FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tampere Games, sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 77
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Aleksi TP 14.49 0.00.00 96.43 96.43
2 Tranchand Frederic PR 14.57 0.00.08 95.39 95.39
3 Howald Severin TP 15.06 0.00.17 94.25 94.25
4 Laukkarinen Jesse RR 15.23 0.00.34 92.33 92.33
5 Koistinen Olli-Pekka HiKi 15.26 0.00.37 91.85 91.85
6 Boström Mårten SWE 15.27 0.00.38 91.57 91.57
7 Huovila Jarkko KR 15.29 0.00.40 91.19 91.19
8 Niemi Vili RR 15.35 0.00.46 90.42 90.42
8 Morrison Ross RR 15.35 0.00.46 90.42 90.42
10 Mäkelä Tuomo AngA 15.41 0.00.52 89.49 89.49
11 Suna Jussi TuMe 15.53 0.01.04 88.18 88.18
12 Muukkonen Petteri VeVe 15.55 0.01.06 87.82 87.82
13 Anttonen Antti VaajTe 15.58 0.01.09 87.37 87.37
13 Jurvakainen Tuukka VaajTe 15.58 0.01.09 87.37 87.37
15 Penttinen Topi Orient 16.03 0.01.14 86.56 86.56
16 Hirvikallio Joni Koovee 16.05 0.01.16 86.21 86.21
17 Sorvisto Juha VaajTe 16.07 0.01.18 85.86 85.86
18 Detkov Sergei Hiisi 16.08 0.01.19 85.59 85.59
19 Pohjala Johannes Hiisi 16.13 0.01.24 84.98 84.98
20 Kivelä Matti HiKi 16.14 0.01.25 84.72 84.72
21 Hämäläinen Sami MSParma 16.20 0.01.31 84.03 84.03
22 Heinaro Einari HS 16.21 0.01.32 83.77 83.77
23 Taanila Vesa IkNV 16.22 0.01.33 83.51 83.51
24 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 16.27 0.01.38 82.92 82.92
25 Sidorov Alexey AngA 16.29 0.01.40 82.58 82.58
25 Laitinen Petteri KangSK 16.29 0.01.40 82.58 82.58
27 Elo Markku AngA 16.42 0.01.53 81.17 81.17
28 Brändli Simon TP 16.45 0.01.56 80.76 80.76
28 Ahonen Jere KangSK 16.45 0.01.56 80.76 80.76
30 Sund Otto Femman 16.59 0.02.10 79.32 79.32
31 Istolahti Tuomo YKV 17.02 0.02.13 78.92 78.92
32 Efimov Roman Hiisi 17.06 0.02.17 78.45 78.45
33 Tuovinen Aleksi KuoSu 17.08 0.02.19 78.13 78.13
33 Suonpää Lasse PR 17.08 0.02.19 78.13 78.13
35 Hytönen Juho-Veikko IkNV 17.13 0.02.24 77.42 77.42
36 Taanila Henri IkNV 17.21 0.02.32 76.66 76.66
37 Halme Jussi-Elmeri TP 17.23 0.02.34 76.36 76.36
38 Taivainen Juho-Matti PelPo 17.25 0.02.36 76.05 76.05
