FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
50. Sisä-Suomen Rastipäivät
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Lauri VaajTe 42.12 0.00.00 88.87 87.86
2 Sulkula Ilari VaajTe 42.58 0.00.46 85.83 84.85
3 Saari Petri VaajTe 43.23 0.01.11 83.57 82.61
4 Tölli Marko S-JKL 50.36 0.08.24 70.41 69.61
5 Kalliokoski Jooseppi IkNV 51.08 0.08.56 68.46 67.67
6 Sulkula Anton S-JKL 51.55 0.09.43 66.22 65.46
7 Koskinen Roope KR 52.13 0.10.01 64.64 63.90
8 Alonen Matti S-JKL 52.24 0.10.12 63.22 62.50
9 Sund Otto Trian 55.41 0.13.29 58.37 57.70
10 Pörsti Markus SiiRa 56.14 0.14.02 56.69 56.04

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Saku Hiisi 44.17 0.00.00 57.16 55.61
2 Karelo Jussi EsSu 46.52 0.02.35 51.31 49.92
3 Maukonen Timo RastiE4 52.25 0.08.08 43.46 42.28
4 Gripenberg Mattias Brahe 1.12.52 0.28.35 29.53 28.73

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Jari ViPa 41.06 0.00.00 52.62 52.63
2 Heiskanen Ilkka EnonkU 41.43 0.00.37 47.95 47.97
3 Rahkila Pyry VaajTe 53.59 0.12.53 34.05 34.06

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartman Janne VaajTe 34.01 0.00.00 61.38 61.66
2 Pietiläinen Juha RastiE4 34.35 0.00.34 59.68 59.95
3 Sivill Keijo RastiE4 35.34 0.01.33 57.35 57.61
4 Leppämäki Tero ViiSu 36.02 0.02.01 55.94 56.19
5 Holm Jari ViiSu 37.37 0.03.36 52.94 53.19
6 Puttonen Jarmo VaajTe 39.22 0.05.21 49.98 50.21
7 Ekola Juha AlahKi 39.29 0.05.28 49.22 49.45
8 Lehtonen Marko Hanka 43.53 0.09.52 43.74 43.94
9 Pahkamäki Pekka S-JKL 47.35 0.13.34 39.83 40.01
10 Salonen Mika KS 48.16 0.14.15 38.77 38.94
11 Ruokolainen Jouni RasPi 50.13 0.16.12 36.78 36.95
12 Kujanpää Marko AlajA 51.05 0.17.04 35.69 35.85
13 Valkonen Janne ViPa 53.17 0.19.16 33.76 33.91
Mönttinen Sami RastiE4 HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Juha VaajTe 27.22 0.00.00 60.03 59.42
2 Heikkilä Ossi S-JKL 29.07 0.01.45 55.77 55.20
3 Noponen Pekka S-JKL 29.35 0.02.13 54.25 53.70
4 Tuomala Jyrki S-JKL 30.54 0.03.32 51.32 50.80
5 Björkqvist Niklas HlS 31.53 0.04.31 49.14 48.65
6 Järvenpää Esa S-JKL 32.09 0.04.47 48.15 47.66
7 Latvala Juha AlajA 33.10 0.05.48 46.10 45.63
8 Koskela Heikki RaJu 34.30 0.07.08 43.77 43.32
9 Thitz Eero SaSu 36.17 0.08.55 41.10 40.68
10 Ilmonen Matti JRV 36.26 0.09.04 40.41 40.00
11 Hämynen Petri ÄäSa 39.38 0.12.16 36.67 36.29
12 Salonen Arto ViPa 40.33 0.13.11 35.37 35.01
13 Järvinen Jari VaajTe 42.35 0.15.13 33.23 32.90
14 Soanjärvi Timo ViPa 43.28 0.16.06 32.12 31.80

