FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Jämsän Ämmän ajot, MM- ja EM-katsastus, keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Jussi JalJa 1.08.55 0.00.00 98.91
2 Haga André Botnia 1.11.21 0.02.26 94.35
3 Saarela Samuli KoS 1.13.43 0.04.48 90.16
4 Kaskinen Kare UlvUra 1.15.50 0.06.55 86.52
5 Pökälä Samuel AR 1.15.52 0.06.57 85.36
6 Kahelin Jouni VaajTe 1.16.04 0.07.09 84.02
7 Blomster Anders Trian 1.18.33 0.09.38 80.27
8 Saari Aki VaajTe 1.18.45 0.09.50 78.99
9 Pesu Raino Hiilto 1.22.07 0.13.12 74.71
10 Nurminen Ilkka Hiilto 1.23.00 0.14.05 72.89
11 Kyyrönen Samuli RR 1.23.01 0.14.06 71.85
12 Paavola Kai KoS 1.24.21 0.15.26 69.70
13 Virsu Antti KeU 1.32.06 0.23.11 62.91
Pyykönen Pasi KanSu EIL -

Sarja H21L
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kleemola Joona Eks 52.16 0.00.00
2 Ikola Juhani SuJu 1.09.13 0.16.57

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kankkunen Riku KuoSu 51.48 0.00.00 62.14
2 Lehtinen Juhani SuJu 1.06.13 0.14.25 46.18
3 Karjanlahti Jari-Pekka RasKu 1.08.03 0.16.15 42.57
4 Ikola Timo LeSi 1.17.30 0.25.42 35.30

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Klemettinen Vesa S-JKL 50.06 0.00.00 54.43
2 Jokinen Heikki LS-37 52.01 0.01.55 50.46
3 Rusanen Petri S-JKL 56.14 0.06.08 44.86
4 Hirvonen Petri EE 1.00.26 0.10.20 40.05
5 Välimaa Pertti VaaSu 1.17.13 0.27.07 30.02

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Raudus Timo Eks 38.52 0.00.00 68.62
2 Gynther Kimmo IHR 42.07 0.03.15 62.47
3 Kinnari Jukka SuJu 42.08 0.03.16 61.58
4 Launonen Jarmo KeU 42.30 0.03.38 60.19
5 Savikko Olli TarpSu 42.33 0.03.41 59.27
6 Kleemola Jouko Eks 44.50 0.05.58 55.44
7 Mäki Pekka TarpSu 46.05 0.07.13 53.14
8 Lindfors Max Trian 47.37 0.08.45 50.67
9 Höstman Stefan Malax 48.52 0.10.00 48.63
10 Similä Juha SKVuoksi 49.46 0.10.54 47.02
Laasonen Mauri TP EIL -
Saari Ismo IPR EIL -
Heikkilä Petri JäPa KES -
Lyyluoma Pasi SuJu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Enroth Ari RR 43.02 0.00.00 65.05
2 Jetsonen Juhani OC-DUBHE 45.07 0.02.05 57.39
3 Martikainen Pasi IPR 45.22 0.02.20 52.45

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 44.41 0.00.00 55.60
2 Honkanen Reijo TurSa 50.43 0.06.02 47.76
3 Tyrväinen Heikki JäPa 51.20 0.06.39 45.98
4 Juura Esa KanSu 53.19 0.08.38 43.11
5 Väätäinen Hannu IPR 1.15.57 0.31.16 29.44
6 Laurila Timo JalJa 1.21.32 0.36.51 26.66
Nuoranne Jussi LHR KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Potinkara Jouko RaJu 35.36 0.00.00 50.81
2 Ollikainen Seppo IPR 36.13 0.00.37 49.26
3 Saarinen Heikki SOC 37.36 0.02.00 46.79
4 Pihlaja Antti Kristina 41.54 0.06.18 41.40
5 Hirsimäki Raimo JäPa 43.47 0.08.11 39.06
6 Sundelin Rolf-Erik GIF 44.31 0.08.55 37.86
7 Hahtola Aulis RasKu 48.43 0.13.07 34.09
8 Köykkä Jussi RasKu 49.58 0.14.22 32.74
9 Ojala Antti TurSa 51.53 0.16.17 31.06
10 Tonteri Eero S-JKL 58.10 0.22.34 27.28
11 Kaskinen Reino UlvUra 1.01.02 0.25.26 25.59
12 Lehtimäki Jorma LHR 1.06.12 0.30.36 23.22

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 38.59 0.00.00 50.65
2 Ilkka Jarmo RaJu 43.35 0.04.36 44.33
3 Juola Eero KoS 47.03 0.08.04 40.17
4 Taipalus Esko RasKe 1.01.27 0.22.28 30.07
5 Pitkänen Heikki JRV 1.03.33 0.24.34 28.41
6 Varonen Arto LeSi 1.09.19 0.30.20 25.43
7 Torvikoski Jouko JäPa 1.13.21 0.34.22 23.46
Nurminen Heikki IPR HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martikainen Arvo LS-37 35.25 0.00.00
2 Häkkinen Tapani IPR 44.33 0.09.08
Kuisla Raimo EE HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lilja Juha TP 1.02.13 0.00.00 83.85
2 Kaksonen Teemu YKV 1.03.37 0.01.24 79.96
3 Lindahl Jesper Trian 1.06.29 0.04.16 74.55
4 Tervala Miska RaVa 1.08.35 0.06.22 70.36
5 Ekholm Tobias Trian 1.10.26 0.08.13 66.66
6 Puolakanaho Sakari HyRa 1.10.39 0.08.26 64.61
7 Kleemola Arttu Eks 1.38.24 0.36.11 45.07

