FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kainuun Rastiviikko 1. osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Joni Koovee 58.26 0.00.00 90.75 89.06
2 Anjala Topi Koovee 59.48 0.01.22 87.65 86.02
3 Saari Aki LS-37 1.03.31 0.05.05 81.56 80.04
4 Lakanen Jonne LappRi 1.04.28 0.06.02 79.41 77.93
5 Runesson Johan TP 1.05.02 0.06.36 77.77 76.33
6 Saarela Ville-Petteri KemU 1.05.33 0.07.07 76.23 74.81
7 Viippola Aapo OuTa 1.07.07 0.08.41 73.54 72.17
8 Savolainen Eetu IkNV 1.08.32 0.10.06 71.12 69.80
9 Koistinen Olli-Pekka HiKi 1.08.50 0.10.24 69.92 68.62
10 Lakanen Jani HS 1.11.05 0.12.39 66.85 65.61
11 Itävuo Pekka Koovee 1.12.12 0.13.46 64.97 63.76
12 Kujala Rainer Lynx 1.22.10 0.23.44 56.34 55.30
13 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.25.13 0.26.47 53.61 52.61
Rissanen Roni-Ville SonPa KES -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaskinen Mira RasKa 52.03 0.00.00 91.04 91.73
2 Nurmi Kirsi Pohjant 52.17 0.00.14 89.67 90.34
3 Tuomisto Anu NOR 52.49 0.00.46 87.80 88.46
4 Anjala Anna-Kaisa LS-37 52.55 0.00.52 86.67 87.33
5 Mänkärlä Aino Lynx 53.31 0.01.28 84.75 85.39
6 Saarimäki Heini AngA 54.10 0.02.07 82.80 83.42
7 Heittola Suvi RasKa 56.47 0.04.44 78.09 78.68
8 Tala Emilia HS 59.30 0.07.27 73.67 74.23
9 Lahtinen Katja HS 1.05.00 0.12.57 66.66 67.16
10 Klemettinen Kaisa S-JKL 1.05.49 0.13.46 65.06 65.55
11 Jakobsson Laura RasKa 1.07.06 0.15.03 63.06 63.53
12 Moilanen Anna KR 1.08.14 0.16.11 61.27 61.73
13 Tuomisto Satu VaaSu 1.08.49 0.16.46 60.01 60.46
14 Pylvänäinen Henna KS 1.09.58 0.17.55 58.30 58.74
15 Juga Emma SKUusi 1.26.02 0.33.59 46.82 47.17

Sarja H20E
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkonen Eemeli HS 53.49 0.00.00 71.68 67.09
2 Alajoutsi Jasper Koovee 55.13 0.01.24 68.12 63.75
3 Salonen Seeti VaHa 1.00.28 0.06.39 60.61 56.73
4 Hiltunen Juho Pohjant 1.01.08 0.07.19 58.37 54.63
5 Laasanen Matti LaihLu 1.10.48 0.16.59 49.04 45.90
6 Partanen Lauri HyRa 1.14.57 0.21.08 45.04 42.15
7 Malinen Hannu JRV 1.25.39 0.31.50 38.28 35.83

Sarja H18E
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Topias EsSu 50.55 0.00.00 71.94 69.05
2 Malinen Vinski Navi 50.58 0.00.03 71.40 68.54
3 Yliaho Joona Koovee 51.56 0.01.01 69.61 66.82
4 Alajoutsi Oliver Koovee 52.59 0.02.04 67.78 65.06
5 Hämäläinen Kasperi KuoSu 53.18 0.02.23 66.93 64.25
6 Holmroos Sakari TuS 54.02 0.03.07 65.58 62.95
7 Korhonen Konsta Pohjant 54.24 0.03.29 64.70 62.10
8 Klemettinen Simo S-JKL 54.30 0.03.35 64.14 61.57
9 Lemberg Roope RaJu 54.46 0.03.51 63.39 60.85
10 Myllärinen Vertti LappRi 55.33 0.04.38 62.07 59.58
11 Ukkola Sakari Pohjant 55.46 0.04.51 61.40 58.94
12 Similä Severi Pohjant 55.52 0.04.57 60.86 58.42
13 Kuusikko Miska Pohjant 55.55 0.05.00 60.38 57.96
14 Arvela Henri LS-37 56.22 0.05.27 59.47 57.09
15 Granqvist Aapo LS-37 59.10 0.08.15 56.25 54.00
16 Mbembela Karim Lynx 59.49 0.08.54 55.24 53.03
17 Jussinmäki Pietari LapVi 1.03.02 0.12.07 52.05 49.96
18 Hyvönen Jerry KuoSu 1.07.29 0.16.34 48.26 46.33
19 Gretschel Eino KEV 1.07.52 0.16.57 47.63 45.73
20 Rissanen Erno-Kalle SonPa 1.08.31 0.17.36 46.83 44.96
21 Ekola Juuso LapVi 1.12.53 0.21.58 43.70 41.95
22 Korento Benjamin OK77 1.13.02 0.22.07 43.28 41.55
23 Heikkinen Otso SoJy 1.13.42 0.22.47 42.57 40.86
Aikio Valtteri KEV KES -

Sarja H16E
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ala-Heikkilä Elias AR 42.43 0.00.00 65.36 64.08
2 Lahti Paavo RasKa 45.52 0.03.09 60.60 59.41
3 Kirvesmies Atte KuoSu 49.46 0.07.03 55.59 54.50
4 Hirvilahti Joona VeVe 50.04 0.07.21 55.01 53.93
5 Koskinen Eemil TP 50.09 0.07.26 54.66 53.59
6 Pesu Akseli TP 50.10 0.07.27 54.39 53.33
7 Noponen Juho EsSu 50.36 0.07.53 53.67 52.62
8 Mäenpää Jaakko KR 51.03 0.08.20 52.95 51.92
9 Nikkinen Hannes HiKi 51.22 0.08.39 52.38 51.35
10 Skyttä Ilari HlS 51.46 0.09.03 51.73 50.72
11 Hauhia Aleksi RaJu 51.48 0.09.05 51.45 50.44
12 Sorsa Eero SoJy 52.19 0.09.36 50.70 49.71
13 Niemelä Paavo Pohjant 52.53 0.10.10 49.92 48.94
14 Lemberg Ville RaJu 52.54 0.10.11 49.66 48.69
15 Muukkonen Topias MSParma 53.11 0.10.28 49.16 48.20
16 Heikkinen Altti SoJy 54.20 0.11.37 47.88 46.95
17 Tolvanen Elias AlatPi 54.25 0.11.42 47.58 46.65
18 Jussinmäki Iisakki HalTo 54.44 0.12.01 47.07 46.15
19 Ahoniemi Santeri HS 55.29 0.12.46 46.21 45.30
20 Vuorinen Miki Koovee 55.49 0.13.06 45.70 44.81
21 Tonteri Tuomas KS 56.39 0.13.56 44.81 43.93
22 Heino Veikka Pohjant 56.43 0.14.00 44.53 43.66
23 Karjanlahti Kosti KauWi 58.00 0.15.17 43.33 42.48
24 Granqvist Eetu LS-37 1.01.04 0.18.21 40.94 40.14
25 Lehtovirta Eetu TP 1.08.22 0.25.39 36.38 35.67
26 Harju Tuomas RaN 1.10.39 0.27.56 35.03 34.34
27 Peltoniemi Sisu KPV 1.11.10 0.28.27 34.60 33.92
28 Hölsö Aaro RaJu 1.11.55 0.29.12 34.06 33.39
29 Ritala Arttu TP 1.12.22 0.29.39 33.67 33.01
30 Wikblom Melker Minken 1.14.16 0.31.33 32.64 32.00
31 Kujansuu Aaro RasKa 1.14.34 0.31.51 32.34 31.70
32 Mukkala Jonne KR 1.16.17 0.33.34 31.44 30.83
33 Salonen Onni SoJy 1.18.18 0.35.35 30.47 29.88
Punto Eetu RaN KES -

Sarja D20E
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppäsalmi Sara KeuKi 50.24 0.00.00 65.32 64.52
2 Hyyppä Milja KoS 53.24 0.03.00 60.11 59.37
3 Hoskari Maria RasKa 55.21 0.04.57 56.51 55.81
4 Nurmilaukas Iiris LuuRa 56.12 0.05.48 54.19 53.52
5 Kärnä Nina SonPa 59.55 0.09.31 49.45 48.84
6 Keränen Saimi RasHy 1.04.13 0.13.49 44.86 44.31
7 Liuksiala Wilhelmiina KyRa 1.29.01 0.38.37 31.44 31.05

Sarja D18E
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Ansa-Lotta OH 45.39 0.00.00 73.71 73.18
2 Lauri Silja OH 51.41 0.06.02 64.71 64.25
3 Hietala Emmi LapVi 54.03 0.08.24 61.51 61.06
4 Pirilä Elisa MSParma 55.03 0.09.24 60.02 59.59
5 Heikkinen Ida VeVe 55.42 0.10.03 58.96 58.54
6 Riutto Eerika LS-37 56.16 0.10.37 58.01 57.59
7 Rantala Henna TuS 56.26 0.10.47 57.48 57.07
8 Julkunen Siiri TP 57.11 0.11.32 56.37 55.97
9 Juntunen Marikki KR 57.50 0.12.11 55.39 54.99
10 Vallema Henrika VeVe 58.03 0.12.24 54.83 54.44
11 Hanhijärvi Maijukka EsAk 58.57 0.13.18 53.65 53.27
12 Miettinen Kiia EsSu 59.46 0.14.07 52.58 52.21
13 Viippola Venla OuTa 1.01.12 0.15.33 51.02 50.66
14 Tonder Oona KR 1.04.16 0.18.37 48.27 47.93
15 Kuusinen Saana TP 1.04.57 0.19.18 47.46 47.11
16 Pesu Vilma TP 1.06.05 0.20.26 46.34 46.00
17 Hyyppä Liina KoS 1.07.14 0.21.35 45.24 44.92
18 Kokkonen Meeri KaSu 1.07.16 0.21.37 44.92 44.60
19 Häkkinen Pihla TP 1.08.47 0.23.08 43.64 43.32
20 Melender Emilia RaJu 1.11.29 0.25.50 41.71 41.41
21 Tala Juulia HS 1.14.01 0.28.22 40.01 39.72
22 Rasimus Siiri S-JKL 1.15.06 0.29.27 39.16 38.88
23 Soini Mette KyS 1.17.58 0.32.19 37.46 37.19
24 Lauri Elina OH 1.19.22 0.33.43 36.55 36.28
25 Rantala Ella HS 1.34.32 0.48.53 30.47 30.25
26 Gretschel Liisa KEV 1.37.59 0.52.20 29.19 28.98

