordell Rolf KSF 41.58 0.01.24 21.19 21.08
4 Sund Åke NOK 43.53 0.03.19 19.62 19.51
5 Franzén Bo-Gustaf Raseborg 50.19 0.09.45 16.54 16.46
6 Hjerpe Lars Femman 55.19 0.14.45 14.54 14.46

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 57.55 0.00.00
2 Löfroth Thor Kronan 1.45.23 0.47.28

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Smeds Mia NOK 59.11 0.00.00 70.68 66.73
2 Sjöström Maria Åland 1.05.21 0.06.10 63.28 59.74
3 Fred Marie Femman 1.06.04 0.06.53 61.86 58.40
4 Caldén Mikaela Minken 1.09.09 0.09.58 58.40 55.14
5 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.10.13 0.11.02 56.83 53.65
6 Hertsbacka Henna NOK 1.11.39 0.12.28 55.02 51.94
7 Leppävuori Carina NOK 1.13.07 0.13.56 53.25 50.27
8 Backman Henrika OK77 1.14.46 0.15.35 51.43 48.56
9 Torrkulla Josefin Femman 1.19.03 0.19.52 48.03 45.35
10 Finne Rosmarie Solf 1.28.47 0.29.36 42.23 39.86
11 Björn Malin Brahe 1.32.14 0.33.03 40.12 37.88
12 Peltoniemi Susanna Brahe 1.41.01 0.41.50 36.16 34.13
13 Marko Zinoviya OK77 1.56.34 0.57.23 30.92 29.19
Hertsbacka Sara NOK KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finskas Susanna Femman 51.17 0.00.00 50.96 49.68
2 Åstrand Ulla-Maria Botnia 56.19 0.05.02 45.87 44.71
3 Forsström Heidi Botnia 56.23 0.05.06 45.29 44.14
4 Roth Pamela Raseborg 57.36 0.06.19 43.81 42.70
5 Häggman Johanna Malax 58.21 0.07.04 42.73 41.64
6 Gripenberg Johanna Brahe 58.33 0.07.16 42.06 41.00
7 Lervik Therese Solf 1.01.53 0.10.36 39.31 38.32
8 Nynäs Kati Botnia 1.01.54 0.10.37 38.81 37.83
9 Myrevik-Svenlin Ulrika Kronan 1.04.35 0.13.18 36.73 35.80
10 Sundkvist Tina Brahe 1.05.17 0.14.00 35.88 34.97
11 Grankull Jaana Kronan 1.08.07 0.16.50 33.94 33.08
12 Laurila Milla Trian 1.08.54 0.17.37 33.12 32.28
13 Bergström Pia Kristina 1.24.33 0.33.16 26.63 25.96
14 Wolff Charlotta Raseborg 1.26.45 0.35.28 25.61 24.96

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nymalm Sanna PIF 43.20 0.00.00 67.03 66.86
2 Mattsson Ingela PIF 45.58 0.02.38 62.60 62.44
3 Blomqvist Eija Femman 54.40 0.11.20 52.14 52.01
4 Laurila Anneli Trian 55.33 0.12.13 50.82 50.69
5 Torp-Donner Heidi OK77 55.59 0.12.39 49.94 49.81
6 Ray Carola OK77 57.52 0.14.32 47.85 47.72
7 Brink Maria PIF 1.07.18 0.23.58 40.73 40.63
8 Dahl Citha Raseborg 1.08.48 0.25.28 39.45 39.35
9 Westerberg Pia Raseborg 1.09.03 0.25.43 38.91 38.81
10 Johansson Malin Brahe 1.10.10 0.26.50 37.91 37.81
11 Torrkulla Päivi Femman 1.10.40 0.27.20 37.25 37.16
12 Ehrs Majgret Femman 1.15.15 0.31.55 34.62 34.53
13 Åberg Inga-Lill Trian 1.15.32 0.32.12 34.13 34.04
14 Åman Veronica Botnia 1.18.09 0.34.49 32.64 32.56
15 Lindgren Annika Femman 1.22.48 0.39.28 30.48 30.40
16 furubacka maria Botnia 1.25.31 0.42.11 29.19 29.12
17 Backman Åsa Femman 1.36.41 0.53.21 25.54 25.47