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Eerik RaVa 1.07.22 0.00.00 70.75
2 Haltia Ilari RR 1.09.28 0.02.06 67.58
3 Rissanen Antti TP 1.10.22 0.03.00 65.70
4 Oksa Antti-Jussi HyRa 1.11.39 0.04.17 63.52
5 Venetjoki Väinö KoS 1.15.56 0.08.34 59.00
6 Kronqvist Emil KoS 1.18.44 0.11.22 55.99
7 Ikola Atte LeSi 1.27.44 0.20.22 49.43
8 Olkkonen Vili KangSK 1.35.03 0.27.41 44.88
9 Kavander Jere L-US 1.35.38 0.28.16 43.86
Viilo Lasse TP KES -
Nykänen Tomi LS-37 HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viilo Tommi TP 1.05.59 0.00.00
2 Aaltio Eerik VaHa 1.19.16 0.13.17

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Simo S-JKL 26.47 0.00.00
2 Pesu Akseli Hiilto 31.38 0.04.51
3 Karhunen Juho YKV 35.51 0.09.04
4 Kilpeläinen Pyry S-JKL 37.15 0.10.28
5 Kahelin Janne S-JKL 41.51 0.15.04
5 Ikola Aapo HS 41.51 0.15.04
7 Arvela Henri LS-37 42.58 0.16.11
8 Koponen Tatu Navi 1.01.32 0.34.45
Kahelin Jasu S-JKL KES -
Nurminen Jussi L-US KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haga Antonia Botnia 1.10.44 0.00.00 92.49
2 Penttilä Marja KoS 1.22.29 0.11.45 77.33
3 Pökälä Mona AR 1.23.31 0.12.47 74.41
4 Hakala Essi MSParma 1.30.31 0.19.47 66.85
5 Pesu Mervi RR 1.31.17 0.20.33 64.50
6 Höstman Victoria Malax 1.38.53 0.28.09 57.89
Korhonen Julia LappRi KES -
Saarinen Henna Koovee EIL -
Närhi Minna LS-37 EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niittymäki Katri Hiilto 41.15 0.00.00 70.87
2 Salomaa Anne IPR 47.13 0.05.58 58.82
3 Heiskanen Reetta KuoSu 52.41 0.11.26 49.94
4 Ikola Reeta LeSi 1.12.19 0.31.04 34.36
Kosunen Anu ViPa EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 39.36 0.00.00 44.06
2 Halttunen Jonna Kalske 44.38 0.05.02 37.63
3 Nurminen Henna Hiilto 52.27 0.12.51 30.77
4 Nurminen Kirsi L-US 1.06.44 0.27.08 23.21
Kahelin Anne S-JKL KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Antikainen Marja-Leena MSParma 46.41 0.00.00 60.79
2 Erkkilä Marja RaJu 48.24 0.01.43 56.88
3 Björkqvist Yvonne Minken 52.39 0.05.58 50.67
4 Pirttilä Lea OH 54.04 0.07.23 47.77
5 Oksa Sari TarpSu 1.04.40 0.17.59 38.62
6 Blomster Anne-Maj Trian 1.19.07 0.32.26 30.49

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lumme Ritva LHR 57.51 0.00.00
2 Rasimus Tuula S-JKL 1.00.19 0.02.28
Laasonen Kirsi TP EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Arja JalJa 42.17 0.00.00
2 Juura Maarit KanSu 42.33 0.00.16

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 44.51 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Jutta VaHa 1.08.46 0.00.00 73.37
2 Similä Roosa SKVuoksi 1.14.20 0.05.34 65.33
3 Koskinen Pinja RR 1.14.30 0.05.44 62.64
4 Kilpeläinen Pihla JRV 1.24.11 0.15.25 53.19
5 Kauppinen Niina KeuKi 1.41.32 0.32.46 42.24
Laasonen Sonja TP EIL -
Haltia Riikka RR EIL -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 59.49 0.00.00 67.62
2 Nurminen Kaarina TP 1.01.09 0.01.20 63.67
3 Välimaa Eveliina VaaSu 1.01.15 0.01.26 61.09
4 Lindahl Jannica Trian 1.27.57 0.28.08 40.82
5 Kaksonen Terhi SuJu 1.28.42 0.28.53 38.76

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Vilma Hiilto 46.00 0.00.00
2 Häkkinen Pihla Hiilto 47.52 0.01.52
3 Yli-Hietanen Silja TP 50.46 0.04.46
4 Keurulainen Siiri RastiE4 59.19 0.13.19
5 Kilpeläinen Pinja S-JKL 1.01.28 0.15.28
Karttunen Lilia LS-37 EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjanlahti Sofia RasKu 32.58 0.00.00
2 Taini Elli JRV 50.52 0.17.54
3 Keurulainen Helmi RastiE4 54.29 0.21.31