Sarja D16E
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 32.43 0.00.00 70.61 69.48
2 Kemppi Silva EsSu 38.58 0.06.15 58.99 58.04
3 Kankaanpää Aino LapVi 39.53 0.07.10 57.34 56.42
4 Sikkilä Peppi LapVi 40.17 0.07.34 56.49 55.58
5 Pellikka Virna HiKi 40.27 0.07.44 55.97 55.07
6 Nikkinen Saana HiKi 42.24 0.09.41 53.12 52.27
7 Salonen Heidi Koovee 43.21 0.10.38 51.69 50.86
8 Heikkinen Roosa VeVe 44.19 0.11.36 50.30 49.50
9 Nivukoski Lotta LapVi 44.25 0.11.42 49.93 49.13
10 Koivisto Aida LapVi 45.10 0.12.27 48.84 48.06
11 Papinaho Alina KeuKi 45.32 0.12.49 48.20 47.42
12 Lehtonen Minttu SiiRa 46.34 0.13.51 46.88 46.13
13 Hietala Sini LapVi 47.21 0.14.38 45.86 45.12
14 Juntunen Hertta KR 47.31 0.14.48 45.46 44.73
15 Karkiainen Helmi KeuKi 48.02 0.15.19 44.73 44.01
16 Hoskari Sanni RaJu 48.27 0.15.44 44.10 43.40
17 Kyläkoski Elli TuS 50.07 0.17.24 42.41 41.73
18 Aaltonen Nelli Lynx 51.12 0.18.29 41.28 40.62
19 Rissanen Venny SonPa 52.30 0.19.47 40.04 39.40
20 Hemmi Mai Pohjant 52.56 0.20.13 39.50 38.86
21 Kiintola Emilia KS 54.21 0.21.38 38.25 37.64
22 Häkkinen Kaisla TP 54.43 0.22.00 37.79 37.18
23 Saarinen Hetta HyRa 54.49 0.22.06 37.51 36.90
24 Rehberger Nadja HS 55.08 0.22.25 37.08 36.49
25 Multala Emmi KuoSu 56.15 0.23.32 36.14 35.56
26 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 56.54 0.24.11 35.52 34.95
27 Mäkäräinen Selma Pohjant 1.01.18 0.28.35 32.79 32.26
28 Loukkalahti Aino RR 1.02.22 0.29.39 32.04 31.53
29 Ruutiainen Alisa LaihLu 1.22.27 0.49.44 24.10 23.71
Wickholm Saga Trian KES -
Saari Venla PoRa KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Aaro KR 1.02.18 0.00.00 69.17 67.95
2 Hyyryläinen Juha AnttU 1.03.06 0.00.48 67.44 66.25
3 Mähönen Timo SWE 1.08.59 0.06.41 60.91 59.84
4 Kokkila Ville EsSu 1.13.52 0.11.34 56.15 55.16
5 Päivärinta Juhani KiimU 1.15.45 0.13.27 54.04 53.09
6 Hietala Perttu PelPo 1.18.09 0.15.51 51.69 50.79
7 Nissinen Veeti PuolRy 1.24.08 0.21.50 47.38 46.54
8 Hietala Esa PudU 1.26.05 0.23.47 45.68 44.88
9 Hirvikallio Petri LuuRa 1.31.32 0.29.14 42.37 41.63
10 Laasanen Lauri LaihLu 1.32.54 0.30.36 41.17 40.44
11 Ervasti Samuli KEV 1.41.01 0.38.43 37.33 36.67
12 Inget Juha-Matti PudU 1.42.11 0.39.53 36.37 35.73
13 Juntunen Jukka-Pekka KuPe 1.50.32 0.48.14 33.14 32.56

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turpeinen Antti ViPa 54.10 0.00.00 53.67 49.67
2 Leppäsalmi Topi VaajTe 56.17 0.02.07 51.14 47.32
3 Sabel Ville Hiisi 58.22 0.04.12 48.81 45.17
4 Isokoski Teppo KoS 1.01.45 0.07.35 45.67 42.26
5 Kärkkäinen Matti ViPa 1.02.38 0.08.28 44.56 41.23
6 Nurminen Jussi VaHa 1.03.21 0.09.11 43.60 40.34
7 Kanniainen Tomi PuolRy 1.07.06 0.12.56 40.73 37.69
8 Reiniharju Juho VaKa 1.09.54 0.15.44 38.68 35.79
9 Alasuvanto Matti KaJu 1.12.27 0.18.17 36.92 34.16
10 Rantala Tommi S-JKL 1.12.58 0.18.48 36.26 33.55
11 Päivike Jaakko RaPi 1.18.24 0.24.14 33.37 30.88
12 Mikkonen Ville KoskRi 1.28.20 0.34.10 29.29 27.11
13 Himanka Jari KaJu 1.32.12 0.38.02 27.75 25.68
14 Korpijärvi Veijo KannUra 1.36.32 0.42.22 26.20 24.25
15 Natunen Samuli SaSu 1.47.36 0.53.26 23.24 21.50
16 Keski-Ojala Markus KannUra 1.54.41 1.00.31 21.55 19.94

Sarja H35A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuopus Sauli PudU 1.12.36 0.00.00 65.40 62.08
2 Lauronen Jarkko LaihLu 1.19.54 0.07.18 58.31 55.35
3 Koskinen Jussi EsSu 1.20.42 0.08.06 56.63 53.75
4 Lassila Mikko HS 1.27.04 0.14.28 51.46 48.85
5 Aho Mika Pohjant 1.32.27 0.19.51 47.50 45.09
6 Alasuvanto Mikko KaJu 1.33.34 0.20.58 45.99 43.65
7 Rintanen Marko Mesik 1.34.19 0.21.43 44.68 42.41
8 Hyttinen Ossi SonPa 1.40.32 0.27.56 41.03 38.95
9 Oksman Jukka Pohjant 1.45.02 0.32.26 38.42 36.47

Sarja H35AL
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raute Kaj SuSi 47.44 0.00.00 44.89 42.67
2 Himanen Olli KuoSu 47.45 0.00.01 44.42 42.23
3 Rossi Juho RastiE4 48.49 0.01.05 43.01 40.89
4 Kervinen Lasse JäPa 48.58 0.01.14 42.45 40.35
5 Kalapudas Kalle NaTe 53.39 0.05.55 38.34 36.45
6 Autio Rauno KaRa 55.08 0.07.24 36.92 35.10
7 Kervinen Sami JäPa 56.00 0.08.16 35.97 34.19
8 Kolmonen Ville KR 56.26 0.08.42 35.31 33.57
9 Juote Juho SomEsa 57.59 0.10.15 34.00 32.32
10 Suntioinen Ville KaRa 58.09 0.10.25 33.53 31.88
11 Maukonen Mikko HimU 1.00.02 0.12.18 32.12 30.54
12 Kosenius Jussi RiSu 1.00.44 0.13.00 31.40 29.85
13 Ruotsalainen Jesse JRV 1.03.04 0.15.20 29.90 28.42
14 Korpijärvi Vesa KannUra 1.04.30 0.16.46 28.90 27.48
15 Rosenblad Kalle HiKi 1.06.59 0.19.15 27.51 26.15
16 Karhumäki Matti KuorKä 1.35.56 0.48.12 18.98 18.05

Sarja H40A
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindeqvist Markus PR 50.56 0.00.00 73.22 70.71
2 Weckman Janne VeVe 52.32 0.01.36 70.63 68.22
3 Laakso Juha-Matti RasKu 52.46 0.01.50 69.97 67.57
4 Rautanen Mika TuuSe 55.20 0.04.24 66.38 64.11
5 Väisänen Paavo HS 59.10 0.08.14 61.77 59.66
6 Pikkarainen Toni HS 59.27 0.08.31 61.16 59.07
7 Korhonen Ari-Matti KaSu 1.00.34 0.09.38 59.72 57.68
8 Laine Kalle KauKa 1.02.13 0.11.17 57.84 55.86
9 Heikkinen Jussi-Pekka SoJy 1.02.38 0.11.42 57.16 55.20
10 Kettunen Pyry SäynSa 1.03.08 0.12.12 56.41 54.48
11 Myllymäki Tero VetU 1.03.17 0.12.21 55.98 54.07
12 Härkönen Miko SoJy 1.03.19 0.12.23 55.66 53.75
13 Väänänen Jussi NurmSe 1.04.35 0.13.39 54.28 52.42
14 Harila Esko HS 1.05.04 0.14.08 53.59 51.76
15 Lepistö Mikko HauSi 1.05.26 0.14.30 53.00 51.19
16 Korkeakangas Antti RaJu 1.07.59 0.17.03 50.74 49.00
17 Lehtonen Pasi HauSi 1.10.20 0.19.24 48.78 47.11
18 Joensivu Janne VaHa 1.10.51 0.19.55 48.16 46.51
19 Silvonen Tomi LS-37 1.12.10 0.21.14 47.02 45.42
20 Lassila Jussi PiTa 1.15.49 0.24.53 44.51 42.99
21 Ritala Markus TP 1.17.26 0.26.30 43.34 41.86
22 Hietanen Aki SKVuoksi 1.21.07 0.30.11 41.15 39.74
23 Kalapudas Antti AlatPi 1.22.11 0.31.15 40.38 39.00
24 Ketola Mikko SaPu 1.22.22 0.31.26 40.07 38.70
25 Lyytinen Sami SuoVa 1.22.36 0.31.40 39.73 38.37
26 Pohjola Jukka HauSi 1.23.26 0.32.30 39.11 37.77
27 Koljonen Jouni VaKa 1.23.31 0.32.35 38.85 37.52
28 Karppinen Jyrki LaTa 1.24.33 0.33.37 38.15 36.85
29 Haikonen Timo VaHa 1.35.27 0.44.31 33.60 32.45
30 Hyvärinen Kimmo ViPa 1.37.09 0.46.13 32.82 31.70
31 Palosaari Mikko KiimU 1.42.31 0.51.35 30.92 29.86

Sarja H40AL
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapalehto Tuomas VetU 39.04 0.00.00 45.06 41.60
2 Hänninen Janne SaKa 39.08 0.00.04 44.31 40.91
3 Hyyppä Tuomas KoS 44.32 0.05.28 38.34 35.40
4 Karetjoki Jouni LS-37 48.02 0.08.58 35.00 32.31
5 Jussinmäki Ari HalTo 53.27 0.14.23 30.96 28.58
6 Kankaanpää Juha LaihLu 53.29 0.14.25 30.45 28.11
7 Lepistö Lasse HauSi 54.09 0.15.05 29.58 27.31
8 Kaartinen Mikko KeKaRa 56.50 0.17.46 27.72 25.59
9 Tiihonen Mika KaSu 57.25 0.18.21 26.98 24.91
10 Kantelinen Teemu HyRa 1.04.36 0.25.32 23.57 21.76
11 Pöyhönen Simo Raus 1.20.49 0.41.45 18.52 17.09

Sarja H45A
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kettunen Heikki ViPa 50.46 0.00.00 65.42 64.74
2 Mäkäräinen Jouni Pohjant 51.11 0.00.25 64.55 63.88
3 Romppainen Pasi HyRa 51.48 0.01.02 63.45 62.79
4 Pesu Raino Hiilto 53.45 0.02.59 60.83 60.19
5 Saari Petri VaajTe 54.47 0.04.01 59.37 58.75
6 Kallio Kari S-JKL 56.28 0.05.42 57.30 56.70
7 Nurmilaukas Ville EsAk 56.34 0.05.48 56.89 56.30
8 Sillanpää Sampo Lynx 57.39 0.06.53 55.52 54.94
9 Kiintola Jarno KS 58.22 0.07.36 54.55 53.98
10 Kuronen Tommi JRV 58.42 0.07.56 53.95 53.38
11 Kemppi Joni EsSu 59.46 0.09.00 52.69 52.14
12 Pajula Kimmo TuMe 1.00.39 0.09.53 51.64 51.10
13 Sarkkinen Timo LaTa 1.00.51 0.10.05 51.19 50.66
14 Hietala Jussi S-JKL 1.02.25 0.11.39 49.63 49.11
15 Löfbacka Sami KPV 1.03.42 0.12.56 48.36 47.86
16 Nikkinen Jari HiKi 1.05.33 0.14.47 46.74 46.25
17 Husu Heikki SKVuoksi 1.07.53 0.17.07 44.88 44.41
18 Grankull Kenneth Kronan 1.08.44 0.17.58 44.07 43.61
19 Lehtinen Juhani KauKa 1.11.02 0.20.16 42.40 41.96
20 Sorri Pietari VaajTe 1.12.43 0.21.57 41.18 40.75
21 Saarinen Sauli MU 1.12.59 0.22.13 40.80 40.37
22 Kokkonen Timo KaSu 1.18.14 0.27.28 37.84 37.45
23 Tonder Mika SKVuoksi 1.18.22 0.27.36 37.56 37.16
24 Heikkinen Urpo KaSu 1.18.37 0.27.51 37.22 36.83
25 Teerikoski Petri LLuja 1.20.36 0.29.50 36.09 35.71
26 Loukusa Markku Iisu 1.25.20 0.34.34 33.89 33.53
27 Saarijärvi Erkki SiiRa 1.26.11 0.35.25 33.35 33.01
28 Virkkala Tero KaSu 1.28.51 0.38.05 32.16 31.82
29 Mustikkamaa Timo RaN 1.35.13 0.44.27 29.83 29.52
Juutila Juha EsSu KES -

