FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Oravatonni
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Rasmus KyS 38.55 0.00.00 68.04 66.74
2 Hirvilahti Joona VeVe 42.44 0.03.49 61.71 60.53
3 Kavonius Atte HiKi 42.46 0.03.51 61.40 60.23
4 Fritzen Florian Lynx 42.55 0.04.00 60.93 59.77
5 Lemberg Ville RaJu 44.06 0.05.11 59.05 57.92
6 Mäki-Laurila Anttoni TP 44.54 0.05.59 57.75 56.64
7 Muukkonen Topias MSParma 45.42 0.06.47 56.50 55.42
8 Koskinen Eemil TP 47.44 0.08.49 53.86 52.83
9 Kemppi Anton EsSu 48.16 0.09.21 53.03 52.02
10 Vepsäläinen Onni KS 48.59 0.10.04 52.03 51.04
11 Tuominen Rami KanSu 49.08 0.10.13 51.65 50.66
12 Kenttämies Eevert Koovee 49.29 0.10.34 51.06 50.09
13 Toivonen Nuutti RR 49.52 0.10.57 50.45 49.48
14 Aalto Lauri MSParma 51.01 0.12.06 49.09 48.16
15 Lahti Paavo RasKa 51.10 0.12.15 48.73 47.80
16 Lindroos Elias PIF 52.21 0.13.26 47.42 46.52
17 Simola Jere Koovee 53.04 0.14.09 46.57 45.68
18 Ruusu Rasmus EsSu 54.31 0.15.36 45.13 44.27
19 Länsiluoto Juho HS 54.59 0.16.04 44.55 43.70
19 Koponen Rasmus Lynx 54.59 0.16.04 44.55 43.70
21 Noponen Juho EsSu 55.48 0.16.53 43.50 42.67
22 Gustafsson Noel EsSu 56.11 0.17.16 43.01 42.19
23 Hyvärilä Touko RR 57.10 0.18.15 42.08 41.27
24 Kemppainen Aarne EsSu 58.24 0.19.29 41.00 40.21
25 Konttila Milo TP 1.01.12 0.22.17 38.94 38.20
26 Nyman Elias Pihkan 1.02.57 0.24.02 37.68 36.96
27 Kujansuu Aaro RasKa 1.03.37 0.24.42 37.12 36.41
28 Seppä Elias AngA 1.04.30 0.25.35 36.44 35.74
29 Ankelo Tuomas MSParma 1.04.33 0.25.38 36.24 35.54
30 Isosaari Antti MSParma 1.05.39 0.26.44 35.46 34.78
31 Skyttä Ilari HlS 1.07.26 0.28.31 34.36 33.70
32 Heikkinen Aaro HS 1.07.48 0.28.53 34.01 33.36
33 Lahtinen Antti HiKi 1.08.39 0.29.44 33.43 32.79
34 Nikkinen Hannes HiKi 1.09.00 0.30.05 33.10 32.47
35 Hyvärinen Luukas EsSu 1.28.49 0.49.54 25.59 25.10
36 Korjamo Santtu EsSu 1.38.31 0.59.36 22.96 22.52
37 Niemelä Leevi KangSK 1.48.47 1.09.52 20.69 20.30

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellikka Virna HiKi 40.52 0.00.00 67.60 66.19
2 Lillqvist Isabella TP 43.05 0.02.13 63.84 62.51
3 Heikkinen Roosa VeVe 45.05 0.04.13 60.74 59.47
4 Mänty Elisa RR 45.42 0.04.50 59.65 58.41
5 Viskari Saana Lynx 48.23 0.07.31 56.09 54.92
6 Kiiski Aliisa KyS 48.28 0.07.36 55.75 54.58
7 Hyytiäinen Miina KS 49.00 0.08.08 54.89 53.74
8 Virtala Emmi PIF 49.45 0.08.53 53.82 52.69
9 Karttila Inkeri MSParma 51.05 0.10.13 52.17 51.09
10 Kaikkonen Oona Koovee 51.56 0.11.04 51.09 50.02
11 Elovaara Emma AngA 52.02 0.11.10 50.75 49.69
11 Kyläkoski Elli TuS 52.02 0.11.10 50.75 49.69
13 Paavola Titta KyS 53.06 0.12.14 49.27 48.25
14 Rantanen Annika Koovee 54.00 0.13.08 48.23 47.22
15 Kulju Eevi HlS 54.15 0.13.23 47.78 46.78
16 Kyllästinen Inka RaLu 55.53 0.15.01 46.17 45.20
17 Hilo Jenny EsSu 56.30 0.15.38 45.45 44.50
18 Rautio Ulrika EsSu 57.26 0.16.34 44.50 43.57
18 Lehtonen Venla MSParma 57.26 0.16.34 44.50 43.57
20 Ahonen Jutta AngA 58.34 0.17.42 43.22 42.32
21 Ahlfors Anni RaLu 59.12 0.18.20 42.55 41.66
22 Tupitsa Milla HS 1.04.18 0.23.26 38.99 38.17
23 Vanhala Heidi SKUusi 1.05.29 0.24.37 38.10 37.30
24 Näsi Minea RaJu 1.06.37 0.25.45 37.26 36.49
25 Laitinen Julia VeVe 1.10.16 0.29.24 35.15 34.42
26 Joensuu Lumi HS 1.13.41 0.32.49 33.36 32.66
27 Aulanko Aino EsAk 1.16.27 0.35.35 31.99 31.33
28 Hyörtti Sini RaLu 1.20.07 0.39.15 30.38 29.74
29 Lillelaid Liise HiKi 1.22.25 0.41.33 29.38 28.77
30 Varjola Mette Koovee 1.23.38 0.42.46 28.81 28.21
31 Fournel Salomé EsSu 1.30.29 0.49.37 26.49 25.94
32 Laitakari Heta Pihkan 1.40.00 0.59.08 23.85 23.35
33 Kärkkäinen Eeva HS 1.44.16 1.03.24 22.76 22.28
Mbembela Kia Lynx KES -
Aaltonen Nelli Lynx KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suna Jussi TuMe 1.01.19 0.00.00 92.04 91.37
2 Lakanen Jani HS 1.02.15 0.00.56 90.23 89.56
3 Kuukka Anton TP 1.02.47 0.01.28 89.02 88.37
4 Ikonen Pasi PR 1.04.01 0.02.42 86.88 86.24
5 Knuuttila Mikko IkNV 1.04.22 0.03.03 85.99 85.35
6 Leskinen Aleksi Lynx 1.04.47 0.03.28 85.01 84.39
7 Mäkelä Tuomo AngA 1.05.04 0.03.45 84.22 83.60
8 Heinonen Eero MSParma 1.05.32 0.04.13 83.20 82.59
9 Leskinen Antti-Pekka Lynx 1.06.10 0.04.51 82.00 81.39
10 Saikko Antti TP 1.06.18 0.04.59 81.42 80.82
11 Salmenoja Samuli MSParma 1.06.21 0.05.02 80.95 80.35
12 Suutari Matti VeVe 1.08.31 0.07.12 77.99 77.41
13 Väisänen Henrik MSParma 1.08.56 0.07.37 77.12 76.55
14 Mäkinen Tuukka MSParma 1.09.23 0.08.04 76.23 75.67
15 Kinni Juho TP 1.10.40 0.09.21 74.46 73.91
16 Kerkola Nico AngA 1.12.27 0.11.08 72.25 71.72
17 Pihl Peeter MSParma 1.12.39 0.11.20 71.67 71.14
18 Laaksonen Markku Rasti88 1.12.59 0.11.40 70.97 70.45
19 Kommio Jere AngA 1.13.13 0.11.54 70.37 69.85
20 Kleemola Lauri Lynx 1.14.12 0.12.53 69.07 68.56
21 Huovila Miikka KaRa 1.15.03 0.13.44 67.92 67.42
22 Mäkelä Ville SuSe 1.18.23 0.17.04 64.69 64.21
23 Mäkelä Jaakko SuSe 1.18.35 0.17.16 64.17 63.70
24 Virtala Alex PIF 1.19.44 0.18.25 62.91 62.44
25 Koivisto Mikael SKUusi 1.20.04 0.18.45 62.30 61.85
26 Tervakangas Mikko EsSu 1.20.38 0.19.19 61.53 61.08
27 Nurminen Ilkka HS 1.20.46 0.19.27 61.09 60.64
28 Salomäki Jaakko SKUusi 1.23.35 0.22.16 58.70 58.27
29 Hakuli Tommi SKUusi 1.23.52 0.22.33 58.18 57.75
30 Leirimaa Tatu LS-37 1.24.07 0.22.48 57.68 57.26
31 Kerkola Teemu SuSi 1.28.31 0.27.12 54.50 54.10
Metsälä Tuomas Lynx KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sirén Mikko AngA 46.36 0.00.00 72.13 61.99
2 Tuomaala Eero SKUusi 55.26 0.08.50 59.73 51.33
3 Nurmela Joose KoS 57.16 0.10.40 56.94 48.93
4 Malinen Olli SKUusi 58.26 0.11.50 54.94 47.21
5 Koivisto Antton SKUusi 1.04.08 0.17.32 49.27 42.34
6 Kallio Matti SKUusi 1.04.10 0.17.34 48.46 41.64
7 Mäenpää Aleksi SKUusi 1.10.01 0.23.25 43.69 37.54
8 Sainio Antti SKUusi 1.13.34 0.26.58 40.89 35.14
9 Rantala Peetu KoS 1.19.43 0.33.07 37.11 31.89
10 Ursin Antti Lynx 1.21.23 0.34.47 35.73 30.70
11 Pietikäinen Aleksi SKUusi 1.23.05 0.36.29 34.39 29.55

