FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kymenlaakson Sähkö sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuningas Janne LappRi 12.31 0.00.00 84.28 86.39
2 Koivisto Daniel VeVe 13.01 0.00.30 80.28 82.29
3 Pukema Hannu-Pekka RR 13.09 0.00.38 78.72 80.69
4 Heinonen Eero MSParma 13.11 0.00.40 77.77 79.72
5 Stenbacka Wilhelm OK77 13.12 0.00.41 76.92 78.85
6 Nokka Atte LappRi 13.16 0.00.45 75.79 77.69
7 Ovaska Janne VeVe 13.55 0.01.24 71.54 73.33
8 Weckman Janne VeVe 13.57 0.01.26 70.66 72.43
9 Muukkonen Petteri Trian 14.11 0.01.40 68.80 70.52
10 Suutari Matti VeVe 14.12 0.01.41 68.02 69.73
11 Matilainen Juha LS-37 14.34 0.02.03 65.63 67.27
12 Hirvikallio Aatu KS 14.51 0.02.20 63.71 65.31
13 Lindén Mikael KS 15.26 0.02.55 60.66 62.18
14 Kokkinen Kari LaTa 15.46 0.03.15 58.75 60.23
15 Noponen Petri AnttU 15.57 0.03.26 57.46 58.90
16 Tolvanen Leo Pihkan 18.12 0.05.41 49.81 51.06
Kauppila Tomi VeVe HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korpinen Olli-Jussi AnttU 12.28 0.00.00 50.81 56.60
2 Auvinen Jukka KuoSu 12.33 0.00.05 47.95 53.41
3 Ruotsalainen Ville LappRi 13.41 0.01.13 41.66 46.41
Lahtinen Ismo Jyry HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sarkkinen Timo LaTa 11.39 0.00.00 54.23 63.62
2 Martomaa Simo KR 11.53 0.00.14 52.28 61.33
3 Leppänen Kristian LS-37 12.26 0.00.47 49.12 57.62
4 Nylund André Raseborg 13.39 0.02.00 43.97 51.58
5 Hämäläinen Petri Pihkan 13.40 0.02.01 43.15 50.62
6 Tani Jukka KyS 14.03 0.02.24 41.22 48.36
7 Kaplas Jarkko JoKu 15.37 0.03.58 36.41 42.71
8 Isoniemi Vesa Trian 19.11 0.07.32 29.09 34.13
Salo Jukka KuUS HYL -
Kirves Saku KeU HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kyyrönen Samuli RR 11.10 0.00.00 65.21 67.79
2 Venäläinen Toni VaHa 11.23 0.00.13 63.01 65.51
3 Tuominen Hans Pihkan 12.19 0.01.09 57.35 59.62
4 Kantanen Olli OK77 13.38 0.02.28 51.01 53.03
5 Hautaniemi Petri RaKaS 13.53 0.02.43 49.30 51.26
6 Kleemola Jari PertPe 14.03 0.02.53 47.94 49.84
7 Syrjäläinen Janne AnttU 14.23 0.03.13 46.07 47.90
8 Gynther Kimmo IHR 14.39 0.03.29 44.48 46.25
9 Tähtinen Timo HS 14.59 0.03.49 42.77 44.46
Väisänen Marko LS-37 HYL -
Pulli Antero RR HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakulinen Pekka EsSu 11.06 0.00.00 51.92 55.54
2 Kauria Juha ORa 12.50 0.01.44 44.06 47.14
3 Numminen Hannu EsAk 13.01 0.01.55 42.61 45.59
4 Penttinen Tapani Navi 14.14 0.03.08 38.21 40.88
5 Kuusinen Mikko Lynx 15.19 0.04.13 34.80 37.23
6 Koskivirta Eero EKSu 16.09 0.05.03 32.34 34.59
