FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
XIX Mikonpäivän Sprinttisuunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koistinen Olli-Pekka HiKi 14.12 0.00.00 88.81 89.00
2 Hramov Andrei Hiisi 14.30 0.00.18 86.57 86.77
3 Huovila Jarkko KR 14.41 0.00.29 85.10 85.29
4 Kari Tuomas AngA 14.55 0.00.43 83.39 83.57
5 Itävuo Pekka Koovee 15.02 0.00.50 82.36 82.54
6 Senttula Tuukka S-JKL 15.11 0.00.59 81.17 81.35
7 Ahonen Jere KangSK 15.18 0.01.06 80.17 80.35
8 Sorsa Lauri HiKi 15.24 0.01.12 79.28 79.46
8 Hubácek Michal Koovee 15.24 0.01.12 79.28 79.46
10 Mieskoski Kimmo RaLu 15.46 0.01.34 76.71 76.88
11 Viitasaari Toni-Antti KoS 15.56 0.01.44 75.55 75.72
12 Vanhanen Konsta Pohjant 16.16 0.02.04 73.65 73.81
13 Sorsa Perttu HiKi 16.18 0.02.06 73.15 73.31
14 Kulagin Artur HS 16.20 0.02.08 72.65 72.81
15 Laine Jarkko TP 16.28 0.02.16 71.71 71.87
16 Sychev Maxim Hiisi 16.37 0.02.25 70.72 70.87
17 Ylikylä Petja RasKa 16.40 0.02.28 70.16 70.32
18 Salo Markus PunKu 16.42 0.02.30 69.68 69.83
19 Annila Petri Koovee 16.45 0.02.33 69.13 69.28
20 Snellman Tomas RaLu 16.48 0.02.36 68.58 68.73
21 Kuutti Veli-Pekka PertPe 16.54 0.02.42 67.84 67.99
22 Ylipulli Eero LapVi 17.09 0.02.57 66.51 66.66
23 Nurminen Ilkka HS 17.16 0.03.04 65.73 65.88
24 Kivelä Tuomo KangSK 17.33 0.03.21 64.34 64.49
25 Melin Christoffer Falken 18.03 0.03.51 62.24 62.38
26 Kaataja Mikko RasKe 19.18 0.05.06 57.91 58.04
27 Savonen Timo HlS 19.59 0.05.47 55.65 55.77
28 Raitoharju Matti RaLu 20.13 0.06.01 54.72 54.84
29 Koivusalo Riku RasKa 21.02 0.06.50 52.32 52.44
30 Kankaanpää Juha LaihLu 21.41 0.07.29 50.49 50.60
31 Wiik Peter NOK 25.01 0.10.49 43.53 43.63
Vuorinen Lauri VeVe HYL -
Laukkarinen Jesse RR HYL -
Elo Markku AngA HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarinen Mikko KangSK 14.52 0.00.00 59.87 66.76
2 Lehtonen Eero UlvUra 15.11 0.00.19 57.64 64.28
3 Laine Kalle KauKa 15.17 0.00.25 56.30 62.78
4 Heinäaro Petri HyRa 15.28 0.00.36 54.67 60.97
5 Mäntytörmä Jani Keihäs 15.58 0.01.06 52.03 58.02
6 Rantanen Vesa Koovee 16.06 0.01.14 50.68 56.51
7 Ristimäki Tapio Keihäs 16.34 0.01.42 48.35 53.92
8 Vallittu Juha JRV 16.49 0.01.57 46.75 52.14
9 Mattila Mikael ViRuS 16.55 0.02.03 45.60 50.85
10 Taini Juha JRV 18.10 0.03.18 41.64 46.44

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hemminki Jukka RaJu 12.55 0.00.00 58.70 66.43
2 Lauronen Petteri Lynx 13.06 0.00.11 57.33 64.89
3 Hytönen Harri RaVa 13.36 0.00.41 54.70 61.91
4 Mamia Tero Koovee 13.52 0.00.57 53.14 60.14
5 Uusitalo Tero EsAk 13.54 0.00.59 52.50 59.42
6 Laine Heikki IkNV 14.00 0.01.05 51.62 58.42
7 Maasilta Tommi RaVa 14.02 0.01.07 50.99 57.70
8 Luoma Mikko UlvUra 14.37 0.01.42 48.47 54.85
9 Konttila Janne Koovee 14.38 0.01.43 47.93 54.24
10 Kleemola Jari PertPe 14.39 0.01.44 47.39 53.63
11 Arola Pertti Rasti88 14.41 0.01.46 46.80 52.96
12 Riikonen Jarno KangSK 15.46 0.02.51 43.13 48.81
13 Vainionpää Jukka RaJu 16.36 0.03.41 40.54 45.87
14 Venäläinen Toni VaHa 16.37 0.03.42 40.07 45.34
14 Kuusisto Seppo Koovee 16.37 0.03.42 40.07 45.34
16 Jonkka Jari RasKa 17.46 0.04.51 36.67 41.50
17 Välkki Antti Koovee 19.36 0.06.41 32.88 37.21