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Westberg-Arrakoski Annika OK77 47.05 0.00.00 51.00 47.34
2 Jern Tove OK77 48.15 0.01.10 49.15 45.62
3 Schoultz von Annika OK77 48.20 0.01.15 48.44 44.96
4 Strandberg Annika Femman 53.18 0.06.13 43.37 40.25
5 Wik-Nylund Elisabeth Femman 57.26 0.10.21 39.72 36.87
6 Holmgren Ulrica Trian 57.29 0.10.24 39.17 36.35
7 Sund Maria NOK 58.56 0.11.51 37.69 34.99
8 Snickars Virpi Solf 1.00.54 0.13.49 35.98 33.40
9 Mylläri Britt-Marie NOK 1.01.44 0.14.39 35.01 32.50
10 Mårtenson Karin OK77 1.07.30 0.20.25 31.57 29.31
11 Wickholm Petra Trian 1.08.09 0.21.04 30.83 28.62
12 Granlund Elisabeth Minken 1.23.56 0.36.51 24.68 22.90
13 Friman Rose-Maj Solf 1.32.51 0.45.46 21.98 20.41

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindholm Ann OK77 49.34 0.00.00 45.07 45.24
2 Lång Gun-Viol Raseborg 50.01 0.00.27 42.99 43.15
3 Borg-Ehnlund Anita NOK 54.58 0.05.24 37.59 37.74
4 Henriksson Ann-Catherine PIF 1.02.19 0.12.45 31.81 31.94
Krum Mirva Trian HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tunis Berit Femman 57.02 0.00.00 35.55 35.22
2 Wickholm Rita Trian 59.03 0.02.01 33.05 32.74
3 Finnäs Gun Brahe 1.01.09 0.04.07 30.67 30.39
4 Talja Katri OK77 1.03.25 0.06.23 28.38 28.11
5 Aaltonen Eeva-Kaarina Brahe 1.21.15 0.24.13 21.21 21.02

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fred Bodil Femman 53.19 0.00.00 38.50 37.51
2 Alexandersson Gia PIF 54.06 0.00.47 37.00 36.04
3 Pått Saga Minken 59.39 0.06.20 32.70 31.85
4 Lähdekorpi Kaija Femman 1.02.24 0.09.05 30.43 29.65
5 Granberg Eva Brahe 1.03.58 0.10.39 28.88 28.14
6 Eriksson-Kronberg Monica Femman 1.04.26 0.11.07 27.88 27.16
Nyberg Eva Minken KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wikblom Marianne Minken 46.37 0.00.00 29.50 28.95
2 Sandgren Ann-Mari NOK 1.00.33 0.13.56 21.01 20.62
3 Thomen Kristina Brahe 1.49.00 1.02.23 10.72 10.52

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snellman Gunnel Brahe 49.51 0.00.00
2 Carlson-Wikström Ann-May Solf 59.04 0.09.13

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Enlund Eljas Botnia 28.27 0.00.00
2 Korento Andreas OK77 45.52 0.17.25

