FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
2. Wanaja- sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stenbacka Wilhelm OK77 16.17 0.00.00 71.95 76.14
2 Koivuniemi Sakari Koovee 16.44 0.00.27 68.52 72.50
3 Seppänen Kari-Pekka EsSu 16.47 0.00.30 66.82 70.70
4 Mutka Manu TuMe 16.52 0.00.35 65.00 68.78
5 Taivainen Juho-Matti PelPo 16.59 0.00.42 63.08 66.74
6 Perä Tapio RR 17.26 0.01.09 60.01 63.50
7 Ylitalo Aki HauSi 18.48 0.02.31 54.31 57.47
8 Kivikko Antti HlS 19.47 0.03.30 50.34 53.27

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harju Venla TP 12.09 0.00.00 75.55 78.27
2 Rantala Jasmiina Lynx 13.14 0.01.05 67.88 70.32
3 Aumo Sabina SWE 13.41 0.01.32 64.21 66.52
4 Nokelainen Liisa EsSu 14.48 0.02.39 58.03 60.12
5 Kulju Eevi HlS 16.29 0.04.20 50.91 52.75
6 Kuusinen Saana TP 16.34 0.04.25 49.47 51.25
7 Diaz Emmi HlS 17.51 0.05.42 44.81 46.42
8 Kopra Anna TurSa 25.51 0.13.42 30.18 31.27

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saastamoinen Ari MusNe 15.39 0.00.00 27.65 27.65
2 Husu Hannu HiKi 16.24 0.00.45 24.40 24.40
3 Rusanen Antti HauSi 18.54 0.03.15 19.46 19.46

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 14.49 0.00.00 56.14 61.37
2 Stoor Matti KoS 15.59 0.01.10 50.48 55.18
3 Saarinen Samuli RaN 16.06 0.01.17 48.57 53.09
4 Pietilänaho Juho HiKi 17.44 0.02.55 42.69 46.66
5 Pohjola Jukka HauSi 18.46 0.03.57 39.01 42.64
6 Lepistö Lasse HauSi 19.12 0.04.23 36.83 40.25

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paasikivi Mikko TuS 15.02 0.00.00 32.96 41.96
2 Pyttynen Joakim MusNe 15.03 0.00.01 31.69 40.34
2 Harmaala Ismo MusNe 15.03 0.00.01 31.69 40.34
4 Vainio Mikko Koovee 16.12 0.01.10 27.14 34.56
5 Kantelinen Teemu HyRa 19.09 0.04.07 21.99 28.00

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hytönen Harri LS-37 12.17 0.00.00 56.91 64.68
2 Paajanen Jarkko Jyry 13.08 0.00.51 51.89 58.98
3 Anttonen Mikael KaRa 13.43 0.01.26 48.41 55.02
4 Venäläinen Toni VaHa 14.05 0.01.48 45.91 52.18
5 Kleemola Jari PertPe 14.46 0.02.29 42.60 48.42
6 Mattila Ville PäLuLu 15.11 0.02.54 40.28 45.78
7 Nurmiainen Jouko Rasebor 16.33 0.04.16 35.90 40.80

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakulinen Pekka EsSu 13.02 0.00.00 47.69 49.66
2 Oksanen Teijo HS 13.14 0.00.12 45.56 47.44
3 Kiljunen Pekka AnttU 13.23 0.00.21 43.66 45.46
4 Lahtinen Jari IHR 15.12 0.02.10 37.21 38.75
5 Aaltonen Jukka HlS 18.19 0.05.17 29.86 31.10
6 Petäjistö Petri HyRa 21.39 0.08.37 24.40 25.41