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Tomi AngA 1.07.23 0.00.00 71.63 69.63
2 Välikorpi Jari RasKu 1.08.07 0.00.44 69.53 67.59
3 Matilainen Juha LS-37 1.10.57 0.03.34 65.48 63.65
4 Korpinen Taneli TuMe 1.13.15 0.05.52 62.18 60.45
5 Vigren Petteri RaN 1.16.39 0.09.16 58.25 56.62
6 Pajunen Jari PertPe 1.18.56 0.11.33 55.41 53.87
7 Lauronen Jarkko LaihLu 1.19.51 0.12.28 53.64 52.15
8 Paju Erno TP 1.25.29 0.18.06 49.05 47.68
9 Saari Tatu SuSe 1.28.25 0.21.02 46.40 45.11

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Janne VeVe 57.33 0.00.00 76.32 74.80
2 Lindeqvist Markus PR 57.42 0.00.09 75.76 74.26
3 Dahlen Mats PIF 58.56 0.01.23 73.83 72.36
4 Saarinen Timo VaHa 1.06.59 0.09.26 64.65 63.37
5 Laine Jarkko TP 1.08.55 0.11.22 62.54 61.30
6 Aho Jukka RaJu 1.09.14 0.11.41 61.95 60.72
7 Kivioja Jussi RasKa 1.09.54 0.12.21 61.07 59.86
8 Karelo Jussi EsSu 1.10.30 0.12.57 60.26 59.06
9 Orhanen Aarne RasKu 1.12.22 0.14.49 58.42 57.26
10 Rajala Jarkko RaJu 1.12.54 0.15.21 57.71 56.56
11 Väänänen Heikki Pihkan 1.13.43 0.16.10 56.79 55.66
12 Ylis-Junttila Vesa HlS 1.13.54 0.16.21 56.37 55.25
13 Niemenmaa Jari IkNV 1.14.23 0.16.50 55.73 54.62
14 Vahala Jani EsSu 1.15.19 0.17.46 54.76 53.68
15 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.15.42 0.18.09 54.21 53.14
16 Putaja Pekka SuSe 1.16.07 0.18.34 53.65 52.58
17 Taini Juha JRV 1.20.38 0.23.05 50.39 49.39
18 Tuomala Simo PertPe 1.20.46 0.23.13 50.05 49.05
19 Nurminen Janne HS 1.20.48 0.23.15 49.77 48.78
20 Lillelaid Tõnu EST 1.22.03 0.24.30 48.76 47.79
21 Sauso Riku HS 1.22.36 0.25.03 48.19 47.23
22 Hyyppä Tuomas KoS 1.24.14 0.26.41 47.01 46.08
23 Breilin Oskar AR 1.25.56 0.28.23 45.84 44.93
24 Kiiski Mikko KyS 1.29.04 0.31.31 44.00 43.12
25 Peltonen Jani RasKa 1.30.03 0.32.30 43.29 42.43
26 Samposalo Kai TP 1.31.03 0.33.30 42.59 41.74
27 Siivonen Jere PirHi 1.32.06 0.34.33 41.88 41.05
28 Kärkkäinen Kimmo HS 1.32.39 0.35.06 41.41 40.58
29 Haikonen Timo VaHa 1.38.43 0.41.10 38.65 37.89
30 Collander Tomi RasKa 1.40.07 0.42.34 37.91 37.15
31 PYYKKÖ TUOMAS SalVil 1.43.56 0.46.23 36.32 35.60
32 Iskhakov Fedor AUS 1.50.13 0.52.40 34.06 33.38
Liuha Jarkko KangSK KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martomaa Simo KR 51.55 0.00.00 68.55 67.61
2 Närvä Marko Lynx 52.15 0.00.20 67.83 66.90
3 Repo Ville TP 53.20 0.01.25 66.17 65.27
4 Pajula Kimmo TuMe 57.26 0.05.31 61.19 60.35
5 Sillanpää Sampo Lynx 59.13 0.07.18 59.10 58.29
6 Packalen Totte Lynx 59.36 0.07.41 58.47 57.67
7 Virtanen Matti TuNMKY 59.45 0.07.50 58.07 57.28
8 Rintanen Riku EsSu 1.00.45 0.08.50 56.87 56.09
9 Äyräs Vesa MSParma 1.01.35 0.09.40 55.86 55.10
10 Lehtonen Eero UlvUra 1.01.48 0.09.53 55.43 54.67
11 Heikkonen Rami SuSi 1.05.58 0.14.03 51.70 50.99
12 Ahlbäck Patrik PIF 1.06.20 0.14.25 51.19 50.49
13 Lantela Jaani EsSu 1.06.29 0.14.34 50.85 50.16
14 Länsiluoto Jaakko HS 1.06.38 0.14.43 50.52 49.83
15 Martikainen Mika OCPuisto 1.06.46 0.14.51 50.19 49.51
16 Koistinen Janne Uolevi SalVil 1.08.57 0.17.02 48.39 47.73
17 Farkas David HS 1.09.46 0.17.51 47.61 46.96
18 Saarela Jarno KyS 1.10.21 0.18.26 47.00 46.36
19 Teerikoski Petri LLuja 1.10.31 0.18.36 46.68 46.04
20 Joopi Juha UlvUra 1.12.21 0.20.26 45.30 44.68
21 Rintala Rami Hiisi 1.13.50 0.21.55 44.18 43.58
22 Friman Sami HyRa 1.13.58 0.22.03 43.90 43.30
23 Engström Jon PIF 1.16.44 0.24.49 42.13 41.55
24 Stenholm Pekka TuS 1.17.54 0.25.59 41.31 40.74
25 Isoherranen Sami Lynx 1.20.26 0.28.31 39.82 39.28
26 Toivio Matti RaPi 1.24.03 0.32.08 37.93 37.41
27 Hyvärilä Jussi HyRa 1.26.45 0.34.50 36.58 36.08
28 Naakka Tuomas Jyry 1.28.23 0.36.28 35.74 35.25
29 Lauren Max PIF 1.28.42 0.36.47 35.44 34.96
30 Nurmiainen Jouko Raseborg 1.28.48 0.36.53 35.23 34.75
31 Skyttä Eerik OCPuisto 1.29.59 0.38.04 34.61 34.13
32 Koivisto Vesa KeU 1.33.27 0.41.32 33.16 32.71
33 Hiltunen Matti HlT 1.38.15 0.46.20 31.39 30.96
34 Henriksson Pasi MSParma 1.39.58 0.48.03 30.71 30.29
35 Hyvärinen Pietari EsSu 1.42.25 0.50.30 29.83 29.42
Saarinen Sauli MU HYL -
Lauronen Petteri Lynx KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 48.24 0.00.00 67.08 65.31
2 Virtanen Antti HlS 50.05 0.01.41 64.49 62.78
3 Helin Timo VaRa 50.56 0.02.32 63.09 61.42
4 Venäläinen Toni VaHa 52.49 0.04.25 60.52 58.92
5 Kallioniemi Janne RaLu 54.56 0.06.32 57.88 56.35
6 Mannervesi Mika AngA 55.05 0.06.41 57.42 55.90
7 Viitasaari Tommi KoS 55.10 0.06.46 57.03 55.52
8 Harjamäki Petri HiKi 55.27 0.07.03 56.43 54.94
9 Päivike Johan RaPi 56.58 0.08.34 54.64 53.19
10 Rönnlöf Petter PIF 57.02 0.08.38 54.28 52.84
11 Kahiala Jari Pihkan 58.00 0.09.36 53.08 51.68
12 Mäkelä Vesa RasKa 59.33 0.11.09 51.42 50.06
13 Nokka Ilkka Rasti88 59.46 0.11.22 50.95 49.60
14 Taskila Sakari LeSi 1.00.15 0.11.51 50.26 48.93
15 Ryyppö Jarkko RaVa 1.01.21 0.12.57 49.09 47.79
16 Laine Arttu EsSu 1.01.42 0.13.18 48.54 47.25
17 Suominen Juha-Matti LaJy 1.02.00 0.13.36 48.03 46.76
18 Nieminen Jyrki LHR 1.02.22 0.13.58 47.48 46.22
19 Mehtälä Markku Pihkan 1.02.27 0.14.03 47.15 45.90
20 Anttonen Mikael KaRa 1.05.08 0.16.44 44.95 43.76
21 Ruuska Vesa KangSK 1.05.19 0.16.55 44.57 43.39
22 Ketola Mika Koovee 1.08.06 0.19.42 42.50 41.37
23 Kuusinen Petri TP 1.10.44 0.22.20 40.68 39.60
24 Tonteri Heikki KS 1.11.56 0.23.32 39.77 38.71
25 Ritvanen Paavo Pihkan 1.13.29 0.25.05 38.70 37.67
26 Brink Anders PIF 1.13.44 0.25.20 38.34 37.32
27 Vehkalahti Harri IkNV 1.25.55 0.37.31 32.71 31.84
28 Kontio Pasi KangSK 1.37.29 0.49.05 28.65 27.90
29 Julkunen Tero LHR 1.37.47 0.49.23 28.39 27.64
30 Fey Carl EsSu 2.28.18 1.39.54 18.61 18.12

