FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
KEV:n Uudenvuoden Hiihtosuunnistus, WRE
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Viippola Aapo SonPa 48.24 0.00.00 97.10
2 Toivonen Eevert PirHi 48.55 0.00.31 94.87
3 Ekström Niklas MSParma 48.58 0.00.34 93.57
4 Maijala Matias LapVe 52.26 0.04.02 86.27
5 Uusitalo Jyri PelPo 55.08 0.06.44 80.98
6 Outinen Tuomas KyS 55.26 0.07.02 79.48
7 Pukema Hannu-Pekka RaVa 55.27 0.07.03 78.39
8 Virtanen Akseli KS 1.01.34 0.13.10 69.65
9 Häkämies Antti PosPy 1.02.49 0.14.25 67.33
10 Kettunen Pyry SäynSa 1.04.20 0.15.56 64.83
11 Leinonen Lauri Pohjant 1.08.20 0.19.56 60.18
Tervala Miska RaVa HYL -
Laitamäki Wille MSParma HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Krumins Janis TuMe 1.16.26 0.00.00
2 Ollila Sakari PosPy 1.22.50 0.06.24

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Jari KemijU 41.44 0.00.00 60.09
2 Peltonen Tommi JRV 47.46 0.06.02 51.72
3 Klemettinen Vesa S-JKL 48.10 0.06.26 50.50
4 Weckman Janne VeVe 48.12 0.06.28 49.69
5 Kamila Kai SuJu 49.07 0.07.23 48.00
6 Virtanen Jussi KyS 49.18 0.07.34 47.05
7 Kuokka Kari IisVi 52.40 0.10.56 43.33
8 Ronkainen Markus LapVe 54.56 0.13.12 40.86
9 Hiltula Hannu PudU 56.07 0.14.23 39.33
10 Miikki Jussi SKVuoksi 57.59 0.16.15 37.41
Asikainen Pasi JoKu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Antti TarpSu 27.47 0.00.00 61.49
2 Ojala Kai S-2000 28.54 0.01.07 58.37
3 Sippola Asko KuortKu 30.04 0.02.17 55.40
4 Kotro Petri KaaRa 30.35 0.02.48 53.76
5 Tuomala Jyrki S-JKL 30.51 0.03.04 52.61
6 Määttä Kimmo OH 31.04 0.03.17 51.55
7 Hiltula Kari PudU 33.26 0.05.39 47.26
8 Similä Juha JoKu 35.40 0.07.53 43.71
9 Linnainmaa Pekka VaHa 37.02 0.09.15 41.52
10 Reijonen Jaakko Pohjant 39.26 0.11.39 38.45
11 Ekström Thomas MSParma 40.20 0.12.33 37.06
12 Nivala Jarmo YlivKu 40.35 0.12.48 36.31
13 Heiskanen Jari SonPa 43.28 0.15.41 33.41

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Helander Rolf OuHu 35.12 0.00.00 47.65
2 Pietarinen Juha SiiRa 37.36 0.02.24 42.38
3 Laine Markku MU 38.32 0.03.20 39.17
4 Vilppola Arto S-2000 38.50 0.03.38 36.71

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martikainen Ari KeuKi 39.31 0.00.00 37.03
2 Karppinen Jouko VaKa 40.43 0.01.12 34.14
3 Sonninen Pekka KuoSu 57.44 0.18.13 22.81
4 Ridanpää Antti RasKu 1.02.37 0.23.06 19.86

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Köngäs Martti PuolRy 33.51 0.00.00 42.96
2 Keltamäki Seppo JoKu 38.45 0.04.54 36.40
3 Toppari Pekka PuolRy 38.48 0.04.57 35.23
4 Karvonen Paavo IisVi 40.27 0.06.36 32.71
5 Mourujärvi Kauno KannUra 40.36 0.06.45 31.52
6 Hahtola Aulis RasKu 47.56 0.14.05 25.78

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Inkinen Paavo Jyry 32.10 0.00.00 43.73
2 Hanhela Mauno HaHe 35.54 0.03.44 37.72
3 Virkkula Unto NivU 37.11 0.05.01 35.00
4 Määttä Seppo KemijU 44.40 0.12.30 27.95
5 Mustonen Lauri S-2000 49.17 0.17.07 24.26

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suorajärvi Mauri Pohjant 50.25 0.00.00 33.57
2 Ryyppö Toivo JoKu 52.09 0.01.44 30.83
3 Veijovaara Jorma Pohjant 1.04.56 0.14.31 23.46
4 Männikkö Kalle ONMKY 1.06.44 0.16.19 21.56

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lemberg Roope RaJu 58.25 0.00.00 71.72
2 Muotka Miika OH 59.34 0.01.09 68.83
3 Rissanen Erno-Kalle SonPa 1.05.14 0.06.49 61.48
4 Peltonen Lasse KS 1.07.37 0.09.12 57.98
Stevander Karri KuortKu HYL -
Lemberg Ville RaJu HYL -
Gretschel Eino KEV HYL -
Vepsäläinen Onni KyS KES -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hirvilahti Joona VeVe 38.55 0.00.00 62.51
2 Sorsa Eero SoJy 40.32 0.01.37 57.77
3 Kallio Santeri KoS 42.39 0.03.44 52.76
4 Hirvilahti Niklas VeVe 44.18 0.05.23 48.74
5 Takanen Eetu VeVe 45.45 0.06.50 45.20