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiviniitty Jyrki EsAk 13.59 0.00.00 44.18 49.10
2 Aakula Ilkka PR 14.56 0.00.57 40.68 45.21
3 Vuorinen Hannu KyS 15.15 0.01.16 39.16 43.52
4 Puustinen Tuomo Pihkan 17.28 0.03.29 33.60 37.34
5 Tiittanen Eino Pihkan 17.36 0.03.37 32.76 36.41
6 Liukkonen Jari IHR 18.28 0.04.29 30.67 34.08
7 Rima Timo HS 20.32 0.06.33 27.08 30.09
8 Linna Ari HauSi 21.15 0.07.16 25.68 28.54
9 Liukkonen Juha HiKi 28.55 0.14.56 18.52 20.58
Lampinen Raino HS HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko RR 14.21 0.00.00 46.99 48.60
2 Rantio Jukka-Pekka HauSi 14.25 0.00.04 46.42 48.01
3 Aasla Hannu RaN 14.27 0.00.06 45.96 47.54
4 Virtanen Timo IitPy 14.32 0.00.11 45.35 46.90
5 Nylund Sven-Olof Botnia 14.43 0.00.22 44.44 45.96
6 Vartiainen Aarne RAPSU 14.44 0.00.23 44.05 45.56
7 Ahlroth Timo TurSa 14.51 0.00.30 43.36 44.85
8 Kuivala Hannu TuS 15.03 0.00.42 42.45 43.90
9 Tervo Arhi ONMKY 15.21 0.01.00 41.29 42.70
10 Lind Sune Falken 15.39 0.01.18 40.18 41.55
11 Papinsaari Kari KangSK 15.49 0.01.28 39.43 40.78
12 Laaksonen Lasse SuSi 16.16 0.01.55 38.03 39.33
13 Vainio Jarmo HlS 16.34 0.02.13 37.04 38.30
14 Laukka John LS-37 17.33 0.03.12 34.67 35.86
15 Suhonen Kauko LS-37 17.49 0.03.28 33.87 35.03
15 Kuivala Juha TuS 17.49 0.03.28 33.87 35.03
17 Aalto Timo TurSa 18.45 0.04.24 31.65 32.73
18 Viitasalo Harri RiSu 19.03 0.04.42 30.88 31.94
19 Kinkki Seppo HyRa 19.40 0.05.19 29.66 30.67
Hautala Matti ONMKY KES -
Liikkanen Reima LaTa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 13.06 0.00.00 49.20 51.94
2 Saksman Kai EST 14.34 0.01.28 43.90 46.34
2 Liukkala Pekka HauSi 14.34 0.01.28 43.90 46.34
4 Rauhamäki Kimmo JRV 14.42 0.01.36 42.81 45.19
5 Toppari Pekka PuolRy 15.12 0.02.06 41.07 43.35
6 Sane Kari HS 15.15 0.02.09 40.60 42.86
7 Ylikoski Erkki KanSu 15.24 0.02.18 39.87 42.09
8 Railimo Matti SOC 15.26 0.02.20 39.46 41.65
9 Laine Jaakko HS 16.46 0.03.40 36.01 38.02
10 Lahtonen Tapio TP 17.30 0.04.24 34.21 36.12
11 Lehtinen Teuvo SOC 17.32 0.04.26 33.86 35.74
12 Pusa Raimo OrPo 17.59 0.04.53 32.73 34.55
13 Ovaska Ari EE 18.39 0.05.33 31.29 33.03
14 Leino Tapio HS 18.43 0.05.37 30.90 32.62
15 Rasmus Reijo TarpSu 19.10 0.06.04 29.91 31.58
16 Kallio Erkki LoJa 20.48 0.07.42 27.32 28.84
17 Huhta Tapani KangSK 21.06 0.08.00 26.69 28.18
18 Salminen Esko TurSa 21.58 0.08.52 25.40 26.82
19 Keränen Kauko UrjU 22.10 0.09.04 24.95 26.33
20 Terävä Seppo Pihkan 24.37 0.11.31 22.26 23.50