39 Liuha Jarkko VeVe 17.26 0.02.37 75.81 75.81
40 Westerlund Juho Koovee 17.30 0.02.41 75.36 75.36
41 Itävuo Pekka Koovee 17.41 0.02.52 74.42 74.42
42 Laine Jarkko TP 17.42 0.02.53 74.19 74.19
43 Seppänen Kari-Pekka RasKa 17.51 0.03.02 73.41 73.41
44 Savolainen Eetu SiiRa 17.54 0.03.05 73.05 73.05
45 Hall Andreas HiKi 17.58 0.03.09 72.62 72.62
46 Aaltonen Vesa Brahe 18.10 0.03.21 71.67 71.67
47 Mansner Victor SV 18.26 0.03.37 70.48 70.48
48 Saarinen Mikko KangSK 18.30 0.03.41 70.07 70.07
49 Loukkalahti Vilho HiKi 18.31 0.03.42 69.85 69.85
50 Lassila Ari-Pekka Koovee 18.33 0.03.44 69.58 69.58
51 Viholainen Eeli S-JKL 18.42 0.03.53 68.87 68.87
51 Teittinen Panu KangSK 18.42 0.03.53 68.87 68.87
51 Vuorinen Lauri VeVe 18.42 0.03.53 68.87 68.87
54 Loukkalahti Marko HiKi 18.52 0.04.03 67.81 67.81
55 Lehtinen Niko LS-37 19.26 0.04.37 65.69 65.69
56 Koskinen Roope Hiisi 19.32 0.04.43 65.21 65.21
57 Lassila Juha VetU 19.45 0.04.56 64.35 64.35
58 Heiskanen Oskari KangSK 19.53 0.05.04 63.78 63.78
59 Ylikylä Petja RasKa 20.11 0.05.22 62.69 62.69
60 Saukkonen Samuli SKUusi 20.48 0.05.59 60.69 60.69
61 Blomster Daniel SV 21.02 0.06.13 59.89 59.89
62 Hämäläinen Asko KanKi 21.11 0.06.22 59.33 59.33
63 Lindstedt Matti Brahe 21.29 0.06.40 58.37 58.37
64 Ylis-Junttila Vesa HlS 21.39 0.06.50 57.79 57.79
65 Viitanen Reijo RaN 22.15 0.07.26 56.11 56.11
66 Visuri Kerkko OK77 23.09 0.08.20 53.80 53.80
67 Laasanen Lauri LaihLu 23.14 0.08.25 53.49 53.49
68 Kaataja Mikko RasKe 23.29 0.08.40 52.80 52.80
69 Viitanen Simo RaN 23.42 0.08.53 52.20 52.20
Sabo-Bar Guy Koovee HYL -
Asikainen Saku Hiisi HYL -
Simosas Otto Orient HYL -
Sainio Santeri KangSK HYL -
Junttila Tero SWE HYL -
Kari Tuomas AngA HYL -
Kymäläinen Severi TP HYL -
Lehtola Hannu KanKi HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppinen Jussi AR 15.45 0.00.00 49.40 49.40
2 Pietikäinen Aleksi SKUusi 17.29 0.01.44 42.83 42.83
3 Sainio Tuomas KangSK 20.09 0.04.24 35.72 35.72
4 Jurvakainen Atte S-JKL 20.52 0.05.07 33.09 33.09
5 Penttilä Eero HlS 21.40 0.05.55 30.52 30.52

