FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Uudenmaan AM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjäläinen Arttu HS 32.07 0.00.00 85.53 83.58
2 Parjanne Antti Lynx 34.10 0.02.03 79.93 78.11
3 Syrjäläinen Lauri HS 34.22 0.02.15 79.01 77.20
4 Leskinen Aleksi Lynx 34.56 0.02.49 77.27 75.51
5 Pihl Peeter MSParma 36.13 0.04.06 74.10 72.41
6 Laine Jaakko HiKi 38.00 0.05.53 70.20 68.60
7 Vilska Kimmo RR 39.14 0.07.07 67.59 66.05
8 Lahtinen Atte HS 39.45 0.07.38 66.31 64.80
9 Liukkonen Matti RR 40.18 0.08.11 65.01 63.53
10 Linnainmaa Lauri HiKi 40.48 0.08.41 63.83 62.37
11 Rautio Mikael EsSu 41.12 0.09.05 62.83 61.39
12 Virtanen Antti HlS 41.28 0.09.21 62.04 60.62
13 Lindberg Aapo RR 41.41 0.09.34 61.34 59.94
14 Haltia Ilari HS 41.56 0.09.49 60.59 59.21
15 Mbembela Karim HS 43.51 0.11.44 57.58 56.27
16 Loukkalahti Marko HiKi 44.22 0.12.15 56.56 55.27
17 Kerkola Teemu AngA 44.28 0.12.21 56.07 54.79
18 Hiltunen Juho EsSu 48.11 0.16.04 51.42 50.24
19 Tulonen Benjamin HiKi 48.50 0.16.43 50.41 49.26
20 Korpio Juha EsAk 50.09 0.18.02 48.77 47.66
21 Larmala Niko EsSu 51.56 0.19.49 46.79 45.72
22 Koponen Matias Lynx 53.32 0.21.25 45.09 44.07
23 Autio Wertti HyRa 55.39 0.23.32 43.09 42.11
24 Kuutti Veli-Pekka EsAk 58.30 0.26.23 40.72 39.80
25 Mattila Aleksi HS 1.06.25 0.34.18 35.63 34.82
26 Mehtälä Jesper Pihkan 1.35.17 1.03.10 24.67 24.11
Tikkanen Elias EsSu EIL -
Kokkila Ville EsSu HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Jarkko HiKi 34.41 0.00.00 69.75 70.91
2 Kleemola Lauri Lynx 36.35 0.01.54 64.47 65.55
3 Lassila Mikko HS 37.04 0.02.23 62.00 63.03
4 Glad Ville Jyry 38.46 0.04.05 57.72 58.68
5 Mehtälä Erkka HiKi 41.43 0.07.02 52.19 53.06
6 Ruokamo Ville-Petteri HS 43.46 0.09.05 48.36 49.17
7 Mouhu Timo RaHa 1.14.45 0.40.04 27.51 27.97
Jääskeläinen Henri RaHa EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haarlaa Tapio HS 37.01 0.00.00 66.67 66.80
2 Berg Kimmo EsAk 39.25 0.02.24 62.20 62.33
3 Siivola Jarno HS 39.46 0.02.45 61.25 61.37
4 Villa Juha KaRa 41.15 0.04.14 58.66 58.78
5 Laisev Aleksei Pihkan 41.23 0.04.22 58.08 58.20
6 Nurminen Janne HS 41.38 0.04.37 57.35 57.46
7 Välikorpi Jari RasKu 41.41 0.04.40 56.89 57.00
8 Honkonen Atte Jyry 42.51 0.05.50 54.97 55.08
9 Alanko Heikki Jyry 45.12 0.08.11 51.75 51.86
10 Enqvist Pasi RR 45.47 0.08.46 50.74 50.84
11 Savolainen Hannu EsAk 46.04 0.09.03 50.08 50.18
12 Helin Tuomas RaHa 48.23 0.11.22 47.35 47.44
13 Jakobsson Tapio Jyry 48.33 0.11.32 46.86 46.95
14 Kervinen Lasse JäPa 48.42 0.11.41 46.38 46.47
15 Korin Matias HS 49.01 0.12.00 45.75 45.84
16 Sauso Riku HS 51.20 0.14.19 43.37 43.46
17 Sevon Tuomo EsSu 54.26 0.17.25 40.61 40.69
18 Lassila Jussi PiTa 54.55 0.17.54 39.96 40.04
19 Ristkari Samu HS 1.00.38 0.23.37 35.93 36.00
20 Tolvanen Leo Pihkan 1.01.38 0.24.37 35.08 35.15
21 Rosenblad Kalle HiKi 1.03.15 0.26.14 33.93 34.00
22 Kärkkäinen Kimmo HS 1.11.44 0.34.43 29.69 29.75
Pasanen Antti EsSu HYL -
Ketolainen Juha-Ville HS HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorela Joona EsSu 1.08.01 0.00.00
Tukiainen Otso Koovee EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martomaa Simo KR 30.36 0.00.00 69.93 68.54
2 Ritasalo Teemu EsAk 32.45 0.02.09 65.00 63.71
3 Pajula Kimmo EsSu 33.22 0.02.46 63.47 62.21
4 Ahtiainen Akseli KR 34.01 0.03.25 61.93 60.70