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jaakkola Jari MaMa 48.25 0.00.00 60.03 59.83
2 Pyymäki Leo EsSu 48.31 0.00.06 59.63 59.42
3 Yliluikki Matti SuSi 49.31 0.01.06 58.15 57.95
4 Enroth Vesa TarpSu 52.20 0.03.55 54.76 54.57
5 Tarkkanen Matti Lynx 53.23 0.04.58 53.42 53.24
6 Pohjonen Jukka IkNV 53.33 0.05.08 53.00 52.82
7 Laaksonen Petri UNO 55.38 0.07.13 50.77 50.60
8 Lammi Mika LaJy 57.40 0.09.15 48.75 48.58
9 Kiljunen Juha LS-37 58.08 0.09.43 48.12 47.96
10 Elo Jussi LaJy 59.00 0.10.35 47.18 47.02
11 Pihala Mika RaLu 1.00.16 0.11.51 45.97 45.81
12 Ekström Thomas MSParma 1.00.17 0.11.52 45.73 45.57
13 Granqvist Jari Hiisi 1.01.35 0.13.10 44.54 44.39
14 Virta Marko TuS 1.03.05 0.14.40 43.27 43.12
15 Nyholm Thomas Trian 1.03.09 0.14.44 43.00 42.86
16 Hakulinen Pekka EsSu 1.03.48 0.15.23 42.35 42.21
17 Linnainmaa Pekka PäLuLu 1.04.10 0.15.45 41.90 41.76
18 Seppälä Lasse HiKi 1.05.51 0.17.26 40.62 40.48
19 Lounela Kaarle TuS 1.06.31 0.18.06 40.01 39.87
20 Savilahti Petri Lynx 1.07.07 0.18.42 39.45 39.31
21 Sinkkonen Juha Rasti88 1.08.19 0.19.54 38.56 38.43
22 Frilander Heikki Trian 1.08.28 0.20.03 38.27 38.14
23 Matilainen Kari HS 1.09.22 0.20.57 37.58 37.45
24 Salmia Teppo TarpSu 1.09.55 0.21.30 37.09 36.96
25 Hokkanen Arto TarpSu 1.11.30 0.23.05 36.08 35.95
26 Kuokkanen Ismo TuS 1.11.51 0.23.26 35.71 35.59
27 Köyvönen Kimmo MaMa 1.15.09 0.26.44 33.96 33.85
28 Koivisto Timo KoKV 1.19.40 0.31.15 31.87 31.76
29 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.26.25 0.38.00 29.22 29.12
30 Kajavalta Jyrki TuS 1.35.58 0.47.33 26.17 26.08
31 Ojanen Juha HyRa 1.38.30 0.50.05 25.36 25.27
32 Huhtala Ismo YlKi 1.43.57 0.55.32 23.90 23.82
Oksanen Jukka RasKa KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paganus Ari AngA 54.40 0.00.00 46.81 46.40
2 Laitinen Jorma RaLu 57.05 0.02.25 44.22 43.83
3 Asikainen Timo Hiisi 58.51 0.04.11 42.30 41.92
4 Toppari Reijo KauWi 59.14 0.04.34 41.44 41.07
5 Lanne Vesa Hiisi 1.02.40 0.08.00 38.61 38.27
6 Viili Osmo MSParma 1.03.59 0.09.19 37.27 36.94
7 Lehtonen Jukka TuS 1.04.44 0.10.04 36.30 35.98
8 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 1.06.19 0.11.39 34.91 34.60
9 Lehtinen Timo RaTU 1.10.08 0.15.28 32.51 32.22
10 Arki Hannu TuMe 1.15.03 0.20.23 29.91 29.65
11 Uusikartano Simo TuMe 1.18.20 0.23.40 28.22 27.96
Rima Timo HS KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nummi Esko PunKu 46.27 0.00.00 49.39 49.51
2 Niinistö Harri AngA 47.32 0.01.05 48.05 48.17
3 Ritanotko Markku TuMe 50.40 0.04.13 44.88 44.99
4 Halme Tapio AngA 50.41 0.04.14 44.66 44.78
5 Salonen Matti VaRa 52.02 0.05.35 43.31 43.42
6 Kurppa Hannu AngA 53.03 0.06.36 42.29 42.40
7 Valtanen Simo HinnYr 53.46 0.07.19 41.54 41.64
8 Hintukainen Keijo TuS 54.38 0.08.11 40.69 40.80
9 Pensas Esko LaihLu 54.41 0.08.14 40.47 40.57
10 Helkkula Rauli TuMe 54.50 0.08.23 40.17 40.28
11 Lehtovirta Timo RasKa 56.07 0.09.40 39.08 39.18
12 Keskitalo Jukka PunKu 56.38 0.10.11 38.54 38.64
13 Kuivala Juha TuS 56.53 0.10.26 38.19 38.29
14 Jokinen Matti TuVi 58.57 0.12.30 36.68 36.78
15 Hirvelä Reijo SuosmSa 59.02 0.12.35 36.46 36.55
16 Käyhkö Jaakko RaPi 59.09 0.12.42 36.22 36.31
17 Alhoke Timo TuMe 59.48 0.13.21 35.65 35.75
18 Loisa Kari HirvHe 1.00.04 0.13.37 35.33 35.42
19 Halla-Aho Timo JSRasti 1.00.24 0.13.57 34.96 35.05
20 Lukander Harri RaPi 1.01.19 0.14.52 34.28 34.36
21 Hongisto Keijo LoJa 1.01.35 0.15.08 33.96 34.05
22 Kuivala Hannu TuS 1.05.52 0.19.25 31.60 31.68
23 Sipponen Markku PR 1.11.20 0.24.53 29.04 29.11
24 Nieminen Taisto RaPi 1.11.41 0.25.14 28.75 28.83
25 Leppälä Martti HlS 1.14.15 0.27.48 27.62 27.70
26 Öhrnberg Mikael PIF 1.15.09 0.28.42 27.16 27.23
27 Salonen Kauko TuMe 1.17.11 0.30.44 26.31 26.38
28 Ahlqvist Hannu RiSu 1.26.10 0.39.43 23.45 23.51
29 Jakobsson Markus RasKa 1.28.15 0.41.48 22.78 22.84
30 Laine Esa KauPo 1.29.42 0.43.15 22.30 22.36
31 Lylynperä Jarmo SuSe 1.31.56 0.45.29 21.65 21.71
32 Nurminen Hannu Hiisi 1.32.08 0.45.41 21.49 21.55
Toivonen Esa TarpSu HYL -
Laakso Antero SuosmSa KES -
Keltamäki Seppo JoKu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukonen Veikko PiKe 36.05 0.00.00 49.06 48.77
2 Kerkola Pekka HlT 37.22 0.01.17 47.19 46.91
3 Lakanen Ensio VaajTe 41.31 0.05.26 42.30 42.05
4 Nurminen Markku SuosmSa 42.06 0.06.01 41.55 41.30
5 Jauhiainen Pentti Trian 43.09 0.07.04 40.38 40.14
6 Väätäinen Seppo EsSu 43.11 0.07.06 40.18 39.94
7 Tuomola Touko Rasti88 43.33 0.07.28 39.68 39.45
8 Williamsson Bo-Göran VaaSu 43.51 0.07.46 39.25 39.02
9 Mäkelä Harri SuSe 43.55 0.07.50 39.03 38.80
10 Hiirijoki Pentti SuSe 44.24 0.08.19 38.45 38.22
11 Tolvanen Mauri LeSi 45.04 0.08.59 37.73 37.50
12 Suominen Risto SuSi 45.57 0.09.52 36.85 36.63
13 Käyhkö Kari LS-37 46.43 0.10.38 36.10 35.88
14 Kallio Lasse SuSi 46.59 0.10.54 35.74 35.53
15 Rasmus Reijo TarpSu 47.17 0.11.12 35.37 35.16
16 Salmenoja Pertti HirvHe 47.26 0.11.21 35.11 34.90
17 Koistinen Leo VaRa 47.29 0.11.24 34.93 34.72
18 Eklund Ralf RaLu 48.55 0.12.50 33.76 33.56
19 Koskinen Kaj VaHa 49.21 0.13.16 33.32 33.12
20 Laine Jaakko HS 49.29 0.13.24 33.09 32.89
21 Keränen Kauko UrjU 49.38 0.13.33 32.85 32.65
22 Mustranta Antti HS 50.01 0.13.56 32.46 32.27
23 Euren Pertti RasKa 51.06 0.15.01 31.63 31.45
24 Aarnio Seppo RaPi 52.00 0.15.55 30.95 30.77
25 Hakanen Kai ValSu 53.29 0.17.24 29.96 29.78
26 Lainema Ilkka MSParma 53.30 0.17.25 29.82 29.65
27 Parjanne Mikko EsSu 54.01 0.17.56 29.41 29.23
28 Heinonen Kari KuoSu 54.12 0.18.07 29.18 29.01
29 Lavikainen Jussi KangSK 55.01 0.18.56 28.62 28.45
29 Viljanen Keijo LoJa 55.01 0.18.56 28.62 28.45
31 Lakkinen Keijo SuSe 55.04 0.18.59 28.34 28.17
32 Kuosa Harri LoJa 56.18 0.20.13 27.59 27.43
33 Vuorinen Lasse AngA 59.06 0.23.01 26.17 26.01
34 Alilonttinen Martti MSParma 1.01.04 0.24.59 25.21 25.06
35 Kangasaho Simo HiKi 1.02.56 0.26.51 24.35 24.21
36 Inki Pekka TuMe 1.08.48 0.32.43 22.17 22.04
37 Riikonen Rauno PertPe 1.13.43 0.37.38 20.60 20.48
Mannonen Mikko TuS HYL -
Turunen Erkki SuSe KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Timo MSParma 40.32 0.00.00 41.25 41.08
2 Hongisto Heimo LoJa 41.43 0.01.11 39.80 39.64
3 Wessman Risto HiKi 42.16 0.01.44 39.02 38.86
4 Lehtinen Olli TuS 42.51 0.02.19 38.22 38.06
5 Rautarae Veikko HirvHe 43.56 0.03.24 37.02 36.87
6 Moisio Kalevi TuS 44.22 0.03.50 36.40 36.25
7 Ansamaa Reino RaN 45.06 0.04.34 35.55 35.41
8 Rapakko Timo SuSi 45.50 0.05.18 34.74 34.60
9 Engström Berndt PIF 48.34 0.08.02 32.55 32.41
10 Kallio Kari SuSi 50.11 0.09.39 31.27 31.14
11 Grönroos Timo MSParma 50.40 0.10.08 30.75 30.62
12 Paldanius Jorma TuS 53.51 0.13.19 28.72 28.60
13 Kärkkäinen Antero RaLu 54.16 0.13.44 28.29 28.17
14 Verha Koitto VaRa 57.01 0.16.29 26.72 26.62
15 Heinonen Heikki LHR 58.13 0.17.41 25.98 25.87
16 Orrensalo Reijo TuVi 1.00.21 0.19.49 24.87 24.77
17 Mäkinen Jaakko AngA 1.02.21 0.21.49 23.89 23.79
18 Hedenström Rauno MaMa 1.02.23 0.21.51 23.69 23.60
19 Rönkkö Paavo EsSu 1.02.42 0.22.10 23.39 23.30
20 Laakso Raimo HaHa 1.03.28 0.22.56 22.93 22.84
21 Mäkinen Juhani SalRe 1.05.02 0.24.30 22.20 22.11
22 Jokinen Juhani MaMa 1.08.27 0.27.55 20.93 20.84
23 Kärkkäinen Eero EsSu 1.11.47 0.31.15 19.80 19.72