Sarja H45AL
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backlund Jan-Anders Femman 39.43 0.00.00 45.83 42.90
2 Heino Petteri Pohjant 43.44 0.04.01 41.17 38.54
3 Nivukoski Janne YKV 49.04 0.09.21 36.30 33.98
4 Partanen Tapani HyRa 50.04 0.10.21 35.18 32.94
5 Miikki Jussi SKVuoksi 50.05 0.10.22 34.78 32.56
6 Kuntola Sami LaihLu 51.19 0.11.36 33.57 31.42
7 Viippola Ilpo OuTa 51.34 0.11.51 33.03 30.92
8 Nurmiainen Jouko Raseborg 52.15 0.12.32 32.22 30.16
9 Hellstedt Tony Lynx 59.22 0.19.39 28.03 26.24
10 Haverinen Jari KaSu 1.00.10 0.20.27 27.33 25.59
11 Santapakka Pasi HimU 1.04.19 0.24.36 25.27 23.65
12 Ikola Timo LeSi 1.04.42 0.24.59 24.82 23.23
13 Honkanen Antti LapVi 1.05.29 0.25.46 24.22 22.67
14 Ahoniemi Sakke HyRa 1.07.49 0.28.06 23.10 21.62
15 Miettinen Sami Pihkan 1.46.27 1.06.44 14.53 13.61

Sarja H50A
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Vesa S-JKL 50.06 0.00.00 67.16 65.96
2 Niemelä Hannu Pohjant 58.09 0.08.03 57.58 56.56
3 Peltoniemi Vesa KPV 1.01.26 0.11.20 54.24 53.27
4 Venäläinen Toni VaHa 1.01.33 0.11.27 53.87 52.91
5 Heikkinen Jarkko VeVe 1.04.10 0.14.04 51.42 50.50
6 Tuominen Hans Pihkan 1.07.26 0.17.20 48.69 47.82
7 Lauri Hannu OH 1.08.24 0.18.18 47.76 46.91
8 Hollo Harri TP 1.09.11 0.19.05 46.99 46.15
9 Päivike Johan RaPi 1.10.03 0.19.57 46.17 45.35
10 Ruokolainen Jouni NurmSe 1.11.13 0.21.07 45.19 44.38
11 Ruuska Vesa KangSK 1.11.55 0.21.49 44.52 43.73
12 Vornanen Juha KeKaRa 1.12.07 0.22.01 44.17 43.39
13 Palmen Henrik EsSu 1.13.45 0.23.39 42.97 42.21
14 Wikblom Tomas Minken 1.15.23 0.25.17 41.83 41.08
15 Välimaa Pertti VaaSu 1.16.13 0.26.07 41.15 40.42
16 Pihlajaniemi Janne VePo 1.16.53 0.26.47 40.59 39.86
17 Anttonen Mikael KaRa 1.17.23 0.27.17 40.11 39.40
18 Kuusinen Petri TP 1.18.15 0.28.09 39.46 38.76
19 Hyvönen Sakari KuoSu 1.20.00 0.29.54 38.39 37.71
20 Putkuri Tommi TuMe 1.21.25 0.31.19 37.53 36.86
21 Reponen Jouko KaSu 1.21.39 0.31.33 37.22 36.56
22 Ruokola Ilkka RaJu 1.23.59 0.33.53 35.99 35.35
23 Noponen Jyrki EsSu 1.24.52 0.34.46 35.43 34.79
24 Klinga Ville LS-37 1.25.50 0.35.44 34.84 34.22
25 Pellinen Antti JoKu 1.27.41 0.37.35 33.92 33.31
26 Hyvönen Markku Lynx 1.29.07 0.39.01 33.19 32.60
27 Suutari Juha KaSu 1.30.08 0.40.02 32.63 32.05
28 Kela Marko OulRe 1.32.16 0.42.10 31.70 31.14
29 Julkunen Tero LHR 1.35.30 0.45.24 30.46 29.92
30 Pasanen Jussi RaJu 1.36.26 0.46.20 29.99 29.46
31 Pääkkönen Jarmo KiimU 1.49.46 0.59.40 26.20 25.74
Loukkalahti Mika RR KES -

Sarja H50AL
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppila Timo SalRe 40.21 0.00.00 41.68 39.59
2 Ketola Mika Koovee 43.46 0.03.25 37.85 35.95
3 Paaso-Rantala Juha IinYr 44.07 0.03.46 36.98 35.12
4 Jurvakainen Mika KiimU 50.06 0.09.45 32.06 30.45
5 Kuusikko Marko SalRe 53.26 0.13.05 29.59 28.10
6 Perämäki Aki YKV 55.51 0.15.30 27.85 26.46
7 Sinkkonen Juha Rasti88 56.39 0.16.18 27.02 25.66
8 Laitinen Kari SaSu 1.01.02 0.20.41 24.66 23.42
9 Lång Pekka KuoSu 1.01.24 0.21.03 24.10 22.89
10 Kyckling Kai RaHa 1.03.00 0.22.39 23.09 21.93
11 Ruutiainen Jaakko LaihLu 1.13.13 0.32.52 19.52 18.54

Sarja H55A
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Juha VaajTe 44.40 0.00.00 58.57 57.73
2 Kemppainen Vesa Iisu 53.37 0.08.57 48.62 47.92
3 Natunen Timo SaSu 53.56 0.09.16 48.16 47.47
4 Tuomisto Juha VaaSu 54.04 0.09.24 47.86 47.18
5 Noponen Pekka S-JKL 54.21 0.09.41 47.44 46.76
6 Hakulinen Pekka EsSu 54.33 0.09.53 47.10 46.42
7 Kälviäinen Sami HS 54.50 0.10.10 46.68 46.02
8 Saatsi Asko NurmSe 56.34 0.11.54 45.09 44.44
9 Lerssi Juha KPV 57.54 0.13.14 43.89 43.26
10 Kuusinen Mikko Lynx 58.00 0.13.20 43.65 43.03
11 Koskela Heikki RaJu 58.03 0.13.23 43.45 42.83
12 Lindroos Jarmo EsSu 58.15 0.13.35 43.14 42.53
13 Haajanen Leif Raseborg 59.24 0.14.44 42.15 41.55
14 Laasanen Juha KauWi 59.39 0.14.59 41.82 41.22
15 Pietilä Hannu KaSu 1.00.06 0.15.26 41.35 40.76
16 Thitz Eero SaSu 1.00.11 0.15.31 41.14 40.55
17 Mättölä Ali EsSu 1.00.19 0.15.39 40.89 40.31
18 Forsberg Matti SäynSa 1.01.47 0.17.07 39.77 39.20
19 Väyrynen Jukka PuolRy 1.02.02 0.17.22 39.46 38.89
20 Koistinen Pasi NaTe 1.03.51 0.19.11 38.19 37.64
21 Lintunen Petteri SiiRa 1.04.22 0.19.42 37.74 37.20
22 Härkönen Antti PudU 1.07.35 0.22.55 35.80 35.29
23 Salo Pertti KoS 1.07.46 0.23.06 35.57 35.06
24 Hakala Eero Femman 1.07.58 0.23.18 35.33 34.82
25 Nummela Arto MU 1.08.27 0.23.47 34.94 34.44
26 Pirtilä Timo EKSu 1.09.08 0.24.28 34.46 33.97
27 Nurminen Juha KajKu 1.09.56 0.25.16 33.93 33.45
28 Holmijoki Tapani RaPi 1.10.39 0.25.59 33.46 32.98
29 Autero Janne RaN 1.11.20 0.26.40 33.00 32.53
30 Ronkainen Timo KoS 1.13.02 0.28.22 32.11 31.65
31 Tallgren Janne JäPa 1.14.44 0.30.04 31.25 30.81
32 Pietikäinen Timo Pihkan 1.15.16 0.30.36 30.91 30.46
33 Launis Kasperi Raus 1.17.46 0.33.06 29.79 29.37
34 Heikkinen Sakari RaVi 1.18.28 0.33.48 29.41 28.99
35 Lassila Antti KuortKu 1.19.04 0.34.24 29.07 28.65
36 Kämäräinen Jarmo KaSu 1.21.14 0.36.34 28.18 27.77
37 Alahäivälä Tapani PudU 1.21.52 0.37.12 27.85 27.45
38 Aronen Matti IisVi 1.25.34 0.40.54 26.53 26.15
39 Lahtinen Jari IHR 1.27.05 0.42.25 25.96 25.59
40 Liukkonen Jari IHR 1.33.53 0.49.13 23.98 23.64
41 Antikainen Jarmo MU 1.43.26 0.58.46 21.68 21.37
42 Huhtala Ismo YlKi 2.03.31 1.18.51 18.08 17.82
Stalder Ueli SUI KES -

Sarja H55AL
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijola Seppo IinYr 34.14 0.00.00 40.93 40.61
2 Alvoittu Petri ViPa 40.07 0.05.53 34.49 34.22
3 Salonen Timo VaHa 40.16 0.06.02 33.92 33.66
4 Ojalainen Kari SKVuoksi 41.19 0.07.05 32.64 32.39
5 Kankkunen Matti SonPa 43.49 0.09.35 30.38 30.14
6 Hirvonen Pasi KeKaRa 44.00 0.09.46 29.85 29.62
7 Kinnari Jukka SuJu 48.52 0.14.38 26.52 26.31
8 Mehto Harri VaajTe 49.53 0.15.39 25.63 25.43
9 Peltonen Timo SonPa 50.14 0.16.00 25.10 24.91
10 Ojanen Juha HyRa 53.53 0.19.39 23.08 22.90
11 Talonen Jussi Raus 1.15.02 0.40.48 16.34 16.21
12 Kyöstilä Ari RaVa 1.16.01 0.41.47 15.90 15.77
13 Laurila Harri JäPa 1.43.43 1.09.29 11.48 11.39