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 10.30 0.00.00 55.05 50.53
2 Koski Timo Koovee 10.50 0.00.20 52.89 48.54
3 Viitanen Reijo RaN 11.09 0.00.39 50.93 46.75
4 Lautamäki Asko HlS 12.07 0.01.37 46.45 42.63
5 Reinikka Timo VaaSu 12.12 0.01.42 45.71 41.95
6 Ruokola Ilkka RaJu 12.19 0.01.49 44.86 41.18
7 Nurmo Mika PunKu 12.20 0.01.50 44.39 40.74
8 Hauhia Teemu RasKu 12.21 0.01.51 43.92 40.31
9 Joutsensaari Jarmo KangSK 12.26 0.01.56 43.21 39.66
10 Julkunen Tero LHR 12.52 0.02.22 41.36 37.96
11 Rontu Jari AngA 13.23 0.02.53 39.38 36.15
12 Hirvonen Petri EE 13.31 0.03.01 38.62 35.44
13 Aaltonen Jukka HlS 13.58 0.03.28 37.01 33.97
14 Savela Pauli RR 15.02 0.04.32 34.04 31.24
15 Ojanen Juha HyRa 15.12 0.04.42 33.33 30.59
16 Vehkalahti Harri IkNV 15.37 0.05.07 32.12 29.48
17 Lahdenmäki Pertti UlvUra 23.01 0.12.31 21.57 19.80
Tanhua Heikki PäijRa HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Timo VaHa 12.06 0.00.00 49.95 51.85
2 Kiviniitty Jyrki HS 12.28 0.00.22 47.76 49.57
3 Lammi Mika LaJy 13.03 0.00.57 44.93 46.63
4 Ala-Mäyry Pekka Koovee 13.07 0.01.01 44.01 45.68
5 Hietanen Ari InkTe 13.28 0.01.22 42.19 43.79
6 Elo Jussi LaJy 13.36 0.01.30 41.11 42.67
7 Lehto Juha NaTe 13.45 0.01.39 40.00 41.52
8 Heinonen Kari AngA 14.07 0.02.01 38.32 39.78
9 Melender Jyrki RaJu 14.33 0.02.27 36.56 37.95
10 Vuorinen Hannu KyS 14.36 0.02.30 35.81 37.17
11 Raivio Arto S-JKL 17.07 0.05.01 30.02 31.16

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppainen Jukka KaSu 11.38 0.00.00 43.15 45.25
2 Laine Markku MU 13.36 0.01.58 35.53 37.26
3 Laaksonen Lasse SuSi 14.31 0.02.53 31.99 33.54
4 Numminen Mikko EE 16.50 0.05.12 26.47 27.75
Granholm Tommi Koovee HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 12.16 0.00.00 51.86 57.31
2 Ovaska Ari EE 12.57 0.00.41 48.51 53.61
3 Turku Vesa HS 13.41 0.01.25 45.33 50.09
4 Laine Harri KauKa 13.44 0.01.28 44.58 49.27
5 Aherto Jorma LS-37 14.01 0.01.45 43.11 47.65
6 Pietilä Pekka KangSK 14.06 0.01.50 42.29 46.74
7 Sane Kari HS 14.23 0.02.07 40.91 45.21
8 Pulkkinen Erkki RaLu 14.26 0.02.10 40.22 44.45
9 Ylikoski Erkki KanSu 14.29 0.02.13 39.53 43.69
10 Ahlqvist Hannu Raus 15.45 0.03.29 35.84 39.62
11 Nevala Jorma RaN 15.46 0.03.30 35.30 39.02
12 Nyberg Henry Orient 16.07 0.03.51 34.04 37.62
13 Lesnikov Stanislav RUS 18.45 0.06.29 28.84 31.87

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Halkosaari Severi NiS 17.28 0.00.00 35.97 42.20
2 Harju Hannu EsSu 18.39 0.01.11 32.42 38.04
3 Huhta Tapani KangSK 20.08 0.02.40 28.87 33.86
4 Eklund Rolf HS 21.01 0.03.33 26.53 31.13
5 Aho Olavi HS 23.17 0.05.49 22.94 26.91