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtinen Olli TuS 14.56 0.00.00 40.25 42.68
2 Kivistö Erkki Pihkan 15.16 0.00.20 39.02 41.38
3 Luoma Simo Pihkan 18.57 0.04.01 31.16 33.04
4 Moisio Kalevi TuS 19.24 0.04.28 30.16 31.98
5 Laine Eero RaVi 20.13 0.05.17 28.68 30.41
6 Koivula Keijo HyRa 21.21 0.06.25 26.91 28.54
7 Jylhä Keijo JRV 22.14 0.07.18 25.60 27.15
8 Rajamäki Jussi HS 22.24 0.07.28 25.18 26.70
9 Halkosaari Severi NiS 22.35 0.07.39 24.74 26.23
10 Hartikainen Pertti S. RiSu 22.49 0.07.53 24.25 25.71
11 Mäkinen Matti Mesik 24.40 0.09.44 22.22 23.56
12 Tunturi Markku VaHa 25.44 0.10.48 21.09 22.36
13 Teppo Jaakko GIF 26.01 0.11.05 20.66 21.90
Niemi Pentti HauSi HYL -
Liljeström Åge HS HYL -
Lampi Eero PäijRa HYL -
Kuosa Harri LoJa HYL -
Loukonen Veikko PiKe HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Luukko Jukka LS-37 14.24 0.00.00 27.05 28.39
2 Anjala Risto LS-37 14.25 0.00.01 25.66 26.94
3 Erkkilä Olavi HlS 14.31 0.00.07 24.15 25.35
4 Kuokkanen Kari Pihkan 15.36 0.01.12 21.22 22.28

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 14.07 0.00.00 31.04 22.43
2 Ranta Esko LS-37 15.17 0.01.10 26.52 19.16
3 Laurila Pertti EsSu 33.48 0.19.41 11.02 7.96

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Perälä Eemeli PäijRa 22.20 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivula Emil HS 16.09 0.00.00 48.61 52.44
2 Kallioinen Niko PäijRa 18.55 0.02.46 39.43 42.53
3 Kopra Jami TurSa 19.44 0.03.35 35.81 38.63
Skyttä Ilari HS HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rusanen Elina HauSi 21.37 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 17.10 0.00.00 56.62 64.10
2 Torvela Tiina KuoSu 18.28 0.01.18 51.05 57.80
3 Göransson Niina HlS 19.55 0.02.45 45.87 51.94
4 Laakso Niina HiKi 20.02 0.02.52 44.15 49.99
5 Elovaara-Salmi Anna HS 21.30 0.04.20 39.78 45.04
6 Taanila Maria KanSu 31.30 0.14.20 26.23 29.69

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Hanna-Maija Koovee 13.01 0.00.00 56.30 62.42
2 Palmen Virpi EsSu 13.51 0.00.50 51.59 57.20
3 Wolff Charlotta Rasebor 14.51 0.01.50 46.88 51.98
4 Löyttyjärvi Sara HauSi 15.44 0.02.43 43.08 47.77
5 Laine Matilda HyRa 16.06 0.03.05 40.96 45.42
6 Luurila Mervi Jyry 16.08 0.03.07 39.74 44.07
7 Pätäri Päivi MusNe 16.26 0.03.25 37.90 42.03

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liikonen Sari LS-37 16.55 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Varpula Marjut EsSu 15.34 0.00.00 31.27 37.80
2 Hakulinen Paula EsSu 15.58 0.00.24 28.20 34.09
3 Paasikivi Virva HauSi 24.10 0.08.36 17.12 20.69

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 15.28 0.00.00 48.44 53.57
2 Lallo Tuula Trian 15.41 0.00.13 46.75 51.70
3 Lahtinen Terttu IHR 16.37 0.01.09 43.16 47.73
4 Sani Tuula HU-46 16.42 0.01.14 41.98 46.43
5 Kallio Arja RiSu 17.35 0.02.07 38.96 43.08
6 Annila Päivi TP 22.36 0.07.08 29.60 32.73
7 Lehto-Linna Arja HauSi 24.27 0.08.59 26.70 29.53
8 Kairamo Kristiina HiKi 26.10 0.10.42 24.34 26.92