Sarja H60A
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Tuomo HyRa 44.01 0.00.00 52.60 52.39
2 Asikainen Rauno KR 44.48 0.00.47 51.50 51.30
3 Heiskanen Hannu SonPa 45.42 0.01.41 50.32 50.12
4 Lehto Kari TuMe 45.59 0.01.58 49.83 49.64
5 Laiho Hannu RaVa 46.16 0.02.15 49.36 49.16
6 Helander Rolf OuHu 46.26 0.02.25 49.01 48.82
7 Partanen Timo RasHy 46.40 0.02.39 48.60 48.41
8 Lehtinen Timo RaTU 47.00 0.02.59 48.08 47.90
9 Kauppila Antti SalRe 49.02 0.05.01 45.93 45.75
10 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 50.28 0.06.27 44.47 44.29
11 Toppari Reijo KauWi 52.22 0.08.21 42.70 42.54
12 Wickholm Björn-Erik Raseborg 52.24 0.08.23 42.53 42.36
13 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 52.26 0.08.25 42.35 42.18
14 Keränen Kari KEV 53.01 0.09.00 41.73 41.57
15 Liikkanen Reima LaTa 53.04 0.09.03 41.55 41.38
16 Rantala Timo KPV 54.21 0.10.20 40.42 40.26
17 Seppänen Ilpo VaKa 54.27 0.10.26 40.20 40.04
18 Heikkinen Esko RasHy 54.34 0.10.33 39.97 39.81
19 Tiusanen Hannu SaSu 56.42 0.12.41 38.33 38.18
20 Kaartinen Pekka KaSu 56.50 0.12.49 38.10 37.95
21 Laitinen Jorma RaLu 56.51 0.12.50 37.95 37.80
22 Karppinen Jouko VaKa 1.00.18 0.16.17 35.65 35.51
23 Jussila Raimo HaapavU 1.03.08 0.19.07 33.92 33.79
24 Parkkinen Pekka Pohjant 1.04.59 0.20.58 32.83 32.70
25 Maijala Kari EE 1.05.21 0.21.20 32.53 32.40
26 Toppari Mauri HiKi 1.07.11 0.23.10 31.52 31.40
27 Mäkitalo Mikko KauKa 1.07.50 0.23.49 31.11 30.98
28 Salonen Hannu KonnU 1.11.01 0.27.00 29.60 29.48
29 Puustinen Tuomo Pihkan 1.11.11 0.27.10 29.42 29.30
30 Parnetti Roy KeU 1.11.19 0.27.18 29.25 29.14
31 Nummi Eino VaKa 1.13.38 0.29.37 28.23 28.12
32 Laine Rauno LHR 1.14.56 0.30.55 27.63 27.52
33 Koistinen Kari HiKi 1.15.12 0.31.11 27.43 27.32
34 Heikkinen Esa KEV 1.16.34 0.32.33 26.84 26.73
35 Lampinen Raino HS 1.20.03 0.36.02 25.57 25.47
36 Piispanen Reima OuHu 1.21.11 0.37.10 25.12 25.02
37 Salo Jari Pihkan 1.21.55 0.37.54 24.79 24.70
38 Lahtinen Jouko HS 1.25.27 0.41.26 23.68 23.58
39 Kurula Juhani Pohjant 1.32.30 0.48.29 21.79 21.70
40 Salminen Arto KeKaRa 1.33.39 0.49.38 21.44 21.35
41 Viinikainen Mikko EsSu 1.34.26 0.50.25 21.17 21.09
42 Koljonen Pekka IisVi 1.58.35 1.14.34 16.80 16.73
Junkala Eero KannUra KES -
Oikarinen Jarmo TP HYL -
Pajunen Jukka Navi HYL -

Sarja H60AL
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Timo KPV 34.15 0.00.00 37.89 37.23
2 Malinen Jouko SoJy 35.20 0.01.05 36.11 35.49
3 Joensuu Raimo TVV 37.35 0.03.20 33.38 32.80
4 Sirviö Teijo YllRa 39.40 0.05.25 31.08 30.54
5 Valtonen Ossi EuVe 41.49 0.07.34 28.96 28.46
6 Lotvonen Kari LaiVe 44.57 0.10.42 26.46 26.00
7 Korhonen Jukka RasTiimi 48.00 0.13.45 24.33 23.91
8 Halonen Jari KajKu 55.07 0.20.52 20.80 20.44
9 Leppänen Kimmo HirvHe 55.19 0.21.04 20.33 19.98
10 Kokkila Jussi EsSu 1.03.25 0.29.10 17.39 17.09

Sarja H65A
Matka
Osallistujien määrä 53
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Jouko RR 39.49 0.00.00 50.06 49.91
2 Valtanen Simo HinnYr 41.15 0.01.26 48.18 48.03
3 Pensas Esko LaihLu 42.10 0.02.21 47.00 46.85
4 Kronholm Peter Brahe 43.17 0.03.28 45.66 45.51
5 Tolonen Juha ViPa 43.43 0.03.54 45.07 44.93
6 Niinistö Harri AngA 43.48 0.03.59 44.85 44.71
7 Ritanotko Markku TuMe 44.30 0.04.41 44.02 43.88
8 Hirvikallio Lassi LuuRa 45.04 0.05.15 43.34 43.20
9 Piironen Markku KR 45.34 0.05.45 42.74 42.60
10 Halme Tapio AngA 46.04 0.06.15 42.15 42.02
11 Rantala Aulis KoS 46.21 0.06.32 41.77 41.64
12 Aherto Jorma LS-37 46.47 0.06.58 41.26 41.13
13 Ahlroth Timo TurSa 46.52 0.07.03 41.06 40.93
14 Valkonen Timo RR 47.16 0.07.27 40.59 40.46
15 Nurisalo Seppo KoS 47.37 0.07.48 40.17 40.05
16 Höglund Risto ORa 47.41 0.07.52 40.00 39.87
17 Nevalainen Eero Pihkan 48.02 0.08.13 39.58 39.46
18 Lehtovirta Timo RasKa 48.38 0.08.49 38.98 38.86
19 Savolainen Markku KaSu 48.56 0.09.07 38.62 38.50
20 Pihlajamaa Martti VetU 49.41 0.09.52 37.92 37.80
21 Etu-Huitti Arto MSParma 49.50 0.10.01 37.69 37.57
22 Kurkela Reino OH 49.52 0.10.03 37.55 37.43
23 Korpijärvi Asko KannUra 51.15 0.11.26 36.43 36.31
24 Ruokamo Eero OuTa 52.07 0.12.18 35.71 35.60
25 Halonen Pauli SäynSa 52.34 0.12.45 35.30 35.18
26 Leppälä Martti HlS 53.46 0.13.57 34.40 34.29
27 Malinen Pentti KaSu 53.55 0.14.06 34.20 34.09
28 Käyhkö Jaakko RaPi 54.44 0.14.55 33.58 33.48
29 Kokkoniemi Jukka Pihkan 54.51 0.15.02 33.41 33.30
30 Sivén Osmo ÄhtU 54.52 0.15.03 33.29 33.19
31 Halla-Aho Timo JSRasti 55.30 0.15.41 32.81 32.71
32 Härkönen Arto KajKu 55.37 0.15.48 32.64 32.53
33 Pinola Timo KaSu 56.01 0.16.12 32.30 32.20
34 Nieminen Tapio JRV 56.14 0.16.25 32.07 31.97
35 Laine Esa KauPo 56.26 0.16.37 31.86 31.76
36 Turkka Esko KS 57.22 0.17.33 31.24 31.14
37 Nieminen Taisto RaPi 57.37 0.17.48 31.00 30.91
38 Pääkkönen Ari KuPe 58.19 0.18.30 30.53 30.44
39 Lukander Harri RaPi 58.21 0.18.32 30.42 30.32
40 Kallio Jarmo OrPo 59.18 0.19.29 29.83 29.74
41 Jokinen Matti TuVi 1.00.28 0.20.39 29.16 29.07
42 Lehto Jarmo VeVe 1.00.54 0.21.05 28.86 28.77
43 Linjala Pekka SaSu 1.02.37 0.22.48 27.98 27.89
44 Suutarinen Erkki VirtU 1.03.40 0.23.51 27.43 27.34
45 Huusko Martti IisVi 1.04.58 0.25.09 26.79 26.70
46 Piirainen Raimo KajKu 1.07.05 0.27.16 25.86 25.78
47 Jakobsson Markus RasKa 1.09.25 0.29.36 24.91 24.83
48 Hongisto Keijo LoJa 1.11.29 0.31.40 24.10 24.03
49 Kekki Mikko I KS 1.15.34 0.35.45 22.73 22.66
50 Laukka Ville Raus 1.36.27 0.56.38 17.75 17.69
Vilminko Pauli SiSe HYL -
Rytkönen Harri KR HYL -
Karhunen Juha KuoSu HYL -

Sarja H65AL
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöllönen Tenho LappRi 42.43 0.00.00 29.68 28.78
2 Suorsa Matti PudU 43.01 0.00.18 29.33 28.45
3 Köngäs Martti PuolRy 43.37 0.00.54 28.79 27.93
4 Ollila Jarmo Trian 44.34 0.01.51 28.05 27.20
5 Laaksamo Seppo LipTa 44.48 0.02.05 27.77 26.93
6 Antell Kai KeU 45.01 0.02.18 27.50 26.67
7 Vaara Jari KanSu 45.46 0.03.03 26.92 26.11
8 Zonato Stefano PuolRy 46.17 0.03.34 26.49 25.69
9 Laitinen Hannu Lynx 48.09 0.05.26 25.34 24.58
10 Eskelinen Unto ViPa 48.51 0.06.08 24.86 24.11
11 Kartaslammi Ari IkNV 51.16 0.08.33 23.57 22.86
12 Herttua Martti LapVi 51.52 0.09.09 23.18 22.48
13 Pajula Ilkka LapVi 52.27 0.09.44 22.81 22.12
14 Haapasalo Pertti Pohjant 52.28 0.09.45 22.69 22.01
15 Karstunen Hannu MuuRa 52.29 0.09.46 22.57 21.89
16 Mäki Erkki EE 53.02 0.10.19 22.22 21.55
17 Karvonen Paavo IisVi 53.10 0.10.27 22.06 21.39
18 Hyyppä Olli KoS 56.19 0.13.36 20.72 20.09
19 Manninen Veli HaukivKi 58.00 0.15.17 20.01 19.41
20 Havia Jouko PR 58.40 0.15.57 19.68 19.09
21 Manninen Pentti KuPe 1.01.05 0.18.22 18.81 18.24
22 Haaranen Juho LipTa 1.03.03 0.20.20 18.13 17.58
23 Antikainen Raimo KuoSu 1.03.04 0.20.21 18.03 17.49
24 Kerätär Mauri OH 1.03.25 0.20.42 17.84 17.30
25 Paaso Jouko PeRa 1.03.31 0.20.48 17.71 17.18
26 Pohjola Pekka HauSi 1.04.31 0.21.48 17.35 16.82
27 Pihlajaniemi Pekka SalRe 1.10.00 0.27.17 15.90 15.42
28 Alanen Martti RasKu 1.14.23 0.31.40 14.89 14.44
29 Nieminen Kimmo KajKu 1.15.33 0.32.50 14.58 14.14
30 Nurminen Hannu Hiisi 1.17.01 0.34.18 14.22 13.79
31 Mikkola Jouko SomEsa 1.25.19 0.42.36 12.77 12.39
32 Sinkkonen Aulis KeKaRa 1.32.10 0.49.27 11.76 11.40
Himanka Raimo KaJu KES -