5 Mutka Manu TuMe 34.29 0.03.53 60.77 59.56
6 Laine Kari HiKi 34.35 0.03.59 60.27 59.08
7 Packalen Totte Lynx 34.39 0.04.03 59.84 58.65
8 Laapas Ari RR 35.09 0.04.33 58.67 57.51
9 Saarinen Sauli MU 35.20 0.04.44 58.05 56.90
10 Åkerman Anders HiKi 36.27 0.05.51 55.97 54.86
11 Järvenpää Juha HS 36.53 0.06.17 55.01 53.92
12 Sillanpää Sampo Lynx 38.19 0.07.43 52.67 51.62
13 Heikkinen Jussi-Pekka TuuSe 38.49 0.08.13 51.70 50.68
14 Huovila Miikka KaRa 41.26 0.10.50 48.17 47.21
15 Vaherlehto Tuomas EsAk 42.22 0.11.46 46.85 45.92
16 Farkas David HS 42.51 0.12.15 46.06 45.15
17 Rantala Tommy KaRa 42.53 0.12.17 45.77 44.86
18 Höysniemi Matti Pihkan 43.36 0.13.00 44.76 43.87
19 Kirves Saku SKUusi 45.37 0.15.01 42.54 41.70
20 Hyvärinen Pietari EsSu 47.22 0.16.46 40.74 39.93
21 Hämäläinen Petri Pihkan 53.13 0.22.37 36.05 35.33
22 Rekonen Janne Jyry 55.27 0.24.51 34.40 33.71
23 Aho Jarmo EsSu 58.33 0.27.57 32.39 31.74
24 Hyvärilä Jussi HyRa 58.49 0.28.13 32.05 31.42
25 Hopearuoho Jan KaRa 1.02.20 0.31.44 30.07 29.47
26 Nyman Tomi Pihkan 1.03.35 0.32.59 29.30 28.72
27 Matilainen Teemu RaHa 1.09.04 0.38.28 26.81 26.28
Mjösund Asgeir EsSu EIL -
Vaaja Matti EsAk EIL -
Malmi Ilkka HS EIL -
Lassila Ilkka Jyry HYL -
Vuori Kim EsAk HYL -
Laine Mikko HS HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turakainen Venla HS 36.02 0.00.00 79.21 75.78
2 Autio Päivi Hiisi 36.37 0.00.35 77.44 74.09
3 Leskinen Anne-Mari Lynx 39.58 0.03.56 70.49 67.43
4 Parjanne Laura HiKi 41.43 0.05.41 67.08 64.18
5 Mäkinen Sanni EsSu 41.53 0.05.51 66.37 63.50
6 Nummela Liinu Lynx 43.05 0.07.03 64.09 61.31
7 Mikkola Heidi EsSu 43.31 0.07.29 63.03 60.29
8 Koli Helmi Lynx 43.37 0.07.35 62.45 59.75
9 Helle Annukka EsAk 43.51 0.07.49 61.70 59.02
10 Virtanen Heta RasKa 48.43 0.12.41 55.15 52.76
11 Linjama Leena EsSu 49.40 0.13.38 53.72 51.39
12 Lahtinen Katja HS 49.50 0.13.48 53.17 50.86
13 Rantala Eerika HS 51.08 0.15.06 51.45 49.22
14 Juga Emma SKUusi 52.49 0.16.47 49.46 47.32
15 Rauhala Elina EsAk 59.02 0.23.00 43.94 42.03
16 Saetalu Daisi MSParma 1.00.05 0.24.03 42.86 41.00
17 Varmavuo Iida RR 1.04.42 0.28.40 39.51 37.80
18 Jokilammi Essi HS 1.05.31 0.29.29 38.74 37.06
19 Suntioinen Elli EsSu 1.08.22 0.32.20 36.85 35.25
20 Wallikivi Maria EsAk 1.09.21 0.33.19 36.06 34.50
21 Reitmaa Sohvi HiKi 1.17.14 0.41.12 32.14 30.74
22 Sandberg Katarina HS 1.29.21 0.53.19 27.57 26.38
Nikkinen Saana HiKi EIL -
Haarlaa Tiina HS KES -
Hanhijärvi Marjukka EsAk KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Aaro HS 31.00 0.00.00 44.68 40.21
2 Länsiluoto Juho HS 34.16 0.03.16 39.56 35.60
3 Pitkänen Nikanor RR 37.11 0.06.11 35.66 32.08
4 Ruusu Rasmus EsSu 37.22 0.06.22 34.69 31.21
5 Kivikoski Pyry RaHa 42.21 0.11.21 29.90 26.91
6 Hyvärinen Luukas EsSu 49.23 0.18.23 25.04 22.54
7 Korjamo Santtu EsSu 57.02 0.26.02 21.16 19.04
8 Kyckling Veikka RaHa 1.16.04 0.45.04 15.48 13.93

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Iso-Markku Paula Lynx 34.00 0.00.00 49.17 49.98
2 Kangasaho Essi HiKi 34.31 0.00.31 47.63 48.41
3 Kokkoniemi Anna EsAk 40.59 0.06.59 39.44 40.08
4 Rantoja Kaija Jyry 42.39 0.08.39 37.24 37.85
5 Liukkonen Sara RR 49.25 0.15.25 31.58 32.09
6 Rinta-Kiikka Suvi Jyry 52.22 0.18.22 29.27 29.75
7 Toivonen Outi RiSu 58.19 0.24.19 25.80 26.23
