FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tampere-suunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Jari PertPe 54.23 0.00.00 56.76 39.60
2 Sinnelä Arto SuSi 1.13.23 0.19.00 40.49 28.25
3 Valve Ville-Pekka TP 1.23.16 0.28.53 34.29 23.92
4 Toivola Juho TarpSu 1.33.04 0.38.41 29.44 20.54
Virjula Aku VaHa HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Heikki Pihkan 38.00 0.00.00 57.28 56.24
2 Hyytiäinen Antti KangSK 40.01 0.02.01 53.04 52.07
3 Vigren Petteri RaN 43.30 0.05.30 47.54 46.67
4 Heittola Tero KyRa 44.50 0.06.50 44.91 44.09
5 Salomäki Janne HyRa 46.20 0.08.20 42.28 41.51
6 Vehmasto Olli Pihkan 56.59 0.18.59 33.42 32.81
7 Närhi Matti VaajTe 1.01.54 0.23.54 29.89 29.34

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jarva Jukka OrPo 1.01.51 0.00.00
2 Myöhänen Mikko MusNe 1.04.13 0.02.22
Breilin Oskar AR KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Vesa IkNV 28.20 0.00.00 59.64 56.87
2 Märkälä Janne TP 29.02 0.00.42 57.41 54.74
3 Venäläinen Toni VaHa 29.18 0.00.58 56.10 53.49
4 Numminen Mika UrjU 29.53 0.01.33 54.24 51.72
5 Anttonen Mikael KaRa 33.05 0.04.45 48.29 46.05
6 Ojala Jari PirHi 36.54 0.08.34 42.68 40.69
7 Ruuska Vesa KangSK 37.45 0.09.25 41.10 39.19
8 Kuusinen Petri TP 38.02 0.09.42 40.19 38.32
9 Ruokola Ilkka RaJu 42.07 0.13.47 35.75 34.09
10 Hiiri Ari HauSi 47.36 0.19.16 31.15 29.70
11 Heikura Mika RR 48.30 0.20.10 30.09 28.69
12 Savela Pauli RR 1.16.37 0.48.17 18.75 17.88

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Tuomo TP 30.58 0.00.00 42.13 40.15
2 Kiljunen Juha LS-37 33.03 0.02.05 38.82 37.00
3 Yli-Kauppila Mikko PunKu 37.34 0.06.36 33.57 32.00
4 Hokkanen Arto TarpSu 42.02 0.11.04 29.49 28.10
5 Pietikäinen Timo Pihkan 44.35 0.13.37 27.31 26.03
6 Sikkinen Kari KangSK 46.22 0.15.24 25.79 24.58
7 Rantala Pekka SuSe 48.39 0.17.41 24.14 23.00
8 Järvinen Seppo SaPu 48.50 0.17.52 23.60 22.49
9 Kilpi Ari IkNV 50.26 0.19.28 22.42 21.37
10 Haavisto Marko KuoSu 52.44 0.21.46 21.03 20.04

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyholm Thomas Trian 29.19 0.00.00 48.73 45.70
2 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 35.32 0.06.13 39.20 36.76
3 Mannila Olli RaN 35.46 0.06.27 37.95 35.58
4 Uotila Antti OrPo 39.59 0.10.40 33.05 30.99
5 Virtanen Kari MSParma 46.58 0.17.39 27.38 25.67
6 Toivonen Jari EE 48.09 0.18.50 25.96 24.35
7 Syrjälä Veli EE 1.13.39 0.44.20 16.49 15.46

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Esa TarpSu 30.07 0.00.00 46.21 47.76
2 Kiiskinen Arto TP 35.12 0.05.05 38.80 40.10
3 Rantio Jukka-Pekka HauSi 35.50 0.05.43 37.38 38.64
4 Malinen Jouko RR 37.43 0.07.36 34.83 35.99
5 Nieminen Tapio JRV 39.33 0.09.26 32.55 33.64
6 Koski Harri TarpSu 42.13 0.12.06 29.88 30.88
7 Lepistö Heikki OrPo 43.04 0.12.57 28.68 29.64
8 Jokinen Arto HlS 43.34 0.13.27 27.75 28.69
9 Kallio Jarmo OrPo 52.25 0.22.18 22.57 23.33