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lampi Eero PäijRa 13.46 0.00.00 31.10 37.23
2 Jylhä Keijo JRV 14.33 0.00.47 28.32 33.91
3 Helminen Pentti JRV 15.13 0.01.27 26.03 31.16
Jalkanen Erkki VaHa HYL -
Paavola Vesa EE HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nisula Alpo Eräp 15.15 0.00.00 33.68 36.82
2 Paavola Seppo EE 15.32 0.00.17 31.42 34.35
3 Hakala Rauno EE 38.01 0.22.46 12.16 13.29
Rantala Heikki EE HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rintala Niku TeuRi 12.51 0.00.00 65.24 67.59
2 Puranen Konsta TP 14.06 0.01.15 58.99 61.12
3 Hiidenhovi Aleks MSParma 14.07 0.01.16 58.45 60.56
4 Korhonen Miikka TP 14.28 0.01.37 56.58 58.62
5 Mustajoki Taavi TP 14.31 0.01.40 55.93 57.94
6 Pitkänen Konsta TP 14.38 0.01.47 55.03 57.01
7 Vesterinen Arttu TP 14.41 0.01.50 54.39 56.35
8 Westerlund Otso Koovee 14.44 0.01.53 53.76 55.70
9 Mähönen Vili TP 15.02 0.02.11 52.25 54.13
10 Ahola Mikko KangSK 15.21 0.02.30 50.74 52.57
11 Nokka Atte Rasti88 15.24 0.02.33 50.14 51.95
12 Hemminki Joni RaJu 15.41 0.02.50 48.81 50.57
13 Lammi Antti Koovee 16.03 0.03.12 47.29 48.99
14 Mäkinen Tuukka Hiisi 16.14 0.03.23 46.34 48.02
15 Hakola Matti KangSK 16.37 0.03.46 44.88 46.50
16 Kauppi Akseli EE 16.56 0.04.05 43.65 45.22
17 Ojanen Joonas HyRa 18.39 0.05.48 39.27 40.69
18 Vainionpää Rasmus RaJu 21.03 0.08.12 34.48 35.73
19 Hölttä Santeri HyRa 21.33 0.08.42 33.38 34.58
Hauhia Ilari RaJu HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontio Kimmo KangSK 13.11 0.00.00
2 Koivuniemi Sakari RaN 13.27 0.00.16
3 Oksanen Teemu IkNV 13.42 0.00.31
4 Viilo Lasse TP 13.51 0.00.40
5 Arola Topias PR 14.15 0.01.04
6 Rautio Mikael EsSu 14.16 0.01.05
6 Mustonen Ossi TP 14.16 0.01.05
8 Julkunen Akseli LHR 14.26 0.01.15
9 Leonsaari Juho KangSK 14.27 0.01.16
10 Pohja Eetu Koovee 14.47 0.01.36
11 Vehkalahti Kalle L-LL 14.53 0.01.42
12 Rötsä Eero TP 15.09 0.01.58
13 Keronen Leevi TP 15.22 0.02.11
14 Mustajoki Tiitus TP 15.57 0.02.46
15 Kesti Erik RasKa 17.54 0.04.43
16 Helminen Topias Eräp 18.28 0.05.17
17 Marttila Otso KangSK 18.57 0.05.46
18 Laakso Eemeli Keihäs 19.44 0.06.33
19 Lehtimäki Janne Hiisi 20.02 0.06.51
20 Vähtäri Olli RasKa 20.18 0.07.07
Nokka Vesa Rasti88 HYL -
Niemensivu Timi RaLu HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matinheikki Leo TP 11.57 0.00.00
2 Raitola Sami Lynx 12.09 0.00.12
3 Haanpää Klaus PR 12.11 0.00.14
4 Lepistö Oskari MSParma 12.27 0.00.30
5 Kallio Matti SKUusi 12.48 0.00.51
6 Piippo Emil KangSK 12.49 0.00.52
7 Toivonen Vilhelm KangSK 12.55 0.00.58
8 Aho Ilmari VaHa 13.27 0.01.30
9 Kinnala Kalle TuS 13.30 0.01.33
9 Oksa Antti-Jussi TarpSu 13.30 0.01.33
11 Sinervä Onni TuS 13.44 0.01.47
12 Aaltonen Lauri HyRa 13.47 0.01.50
13 Schüle Joel Koovee 13.58 0.02.01
14 Rissanen Antti TP 14.01 0.02.04
15 Väliharju Joonas TP 14.12 0.02.15
16 Lehtimäki Juho RaLu 14.36 0.02.39
17 Lohtander Aleksi RaLu 14.42 0.02.45
18 Hemminki Niko RaJu 15.17 0.03.20
19 Willman Pyry RasKa 15.24 0.03.27
20 Takala Jaakko TP 15.30 0.03.33
21 Anttila Pyry KangSK 15.40 0.03.43
22 Jutila Pietu RasKa 16.23 0.04.26
23 Pulkkinen Samuli KyRa 17.11 0.05.14
24 Hirvilammi Kalle AuVa 17.46 0.05.49
25 Hautakangas Nuuti HyRa 17.51 0.05.54
Laitinen Vertti Koovee HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppä Touko TuS 10.05 0.00.00
