FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Oravatonni
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sirén Mikko AngA 52.03 0.00.00 94.22
2 Portin Fredric PR 55.11 0.03.08 88.09
3 Suna Jussi TuMe 58.02 0.05.59 83.02
4 Stenlund Daniel PR 59.16 0.07.13 80.56
5 Lindeqvist Juuso PR 1.00.02 0.07.59 78.81
6 Mattila Tomi AngA 1.00.26 0.08.23 77.57
7 Virtanen Janne PR 1.03.00 0.10.57 73.73
8 Hämäläinen Sami MSParma 1.03.50 0.11.47 72.09
9 Ritasalo Teemu EsAk 1.07.19 0.15.16 67.71
10 Silvennoinen Santeri KR 1.08.04 0.16.01 66.33
11 Jokiranta Mika KS 1.08.45 0.16.42 65.04
12 Huovila Miikka HiKi 1.09.15 0.17.12 63.95
13 Väisänen Patrik KS 1.11.25 0.19.22 61.40
14 Sorjonen Pekka EsSu 1.13.44 0.21.41 58.89
15 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.24.45 0.32.42 50.72
16 Tolvanen Leo Pihkan 1.29.26 0.37.23 47.58
Metsälä Tuomas Lynx KES -
Blomster Daniel SV KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Mikko KyS 42.40 0.00.00 55.42
2 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 43.55 0.01.15 53.27
3 Savonen Timo HlS 44.12 0.01.32 52.35
4 Vanhanen Matias KemKi 44.33 0.01.53 51.37
5 Siren Riku KyRa 48.28 0.05.48 46.70
6 Routsi Vesa-Matti RasKa 48.43 0.06.03 45.94
7 Pulkkinen Juho RaLu 53.21 0.10.41 41.47
8 Kenner Germo PR 55.55 0.13.15 39.12
9 Jokinen Sakari KanKi 55.58 0.13.18 38.63
10 Hamppu Aleksei HS 56.46 0.14.06 37.64
11 Valtanen Juhani HinnYr 58.36 0.15.56 36.03
12 Hoikkala Mikko KSF 1.01.01 0.18.21 34.19
13 Valtanen Taneli HinnYr 1.01.35 0.18.55 33.46
14 Huhtala Juho-Matti YlKi 1.02.53 0.20.13 32.37
15 Keskimäki Sami NaWi 1.23.09 0.40.29 24.17

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soini Toni KyS 31.01 0.00.00 33.00
2 Raitola Mika Lynx 46.39 0.15.38 20.30
3 Rantanen Timo KeU 48.18 0.17.17 18.01

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riikonen Petri SuSi 58.17 0.00.00 60.46
2 Hongisto Pasi LoJa 59.11 0.00.54 58.55
3 Virtanen Jussi KyS 1.02.18 0.04.01 54.68
4 Hakkarainen Tuomas EsAk 1.05.05 0.06.48 51.44
5 Rintala Rami Hiisi 1.05.24 0.07.07 50.29
6 Heikkonen Rami SuSi 1.08.07 0.09.50 47.42
7 Huurre Jyri TuS 1.09.19 0.11.02 45.75
8 Aalto Sami MSParma 1.16.36 0.18.19 40.64
Eltsov Deis RUS HYL -
Jonkka Jari RasKa KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tala Tuomas HiKi 51.52 0.00.00 59.77
2 Kemppi Joni RR 52.09 0.00.17 59.13
3 Emaldinov Yuri AngA 52.10 0.00.18 58.79
4 Salonen Kari HS 53.24 0.01.32 57.12
5 Kivilaakso Janne Lynx 53.31 0.01.39 56.68
6 Mauriala Jarmo Koovee 56.17 0.04.25 53.60
7 Isoherranen Sami Lynx 56.24 0.04.32 53.20
8 Johansson Jari Orient 56.37 0.04.45 52.70
9 Kääriäinen Sami TuMe 58.00 0.06.08 51.16
10 Karttila Jussi MSParma 59.03 0.07.11 49.97
11 Päivike Johan RaPi 1.00.30 0.08.38 48.49
12 Lahtinen Jukka HiKi 1.02.11 0.10.19 46.91
13 Seppälä Jussi LLuja 1.02.15 0.10.23 46.60
14 Aaltonen Tero Lynx 1.04.48 0.12.56 44.51
15 Liljeström Kimmo HS 1.05.49 0.13.57 43.57
16 Suominen Juha-Matti LaJy 1.06.27 0.14.35 42.90
17 Soikkeli Lauri Mesik 1.06.40 0.14.48 42.51
18 Määttänen Pekka EsSu 1.06.44 0.14.52 42.22
19 Asklöf Tom Lynx 1.07.02 0.15.10 41.79
20 Maasilta Tommi RaVa 1.08.45 0.16.53 40.50
21 Plit Herkko Lynx 1.10.13 0.18.21 39.42
22 Saastamoinen Pasi AngA 1.12.51 0.20.59 37.77
23 Koivula Risto UlvUra 1.15.37 0.23.45 36.16
24 Halén Marco EsSu 1.17.30 0.25.38 35.07
25 Biskop Kim KoS 1.37.16 0.45.24 27.77
26 Forma Pauli HiKi 1.40.09 0.48.17 26.81
Laaksonen Petri AngA HYL -
Turakainen Olli HS KES -
Maronen Mikke Lynx KES -