Sarja H70A
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rauhamäki Kimmo JRV 39.57 0.00.00 48.15 47.96
2 Kemppainen Taisto VaKa 40.28 0.00.31 47.38 47.18
3 Hyyryläinen Raimo JuvU 41.30 0.01.33 46.04 45.85
4 Lakanen Ensio VaajTe 42.23 0.02.26 44.93 44.74
5 Ollikainen Seppo JuvU 43.47 0.03.50 43.34 43.16
6 Williamsson Bo-Göran VaaSu 46.09 0.06.12 40.97 40.81
7 Loikkanen Hannes SaSu 47.45 0.07.48 39.46 39.30
8 Salmenoja Pertti HirvHe 48.09 0.08.12 39.00 38.84
9 Rautanen Pauli JäPa 49.02 0.09.05 38.16 38.01
10 Myllymäki Ari KPV 49.12 0.09.15 37.90 37.75
10 Kanste Pekka PeRa 49.12 0.09.15 37.90 37.75
12 Turpeinen Timo VaajTe 49.36 0.09.39 37.33 37.18
13 Käyhkö Kari LS-37 50.44 0.10.47 36.37 36.22
14 Lassila Heikki PiTa 52.47 0.12.50 34.83 34.69
15 Tamminen Pentti PertPe 53.00 0.13.03 34.56 34.42
15 Liukkonen Leo PiVe 53.00 0.13.03 34.56 34.42
17 Hillo Heikki VaHa 53.13 0.13.16 34.18 34.04
18 Juutinen Hannu Pohjant 53.20 0.13.23 33.98 33.84
19 Tarvainen Juhani PiTa 53.37 0.13.40 33.68 33.54
20 Jauhiainen Pentti Trian 54.44 0.14.47 32.87 32.74
21 Kares Olli EuVe 54.51 0.14.54 32.68 32.55
22 Lavikainen Jussi KangSK 54.59 0.15.02 32.48 32.35
23 Haapalehto Raimo VetU 55.27 0.15.30 32.09 31.96
24 Tuohimaa Esko ONMKY 58.56 0.18.59 30.08 29.96
25 Lindqvist Pekka RaKaS 59.12 0.19.15 29.84 29.72
26 Väyrynen Seppo JuuanJä 59.59 0.20.02 29.34 29.22
27 Kari Erkki KajKu 1.00.01 0.20.04 29.21 29.09
28 Majasaari Kari SuJu 1.01.31 0.21.34 28.39 28.28
29 Keränen Kauko UrjU 1.01.42 0.21.45 28.20 28.09
30 Alexandersson Yngve PIF 1.02.10 0.22.13 27.89 27.77
31 Parjanne Mikko EsSu 1.02.31 0.22.34 27.62 27.51
32 Okkonen Eero KaSu 1.07.43 0.27.46 25.41 25.30
33 Tolvanen Mauri LeSi 1.08.29 0.28.32 25.03 24.92
34 Määttä Jouko PuolRy 1.09.06 0.29.09 24.71 24.61
35 Hyvönen Eero PorvU 1.12.09 0.32.12 23.57 23.48
36 Niemi Ilkka EsSu 1.17.15 0.37.18 21.93 21.84
37 Kangasaho Simo HiKi 1.17.30 0.37.33 21.78 21.69
38 Pöntinen Jorma Navi 1.24.07 0.44.10 19.99 19.90
39 Helin Jorma Jyry 1.24.44 0.44.47 19.76 19.68
40 Ruokolainen Hannu KR 1.29.08 0.49.11 18.71 18.64
41 Kalliomaa Lasse LaihLu 1.30.10 0.50.13 18.43 18.35
42 Tyyskänen Unto MSParma 1.30.49 0.50.52 18.22 18.15
43 Joensuu Heimo JSRasti 1.33.42 0.53.45 17.59 17.52
44 Terävä Seppo Pihkan 1.35.01 0.55.04 17.28 17.21
Haapala Risto KoS KES -

Sarja H70AL
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtinen Teuvo SOC 40.56 0.00.00 33.94 31.54
2 Huovinen Jarmo PuolRy 42.27 0.01.31 32.48 30.19
3 Pitkänen Heikki RaVa 43.47 0.02.51 31.25 29.05
4 Valli Seppo KauKa 45.29 0.04.33 29.85 27.75
5 Röytiö Lauri PR 48.07 0.07.11 28.00 26.03
6 Rissanen Veijo HPV 49.22 0.08.26 27.08 25.17
7 Kinnunen Raimo Pohjant 52.28 0.11.32 25.28 23.50
8 Lappalainen Martti Navi 52.57 0.12.01 24.86 23.10
9 Sarkkinen Heino LaTa 53.23 0.12.27 24.46 22.73
10 Mannonen Mikko TuS 54.12 0.13.16 23.90 22.21
11 Mäkelä Juha HimU 54.48 0.13.52 23.45 21.79
12 Heinonen Kari KuoSu 54.49 0.13.53 23.25 21.61
13 Jussinmäki Mauri HalTo 57.55 0.16.59 21.83 20.29
14 Ovaska Ari EE 1.00.09 0.19.13 20.84 19.37
15 Juntunen Tuomo TP 1.02.25 0.21.29 19.92 18.51
16 Koskinen Timo VaHa 1.02.27 0.21.31 19.74 18.35
17 Myllymaa Kauko OulRe 1.04.09 0.23.13 19.06 17.71
18 Kosenius Jari RiSu 1.12.34 0.31.38 16.70 15.52
19 Humalamäki Hannu ÄhtU 1.17.36 0.36.40 15.48 14.39
20 Kinnula Ahti KEV 1.25.19 0.44.23 13.96 12.98
21 Aaltonen Jukka Brahe 1.51.15 1.10.19 10.61 9.86

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tsurkin Leo VaKa 40.43 0.00.00 39.70 39.37
2 Rautarae Veikko HirvHe 42.05 0.01.22 38.31 37.98
3 Moisio Kalevi TuS 43.27 0.02.44 37.00 36.68
4 Kiltinen Juhani KeuKi 44.16 0.03.33 36.21 35.90
5 Karvonen Raimo SuSi 45.39 0.04.56 35.01 34.71
6 Orrensalo Reijo TuVi 45.46 0.05.03 34.82 34.53
7 Laine Erkki AngA 46.10 0.05.27 34.42 34.13
8 Karppinen Eino SäynSa 46.13 0.05.30 34.29 33.99
9 Verha Koitto VaRa 47.02 0.06.19 33.59 33.31
10 Lukkarinen Olavi Pohjant 48.34 0.07.51 32.44 32.16
11 Pietiläinen Erkki PeRa 48.56 0.08.13 32.10 31.83
12 Jalonen Teuvo KuPe 49.50 0.09.07 31.43 31.16
13 Lappalainen Jorma KaSu 49.56 0.09.13 31.28 31.01
14 Valta Matti JRV 50.33 0.09.50 30.80 30.54
15 Seilonen Reino KaSu 51.00 0.10.17 30.44 30.18
16 Hartikainen Pertti S. RiSu 51.35 0.10.52 30.01 29.75
17 Saarimäki Jorma VaaSu 51.39 0.10.56 29.88 29.63
18 Hongisto Heimo LoJa 51.46 0.11.03 29.73 29.47
19 Tukiainen Tapio HyRa 52.52 0.12.09 29.02 28.77
20 Mäkinen Juhani SalRe 53.44 0.13.01 28.47 28.23
21 Jylhä Keijo JRV 54.20 0.13.37 28.07 27.83
22 Kilpeläinen Kauko KuPe 55.05 0.14.22 27.60 27.37
23 Peltola Lasse SuJu 55.50 0.15.07 27.15 26.92
24 Kukko Risto VäVi 55.56 0.15.13 27.02 26.79
25 Saarinen Mikko KeuKi 56.00 0.15.17 26.91 26.68
26 Varonen Arto LeSi 56.21 0.15.38 26.66 26.43
27 Peltola Tuomo MSParma 56.32 0.15.49 26.49 26.27
28 Karjalainen Reijo KaSu 56.42 0.15.59 26.33 26.11
29 Kervinen Unto JäPa 58.03 0.17.20 25.64 25.42
30 Pelkonen Toivo YlikNM 58.57 0.18.14 25.17 24.96
31 Henriksson Jouko HlS 59.21 0.18.38 24.93 24.71
32 Heiskanen Viljo NurmSe 1.00.23 0.19.40 24.42 24.22
33 Kallio-Könnö Aarno KauKa 1.00.27 0.19.44 24.32 24.11
34 Kaivosaari Viljo RastiE4 1.00.58 0.20.15 24.04 23.83
35 Salo Jaakko SaPu 1.01.04 0.20.21 23.93 23.72
36 Valkonen Mikko Hanka 1.02.06 0.21.23 23.45 23.25
37 Rönkkö Paavo EsSu 1.05.11 0.24.28 22.27 22.08
38 Lång Eero KaSu 1.05.29 0.24.46 22.10 21.91
39 Lassila Matti SalRe 1.06.21 0.25.38 21.74 21.56
40 Kukkohovi Reino OSVA 1.08.23 0.27.40 21.03 20.85
41 Koski Matti J NOK 1.10.48 0.30.05 20.25 20.08
42 Kykkänen Herkko KaaRa 1.11.02 0.30.19 20.12 19.95
43 Kemppi Jorma Navi 1.15.15 0.34.32 18.93 18.77
44 Nousiainen Pekka KR 1.15.20 0.34.37 18.85 18.69
45 Erkinheimo Voitto KortJV 1.15.37 0.34.54 18.72 18.56
46 Kärkkäinen Eero EsSu 1.18.29 0.37.46 17.97 17.82
47 Mattila Kalervo RasKa 1.24.53 0.44.10 16.57 16.42
48 Helanti Arvo SalRe 1.46.38 1.05.55 13.14 13.03
49 Pelkonen Alpo OSVA 1.53.57 1.13.14 12.26 12.16
Kettunen Erkki SäynSa KES -
Rantakangas Erkki JSRasti KES -
Grekula Kalervo SalRe HYL -
Kettunen Kimmo SäynSa HYL -
Luukkonen Taisto PudU HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolmunen Tauno SäynSa 34.22 0.00.00 34.13 33.96
2 Paavilainen Arvo IPR 37.30 0.03.08 31.04 30.87
3 Kittilä Olavi SalRe 37.42 0.03.20 30.63 30.47
4 Hovikorpi Aarno HlT 40.34 0.06.12 28.23 28.09
5 Mikkilä Mauno NiS 40.53 0.06.31 27.79 27.64
6 Mattsson Per-Åke KSF 42.11 0.07.49 26.71 26.57
7 Matikainen Martti KeKaRa 43.04 0.08.42 25.95 25.81
8 Nurmi Pekka RaLu 43.50 0.09.28 25.28 25.15
9 Rosenqvist Onni SuosmSa 44.13 0.09.51 24.86 24.73
10 Salmi Tarmo JoKu 46.10 0.11.48 23.60 23.48
11 Nikula Reino OuTa 47.29 0.13.07 22.76 22.64
12 Sulander Heikki EE 47.45 0.13.23 22.43 22.32
13 Pelkonen Heimo KiimU 53.02 0.18.40 20.02 19.92
14 Viiri Jyrki HirvHe 53.27 0.19.05 19.70 19.59
15 Takkinen Esko KiimU 56.49 0.22.27 18.37 18.27
16 Valkonen Taisto Hanka 2.04.10 1.29.48 8.33 8.29
Ronkainen Väinö KEV HYL -
Repo Voitto RaKaS HYL -
Männikkö Kalle ONMKY HYL -
Kuutti Jorma PertPe KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 31.14 0.00.00 30.97 30.57
2 Suutari Veikko JoKu 33.08 0.01.54 27.01 26.66
3 Ranta Esko LS-37 40.09 0.08.55 20.48 20.21

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 31.03 0.00.00
2 Rajavaara Juhani PudU 40.02 0.08.59

Sarja H95
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kempf Adolf SUI 1.06.15 0.00.00

Sarja H17-20B
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Evans Benjamin SoJy 53.42 0.00.00
2 Mutikainen Leevi KauWi 1.06.10 0.12.28
Reinikka Ossi SoJy HYL -

Sarja H16B
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Eeli Pohjant 49.14 0.00.00 29.55 29.55
2 Hoikka Osku SoJy 51.49 0.02.35 27.38 27.38
3 Kouvalainen Olli Kiuru 54.51 0.05.37 25.20 25.20
4 Kahelin Janne S-JKL 1.04.09 0.14.55 20.98 20.98
5 Kyckling Veikka RaHa 1.12.37 0.23.23 18.03 18.03
6 Friman Ben Solf 1.16.05 0.26.51 16.73 16.73
Sarkkinen Joonas LaTa HYL -