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakomäki Kirsi HS 15.53 0.00.00 48.35 52.20
2 Raiko Erja HyRa 16.44 0.00.51 44.74 48.31
3 Liimatainen Raili HyRa 17.41 0.01.48 41.25 44.54
4 Niemi Tuire TP 18.31 0.02.38 38.36 41.42
5 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 18.53 0.03.00 36.60 39.52
6 Toivanen Tuula RaN 20.42 0.04.49 32.46 35.05
7 Papinsaari Sirpa KangSK 23.43 0.07.50 27.52 29.72

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Purhonen Kaija HU-46 10.50 0.00.00 41.41 44.16
2 Lankia Hilkka TP 12.00 0.01.10 36.68 39.12
3 Mononen Ritva HlS 12.46 0.01.56 33.82 36.07
4 Luoma Helena Pihkan 13.37 0.02.47 31.09 33.16
5 Malmsten Beatrice Lynx 14.13 0.03.23 29.19 31.13
6 Ojala Leena TurSa 15.48 0.04.58 25.73 27.44
7 Venäläinen Kaija VaHa 18.19 0.07.29 21.74 23.18
8 Hautala Tuula ONMKY 20.02 0.09.12 19.45 20.75
9 Sane Anneli HS 26.36 0.15.46 14.34 15.29

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 13.19 0.00.00 38.42 36.24
2 Karvinen Tuulikki HS 13.36 0.00.17 36.68 34.59
3 Rajamäki Vuokko HS 14.41 0.01.22 33.10 31.22
4 Ohramaa Tuula Jyry 17.19 0.04.00 27.33 25.78
5 Tanska Eeva EsSu 19.10 0.05.51 24.02 22.66
6 Ahonen Ulla HlS 21.17 0.07.58 21.03 19.84
Salmela Juulia RiSu HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 20.13 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salo Kerttu PunKu 21.21 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Hanni Koovee 15.01 0.00.00
2 Raimovaara Emma HlS 16.03 0.01.02

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kantelinen Vili HyRa 11.39 0.00.00
2 Tolonen Vilho Koovee 11.45 0.00.06
3 Göransson Niklas HlS 12.56 0.01.17
Mattila Ato KangSK HYL -
Husu Aleksi HiKi HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Immonen Topias HlS 11.15 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lepistö Onni HauSi 8.20 0.00.00
2 Pohjola Ilmari HauSi 10.35 0.02.15
3 Hyvölä Onni HlS 22.02 0.13.42

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Raimovaara Leo HlS 9.55 0.00.00
2 Myöhänen Leimu HlS 13.23 0.03.28
3 Pohjola Arttu HauSi 13.39 0.03.44
4 Hyvölä Sampo HlS 15.48 0.05.53

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lepistö Elisa HauSi 15.06 0.00.00
2 Nurmiainen Elsa Rasebor 17.32 0.02.26

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mennala Venla HlS 11.19 0.00.00
2 Peltotalo Alma HlS 12.38 0.01.19
3 Kulju Silva HlS 12.40 0.01.21
Damskägg Hilda HyRa HYL -
Löyttyjärvi Marja HauSi KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malm Saara TP 8.45 0.00.00
2 Lepistö Aino HauSi 9.59 0.01.14
3 Göransson Alisa HlS 10.13 0.01.28
4 Lepistö Alina HauSi 11.10 0.02.25
5 Koskinen Kaisla SKUusi 12.08 0.03.23
6 Hiltunen Helka HlT 13.47 0.05.02
7 Rusanen Selma HauSi 15.53 0.07.08
8 Haapasalo Laura VaHa 24.52 0.16.07

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myöhänen Hulda HlS 12.47 0.00.00
2 Rusanen Senni HauSi 26.46 0.13.59
Hyvölä Anna HlS HYL -