8 Lahti Johanna RiSu 1.02.48 0.28.48 23.52 23.90
9 Pohjonen Kaisa EsAk 1.07.54 0.33.54 21.34 21.69
10 Tuomenoksa Paula RaHa 1.12.17 0.38.17 19.66 19.98

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åkerman Anu HiKi 34.05 0.00.00 68.22 63.69
2 Väre Tiina SomEsa 35.02 0.00.57 65.85 61.48
3 Tervo Johanna Pihkan 38.25 0.04.20 59.57 55.62
4 Tuomisto Hanna EsAk 42.02 0.07.57 54.01 50.42
5 Fey Natalia EsSu 43.07 0.09.02 52.23 48.76
6 Heikkilä Maija EsAk 44.31 0.10.26 50.17 46.84
7 Torvela Tiina KuoSu 44.57 0.10.52 49.28 46.01
8 Elovaara-Salmi Anna HS 45.13 0.11.08 48.58 45.36
9 Aumo Satu Pihkan 45.35 0.11.30 47.79 44.62
10 Salo Katri HS 46.02 0.11.57 46.92 43.81
11 Wiklund Anna RaHa 48.40 0.14.35 44.01 41.09
12 Kosenius Anna-Kaisa HyRa 48.42 0.14.37 43.60 40.71
13 Vaaralahti Kirsi HyRa 49.31 0.15.26 42.51 39.69
14 Havu Paula EsAk 49.42 0.15.37 41.98 39.20
15 Andersén Tiina EsAk 50.49 0.16.44 40.70 38.00
16 Paavola Mirva Jyry 53.05 0.19.00 38.62 36.05
17 Haverinen Kaisa HS 56.40 0.22.35 35.85 33.47
18 Korjamo Riina EsSu 1.00.41 0.26.36 33.17 30.97
19 Heinonen Kati Pihkan 1.06.25 0.32.20 30.03 28.04
20 Kärkkäinen Anne HS 1.06.35 0.32.30 29.68 27.71
Männikkö Niina RR EIL -
Riihinen Hanna SKUusi EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Maijukka EsAk 45.10 0.00.00

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Romppainen Pasi HyRa 24.24 0.00.00 63.89 62.64
2 Suominen Manne HiKi 25.48 0.01.24 60.12 58.94
3 Tala Tuomas HS 26.06 0.01.42 59.13 57.97
4 Jääskeläinen Iiro VeVe 26.10 0.01.46 58.68 57.53
5 Friman Sami HyRa 26.59 0.02.35 56.61 55.51
6 Liljeström Kimmo HS 27.48 0.03.24 54.67 53.60
7 Taskila Sakari LeSi 27.52 0.03.28 54.26 53.20
8 Loukkalahti Mika RR 27.53 0.03.29 53.95 52.89
9 Larmala Juha-Pekka EsSu 27.55 0.03.31 53.61 52.56
10 Metsäranta Arto HiKi 28.31 0.04.07 52.20 51.18
11 Tuominen Hans Pihkan 31.30 0.07.06 47.01 46.09
12 Anttonen Mikael KaRa 31.44 0.07.20 46.42 45.51
13 Palmen Henrik EsSu 31.52 0.07.28 45.98 45.08
14 Pitkänen Jaakko RR 32.13 0.07.49 45.24 44.35
15 Toivanen Samuli HiKi 32.28 0.08.04 44.65 43.78
16 Kaukonen Markus EsSu 32.53 0.08.29 43.85 42.99
17 Oksanen Tuomo Navi 33.42 0.09.18 42.56 41.72
18 Kerkola Mika SuSi 34.20 0.09.56 41.54 40.73
19 Burtsoff Juha HS 35.02 0.10.38 40.49 39.70
20 Mehtälä Markku Pihkan 35.19 0.10.55 39.95 39.16
21 Havento Jukka KaRa 35.48 0.11.24 39.19 38.42
22 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 38.11 0.13.47 36.54 35.82
22 Jokela Markku LeSi 38.11 0.13.47 36.54 35.82
24 Autio Rauno KaRa 39.02 0.14.38 35.34 34.65
25 Keinänen Kimmo EsSu 39.15 0.14.51 34.95 34.27
26 Surakka Petteri HS 39.45 0.15.21 34.31 33.64
27 Paajanen Jarkko Jyry 41.27 0.17.03 32.72 32.08
28 Tähtinen Timo HS 43.07 0.18.43 31.27 30.66
29 Ritvanen Paavo Pihkan 45.16 0.20.52 29.62 29.04
30 Heikura Mika RR 50.52 0.26.28 26.20 25.69
31 Kyckling Kai RaHa 53.07 0.28.43 24.95 24.46
Lehtonen Juha SKUusi EIL -
Laininen Erkka EsSu EIL -
Harjamäki Petri HiKi EIL -
Kämäräinen Sami L-US EIL -
Ikäheimonen Jari EsSu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 24.46 0.00.00 59.08 59.09
2 Parttimaa Timo AngA 27.24 0.02.38 53.13 53.13
3 Kiljunen Pekka AnttU 27.40 0.02.54 52.34 52.35
4 Kahiala Jari Pihkan 28.04 0.03.18 51.33 51.33
5 Ylä-Oijala Pasi KeU 28.28 0.03.42 50.34 50.35