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Pekka RaLu 46.48 0.00.00 36.13 35.95
2 Holmström Bengt KSF 48.22 0.01.34 34.56 34.39
3 Lehmuskallio Markku RaLu 57.37 0.10.49 28.67 28.53
4 Jansson Nils KSF 1.01.03 0.14.15 26.74 26.61
5 Rosenqvist Onni SuosmSa 1.05.44 0.18.56 24.54 24.42
6 Saario Pentti LoJa 1.06.16 0.19.28 24.04 23.93
7 Åberg Karl-Erik EsSu 1.08.03 0.21.15 23.13 23.01
8 Tuominen Niilo R-P 1.11.38 0.24.50 21.70 21.59
9 Sulander Heikki EE 1.12.32 0.25.44 21.16 21.06
10 Mattsson Per-Åke KSF 1.20.50 0.34.02 18.75 18.65
11 Launis Kari Raus 1.27.02 0.40.14 17.19 17.10
12 Kuusisto Kalevi HlT 1.28.40 0.41.52 16.65 16.57
13 Helariutta Eero RasKa 1.40.20 0.53.32 14.52 14.45
Kuutti Jorma PertPe KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nordgren Simon Trian 58.54 0.00.00 62.71 61.27
2 Lehtonen Elias MSParma 1.00.46 0.01.52 59.87 58.50
3 Hågensen Sverre PIF 1.04.00 0.05.06 55.98 54.70
4 Kallioniemi Jami RaLu 1.07.57 0.09.03 51.91 50.72
5 Ahlbäck Jonatan PIF 1.12.08 0.13.14 48.13 47.03
6 Paananen Joonas TuS 1.12.53 0.13.59 46.88 45.80
7 Lemberg Roope RaJu 1.17.30 0.18.36 43.37 42.37
8 Hämäläinen Aleksi RR 1.24.10 0.25.16 39.27 38.37
9 Palomäki Oskari UlvUra 1.42.14 0.43.20 31.79 31.06
10 Vuorela Joona EsSu 1.46.15 0.47.21 30.07 29.38
Visuri Leevi Pihkan HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hellstedt Oliver Lynx 36.00 0.00.00 54.00 52.89
2 Vuorinen Miki Koovee 36.51 0.00.51 52.34 51.26
3 Hirvinen Joona KoS 37.12 0.01.12 51.44 50.37
4 Bergström Kasper Kristina 38.20 0.02.20 49.51 48.49
5 Liponkoski Eino TP 39.34 0.03.34 47.58 46.60
6 Pinta Leevi Koovee 40.00 0.04.00 46.68 45.72
7 Tonteri Tuomas KS 40.23 0.04.23 45.86 44.91
8 Laapas Rasmus RR 40.45 0.04.45 45.07 44.14
9 Kallela Lenni HS 41.05 0.05.05 44.33 43.42
10 Isoherranen Antti Lynx 41.11 0.05.11 43.85 42.95
11 Kallioniemi Justus RaLu 41.51 0.05.51 42.79 41.90
12 Lintula Aapo Trian 43.04 0.07.04 41.22 40.37
13 Muhonen Aatu RaJu 44.33 0.08.33 39.50 38.69
14 Lehtovirta Eetu TP 46.47 0.10.47 37.29 36.52
15 Mustonen Ville RaLu 50.39 0.14.39 34.14 33.44
16 Veikkola Matias EsAk 51.03 0.15.03 33.57 32.88
17 Saarela Ossi KyS 51.25 0.15.25 33.03 32.35
18 Sillman Valter Trian 51.40 0.15.40 32.58 31.90
19 Pirinen Teemu AngA 53.30 0.17.30 31.17 30.53
20 Haapala Juuso PR 57.24 0.21.24 28.79 28.19

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haara Väinö HS 23.23 0.00.00
2 Lakanen Lauri HS 23.47 0.00.24
3 Kivioja Arttu RasKa 24.50 0.01.27
4 Kiiski Olavi KyS 26.01 0.02.38
5 Vaje Jaakko SKUusi 26.13 0.02.50
6 Länsiluoto Väinö HS 27.19 0.03.56
7 Leskinen Eemeli Lynx 27.30 0.04.07
8 Saranen Mikael Pihkan 27.50 0.04.27
9 Mourujärvi Jonne RR 28.04 0.04.41
10 Kuikko Matias KangSK 29.45 0.06.22
11 Takanen Eetu VeVe 29.55 0.06.32
12 Vartiainen Lukas TuS 30.49 0.07.26
13 Syväterä Sampo TP 31.00 0.07.37
14 Hannula Hugo Eemil PR 31.01 0.07.38
15 Friman Eemeli HyRa 31.12 0.07.49
16 Virtanen Topi PR 31.27 0.08.04
17 Isosaari Aarne MSParma 31.30 0.08.07
18 Szanti Elias TP 31.36 0.08.13
19 Kinnari Unto KarjUra 31.37 0.08.14
20 Hakanen Eliel RaLu 33.21 0.09.58
21 Laisev Vjatseslav Pihkan 35.12 0.11.49
22 Nurmilaukas Niilo EsAk 35.19 0.11.56
23 Wickholm Arthur Trian 35.23 0.12.00
24 Castrén Toivo EsSu 35.25 0.12.02
25 Kallio Santeri KoS 35.33 0.12.10
26 Nurmo Olavi PunKu 36.11 0.12.48
27 Heinonen Janne MSParma 38.13 0.14.50
28 Lintula Eliel RaPi 38.22 0.14.59
29 Malmström Kaapo RR 38.25 0.15.02
30 Haapala Elias RR 38.26 0.15.03
31 Kujansuu Lauri RasKa 40.23 0.17.00
32 Vuorela Samu EsSu 41.52 0.18.29
33 Holmberg Valter EsSu 44.21 0.20.58
34 Hahto Vili Pihkan 53.28 0.30.05
35 Oksanen Aaro KangSK 1.04.52 0.41.29
36 Tuominen Kaapo EsSu 1.19.17 0.55.54