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helander Rolf OuHu 31.50 0.00.00 54.01 53.75
2 Kärkkäinen Panu JRV 32.56 0.01.06 51.55 51.31
3 Martikainen Ari KeuKi 33.41 0.01.51 49.77 49.53
4 Mehto Harri VaajTe 34.09 0.02.19 48.46 48.23
5 Särkkä Seppo VaajTe 34.46 0.02.56 46.98 46.76
6 Oikarinen Jarmo TP 35.14 0.03.24 45.75 45.53
7 Tiusanen Hannu SaSu 36.07 0.04.17 44.03 43.82
8 Turunen Juha ViPa 36.51 0.05.01 42.57 42.37
9 Vornanen Pekka SuoVa 36.52 0.05.02 41.97 41.77
10 Paukku Ismo ViPa 37.15 0.05.25 40.96 40.77
11 Koponen Pekka LohiRa 38.33 0.06.43 39.02 38.84
12 Alakoski Markku S-JKL 41.24 0.09.34 35.82 35.65
13 Kalliokoski Arto PerhKi 43.51 0.12.01 33.33 33.17

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppäsalmi Juhani KeuKi 30.39 0.00.00 46.73 46.42
2 Kaura-aho Pertti Jyry 30.49 0.00.10 45.89 45.60
3 Häkkinen Kari VaajTe 33.25 0.02.46 41.79 41.52
4 Halla-Aho Timo AlajA 34.49 0.04.10 39.59 39.34
5 Alanen Martti RasKu 38.09 0.07.30 35.66 35.43
6 Grannabba Johan Terjärv 39.22 0.08.43 34.11 33.89
7 Tamminen Hannu SuJu 40.11 0.09.32 32.97 32.75
8 Aasla Hannu RaN 40.34 0.09.55 32.21 32.01
9 Joki Sauli VetU 41.46 0.11.07 30.86 30.66
10 Pihlajamaa Martti VetU 42.50 0.12.11 29.67 29.48
11 Matilainen Jorma S-JKL 44.41 0.14.02 28.05 27.86
12 Syrjälä Tapio LaihLu 50.31 0.19.52 24.45 24.29
Hämynen Timo ÄäSa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Matti ViPa 30.28 0.00.00 42.25 42.14
2 Sivén Osmo ÄhtU 31.04 0.00.36 41.09 40.98
3 Rantapuska Seppo PetPe 32.49 0.02.21 38.57 38.47
4 Kaihlavirta Heikki TikSu 33.12 0.02.44 37.80 37.71
5 Kuusranta Vesa RastiE4 36.01 0.05.33 34.55 34.46
6 Järvenpää Voitto RastiE4 37.09 0.06.41 33.21 33.12
7 Salonen Kauko ViPa 38.17 0.07.49 31.94 31.86
8 Talala Timo S-JKL 39.07 0.08.39 30.99 30.91
9 Nynäs Henning Brahe 39.14 0.08.46 30.62 30.54
10 Kattilakoski Eero KPV 40.37 0.10.09 29.31 29.24
11 Miettinen Kauko SuoVa 41.04 0.10.36 28.73 28.66
12 Viitasaari Eero KoS 42.16 0.11.48 27.66 27.59
13 Butilkin Niilo SäynSa 43.02 0.12.34 26.92 26.85
14 Kujanpää Heikki AlajA 45.03 0.14.35 25.48 25.41
15 Liukkonen Leo PiVe 47.42 0.17.14 23.84 23.78
16 Pakarinen Jouko RastiE4 48.08 0.17.40 23.40 23.34
17 Hytönen Jorma RastiE4 49.07 0.18.39 22.71 22.66
18 Rahkila Paavo VaajTe 1.09.22 0.38.54 15.93 15.89
19 Ritola Markus LaihLu 1.12.26 0.41.58 15.11 15.07