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gulin Jakob NOK 18.00 0.00.00
2 Wikblom Sander Minken 18.26 0.00.26
3 Lindfors Kevin Falken 18.30 0.00.30
4 Forsell Björn Botnia 20.16 0.02.16
5 Wikblom Eddie Minken 20.55 0.02.55
6 Wickholm Arthur Trian 21.05 0.03.05
7 Nyman Vilhelm Brahe 21.45 0.03.45
8 Jansson Lukas Falken 21.57 0.03.57
9 Klemets Emil Falken 22.11 0.04.11
10 Hertsbacka Isak NOK 22.31 0.04.31
11 Forsström Emil Botnia 22.52 0.04.52
12 Seppälä Paavo Femman 23.24 0.05.24
13 Häggman Iivar Femman 23.54 0.05.54
14 Grankull Sebastian Kronan 24.01 0.06.01
15 Nyberg Björn Kronan 24.37 0.06.37
16 Langels Linus NOK 24.52 0.06.52
17 Sundqvist Ivar Falken 25.24 0.07.24
18 Lindfors Hugo Falken 25.42 0.07.42
19 Kullberg Adam Malax 25.48 0.07.48
20 Fagerlund Viggo Raseborg 26.02 0.08.02
21 Qvisén Aaron Femman 27.29 0.09.29
22 Strandberg John Malax 28.41 0.10.41
23 Dahllund Kent Falken 28.53 0.10.53
24 Kenttä Voima OK77 29.04 0.11.04
25 Määttä Mico Trian 29.35 0.11.35
26 Donner Jeremy OK77 31.32 0.13.32
27 Ådjers Elias Kristina 31.50 0.13.50
28 Lindfors Rasmus Falken 32.52 0.14.52
29 Söderman Hannes NOK 33.00 0.15.00
30 Åkerblom Max GIF 34.03 0.16.03
31 Yrjans Johan NOK 34.48 0.16.48
32 Backman Sebastian OK77 35.36 0.17.36
33 Strandberg Felix Malax 36.01 0.18.01
34 Särs Niklas Solf 36.33 0.18.33
35 Högland Leo Brahe 36.52 0.18.52

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Backman Alexandra OK77 25.35 0.00.00
2 Torrkulla Venla Femman 26.25 0.00.50
3 Donner Emma PIF 36.05 0.10.30
4 Lindell Tilde Brahe 37.01 0.11.26
5 Nyman Laura Brahe 39.12 0.13.37
6 Westerberg Ada Raseborg 46.46 0.21.11

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kajander Saana Trian 17.19 0.00.00
2 Björkfors Elsie Botnia 17.34 0.00.15
3 Forsen Novalie Terjärv 19.21 0.02.02
4 Fagerlund Frida Raseborg 20.23 0.03.04
5 Skog Ellinor Falken 21.00 0.03.41
6 Sandberg Inez NOK 21.19 0.04.00
7 Enlund Isabella Femman 22.28 0.05.09
8 Grankull Daniela Kronan 22.43 0.05.24
9 Peltoniemi Reetta Brahe 22.52 0.05.33
10 Wikblom Thea Minken 23.32 0.06.13
11 Löfqvist Linn Femman 24.17 0.06.58
12 Snickars Matilda NOK 25.14 0.07.55
13 Fagerudd Viivi Brahe 26.25 0.09.06
14 Calden Linnea Minken 26.33 0.09.14
15 Svenlin Alva Kronan 27.16 0.09.57
16 Ena Mira Falken 27.47 0.10.28
17 Snickars Lea NOK 28.40 0.11.21
18 Nynäs Matilda Botnia 29.01 0.11.42
19 Bergström Tilde Kristina 29.23 0.12.04
20 Bergqvist Alva Falken 30.14 0.12.55
21 Kenttä Sora OK77 30.21 0.13.02
22 Westerlund Jessica Falken 30.34 0.13.15
23 Backlund Thelma Femman 30.37 0.13.18
24 Lervik Ines Solf 30.51 0.13.32
25 Dahllund Isa Falken 32.23 0.15.04
26 Westerbacka Julia Falken 35.07 0.17.48
27 Nurmiainen Elsa Raseborg 35.17 0.17.58
28 Henriksson Maja Falken 35.46 0.18.27
29 Isoniemi Stella Trian 38.34 0.21.15
30 Lindqvist Fanny NOK 39.45 0.22.26
31 Westerbacka Milja Falken 39.53 0.22.34
32 Lindfors Mira Falken 40.41 0.23.22
33 Brink Amanda PIF 40.46 0.23.27
34 Määttä Sissi Trian 41.24 0.24.05
35 Högland Wilma Brahe 41.59 0.24.40
36 Sundqvist Ida Falken 46.50 0.29.31
37 Finskas Tilde Femman 49.08 0.31.49
Donner Ella PIF KES -