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 18.39 0.00.00
2 Hirvilahti Niklas VeVe 20.24 0.01.45
3 Söyrilä Leevi AngA 21.39 0.03.00
4 Muhonen Eetu RaJu 22.28 0.03.49
5 Leinonen Otso RR 22.58 0.04.19
5 Kirves Antti SKUusi 22.58 0.04.19
7 Teerikoski Pyry LLuja 23.36 0.04.57
8 Fey Erik EsSu 23.47 0.05.08
9 Penttilä Akseli Koovee 24.03 0.05.24
10 Joopi Lauri UlvUra 24.30 0.05.51
11 Veikkola Eemil EsAk 25.04 0.06.25
12 Pellikka Väinö HiKi 25.40 0.07.01
13 Närvä Kaapo Lynx 26.17 0.07.38
14 Kärkkäinen Eliel IkNV 26.28 0.07.49
15 Tolonen Vilho Koovee 28.01 0.09.22
16 Roschier Eemil HS 28.07 0.09.28
16 Joensuu Aapo HS 28.07 0.09.28
18 Oksa Sampo PR 28.28 0.09.49
19 Mäkelä Konsta Koovee 28.29 0.09.50
20 Tyni Sisu VeVe 28.37 0.09.58
21 Lemberg Anton TP 32.31 0.13.52
22 Göransson Niklas HlS 32.42 0.14.03
23 Karvonen Tatu KS 37.05 0.18.26
24 Kinnunen Onni KangSK 37.58 0.19.19
25 Kärkkäinen Miika HS 38.42 0.20.03
26 Pirilä Petrus EsSu 39.19 0.20.40
27 Uusitalo Tami KangSK 40.20 0.21.41
28 Malmström Peetu RR 41.20 0.22.41
29 Holmström Samuli Trian 41.50 0.23.11
30 Petroff Ilmo Trian 42.09 0.23.30
31 Husu Aleksi HiKi 43.37 0.24.58
32 Wirsching Lukas Pihkan 44.22 0.25.43
33 Minot Ansel EsSu 45.06 0.26.27
34 Mattila Ato KangSK 47.55 0.29.16
Paju Vilho TP HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 15.57 0.00.00
2 Orhanen Johannes RasKu 16.32 0.00.35
3 Vuorenmaa Joona Koovee 17.05 0.01.08
4 Hilo Kasper EsSu 18.41 0.02.44
5 Reiman Niklas Trian 20.44 0.04.47
6 Kivistö Joona TP 22.12 0.06.15
7 Lilja Masi TP 22.14 0.06.17
8 Siivonen Eero Koovee 22.20 0.06.23
9 Martomaa Eero EsSu 22.48 0.06.51
10 Väliaho Aarni KyRa 23.14 0.07.17
11 Nurmela Eevert LS-37 23.23 0.07.26
12 Tomula Otso RasKa 23.38 0.07.41
13 Lahdenperä Aaro PR 24.20 0.08.23
14 Pohjalainen Olli VeVe 25.00 0.09.03
15 Fey Mark EsSu 25.21 0.09.24
16 Vigren Valtteri Koovee 25.48 0.09.51
17 Ryyppö Topias HS 26.38 0.10.41
18 Väkiparta Simo RR 27.06 0.11.09
19 Laine Oliver TuS 28.18 0.12.21
20 Anana John Pihkan 28.30 0.12.33
21 Varvikko Aaro EsAk 28.49 0.12.52
22 Karvonen Elmo KS 29.00 0.13.03
23 Lempainen Eero TuMe 29.06 0.13.09
24 Väänänen Lauri Pihkan 33.08 0.17.11
25 Mourujärvi Jere RR 34.16 0.18.19
26 Kankaanpää Mikki EsSu 37.22 0.21.25
27 Juvaste Samuel EsSu 46.30 0.30.33
28 Matilainen Tuomas EsSu 50.54 0.34.57
Tuominen Pyry HS HYL -
Halkilahti Emil AngA HYL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lepistö Onni HauSi 13.31 0.00.00
2 Stenholm Daniel TuS 13.40 0.00.09
3 Liuha Eino KangSK 14.29 0.00.58
4 Repo Saku TP 16.23 0.02.52
5 Syrjälä Vilho LHR 16.47 0.03.16
6 Veikkola Viljami EsAk 17.25 0.03.54
7 Kullberg Lauri Trian 18.02 0.04.31
8 Koivisto Luukas SKUusi 19.33 0.06.02
9 Malinen Otto KoKV 19.59 0.06.28
10 Johansson Patrik EsSu 20.02 0.06.31
11 Kärkkäinen Linus IkNV 20.34 0.07.03
12 Ekström Lassi MSParma 22.36 0.09.05
12 Heikkinen Paavo TP 22.36 0.09.05
14 Heinonen Lauri Lynx 22.39 0.09.08
15 Saalasti Toivo KR 22.42 0.09.11
16 Aalto Pauli MSParma 24.32 0.11.01
17 Väänänen Jesse SKUusi 25.14 0.11.43
18 Sainio Iiro MSParma 25.17 0.11.46
19 Saari Niilo PR 26.41 0.13.10
20 Laapas Oliver RR 27.08 0.13.37
21 Vajavaara Tuomas HS 29.16 0.15.45
22 Samposalo Rasmus TP 32.36 0.19.05
23 Kekarainen Urho EsSu 33.16 0.19.45
24 Packalen Jonas Lynx 36.20 0.22.49
25 Pihlaja Eeli PR 48.08 0.34.37
Varjola Veeti Koovee HYL -
Kinni Aaro EsSu HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Kaarlo RasKu 11.33 0.00.00
2 Koskinen Linus Trian 12.06 0.00.33
3 Pohjonen Samra IkNV 13.10 0.01.37
4 Jantunen Olli EsSu 13.31 0.01.58
5 Kinnari Elmeri TP 13.39 0.02.06
6 Farkas Niklas EsSu 14.03 0.02.30
7 Opari Okko KR 16.19 0.04.46
8 Kotta Miikka KanSu 16.21 0.04.48
9 Kivistö Aleksi TP 17.30 0.05.57
10 Fröjdö Robert TuS 17.40 0.06.07
11 Lillelaid Lukas EST 18.48 0.07.15
12 Holstila Unto EsSu 19.08 0.07.35
13 Karttila Eero MSParma 20.06 0.08.33
14 Välimäki Tomi PR 20.23 0.08.50
15 Honkala Niilo TP 20.56 0.09.23
16 Laine Aapo TP 21.07 0.09.34
17 Gaasenbeek Cedric LS-37 22.29 0.10.56
18 Kauppinen Havu RaHa 24.10 0.12.37
19 Kinnunen Veli KangSK 24.25 0.12.52
20 Ahlfors Matias TP 24.43 0.13.10
21 Wiklund Anton RaHa 39.10 0.27.37

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Okko TP 12.47 0.00.00
2 Leskinen Eino Lynx 15.10 0.02.23
3 Pohjalainen Veikka VeVe 16.22 0.03.35
4 Matilainen Sakari EsSu 16.58 0.04.11
5 Lempainen Johannes TuMe 17.09 0.04.22
5 Ekqvist Otto HiKi 17.09 0.04.22
7 Turunen Aapo TP 17.52 0.05.05
8 Nieminen Valtteri VaHa 18.17 0.05.30
9 Heikkinen Juho TP 18.31 0.05.44
10 Ala-Äijälä Teevi EsAk 19.26 0.06.39
11 Barck Viljami RaPi 21.02 0.08.15
12 Heinonen Onni MSParma 25.25 0.12.38
13 Karlsson Morgan Trian 30.42 0.17.55
14 Väänänen Mikko Pihkan 33.42 0.20.55
15 Sillanpää Touko Lynx 33.47 0.21.00
16 Norrman Birger Lynx 35.08 0.22.21
17 Pietilä Valtteri TP 35.11 0.22.24

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallio Noel TuS 10.44 0.00.00
2 Saranen Samuel Pihkan 10.52 0.00.08
3 Zuikov Kirill KR 11.31 0.00.47
4 Veikkola Juhani EsAk 11.33 0.00.49
5 Lähteenmäki Pyry TuS 11.44 0.01.00
6 Lehtonen Eino SKUusi 11.52 0.01.08
7 Aho Tiitus RaJu 11.54 0.01.10
8 Mennala Vilho HlS 12.05 0.01.21
9 Nissinen Akseli TP 12.13 0.01.29
10 Nybacka Carl Kristina 12.34 0.01.50
11 Liukas Viljami KangSK 13.37 0.02.53
12 Kauniskangas Lauri EsSu 14.02 0.03.18
13 Tuokko Eetu MSParma 14.06 0.03.22
13 Haikonen Kevin Koovee 14.06 0.03.22
15 Kärkkäinen Aarni IkNV 14.13 0.03.29
16 Määttä Paulus MSParma 15.26 0.04.42
17 Breilin Daniel AR 15.40 0.04.56
18 Kanchanasthira Otso EsSu 16.26 0.05.42
19 Koskinen Ruben Trian 16.28 0.05.44
20 Repo Hugo TP 17.03 0.06.19
21 Hautala Elmeri MSParma 17.14 0.06.30
22 Kinni Otto EsSu 17.19 0.06.35
23 Hyvölä Sampo HlS 17.42 0.06.58
23 Välimäki Topi PR 17.42 0.06.58
25 Heinonen Tuomas MSParma 18.25 0.07.41
26 Laine Oskari LoJa 19.34 0.08.50
27 Kontio Karri KangSK 20.23 0.09.39
28 Hannula Sebastian PR 20.36 0.09.52
29 Hakkarainen Okko LS-37 20.48 0.10.04
30 Anttonen Topias MSParma 25.37 0.14.53
31 Laukkanen Kerkko KarjUra 25.55 0.15.11
32 Hakanen Eevert RaLu 26.12 0.15.28
33 Zuikov Andrei KR 27.40 0.16.56
34 Niittymäki Frans TuS 28.32 0.17.48
35 Korhonen Anton Trian 28.40 0.17.56
36 Anttonen Aapeli AngA 30.15 0.19.31
37 Nikkinen Tuomas HiKi 30.40 0.19.56
38 Oinaanoja Eeli MSParma 31.42 0.20.58
39 Riikonen Frans PertPe 31.43 0.20.59
40 Koivusalo Peetu RasKa 31.52 0.21.08
41 Wirola Aukusti KangSK 32.15 0.21.31
42 Husu Daniel HiKi 32.17 0.21.33
43 Fröjdö Wilhelm TuS 33.40 0.22.56
44 Mehtälä Erik Pihkan 38.07 0.27.23
45 Holstila Touko EsSu 39.23 0.28.39
46 Hellqvist Aaro EsAk 44.32 0.33.48
47 Karjalainen Sauli TP 53.43 0.42.59

Sarja H9-12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Lenni RaJu 17.43 0.00.00
2 Nieminen Eljas KyS 20.16 0.02.33
3 Okkonen Aarre Koovee 22.07 0.04.24
4 Loukkalahti Antti RR 24.57 0.07.14
5 Anttonen Anselmi AngA 26.32 0.08.49
6 Kangassalo Sisu KyRa 29.09 0.11.26
7 Jaloluoma Kaarlo EsAk 30.48 0.13.05
8 Pirilä Matias EsSu 31.44 0.14.01
9 Rintanen Kasper EsSu 32.12 0.14.29
10 Oiva Niilo RaPi 40.06 0.22.23