Sarja H45A
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 44.56 0.00.00 70.66
2 Yliluikki Matti SuSi 45.56 0.01.00 68.83
3 Haanpää Tuomo TP 46.12 0.01.16 68.13
4 Jaakkola Jari MaMa 48.14 0.03.18 64.98
5 Reiman Jarmo AngA 50.28 0.05.32 61.83
6 Helin Timo VaRa 53.32 0.08.36 58.04
7 Eerola Severi TP 54.15 0.09.19 57.02
8 Ekström Thomas MSParma 54.21 0.09.25 56.66
9 Tilli Juha Lynx 54.26 0.09.30 56.33
10 Kerkola Mika SuSi 55.15 0.10.19 55.25
11 Tähtinen Timo HS 55.26 0.10.30 54.82
12 Hirvensalo Kari PR 57.18 0.12.22 52.80
13 Toivonen Mikko KangSK 57.46 0.12.50 52.14
14 Oksanen Jukka RasKa 58.27 0.13.31 51.29
15 Aho Jarmo PäLuLu 59.20 0.14.24 50.30
16 Koponen Visa PertPe 59.57 0.15.01 49.56
17 Nokka Ilkka Rasti88 1.01.16 0.16.20 48.27
18 Kiljunen Juha RaVa 1.01.18 0.16.22 48.02
19 Ruohola Risto MSParma 1.01.55 0.16.59 47.32
20 Nappu Juha TuNMKY 1.03.33 0.18.37 45.89
21 Savilahti Petri Lynx 1.03.41 0.18.45 45.58
22 Sillanpää Kari MaMa 1.03.47 0.18.51 45.30
23 Köyvönen Kimmo MaMa 1.07.15 0.22.19 42.76
24 Nummela Arto MU 1.07.29 0.22.33 42.41
25 Itkonen Arto TuS 1.07.48 0.22.52 42.01
26 Kattilakoski Jarmo KoS 1.08.08 0.23.12 41.61
27 Brink Anders PIF 1.09.16 0.24.20 40.73
28 Pietikäinen Timo Pihkan 1.10.57 0.26.01 39.57
29 Lohikainen Timo RaVa 1.12.54 0.27.58 38.33
30 Hakuli Kari KeU 1.15.48 0.30.52 36.68
31 Viitasaari Tommi KoS 1.16.29 0.31.33 36.17
32 Julkunen Tero LHR 1.18.32 0.33.36 35.06
33 Kajavalta Jyrki TuS 1.19.19 0.34.23 34.54
34 Viberg Pasi TuS 1.20.16 0.35.20 33.96
35 Kanko Jari Koovee 1.23.27 0.38.31 32.50
36 Karling Harri Pihkan 1.28.41 0.43.45 30.43