6 Savilahti Petri Lynx 31.02 0.06.16 45.93 45.94
7 Niinimäki Risto Pihkan 31.49 0.07.03 44.56 44.57
8 Jylhä Jouko EsSu 31.53 0.07.07 44.23 44.24
9 Pyykkö Juhani KaRa 32.32 0.07.46 43.12 43.12
10 Pesola Sakari RasKe 33.02 0.08.16 42.24 42.24
11 Kyhäräinen Jukka HS 33.16 0.08.30 41.71 41.72
12 Kuuluvainen Juha EsSu 33.29 0.08.43 41.22 41.22
13 Koivisto Ari-Pekka HS 33.49 0.09.03 40.59 40.59
14 Ranta Olli PäLuLu 34.28 0.09.42 39.60 39.60
15 Hautala Hannu 34.57 0.10.11 38.84 38.84
16 Kimpi Mikko HS 35.16 0.10.30 38.27 38.28
17 Heikkinen Jussi EsSu 35.46 0.11.00 37.53 37.53
18 Nietosjärvi Tommi Pihkan 36.23 0.11.37 36.68 36.69
19 Heikkinen Arto HS 38.52 0.14.06 34.14 34.15
20 Karling Harri Pihkan 39.40 0.14.54 33.26 33.27
21 Karttunen Markku HS 39.53 0.15.07 32.89 32.90
22 Pietikäinen Timo Pihkan 42.03 0.17.17 31.02 31.02
23 Hyyryläinen Pasi EsAk 42.23 0.17.37 30.60 30.60
24 Ijas Markku HyRa 43.31 0.18.45 29.63 29.63
25 Ojanen Juha HyRa 47.13 0.22.27 27.14 27.15
26 Varmavuo Seppo RR 49.43 0.24.57 25.63 25.63
27 Minkkinen Ismo RR 51.44 0.26.58 24.48 24.48
28 Hakuli Kari SKUusi 54.19 0.29.33 23.18 23.18
29 Luhtanen Aki MSParma 1.01.33 0.36.47 20.33 20.33
Ojanen Tuomas HS EIL -
Rantala Antti Pihkan EIL -
Tolonen Kari Mesik EIL -
Rolig Petri HauSi HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusinen Karri Lynx 26.13 0.00.00 53.85 52.39
2 Toivonen Nuutti RR 29.09 0.02.56 46.98 45.70
3 Nyman Elias Lynx 31.04 0.04.51 42.72 41.56
4 Hyvärilä Touko RR 32.24 0.06.11 39.65 38.58
5 Mjösund Linus EsSu 34.54 0.08.41 35.60 34.63
6 Lassila Veikka Jyry 52.02 0.25.49 23.06 22.44
Kuusinen Tuomas Lynx EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjälä Pertti SKUusi 21.26 0.00.00 54.66 53.70
2 Kuusinen Mikko Lynx 22.06 0.00.40 52.65 51.72
3 Paganus Ari AngA 22.51 0.01.25 50.57 49.68
4 Markki Tapio EsSu 23.25 0.01.59 49.00 48.14
5 Sorri Esko RaHa 23.26 0.02.00 48.63 47.77
6 Mannila Tapio RasKa 25.03 0.03.37 45.17 44.38
7 Vuorinen Pekka Trian 25.05 0.03.39 44.79 44.01
8 Joensuu Raimo SKUusi 25.30 0.04.04 43.75 42.98
9 Pajuoja Heikki HS 25.43 0.04.17 43.07 42.31
10 Kaasalainen Matti HS 26.56 0.05.30 40.83 40.11
11 Autio Ossi HyRa 27.04 0.05.38 40.33 39.62
12 Reinikka Kenneth HyRa 27.24 0.05.58 39.55 38.85
13 Lampinen Raino HS 30.56 0.09.30 34.77 34.16
14 Väisänen Juha MU 31.00 0.09.34 34.44 33.84
15 Laukkarinen Kari SKUusi 31.20 0.09.54 33.82 33.22
16 Puustinen Tuomo Pihkan 32.38 0.11.12 32.23 31.66
17 Kivikoski Jouni RaHa 35.53 0.14.27 29.09 28.57
18 Toppari Mauri HiKi 40.32 0.19.06 25.55 25.10
19 Salo Jari Pihkan 43.17 0.21.51 23.74 23.33
20 Leskinen Juha HS 49.55 0.28.29 20.43 20.07
Lehtonen Jukka RiSu EIL -
Pajuoja Pekka Lynx EIL -
Lammi Hannu HS HYL -
Laine Markku MU HYL -
Kiviniitty Jyrki EsAk HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyppänen Timo EKSu 22.36 0.00.00 50.94 50.22
2 Malinen Jouko RR 23.23 0.00.47 48.95 48.26
3 Lehto Esa HS 24.23 0.01.47 46.67 46.01
4 Liikkanen Reima LaTa 24.42 0.02.06 45.80 45.16
5 Karamo Jouko HS 25.22 0.02.46 44.34 43.71
6 Heinonen Veli-Matti RR 25.29 0.02.53 43.87 43.25
7 Ranta-Puska Kari EsAk 26.42 0.04.06 41.63 41.04
8 Heikka Jarmo HiKi 27.05 0.04.29 40.79 40.22
9 Suvitaival Pekka MU 27.32 0.04.56 39.88 39.32
9 Kaura-aho Pertti Jyry 27.32 0.04.56 39.88 39.32
11 Kekoni Lauri HS 28.29 0.05.53 38.09 37.55