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Eerola Teemu TP 13.31 0.00.00 54.97 54.97
2 Mustajoki Taavi TP 14.18 0.00.47 51.36 51.36
3 Vesterinen Arttu TP 14.59 0.01.28 48.44 48.44
4 Pitkänen Konsta TP 15.00 0.01.29 47.82 47.82
5 Visuri Ilari OK77 15.19 0.01.48 46.27 46.27
6 Lilja Juha TP 15.38 0.02.07 44.78 44.78
7 Kaitola Iiro RasKe 15.59 0.02.28 43.27 43.27
8 Saarnijoki Miska TP 16.57 0.03.26 40.29 40.29
9 Kauppi Akseli EE 17.39 0.04.08 38.21 38.21
10 Laakso Ville Keihäs 18.01 0.04.30 36.96 36.96
11 Niemi Oskari LappRi 19.04 0.05.33 34.47 34.47
12 Kaitola Lauri RasKe 19.11 0.05.40 33.82 33.82
13 Saukkonen Eemeli Pihkan 19.34 0.06.03 32.72 32.72
14 Hirvonen Julius EE 25.44 0.12.13 24.54 24.54

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laine Kalle KauKa 16.06 0.00.00 57.16 57.16
2 Hakkarainen Tuomas EsAk 17.20 0.01.14 51.50 51.50
3 Rantanen Vesa Koovee 17.29 0.01.23 49.48 49.48
4 Vainio Mikko Koovee 18.03 0.01.57 46.39 46.39
5 Vallittu Juha JRV 18.55 0.02.49 42.81 42.81
Mattila Mikael ViRuS HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Ilkka HS 12.55 0.00.00 61.23 61.23
2 Kajarinne Petri KeuKi 13.36 0.00.41 57.67 57.67
3 Hytönen Harri RaVa 14.07 0.01.12 55.10 55.10
4 Liljeström Kimmo HS 14.58 0.02.03 51.53 51.53
5 Tuokko Esa MSParma 15.23 0.02.28 49.70 49.70
6 Lepo Jari VaHa 15.28 0.02.33 49.01 49.01
7 Jonkka Jari RasKa 15.48 0.02.53 47.56 47.56
8 Kämäräinen Sami L-US 15.51 0.02.56 46.99 46.99
9 Myllykoski Pekka S-JKL 16.02 0.03.07 46.04 46.04
10 Venäläinen Toni VaHa 16.36 0.03.41 44.07 44.07
11 Konttila Janne Koovee 16.40 0.03.45 43.50 43.50
12 Kleemola Jari PertPe 17.07 0.04.12 41.97 41.97
13 Maasilta Tommi RaVa 17.19 0.04.24 41.11 41.11
14 Välkki Antti Koovee 17.28 0.04.33 40.38 40.38
15 Hänninen Marko RaPi 18.27 0.05.32 37.87 37.87
16 Kokko Tarmo TarpSu 19.48 0.06.53 34.95 34.95
17 Rinne Tomi PunKu 22.37 0.09.42 30.31 30.31
18 Kivelä Tuomas Raus 22.52 0.09.57 29.69 29.69
19 Hiltula Hannu PudU 23.56 0.11.01 28.09 28.09

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Timo Koovee 14.00 0.00.00 53.91 53.91
2 Ylikangas Esko RasKu 14.30 0.00.30 51.08 51.08
3 Ruuska Vesa KangSK 15.44 0.01.44 46.18 46.18
4 Hirvonen Petri EE 16.20 0.02.20 43.61 43.61
5 Malmlund Heikki Koovee 16.48 0.02.48 41.56 41.56
6 Laasanen Juha LaihLu 17.00 0.03.00 40.24 40.24
7 Savela Pauli RR 19.09 0.05.09 34.98 34.98
8 Salmia Teppo TarpSu 20.37 0.06.37 31.81 31.81
9 Kanko Jari Koovee 23.34 0.09.34 27.22 27.22