7 Kilpinen Mika KyS 19.15 0.08.09 26.57 28.42
Väyrynen Timo KyS HYL -
Ojalainen Kari SKVuoksi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppinen Tuomo HyRa 11.46 0.00.00 48.55 51.83
2 Hyppänen Timo EKSu 12.44 0.00.58 44.35 47.35
3 Liukkonen Juha HiKi 13.15 0.01.29 42.12 44.97
4 Virtanen Kari MSParma 14.09 0.02.23 38.98 41.61
5 Tiusanen Hannu SaSu 14.36 0.02.50 37.32 39.85
6 Vuorinen Hannu KyS 14.39 0.02.53 36.75 39.23
7 Martiskainen Juho SKVuoksi 15.10 0.03.24 35.06 37.43
8 Lavonen Hannu MiehVi 16.13 0.04.27 32.38 34.57
9 Svärd Rune Trian 16.15 0.04.29 31.91 34.07
10 Weide Ilmo AnttU 16.19 0.04.33 31.38 33.50
11 Forss Jari HaukivKi 21.31 0.09.45 23.49 25.08
12 Paukkola Jari RiSu 21.39 0.09.53 23.04 24.60
13 myyryläinen veikko AnttU 22.22 0.10.36 22.01 23.49
Vornanen Pekka SuoVa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 12.02 0.00.00 50.40 55.00
2 Liukkala Pekka HauSi 13.57 0.01.55 42.93 46.85
3 Aherto Jorma LS-37 14.06 0.02.04 41.94 45.76
4 Malinen Jouko RR 14.14 0.02.12 41.01 44.75
5 Lehto Jarmo VeVe 14.52 0.02.50 38.75 42.29
6 Virtanen Timo IitPy 15.37 0.03.35 36.41 39.73
7 Pulkkinen Pekka JoKu 15.57 0.03.55 35.17 38.38
8 Ahlroth Timo TurSa 17.00 0.04.58 32.55 35.52
9 Viitasalo Harri RiSu 18.56 0.06.54 28.83 31.46
10 Vartiainen Aarne RAPSU 19.42 0.07.40 27.32 29.81
11 Lähteenmäki Hannu HlT 22.38 0.10.36 23.45 25.58
Toppari Pekka PuolRy HYL -
Forsström Ove Raseborg HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Railimo Matti SOC 14.27 0.00.00 47.75 48.71
2 Ovaska Ari EE 15.18 0.00.51 44.58 45.47
3 Turku Vesa HS 15.37 0.01.10 43.17 44.03
4 Leino Tapio HS 18.25 0.03.58 36.17 36.89
5 Lehtinen Teuvo SOC 19.08 0.04.41 34.40 35.09
6 Tarvainen Juhani PiTa 20.25 0.05.58 31.85 32.48
7 Hyyryläinen Raimo JuvU 21.17 0.06.50 30.18 30.78
8 Pokela Erkki LuuRa 22.11 0.07.44 28.59 29.16
9 Rajamäki Jussi HS 24.44 0.10.17 25.32 25.83
10 Mäkelä Martti SOC 27.15 0.12.48 22.69 23.15
11 Tolvanen Mauri LeSi 27.57 0.13.30 21.84 22.27
12 Slant Teuvo IPR 28.49 0.14.22 20.91 21.32
13 Terävä Seppo Pihkan 39.59 0.25.32 14.87 15.16
Hyvönen Eero PorvU HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivistö Erkki Pihkan 13.02 0.00.00 35.96 40.86
2 Lehtonen Matti PiVe 14.37 0.01.35 31.38 35.65
3 Rusko Heikki VaajTe 14.59 0.01.57 29.94 34.02
4 Liitiäinen Reijo Trian 15.43 0.02.41 27.90 31.70
5 Seitsonen Kauko KS 16.27 0.03.25 26.05 29.60
6 Reinikainen Pentti Jyry 18.04 0.05.02 23.16 26.32
7 Ekholm Hans AOK 18.53 0.05.51 21.63 24.57
8 Teppo Jaakko GIF 21.13 0.08.11 18.78 21.33

