FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Keskipohjanmaa AM-Yö Suunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ketola Matleena KoS 28.53 0.00.00
2 Määttälä Selma KoS 53.15 0.24.22

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitasaari Liina KoS 38.23 0.00.00 48.62 43.84
2 Tiainen Liinu KP 38.26 0.00.03 44.91 40.50
3 Hyyppä Liina KoS 47.33 0.09.10 33.36 30.08

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiitto Johanna RasTiimi 57.31 0.00.00
2 Polso Anne KP 1.14.32 0.17.01

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halla-aho Johanna HimU 46.48 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 36.09 0.00.00 44.27 31.80
2 Perkkalainen Johanna EE 39.58 0.03.49 37.04 26.61
3 Ekdahl Pirkko KP 46.06 0.09.57 29.51 21.20

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 29.04 0.00.00 40.72 35.08
2 Kattilakoski Kirsti KoS 35.08 0.06.04 32.00 27.57
3 Yliniemi Kaisa KP 50.43 0.21.39 21.00 18.09
4 Ketola Pirjo SalRe 55.10 0.26.06 18.24 15.71

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stoor Anne KoS 42.23 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Sisu KP 27.06 0.00.00
2 Jussinmäki Iisakki HalTo 35.20 0.08.14

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Santeri HimU 1.04.02 0.00.00 54.12 52.08
2 Löfbacka Sami KP 1.06.46 0.02.44 50.79 48.88
3 Isokoski Teppo KoS 1.07.17 0.03.15 49.30 47.44
4 Hongell Timo KoS 1.08.04 0.04.02 47.64 45.84
5 Hyyppä Tuomas KoS 1.08.05 0.04.03 46.54 44.78
6 Harlamow Kim KoS 1.10.45 0.06.43 43.73 42.08
7 Ruuttula Juho SievSi 1.10.53 0.06.51 42.60 41.00
8 Ruberg Lauri Falken 1.14.14 0.10.12 39.68 38.18

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauronen Jarkko LaihLu 54.15 0.00.00 43.75 43.47
2 Alasuvanto Mikko KaJu 1.06.58 0.12.43 32.78 32.57
3 Kähtävä Tero KaJu 1.12.57 0.18.42 27.66 27.48

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussinmäki Ari HalTo 1.04.03 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Jari HalTo 42.58 0.00.00 34.80 33.00
2 Lindgren Markus Botnia 53.12 0.10.14 27.26 25.85
3 Myllymäki Jyri KP 1.00.27 0.17.29 23.25 22.05
4 Hietalahti Heikki HalTo 1.01.16 0.18.18 22.21 21.06
5 Paavola Simo 1.07.53 0.24.55 19.38 18.38
6 Leppäniemi Jani KP 1.10.00 0.27.02 18.16 17.22

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Vesa KP 39.57 0.00.00 48.70 45.81
2 Viitasaari Tommi KoS 41.32 0.01.35 45.68 42.96
3 Nivala Jarmo YlivKu 42.27 0.02.30 43.54 40.95
4 Jokela Harri KP 45.34 0.05.37 39.50 37.15
5 Suvanto Mikael RaJu 46.44 0.06.47 37.47 35.24
6 Kupsala Esko KannUra 51.15 0.11.18 33.22 31.24
7 Erkkilä Kimmo 1.01.34 0.21.37 26.86 25.26

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 37.04 0.00.00 34.11 34.05
2 Tiainen Hannu KP 38.27 0.01.23 30.42 30.36
3 Lerssi Juha KP 44.03 0.06.59 24.40 24.35

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helander Rolf OuHu 34.09 0.00.00 45.95 45.74
2 Pajukangas Tauno KP 34.31 0.00.22 42.05 41.86
3 Taanila Mauno KP 37.51 0.03.42 35.24 35.08

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Konttila Sauli KannUra 36.22 0.00.00 35.55 33.02
2 Högnäs Tore Brahe 40.13 0.03.51 31.18 28.96
3 Korpijärvi Asko KannUra 42.18 0.05.56 28.73 26.68
4 Vesisenaho Markku SievSi 44.52 0.08.30 26.22 24.35
Junttila Tuomo RasTiimi KES -
Ahlholm Kari KP KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lövsund Bengt Botnia 32.52 0.00.00 39.07 37.76
2 Björklund Håkan Falken 35.57 0.03.05 34.83 33.66
3 Kätkä Vesa Reima 48.04 0.15.12 25.38 24.53
4 Myllymäki Ari KP 48.24 0.15.32 24.54 23.72
5 Törmä Markku KannUra 58.06 0.25.14 19.89 19.22
6 Hourula Matti Reima 1.03.31 0.30.39 17.69 17.10
7 Alasuvanto Timo KaJu 1.04.37 0.31.45 16.89 16.33

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Sven-Olof Falken 50.14 0.00.00
2 Jokela Vesa KP 1.28.27 0.38.13
Teppo Jaakko GIF KES -
Oja Jorma KP KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio KP 36.17 0.00.00 18.72 12.62
2 Mikkilä Mauno KP 40.01 0.03.44 15.70 10.58
3 Puusaari Kalevi KaJu 1.02.56 0.26.39 9.17 6.18