Sarja H14A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Lauri HS 25.26 0.00.00
2 Kavonius Atte HiKi 26.19 0.00.53
3 Mourujärvi Jonne RR 27.02 0.01.36
4 Kemppi Anton EsSu 28.39 0.03.13
5 Kuronen Aapo JRV 29.00 0.03.34
6 Sivill Tommi S-JKL 29.44 0.04.18
7 Kuusinen Tuomas Lynx 31.34 0.06.08
8 Juntunen Henrik KR 33.05 0.07.39
9 Hellstedt Oliver Lynx 33.17 0.07.51
10 Syväterä Sampo TP 33.28 0.08.02
11 Hahto Vili Pihkan 33.42 0.08.16
12 Takanen Eetu VeVe 34.46 0.09.20
13 Oja Lauri LapVi 35.29 0.10.03
14 Friman Eemeli HyRa 35.51 0.10.25
15 Mäenpää Ilmari KR 36.02 0.10.36
16 Suomalainen Vilho LappRi 37.03 0.11.37
17 Koivisto Asser KortJV 37.07 0.11.41
18 Hakkarainen Oskari SoJy 39.17 0.13.51
19 Nurmilaukas Niilo EsAk 39.32 0.14.06
20 Koivuniemi Timo LS-37 40.07 0.14.41
21 Pylvänäinen Jere KS 41.33 0.16.07
22 Kantelinen Leevi HyRa 47.10 0.21.44
23 Ojalainen Matias SKVuoksi 48.16 0.22.50
24 Kemppainen Samu SoJy 52.10 0.26.44
25 Hietala Elmeri KPV 1.05.50 0.40.24
Löfbacka Atte KPV KES -

Sarja H13-14B
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pellikka Väinö HiKi 27.15 0.00.00
2 Wickholm Arthur Trian 35.14 0.07.59
3 Kyckling Niilo Eräp 51.33 0.24.18
4 Rantanen Justus HyRa 53.49 0.26.34
5 Ritala Samu TP 58.44 0.31.29
6 Hölsö Tuomas RaJu 1.09.52 0.42.37
7 Kahelin Jasu S-JKL 1.15.28 0.48.13
Sarkkinen Eetu LaTa HYL -
Ovaska Aleksi TarpSu HYL -
Ervasti Hannes KEV HYL -
Peltoniemi Sulo KPV KES -

Sarja H13A
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Vilho S-JKL 22.37 0.00.00
2 Hirvilahti Niklas VeVe 23.24 0.00.47
3 Rieppo Veeti KR 25.18 0.02.41
4 Tolonen Vilho Koovee 26.33 0.03.56
5 Kouvalainen Niilo Kiuru 27.57 0.05.20
6 Paakkolanvaara Kalle OSVA 30.39 0.08.02
7 Wikblom Sander Minken 33.51 0.11.14
8 Juote Aleksi LHR 34.29 0.11.52
9 Karetjoki Eemil LS-37 34.33 0.11.56
10 Hakkarainen Viljami SoJy 36.51 0.14.14
11 Räihä Konsta Navi 38.38 0.16.01
12 Grankull Sebastian Kronan 39.09 0.16.32
13 Mukkala Jonni KR 39.32 0.16.55
14 Teerikoski Pyry LLuja 43.41 0.21.04
14 Ukkola Santeri Pohjant 43.41 0.21.04
16 Lauri Heikki OH 46.59 0.24.22
17 Tiihonen Lauri KaSu 50.05 0.27.28
18 Kallio Aleksi S-JKL 54.00 0.31.23
19 Kiintola Eemil KS 58.27 0.35.50
20 Heikkinen Arttu KaSu 1.05.40 0.43.03
21 Korhonen Karri KaSu 1.38.14 1.15.37
Simola Viljo LuuRa KES -
Lemberg Anton TP KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 16.56 0.00.00
2 Orhanen Johannes RasKu 17.01 0.00.05
3 Kiukkonen Leevi KauKa 20.55 0.03.59
4 Lång Elmeri KuoSu 21.59 0.05.03
5 Lepistö Onni HauSi 22.36 0.05.40
6 Heikkinen Konsta SoJy 23.27 0.06.31
7 Ryhänen Leo Navi 23.34 0.06.38
8 Viippola Veeti OuTa 25.12 0.08.16
9 Haapamäki Aaro KauKa 27.23 0.10.27
10 Schroderus Nikke KaSu 27.24 0.10.28
11 Räihä Vinski Navi 28.00 0.11.04
12 Väkiparta Simo RR 29.10 0.12.14
13 Kalliomäki Konsta KauKa 30.27 0.13.31
14 Mourujärvi Jere RR 30.50 0.13.54
15 Bonden Sisu RaN 31.19 0.14.23
16 Kantelinen Vili HyRa 32.37 0.15.41
17 Koskinen Linus Trian 33.19 0.16.23
18 Kalilainen Jussi PiVe 37.49 0.20.53
19 Kauppila Roope Koovee 38.09 0.21.13
20 Ahoniemi Henrik HyRa 38.43 0.21.47
21 Turpeinen Topi ViPa 39.24 0.22.28
22 Luhtala Akseli SomEsa 43.13 0.26.17
23 Lehtonen Eemeli HauSi 56.59 0.40.03
24 Murtovaara Tuukka S-2000 58.23 0.41.27

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lyytinen Topias SuoVa 24.36 0.00.00
2 Hanhijärvi Matteus EsAk 25.49 0.01.13
3 Kiiskinen Kyrö SoJy 27.41 0.03.05
4 Paakkolanvaara Ilpo OSVA 28.08 0.03.32
5 Sorsa Lauri SoJy 30.30 0.05.54
6 Launonen Lauri KuoSu 35.38 0.11.02
7 Hoikka Sulo SoJy 39.03 0.14.27
8 Röytiö Eemil PR 40.03 0.15.27
9 Suomalainen Veikka LappRi 41.50 0.17.14
10 Alahäivälä Pauli PudU 44.21 0.19.45
11 Haapalehto Kaapo VetU 46.00 0.21.24
12 Loukkalahti Antti RR 47.08 0.22.32
13 Pikkarainen Luukas PuolRy 57.39 0.33.03
14 Kallio Matias S-JKL 1.04.57 0.40.21
Silvonen Perttu LS-37 HYL -
Seväkivi Heikki LaiVe HYL -
Päätalo Perttu AlatPi HYL -
Musse Naasir HS HYL -
Hakkarainen Eemeli SoJy HYL -
Heino Santeri Pohjant KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Kaarlo RasKu 16.53 0.00.00
2 Holappa Akseli SuomRa 18.57 0.02.04
3 Korhonen Veikko KaSu 19.03 0.02.10
4 Pohjola Ilmari HauSi 19.13 0.02.20
5 Koskinen Okko TP 19.16 0.02.23
6 Rieppo Lenni KR 19.49 0.02.56
7 Itävuo Roope TP 20.43 0.03.50
8 Hietala Samu LapVi 21.19 0.04.26
9 Oja Leo LapVi 21.21 0.04.28
10 Hietala Nuutti S-JKL 21.32 0.04.39
11 Juutila Arttu EsSu 23.01 0.06.08
12 Mäkäräinen Eeli Pohjant 23.36 0.06.43
13 Honkanen Iivari LapVi 24.13 0.07.20
14 Papinaho Akseli KeuKi 24.26 0.07.33
15 Tiisanoja Elias KeuKi 24.27 0.07.34
16 Röytiö Elias PR 26.26 0.09.33
17 Bonden Pyry RaN 26.51 0.09.58
18 Nivukoski Hugo YKV 27.50 0.10.57
19 Leinonen Hannes LaiVe 28.38 0.11.45
20 Murtovaara Topias S-2000 33.11 0.16.18
21 Sillanpää Touko Lynx 33.48 0.16.55
22 Peltonen Jaakko JRV 34.44 0.17.51
23 Anttonen Eetu SuomRa 35.12 0.18.19
24 Juote Severi SomEsa 37.07 0.20.14

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmenoja Elmo MSParma 17.58 0.00.00
2 Kolmonen Aatos KR 18.15 0.00.17
3 Ala-Heikkilä Juho AR 19.58 0.02.00
4 Heikkinen Aaro SoJy 21.57 0.03.59
5 Seväkivi Eero LaiVe 23.14 0.05.16
6 Nissinen Akseli TP 23.33 0.05.35
7 Lehtonen Eino SKUusi 25.27 0.07.29
8 Lakanen Otso LappRi 28.03 0.10.05
9 Sabel Santeri HauSi 30.10 0.12.12
10 Kankaanpää Akseli LapVi 30.22 0.12.24
11 Kangas Emil Pohjant 31.04 0.13.06
12 Rantanen Eelis HyRa 32.14 0.14.16
13 Haapalehto Aarni VetU 41.05 0.23.07
14 Kallio Topias S-JKL 45.57 0.27.59
15 Ylikojola Vilho RaJu 46.12 0.28.14
16 Alasuvanto Manu KaJu 58.31 0.40.33

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Damskägg Oiva HyRa 16.04 0.00.00
2 Pohjola Arttu HauSi 16.20 0.00.16
3 Rossi Paavo S-JKL 16.23 0.00.19
4 Turkka Theo KS 17.01 0.00.57
5 Laamanen Atte TarpSu 17.11 0.01.07
6 Haikonen Kevin Koovee 18.52 0.02.48
7 Kanchanasthira Otso EsSu 19.44 0.03.40
8 Luhtala Elias SomEsa 20.41 0.04.37
9 Harju Frans KPV 20.44 0.04.40
10 Ala-Heikkilä Oiva AR 24.26 0.08.22
11 Malinen Miika KuoSu 30.54 0.14.50
12 Alasuvanto Max KaJu 34.17 0.18.13
13 Holappa Lassi SuomRa 34.31 0.18.27
14 Koskinen Ruben Trian 34.42 0.18.38

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Marjukka EsAk 50.10 0.00.00 60.58 57.72
2 Höglund Henna ORa 52.49 0.02.39 57.09 54.39
3 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 52.53 0.02.43 56.56 53.89
4 Suomalainen Riikka LappRi 54.48 0.04.38 54.15 51.59
5 Nifakina Julia TaivKu 56.11 0.06.01 52.39 49.91
6 Kirvesmies Annika KuoSu 56.47 0.06.37 51.41 48.98
7 Malinen Saara KaSu 57.00 0.06.50 50.79 48.40
8 Hirvonen Ella KeKaRa 57.11 0.07.01 50.21 47.84
9 Hyyryläinen Laura AnttU 58.38 0.08.28 48.56 46.27
10 Huovinen Marika SonPa 1.03.51 0.13.41 44.22 42.13
11 Bergman Marjo OH 1.04.45 0.14.35 43.23 41.19
12 Stalder Kaja SUI 1.06.51 0.16.41 41.51 39.56
13 Rauhala Elina EsAk 1.12.07 0.21.57 38.15 36.35
14 Välimaa Kristiina HS 1.13.16 0.23.06 37.22 35.47
15 Rantala Eerika HS 1.14.41 0.24.31 36.20 34.49
16 Lotvonen Essi LaiVe 1.15.05 0.24.55 35.68 34.00
17 Happonen Krista LS-37 1.15.07 0.24.57 35.35 33.68
18 Tiitto Johanna RasTiimi 1.15.40 0.25.30 34.77 33.13
19 Karhunen Anni Pohjant 1.21.10 0.31.00 32.12 30.61
Pitkäaho Anni KuoSu KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Eveliina KangSK 40.33 0.00.00 45.51 45.47
2 Åkermarck-Mähönen Ramona SWE 41.44 0.01.11 43.87 43.83
3 Korkeakangas Alisa RaJu 43.42 0.03.09 41.57 41.53
4 Pensas Johanna TuS 45.11 0.04.38 39.88 39.84
5 Turkka Saara KS 46.04 0.05.31 38.80 38.76
6 Reiniharju Maarit LaiVe 46.58 0.06.25 37.74 37.71
7 Laasanen Aino LaihLu 47.16 0.06.43 37.20 37.16
8 Jussinmäki Tuulia HalTo 49.17 0.08.44 35.38 35.35
9 Nissinen Katariina TP 49.25 0.08.52 34.99 34.96
10 Pisto Henna NurmSe 50.12 0.09.39 34.15 34.12
11 Jaakola Emma-Noora PudU 53.16 0.12.43 31.91 31.88
12 Alvoittu Elina ViPa 54.30 0.13.57 30.92 30.89
13 Wickholm Frida Trian 55.45 0.15.12 29.97 29.94
14 Kangasaho Aino HS 56.51 0.16.18 29.13 29.10
15 Kurikkala Eeva KaJu 59.05 0.18.32 27.78 27.76
16 Antell Saara KeU 1.01.12 0.20.39 26.58 26.56
17 Hirvonen Henna KeKaRa 1.02.13 0.21.40 25.92 25.89
18 Kuusrainen Anni KoskRi 1.03.45 0.23.12 25.06 25.04
19 Karhumäki Laura Brahe 1.08.08 0.27.35 23.24 23.22
20 Latvasto-Hyvärinen Elisa KeU 1.20.44 0.40.11 19.43 19.41