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 21.06 0.00.00 38.51 38.55
2 Rusko Heikki VaajTe 24.44 0.03.38 32.50 32.54
3 Ruuskanen Seppo KuoSu 26.47 0.05.41 29.69 29.72
4 Häkkinen Risto ViPa 28.45 0.07.39 27.36 27.39
5 Karppinen Eino SäynSa 28.48 0.07.42 27.01 27.04
6 Saarinen Mikko KeuKi 28.55 0.07.49 26.60 26.62
7 Partanen Paavo HyRa 29.19 0.08.13 25.94 25.96
8 Haapala Risto KoS 29.30 0.08.24 25.48 25.51
9 Oja Jorma NiS 31.01 0.09.55 23.95 23.98
10 Tammela Seppo TikSu 31.51 0.10.45 23.05 23.08
11 Viitasaari Jussi NiS 32.13 0.11.07 22.52 22.54
12 Sorri Seppo PihtTu 34.36 0.13.30 20.72 20.74
13 Kaivosaari Viljo RastiE4 41.07 0.20.01 17.22 17.24
14 Kamila Pentti LaihLu 50.56 0.29.50 13.73 13.75
Kukko Risto VäVi KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Manerus Erkki PetPe 35.12 0.00.00 33.07 33.09
2 Mikkilä Mauno NiS 35.41 0.00.29 32.01 32.03
3 Salmela Kosti PihtTu 35.43 0.00.31 31.37 31.39
4 Reini Jaakko TikSu 35.51 0.00.39 30.65 30.66
5 Hietalahti Aapo HalTo 37.09 0.01.57 28.99 29.00
6 Jokikuona Toivo RasTiimi 37.47 0.02.35 27.92 27.94
7 Keskinen Matti TikSu 38.38 0.03.26 26.74 26.76
8 Parkkinen Seppo Navi 1.25.44 0.50.32 11.80 11.80
Haanpää Pentti RasKu HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 22.38 0.00.00 35.51 35.47
2 Ryyppö Toivo RaKaS 26.49 0.04.11 28.47 28.44
3 Hietaharju Antti ÄhtU 29.17 0.06.39 24.70 24.67
4 Paananen Aapo R-P 36.07 0.13.29 18.92 18.89

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipiläinen Konsta S-JKL 37.01 0.00.00 48.10 47.00
2 Peltola Samuli KeuKi 37.08 0.00.07 46.15 45.09
3 Koskela Sakari RaJu 38.25 0.01.24 42.87 41.89
4 Lavi Mikko KuoSu 40.50 0.03.49 38.70 37.81
5 Salonen Eetu KS 55.11 0.18.10 27.43 26.80

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gripenberg Otto Brahe 27.59 0.00.00 36.76 35.35
2 Lakanen Eetu PerhKi 33.59 0.06.00 28.75 27.66
3 Kullman Hannes Falken 37.44 0.09.45 24.53 23.60
4 Lahtinen Oskari KeuKi 1.05.25 0.37.26 13.37 12.85

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Penttinen Oskari EsSu 21.12 0.00.00
2 Karelo Luukas EsSu 25.59 0.04.47
3 Ekola Juuso AlahKi 26.40 0.05.28
4 Liuha Otto ViPa 27.55 0.06.43
5 Joensuu Valter Brahe 29.19 0.08.07
6 Lahtinen Olavi KeuKi 31.58 0.10.46
7 Soanjärvi Santtu ViPa 37.01 0.15.49

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppämäki Anton ViiSu 15.12 0.00.00
2 Tuomala Miiko S-JKL 17.11 0.01.59
3 Sulkula Sakari S-JKL 18.21 0.03.09
4 Vennelä Nuutti KangSK 19.33 0.04.21
5 Lahtinen Johannes KeuKi 25.47 0.10.35
6 Liuha Matias ViPa 27.08 0.11.56

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Konsta KeuKi 22.58 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sivill Tommi S-JKL 10.35 0.00.00
2 Hietala Vilho S-JKL 11.40 0.01.05
3 Kallio Aleksi S-JKL 14.41 0.04.06
4 Kovanen Sauli S-JKL 15.01 0.04.26
5 Backman Voitto KangSK 15.27 0.04.52
6 Oksanen Reima S-JKL 21.02 0.10.27
7 Alonen Veikko S-JKL 21.34 0.10.59
8 Pimiä Aapo SaPu 25.26 0.14.51
9 Kallio Matias S-JKL 25.41 0.15.06
10 Lahtinen Elias KeuKi 28.14 0.17.39

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viberg Tuulia MSParma 36.11 0.00.00 75.69 74.61
2 Närhi Anna SWE 36.27 0.00.16 74.01 72.96
3 Sivén Hanna KangSK 37.45 0.01.34 70.37 69.37
4 Palomäki Sanna RasKu 42.25 0.06.14 61.66 60.78
5 Ruokolainen Jenni RasPi 49.54 0.13.43 51.59 50.86
6 Tolonen Mirabella RR 52.02 0.15.51 48.69 47.99
7 Mansikkaviita Riikka JalJa 52.33 0.16.22 47.43 46.75
8 Kihlström Tiina TuS 54.26 0.18.15 45.03 44.39
9 Sivill Heli ViPa 54.55 0.18.44 43.89 43.26
10 Alonen Leena S-JKL 59.48 0.23.37 39.62 39.05
11 Kalliokoski Loviisa PerhKi 1.03.14 0.27.03 36.81 36.29

