FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Keski-Suomen avoin AM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulkula Ilari VaajTe 33.20 0.00.00 74.62 74.24
2 Föhr Tero VeVe 33.35 0.00.15 72.83 72.46
3 Kautto Lasse VaajTe 34.38 0.01.18 69.43 69.07
4 Rauturier Maxime AngA 35.32 0.02.12 66.50 66.16
5 Sulkula Paulus S-JKL 35.49 0.02.29 64.82 64.49
6 Hakuli Tommi SKUusi 38.30 0.05.10 59.22 58.92
7 Hautala Jarkko VaajTe 39.46 0.06.26 56.29 56.01
8 Tölli Marko S-JKL 41.56 0.08.36 52.40 52.13
9 Karjalainen Teemu VaajTe 43.22 0.10.02 49.71 49.46
10 Leppäsalmi Topi VaajTe 46.26 0.13.06 45.53 45.30
Varis Henry JRV EIL -
Sulkula Anton S-JKL EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kässi Pellervo UurU 52.30 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Penttinen Jaakko VaajTe 43.50 0.00.00
2 Ketola Mikko SaPu 52.54 0.09.04

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuronen Tommi JRV 34.34 0.00.00 55.02 54.69
2 Pietiläinen Juha RastiE4 37.41 0.03.07 49.52 49.23
3 Hietala Jussi S-JKL 39.00 0.04.26 46.94 46.66
4 Sorri Pietari VaajTe 41.12 0.06.38 43.57 43.30
5 Rahkila Pyry VaajTe 43.46 0.09.12 40.20 39.96
6 Varis Ari RastiE4 47.36 0.13.02 36.21 35.99
7 Kurhinen Jani S-JKL 50.42 0.16.08 33.29 33.09
8 Leppäniemi Jani VetU 57.03 0.22.29 28.96 28.79
Rahkila Panu VaajTe KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holm Jari ViiSu 28.39 0.00.00 56.28 56.11
2 Sivill Timo VaajTe 29.21 0.00.42 53.91 53.75
3 Heikkilä Ossi S-JKL 29.45 0.01.06 52.17 52.01
4 Sivill Keijo UurU 30.42 0.02.03 49.57 49.42
5 Mönttinen Sami RastiE4 34.47 0.06.08 42.88 42.75
6 Näpänkangas Mika S-JKL 39.05 0.10.26 37.39 37.28
7 Hakamäki Matti S-JKL 39.17 0.10.38 36.43 36.32
8 Häyrinen Markku KonnU 39.41 0.11.02 35.30 35.19
9 Kohvakka Hannu Kalske 43.16 0.14.37 31.68 31.58

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilmonen Matti JRV 32.15 0.00.00 46.62 46.44
2 Tuomala Jyrki S-JKL 32.22 0.00.07 45.06 44.89
3 Kärkkäinen Panu JRV 33.44 0.01.29 41.90 41.74
4 Itkonen Raimo S-JKL 33.57 0.01.42 40.30 40.15
5 Marttinen Tuomo IPR 35.46 0.03.31 36.99 36.85
Haavisto Marko KuoSu KES -
Mutka Jouni S-JKL EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martikainen Ari KeuKi 31.52 0.00.00 37.34 37.17
2 Oikarinen Jarmo TP 32.22 0.00.30 34.93 34.76
3 Senttula Asko S-JKL 45.33 0.13.41 23.51 23.40
4 Salonen Hannu KonnU 46.54 0.15.02 21.57 21.46
Särkkä Seppo VaajTe EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tarvonen Keijo Kalske 31.54 0.00.00 37.79 37.75
2 Rantapuska Seppo PetPe 33.03 0.01.09 35.93 35.89
3 Kurittu Lassi S-JKL 34.07 0.02.13 34.28 34.24
4 Vehmaa Hannu Koovee 34.16 0.02.22 33.60 33.56
5 Nieminen Tapio JRV 35.06 0.03.12 32.29 32.25
6 Nopanen Ismo VeVe 36.13 0.04.19 30.79 30.76
7 Rajaniemi Vesa S-JKL 37.23 0.05.29 29.35 29.32
8 eräjärvi jarmo S-JKL 38.37 0.06.43 27.94 27.91
9 Poikolainen Leo RastiE4 39.26 0.07.32 26.90 26.88
10 Raatikainen Pekka RastiE4 45.00 0.13.06 23.17 23.15
11 Hämynen Timo ÄäSa 49.30 0.17.36 20.70 20.68

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äikäs Esko TikSu 31.07 0.00.00 27.84 27.67
2 Pakarinen Jouko RastiE4 33.10 0.02.03 25.14 24.98
3 Kuusranta Vesa RastiE4 33.53 0.02.46 23.65 23.50
4 Ottelin Pekka JRV 45.50 0.14.43 16.77 16.67
5 Rahkila Paavo VaajTe 1.15.03 0.43.56 9.81 9.75

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tammela Seppo TikSu 33.20 0.00.00 30.10 27.86
2 Kiltinen Juhani KeuKi 36.07 0.02.47 26.94 24.94
3 Hinkkanen Reino KonnU 37.14 0.03.54 25.33 23.44
4 Jylhä Keijo JRV 40.52 0.07.32 22.34 20.68
5 Valta Matti JRV 50.16 0.16.56 17.56 16.26
6 Mönttinen Erkki ViPa 2.17.02 1.43.42 6.22 5.76