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rauhamäki Kimmo JRV 28.52 0.00.00 48.91 49.13
2 Nieminen Pertti RR 31.11 0.02.19 44.85 45.05
3 Lindstedt Tapio OrPo 37.06 0.08.14 37.34 37.51
4 Ilmakunnas Pekka Pihkan 37.24 0.08.32 36.69 36.85
5 Rasmus Reijo TarpSu 38.33 0.09.41 35.25 35.41
6 Mäkipää Veikko SuSe 39.30 0.10.38 34.07 34.22
7 Mäntytörmä Jorma Keihäs 41.13 0.12.21 32.33 32.47
8 Lakkinen Keijo SuSe 42.54 0.14.02 30.75 30.89
9 Haarajoki Matti TP 49.19 0.20.27 26.48 26.60
10 Mäkelä Harri SuSe 51.51 0.22.59 24.93 25.04
11 Pusa Raimo OrPo 1.05.30 0.36.38 19.54 19.62
Slant Teuvo SOC KES -
Ritala Ola EE KES -
Liukkala Pekka HauSi KES -
Liljedahl Jorma HPV KES -
Käyhkö Kari LS-37 KES -
Huikkola Markku KangSK KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketamo Juhani SuSe 37.21 0.00.00 25.96 25.48
2 Moisio Kalevi TuS 57.38 0.20.17 16.32 16.02
3 Alanissi Olli PäLuLu 59.04 0.21.43 15.43 15.15
4 Kotikoski Juhani TP 1.00.48 0.23.27 14.51 14.24
5 Valta Matti JRV 1.12.04 0.34.43 11.84 11.62
Niemi Pentti HauSi HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulander Heikki EE 54.20 0.00.00
Pietilä Pauli SuSe KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ijas Johannes KeU 1.49.46 0.00.00
Koppelomäki Mikko EE KES -

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 1.07.03 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Lauri VaHa 1.13.09 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kenttämies Eevert Koovee 40.58 0.00.00 59.82 55.33
2 Simola Jere Koovee 48.22 0.07.24 48.13 44.52
3 Kujansuu Aaro RasKa 58.55 0.17.57 37.43 34.63
4 Kopra Jami TurSa 1.23.17 0.42.19 25.01 23.13

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkajärvi Aapo JRV 26.40 0.00.00 61.44 56.23
2 Pinta Leevi Koovee 30.48 0.04.08 51.20 46.86
3 Pesu Akseli TP 31.08 0.04.28 48.68 44.55
4 Carlsson Oliver EsAk 31.18 0.04.38 46.46 42.52
5 Kujansuu Lauri RasKa 37.12 0.10.32 37.44 34.26

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 14.55 0.00.00
2 Penttilä Akseli Koovee 16.37 0.01.42
3 Tolonen Vilho Koovee 18.12 0.03.17
3 Kivistö Joona TP 18.12 0.03.17
5 Seppälä Kalle JRV 19.12 0.04.17
6 Tyni Sisu VeVe 19.42 0.04.47
7 Immonen Topias HlS 20.16 0.05.21
8 Tomula Otso RasKa 21.13 0.06.18
9 Vigren Valtteri Koovee 24.00 0.09.05
10 Lilja Masi TP 25.03 0.10.08
11 Hyytiäinen Topi KangSK 25.25 0.10.30
12 Ahtola Touko KangSK 26.11 0.11.16
13 Kinnunen Onni KangSK 30.13 0.15.18
14 Väliaho Aarni KyRa 32.04 0.17.09
15 Kauppila Roope Koovee 39.42 0.24.47
16 Väänänen Lauri Pihkan 53.22 0.38.27

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Repo Saku TP 12.58 0.00.00
2 Heikkinen Paavo TP 16.13 0.03.15
3 Seppälä Viljo JRV 16.14 0.03.16
4 Kivistö Aleksi TP 16.30 0.03.32
5 Kinnari Elmeri TP 17.17 0.04.19
6 Kotta Miikka KanSu 17.55 0.04.57
7 Närhi Niilo S-JKL 18.50 0.05.52
8 Honkala Niilo TP 19.21 0.06.23
9 Nieminen Valtteri VaHa 20.57 0.07.59
10 Samposalo Rasmus TP 21.25 0.08.27
11 Pietilä Valtteri TP 26.28 0.13.30
12 Kinnunen Veli KangSK 26.46 0.13.48

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Varjola Veeti Koovee 18.09 0.00.00
2 Koota Niilo KyRa 19.55 0.01.46
3 Väänänen Mikko Pihkan 25.45 0.07.36