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salo Markku LS-37 19.21 0.00.00 30.30 23.36
2 Kilo Esko LappRi 20.13 0.00.52 26.83 20.68
3 Salmi Tarmo JoKu 20.18 0.00.57 24.55 18.93

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ranta Esko LS-37 25.06 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallela Luca HS 10.32 0.00.00 60.47 57.77
2 Peltonen Lasse KS 10.57 0.00.25 55.26 52.79
3 Virkajärvi Juho JRV 11.43 0.01.11 48.93 46.74
Tamminen Kasperi LappRi HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Meuronen Joonas HS 10.05 0.00.00
2 Kivenjuuri Lauri ORa 11.46 0.01.41
Jutila Aleksi S-JKL HYL -
Kivenjuuri Aaro ORa HYL -
Sarkkinen Joonas LaTa HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Lauri HS 8.18 0.00.00
2 Kirves Antti SKUusi 8.34 0.00.16
3 Hahto Vili Pihkan 10.11 0.01.53
4 Närhi Eetu AnttU 10.16 0.01.58
5 Takanen Eetu VeVe 10.35 0.02.17
6 Ryytty Eino Pohjant 10.43 0.02.25
6 Pylvänäinen Jere KS 10.43 0.02.25
8 Kuusinen Tuomas Lynx 11.14 0.02.56
9 Friman Eemeli HyRa 11.42 0.03.24
10 Rytkö Elias VeVe 11.45 0.03.27
11 Talka Eero KS 11.52 0.03.34
12 Saalasti Paavo KR 11.56 0.03.38
13 Tyni Sisu VeVe 11.57 0.03.39
14 Karvonen Tatu KS 12.00 0.03.42
15 Räihä Konsta Navi 12.21 0.04.03
16 Turunen Juho LappRi 12.25 0.04.07
17 Kuusinen Karri Lynx 12.36 0.04.18
18 Sarkkinen Eetu LaTa 12.44 0.04.26
19 Kokko Mico KyS 12.55 0.04.37
20 Määttä Mico Trian 13.24 0.05.06
21 Simola Viljo LuuRa 13.38 0.05.20
22 Lindstedt Otto Navi 14.14 0.05.56
23 Tamminen Oskari LuuRa 14.45 0.06.27
24 Ojalainen Matias SKVuoksi 16.22 0.08.04
Kuronen Aleksi Jyry HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Räihä Vinski Navi 9.26 0.00.00
2 Reiman Niklas Trian 9.46 0.00.20
3 Sarilampi Tuure KS 10.28 0.01.02
4 Pulkkinen Elmo RaKaS 10.31 0.01.05
5 Anana John Pihkan 11.10 0.01.44
6 Pohjalainen Olli VeVe 11.31 0.02.05
7 Martomaa Eero EsSu 11.47 0.02.21
8 Packalen Jonas Lynx 12.40 0.03.14
9 Talka Aapo KS 13.35 0.04.09
10 Tani Elias KyS 18.48 0.09.22

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiiskinen Elmo LS-37 9.37 0.00.00
2 Korpinen Veikko AnttU 14.35 0.04.58
3 Saranen Samuel Pihkan 20.40 0.11.03
4 Pohjalainen Veikka VeVe 26.38 0.17.01
5 Karjalainen Oliver KS 28.18 0.18.41
6 Määttä Mattis Trian 38.13 0.28.36

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppi Silva EsSu 10.43 0.00.00 78.17 77.48
2 Karppinen Inari EsSu 11.26 0.00.43 72.36 71.72
3 Ovaska Jenni KR 12.28 0.01.45 65.52 64.94
4 Laukkanen Marja KS 12.38 0.01.55 63.83 63.26
5 Heikkinen Ida VeVe 12.59 0.02.16 61.30 60.76
6 Väyrynen Anni KyS 13.35 0.02.52 57.82 57.31
7 Heikkinen Roosa VeVe 13.44 0.03.01 56.43 55.93
8 Andelin Sanna LaTa 14.07 0.03.24 54.15 53.67
9 Liukkonen Sonja HiKi 14.22 0.03.39 52.48 52.02
10 Vääränen Sari KS 14.25 0.03.42 51.57 51.12
11 Nurmilaukas Iiris LuuRa 15.32 0.04.49 47.19 46.77
12 Hietala Miina KyS 15.37 0.04.54 46.27 45.86
13 Vesikko Venla JoKu 18.03 0.07.20 39.45 39.10

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Simola Anni LuuRa 15.39 0.00.00
2 Hägg Susanna LaTa 20.38 0.04.59

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tolsa Sanna KyS 12.07 0.00.00 49.68 26.40
2 Rantanen Sinikka KyS 15.53 0.03.46 35.05 18.63
3 Ruotsalainen Saara LappRi 16.14 0.04.07 31.52 16.75

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lakanen Reetta HS 11.51 0.00.00 60.02 56.89
2 Huusari Heidi InkTe 13.24 0.01.33 51.94 49.23
3 Wartiainen Piritta EsSu 13.51 0.02.00 49.15 46.59
4 Friman Kaisa HyRa 14.21 0.02.30 46.38 43.96
5 Leiniö Sari HS 16.01 0.04.10 40.60 38.48
6 Närhi Minna AnttU 19.06 0.07.15 33.25 31.52
7 Salminen Jonna KuUS 26.40 0.14.49 23.24 22.03
Nybakken Line EsSu HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvonen Leena AR 14.27 0.00.00 51.63 56.49
2 Oja Iina Pihkan 15.48 0.01.21 46.04 50.37
3 Hautaniemi Marjaana RaKaS 16.49 0.02.22 42.15 46.11
4 Heikkinen Anniina VeVe 17.02 0.02.35 40.52 44.33
5 Villikka Sanna VeVe 17.30 0.03.03 38.37 41.98
6 Yrjölä Ulla MuuRa 18.35 0.04.08 35.13 38.43
7 Virtanen Tiina PertPe 19.36 0.05.09 32.36 35.40