2 Ekström Niklas MSParma 10.19 0.00.14
3 Syrjälä Niilo LHR 10.28 0.00.23
4 Salonen Seeti VaHa 11.07 0.01.02
5 Konttila Akseli Koovee 11.09 0.01.04
6 Mustajoki Olli TP 12.03 0.01.58
7 Rousku Samuli MSParma 12.38 0.02.33
8 Reiman Antti AngA 13.03 0.02.58
9 Ahola Topias KangSK 13.08 0.03.03
10 Olkkonen Vili KangSK 13.11 0.03.06
11 Kolkkala Vertti MSParma 13.17 0.03.12
12 Aaltio Eerik VaHa 13.21 0.03.16
13 Aumo Oskari Keihäs 13.48 0.03.43
14 Koskinen Eemil RaN 13.52 0.03.47
15 Pasanen Aapo RaJu 14.09 0.04.04
16 Salo Kasperi PunKu 14.12 0.04.07
17 Kivelä Eemeli KangSK 14.15 0.04.10
18 Viilo Tommi TP 15.00 0.04.55
19 Kivelä Valtteri KangSK 15.14 0.05.09
20 Nolvi Joona RasKa 15.20 0.05.15
21 Halme Eemeli TP 15.26 0.05.21
22 Boman Leevi Koovee 15.51 0.05.46
23 Nieminen Juho TP 16.20 0.06.15
23 Kuusisto Mikko AngA 16.20 0.06.15
25 Alajoutsi Jasper Koovee 16.39 0.06.34
26 Lahdenmäki Veeti UlvUra 16.47 0.06.42
27 Tiirikainen Ville UlvUra 16.49 0.06.44
28 Valkolehto Tommi RaN 16.50 0.06.45
29 Brysch Erik MSParma 18.06 0.08.01
30 Lahti Valtteri RasKa 18.25 0.08.20
31 Lehtimäki Eerik RaLu 18.52 0.08.47
32 Willman Iivari RasKa 19.57 0.09.52
33 Huisko Esa MSParma 22.43 0.12.38
34 Koivu Juho UlvUra 30.50 0.20.45
Salonen Visa Koovee HYL -
Lautamäki Matias HlS HYL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 9.34 0.00.00
2 Ruuskanen Tuomas MU 10.31 0.00.57
3 Takala Heikki TP 11.25 0.01.51
4 Kaukinen Mikael RaN 11.33 0.01.59
5 Rantala Valtteri Keihäs 12.38 0.03.04
6 Alajoutsi Oliver Koovee 12.44 0.03.10
7 Schüle Oliver Koovee 12.46 0.03.12
8 Raitanen Konsta TP 13.00 0.03.26
9 Isokallio Lauri RaN 13.19 0.03.45
10 Mäenpää Matias TP 13.27 0.03.53
11 Lehtiniemi Eino RaN 13.53 0.04.19
12 Suurnäkki Elias KS 14.16 0.04.42
13 Vehkalahti Anton IkNV 14.36 0.05.02
14 Konttinen Markus RaJu 14.50 0.05.16
15 Kupiainen Tuukka Koovee 15.18 0.05.44
16 Yliaho Joona Koovee 15.49 0.06.15
17 Tukiainen Otso TP 15.58 0.06.24
18 Nieminen Lauri VaHa 16.22 0.06.48
19 Tukiainen Jyry TP 16.29 0.06.55
20 Purimo Jesse OrPo 17.07 0.07.33
21 Ahoniemi Rasmus HyRa 18.45 0.09.11
22 Mäenpää Veikko Koovee 19.02 0.09.28
23 Pelkonen Valle RaN 19.07 0.09.33
24 Karjalainen Akseli PäijRa 19.43 0.10.09
25 Ahola Tuomas KangSK 20.25 0.10.51
26 Ojansivu Oula Koovee 22.55 0.13.21
27 Liuksiala Waltteri KyRa 26.33 0.16.59
Rautio Iiro Koovee HYL -
Maasilta Aapo RaVa HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Elmeri LHR 10.08 0.00.00
2 Lehtonen Elias UlvUra 10.48 0.00.40
3 Rautio Daniel EsSu 11.16 0.01.08
4 Aho Rauli VaHa 11.56 0.01.48
5 Mustajoki Aapo TP 11.57 0.01.49
6 Murto Aleksi RasKa 12.06 0.01.58
7 Paananen Joonas TuS 12.35 0.02.27
8 Axelin Eelis PR 12.36 0.02.28
9 Haanpää Leo PR 12.56 0.02.48
10 Konttila Milo Koovee 13.29 0.03.21
11 Leinamo Tuomas Keihäs 13.38 0.03.30
12 Väliharju Ville TP 13.52 0.03.44
13 Liponkoski Aapo TP 14.16 0.04.08
14 Haikonen Ilmo UlvUra 14.26 0.04.18
15 Simola Jere PirHi 14.32 0.04.24
16 Virkajärvi Juho JRV 14.37 0.04.29
17 Aalto Lauri MSParma 15.30 0.05.22
18 Huisko Antti MSParma 16.19 0.06.11
19 Boman Samu Koovee 16.49 0.06.41
20 Välkki Totte Koovee 17.03 0.06.55
21 Willman Kasperi RasKa 18.04 0.07.56
22 Hauhia Iiro RaJu 18.54 0.08.46
23 Himilä Atte KaRa 19.08 0.09.00
24 Horelli Felix KoKV 22.12 0.12.04
25 Suojanen Henri Koovee 25.50 0.15.42
26 Andersson Riku MSParma 28.25 0.18.17