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salomäki Oskari HyRa 13.43 0.00.00
2 Ala-Heikkilä Juho AR 15.02 0.01.19
3 Mariani Frank Koovee 15.06 0.01.23
4 Tiits Kaarle TP 15.41 0.01.58
5 Heikkinen Juho TP 15.48 0.02.05
6 Turunen Aapo TP 16.44 0.03.01
7 Haikonen Kevin Koovee 17.49 0.04.06
8 Honkavaara Eero HlS 19.08 0.05.25
9 Silvan Jooa TarpSu 20.09 0.06.26
10 Mäkelä Matias KangSK 21.31 0.07.48
11 Lampinen Paavo TP 30.08 0.16.25
12 Liukas Viljami KangSK 30.35 0.16.52

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laamanen Atte TarpSu 12.14 0.00.00
2 Repo Hugo TP 12.19 0.00.05
3 Breilin Daniel AR 12.45 0.00.31
4 Mäkynen Eero KangSK 15.11 0.02.57
5 Myöhänen Leimu HlS 16.06 0.03.52
6 Wirola Aukusti KangSK 16.20 0.04.06

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ala-Heikkilä Oiva AR 17.11 0.00.00
2 Kontio Karri KangSK 18.00 0.00.49
3 Kinnunen Sisu KangSK 24.31 0.07.20
4 Mäkelä Aleksi KangSK 24.43 0.07.32
5 Väliaho Markus KyRa 26.43 0.09.32
6 Manninen Emil Koovee 27.33 0.10.22
7 Saarinen Eino TarpSu 35.53 0.18.42
8 Ovaska Luka KuoSu 47.46 0.30.35

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Lotta TP 39.28 0.00.00 83.53 84.00
2 Oksanen Maiju KangSK 45.10 0.05.42 72.30 72.71
3 Pitkänen Salla TP 45.16 0.05.48 71.46 71.86
4 Fincke Anni-Maija TP 48.48 0.09.20 65.65 66.02
5 Virkajärvi Heta JRV 49.13 0.09.45 64.47 64.83
6 Ojala Jenny RasKa 52.15 0.12.47 60.14 60.47
7 Eeva Jonna KangSK 53.03 0.13.35 58.65 58.98
8 Kaikkonen Oona Koovee 54.45 0.15.17 56.26 56.58
9 Pääkkönen Nea SoJy 59.00 0.19.32 51.68 51.98
10 Rintanen Mari KangSK 1.01.16 0.21.48 49.27 49.54
11 Lankia Sannamari TP 1.02.20 0.22.52 47.93 48.20
12 Valve Reeta TP 1.10.14 0.30.46 42.10 42.33
13 Laine Anni TP 1.13.48 0.34.20 39.64 39.87
14 Pemmari Toini TP 1.23.03 0.43.35 34.86 35.05
15 Asukas Varpu KanSu 1.42.58 1.03.30 27.81 27.97
16 Kopra Anna TurSa 1.55.52 1.16.24 24.45 24.59
Ruokola Anna RaJu KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Kaisa KangSK 53.02 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindholm Sara Raseborg 30.10 0.00.00 58.49 54.55
2 Schutskoff Mari KangSK 32.39 0.02.29 52.69 49.14
3 Hemminki Tiina PoRa 42.17 0.12.07 39.65 36.97
4 Leino Johanna KangSK 43.45 0.13.35 37.31 34.79
5 Taanila Maria KanSu 1.07.16 0.37.06 23.61 22.02
6 Oinonen Lotta Pihkan 1.12.54 0.42.44 21.18 19.75
Göransson Niina HlS HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Riikka RaN 49.05 0.00.00 43.03 41.19
2 Carlsson Sanna EsAk 50.28 0.01.23 39.75 38.06
3 Vallin Kaisa EE 51.21 0.02.16 37.01 35.44
4 Naskali Liisa KyRa 1.00.43 0.11.38 29.56 28.30

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Francke Astra EsSu 38.01 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Anu EE 58.15 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilmakunnas Seija Pihkan 56.53 0.00.00 46.76 42.54
2 Kallio Arja RiSu 1.14.52 0.17.59 33.75 30.70
3 Jokinen Irma TurSa 1.25.23 0.28.30 28.04 25.50
Toivonen Merja EE KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Marjo Hiisi 31.03 0.00.00 44.32 40.92
2 Antila Suvi PäLuLu 45.15 0.14.12 29.50 27.24
3 Laukkanen Kirsti HlT 57.53 0.26.50 22.35 20.64
4 Kiiskinen Gunnevi TP 1.01.19 0.30.16 20.42 18.86
5 Elomäki Irmeli VaHa 1.08.25 0.37.22 17.70 16.34
Toivanen Tuula RaN KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 38.35 0.00.00 43.25 39.00
2 Mononen Ritva HlS 38.47 0.00.12 41.74 37.64
3 Törrö Maria-Leena VaHa 50.50 0.12.15 30.86 27.83
4 Lankia Hilkka TP 1.15.31 0.36.56 20.11 18.13
Kajava Ritva HlS KES -
Laitinen Hellevi EsAk KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulander Mirja-Liisa EE 1.10.28 0.00.00
2 Ahonen Ulla HlS 1.20.42 0.10.14