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harjula Oili KuUS 13.48 0.00.00 48.62 55.94
2 Tonder Marja AlatPi 15.19 0.01.31 42.49 48.88
3 Torri-Tuominen Mari Pihkan 15.47 0.01.59 39.96 45.97
4 Hakulinen Paula EsSu 16.34 0.02.46 36.86 42.40
5 Kauria Pirjo ORa 18.23 0.04.35 32.12 36.95
6 Myllys Leena Lynx 20.45 0.06.57 27.49 31.62

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Tuula HU-46 11.50 0.00.00 42.27 48.21
2 Käkelä Maija PuolRy 13.02 0.01.12 37.23 42.46
3 Kallio Arja RiSu 14.40 0.02.50 32.06 36.56
4 Toivanen Tuula RaN 16.56 0.05.06 26.88 30.66
5 Kairamo Kristiina HiKi 20.08 0.08.18 21.86 24.93
6 Heinilä Seija RiSu 22.58 0.11.08 18.51 21.11

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 13.12 0.00.00 50.19 52.13
2 Purhonen Kaija HU-46 16.34 0.03.22 37.99 39.46
3 Forsström Rita Raseborg 19.06 0.05.54 31.22 32.42
4 Lehto Ulla KyS 22.22 0.09.10 25.18 26.15

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stoor Anne KoS 12.31 0.00.00 36.75 42.60
2 Turku Kaija HS 13.39 0.01.08 32.98 38.23
3 Kukkonen Marja RaKaS 13.52 0.01.21 31.75 36.81
4 Tikka Eija RaKaS 14.36 0.02.05 29.48 34.17
5 Venäläinen Kaija VaHa 15.38 0.03.07 26.90 31.19
6 Pulkkinen Arja JoKu 16.45 0.04.14 24.52 28.42
7 Heimonen Arja Navi 21.30 0.08.59 18.64 21.61
8 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 22.32 0.10.01 17.35 20.11

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rajamäki Vuokko HS 19.47 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Isoniemi Sandra Trian 16.26 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Soini Mette KyS 12.44 0.00.00 42.07 40.37
2 Rasimus Siiri S-JKL 12.46 0.00.02 40.39 38.76
3 Leppänen Nella LS-37 15.23 0.02.39 32.21 30.91
4 Leppänen Iisa Navi 22.14 0.09.30 21.38 20.52
5 Kaplas Kerttu JoKu 24.26 0.11.42 18.64 17.88

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyytiäinen Miina KS 13.10 0.00.00 47.45 43.20
2 Leppänen Jenni LS-37 14.31 0.01.21 41.43 37.72
3 Laitinen Julia VeVe 14.39 0.01.29 39.45 35.92
4 Tupitsa Milla HS 15.36 0.02.26 35.55 32.36
5 Kriktilä Pihla VeVe 16.53 0.03.43 31.46 28.64

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 9.53 0.00.00
2 Lindholm Siiri ORa 11.34 0.01.41
3 Ruotsalainen Emma LappRi 11.49 0.01.56
4 Liukkonen Veera AnttU 12.29 0.02.36
5 Auvinen Senja AnttU 13.58 0.04.05
6 Kaplas Martta JoKu 14.00 0.04.07
7 Lehtonen Elisa KS 15.51 0.05.58
8 Isoniemi Stella Trian 16.24 0.06.31
9 Tani Nelli KyS 17.29 0.07.36
10 Sippu Jenna InkTe 17.40 0.07.47
Muukkonen Roosa SKUusi HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 8.09 0.00.00
2 Weckman Venla VeVe 8.15 0.00.06
3 Ryytty Inka Pohjant 9.05 0.00.56
4 Laakso Anni LappRi 9.58 0.01.49
5 Ruotsalainen Elina LappRi 11.34 0.03.25
6 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 12.01 0.03.52
7 Laitinen Sofia VeVe 13.04 0.04.55
8 Tyni Veera VeVe 13.18 0.05.09
9 Kaplas Elsa JoKu 15.31 0.07.22
10 Lindholm Lotta ORa 16.07 0.07.58
11 Korpinen Elli AnttU 16.13 0.08.04
12 Kokko Ciia KyS 19.16 0.11.07
13 Määttä Sissi Trian 20.18 0.12.09
14 Noponen Venla AnttU 21.31 0.13.22
15 Liukkonen Iiris AnttU 30.25 0.22.16

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 7.57 0.00.00
2 Laakso Maija LappRi 9.38 0.01.41
3 Lehtonen Julia KS 10.24 0.02.27
4 Ryytty Elena Pohjant 10.42 0.02.45
5 Laitinen Lilja KS 11.46 0.03.49
6 Martomaa Lilja EsSu 11.54 0.03.57
7 Tani Aliisa KyS 22.36 0.14.39
8 Kirves Kaisa SKUusi 23.13 0.15.16
9 Noponen Vilma AnttU 34.11 0.26.14
Reiman Sonja Trian HYL -