12 Tervo Arhi ONMKY 28.32 0.05.56 37.79 37.25
13 Nevalainen Eero Pihkan 31.11 0.08.35 34.36 33.88
14 Väre Timo HyRa 33.06 0.10.30 32.17 31.72
15 Kinkki Seppo HyRa 34.29 0.11.53 30.69 30.26
16 Hakola Martti RiSu 34.49 0.12.13 30.21 29.78
17 Antell Kai KeU 35.28 0.12.52 29.46 29.05
18 Herranen Timo Jyry 35.45 0.13.09 29.05 28.63
19 Leppälä Martti HlS 35.50 0.13.14 28.79 28.39
20 Harju Matti PorvU 37.47 0.15.11 27.13 26.75
21 Viitasalo Harri RiSu 39.42 0.17.06 25.65 25.29
22 Paukkola Jari RiSu 44.15 0.21.39 22.87 22.54
23 Koistinen Kari HiKi 45.00 0.22.24 22.34 22.02
24 Lahtinen Jouko HS 47.30 0.24.54 21.02 20.72
25 Ahlqvist Hannu RiSu 53.30 0.30.54 18.54 18.28
Niemi Arto RR EIL -
Rantala Jari Koovee HYL -
Vainio Jarmo HlS HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mjösund Katja EsSu 21.24 0.00.00 68.64 65.64
2 Rintamäki Riina Pihkan 22.29 0.01.05 64.92 62.09
3 Viskari Tanja Lynx 24.16 0.02.52 59.77 57.17
4 Ojalainen Sini EsSu 24.30 0.03.06 58.83 56.26
5 Vaiksalu Lilyon KaRa 27.21 0.05.57 52.36 50.08
6 Vuorela Hanna EsAk 29.13 0.07.49 48.70 46.58
7 Nybakken Line EsSu 29.29 0.08.05 47.95 45.86
8 Valkonen Anu HS 29.47 0.08.23 47.16 45.10
9 Kirves Hetti SKUusi 30.56 0.09.32 45.11 43.14
10 Routsi Anastasia Jyry 31.03 0.09.39 44.65 42.70
11 Kiiski Johanna HS 32.13 0.10.49 42.74 40.88
12 Forssten Ann-Sofie Pihkan 33.14 0.11.50 41.16 39.36
13 Määttälä Johanna EsSu 33.29 0.12.05 40.58 38.81
14 Luurila Mervi Jyry 35.20 0.13.56 38.19 36.53
15 Sten Kajsa Pihkan 35.59 0.14.35 37.25 35.62
16 Sidensnöre Tiina Jyry 36.47 0.15.23 36.19 34.61
17 Arjamaa Heidi HS 38.04 0.16.40 34.73 33.21
18 Laine Matilda HyRa 38.38 0.17.14 33.98 32.50
19 Rajamäki Riikka HS 39.29 0.18.05 33.02 31.58
20 Laurinen Mari HyRa 40.14 0.18.50 32.17 30.77
21 Hyyryläinen Ulla EsAk 41.01 0.19.37 31.34 29.97
22 Suikkanen Tiina KaRa 42.09 0.20.45 30.28 28.95
23 Kaartinen Titta SKUusi 42.15 0.20.51 29.99 28.68
24 Lehtonen Miia SKUusi 55.58 0.34.34 22.47 21.49
Koivu-Tikkanen Terhi EsSu EIL -
Sirén-Koskinen Mari SKUusi EIL -
Lassila Sanna Jyry EIL -
Malmi Päivi HS EIL -
Palo Unna-Sisko HS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Pertti RR 23.29 0.00.00 49.65 49.34
2 Pulkkinen Heimo HS 25.06 0.01.37 46.24 45.94
3 Helkkula Simo PiTa 25.47 0.02.18 44.80 44.51
4 Väätäinen Seppo EsSu 27.46 0.04.17 41.40 41.14
5 Parkkonen Reima Pihkan 28.23 0.04.54 40.31 40.05
6 Nevalainen Auvo JäPa 29.19 0.05.50 38.84 38.59
7 Lassila Heikki PiTa 29.25 0.05.56 38.52 38.28
8 Saukonoja Jouni PorvU 29.49 0.06.20 37.82 37.58
9 Vilska Pekka RR 30.03 0.06.34 37.35 37.11
10 Sarjanoja Ilpo HS 30.30 0.07.01 36.62 36.38
11 Nippala Juhani Jyry 30.38 0.07.09 36.28 36.05
12 Leinonen Markku Pihkan 32.29 0.09.00 34.05 33.83
13 Parjanne Mikko EsSu 33.34 0.10.05 32.78 32.57
14 Kurvinen Veijo HiKi 33.42 0.10.13 32.49 32.28
15 Tarvainen Juhani PiTa 33.56 0.10.27 32.11 31.90
16 Kallio Lasse SuSi 34.06 0.10.37 31.79 31.59
17 Laine Jaakko HS 34.10 0.10.41 31.57 31.37
18 Mattila Hannu EsAk 35.26 0.11.57 30.29 30.09
19 Kyckling Veli-Matti HS 35.29 0.12.00 30.09 29.90
20 Koivula Jouko HS 35.31 0.12.02 29.91 29.72
21 Saarinen Heikki MU 36.21 0.12.52 29.07 28.88
22 Ahola Pentti PäLuLu 37.19 0.13.50 28.17 27.99
23 Lindberg Pekka LeSi 38.22 0.14.53 27.26 27.08
24 Ilmakunnas Pekka Pihkan 38.33 0.15.04 26.99 26.81