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiljunen Pekka AnttU 11.38 0.00.00 56.98 56.98
2 Kiviniitty Jyrki HS 12.29 0.00.51 52.22 52.22
3 Lammi Mika LaJy 12.36 0.00.58 50.86 50.86
4 Elo Jussi LaJy 12.42 0.01.04 49.59 49.59
5 Ala-Sankila Jari Eräp 13.38 0.02.00 45.38 45.38
6 Lehtinen Jukka AR 14.17 0.02.39 42.54 42.54
7 Ala-Mäyry Pekka Koovee 14.48 0.03.10 40.31 40.31
8 Toivonen Jari EE 15.13 0.03.35 38.48 38.48
9 Liukkonen Jari IHR 15.41 0.04.03 36.63 36.63
Savikko Olli TarpSu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 10.32 0.00.00 60.83 60.83
2 Rantio Jukka-Pekka HauSi 12.35 0.02.03 50.52 50.52
3 Pulkkinen Pekka JoKu 12.39 0.02.07 49.85 49.85
4 Granholm Tommi Koovee 13.12 0.02.40 47.39 47.39
5 Kukonlehto Kyösti VaHa 13.23 0.02.51 46.36 46.36
6 Malinen Jouko HS 13.30 0.02.58 45.59 45.59
7 Järvinen Jari HlT 13.59 0.03.27 43.65 43.65
8 Jurvakainen Jari S-JKL 14.15 0.03.43 42.48 42.48
9 Leppälä Martti HlS 14.44 0.04.12 40.74 40.74
10 Liukkonen Juha HiKi 14.46 0.04.14 40.31 40.31
10 Niemi Kari-Veli LappRi 14.46 0.04.14 40.31 40.31
12 Laukka John RaVa 14.48 0.04.16 39.53 39.53
13 Numminen Mikko EE 15.34 0.05.02 37.26 37.26
14 Liimatainen Heikki RiSu 15.47 0.05.15 36.43 36.43
15 Papinsaari Kari KangSK 15.56 0.05.24 35.77 35.77
16 Jalanto Esko KangSK 16.23 0.05.51 34.48 34.48
17 Kosonen Hannu ORa 16.32 0.06.00 33.86 33.86
18 Tolonen Juha Hanka 21.00 0.10.28 26.42 26.42
19 Kangasmäki Esa SuJu 25.15 0.14.43 21.77 21.77
Aasla Hannu Koovee HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jyväsjärvi Tapio Eräp 14.01 0.00.00 54.20 54.20
2 Sani Mikko HU-46 14.15 0.00.14 52.64 52.64
3 Liukkala Pekka HauSi 14.46 0.00.45 50.16 50.16
4 Nyberg Henry Orient 16.58 0.02.57 43.10 43.10
5 Pulkkinen Erkki RaLu 17.52 0.03.51 40.39 40.39
6 Lind Sune Falken 19.26 0.05.25 36.65 36.65
7 Paikkala Jarmo Jyry 19.44 0.05.43 35.61 35.61
8 Salminen Esko SuSi 20.00 0.05.59 34.66 34.66
9 Terävä Seppo XYZ 20.19 0.06.18 33.65 33.65
10 Ahlqvist Hannu Raus 21.17 0.07.16 31.68 31.68
11 Lylynperä Jarmo SuSe 21.52 0.07.51 30.40 30.40
Udd Esko LänRa HYL -
Sane Kari HS HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rapakko Timo SuSi 14.24 0.00.00 47.11 47.11
2 Leino Tapio HS 14.41 0.00.17 45.21 45.21
3 Jokinen Pentti KanSu 14.43 0.00.19 44.12 44.12
4 Liljeström Åge HS 15.35 0.01.11 40.74 40.74
5 Keränen Kauko UrjU 16.33 0.02.09 37.48 37.48
6 Huhta Tapani KangSK 16.36 0.02.12 36.49 36.49
7 Halkosaari Severi NiS 17.34 0.03.10 33.65 33.65
Pusa Raimo ViRuS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivula Keijo HyRa 10.12 0.00.00 42.36 42.36
2 Jonkka Arvo RasKa 11.34 0.01.22 36.24 36.24
3 Jokinen Juhani MaMa 11.51 0.01.39 34.28 34.28
4 Jalkanen Erkki VaHa 12.29 0.02.17 31.50 31.50
5 Lampi Eero PäijRa 13.01 0.02.49 29.21 29.21
6 Jylhä Keijo JRV 15.37 0.05.25 23.52 23.52

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Erkkilä Olavi HlS 12.57 0.00.00 38.96 38.96
2 Paavola Seppo EE 13.59 0.01.02 34.27 34.27
3 Salminen Pertti HlS 24.24 0.11.27 18.61 18.61
Rantala Heikki EE HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pyökäri Antero RaPi 17.19 0.00.00
2 Laurila Pertti EsSu 22.14 0.04.55

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mustonen Ossi TP 13.06 0.00.00
2 Hänninen Eetu RaPi 15.11 0.02.05
3 Nykänen Tomi LamSä 15.15 0.02.09
4 Marttila Otso KangSK 17.21 0.04.15
5 Laakso Eemeli Keihäs 17.49 0.04.43
Mustajoki Tiitus TP HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksa Antti-Jussi TarpSu 13.33 0.00.00
2 Laasanen Matti LaihLu 14.28 0.00.55
3 Väliharju Joonas TP 16.02 0.02.29
4 Lahtinen Aleksi TP 20.57 0.07.24
5 Raivio Sampo-Tapio S-JKL 22.16 0.08.43