Sarja H45AL
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Jarkko VeVe 33.20 0.00.00 54.18
2 Matilainen Kari HS 36.53 0.03.33 48.35
3 Syrjäläinen Janne HS 41.14 0.07.54 42.70
4 Laakso Jarmo RR 41.26 0.08.06 41.95
5 Kuusisto Jari AngA 41.49 0.08.29 41.03
6 Sinkkonen Juha Rasti88 42.05 0.08.45 40.23
7 Paija Markku LHR 42.19 0.08.59 39.48
8 Joutsensaari Jarmo KangSK 43.24 0.10.04 37.97
9 Ratia Juha KemKi 46.02 0.12.42 35.31
10 Ahola Tuomo KangSK 51.17 0.17.57 31.25
11 Karlsson Anders PIF 54.08 0.20.48 29.19
12 Varmavuo Seppo RR 56.30 0.23.10 27.57
13 Korpela Markku Rasti88 58.30 0.25.10 26.24

Sarja H50A
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uusikartano Simo TuMe 45.17 0.00.00 57.16
2 Lehto Kari TuMe 46.43 0.01.26 55.01
3 Kuusinen Mikko HS 47.09 0.01.52 54.11
4 Lehtonen Jukka TuNMKY 51.42 0.06.25 48.99
5 Enroth Ari RR 52.47 0.07.30 47.64
6 Hilo Kai Lynx 53.26 0.08.09 46.71
7 Viinikainen Heikki HirvHe 53.38 0.08.21 46.19
8 Aakula Ilkka PR 54.11 0.08.54 45.38
9 Reinikka Kenneth HyRa 54.29 0.09.12 44.79
10 Aaltonen Tommi MSParma 57.20 0.12.03 42.24
11 Koivumäki Kari KoS 59.05 0.13.48 40.68
12 Kiviniitty Jyrki HS 59.54 0.14.37 39.82
13 Gustafsson Risto R-P 1.00.13 0.14.56 39.30
14 Autio Ossi HyRa 1.00.44 0.15.27 38.66
15 Hirvonen Petteri TuMe 1.03.32 0.18.15 36.67
16 Lepola Antti RaVa 1.03.35 0.18.18 36.35
17 Rantala Pekka KoS 1.07.42 0.22.25 33.86
18 Kuokkanen Ismo TuS 1.11.45 0.26.28 31.69
19 Laitinen Jorma RaLu 1.13.07 0.27.50 30.85
20 Mänty Pekka HirvHe 1.13.08 0.27.51 30.59
21 Huhtala Ismo YlKi 1.18.11 0.32.54 28.38
Järvinen Petri Hiisi KES -

Sarja H55A
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Ilkka AngA 45.15 0.00.00 58.25
2 Liikkanen Reima RaVa 45.58 0.00.43 56.97
3 Laakso Antero PunKu 46.04 0.00.49 56.47
4 Malinen Jouko HS 47.15 0.02.00 54.69
5 Valtanen Simo HinnYr 47.38 0.02.23 53.89
6 Asikainen Timo Hiisi 48.24 0.03.09 52.68
7 Arki Hannu TuMe 50.49 0.05.34 49.84
8 Reiman Juha Hiisi 52.41 0.07.26 47.75
9 Jokinen Matti TuVi 53.58 0.08.43 46.29
10 Pulkkinen Erkki RaLu 54.25 0.09.10 45.59
11 Lepistö Heikki OrPo 56.07 0.10.52 43.91
12 Lehtovirta Timo RasKa 56.25 0.11.10 43.37
13 Halla-Aho Timo AlajA 57.12 0.11.57 42.47
14 Karro Markku SalVil 57.31 0.12.16 41.94
15 Rajala Markku Koovee 59.11 0.13.56 40.47
16 Pensas Esko LaihLu 59.38 0.14.23 39.88
17 Lukander Harri RaPi 1.00.39 0.15.24 38.92
18 Käyhkö Jaakko RaPi 1.01.11 0.15.56 38.30
19 Ölander Ralf PIF 1.01.34 0.16.19 37.79
20 Jalanto Esko KangSK 1.02.39 0.17.24 36.86
21 Kuivala Hannu TuS 1.03.46 0.18.31 35.94
22 Kuivala Juha TuS 1.06.45 0.21.30 34.08
23 Ahlqvist Hannu Raus 1.07.33 0.22.18 33.42
24 Luukka Heikki HirvHe 1.15.55 0.30.40 29.51