25 Terävä Seppo Pihkan 40.12 0.16.43 25.74 25.58
26 Laukka Ville Raus 40.57 0.17.28 25.14 24.98
27 Hotti Reino HS 42.49 0.19.20 23.91 23.76
28 Nykänen Pentti Jyry 45.01 0.21.32 22.62 22.48
29 Kangasaho Simo HiKi 45.38 0.22.09 22.20 22.06
30 Vuorio Olavi JäPa 52.57 0.29.28 19.03 18.91
31 Holappa Paavo JäPa 56.07 0.32.38 17.86 17.74
Ryynänen Jorma Pihkan EIL -
Uljas Risto Jyry EIL -
Kataja Lasse SuSi EIL -
Tolvanen Mauri LeSi HYL -
Kerkola Pekka HlT HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Tanja KaRa 24.16 0.00.00 58.89 56.53
2 Karppinen Riikka EsAk 24.38 0.00.22 57.56 55.25
3 Laurila Anneli Trian 26.14 0.01.58 53.62 51.47
4 Torp-Donner Heidi OK77 27.12 0.02.56 51.30 49.24
5 Salonen Heidi HS 28.47 0.04.31 48.08 46.15
6 Wasström Lotta VaaSu 29.53 0.05.37 45.94 44.09
7 Turakainen Irene Lynx 30.34 0.06.18 44.54 42.75
8 Suorsa Mervi Pihkan 31.17 0.07.01 43.16 41.43
9 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 31.56 0.07.40 41.93 40.24
10 Vaho Hilleriikka HS 32.30 0.08.14 40.85 39.21
11 Rajamäki Sohvi HS 33.33 0.09.17 39.23 37.66
12 Talvioja Hanna RaHa 34.15 0.09.59 38.10 36.57
12 Huhtala Heli HS 34.15 0.09.59 38.10 36.57
14 Hakuli Mia SKUusi 34.43 0.10.27 36.94 35.46
15 Vikström Liisa Pihkan 40.25 0.16.09 31.45 30.19
16 Asikainen Nina SKUusi 41.51 0.17.35 30.10 28.90
17 Gustafsson Maisa Jyry 41.57 0.17.41 29.76 28.57
18 Pellikka Katja HiKi 43.11 0.18.55 28.65 27.50
19 Oja Iina Pihkan 43.58 0.19.42 27.89 26.77
20 Koistinen Marjo EsSu 47.56 0.23.40 25.34 24.33

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vierikko Annamari HS 23.08 0.00.00 60.23 59.05
2 Autti Marja-Liisa EsSu 23.41 0.00.33 58.31 57.17
3 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 25.31 0.02.23 53.64 52.59
4 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 26.20 0.03.12 51.51 50.50
5 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 27.28 0.04.20 48.94 47.98
6 Tarkkanen Teresa Lynx 27.29 0.04.21 48.46 47.51
7 Kekäläinen Kaija HS 27.55 0.04.47 47.27 46.34
8 Kerkola Tiina SuSi 28.13 0.05.05 46.33 45.42
9 Torri-Tuominen Mari Pihkan 30.42 0.07.34 42.18 41.35
10 Varpula Marjut EsSu 31.01 0.07.53 41.35 40.54
11 Pajarinen Pirjo HS 32.20 0.09.12 39.29 38.52
12 Juote Taina Pihkan 32.32 0.09.24 38.67 37.91
13 Franssila Hanna AngA 42.16 0.19.08 29.47 28.90
14 Rolig Marjut HauSi 42.58 0.19.50 28.71 28.14
15 Harju Tuija KaRa 48.37 0.25.29 25.12 24.63
16 Törmänen Eeva EsAk 49.17 0.26.09 24.53 24.05
17 Tuomola Marjo RaHa 52.28 0.29.20 22.81 22.36
18 Mbembela Tuula Lynx 1.10.28 0.47.20 16.81 16.48
Rantala Eija EsSu EIL -
Myllys Leena Lynx EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajala Tauno EsSu 23.33 0.00.00 41.83 40.60
2 Valtee Pertti HS 23.44 0.00.11 41.31 40.10
3 Wessman Risto HiKi 23.52 0.00.19 40.89 39.69
4 Inkinen Paavo Jyry 24.06 0.00.33 40.30 39.12
5 Kuusi Klaus Mesik 24.36 0.01.03 39.30 38.14
6 Kuokkanen Seppo Pihkan 26.54 0.03.21 35.76 34.71
7 Kivistö Erkki Pihkan 27.13 0.03.40 35.18 34.14
8 Hyvönen Eero PorvU 28.12 0.04.39 33.79 32.79
9 Partanen Paavo HyRa 28.18 0.04.45 33.51 32.52
10 Reinikainen Pentti Jyry 29.16 0.05.43 32.24 31.29
11 Rönkkö Paavo EsSu 29.20 0.05.47 32.01 31.07
12 Liljeström Åge HS 29.23 0.05.50 31.80 30.86
13 Virtanen Markku EsAk 29.52 0.06.19 31.13 30.21
14 Rapakko Timo SuSi 30.00 0.06.27 30.84 29.93