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinni Saila TP 57.16 0.00.00 83.43 83.89
2 Saarijärvi Salla RasKa 1.04.16 0.07.00 73.32 73.73
3 Kriikkula Johanna RasKu 1.04.47 0.07.31 71.73 72.14
4 Liuha Riina KangSK 1.05.04 0.07.48 70.42 70.81
5 Pietilä-Annala Jaana KangSK 1.13.05 0.15.49 61.80 62.15
6 Kinnala Venla TuS 1.22.07 0.24.51 54.21 54.52
7 Julku Päivi Trian 1.24.41 0.27.25 51.80 52.09
8 Äijälä Tiina KangSK 1.25.02 0.27.46 50.82 51.10
9 Virtala Jenny PIF 1.30.58 0.33.42 46.79 47.05
10 Brink Johanna PIF 1.34.12 0.36.56 44.49 44.74
Heikkonen Anni MSParma HYL -
Dambe Inga PR HYL -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Tuuli Lynx 33.55 0.00.00 58.05 57.49
2 Matilainen Helena HS 36.13 0.02.18 53.35 52.83
3 Lylynperä Kaisa AngA 36.16 0.02.21 52.25 51.75
4 Koivusalo Sanna RasKa 39.24 0.05.29 47.16 46.71
5 Nissinen Katariina TP 41.56 0.08.01 43.43 43.01
6 Kääriä Venla KyS 45.01 0.11.06 39.64 39.25
7 Ylimaa Henna AngA 46.37 0.12.42 37.49 37.12
8 Jänkälä Susanna AngA 53.23 0.19.28 32.04 31.73
9 Korte Camilla RaLu 1.09.59 0.36.04 23.91 23.68

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangasaho Essi HiKi 54.59 0.00.00 60.99 61.84
2 Laine Sanna LoJa 57.01 0.02.02 57.34 58.15
3 Laine Maria TP 58.38 0.03.39 54.33 55.09
4 Uhotoinen Anu HiKi 1.00.22 0.05.23 51.38 52.10
5 Junnila Annastiina TuS 1.10.32 0.15.33 42.79 43.39
6 Kaarto Hanna Rasti88 1.15.56 0.20.57 38.64 39.18
7 Pyhtilä Kristiina KyRa 1.41.57 0.46.58 27.96 28.35

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hanna PIF 48.28 0.00.00 63.47 61.48
2 Taini Mia JRV 49.24 0.00.56 61.55 59.62
3 Mononen Hanna KR 53.23 0.04.55 56.29 54.53
4 Tiits Laura TP 59.47 0.11.19 49.67 48.12
5 Vaara Inga-Maria KaRa 1.02.53 0.14.25 46.66 45.20
6 Iskhakova Marina AUS 1.05.30 0.17.02 44.25 42.87
7 Pätäri Päivi HlS 1.10.10 0.21.42 40.80 39.53
8 Uusikartano Hanna KodisjKa 1.12.20 0.23.52 39.09 37.87
9 Fey Natalia EsSu 1.14.24 0.25.56 37.53 36.35
10 Oinonen Lotta Pihkan 1.16.16 0.27.48 36.14 35.01
11 Sillanpää Hanna Lynx 1.16.17 0.27.49 35.67 34.55
12 Mäki-Laurila Anne PunKu 1.23.47 0.35.19 32.05 31.05
13 Seppä Milla AngA 1.30.35 0.42.07 29.26 28.34
Andelmaa Heidi AngA KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Velema Riikka Rasti88 53.13 0.00.00 64.21 63.81
2 Nurmela Anu LS-37 53.41 0.00.28 63.12 62.73
3 Viskari Tanja Lynx 55.14 0.02.01 60.84 60.46
4 Ryyppö Minna HS 55.31 0.02.18 60.01 59.64
5 Mattsson Ingela PIF 56.20 0.03.07 58.64 58.27
6 Yli-Sipilä Kati LLuja 56.49 0.03.36 57.64 57.28
7 Seppänen Minna Rasti88 57.22 0.04.09 56.59 56.24
8 Lakanen Reetta HS 57.53 0.04.40 55.59 55.24
9 Elovaara Heli AngA 59.55 0.06.42 53.23 52.90
10 Isoherranen Kirsi Lynx 1.02.03 0.08.50 50.94 50.62
11 Kirves Hetti KeU 1.03.31 0.10.18 49.32 49.01
12 Wolff Charlotta Raseborg 1.04.04 0.10.51 48.45 48.15
13 Ketola Heli Koovee 1.04.22 0.11.09 47.78 47.48
14 Lamppu Tiina MSParma 1.05.50 0.12.37 46.28 45.99
15 Koistinen Helena VaRa 1.05.56 0.12.43 45.78 45.50
16 Nybakken Line EsSu 1.06.05 0.12.52 45.25 44.96
17 Kriktilä Leena-Maija VeVe 1.08.25 0.15.12 43.29 43.02
18 Suikkanen Tiina KaRa 1.26.16 0.33.03 34.00 33.79
19 Kontio Sari KangSK 1.32.46 0.39.33 31.31 31.12

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarijärvi Sari RaN 41.18 0.00.00 61.47 60.17
2 Yli-Kauppila Marika PIF 43.24 0.02.06 57.86 56.65
3 Valkonen Sanna TuS 47.25 0.06.07 52.39 51.29
4 Heikkinen Anniina VeVe 48.14 0.06.56 50.94 49.86
5 Kerkola Tiina SuSi 49.30 0.08.12 49.09 48.05
6 Hirvonen Riitta VaRa 53.10 0.11.52 45.19 44.24
7 Hovinen Mari KeU 54.06 0.12.48 43.91 42.98
8 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 55.15 0.13.57 42.50 41.60
9 Guseff Virpi HirvHe 1.02.29 0.21.11 37.14 36.36
10 Havia-Kinnala Helena AngA 1.07.57 0.26.39 33.76 33.04
11 Brink Maria PIF 1.08.39 0.27.21 33.02 32.32
12 Andersson Annika PIF 1.14.46 0.33.28 29.95 29.32
13 Pellikka Katja HiKi 1.33.24 0.52.06 23.68 23.19
Vikström Liisa Pihkan HYL -
Laurila Anneli Trian HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viilo Annika TP 34.06 0.00.00 58.28 57.81
2 Nurmi Anne AngA 39.11 0.05.05 50.03 49.63
3 Savolainen Paula PR 40.02 0.05.56 48.29 47.90
4 Koskivaara Eija MSParma 41.46 0.07.40 45.63 45.27
5 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 45.28 0.11.22 41.33 40.99
6 Nyholm Satu Trian 46.58 0.12.52 39.43 39.11
7 Lammila Tarja LaJy 48.04 0.13.58 37.96 37.66
8 Mannonen Anu TuS 51.59 0.17.53 34.58 34.30
9 Sulavuori Eija TuMe 53.35 0.19.29 33.04 32.78
10 Hyytiäinen Tarja RaPi 1.16.09 0.42.03 22.89 22.71
Pyymäki Pirjo EsSu KES -
Matilainen Mirja HS KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkila Marita EsSu 46.58 0.00.00 48.97 48.64
2 Pelto-Huikko Anne Hiisi 48.53 0.01.55 46.17 45.85
3 Antila Suvi PäLuLu 52.15 0.05.17 42.37 42.08
4 Henriksson Ann-Catherine PIF 53.12 0.06.14 40.80 40.52
5 Lukander Hilkka RaPi 1.00.02 0.13.04 35.44 35.20
6 Wirberg Taina RaPi 1.01.50 0.14.52 33.71 33.48
7 Laine Kirsi VaRa 1.09.44 0.22.46 29.27 29.07
8 Toivanen Tuula RaN 1.13.50 0.26.52 27.06 26.88
Järvinen Anne RaPi KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomela Margit RaLu 44.20 0.00.00 47.17 46.50
2 Kalliola Pirkko MaMa 45.06 0.00.46 45.94 45.28
3 Salmenoja Hely HirvHe 46.15 0.01.55 44.37 43.73
4 Saari Marita SuSe 48.18 0.03.58 42.08 41.48
5 Moilanen Kirsti MaMa 49.52 0.05.32 40.37 39.79
6 Lavikainen Pirjo KangSK 52.57 0.08.37 37.65 37.11
7 Taimisto Sinikka MSParma 53.38 0.09.18 36.80 36.27
8 Koskialho Elisabeth EuVe 56.04 0.11.44 34.85 34.35
9 Nurminen Aila Hiisi 58.54 0.14.34 32.84 32.37
10 Parjanne Marja-Liisa EsSu 59.26 0.15.06 32.22 31.76
11 Sipponen Airi PR 1.01.07 0.16.47 31.01 30.57
12 Ahlqvist Kristiina RiSu 1.03.44 0.19.24 29.43 29.01
13 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 1.07.10 0.22.50 27.63 27.24
14 Suna Eija MSParma 1.07.48 0.23.28 27.09 26.70
15 Kangasaho Sirpa HiKi 1.08.04 0.23.44 26.69 26.31
16 Riikonen Margit PertPe 1.21.39 0.37.19 22.01 21.70
17 Metsämäki Leena TuS 1.37.55 0.53.35 18.15 17.89

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 37.55 0.00.00 41.88 41.08
2 Lakanen Sirpa RaKaS 41.41 0.03.46 36.66 35.96
3 Laitinen Hellevi EsAk 44.07 0.06.12 33.29 32.65
4 Venäläinen Kaija VaHa 54.26 0.16.31 25.89 25.39
5 Kohijoki Liisa PunKu 1.34.22 0.56.27 14.30 14.03

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulander Mirja-Liisa EE 46.06 0.00.00 40.91 40.86
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 47.47 0.01.41 38.62 38.58
3 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 55.09 0.09.03 32.73 32.69
4 Kirkkala Aino SuosmSa 58.18 0.12.12 30.27 30.23
5 Kuutti Kirsti PertPe 59.12 0.13.06 29.12 29.09
6 Ruusunen Marja-Liisa EE 1.00.58 0.14.52 27.62 27.59
7 Nurmi Raija RaLu 1.01.08 0.15.02 26.88 26.85
8 Kallio Tuija RaTU 1.13.14 0.27.08 21.89 21.86