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivelä Eemeli KangSK 11.04 0.00.00
2 Aumo Oskari Keihäs 11.55 0.00.51
3 Takala Heikki TP 12.50 0.01.46
4 Kivelä Valtteri KangSK 14.03 0.02.59
5 Huhtala Jyri Eräp 15.16 0.04.12
6 Raitanen Konsta TP 15.20 0.04.16
7 Kupiainen Tuukka Koovee 16.34 0.05.30
8 Mäenpää Veikko Koovee 18.58 0.07.54
9 Rantala Valtteri Keihäs 19.55 0.08.51

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hänninen Lauri RaPi 10.28 0.00.00
2 Ruoranen Aleksi HlT 14.05 0.03.37
3 Haavisto Elias KyRa 16.17 0.05.49

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mähönen Veeti TP 11.12 0.00.00
2 Väliharju Ville TP 13.19 0.02.07
3 Kupiainen Topias Koovee 27.33 0.16.21

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankaanpää Juha LaihLu 11.30 0.00.00
2 Pajunen Jarmo EE 14.39 0.03.09

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Joensuu Marttiina Pohjant 13.50 0.00.00 88.07 88.07
2 Närhi Anna SWE 13.56 0.00.06 87.04 87.04
3 Järveläinen Julia Femman 14.06 0.00.16 85.62 85.62
4 Sianoja Maija MSParma 14.25 0.00.35 83.35 83.35
5 Valonen Hanna RR 14.28 0.00.38 82.68 82.68
6 Kaskinen Mira RasKa 14.32 0.00.42 81.92 81.92
7 Istolahti Tiia MSParma 14.44 0.00.54 80.44 80.44
8 Wennman Heini Pohjant 14.51 0.01.01 79.43 79.43
9 Patana Jenny HiKi 15.06 0.01.16 77.75 77.75
10 Mörsky Sonja KeuKi 15.13 0.01.23 76.79 76.79
11 Hulkkonen Johanna SKUusi 15.14 0.01.24 76.34 76.34
12 Nurmela Sari VeVe 15.23 0.01.33 75.24 75.24
13 Niittynen Miia Koovee 15.27 0.01.37 74.55 74.55
13 Efimova Natalia Hiisi 15.27 0.01.37 74.55 74.55
15 Borisova Daria Hiisi 15.39 0.01.49 72.89 72.89
16 Kohonen Maiju RaN 15.44 0.01.54 72.16 72.16
17 Kauppila Sanna AngA 15.45 0.01.55 71.73 71.73
18 Andelin Sanna LaTa 15.47 0.01.57 71.22 71.22
19 Papinsaari Heini KangSK 15.53 0.02.03 70.43 70.43
20 Kyrölä Sonja TP 15.56 0.02.06 69.86 69.86
21 Lindholm Sara Raseborg 16.29 0.02.39 67.19 67.19
22 Jurvakainen Vuokko S-JKL 16.33 0.02.43 66.59 66.59
23 Kuusela Tuija RasKa 16.40 0.02.50 65.79 65.79
24 Lylynperä Kaisa TuS 16.44 0.02.54 65.20 65.20
25 Paunonen Tuuli Koovee 16.49 0.02.59 64.54 64.54
26 Autio Päivi Hiisi 16.51 0.03.01 64.09 64.09
27 Määttä Suvi TP 16.54 0.03.04 63.57 63.57
28 Ahonen Laura KangSK 17.27 0.03.37 61.25 61.25
29 Vuorenpää Sanna JRV 17.56 0.04.06 59.29 59.29
30 Norrgrann Saara PR 18.07 0.04.17 58.38 58.38
31 Raitoharju Jenni RaLu 20.46 0.06.56 50.67 50.67
32 Grahn Elina NOK 21.03 0.07.13 49.72 49.72
Kymäläinen Sanni TP HYL -
Kilpeläinen Elina VeVe HYL -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mikkolainen Päivi VaHa 15.11 0.00.00 47.19 47.19
2 Seppänen Suvi-Maria RasKa 15.55 0.00.44 43.67 43.67
3 Rauhala Teija KyRa 16.15 0.01.04 41.45 41.45
4 Äijälä Tiina KangSK 16.37 0.01.26 39.24 39.24
5 Liuha Elina SuSe 17.23 0.02.12 36.27 36.27
6 Nykänen Sanna AR 20.43 0.05.32 29.40 29.40