15 Koivula Keijo HyRa 30.21 0.06.48 30.33 29.44
16 Erkiö Hannu HS 31.10 0.07.37 29.39 28.52
17 Sirola Risto SKUusi 31.30 0.07.57 28.93 28.08
18 Hartikainen Pertti S. RiSu 31.54 0.08.21 28.42 27.58
19 Sane Kari HS 31.59 0.08.26 28.20 27.37
20 Rusko Heikki VaajTe 32.01 0.08.28 28.03 27.20
21 Nenonen Mauri EsSu 32.19 0.08.46 27.63 26.81
22 Varonen Arto LeSi 32.44 0.09.11 27.13 26.33
23 Harkola Hannu PäijRa 32.49 0.09.16 26.92 26.13
24 Tiura Tapio HS 32.52 0.09.19 26.74 25.95
25 Kokkonen Seppo KeU 33.40 0.10.07 25.97 25.20
26 Jokela Erkki LeSi 33.58 0.10.25 25.60 24.85
27 Saaristo Veikko RaHa 34.31 0.10.58 25.06 24.32
28 Mattila Pertti HS 34.57 0.11.24 24.62 23.89
29 Kervinen Unto JäPa 36.52 0.13.19 23.21 22.53
30 Luoma Simo Pihkan 40.12 0.16.39 21.18 20.55
31 Nilsson Ove RaHa 42.47 0.19.14 19.79 19.21
32 Mäkinen Matti Mesik 43.23 0.19.50 19.41 18.84
33 Niinimäki Jukka HyRa 48.43 0.25.10 17.19 16.68
Peitsala Osmo HS EIL -
Romula Tuomo Jyry EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 21.18 0.00.00 52.77 52.18
2 Linko Rita EsSu 23.41 0.02.23 46.67 46.15
3 Kokkila Marita EsSu 25.58 0.04.40 41.84 41.37
4 Ilmakunnas Seija Pihkan 25.59 0.04.41 41.09 40.64
5 Juga Liisa SKUusi 26.38 0.05.20 39.39 38.95
6 Borgenström Lotta HyRa 28.31 0.07.13 36.13 35.73
7 Linjama Mirja EsSu 28.43 0.07.25 35.22 34.83
8 Markki Outi EsSu 31.58 0.10.40 31.06 30.71
9 Kerkola Maija HlT 34.21 0.13.03 28.36 28.04
10 Kallio Arja RiSu 37.46 0.16.28 25.30 25.01
Puromies Merja EsSu EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 26.16 0.00.00 48.08 47.04
2 Liimatainen Raili HyRa 27.00 0.00.44 46.07 45.08
3 Heinonen Kaija Pihkan 29.38 0.03.22 41.34 40.45
4 Leskinen Tiina Lynx 30.22 0.04.06 39.72 38.86
5 Hakomäki Kirsi HS 31.25 0.05.09 37.79 36.97
6 Jumppanen Helena Pihkan 32.07 0.05.51 36.37 35.59
7 Parjanne Marja-Liisa EsSu 32.57 0.06.41 34.88 34.12
8 Valonen Eila KaRa 33.30 0.07.14 33.74 33.01
9 Ahlqvist Kristiina RiSu 34.18 0.08.02 32.40 31.70
10 Väli-Klemelä Marja-Leena KaRa 37.17 0.11.01 29.30 28.67
11 Virtanen Marita EsSu 40.24 0.14.08 26.57 26.00
Kangasaho Sirpa HiKi EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kämäräinen Paula HiKi 25.06 0.00.00 41.97 40.98
2 Haatio Pirkko HS 26.10 0.01.04 39.71 38.77
3 Laine Irmeli KaRa 27.04 0.01.58 37.86 36.96
4 Laitinen Hellevi EsAk 27.13 0.02.07 37.12 36.24
5 Patronen Lea EsAk 28.06 0.03.00 35.44 34.61
6 Bergström Anneli EsSu 33.38 0.08.32 29.19 28.50
7 Malmsten Beatrice Lynx 33.55 0.08.49 28.52 27.84
8 Kurvinen Ulla HiKi 34.51 0.09.45 27.34 26.70
9 Lipasti Hilkka EsSu 35.06 0.10.00 26.74 26.11
10 Luoma Helena Pihkan 35.37 0.10.31 25.95 25.33
11 Tienari Pauliina RaHa 36.33 0.11.27 24.89 24.30
12 Koivula Sirpa HS 43.22 0.18.16 20.65 20.16
Reinikainen Pirjo Jyry EIL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 28.31 0.00.00 35.98 36.60
2 Karvinen Tuulikki HS 29.41 0.01.10 33.53 34.10
3 Salmela Juulia RiSu 33.05 0.04.34 29.15 29.65
4 Torp Tytti HS 36.01 0.07.30 25.92 26.37
5 Ohramaa Tuula Jyry 42.05 0.13.34 21.45 21.82
6 Lindsten Ulla Jyry 55.00 0.26.29 15.86 16.13

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junttila Olavi HS 20.08 0.00.00 35.71 35.55
2 Tolonen Kalle Mesik 25.54 0.05.46 27.34 27.22
3 Palomäki Mikko HyRa 26.44 0.06.36 26.09 25.97