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Hannes JRV 7.38 0.00.00
2 Toivanen Nico KyRa 8.39 0.01.01
3 Hietala Joni EsSu 9.24 0.01.46
4 Gustafsson Eero UlvUra 12.55 0.05.17
5 Rautio Elias Koovee 14.02 0.06.24
6 Haapio Miikka UlvUra 23.05 0.15.27

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Topias SKUusi 7.37 0.00.00
2 Ronkainen Elias JRV 7.59 0.00.22
3 Joensivu Kasper VaHa 8.15 0.00.38
4 Mäenpää Miika HyRa 8.20 0.00.43
5 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 8.23 0.00.46
6 Saarikko Sami TP 8.46 0.01.09
7 Filppula Juho VaHa 9.12 0.01.35
8 Ankelo Jussi VaRa 9.21 0.01.44
9 Sivonen Miro TP 9.22 0.01.45
10 Verho Elmeri TP 9.23 0.01.46
11 Vaasvainio Verneri TP 9.35 0.01.58
12 Lahikainen Aaro TP 9.37 0.02.00
13 Lehti Elmeri Koovee 10.11 0.02.34
14 Lindfors Leevi JRV 10.48 0.03.11
15 Lahti Paavo RasKa 11.22 0.03.45
16 Immonen Matias HlS 11.28 0.03.51
17 Lahdenmäki Veikka UlvUra 11.49 0.04.12
18 Niemensivu Roni RaLu 12.10 0.04.33
19 Ikäheimo Väinö Koovee 12.15 0.04.38
20 Kivitie Veeti UlvUra 12.21 0.04.44

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian KarjUra 7.29 0.00.00
2 Pesu Akseli TP 8.04 0.00.35
3 Koskinen Eemil TP 8.43 0.01.14
4 Liponkoski Eino TP 8.54 0.01.25
5 Hauhia Aleksi RaJu 9.05 0.01.36
6 Riikonen Aatos TP 9.21 0.01.52
7 Kulju Kalle Keihäs 9.33 0.02.04
8 Kemppainen Hermanni AngA 9.45 0.02.16
9 Liponkoski Onni TP 10.12 0.02.43
10 Schüle Elias Koovee 10.19 0.02.50
11 Verho Oskari TP 10.49 0.03.20
12 Vehkalahti Ville L-LL 10.53 0.03.24
13 Rautio Niilo Koovee 11.00 0.03.31
14 Kemppainen Artturi AngA 11.09 0.03.40
15 Ritala Arttu TP 11.24 0.03.55
16 Numminen Miro HyRa 11.58 0.04.29
17 Virkajärvi Aapo JRV 12.39 0.05.10
18 Horelli Romeo KoKV 12.57 0.05.28
19 Purimo Aaro OrPo 13.19 0.05.50
20 Ankelo Tuomas VaRa 13.27 0.05.58
21 Syväterä Sampo RaN 13.50 0.06.21
22 Kuusisto Olli Koovee 13.56 0.06.27
23 Korja Mitja Keihäs 14.21 0.06.52
24 Kantelinen Vili HyRa 15.42 0.08.13
25 Kantelinen Leevi HyRa 16.25 0.08.56
26 Haapio Joona UlvUra 21.53 0.14.24
27 Pimiä Joona TP 22.05 0.14.36

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kinni Saila TP 14.11 0.00.00 89.41 90.65
2 Saue Elo Koovee 15.08 0.00.57 83.17 84.33
3 Temjakova Nina PR 15.28 0.01.17 80.76 81.88
4 Paunonen Tuuli Koovee 15.32 0.01.21 79.80 80.91
5 Ahonen Laura KangSK 15.50 0.01.39 77.69 78.77
6 König-Salmi Vroni PR 16.00 0.01.49 76.29 77.35
7 Koski Hanna-Maija Koovee 16.04 0.01.53 75.38 76.43
8 Uotila Ulrika Koovee 16.15 0.02.04 73.94 74.97
9 Uhotoinen Anu HiKi 16.17 0.02.06 73.21 74.22
10 Kymäläinen Sanni TP 16.19 0.02.08 72.47 73.48
11 Lauronen Sirkka-Liisa AR 16.20 0.02.09 71.82 72.82
12 Autio Päivi Hiisi 16.38 0.02.27 69.95 70.92
13 Kohonen Maiju RaN 16.41 0.02.30 69.17 70.13
14 Laine Jenni TP 17.10 0.02.59 66.67 67.60
15 Kolehmainen Hanne LaTa 17.45 0.03.34 63.94 64.83
16 Palomäki Sanna LapVi 18.48 0.04.37 59.86 60.70
17 Raitoharju Jenni RaLu 20.08 0.05.57 55.43 56.20
18 Blomgren Pernilla NOK 20.22 0.06.11 54.33 55.08
19 Koivusalo Sanna RasKa 20.50 0.06.39 52.65 53.39
20 Lehtonen Niina Örnen 24.42 0.10.31 44.02 44.64
21 Tiusanen Maria RaLu 24.46 0.10.35 43.52 44.13

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hemminki Hanna PoRa 18.31 0.00.00 59.11 37.41
2 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 19.34 0.01.03 54.26 34.34
3 Haikama Reija HlT 19.39 0.01.08 52.36 33.14
4 Laine Anu RasKa 20.56 0.02.25 47.58 30.12
5 Helen Päivi HlS 23.32 0.05.01 40.93 25.91
6 Tanner Suvi TuNMKY 24.25 0.05.54 38.10 24.12

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Konttila Minna Koovee 14.14 0.00.00 42.37 34.64
2 Nurminen Henna HS 14.42 0.00.28 39.49 32.28
3 Aherto Mervi LS-37 17.17 0.03.03 32.27 26.38
4 Merimäki Marianne Keihäs 18.00 0.03.46 29.73 24.31
5 Hakuli Mia KeU 19.04 0.04.50 26.88 21.98