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti S-2000 32.55 0.00.00
2 Leinonen Otso RR 38.52 0.05.57
3 Mukkala Jonni KEV 46.47 0.13.52
4 Muotka Konsta OH 49.49 0.16.54

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Linus Trian 23.49 0.00.00
2 Ekström Lassi MSParma 29.45 0.05.56
3 Erkkilä Juho VaaSu 39.42 0.15.53
4 Asikainen Viljami JoKu 41.45 0.17.56
Stana Niklavs LAT HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pesu Mervi RR 49.07 0.00.00 97.68
2 Hoskari Maria RasKe 50.08 0.01.01 94.39
3 Vääränen Sari KS 51.26 0.02.19 90.73
4 Kärnä Nina SonPa 53.14 0.04.07 86.44
5 Tuomisto Satu VaaSu 53.33 0.04.26 84.70
6 Virtanen Heta S-JKL 54.50 0.05.43 81.53
7 Mörsky Sonja KeuKi 55.18 0.06.11 79.66
8 Peltonen Liisa S-JKL 55.20 0.06.13 78.43
9 Klemettinen Kaisa S-JKL 58.08 0.09.01 73.52
10 Lotvonen Milla LaiVe 1.10.06 0.20.59 60.04
11 Lotvonen Essi LaiVe 1.18.20 0.29.13 52.89
Tuomisto Anu VaaSu KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Soudunsaari Sanna PosPy 1.04.35 0.00.00
2 Krumina Linda LAT 1.22.12 0.17.37
Nifakina Julia TaivKu HYL -
Vanhala Annastiina KuPe HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Turesson Lena SWE 39.33 0.00.00 13.39
2 Munsterhjelm Camilla Pohjant 54.01 0.14.28 9.32
3 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.01.40 0.22.07 7.73
Maulina Ieva LAT HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 32.10 0.00.00 57.24
2 Lotvonen Arja LaiVe 34.23 0.02.13 52.66
3 Lassila Päivi RasTiimi 36.40 0.04.30 48.54
4 Oikkonen Mirka OH 37.17 0.05.07 46.91
5 Vierikko Annamari HS 37.48 0.05.38 45.46
6 Korpela-Kamila Heidi SuJu 44.23 0.12.13 38.03
7 Lampela Anita SalRe 45.05 0.12.55 36.76
8 Erkkilä Marja KauWi 46.04 0.13.54 35.30
9 Pirttilä Lea OH 51.58 0.19.48 30.71
10 Tervo Maarit SaKa 59.44 0.27.34 26.20

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Väärälä Marita OH 38.37 0.00.00
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 59.30 0.20.53

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 53.05 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 33.42 0.00.00 36.56
2 Karvonen Pirjo IisVi 53.50 0.20.08 21.74
3 Kukkonen Marja RaKaS 58.28 0.24.46 18.97
4 Köngäs Kaarina PuolRy 59.56 0.26.14 17.48

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Turesson Ella SWE 51.07 0.00.00 85.81
2 Holopainen Oili S-2000 51.55 0.00.48 83.08
3 Yli-Futka Amanda MSParma 52.30 0.01.23 80.77
4 Pesu Vilma RR 52.33 0.01.26 79.30
5 Salmela Anni S-2000 54.36 0.03.29 74.98
6 Viippola Venla S-2000 55.27 0.04.20 72.52
7 Ekström Lotte-Line MSParma 55.32 0.04.25 71.09
8 Linnainmaa Katja RasKe 57.29 0.06.22 67.41
9 Pirilä Elisa MSParma 57.46 0.06.39 65.81
Krumina Mara LAT KES -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hoskari Sanni RasKe 37.09 0.00.00 61.12
2 Turesson Minna SWE 37.11 0.00.02 59.53
3 Kuokka Katri IisVi 40.52 0.03.43 52.78
4 Rantanen Annika Koovee 41.52 0.04.43 50.16
5 Tuomaala Ella RasKe 54.51 0.17.42 37.25
6 Ekström Saana-Mari MSParma 1.02.34 0.25.25 31.75
7 Krumina Laura LAT 1.05.13 0.28.04 29.59

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vepsäläinen Elsa KyS 35.31 0.00.00
2 Koskinen Frida Trian 35.53 0.00.22
3 Takanen Tiitu VeVe 36.42 0.01.11
4 Väisänen Martta LaiVe 37.11 0.01.40
5 Weckman Venla VeVe 47.22 0.11.51

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tihinen Milja LaiVe 33.27 0.00.00
2 Miikki Senni SKVuoksi 35.13 0.01.46
3 Lemberg Linnea RaJu 40.15 0.06.48
4 Asikainen Milja JoKu 48.40 0.15.13
5 Pitkänen Tilta KEV 1.04.22 0.30.55
Weckman Selma VeVe HYL -

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mukkala Janna KEV 35.02 0.00.00
2 Häkämies Sylvi PosPy 38.12 0.03.10
3 Ollila Ella PosPy 42.23 0.07.21
4 Tihinen Emma LaiVe 46.13 0.11.11
5 Rytioja Alma KEV 52.47 0.17.45
6 Lotvonen Venla LaiVe 56.42 0.21.40
7 Häkämies Siiri PosPy 1.17.16 0.42.14

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Krumins Kristaps LAT 28.43 0.00.00
2 Tihinen Elias LaiVe 36.18 0.07.35
3 Väisänen Viljami LaiVe 38.10 0.09.27
4 Pitkänen Hermanni KEV 39.41 0.10.58
5 Patosalmi Elias LaiVe 45.14 0.16.31