4 Elomaa Pekka EsSu 27.13 0.07.05 25.23 25.11
5 Karjalainen Jouko HS 28.35 0.08.27 23.64 23.54
6 Hakio Risto HS 33.26 0.13.18 19.89 19.80
7 Haarlaa Rihko HS 36.29 0.16.21 17.93 17.85
8 Åberg Karl-Erik EsSu 36.36 0.16.28 17.58 17.50
9 Erkkilä Erkki JäPa 38.14 0.18.06 16.55 16.47
10 Österberg Reino LeSi 46.41 0.26.33 13.32 13.26
11 Perkinen Osmo Pihkan 49.45 0.29.37 12.28 12.23

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 32.54 0.00.00 24.12 24.50
2 Ijas Johannes KeU 35.34 0.02.40 21.65 21.98
3 Hurme Heikki HPV 35.51 0.02.57 20.81 21.13
4 Jokinen Eino HyRa 41.23 0.08.29 17.45 17.72
5 Kasi Servo KeU 56.50 0.23.56 12.29 12.48
Vanhala Toivo Pihkan KES -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leskinen Eemeli Lynx 21.08 0.00.00 44.46 41.76
2 Friman Eemeli HyRa 23.05 0.01.57 39.94 37.51
3 Hahto Vili Pihkan 25.05 0.03.57 36.06 33.86
4 Länsiluoto Väinö HS 29.06 0.07.58 30.47 28.62
5 Laisev Vjatseslav Pihkan 29.10 0.08.02 29.80 27.99
6 Haapala Elias RR 30.09 0.09.01 28.24 26.53
7 Kantelinen Leevi HyRa 41.17 0.20.09 20.20 18.97
8 Kuronen Aleksi Jyry 46.30 0.25.22 17.56 16.49
Vuorela Samu EsSu EIL -
Malmström Kaapo RR HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Romppainen Piia HyRa 24.09 0.00.00 55.45 51.46
2 Miettinen Kiia EsSu 26.21 0.02.12 50.06 46.45
3 Rehberger Nadja HS 29.34 0.05.25 43.93 40.77
4 Määttälä Fanni EsSu 30.09 0.06.00 42.41 39.36
5 Rautio Ulrika EsSu 30.28 0.06.19 41.31 38.34
6 Soikkeli Linnea EsSu 30.34 0.06.25 40.52 37.60
7 Haapamäki Kerttu HyRa 31.14 0.07.05 39.01 36.21
8 Hilo Jenny EsSu 37.07 0.12.58 32.29 29.96
9 Vanhala Heidi SKUusi 37.12 0.13.03 31.68 29.40
10 Joensuu Lumi HS 38.32 0.14.23 30.06 27.90
11 Åberg Nea HyRa 44.57 0.20.48 25.32 23.50

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lukkari Matilda SKUusi 26.06 0.00.00 53.50 51.55
2 Soikkeli Lauriina EsSu 28.37 0.02.31 47.75 46.01
3 Saarinen Hetta HyRa 29.24 0.03.18 45.46 43.80
4 Lehtonen Lilja SKUusi 30.07 0.04.01 43.39 41.80
5 Åberg Ninni HyRa 35.01 0.08.55 36.46 35.13
6 Ryynänen Ella Pihkan 35.39 0.09.33 34.97 33.70
7 Anttila Krista SKUusi 55.11 0.29.05 22.05 21.25
Loukkalahti Aino RR HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirves Antti SKUusi 19.20 0.00.00
2 Pellikka Väinö HiKi 21.57 0.02.37
3 Joensuu Aapo HS 22.31 0.03.11
4 Fey Erik EsSu 24.36 0.05.16

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laininen Juuso EsSu 26.06 0.00.00
2 Jantunen Olli EsSu 30.08 0.04.02
3 Toivanen Aaron HyRa 31.09 0.05.03
4 Kantelinen Vili HyRa 31.53 0.05.47
5 Kankaanpää Mikki EsSu 32.51 0.06.45
6 Martomaa Eero EsSu 34.10 0.08.04
7 Hanhijärvi Matteus EsAk 34.14 0.08.08
8 Fey Mark EsSu 34.57 0.08.51
9 Taponen Eemeli Jyry 35.03 0.08.57
10 Hilo Kasper EsSu 37.31 0.11.25
11 Mjösund Rasmus EsSu 38.08 0.12.02
12 Äyrämö Milo PelPo 55.38 0.29.32

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pekkanen Nuppu-Sofia RaHa 20.26 0.00.00
2 Enqvist Enna RR 24.37 0.04.11
3 Harjamäki Manja HS 26.58 0.06.32
4 Sillanpää Alisa Lynx 42.35 0.22.09
Anttila Kiira SKUusi EIL -
Sauso Aada HS EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jantunen Anni EsSu 18.07 0.00.00
2 Sauso Edith HS 27.31 0.09.24
3 Länsiluoto Venla HS 36.44 0.18.37
4 Damskägg Hilda HyRa 40.43 0.22.36
5 Laininen Noora EsSu 44.32 0.26.25
6 Nurminen Lotta HS 1.11.21 0.53.14