Sarja H55AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahtinen Risto MaMa 39.59 0.00.00 20.23
2 Andersson Bror PIF 42.59 0.03.00 17.41
3 Salo Taisto SiikSi 43.37 0.03.38 15.76

Sarja H60A
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Arto TP 41.45 0.00.00 55.33
2 Kallio Risto AngA 43.50 0.02.05 52.50
3 Nurminen Markku SuosmSa 44.32 0.02.47 51.47
4 Savonen Esko HlS 44.38 0.02.53 51.16
5 Halme Tapio AngA 45.00 0.03.15 50.55
6 Koskinen Kaj VaHa 45.51 0.04.06 49.41
7 Röytiö Lauri PR 46.32 0.04.47 48.50
8 Tuomola Touko Rasti88 47.08 0.05.23 47.69
9 Keltamäki Seppo JoKu 47.54 0.06.09 46.74
10 Väätäinen Seppo EsSu 47.56 0.06.11 46.53
11 Venho Kari MaMa 48.00 0.06.15 46.28
12 Lehtiniemi Pekka SaSu 48.03 0.06.18 46.04
13 Suominen Risto SuSi 48.27 0.06.42 45.48
14 Sipponen Markku PR 48.29 0.06.44 45.26
15 Lavikainen Jussi KangSK 48.33 0.06.48 45.02
16 Pusa Raimo ViRuS 49.16 0.07.31 44.18
16 Ovaska Ari EE 49.16 0.07.31 44.18
18 Ritanotko Markku TuMe 49.17 0.07.32 43.81
19 Keränen Kauko UrjU 49.38 0.07.53 43.32
20 Peltola Oke TuS 50.12 0.08.27 42.66
21 Helkkula Rauli TuMe 51.45 0.10.00 41.21
22 Salmenoja Pertti HirvHe 52.21 0.10.36 40.56
23 Hongisto Keijo LoJa 52.55 0.11.10 39.96
24 Vesalainen Markku AngA 53.01 0.11.16 39.72
25 Tarvainen Juhani PiTa 53.16 0.11.31 39.37
26 Turunen Erkki SuSe 53.22 0.11.37 39.13
27 Eklund Ralf RaLu 53.23 0.11.38 38.95
28 Tamminen Pentti PertPe 54.37 0.12.52 37.90
29 Lakkinen Keijo SuSe 57.34 0.15.49 35.81
30 Alilonttinen Martti MSParma 57.39 0.15.54 35.60
31 Havia Jouko PR 59.41 0.17.56 34.24
32 Tolvanen Harri Pihkan 1.00.24 0.18.39 33.69
33 Virtanen Jorma Hiisi 1.00.29 0.18.44 33.49
34 Kares Olli Hiisi 1.01.00 0.19.15 33.06
35 Aarnio Seppo RaPi 1.03.02 0.21.17 31.86
36 Mäki Erkki EE 1.04.02 0.22.17 31.22
37 Nykänen Pentti Jyry 1.05.00 0.23.15 30.62
38 Lehtinen Esa RaLu 1.05.57 0.24.12 30.04
39 Hakanen Kai ValSu 1.08.53 0.27.08 28.63
40 Välimäki Heimo TuVi 1.10.50 0.29.05 27.72

Sarja H60AL
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hintukainen Keijo TuS 30.42 0.00.00 41.04
2 Kurppa Pauli SalVie 35.38 0.04.56 34.03
3 Heikkilä Markku VaRa 44.52 0.14.10 25.97
4 Inki Pekka TuMe 45.52 0.15.10 24.38
Vuorinen Lasse AngA HYL -