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haavisto Emmi TuS 13.16 0.00.00 61.57 61.57
2 Österman Lilja TuS 13.26 0.00.10 59.29 59.29
3 Ylikangas Tiia RasKu 13.42 0.00.26 56.65 56.65
4 Kotkajuuri Anna KangSK 14.27 0.01.11 52.29 52.29
5 Toivanen Pinja RaN 15.43 0.02.27 46.78 46.78
6 Kanko Ruut Koovee 16.33 0.03.17 43.19 43.19
7 Jalanto Essi KangSK 16.48 0.03.32 41.33 41.33

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tolonen Mirabella RR 13.32 0.00.00 48.23 48.23
2 Holmberg Laura RasKa 14.34 0.01.02 43.69 43.69
3 Kaitola Iina RasKe 14.47 0.01.15 41.95 41.95
4 Riitaoja Emilia IkNV 16.30 0.02.58 36.59 36.59
5 Mikkola Heidi KanSu 16.39 0.03.07 35.28 35.28
6 Raivio Venla-Lyydia S-JKL 18.27 0.04.55 30.96 30.96
Aaltonen Katariina HS HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aho Susanna Hiisi 13.48 0.00.00 47.50 47.50
2 Nurminen Jutta VaHa 13.51 0.00.03 46.54 46.54
3 Haavisto Alli TuS 15.46 0.01.58 40.19 40.19
4 Salmia Tuuli TarpSu 17.49 0.04.01 34.95 34.95
5 Kokko Mimmu TarpSu 18.38 0.04.50 32.83 32.83
6 Kirveskari Eini TP 18.48 0.05.00 31.96 31.96
7 Kallio Fanni Keihäs 20.19 0.06.31 29.04 29.04
8 Heikinmäki Maija LaihLu 21.21 0.07.33 27.12 27.12
9 Piippo Eveliina KangSK 21.23 0.07.35 26.57 26.57
10 Pelkonen Nelle RaN 28.54 0.15.06 19.28 19.28

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lauronen Sirkka-Liisa AR 12.35 0.00.00 58.34 58.34
2 Muukkonen Eveliina KangSK 13.02 0.00.27 54.91 54.91
3 Salonen Kirsi AR 15.39 0.03.04 44.56 44.56
4 Kleemola Katri PertPe 16.17 0.03.42 41.70 41.70
5 Mäki-Laurila Anne PunKu 16.47 0.04.12 39.36 39.36
6 Tuomisto Elisa KyRa 17.07 0.04.32 37.52 37.52
7 Rinne Tuuli PunKu 17.37 0.05.02 35.42 35.42

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Klemetti Tarja LipTa 18.57 0.00.00
2 Pyökäri-Hänninen Katariin RaPi 30.42 0.11.45

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 13.39 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Järvinen Tuija HlT 16.35 0.00.00 52.10 52.10
2 Jalanto Terttu KangSK 18.04 0.01.29 46.80 46.80
3 Laurila Saija KangSK 18.30 0.01.55 44.70 44.70
4 Pulkkinen Arja JoKu 18.40 0.02.05 43.31 43.31
5 Palmi Kirre IkNV 19.41 0.03.06 40.13 40.13
6 Koivuniemi Leena RaN 20.03 0.03.28 38.48 38.48
7 Mäkelä Anja RiSu 20.13 0.03.38 37.24 37.24
8 Annila Heli Koovee 24.12 0.07.37 30.35 30.35

