FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
KuUS-rastit, pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiska Samu TuMe 1.24.57 0.00.00 88.51 88.30
2 Kotro Tuomas IkNV 1.32.14 0.07.17 79.78 79.58
3 Koivisto Daniel VeVe 1.34.19 0.09.22 76.31 76.12
4 Ovaska Janne VeVe 1.36.38 0.11.41 72.81 72.63
5 Pitkänen Jonne TP 1.48.39 0.23.42 63.27 63.12
6 Pukema Hannu-Pekka RR 2.01.20 0.36.23 55.33 55.20
Outinen Tuomas KS KES -
Huttunen Esa TuMe KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppamäki Juho RaVa 1.10.30 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskelainen Marko IitPy 1.32.23 0.00.00 27.67 27.35
2 Sarilampi Pasi KS 1.34.46 0.02.23 25.63 25.33
3 Ovaska Vesa LuuRa 1.37.12 0.04.49 23.67 23.39
4 Ovaska Panu LuuRa 2.07.20 0.34.57 17.07 16.87

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soini Jussi KS 1.06.55 0.00.00 57.37 55.84
2 Auvinen Jukka KuoSu 1.15.17 0.08.22 48.45 47.15
3 Asikainen Pasi JoKu 1.17.31 0.10.36 44.57 43.38
4 Pohjola Jukka HauSi 1.22.51 0.15.56 39.39 38.33

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Jani LS-37 1.10.24 0.00.00 59.17 58.00
2 Lilja Arto AnttU 1.10.30 0.00.06 56.87 55.74
3 Pietiläinen Juha RastiE4 1.12.01 0.01.37 53.50 52.44
4 Kiintola Jarno KS 1.13.43 0.03.19 50.15 49.16
5 Kiuru Jani RaKaS 1.15.31 0.05.07 46.88 45.96

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Marko LS-37 54.18 0.00.00 58.08 57.43
2 Gynther Kimmo IHR 1.00.36 0.06.18 50.09 49.53
2 Sivill Keijo UurU 1.00.36 0.06.18 50.09 49.53
4 Kurhinen Tomi NaTe 1.06.06 0.11.48 42.34 41.87
5 Neuvonen Janne LuuRa 1.07.21 0.13.03 39.80 39.36

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 59.47 0.00.00 48.32 47.32
2 Karjalainen Harri EsSu 1.01.12 0.01.25 46.19 45.24
3 Valkonen Pasi IHR 1.02.15 0.02.28 44.41 43.50
4 Peltola Ilkka IHR 1.02.59 0.03.12 42.91 42.03
5 Laine Kimmo KyS 1.19.43 0.19.56 33.13 32.45
6 Ojalainen Kari SKVuoksi 1.23.28 0.23.41 30.90 30.26
7 Pirtilä Timo EKSu 1.25.36 0.25.49 29.41 28.80
8 Hakuli Kari KeU 1.44.11 0.44.24 23.57 23.08

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laiho Hannu RaVa 49.24 0.00.00 51.61 51.50
2 Vestola Heikki NaTe 49.37 0.00.13 50.61 50.50
3 Niemi Kari-Veli HauSi 50.43 0.01.19 48.76 48.66
4 Kauppinen Tuomo HyRa 53.32 0.04.08 45.48 45.38
5 Heimala Juha LappRi 55.19 0.05.55 43.32 43.23
6 Liikkanen Reima LaTa 56.18 0.06.54 41.89 41.80
7 Pajuoja Heikki HS 58.29 0.09.05 39.67 39.59
8 Vornanen Pekka SuoVa 1.01.47 0.12.23 36.93 36.85
9 Mäntynen Ari KyS 1.12.09 0.22.45 31.09 31.03
10 Palonen Aapo LamSä 1.26.37 0.37.13 25.46 25.41
11 Peni Hannu KS 1.41.09 0.51.45 21.42 21.38

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torniainen Ari LappRi 52.57 0.00.00 40.84 40.23
2 Vennelä Simo-Pekka NaTe 54.29 0.01.32 38.70 38.12
3 Töyrylä Teuvo VeVe 1.00.20 0.07.23 34.05 33.54
4 Kyckling Aki LappRi 1.10.23 0.17.26 28.42 28.00
5 Mäki Erkki EE 1.24.16 0.31.19 23.10 22.75
6 Pohjola Pekka HauSi 1.24.24 0.31.27 22.42 22.08
Pelkonen Heikki NaTe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkonen Hannu AR 45.23 0.00.00 48.60 48.32
2 Ollikainen Seppo JuvU 48.14 0.02.51 45.15 44.90
3 Käyhkö Kari LS-37 49.36 0.04.13 43.35 43.11
4 Hyyryläinen Raimo JuvU 49.40 0.04.17 42.74 42.50
5 Loukonen Veikko PiKe 50.13 0.04.50 41.72 41.49
6 Tani Ossi KS 51.36 0.06.13 40.07 39.84
7 Pulli Martti LappRi 54.20 0.08.57 37.55 37.33
8 Lehtinen Teuvo SOC 54.32 0.09.09 36.90 36.69
9 Mäkelä Martti SOC 55.55 0.10.32 35.50 35.30
10 Saukonoja Jouni PorvU 56.43 0.11.20 34.51 34.32
11 Töyrylä Hannu KS 58.59 0.13.36 32.72 32.53
12 Miettinen Kauko SuoVa 1.06.59 0.21.36 28.40 28.24
13 Roivas Matti UrjU 1.10.31 0.25.08 26.58 26.43