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kolkkala Reeta MSParma 12.08 0.00.00 52.89 33.00
2 Hietanen Pia KS 14.48 0.02.40 42.28 26.38
3 Kukonlehto Marja KangSK 15.14 0.03.06 40.02 24.97
4 Hauhia Eija RaJu 15.36 0.03.28 38.05 23.74
5 Oksanen Kristiina IkNV 16.21 0.04.13 35.32 22.04
6 Schüle Katja Koovee 17.02 0.04.54 32.97 20.57
7 Reiman Anu AngA 20.26 0.08.18 26.69 16.66

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 15.27 0.00.00 56.59 54.21
2 Westerlund Tiina Koovee 16.02 0.00.35 50.44 48.32
3 Laurila Saija KangSK 16.06 0.00.39 46.16 44.22

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Tuula HU-46 15.46 0.00.00 35.10 41.07
2 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 18.37 0.02.51 27.50 32.17
3 Gavrilova Olga RUS 24.29 0.08.43 19.21 22.48

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahlqvist Kristiina Raus 14.02 0.00.00
2 Laine Kaija KauKa 22.16 0.08.14
Turku Kaija HS HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Venäläinen Kaija VaHa 14.54 0.00.00 41.18 16.56
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 15.01 0.00.07 37.80 15.20
3 Hurskainen Seija VaHa 16.26 0.01.32 31.74 12.77

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jalkanen Marke VaHa 19.55 0.00.00
2 Lahtinen Raija VaHa 31.05 0.11.10

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Äijälä Maija KangSK HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pöyhönen Saina RasKa 19.49 0.00.00 46.02 26.04
2 Raivio Venla-Lyydia S-JKL 23.11 0.03.22 36.39 20.59
3 Reinikka Frida VaaSu 24.54 0.05.05 31.13 17.61

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haapasaari Ilona TuS 16.40 0.00.00 55.63 53.80
2 Rontu Nella AngA 17.20 0.00.40 53.04 51.30
3 Himilä Julia RR 18.06 0.01.26 50.37 48.71
4 Pajula Annika KangSK 18.33 0.01.53 48.73 47.13
5 Rautakorpi Miina KangSK 18.47 0.02.07 47.71 46.14
6 Avelin Melina HlS 20.05 0.03.25 44.24 42.78
7 Simola Reea PirHi 20.47 0.04.07 42.38 40.98
8 Korhonen Saara SKUusi 21.22 0.04.42 40.86 39.51
9 Reiman Aino AngA 22.24 0.05.44 38.63 37.36
10 Kokko Mimmu TarpSu 23.10 0.06.30 37.02 35.80
11 Ylimaa Henna AngA 24.15 0.07.35 35.04 33.89
12 Aumo Katariina Keihäs 24.57 0.08.17 33.75 32.64
13 Salmia Tuuli TarpSu 25.04 0.08.24 33.29 32.19
14 Vehkalahti Jenny IkNV 25.10 0.08.30 32.85 31.77
15 Viitala Nina RaN 29.11 0.12.31 28.06 27.14
16 Pelkonen Nelle RaN 33.36 0.16.56 24.14 23.35
Roininen Kiia TP HYL -
Metsälä Emma HlS HYL -
Kirveskari Eini TP HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurth Sara TP 13.44 0.00.00
2 Szuromi Hanga TuS 14.57 0.01.13
3 Eerola Lotta TP 15.05 0.01.21
4 Klemettinen Kaisa S-JKL 15.09 0.01.25
5 Yli-Hietanen Saara TP 15.37 0.01.53
6 Kukonlehto Hilda KangSK 15.46 0.02.02
7 Tiittanen Maija UlvUra 16.18 0.02.34
8 Lehtinen Meiju HlS 16.22 0.02.38
9 Haavisto Veera KyRa 16.29 0.02.45
10 Välkki Lotta TP 16.49 0.03.05
11 Jasu Anna Rasti88 17.04 0.03.20
12 Haanpää Kaisa TP 17.17 0.03.33
13 Helsingius Iida JRV 17.32 0.03.48
14 Saarinen Anu Rasti88 18.10 0.04.26
15 Kortteinen Emmi Koovee 18.12 0.04.28
16 Roos Renja AngA 18.49 0.05.05
17 Nylund Laura RasKa 18.56 0.05.12
18 Koivunen Nea RasKa 19.12 0.05.28
19 Tiitola Tuuli KangSK 20.52 0.07.08
20 Ahonkivi Veera UlvUra 21.17 0.07.33
21 Penttilä Anne HlS 21.24 0.07.40
22 Kuusisto Veera AngA 21.39 0.07.55
23 Kuusniemi Aino JRV 22.11 0.08.27
24 Roihupalo Pinja PirHi 24.12 0.10.28
25 Toivanen Netta KyRa 24.28 0.10.44
26 Tenho Sanni L-LL 25.20 0.11.36
27 Leinamo Reetta Keihäs 27.13 0.13.29
28 Nurmo Katariina PunKu 28.30 0.14.46
29 Kemppainen Maria AngA 33.17 0.19.33

