FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kupittaan Kipaisu (lähikilpailu)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vuori Justus TuS 16.27 0.00.00
2 Heinonen Eero MSParma 17.01 0.00.34
3 Levälehto Riku TuMe 17.39 0.01.12
4 Kommio Jere AngA 18.02 0.01.35
5 Ruohola Aaro MSParma 18.27 0.02.00
6 Aalto Lauri MSParma 18.32 0.02.05
7 Vainio Antti MSParma 18.34 0.02.07
8 Lapila Eero MSParma 19.03 0.02.36
8 Saikkonen Otto RR 19.03 0.02.36
10 Millner Max TuMe 19.20 0.02.53
11 Virtanen Onni AngA 19.33 0.03.06
12 Saarela Benjamin LHR 19.45 0.03.18
13 Matilainen Juha OK77 20.03 0.03.36
14 Lindroos Elias PIF 21.03 0.04.36
15 Saarela Thomas LHR 21.19 0.04.52
16 Niskanen Teemu LS-37 22.14 0.05.47
17 Ääri Mikko OK77 22.20 0.05.53
18 Ahlbäck Jonatan PIF 23.04 0.06.37
19 Hågensen Sverre PIF 23.08 0.06.41
20 Isosaari Antti MSParma 25.20 0.08.53
21 Tolvanen Leo Pihkani 28.15 0.11.48
22 Julkunen Tero Kaukjär 29.20 0.12.53
23 Seppä Elias AngA 33.11 0.16.44
Ylikylä Petja AngA HYL -
Korpinen Taneli TuMe HYL -
Salmenoja Samuli MSParma EIL -
Rajaniemi Juho TuS EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stenholm Daniel TuS 18.27 0.00.00
2 Lintula Eliel TuS 19.24 0.00.57
3 Palmroos Elliot PIF 19.38 0.01.11
4 Palmroos Elton PIF 21.15 0.02.48
5 Rikkonen Joonas TuS 21.32 0.03.05
6 Lähteenmäki Iiro TuS 25.06 0.06.39
7 Laine Oliver TuS 25.52 0.07.25
8 Vilhonen Olavi PR 34.18 0.15.51
Nyman Matias TuS HYL -
Halkilahti Emil AngA EIL -
Sandell Nicholas TuS EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paukkunen Sanna MSParma 19.16 0.00.00
2 Väre Tiina SomEsa 19.52 0.00.36
3 Kyläkoski Elli TuS 20.02 0.00.46
4 Kangasaho Essi HiKi 20.07 0.00.51
5 Liimatainen Anni TuS 20.48 0.01.32
6 Neuvonen Noora MSParma 21.54 0.02.38
7 Matilainen Helena HS 21.59 0.02.43
8 Salmi Anna MaMa 24.14 0.04.58
9 Koivula Johanna 34.04 0.14.48
Salmia Tessa MSParma EIL -
Vuori Jenny TuS EIL -
Katajamäki Emma MSParma EIL -
Sihvonen Laura EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tokola Jussi MsParma 16.57 0.00.00
2 Salo Markus PunKu 17.27 0.00.30
3 Tuominen Hans Pihkan 17.43 0.00.46
4 Loukkalahti Marko HiKi 18.03 0.01.06
5 Hakkarainen Tuomas EsAk 18.29 0.01.32
6 Stenholm Pekka TuS 18.40 0.01.43
7 Ruohola Risto MSParma 18.56 0.01.59
8 Kääriäinen Sami 19.24 0.02.27
9 Rönnlöf Petter PIF 19.45 0.02.48
10 Putkuri Tommi RaPi 20.20 0.03.23
11 Laaksonen Petri UNO 20.24 0.03.27
12 Jalonen Rauli 21.08 0.04.11
13 Matilainen Kari HS 21.17 0.04.20
14 Räsänen Mikko MaMa 22.53 0.05.56
15 Välke Olli TuNMKY 24.13 0.07.16
16 Köyvönen Kimmo MaMa 24.19 0.07.22
17 Kajavalta Jyrki 27.59 0.11.02
Lehtinen Marko SalVil HYL -
Paasikivi Mikko HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lainio Saija TuNMKY 19.46 0.00.00
2 Seppä Milla AngA 21.48 0.02.02
3 Tenhunen Oxana TuMe 22.22 0.02.36
4 Matilainen Mirja HS 23.39 0.03.53
5 Vehkamäki Hanna Pihkan 30.32 0.10.46
Kyläkoski Reetta TuS HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtinen Martta AngA 16.25 0.00.00
2 Lehtonen Vilja AngA 17.46 0.01.21
3 Tetri Ella TuS 18.21 0.01.56
4 Lehtinen Miina 18.39 0.02.14
5 Pyöli Milla PR 20.05 0.03.40
5 Korte Martta TuS 20.05 0.03.40
7 Mäkelä Ella TuS 20.43 0.04.18
8 Kapanen Anna MSParma 21.09 0.04.44
9 Halkilahti Siiri 21.46 0.05.21
10 Tuomala Matilda AngA 23.38 0.07.13
11 Anttonen Helmiina AngA 25.21 0.08.56
12 Tuomala Rebekka AngA 25.46 0.09.21
Linnamäki Kerttu AngA HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallio Noel TuS 17.46 0.00.00
2 Lähteenmäki Pyry TuS 28.15 0.10.29

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiljunen Pekka AnttU 13.51 0.00.00
2 Järvensivu Tapio TuMe 14.10 0.00.19
3 Virtanen Kari MSParma 16.08 0.02.17
4 Kuivala Hannu TuVi 16.48 0.02.57
5 Kuokkanen Ismo TuS 17.03 0.03.12
6 Lehtinen Jouko 18.00 0.04.09
7 Arki Hannu TuMe 18.08 0.04.17
Uusikartano Simo TuMe HYL -
Lehto Jarmo VeVe HYL -
Kössi Jouko TuMe HYL -
Niemi Esa MSParma HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tranberg Saana PR 12.52 0.00.00
2 Lonka Veera TuS 14.53 0.02.01

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pusa Raimo OrPo 14.00 0.00.00
2 Tammisaari Pentti HirvHe 14.48 0.00.48
3 Rapakko Timo LHR 15.49 0.01.49
4 Inki Pekka TuMe 16.04 0.02.04
5 Salmenoja Pertti HirvHe 19.44 0.05.44

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Miettinen Jaana TuS 12.21 0.00.00
2 Antikainen-Pauna Heli PIF 13.55 0.01.34
3 Lehto Ulla KyS 16.34 0.04.13

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmenoja Hely HirvHe 12.55 0.00.00
2 Saari Irmeli HirvHe 13.17 0.00.22
3 Rahkasuo Kaarina Rasti88 15.04 0.02.09