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Jorma Navi 54.57 0.00.00 35.51 35.39
2 Palo Hannu Navi 1.02.00 0.07.03 30.80 30.70
3 Leppäkorpi Eero IHR 1.02.15 0.07.18 30.00 29.90
4 Hakala Pekka KS 1.05.11 0.10.14 28.01 27.92
5 Kemppi Jorma Navi 1.14.25 0.19.28 23.97 23.89
6 Railo Matti LS-37 1.24.07 0.29.10 20.71 20.64
7 Seitsonen Kauko KS 1.27.01 0.32.04 19.54 19.48
8 Einonen Esa IHR 1.55.25 1.00.28 14.37 14.32

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilo Esko LappRi 51.51 0.00.00 31.68 31.55
2 Kvick Aimo IHR 52.41 0.00.50 30.40 30.27
3 Åberg Karl-Erik EsSu 53.14 0.01.23 29.31 29.19
4 Salo Markku LS-37 54.17 0.02.26 27.99 27.87
5 Karnaattu Mauri KS 57.13 0.05.22 25.84 25.73
6 Puttonen Kalevi IPR 1.09.38 0.17.47 20.64 20.55
7 Salmi Tarmo JoKu 1.13.26 0.21.35 19.01 18.93

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllärinen Vertti LappRi 1.17.24 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suomalainen Vilho LappRi 30.03 0.00.00
2 Kiintola Eemil KS 33.19 0.03.16
3 Reiman Niklas Trian 35.54 0.05.51
4 Ojalainen Matias SKVuoksi 39.54 0.09.51

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjola Ilmari HauSi 26.19 0.00.00
2 Suomalainen Veikka LappRi 50.28 0.24.09

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjola Arttu HauSi 21.40 0.00.00
2 Ovaska Tatu LuuRa 22.03 0.00.23
3 Karjalainen Oliver KS 30.46 0.09.06
4 Ovaska Vilho LuuRa 39.03 0.17.23

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Elisa LS-37 1.24.06 0.00.00 73.96 74.19
2 Schoultz von Katja PIF 1.31.38 0.07.32 65.85 66.05
3 Vääränen Sari KS 1.32.29 0.08.23 63.22 63.42
4 Kiuru Veera RaKaS 1.39.47 0.15.41 56.73 56.90
5 Suomalainen Riikka LappRi 1.49.36 0.25.30 49.94 50.10
6 Ovaska Jenni KR 1.51.58 0.27.52 47.22 47.37

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiintola Susanna KS 1.34.57 0.00.00
Heiska Emilia VeVe KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Salla AnttU 1.13.56 0.00.00
2 Harjula Terhi KS 1.22.16 0.08.20

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Sanna VeVe 1.08.01 0.00.00
2 Jarolf Tanja PorvU 1.56.55 0.48.54

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 55.16 0.00.00 67.60 64.62
2 Pekkala Sini EsSu 1.03.53 0.08.37 57.02 54.50
3 Huusari Heidi InkTe 1.08.37 0.13.21 51.72 49.44
4 Lyyra Hanna KS 1.16.19 0.21.03 45.28 43.28
5 Salmi Maria LappRi 1.16.46 0.21.30 43.80 41.87
6 Tahvanainen Anu LS-37 1.17.44 0.22.28 42.05 40.20
7 Sivill Mari UurU 1.46.51 0.51.35 29.72 28.41

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Pia KyS 1.05.54 0.00.00 46.17 44.66
2 Villikka Sanna VeVe 1.16.15 0.10.21 37.91 36.67
3 Hautaniemi Marjaana RaKaS 1.18.43 0.12.49 34.79 33.65
4 Hakuli Mia KeU 1.30.23 0.24.29 28.61 27.68

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 55.19 0.00.00 46.32 46.24
2 Einonen Päivi LS-37 1.12.51 0.17.32 33.85 33.79
3 Moilanen Ulla RaKaS 1.23.52 0.28.33 28.26 28.21
4 Paronen Hanna IHR 1.44.22 0.49.03 21.79 21.75
Rantalainen Anna-Lea LS-37 HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vestola Arja NaTe 1.04.12 0.00.00 42.60 42.20
2 Töyrylä Marja KyS 1.07.24 0.03.12 37.54 37.18
3 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 1.10.31 0.06.19 32.97 32.66

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Airi KS 1.03.48 0.00.00 44.12 44.36
2 Jumppanen Helena Pihkan 1.06.30 0.02.42 40.21 40.43
3 Kattelus Helena KS 1.07.23 0.03.35 37.59 37.80
4 Räikkönen Anneli RaVa 1.08.44 0.04.56 34.81 35.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juvonen Marja RaKaS 52.00 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lantta Tinja LappRi 1.34.57 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Frondelius Anni RaKaS 2.05.16 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindén Amalia KS 55.42 0.00.00 58.71 56.55
2 Hyytiäinen Miina KS 1.07.45 0.12.03 45.85 44.16
3 Neuvonen Riina LuuRa 1.08.25 0.12.43 43.02 41.43
4 Kiintola Emilia KS 1.09.03 0.13.21 40.25 38.77

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lintunen Venla RaKaS 30.55 0.00.00
2 Frondelius Elli RaKaS 47.49 0.16.54

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Venla VeVe 27.49 0.00.00
2 Reiman Sonja Trian 48.35 0.20.46
3 Heikkinen Emmi RaKaS 52.37 0.24.48

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 17.18 0.00.00
2 Heikkinen Essi RaKaS 22.52 0.05.34
3 Suomalainen Valma LappRi 43.27 0.26.09
4 Ovaska Neea LuuRa 1.13.58 0.56.40