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Anni LuuRa 53.38 0.00.00
2 Heikkilä Mariannika SaKa 1.14.39 0.21.01

Sarja D35A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heittola Satu S-JKL 45.41 0.00.00 75.20 76.06
2 Kangasaho Essi HiKi 54.48 0.09.07 61.90 62.61
3 Tyyskänen Annu OH 56.47 0.11.06 58.99 59.66
4 Teerikoski Kaisa LLuja 57.05 0.11.24 57.92 58.59
5 Suntioinen Riina AngA 57.10 0.11.29 57.09 57.74
6 Sabel Jenni Hiisi 59.16 0.13.35 54.34 54.96
7 Karetjoki Miia LS-37 1.02.47 0.17.06 50.61 51.19
8 Korhonen Hanna KaSu 1.09.05 0.23.24 45.38 45.90
9 Tuomisto Hanna EsAk 1.11.00 0.25.19 43.55 44.04
10 Nieminen Saara EsAk 1.17.44 0.32.03 39.22 39.67
11 Marttinen Minna VaKa 1.18.26 0.32.45 38.32 38.76
12 Rautanen Eeva TuuSe 1.25.55 0.40.14 34.49 34.88
13 Sergejeff Kati Iisu 2.10.25 1.24.44 22.39 22.65

Sarja D35B
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juote Miia SomEsa 1.01.01 0.00.00 36.07 36.07
2 Pyhtilä Kristiina KyRa 1.01.08 0.00.07 34.65 34.65
3 Himanka Satu IisVi 1.01.16 0.00.15 33.23 33.23
4 Lassila Liinu HS 1.23.22 0.22.21 23.43 23.43
5 Drews Pilvi Raus 1.32.43 0.31.42 20.18 20.18

Sarja D40A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Paula RaKaS 42.51 0.00.00 71.35 68.99
2 Mononen Hanna KR 47.28 0.04.37 63.87 61.76
3 Eskola Missu TP 48.29 0.05.38 62.00 59.96
4 Liimatainen Anni TuS 49.23 0.06.32 60.36 58.36
5 Lindeqvist Katri PR 50.51 0.08.00 58.12 56.20
6 Papinaho Annika KeuKi 52.11 0.09.20 56.14 54.29
7 Kyckling Katja Lynx 55.23 0.12.32 52.44 50.71
8 Weckman Sanna VeVe 55.46 0.12.55 51.62 49.92
9 Luhtala Johanna SomEsa 56.05 0.13.14 50.88 49.20
10 Laine-Itävuo Tuija TP 57.44 0.14.53 48.98 47.36
11 Haapamäki Maria KauKa 1.00.03 0.17.12 46.67 45.13
12 Vanhala Annastiina KuPe 1.06.06 0.23.15 42.01 40.62
13 Salo Katri HS 1.07.39 0.24.48 40.67 39.33
14 Lainkari Mari JRV 1.07.46 0.24.55 40.23 38.90
15 Sillanpää Hanna Lynx 1.08.55 0.26.04 39.18 37.89
16 Kauppila Terhi TP 1.09.10 0.26.19 38.67 37.40
17 Päivinen Sonja KaSu 1.17.04 0.34.13 34.38 33.24
18 Nivukoski Elisa YKV 1.20.56 0.38.05 32.42 31.35
19 Kuuri-Riutta Eeva KS 1.24.58 0.42.07 30.58 29.57

Sarja D40B
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järvinen Anna S-JKL 40.48 0.00.00 35.20 35.20
2 Repo Nina SoJy 42.24 0.01.36 33.36 33.36
3 Sinisammal Liisa JRV 47.32 0.06.44 29.31 29.31
4 Lithovius Anna-Riikka OSVA 48.49 0.08.01 28.10 28.10
5 Juutila Oili EsSu 51.45 0.10.57 26.09 26.09
6 Laamanen Päivi TarpSu 55.27 0.14.39 23.96 23.96
7 Laine Heli KauKa 1.02.21 0.21.33 20.96 20.96
8 Märsynaho Maaret PuolRy 1.07.36 0.26.48 19.01 19.01
9 Maukonen Erja HimU 1.07.45 0.26.57 18.65 18.65
10 Kaartinen Sanna KeKaRa 1.13.43 0.32.55 16.85 16.85
11 Hakkarainen Riitta-Liisa SoJy 1.35.01 0.54.13 12.85 12.85

Sarja D45A
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pesu Mervi Hiilto 39.16 0.00.00 73.50 73.25
2 Laukkanen Marja KS 41.44 0.02.28 68.85 68.61
3 Väisänen Mari KR 43.52 0.04.36 65.22 64.99
4 Salonen Heidi HS 44.17 0.05.01 64.31 64.09
5 Lakanen Reetta HS 44.53 0.05.37 63.17 62.95
6 Niittymäki Katri Hiilto 46.09 0.06.53 61.16 60.95
7 Palomäki Sanna RasKu 46.20 0.07.04 60.64 60.43
8 Väätäinen Hanna KuoSu 48.11 0.08.55 58.05 57.85
9 Seppänen Katja Hiisi 48.31 0.09.15 57.39 57.19
10 Nykänen Tarja JoKu 49.10 0.09.54 56.37 56.17
11 Ketola Heli Koovee 49.56 0.10.40 55.25 55.06
12 Multala Sanna KuoSu 51.05 0.11.49 53.76 53.57
13 Martinmäki Kaisu Pohjant 51.07 0.11.51 53.47 53.29
14 Eeva Jonna KangSK 51.36 0.12.20 52.73 52.54
15 Torvinen Sirpa OH 52.31 0.13.15 51.56 51.38
16 Heiskanen Reetta PiVe 52.37 0.13.21 51.22 51.04
17 Sivill Saana S-JKL 52.38 0.13.22 50.97 50.79
18 Hankonen Johanna Pohjant 52.53 0.13.37 50.48 50.31
19 Goman Annukka VePo 54.38 0.15.22 48.63 48.46
20 Laurila Milla Trian 54.42 0.15.26 48.34 48.17
21 Lyytinen Tiina SuoVa 55.30 0.16.14 47.42 47.25
22 Wolff Charlotta Raseborg 56.03 0.16.47 46.72 46.56
23 Friman Kaisa HyRa 58.06 0.18.50 44.86 44.70
24 Sorri Katja S-JKL 58.12 0.18.56 44.56 44.40
25 Lång Maija KuoSu 58.26 0.19.10 44.16 44.01
26 Grankull Jaana Kronan 1.02.08 0.22.52 41.33 41.18
27 Kyläkoski Reetta TuS 1.02.30 0.23.14 40.88 40.74
28 Lauri Laura OH 1.03.03 0.23.47 40.32 40.18
29 Lehto Salla Lynx 1.03.16 0.24.00 39.98 39.84
30 Löfbacka Sanna KPV 1.06.05 0.26.49 38.09 37.95
31 Heino Sanna Pohjant 1.06.22 0.27.06 37.73 37.60
32 Komulainen Niina KaSu 1.08.59 0.29.43 36.12 35.99
33 Nyholm Tanja KaRa 1.09.45 0.30.29 35.54 35.41
34 Leiniö Sari HS 1.15.59 0.36.43 32.46 32.34
35 Kela Merja OulRe 1.22.46 0.43.30 29.64 29.54

Sarja D45B
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahoniemi Riikka HyRa 38.31 0.00.00 33.00 33.00
2 Holster-Hemmi Mervi Pohjant 45.03 0.06.32 27.61 27.61
3 Kallio-Könnö-Musse Riia HS 46.18 0.07.47 26.28 26.28
4 Kallio Terhi S-JKL 46.34 0.08.03 25.54 25.54
5 Evans Anneli SoJy 51.11 0.12.40 22.70 22.70
6 Ikola Reeta LeSi 53.28 0.14.57 21.23 21.23
7 Lehtonen Raisa SiiRa 54.45 0.16.14 20.23 20.23
8 Salonen Merja SoJy 58.57 0.20.26 18.33 18.33

Sarja D50A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Sirra KangSK 34.39 0.00.00 62.21 60.18
2 Haataja Mirka YlikNM 39.39 0.05.00 53.95 52.19
3 Laurila Anneli Trian 42.21 0.07.42 50.13 48.50
4 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 43.26 0.08.47 48.51 46.93
5 Palmen Virpi EsSu 44.24 0.09.45 47.09 45.55
6 Heikkinen Anniina VeVe 46.38 0.11.59 44.49 43.04
7 Guseff Virpi HirvHe 47.24 0.12.45 43.43 42.01
8 Pikkarainen Anu HS 47.35 0.12.56 42.92 41.52
9 Hagman Terése Trian 48.46 0.14.07 41.55 40.19
10 Haverinen Tuula KaSu 49.17 0.14.38 40.78 39.45
11 Oikkonen Mirka OH 52.04 0.17.25 38.29 37.04
12 Halme Kaisa HiKi 55.14 0.20.35 35.81 34.64
13 Oikarinen Maarit OH 55.37 0.20.58 35.27 34.12
14 Lintunen Sirpa SiiRa 56.22 0.21.43 34.51 33.38
15 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 58.36 0.23.57 32.92 31.85
16 Viitanen Kirsi OH 58.42 0.24.03 32.59 31.52
17 Päivike Satu RaPi 59.35 0.24.56 31.83 30.79
18 Vierimaa Anna-Leena NiS 1.02.27 0.27.48 30.11 29.13
19 Gretschel Anu KEV 1.03.52 0.29.13 29.19 28.24
20 Kahelin Anne S-JKL 1.10.36 0.35.57 26.18 25.33
Koistinen Marjo EsSu HYL -

Sarja D50B
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pakkala Pigga S-JKL 37.12 0.00.00 39.21 35.17
2 Matikainen Tuula KeKaRa 38.04 0.00.52 37.74 33.86
3 Vallema Tanja VeVe 39.03 0.01.51 36.23 32.50
4 Pellikka Katja HiKi 39.43 0.02.31 35.07 31.46
5 Filipsson-Korento Lena OK77 42.21 0.05.09 32.37 29.04
6 Hauhia Eija RaJu 47.17 0.10.05 28.53 25.60
7 Toikkanen Minna SoJy 48.32 0.11.20 27.35 24.53
8 Salonen Eeva-Liisa Koovee 50.57 0.13.45 25.62 22.98
9 Sutela Sanna PuolRy 56.40 0.19.28 22.65 20.32
10 Klemettinen Ulla S-JKL 58.15 0.21.03 21.66 19.43
11 Tuomisto Maarit JäPa 1.25.45 0.48.33 14.46 12.97