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 45.36 0.00.00 44.41 44.72
2 Asmundela Maija KannUra 52.46 0.07.10 35.50 35.74
3 Laksila Satu RastiE4 1.10.39 0.25.03 24.36 24.53

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Saana S-JKL 35.35 0.00.00 40.51 40.56
2 Kallio Terhi S-JKL 43.57 0.08.22 31.57 31.61
3 Sivill Mari RastiE4 44.50 0.09.15 29.74 29.78
4 Kujanpää Maarit KuortKu 50.43 0.15.08 25.23 25.26
5 Vertainen Laura KeuKi 1.03.33 0.27.58 19.28 19.30

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapamäki Jatta Eräp 38.39 0.00.00 46.11 40.92
2 Nissinen Ulla S-JKL 44.38 0.05.59 38.43 34.10
3 Kurikkala Sirkku KaJu 53.58 0.15.19 30.55 27.11
4 Tupitsa Sari RastiE4 55.29 0.16.50 28.51 25.30
5 Pakkala Pigga S-JKL 1.05.31 0.26.52 23.12 20.52

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suhonen Sirpa KuoSu 38.57 0.00.00 45.84 44.82
2 Koskela Sari RaJu 48.09 0.09.12 34.30 33.54
3 Meriläinen-Ruokolainen Eija RasPi 59.12 0.20.15 25.63 25.07

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 31.48 0.00.00 53.13 52.54
2 Raatikainen Päivi RastiE4 39.53 0.08.05 41.30 40.85
3 Kärkkäinen Tarja JRV 40.53 0.09.05 39.26 38.83
4 Hautala Päivi RaJu 41.25 0.09.37 37.73 37.32
5 Leppä Eija SuJu 41.55 0.10.07 36.28 35.88
6 Humalamäki Mirja SuomRa 44.46 0.12.58 33.02 32.66
7 Kankaanranta Marja RastiE4 55.38 0.23.50 25.81 25.53

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Kirsti HlT 35.52 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 37.01 0.00.00 38.93 37.40
2 Soikkeli Orvokki KanSu 46.32 0.09.31 28.64 27.52
3 Asmundela Tuulikki S-JKL 1.16.46 0.39.45 15.96 15.33

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 32.10 0.00.00
2 Hautamäki Anna-Maija RasKe 43.36 0.11.26

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Helena IlU 1.02.59 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurikkala Eeva KaJu 43.42 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Tiina PoRa 29.17 0.00.00 55.74 54.79
2 Tikkakoski Ilona TP 30.12 0.00.55 51.35 50.47
3 Holm Peppiina ViiSu 51.16 0.21.59 28.66 28.17
Leppäsalmi Sara KeuKi KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rasimus Siiri S-JKL 24.53 0.00.00
2 Leppämäki Elsa ViiSu 28.52 0.03.59
3 Pahkamäki Nella S-JKL 38.31 0.13.38
4 Nyrönen Venla SaPu 45.19 0.20.26

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sikkilä Peppi LapVi 13.29 0.00.00
2 Karkiainen Helmi KeuKi 16.20 0.02.51
3 Kullman Thea Falken 18.01 0.04.32
4 Saari Venla PoRa 19.58 0.06.29
5 Nyholm Veera JRV 30.04 0.16.35
6 Lakanen Inka PerhKi 30.58 0.17.29
Kivelä Sofia SaPu HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pimiä Tilda SaPu 27.32 0.00.00
2 Holm Lottaliina ViiSu 31.33 0.04.01
3 Heinänen Henna SaPu 33.37 0.06.05

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karkiainen Hetaliina KeuKi 12.08 0.00.00
2 Sikkilä Iines LapVi 18.56 0.06.48
3 Alonen Eeva S-JKL 19.04 0.06.56
4 Hautamäki Anni RasKe 20.54 0.08.46
5 Niemi Siiri PoRa 23.00 0.10.52
6 Nyholm Ella JRV 23.04 0.10.56
7 Roimela Ella S-JKL 24.09 0.12.01