FIN GB SWE
IRMA inloggning
Pyöräsuunnistusjuhannus
Klass Region Förening Antal tävlare
Klass H21
Sträcka
Antal deltagare 12
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Laurila Jussi JalJa 44.08 0.00.00 92.36
2 Niemi Pekka KanSu 44.44 0.00.36 89.88
3 Haga André Botnia 44.55 0.00.47 88.28
4 Blomster Anders VaaSu 45.02 0.00.54 86.81
5 Juura Elmeri PR 46.47 0.02.39 82.38
6 Kahelin Jouni VaajTe 48.05 0.03.57 78.99
7 Kaskinen Kare UlvUra 51.16 0.07.08 73.00
8 Pyykönen Pasi KanSu 1.03.08 0.19.00 58.40
9 Järvinen Anssi TP 1.05.06 0.20.58 55.78
10 Nurminen Jani VaHa 1.09.56 0.25.48 51.13
Balev Yuri KES -
Rantala Mika RaJu HYL -

Klass H35
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Liukkala Jaakko HauSi 1.07.29 0.00.00

Klass H40
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Virkki Janne Hiilto 55.14 0.00.00 74.19
2 Voutilainen Arto JYPS 1.14.05 0.18.51 52.55
3 Dahlgren Christian Kristina 1.36.28 0.41.14 38.23
Lehtinen Tommi TarpSu KES -

Klass H45
Sträcka
Antal deltagare 8
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Pesu Raino Hiilto 40.04 0.00.00 62.65
2 Kamila Kai SuJu 44.23 0.04.19 55.34
3 Zhurkin Maxim 44.37 0.04.33 53.85
4 Yli-Ilkka Harri RaJu 48.55 0.08.51 48.01
5 Mustikkamaa Timo RaN 53.30 0.13.26 42.89
6 Skyttä Eerik OC Puist 56.07 0.16.03 39.94
7 Hakala Arto HlT 56.24 0.16.20 38.78
8 Ikola Timo LeSi 1.03.51 0.23.47 33.41

Klass H50
Sträcka
Antal deltagare 8
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Savikko Olli TarpSu 37.44 0.00.00 63.68
2 Bondarenko Igor LS-37 42.13 0.04.29 55.70
3 Östergård Patric Trian 43.17 0.05.33 53.14
4 Koski Timo Koovee 45.10 0.07.26 49.78
5 Ovaska Pertti EE 46.01 0.08.17 47.74
6 Nyholm Thomas Trian 49.20 0.11.36 43.49
7 Laine Kari VaHa 51.12 0.13.28 40.90
Mäki Pekka TarpSu HYL -

Klass H60
Sträcka
Antal deltagare 3
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Juura Esa KanSu 56.12 0.00.00
2 Fogelholm Mikael KeU 1.07.45 0.11.33
Nuoranne Jussi LHR KES -

Klass H65
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Ollikainen Seppo IPR 40.59 0.00.00 54.37
2 Hirsimäki Raimo JäPa 46.41 0.05.42 45.34
3 Saarinen Heikki SOC 48.37 0.07.38 41.25
Tyrväinen Heikki JäPa HYL -

Klass H70
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Nurminen Heikki IPR 47.16 0.00.00 42.13
2 Varonen Arto LeSi 1.03.16 0.16.00 29.90
3 Ilkka Jarmo RaJu 1.13.44 0.26.28 24.31
Lehtinen Teuvo SOC HYL -

Klass H80
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Häkkinen Tapani IPR 2.28.13 0.00.00

Klass H20
Sträcka
Antal deltagare 9
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Kaksonen Teemu YKV 48.43 0.00.00 82.95
2 Rissanen Antti TP 52.42 0.03.59 75.25
3 Nurmi Miika VaaSu 54.47 0.06.04 71.00
4 Arola Topias PR 56.05 0.07.22 68.00
5 Lilja Juha TP 56.54 0.08.11 65.70
6 Autio Wertti HyRa 57.56 0.09.13 63.22
7 Ikola Atte LeSi 59.32 0.10.49 60.25
8 Toiva Waltter TP 1.15.42 0.26.59 46.38
Paasi Antti TP HYL -

Klass H17
Sträcka
Antal deltagare 2
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Raitanen Konsta TP 59.47 0.00.00
Tukiainen Jyry TP KES -

Klass H15
Sträcka
Antal deltagare 3
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Kuzmin Alexey 40.30 0.00.00
2 Simola Jere Koovee 42.39 0.02.09
3 Ikola Aapo HS 49.37 0.09.07

Klass H13
Sträcka
Antal deltagare 3
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Pesu Akseli Hiilto 41.11 0.00.00
2 Liponkoski Eino TP 47.55 0.06.44
Dahlgren William Kristina HYL -

Klass D21
Sträcka
Antal deltagare 7
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Hara Marika Koovee 39.13 0.00.00 100.52
2 Pesu Mervi RR 41.23 0.02.10 92.87
3 Hakala Essi MSParma 44.43 0.05.30 83.75
4 Nurminen Kaarina TP 46.07 0.06.54 79.07
5 Nurminen Jutta VaHa 51.59 0.12.46 68.25
6 Saarinen Henna Koovee 57.43 0.18.30 59.76
7 Närhi Minna JYPS 1.04.23 0.25.10 52.04

Klass D35
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Niittymäki Johanna Hiilto 56.00 0.00.00

Klass D40
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Koski Hanna-Maija Koovee 53.54 0.00.00 58.85
2 Munsterhjelm Camilla Pohjant 1.15.55 0.22.01 39.69
3 Jämsén Miia JYPS 1.18.30 0.24.36 36.37
4 Eeva Jonna KangSK 1.23.57 0.30.03 32.12

Klass D50
Sträcka
Antal deltagare 3
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Korpela-Kamila Heidi SuJu 49.28 0.00.00 59.18
2 Laine Merja VaHa 51.37 0.02.09 52.46
3 Pirttilä Lea OH 54.44 0.05.16 45.46

Klass D55
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Nyholm Satu RaN 53.18 0.00.00

Klass D65
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Juura Maarit KanSu 53.47 0.00.00

Klass D70
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Palomäki Eila SuSe 1.15.20 0.00.00

Klass D20
Sträcka
Antal deltagare 5
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Yli-Hietanen Saara TP 47.58 0.00.00 72.79
2 Ruokola Anna RaJu 48.17 0.00.19 69.60
3 Voutilainen Viivi JYPS 57.18 0.09.20 56.36
4 Kaksonen Terhi SuJu 1.06.22 0.18.24 46.69
Välimaa Eveliina VaaSu KES -

Klass D17
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Pesu Vilma Hiilto 57.29 0.00.00 62.42
2 Voutilainen Lotta JYPS 1.01.01 0.03.32 55.86
3 Yli-Hietanen Silja TP 1.01.22 0.03.53 52.62
4 Zhurkina Anastasia 1.04.54 0.07.25 46.99

Klass D15
Sträcka
Antal deltagare 3
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 55.39 0.00.00
2 Kankaanpää Aino LaihLu 57.32 0.01.53
3 Punto Elli RaN 59.06 0.03.27

Klass D13
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Rantanen Annika Koovee 43.14 0.00.00
2 Koski Hanni Koovee 56.01 0.12.47
Kankaanpää Sanni LaihLu KES -
Laamanen Karoliina TarpSu KES -