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 28.32 0.00.00 32.41 32.58
2 Nieminen Mauno ViiSu 34.16 0.05.44 26.17 26.31
3 Puttonen Kalevi IPR 34.18 0.05.46 25.34 25.47
4 Paavilainen Arvo IPR 37.56 0.09.24 22.18 22.30
5 Keskinen Matti TikSu 51.19 0.22.47 15.86 15.94
Reini Jaakko TikSu HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppänen Kalle RastiE4 2.26.50 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Eero S-JKL 1.40.34 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jutila Aleksi S-JKL 24.56 0.00.00 52.84 52.16
2 Lakanen Lauri HS 26.19 0.01.23 48.99 48.36
3 Lehtomäki Paavo KeuKi 26.51 0.01.55 46.96 46.36
4 Virkajärvi Aapo JRV 27.00 0.02.04 45.66 45.07
5 Kuronen Aapo JRV 28.15 0.03.19 42.64 42.09
6 Majaharju Pyry JRV 28.28 0.03.32 41.32 40.79
7 Tuomala Miiko S-JKL 32.45 0.07.49 35.06 34.60
8 Kurhinen Miika S-JKL 37.20 0.12.24 30.00 29.61
Sulkula Sakari S-JKL EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sivill Tommi S-JKL 13.46 0.00.00
2 Karjalainen Samuli JRV 16.23 0.02.37
3 Hietala Vilho S-JKL 17.09 0.03.23
4 Kovanen Sauli S-JKL 19.15 0.05.29
Seppä Max S-JKL EIL -
Häyrinen Tommi KonnU HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppälä Kalle JRV 10.40 0.00.00
2 Ekonoja Kasper PelPo 12.05 0.01.25
3 Kalilainen Jussi PiVe 15.14 0.04.34
4 Turpeinen Topi ViPa 22.51 0.12.11
Penttinen Eemil S-JKL EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppälä Viljo JRV 8.14 0.00.00
2 Sorri Niilo KeuKi 10.32 0.02.18
3 Rosti Konsta SaPu 11.58 0.03.44
4 Peltonen Jaakko JRV 12.07 0.03.53
5 Kinnunen Paulus PiVe 12.31 0.04.17
6 Näpänkangas Eero S-JKL 13.36 0.05.22
7 Sorri Juho KeuKi 13.37 0.05.23
8 Hautala Tuure S-JKL 14.34 0.06.20

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 37.12 0.00.00
2 Pitkäaho Anni KuoSu 1.20.14 0.43.02

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekonoja Linda PelPo 32.42 0.00.00
Korhonen Kati S-JKL EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taini Mia JRV 26.34 0.00.00 64.06 63.16
2 Sorri Erja KeuKi 32.33 0.05.59 48.36 47.69
3 Papinaho Annika KeuKi 32.37 0.06.03 44.35 43.73

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta HS 27.10 0.00.00 63.52 63.23
2 Rantanen Maaret JRV 29.07 0.01.57 57.05 56.79
3 Sivill Saana S-JKL 32.50 0.05.40 48.62 48.40
4 Sivill Mari UurU 34.00 0.06.50 45.05 44.84
5 Virtanen Anne S-JKL 47.26 0.20.16 30.93 30.78

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Ulla S-JKL 23.38 0.00.00 30.80 30.80
2 Lepo Tarja S-JKL 30.00 0.06.22 23.35 23.35
3 Nissinen Ulla S-JKL 31.08 0.07.30 21.63 21.63
4 Klemettinen Ulla S-JKL 43.55 0.20.17 14.71 14.71
5 Aho Tuija Kalske 45.57 0.22.19 13.47 13.47

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukka Eija SaPu 55.44 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Päivi ViPa 30.49 0.00.00 44.18 43.56
2 Oikarinen Sirkka TP 30.56 0.00.07 42.69 42.10
3 Raatikainen Päivi RastiE4 31.21 0.00.32 40.82 40.25
4 Kihlström Kirsi RastiE4 31.38 0.00.49 39.16 38.62
5 Kärkkäinen Tarja JRV 33.53 0.03.04 35.36 34.87
6 Kananen Tuula JRV 1.02.29 0.31.40 18.52 18.26

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piirto Kaisu JRV 33.42 0.00.00 24.21 18.44
2 Koskenranta Raija JRV 37.42 0.04.00 20.02 15.24
3 Schroderus Pirjo S-JKL 56.43 0.23.01 12.23 9.31

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 25.04 0.00.00
2 Ketola Sirkka SaPu 31.59 0.06.55

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 1.26.51 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Noora S-JKL 43.05 0.00.00
2 Keurulainen Siiri JRV 1.03.10 0.20.05

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Saana PiVe 48.49 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Papinaho Alina KeuKi 33.38 0.00.00
2 Kinnunen Isla PiVe 1.01.54 0.28.16

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kautto Taru RastiE4 22.07 0.00.00
2 Papinaho Enne KeuKi 23.52 0.01.45
3 Peltonen Riikka JRV 24.23 0.02.16
4 Hyppölä Ella JRV 29.32 0.07.25
5 Kovanen Saara S-JKL 29.34 0.07.27
6 Hahl Annika JRV 31.33 0.09.26
7 Marjanen Viola JRV 32.24 0.10.17
8 Nyholm Ella JRV 32.30 0.10.23
9 Isoaho Peppilotta S-JKL 36.57 0.14.50
Taini Elli JRV EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurhinen Inka S-JKL 21.36 0.00.00
2 Kässi Tyyne UurU 40.21 0.18.45
Vienola Venla S-JKL EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kalilainen Anni PiVe 9.14 0.00.00
2 Taini Iida JRV 10.08 0.00.54
3 Virtanen Fanni S-JKL 12.20 0.03.06
4 Ekonoja Emilia PelPo 14.08 0.04.54
5 Lakanen Lilja HS 14.59 0.05.45
6 Kässi Elli UurU 18.44 0.09.30
Vienola Pinja S-JKL EIL -
Kässi Ilma UurU EIL -