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vuori Jenny TuS 12.07 0.00.00
2 Lahdenperä Melina RR 12.47 0.00.40
3 Metsälä Essi HlS 12.59 0.00.52
4 Virtanen Heta HlS 13.36 0.01.29
5 Väätäjä Milja RaPi 13.48 0.01.41
6 Simola Rosa PirHi 14.07 0.02.00
7 Luoma Oona UlvUra 14.41 0.02.34
8 Kurth Suvi TP 15.06 0.02.59
9 Ristimäki Aino Keihäs 15.12 0.03.05
10 Kokkinen Ella JRV 15.30 0.03.23
11 Pitkänen Hilla JRV 15.39 0.03.32
12 Kuusisto Idaliina Koovee 15.42 0.03.35
13 Rautiainen Aleksandra AngA 15.54 0.03.47
14 Karjalainen Mikaela PäijRa 16.04 0.03.57
15 Mustonen Salla TP 16.48 0.04.41
16 Melender Ida RaJu 16.59 0.04.52
17 Jussila Ida TP 17.01 0.04.54
18 Mäenpää Maija Keihäs 17.10 0.05.03
19 Tarkkanen Annika UlvUra 17.11 0.05.04
20 Koskensalo Maria IkNV 17.20 0.05.13
21 Järventausta Ennimaria KyRa 17.57 0.05.50
22 Isokallio Helmi L-LL 18.21 0.06.14
23 Hakuli Hanna SKUusi 18.35 0.06.28
24 Jutila Iisa RasKa 18.45 0.06.38
25 Hirvonen Julia EE 19.01 0.06.54
26 Marjanen Alva JRV 19.08 0.07.01
27 Jokinen Johanna Eräp 19.11 0.07.04
28 Kemppainen Ronja AngA 19.59 0.07.52
29 Laukkanen Henna MSParma 20.04 0.07.57
30 Liuksiala Wilhelmiina KyRa 20.07 0.08.00
31 Niemelä Hilla Koovee 20.55 0.08.48
32 Ruokola Anna RaJu 21.11 0.09.04
33 Jutila Pinja RasKa 22.24 0.10.17
34 Asp Alisa Koovee 23.44 0.11.37
35 Viitala Sini RaN 25.57 0.13.50
36 Huumarsalo Pihla Keihäs 29.04 0.16.57

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 11.41 0.00.00
2 Nurminen Kaarina KangSK 12.09 0.00.28
3 Salmia Tessa TarpSu 13.31 0.01.50
4 Ankelo Elsa VaRa 14.04 0.02.23
5 Mustajoki Villa TP 14.14 0.02.33
6 Kytäjä Nea HiKi 14.35 0.02.54
7 Leinamo Sonja Keihäs 15.07 0.03.26
8 Konstari Elena JRV 15.18 0.03.37
9 Kuoppala Elli TarpSu 15.26 0.03.45
10 Aho Anni TuS 15.29 0.03.48
11 Joensivu Inka VaHa 15.45 0.04.04
12 Tikkakoski Ilona TP 16.05 0.04.24
13 Valtonen Essi MSParma 16.08 0.04.27
14 Laitamäki Liina HlS 16.19 0.04.38
15 Tuomisto Saara MSParma 16.20 0.04.39
16 Neuvonen Noora TuS 16.41 0.05.00
17 Kuusniemi Lotta JRV 17.35 0.05.54
18 Saarinen Sini Rasti88 18.15 0.06.34
19 Filppula Ella VaHa 18.42 0.07.01
20 Nurmo Marjaana PunKu 18.59 0.07.18
21 Kiuru Milja VaHa 19.47 0.08.06
22 Haunia Heta HSU 20.41 0.09.00
23 Koivula Lotta UlvUra 20.58 0.09.17
24 Pöytäkivi Kia VaHa 22.12 0.10.31
25 Koskensalo Susanna IkNV 22.50 0.11.09
26 Siivonen Alina RaLu 22.55 0.11.14
27 Savisaari Outi TP 24.13 0.12.32
28 Kerkelä Venla HyRa 24.14 0.12.33
29 Ketola Reetta Koovee 24.19 0.12.38
30 Vuorisalmi Vilma TP 24.42 0.13.01
31 Koukku Kiia TP 24.58 0.13.17
32 Juurijärvi Aino-Sofia IkNV 26.02 0.14.21
33 Heinäaro Essi HyRa 28.41 0.17.00
Tennilä Oona HlS HYL -
Ojala Aino UlvUra HYL -
Marjanen Venla JRV HYL -
Katajamäki Emma MSParma KES -