Sarja D55A
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 41.11 0.00.00 54.56 54.26
2 Lassila Päivi RasTiimi 42.26 0.01.15 52.65 52.37
3 Valjakka Leena Navi 42.38 0.01.27 52.11 51.83
4 Savolainen Paula PR 44.07 0.02.56 50.08 49.81
5 Rantala Eija EsSu 44.59 0.03.48 48.84 48.57
6 Ekdahl Pirkko NiS 46.39 0.05.28 46.82 46.57
7 Koskela Sari RaJu 49.02 0.07.51 44.29 44.06
8 Juote Taina Pihkan 49.26 0.08.15 43.68 43.45
9 Hokajärvi Raili Pohjant 50.01 0.08.50 42.92 42.69
10 Kekäläinen Kaija HS 50.05 0.08.54 42.62 42.39
11 Torri-Tuominen Mari Pihkan 54.50 0.13.39 38.70 38.49
12 Henttonen Elina HirvHe 55.27 0.14.16 38.04 37.84
13 Hakkarainen Riitta RaKaS 55.52 0.14.41 37.54 37.33
14 Paalanen Anne RR 58.26 0.17.15 35.67 35.48
15 Hakulinen Paula EsSu 59.41 0.18.30 34.72 34.53
16 Strandberg Annika Femman 1.00.12 0.19.01 34.21 34.03
17 Karjalainen Eija SoJy 1.00.20 0.19.09 33.93 33.75
18 Jurvakainen Tuija RasHy 1.01.26 0.20.15 33.12 32.94
19 Meriläinen-Ruokolainen Eija NurmSe 1.03.28 0.22.17 31.86 31.69
20 Haajanen Ulrika Raseborg 1.05.14 0.24.03 30.81 30.64
21 Kosamo Maire PudU 1.06.08 0.24.57 30.20 30.04
22 Jokikokko Tarja OuTa 1.12.05 0.30.54 27.53 27.38
23 Launis Teija Raus 1.13.26 0.32.15 26.86 26.71
24 Leppänen Satu HirvHe 1.13.28 0.32.17 26.67 26.53
25 Paronen Hanna IHR 1.14.09 0.32.58 26.26 26.12
26 Friman Rose-Maj Solf 1.14.31 0.33.20 25.96 25.82
27 Piispanen Eija OuHu 1.17.22 0.36.11 24.85 24.71
28 Hyytiäinen Tarja RaPi 1.23.36 0.42.25 22.84 22.72

Sarja D55B
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvonen Auli KeKaRa 36.14 0.00.00 34.36 31.30
2 Myllys Leena Lynx 38.06 0.01.52 32.35 29.47
3 Mannonen Anu TuS 40.27 0.04.13 30.16 27.47
4 Hovikorpi Auli Keihäs 41.35 0.05.21 29.04 26.45
5 Partanen Tuula RasHy 43.41 0.07.27 27.36 24.92
6 Wickholm Petra Trian 45.58 0.09.44 25.73 23.44
7 Pelkonen Päivi KeKaRa 47.17 0.11.03 24.75 22.54
8 Alvoittu Hanna ViPa 48.58 0.12.44 23.64 21.54
9 Shemeikka Taina HPV 49.35 0.13.21 23.10 21.04
10 Lankinen Tuula RasHy 54.02 0.17.48 20.97 19.10
11 Mikkanen Pirita Raus 55.10 0.18.56 20.31 18.50
12 Larikka Tiina SuJu 55.36 0.19.22 19.93 18.15
13 Rajander Tuula KaSu 57.55 0.21.41 18.92 17.23
14 Toivola Saija RaVa 59.37 0.23.23 18.17 16.55
15 Bergman Heidi OH 1.01.41 0.25.27 17.36 15.81
16 Mbembela Tuula Lynx 1.13.47 0.37.33 14.34 13.06

Sarja D60A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkila Marita EsSu 41.14 0.00.00 47.70 47.24
2 Juga Liisa KeU 41.37 0.00.23 46.97 46.53
3 Oikarinen Sirkka TP 41.50 0.00.36 46.45 46.01
4 Käkelä Maija PuolRy 41.52 0.00.38 46.13 45.69
5 Lallo Tuula Trian 42.09 0.00.55 45.54 45.11
6 Maijala Sari EE 44.24 0.03.10 42.97 42.56
7 Malinen Paula KaSu 44.46 0.03.32 42.35 41.95
8 Anttonen Päivi ViPa 45.52 0.04.38 41.08 40.69
9 Antila Suvi PäLuLu 47.05 0.05.51 39.77 39.39
10 Lahtinen Terttu IHR 47.31 0.06.17 39.15 38.78
10 Lukander Hilkka RaPi 47.31 0.06.17 39.15 38.78
12 Rantala Maj-Lis KPV 48.47 0.07.33 37.65 37.30
13 Runesson Lena SWE 50.04 0.08.50 36.45 36.11
14 Pajunen Tarja Navi 54.27 0.13.13 33.30 32.98
15 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 54.49 0.13.35 32.86 32.55
16 Leskinen Tiina Lynx 54.59 0.13.45 32.55 32.24
17 Hautala Päivi RaJu 58.00 0.16.46 30.65 30.36
18 Heikkinen Jaana KEV 58.06 0.16.52 30.40 30.11
19 Kuisma Tuula SomEsa 1.02.26 0.21.12 28.10 27.83
20 Humalamäki Marja ÄhtU 1.04.06 0.22.52 27.18 26.93
21 Uusitalo Hannele LoJa 1.04.25 0.23.11 26.87 26.61
22 Toivanen Tuula RaN 1.07.53 0.26.39 25.32 25.08
23 Mäkitalo Liisa KauKa 1.13.03 0.31.49 23.37 23.15
24 Äijälä Merja Navi 1.20.48 0.39.34 20.98 20.78
25 Mattila Airi KPV 1.26.18 0.45.04 19.51 19.32
26 Kananen Tuula JRV 1.34.27 0.53.13 17.70 17.53

Sarja D60B
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Kirsi VaRa 33.43 0.00.00 0.00 0.00
2 Mannonen Jaana PertPe 43.37 0.09.54 0.00 0.00
3 Väisänen Annu PuolRy 56.17 0.22.34 0.00 0.00
4 Paaso Leena PeRa 1.09.22 0.35.39 0.00 0.00

Sarja D65A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räikkönen Anneli RaVa 46.37 0.00.00 45.09 44.79
2 Kekki Päivi KS 49.25 0.02.48 42.18 41.90
3 Nurminen Aila Hiisi 49.51 0.03.14 41.46 41.19
4 Sivén Hannele ÄhtU 50.19 0.03.42 40.73 40.46
5 Soanjärvi Tuija Lynx 50.39 0.04.02 40.12 39.85
6 Haatio Pirkko HS 51.27 0.04.50 39.15 38.89
7 Kuusela Vappu VaKa 51.47 0.05.10 38.56 38.30
8 Wickholm Rita Trian 53.14 0.06.37 37.18 36.93
9 Karjalainen Seija LaiVe 53.29 0.06.52 36.68 36.44
10 Salmenoja Hely HirvHe 53.44 0.07.07 36.18 35.94
11 Lavikainen Pirjo KangSK 54.35 0.07.58 35.30 35.06
12 Fred Bodil Femman 55.13 0.08.36 34.58 34.35
13 Kangasaho Sirpa HiKi 55.40 0.09.03 33.98 33.76
14 Valonen Eila KaRa 56.25 0.09.48 33.22 33.00
15 Lehto Ulla KyS 57.15 0.10.38 32.43 32.21
16 Koskenranta Raija JRV 1.01.17 0.14.40 30.01 29.81
17 Heinola Helena JoKu 1.16.22 0.29.45 23.85 23.69
18 Aaltonen Eeva-Kaarina Brahe 1.23.25 0.36.48 21.63 21.48
19 Hyvönen Eija NurmSe 1.41.22 0.54.45 17.63 17.51

Sarja D65B
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Seija PoRa 43.51 0.00.00 28.07 25.53
2 Malkki Sisko SaSu 46.07 0.02.16 26.33 23.94
3 Karvonen Pirjo SuSi 47.01 0.03.10 25.46 23.16
4 Karstunen Rauni MuuRa 49.36 0.05.45 23.80 21.64
5 Karvonen Pirjo IisVi 51.54 0.08.03 22.42 20.39
6 Sepponen Raija JäPa 54.56 0.11.05 20.88 18.99
7 Matilainen Eeva SOC 55.51 0.12.00 20.23 18.40
8 Hautamäki Leena KortJV 56.55 0.13.04 19.56 17.79
9 Anttonen Anna-Maija KaSu 1.01.28 0.17.37 17.84 16.22
10 Kosenius Sirkka-Liisa RiSu 1.02.30 0.18.39 17.28 15.71
11 Ketola Pirjo SalRe 1.24.03 0.40.12 12.65 11.50
Kinnula Irma Pohjant KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 30.58 0.00.00 46.19 45.72
2 Halme Ritva KiimU 31.27 0.00.29 45.27 44.81
3 Hyvärinen Vappu SaPu 32.14 0.01.16 43.96 43.51
4 Lakanen Sirpa RaKaS 32.15 0.01.17 43.73 43.28
5 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 32.21 0.01.23 43.39 42.95
6 Koivula Sirpa HS 35.18 0.04.20 39.57 39.17
7 Saari Irmeli HirvHe 37.14 0.06.16 37.34 36.96
8 Erkinheimo Ritva KortJV 37.38 0.06.40 36.76 36.39
9 Kajava Ritva HlS 39.47 0.08.49 34.61 34.25
10 Mononen Ritva HlS 40.28 0.09.30 33.86 33.51
11 Huttunen Kristiina SäynSa 43.22 0.12.24 31.44 31.12
12 Pöntinen Tuula Navi 44.14 0.13.16 30.67 30.36
13 Verha Maija VaRa 44.34 0.13.36 30.29 29.98
14 Kela Mirja OulRe 45.06 0.14.08 29.78 29.48
15 Lindqvist Ulla RaKaS 45.18 0.14.20 29.50 29.20
16 Venäläinen Kaija VaHa 45.41 0.14.43 29.11 28.81
17 Köngäs Kaarina PuolRy 46.04 0.15.06 28.72 28.43
18 Kanste Helena PeRa 46.43 0.15.45 28.18 27.89
19 Pelkonen Maija OSVA 46.59 0.16.01 27.88 27.59
20 Haase Tuula OH 47.02 0.16.04 27.70 27.42
21 Alexandersson Gia PIF 47.33 0.16.35 27.26 26.98
22 Laitinen Hellevi EsAk 48.16 0.17.18 26.72 26.45
23 Taitto Annikka SKVuoksi 49.58 0.19.00 25.67 25.41
24 Soikkeli Orvokki KanSu 50.02 0.19.04 25.51 25.25
25 Tukiainen Marja HyRa 51.38 0.20.40 24.59 24.34
26 Hanhela Raili KiimU 56.08 0.25.10 22.50 22.27
27 Kukkonen Marja RaKaS 59.48 0.28.50 21.00 20.79
28 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 1.00.20 0.29.22 20.71 20.50
29 Lainkari Aino JRV 1.04.46 0.33.48 19.19 18.99
30 Päivinen Marja KeKaRa 1.09.21 0.38.23 17.82 17.64
31 Lipasti Hilkka EsSu 1.16.07 0.45.09 16.15 15.98
32 Törrö Maria-Leena VaHa 1.16.28 0.45.30 15.99 15.82
33 Lindsten Ulla Jyry 1.27.02 0.56.04 13.97 13.83

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet