FIN GB SWE
Login to IRMA
Pyöräsuunnistusjuhannus
Classes District Club Number of the competitors
Classes H21
Length
Number of the participants 9
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Laurila Jussi JalJa 49.46 0.00.00 97.63
2 Hanhijärvi Petrus EsAk 53.29 0.03.43 89.15
3 Kahelin Jouni VaajTe 54.48 0.05.02 85.34
4 Juura Elmeri PR 59.11 0.09.25 77.48
5 Balev Yuri 1.02.05 0.12.19 72.39
6 Kaskinen Kare UlvUra 1.12.43 0.22.57 60.56
7 Pyykönen Pasi KanSu 1.23.59 0.34.13 51.35
Järvinen Anssi TP HYL -
Blomster Anders VaaSu HYL -

Classes H35
Length
Number of the participants 3
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Koski Jussi YKV 1.12.04 0.00.00 32.21
2 Liukkala Jaakko HauSi 1.16.14 0.04.10 28.16
3 Raitoharju Matti RaLu 1.39.07 0.27.03 19.90

Classes H40
Length
Number of the participants 3
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Lehtinen Tommi TarpSu 1.04.13 0.00.00 68.35
2 Voutilainen Arto JYPS 1.05.56 0.01.43 61.58
3 Virkki Janne Hiilto 1.06.05 0.01.52 56.46

Classes H45
Length
Number of the participants 4
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Zhurkin Maxim 54.52 0.00.00 40.10
2 Pesu Raino Hiilto 56.01 0.01.09 37.31
3 Skyttä Eerik OC Puist 1.14.26 0.19.34 26.60
4 Ikola Timo LeSi 1.22.57 0.28.05 22.54

Classes H50
Length
Number of the participants 9
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Savikko Olli TarpSu 56.02 0.00.00 62.80
2 Raudus Timo Eks 59.26 0.03.24 58.10
3 Ovaska Pertti EE 59.46 0.03.44 56.67
4 Bondarenko Igor LS-37 1.01.24 0.05.22 54.09
5 Sippola Asko KuortKu 1.02.51 0.06.49 51.79
6 Niemensivu Pekka KanSu 1.07.17 0.11.15 47.39
7 Laine Kari VaHa 1.09.37 0.13.35 44.86
8 Lindfors Max Trian 1.13.19 0.17.17 41.69
Mäki Pekka TarpSu HYL -

Classes H60
Length
Number of the participants 2
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Juura Esa KanSu 1.10.44 0.00.00
Nuoranne Jussi LHR KES -

Classes H65
Length
Number of the participants 3
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Saarinen Heikki SOC 41.37 0.00.00 55.25
2 Hirsimäki Raimo JäPa 51.55 0.10.18 40.97
3 Ollikainen Seppo IPR 51.56 0.10.19 37.64

Classes H70
Length
Number of the participants 6
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Pökälä Pekka AR 34.43 0.00.00 46.83
2 Lehtinen Teuvo SOC 40.33 0.05.50 38.89
3 Nurminen Heikki IPR 44.50 0.10.07 34.08
4 Köykkä Jussi RasKu 49.09 0.14.26 30.10
5 Torvikoski Jouko JäPa 55.58 0.21.15 25.56
6 Varonen Arto LeSi 1.02.38 0.27.55 22.06

Classes H80
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Häkkinen Tapani IPR 1.18.03 0.00.00

Classes H20
Length
Number of the participants 7
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Lilja Juha TP 49.40 0.00.00 82.88
2 Kaksonen Teemu YKV 56.44 0.07.04 70.74
3 Nurmi Miika VaaSu 57.12 0.07.32 68.37
4 Ikola Atte LeSi 1.09.13 0.19.33 55.01
5 Rissanen Antti TP 1.12.19 0.22.39 51.23
6 Toiva Waltter TP 1.21.49 0.32.09 44.02
Autio Wertti HyRa KES -

Classes H17
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Raitanen Konsta TP 1.19.51 0.00.00

Classes H15
Length
Number of the participants 3
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Kuzmin Alexey 42.48 0.00.00
2 Saarela Thomas LHR 59.30 0.16.42
3 Ikola Aapo HS 1.05.21 0.22.33

Classes H13
Length
Number of the participants 2
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Pesu Akseli Hiilto 32.15 0.00.00
2 Koski Juuso YKV 50.53 0.18.38

Classes D21
Length
Number of the participants 4
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Hara Marika Koovee 56.04 0.00.00 98.01
2 Pesu Mervi RR 57.36 0.01.32 90.63
3 Saarinen Henna Koovee 1.10.11 0.14.07 70.46
4 Närhi Minna JYPS 1.18.54 0.22.50 59.20

Classes D35
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Niittymäki Johanna Hiilto 1.11.38 0.00.00

Classes D40
Length
Number of the participants 3
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Eeva Jonna KangSK 1.08.54 0.00.00 54.35
2 Munsterhjelm Camilla Pohjant 1.30.35 0.21.41 38.24
3 Jämsén Miia JYPS 1.51.00 0.42.06 28.68

Classes D50
Length
Number of the participants 2
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Pirttilä Lea OH 1.07.30 0.00.00
2 Laine Merja VaHa 1.26.02 0.18.32

Classes D65
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Juura Maarit KanSu 47.31 0.00.00

Classes D70
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Palomäki Eila SuSe 55.43 0.00.00

Classes D20
Length
Number of the participants 4
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Yli-Hietanen Saara TP 1.04.55 0.00.00 79.00
2 Voutilainen Viivi JYPS 1.11.42 0.06.47 67.95
3 Kaksonen Terhi SuJu 1.31.02 0.26.07 50.70
Välimaa Eveliina VaaSu HYL -

Classes D17
Length
Number of the participants 4
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Zhurkina Anastasia 1.12.59 0.00.00 61.76
2 Pesu Vilma Hiilto 1.15.53 0.02.54 56.43
3 Voutilainen Lotta JYPS 1.16.35 0.03.36 52.97
4 Yli-Hietanen Silja TP 1.17.37 0.04.38 49.36

Classes D15
Length
Number of the participants 3
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Punto Elli RaN 59.16 0.00.00
2 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 1.02.29 0.03.13
3 Kankaanpää Aino LaihLu 1.17.48 0.18.32

Classes D13
Length
Number of the participants 4
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Rantanen Annika Koovee 45.32 0.00.00
2 Koski Hanni Koovee 59.20 0.13.48
3 Kankaanpää Sanni LaihLu 1.08.24 0.22.52
4 Laamanen Karoliina TarpSu 1.12.08 0.26.36