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Hietanen Silja TP 10.40 0.00.00
2 Leppänen Netta Keihäs 10.58 0.00.18
3 Hietala Emmi LapVi 11.31 0.00.51
4 Virtanen Reeta HlS 12.35 0.01.55
5 Vataa Aada RaPi 13.45 0.03.05
6 Tuhkanen Suvi UlvUra 14.25 0.03.45
7 Kerkkonen Aada JRV 14.54 0.04.14
7 Pesu Vilma TP 14.54 0.04.14
9 Kontio Katri KangSK 15.07 0.04.27
10 Pitkänen Helmi JRV 15.18 0.04.38
11 Simola Rita PirHi 15.22 0.04.42
12 Linnainmaa Katja PäLuLu 15.55 0.05.15
13 Aaltonen Milla IkNV 16.14 0.05.34
14 Vuorinen Saana UlvUra 18.38 0.07.58
15 Moisio Tessa JRV 19.13 0.08.33
16 Koivunen Jutta RasKa 19.27 0.08.47
17 Varjola Lotta Koovee 19.28 0.08.48
18 Vehkalahti Emma L-LL 26.07 0.15.27
19 Koski Wilma Koovee 28.52 0.18.12
Melender Emilia RaJu HYL -
Lahti Iida RasKa HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Hetta Koovee 11.24 0.00.00
2 Julkunen Siiri LHR 11.26 0.00.02
3 Salmi Sini TuS 11.41 0.00.17
4 Yli-Futka Amanda ValSu 11.46 0.00.22
5 Heinäaro Iida HyRa 12.08 0.00.44
6 Ekström Lotte-Line MSParma 12.43 0.01.19
7 Lohtander Ilona RaLu 12.55 0.01.31
8 Haapala Jaana PR 13.45 0.02.21
9 Haikama Inka HlS 13.47 0.02.23
10 Kontio Kirsi KangSK 13.51 0.02.27
11 Luoma Elli UlvUra 13.54 0.02.30
12 Kytäjä Nora HiKi 13.55 0.02.31
13 Olkkonen Veera KangSK 13.56 0.02.32
14 Pajula Siiri KangSK 14.55 0.03.31
15 Laitamäki Lotta HlT 15.16 0.03.52
16 Heinimaa Venla KangSK 15.39 0.04.15
17 Kulju Eevi Keihäs 15.49 0.04.25
18 Helen Janette HlS 15.57 0.04.33
19 Laakso Elmiina Keihäs 16.14 0.04.50
20 Koivunen Netta RasKa 16.48 0.05.24
21 Roihupalo Silja PirHi 16.54 0.05.30
22 Koskinen Silja TuS 17.14 0.05.50
23 Rautio Ulrika EsSu 17.56 0.06.32
24 Valio Salla TP 18.26 0.07.02
25 Kemppainen Laura AngA 18.53 0.07.29
26 Tuomisto Kerttu MSParma 19.16 0.07.52
27 Nurmo Pauliina PunKu 27.11 0.15.47

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matinheikki Liisa TP 8.29 0.00.00
2 Nieminen Saana TP 9.11 0.00.42
3 Helminen Tiia Eräp 9.21 0.00.52
4 Tiirikainen Ella UlvUra 9.54 0.01.25
5 Leppä Laura Eräp 9.59 0.01.30
6 Yliaho Iiris Koovee 10.13 0.01.44
7 Schmidt Emilia TP 10.48 0.02.19
8 Nääjärvi Merituuli TP 11.28 0.02.59
9 Aalto Aura TP 11.34 0.03.05
10 Hossi Emma TP 11.51 0.03.22

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Aino LaihLu 8.16 0.00.00
2 Ristimäki Vieno Keihäs 8.39 0.00.23
3 Takala Kaisa TP 9.26 0.01.10
4 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 9.36 0.01.20
5 Palsinajärvi Melia JRV 9.38 0.01.22
6 Kaikkonen Oona Koovee 9.51 0.01.35
7 Ruuskanen Senni MU 10.01 0.01.45
8 Virkajärvi Heta JRV 10.12 0.01.56
9 Jussila Emma TP 10.26 0.02.10
10 Arola Selina PR 10.46 0.02.30
11 Moisio Maisa JRV 11.03 0.02.47
12 Varjola Mette Koovee 11.27 0.03.11
13 Alakoski Siiri TP 11.32 0.03.16
14 Rajala Saara TarpSu 11.46 0.03.30
15 Haapamäki Kerttu HyRa 11.56 0.03.40
16 Rajala Ella TarpSu 12.05 0.03.49
17 Ojala Linnea Keihäs 12.10 0.03.54
18 Jauhiainen Sara OrPo 12.16 0.04.00
19 Linnainmaa Annukka PäLuLu 12.27 0.04.11

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppänen Sara Keihäs 9.32 0.00.00
2 Väistökoski Meri TP 10.05 0.00.33
3 Lohtander Eerika RaLu 10.21 0.00.49
4 Hietala Sini LapVi 10.31 0.00.59
5 Nieminen Reetta VaHa 10.33 0.01.01
6 Märkälä Veera TP 10.49 0.01.17
7 Lehtonen Venla UlvUra 11.22 0.01.50
8 Kortteinen Nella Koovee 11.24 0.01.52
9 Pajula Eveliina KangSK 11.43 0.02.11
10 Mähönen Ella TP 12.15 0.02.43
11 Koski Hanni Koovee 12.21 0.02.49
12 Saari Venla PoRa 12.54 0.03.22
13 Kankaanpää Sanni LaihLu 13.04 0.03.32
14 Ekström Saana-Mari MSParma 13.14 0.03.42
15 Boman Minja Koovee 13.24 0.03.52
16 Taini Elli JRV 13.46 0.04.14
17 Mäenpää Helmi HyRa 15.19 0.05.47
18 Mustajoki Hulda TP 17.32 0.08.00
19 Niskala Pinja TP 19.39 0.10.07
20 Kupiainen Tinja Koovee 20.45 0.11.13
21 Ojala Aura UlvUra 29.01 0.19.29