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 32.27 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linnainmaa Annukka KangSK 38.19 0.00.00 58.49 51.04
2 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 38.26 0.00.07 56.12 48.98
3 Laine Noora TP 46.10 0.07.51 44.90 39.19
4 Yliaho Iiris Koovee 47.20 0.09.01 42.02 36.67
5 Yli-Futka Amanda MSParma 48.15 0.09.56 39.48 34.46

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Iida RaN 31.35 0.00.00 66.13 63.81
2 Lampinen Siina TP 34.34 0.02.59 59.73 57.63
3 Saarinen Hetta HyRa 35.09 0.03.34 58.05 56.01
4 Lampinen Pihla TP 36.05 0.04.30 55.88 53.92
5 Rantanen Annika Koovee 36.10 0.04.35 55.09 53.15
6 Nieminen Reetta VaHa 36.17 0.04.42 54.24 52.34
7 Ryynänen Ella Pihkan 39.13 0.07.38 49.57 47.83
8 Määttänen Stella RasKa 39.41 0.08.06 48.38 46.68
9 Naskali Johanna KyRa 39.44 0.08.09 47.71 46.04
10 Ylilehto Emilia TP 45.10 0.13.35 41.44 39.99
11 Salonen Heidi JRV 51.24 0.19.49 35.95 34.68
12 Davidsson Linnéa TP 53.18 0.21.43 34.21 33.01
13 Mariani Sandra Koovee 53.50 0.22.15 33.43 32.25
Järvenpää Seela TP HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jormanainen Tuuli KangSK 19.12 0.00.00
2 Turpeinen Selma TP 22.17 0.03.05
3 Anttila Ilona Pohjant 22.38 0.03.26
4 Oksa Jenni RasKa 24.10 0.04.58
5 Koskinen Aino TP 25.10 0.05.58
6 Lehtovirta Saana TP 26.31 0.07.19
7 Pekkanen Nuppu-Sofia RaHa 26.43 0.07.31
8 Turunen Helmi TP 28.02 0.08.50
9 Honkala Emmi TP 29.13 0.10.01
10 Laamanen Karoliina TarpSu 35.49 0.16.37

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turpeinen Saana TP 14.24 0.00.00
2 Breilin Linda AR 16.34 0.02.10
3 Tiits Maria TP 17.06 0.02.42
4 Vehmasto Milla Pihkan 17.19 0.02.55
5 Malm Saara TP 18.08 0.03.44
6 Kalari Inkamari TP 18.25 0.04.01
7 Mäkinen Venla AngA 19.56 0.05.32
8 Kuikko Saini KangSK 21.12 0.06.48
9 Kauppila Kaisla Koovee 23.42 0.09.18
10 Wirola Eeva KangSK 27.38 0.13.14
11 Karjalainen Sonja TP 29.01 0.14.37
12 Pärssinen Ilona TP 33.32 0.19.08

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tarri Emma KyRa 18.45 0.00.00
2 Tomula Inka RasKa 22.34 0.03.49
3 Vuorenmaa Saana Koovee 25.19 0.06.34

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kujansuu Siiri RasKa 23.36 0.00.00
2 Anttila Oona Pohjant 23.46 0.00.10
3 Haikonen Lara Koovee 27.52 0.04.16
4 Manninen Elna Koovee 34.12 0.10.36
Karjalainen Milla TP HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahti Salla TP 17.51 0.00.00
2 Tarri Elli KyRa 18.38 0.00.47
3 Mäkitammi Kerttu KangSK 20.30 0.02.39
4 Yliaho Lilja Koovee 36.38 0.18.47

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koota Aino KyRa 21.14 0.00.00
2 Mäkinen Leila AngA 21.46 0.00.32
3 Virjula Selma VaHa 22.41 0.01.27
4 Hemminki Siiri S-JKL 23.02 0.01.48
5 Mäkinen Elsa AngA 23.27 0.02.13
6 Savela Emmi KangSK 23.38 0.02.24
7 Vehmasto Anni Pihkan 26.47 0.05.33
8 Silvan Vianna TarpSu 27.25 0.06.11
9 Liukas Saimi KangSK 29.28 0.08.14
10 Turunen Saimi TP 31.48 0.10.34
11 Valve Lyydia TP 41.19 0.20.05