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyppä Milja KoS 52.52 0.00.00 59.70 54.68
2 Tiljander Venla RR 1.05.31 0.12.39 47.37 43.38
3 Isoniemi Sandra Trian 1.06.27 0.13.35 45.91 42.05
4 Kiljunen Emmi LS-37 1.08.03 0.15.11 44.06 40.35
5 Hyörtti Maria RaLu 1.09.37 0.16.45 42.31 38.75
6 Lounela Amanda TuS 1.10.27 0.17.35 41.06 37.61
7 Nordgren Sofia Trian 1.10.34 0.17.42 40.25 36.87
8 Järventausta Ennimaria KyRa 1.16.14 0.23.22 36.57 33.49
9 Suntioinen Elli EsSu 1.22.49 0.29.57 33.03 30.25
10 Silvennoinen Venla Trian 1.31.52 0.39.00 29.20 26.74

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Ida VeVe 52.53 0.00.00 64.99 62.34
2 Tikkakoski Ilona TP 53.24 0.00.31 63.29 60.71
3 Julkunen Siiri TP 57.49 0.04.56 57.47 55.12
4 Hämäläinen Elina RR 59.23 0.06.30 54.99 52.74
5 Kuusinen Saana TP 1.02.48 0.09.55 51.08 49.00
6 Hyyppä Liina KoS 1.09.11 0.16.18 45.54 43.68
7 Nurmo Pauliina PunKu 1.11.30 0.18.37 43.26 41.50
8 Vuorela Peppi VaRa 1.17.38 0.24.45 39.11 37.51
9 Viitasaari Liina KoS 1.24.44 0.31.51 35.16 33.72
10 Brink Henrika PIF 1.31.37 0.38.44 31.89 30.59

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lukkari Matilda SKUusi 35.47 0.00.00 61.86 59.72
2 Lampinen Siina TP 40.25 0.04.38 54.40 52.52
3 Luhtasaari Nea RaJu 40.39 0.04.52 53.72 51.86
4 Davidsson Linnéa TP 41.27 0.05.40 52.31 50.50
5 Hoskari Sanni RaJu 41.47 0.06.00 51.54 49.75
6 Lampinen Pihla TP 41.51 0.06.04 51.09 49.33
7 Raimovaara Emma HlS 44.38 0.08.51 47.57 45.92
8 Nordgren Cecilia Trian 47.15 0.11.28 44.62 43.07
9 Sundberg Viliina Lynx 48.10 0.12.23 43.45 41.95
10 Heinilä Lumi TP 48.29 0.12.42 42.86 41.37
11 Viippola Sofia HS 51.44 0.15.57 39.87 38.49
12 Saarinen Hetta HyRa 53.27 0.17.40 38.31 36.99
13 Peltonen Iida-Maria RasKa 53.34 0.17.47 37.95 36.63
14 Ryynänen Ella Pihkan 53.48 0.18.01 37.50 36.20
15 Häkkinen Kaisla TP 54.11 0.18.24 36.96 35.68
16 Multala Moona RR 54.51 0.19.04 36.23 34.98
17 Niemelä Sania KyRa 59.16 0.23.29 33.28 32.13
18 Loukkalahti Aino RR 1.00.42 0.24.55 32.24 31.13
19 Kriktilä Pihla VeVe 1.02.07 0.26.20 31.26 30.18
20 Siivola Iida HS 1.17.30 0.41.43 24.86 24.00
21 Minot Sophie EsSu 2.16.22 1.40.35 14.02 13.53
Salonen Heidi Koovee KES -
Anttila Krista SKUusi KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kajander Saana Trian 26.12 0.00.00
2 Kankaanpää Martta EsSu 27.44 0.01.32
3 Lehtonen Lilja SKUusi 27.56 0.01.44
4 Lehtonen Vilja AngA 28.56 0.02.44
5 Lohtander Eerika RaLu 29.16 0.03.04
6 Taini Elli JRV 29.56 0.03.44
7 Lehtinen Miina AngA 29.58 0.03.46
8 Rajala Maija RaJu 31.37 0.05.25
9 Enroth Emma TarpSu 31.48 0.05.36
10 Sumanen Siiri EsSu 32.34 0.06.22
11 Mäkelä Ilona Koovee 32.50 0.06.38
12 Linnamäki Kerttu AngA 33.45 0.07.33
13 Niemenmaa Meeri IkNV 34.15 0.08.03
14 Päärni Iina MSParma 35.10 0.08.58
15 Liuha Vilma KangSK 36.17 0.10.05
16 Järvenpää Seela TP 36.50 0.10.38
17 Enroth Jenna TarpSu 37.04 0.10.52
18 Koskela Katri AngA 37.56 0.11.44
19 Ylilehto Emilia TP 38.19 0.12.07
20 Lehtinen Martta AngA 38.30 0.12.18
21 Heikkinen Ronja EsSu 38.43 0.12.31
22 Ekström Saana-Mari MSParma 40.01 0.13.49
22 Mustonen Vilma KangSK 40.01 0.13.49
24 Vepsäläinen Liina HS 40.16 0.14.04
25 Ahlfors Erika TP 40.46 0.14.34
26 Tasala Jessica TuS 41.01 0.14.49
27 Farkas Villö EsSu 41.27 0.15.15
28 Suihkonen Inga-Sofia Trian 42.02 0.15.50
29 Noponen Terhi EsSu 42.56 0.16.44
30 Nurmela Helmiina LS-37 43.56 0.17.44
31 Miettinen Iida Pihkan 47.34 0.21.22
32 Palomäki Emilia UlvUra 48.00 0.21.48
33 Gaasenbeek Annlinn LS-37 55.20 0.29.08
34 Sillasto Hilda EsAk 56.34 0.30.22
35 Väkiparta Siiri RR 1.06.56 0.40.44

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Roosa SKUusi 19.31 0.00.00
2 Korpi Sanni RaJu 21.32 0.02.01
3 Syrjälä Alina LHR 23.15 0.03.44
4 Määttänen Stella RasKa 23.26 0.03.55
5 Lehtinen Lotta HS 24.43 0.05.12
6 Jormanainen Tuuli KangSK 25.29 0.05.58
7 Saranpää Saara RaJu 26.09 0.06.38
8 Koskinen Aino TP 26.11 0.06.40
9 Siivola Alina HS 26.44 0.07.13
10 Lantela Liina EsSu 27.34 0.08.03
11 Pyhtilä Neea KyRa 27.52 0.08.21
12 Harjamäki Manja HS 28.39 0.09.08
13 Halkilahti Siiri AngA 29.19 0.09.48
14 Salmia Kaisla TarpSu 29.53 0.10.22
15 Laine Liina LLuja 29.54 0.10.23
16 Tuomala Matilda AngA 30.07 0.10.36
17 Honkala Emmi TP 30.47 0.11.16
18 Lahtinen Venla HiKi 31.19 0.11.48
19 Sulonen Saana RaLu 31.22 0.11.51
20 Ketola Matleena KoS 31.29 0.11.58
21 Pekkanen Nuppu-Sofia RaHa 31.41 0.12.10
22 Turunen Helmi TP 32.41 0.13.10
23 Lamppu Lotta MSParma 33.51 0.14.20
24 Eskola Inka EsSu 34.37 0.15.06
25 Grönholm Clara Trian 36.26 0.16.55
26 Lehtovirta Saana TP 36.45 0.17.14
27 Lehtonen Elisa KS 37.55 0.18.24
28 Fröjdö Ellen TuS 38.15 0.18.44
29 Engblom Lydia Trian 41.11 0.21.40
30 Ailus Michelle RaPi 42.53 0.23.22
31 Nurmiainen Elsa Raseborg 43.34 0.24.03
32 Lamppu Laura MSParma 43.43 0.24.12
33 Anttila Kiira SKUusi 51.27 0.31.56
34 Suojoki Milla PäLuLu 1.12.27 0.52.56
Sauso Aada HS HYL -
Liuksiala Tilta-Maria KyRa KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mennala Venla HlS 17.28 0.00.00
2 Jantunen Anni EsSu 17.35 0.00.07
3 Turpeinen Selma TP 18.22 0.00.54
4 Mononen Linda KR 20.22 0.02.54
5 Tasala Emily TuS 20.24 0.02.56
6 Söyrilä Iida AngA 21.27 0.03.59
7 Sippola Sanni LapVi 22.49 0.05.21
8 Takanen Tiitu VeVe 22.57 0.05.29
9 Weckman Venla VeVe 23.05 0.05.37
10 Anttonen Helmiina AngA 23.17 0.05.49
11 Kalari Kaisla TP 23.28 0.06.00
12 Vepsäläinen Elsa KyS 23.43 0.06.15
13 Koskinen Frida Trian 24.51 0.07.23
14 Talonen Elsa IkNV 25.19 0.07.51
15 Rajala Kerttu RaJu 25.28 0.08.00
16 Oksa Jenni RasKa 25.33 0.08.05
17 Kataja Enni RaJu 26.50 0.09.22
18 Kulju Silva HlS 27.10 0.09.42
19 Laitinen Sofia VeVe 27.15 0.09.47
20 Hallman Anni Pihkan 28.12 0.10.44
21 Niemi Minka EsSu 29.08 0.11.40
22 Tetri Ella TuS 29.27 0.11.59
23 Kapanen Anna MSParma 30.45 0.13.17
24 Nurmilaukas Tuuli EsAk 31.02 0.13.34
25 Vuorinen Vilma Pihkan 32.44 0.15.16
26 Gaasenbeek Celine LS-37 32.49 0.15.21
27 Kapanen Emma MSParma 32.50 0.15.22
28 Ahonen Alli-Martta LS-37 33.08 0.15.40
29 Länsiluoto Venla HS 33.39 0.16.11
30 Rantanen Saga PIF 36.14 0.18.46
31 Paavola Peppi KyS 36.39 0.19.11
32 Ylikojola Veera RaJu 36.50 0.19.22
33 Näykki Minttu LapVi 37.16 0.19.48
34 Kuusela Lotta EsAk 37.46 0.20.18
35 Karelo Linnea EsSu 39.27 0.21.59
36 Iskhakova Ariadna AUS 40.51 0.23.23
37 Hietamäki Anni RaJu 48.51 0.31.23
38 Suojoki Hanna PäLuLu 49.17 0.31.49
39 Hyyppä Alisa KoS 1.05.19 0.47.51
Ranta Jasmin Lynx HYL -