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Marjo Hiisi 14.41 0.00.00 52.63 52.63
2 Liimatainen Raili RiSu 15.29 0.00.48 48.66 48.66
3 Mikkolainen Mirja VaHa 15.40 0.00.59 46.86 46.86
4 Korpio Aulikki VaHa 19.11 0.04.30 37.26 37.26
5 Kairamo Kristiina HiKi 19.22 0.04.41 35.91 35.91
6 Toivanen Tuula RaN 21.23 0.06.42 31.62 31.62
7 Papinsaari Sirpa KangSK 21.25 0.06.44 30.67 30.67

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Arja VaHa 15.30 0.00.00 51.32 51.32
2 Lavikainen Pirjo KangSK 16.34 0.01.04 45.62 45.62
3 Laukkanen Kirsti HlT 21.55 0.06.25 32.67 32.67
4 Ahlqvist Kristiina Raus 23.29 0.07.59 28.79 28.79

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Venäläinen Kaija VaHa 18.48 0.00.00
2 Törrö Maria-Leena VaHa 26.01 0.07.13

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jalkanen Marke VaHa 18.35 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Äijälä Maija KangSK 20.39 0.00.00

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nieminen Sole JRV 27.20 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Kaisa TP 20.27 0.00.00
2 Roihupalo Pinja PirHi 23.21 0.02.54
Leinamo Reetta Keihäs HYL -
Penttilä Anne HlS HYL -
Yli-Hietanen Saara TP HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylikangas Pinja HimU 14.32 0.00.00
2 Niemelä Hilla Koovee 15.03 0.00.31
3 Mäenpää Maija Keihäs 16.58 0.02.26
4 Kokkinen Ella JRV 17.14 0.02.42
5 Mustonen Salla TP 17.36 0.03.04

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Tessa TarpSu 9.24 0.00.00
2 Leppänen Netta Keihäs 11.37 0.02.13
3 Tikkakoski Ilona TP 12.21 0.02.57
4 Yli-Hietanen Silja TP 12.29 0.03.05
5 Leinamo Sonja Keihäs 13.52 0.04.28
6 Ylipulli Veera VaaSu 13.56 0.04.32
7 Pesu Vilma TP 14.06 0.04.42
8 Mustajoki Villa TP 14.22 0.04.58
9 Koskensalo Susanna IkNV 14.54 0.05.30
10 Simola Rita PirHi 16.08 0.06.44
11 Savisaari Outi TP 16.32 0.07.08

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pukkila Anna TP 14.34 0.00.00

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Hetta Koovee 14.18 0.00.00
2 Takala Kaisa TP 20.11 0.05.53

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinamo Tuomas Keihäs 8.39 0.00.00
2 Säilä Antte TP 12.25 0.03.46

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Topias SKUusi 7.43 0.00.00
2 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 8.18 0.00.35
3 Lahikainen Aaro TP 9.02 0.01.19
4 Saarikko Sami TP 9.47 0.02.04
5 Vaasvainio Verneri TP 10.30 0.02.47
6 Sivonen Miro TP 11.18 0.03.35
7 Verho Elmeri TP 15.59 0.08.16
8 Simola Jere PirHi 17.01 0.09.18
9 Lehti Elmeri Koovee 20.38 0.12.55

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Valio Salla TP 8.08 0.00.00
2 Yli-Futka Amanda ValSu 9.18 0.01.10
3 Laakso Elmiina Keihäs 9.28 0.01.20
4 Schmidt Emilia TP 10.25 0.02.17
5 Yliaho Iiris Koovee 12.44 0.04.36
6 Hossi Emma TP 14.01 0.05.53
7 Lahtinen Hanna TP 14.40 0.06.32
8 Roihupalo Silja PirHi 17.00 0.08.52

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laine Nella Keihäs 9.52 0.00.00
2 Ojala Linnea Keihäs 11.56 0.02.04
3 Kankaanpää Aino LaihLu 12.11 0.02.19
4 Myllykoski Pihla TP 12.57 0.03.05
5 Lantelankallio Aino-Linnea TP 13.32 0.03.40
6 Sieranta Emilia TP 13.40 0.03.48
7 Kulju Eevi Keihäs 14.03 0.04.11
8 Viitanen Olivia RaN 17.23 0.07.31
9 Alakoski Siiri TP 20.17 0.10.25