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korte Martta TuS 16.50 0.00.00
2 Lauronen Anni TP 16.57 0.00.07
3 Malm Saara TP 17.21 0.00.31
4 Lehtonen Aurora UlvUra 18.56 0.02.06
5 Tuomala Rebekka AngA 19.38 0.02.48
6 Nurminen Lotta HS 19.39 0.02.49
7 Sauso Edith HS 20.22 0.03.32
8 Saarinen Taimi TP 20.55 0.04.05
9 Myllymäki Elsa IkNV 21.25 0.04.35
10 Tiits Maria TP 21.33 0.04.43
11 Tapiola Aada AngA 23.13 0.06.23
12 Wiklund Alma RaHa 23.17 0.06.27
13 Nikkinen Lotta HiKi 23.45 0.06.55
14 von Matt Olga RaHa 23.48 0.06.58
15 Tyni Veera VeVe 24.31 0.07.41
16 Kuikko Saini KangSK 24.47 0.07.57
17 Rantanen Linn PIF 24.49 0.07.59
18 Taiveaho Fanny SKUusi 25.04 0.08.14
19 Myllylä Lumi TP 26.22 0.09.32
20 Närvä Niira Lynx 28.01 0.11.11
21 Karjalainen Sonja TP 28.37 0.11.47
22 Kriktilä Eevi EsSu 30.46 0.13.56
23 Holmroos Siiri TuS 32.32 0.15.42
24 Hagström Wilma TuS 33.34 0.16.44
25 Varesvuo Siiri RasKa 34.35 0.17.45
26 Haakana Taimi Pihkan 39.59 0.23.09
27 Tuominen Joanna HlS 42.40 0.25.50
28 Tomula Inka RasKa 45.42 0.28.52
Brink Amanda PIF HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siivonen Anni Koovee 13.45 0.00.00
2 Weckman Selma VeVe 13.59 0.00.14
3 Taini Iida JRV 14.53 0.01.08
4 Reiman Sonja Trian 14.58 0.01.13
5 Tranberg Saana PR 15.51 0.02.06
6 Kalari Inkamari TP 16.12 0.02.27
7 Breilin Linda AR 17.06 0.03.21
8 Andelmaa Oona AngA 17.08 0.03.23
9 Vehmasto Milla Pihkan 17.49 0.04.04
10 Kirves Kaisa SKUusi 18.58 0.05.13
11 Hakkarainen Ella LS-37 18.59 0.05.14
12 Koivusalo Elli RasKa 19.05 0.05.20
13 Ihrcke Emma Lynx 19.21 0.05.36
14 Mäkinen Venla AngA 19.30 0.05.45
15 Hilasvuori Venla EsSu 19.39 0.05.54
16 Kankaanpää Miina EsSu 19.43 0.05.58
17 Tarri Emma KyRa 20.04 0.06.19
18 Martomaa Lilja EsSu 20.28 0.06.43
19 Göransson Alisa HlS 21.03 0.07.18
20 Ojapalo Olivia Lynx 23.51 0.10.06
21 Siikanen Siiri LS-37 23.56 0.10.11
22 Niemenmaa Reetta IkNV 23.59 0.10.14
23 Forsström Victoria Lynx 27.30 0.13.45
Pajula Susanna EsSu HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kriikkula Siiri RasKu 16.06 0.00.00
2 Kauniskangas Sara EsSu 16.35 0.00.29
3 Kölhi Eevi HlS 17.59 0.01.53
4 Muhonen Oona RaJu 18.16 0.02.10
5 Lauronen Elina TP 18.23 0.02.17
6 Ketola Mette KoS 18.28 0.02.22
7 Korhonen Selma Trian 18.49 0.02.43
8 Hakanen Elsa RaLu 19.45 0.03.39
9 Lahdenperä Henriikka PR 20.11 0.04.05
10 Mäkilä Veera PR 20.59 0.04.53
11 Anttila Mira SKUusi 21.23 0.05.17
12 Koskinen Kaisla SKUusi 21.34 0.05.28
13 Nurminen Elsi HS 22.19 0.06.13
14 Laine Aurora RaPi 22.24 0.06.18
15 Karjalainen Milla TP 23.00 0.06.54
16 Liuha Aino KangSK 23.14 0.07.08
17 Elo Taimi MSParma 25.05 0.08.59
18 Vuorenmaa Saana Koovee 25.48 0.09.42
19 Myllylä Pilvi TP 26.14 0.10.08
20 Minot Kiana EsSu 26.54 0.10.48
21 Haara Saara HS 26.56 0.10.50
22 Laukkanen Pihla KarjUra 27.01 0.10.55
23 Lyytikäinen Hilla EsSu 27.28 0.11.22
24 Hiltunen Helka HlT 28.29 0.12.23
25 Hämälistö Lilli TuS 30.38 0.14.32
26 Varvikko Iina EsAk 31.18 0.15.12
27 Leskinen Elsa Lynx 31.19 0.15.13
28 Himmelroos Isabella EsSu 34.56 0.18.50
29 Sulonen Inka RaLu 36.18 0.20.12
30 Sundberg Kaisla Lynx 36.40 0.20.34
31 Tuominen Noomi EsSu 37.14 0.21.08
32 Mehtälä Ellen Pihkan 46.03 0.29.57
33 Ali Chuartai Soma MSParma 49.40 0.33.34

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tervo Kiira Pihkan 12.00 0.00.00
2 Kujansuu Siiri RasKa 12.47 0.00.47
3 Lindeqvist Roosa PR 13.18 0.01.18
4 Mononen Amanda KR 13.20 0.01.20
5 Pihlaja Silva PR 13.35 0.01.35
6 Lakanen Lilja HS 13.56 0.01.56
7 Paukkunen Siiri MSParma 14.00 0.02.00
8 Lehtonen Julia KS 15.23 0.03.23
9 Lehtinen Sofia PR 15.37 0.03.37
10 Jaatinen Sini EsSu 15.44 0.03.44
11 Siivonen Aino Koovee 16.01 0.04.01
12 Kiiski Emilia KyS 16.32 0.04.32
13 Lonka Veera TuS 16.35 0.04.35
14 Tanskanen Tinja VeVe 18.03 0.06.03
15 Taiveaho Inka SKUusi 18.24 0.06.24
16 Takanen Titi VeVe 18.52 0.06.52
17 Rantamo Maija KyS 18.58 0.06.58
18 Pohjonen Saara IkNV 19.20 0.07.20
19 Velema Signe PR 19.27 0.07.27
20 Tyni Ellen VeVe 19.36 0.07.36
21 Välimäki Tilda PR 19.59 0.07.59
22 Haikonen Lara Koovee 20.25 0.08.25
23 Uuskoski Kiira Pihkan 20.46 0.08.46
24 Hyvölä Anna HlS 21.50 0.09.50
25 Laakso Elssa RaPi 22.03 0.10.03
26 Norrman Meeri Lynx 22.33 0.10.33
27 Laaksonen Roosa RaPi 23.06 0.11.06
28 Siivola Ilona HS 23.26 0.11.26
29 Forsström Antonia Lynx 24.02 0.12.02
30 Oksa Hilla PR 24.38 0.12.38
31 Hartvik Mya PR 24.55 0.12.55
32 Mäkinen Leila AngA 25.06 0.13.06
33 Talasniemi Saimi EsSu 26.09 0.14.09
34 Nepponen Aino LoJa 26.22 0.14.22
35 Holappa Janni EsSu 26.57 0.14.57
36 Vehmasto Anni Pihkan 27.17 0.15.17
37 Pihlaja Hilla PR 27.24 0.15.24
38 Kemppainen Hilla EsSu 31.11 0.19.11
39 Valkonen Selma TuS 33.14 0.21.14
40 Kiilo Katariina RR 34.40 0.22.40
41 Kuusisto Inka-Maria MSParma 37.19 0.25.19
42 Mäkitammi Kerttu KangSK 38.33 0.26.33
43 Väänänen Emilia SKUusi 39.27 0.27.27
44 Helanen Katariina HS 41.56 0.29.56
45 Ojapalo Odessia Lynx 46.32 0.34.32
46 Kuusisto Minttu MSParma 55.05 0.43.05
47 Karhu Helmi EsSu 1.01.53 0.49.53

Sarja D9-12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wirola Eeva KangSK 20.40 0.00.00
2 Lepistö Aino HauSi 24.18 0.03.38
3 Kiiski Ilona KyS 24.58 0.04.18
4 Krüger Lilja EsAk 26.01 0.05.21
5 Hautala Helmi MSParma 32.10 0.11.30
6 Iskhkova Veronika AUS 42.08 0.21.28