Sarja H65A
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukonen Veikko PiKe 36.55 0.00.00 53.69
2 Jokinen Pentti KanSu 38.24 0.01.29 51.43
3 Lehtinen Olli TuS 40.08 0.03.13 49.03
4 Wessman Risto HiKi 40.15 0.03.20 48.71
5 Karvonen Raimo SuSi 41.01 0.04.06 47.62
6 Hörkkö Jaakko MSParma 42.29 0.05.34 45.80
7 Peltola Tuomo MSParma 42.53 0.05.58 45.21
8 Pajala Tauno EsSu 43.44 0.06.49 44.16
9 Liljeström Åge HS 43.52 0.06.57 43.86
9 Tammisaari Pentti HirvHe 43.52 0.06.57 43.86
11 Leino Tapio HS 44.27 0.07.32 42.96
12 Paldanius Jorma TuS 45.05 0.08.10 42.20
13 Kallio Kari SuSi 46.18 0.09.23 40.93
14 Euren Pertti RasKa 46.46 0.09.51 40.37
15 Urhonen Seppo TuS 46.52 0.09.57 40.13
16 Kurvinen Veijo HiKi 47.46 0.10.51 39.22
17 Hahto Matti OrPo 47.48 0.10.53 39.04
18 Immanen Pertti OrPo 48.20 0.11.25 38.46
19 Halkosaari Severi NivU 48.53 0.11.58 37.88
20 Mäkinen Jaakko AngA 49.08 0.12.13 37.54
21 Sorri Seppo PihtTu 49.11 0.12.16 37.35
22 Mattila Erkki MaMa 49.45 0.12.50 36.78
23 Jarva Risto OrPo 49.50 0.12.55 36.57
24 Tikka Kari MaMa 50.15 0.13.20 36.13
25 Hongisto Heimo LoJa 50.49 0.13.54 35.58
26 Jääskeläinen Esko Hiisi 50.57 0.14.02 35.35
27 Verha Koitto VaRa 52.20 0.15.25 34.27
28 Saarinen Pertti SalVie 52.34 0.15.39 33.98
29 Yliuntinen Hannu KarjUra 52.54 0.15.59 33.63
30 Orrensalo Reijo TuVi 53.36 0.16.41 33.06
31 Hovi Paavo RaPi 54.46 0.17.51 32.22
32 Hedenström Rauno MaMa 55.56 0.19.01 31.42
33 Laakso Raimo HaHa 56.11 0.19.16 31.15
34 Rönkkö Paavo EsSu 58.43 0.21.48 29.68
35 Riikonen Rauno PertPe 59.07 0.22.12 29.36
36 Hieta Lauri KanSu 59.39 0.22.44 28.97
37 Varjonen Antero RR 59.40 0.22.45 28.85
38 Laine Jaakko HS 1.00.26 0.23.31 28.36
39 Kuosa Harri LoJa 1.00.27 0.23.32 28.23
40 Koskinen Timo VaHa 1.04.33 0.27.38 26.33
41 Viljanen Keijo LoJa 1.06.28 0.29.33 25.46
Kanste Pekka Raseborg KES -

Sarja H65AL
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketamo Juhani SuSe 36.40 0.00.00 31.46
2 Cederlöf Bror-Erik OK77 37.29 0.00.49 30.01
3 Kärkkäinen Antero RaLu 39.08 0.02.28 28.00
4 Jokinen Ismo NaWi 46.30 0.09.50 22.95
5 Mäki Pentti RasKa 50.50 0.14.10 20.42
6 Keskimäki Seppo NaWi 1.05.45 0.29.05 15.35
7 Penttilä Pekka SomEsa 1.06.00 0.29.20 14.86

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grönroos Timo MSParma 49.25 0.00.00 44.29
2 Rapakko Timo SuSi 49.27 0.00.02 44.00
3 Jokinen Juhani MaMa 50.39 0.01.14 42.71
4 Elonen Matti RaLu 51.33 0.02.08 41.72
5 Jonkka Arvo RasKa 52.34 0.03.09 40.67
6 Karsikas Raimo MaMa 52.44 0.03.19 40.30
7 Koivula Keijo HyRa 55.41 0.06.16 37.94
8 Punkero Toivo HyRa 58.25 0.09.00 35.95
9 Nissi Raimo MaMa 59.01 0.09.36 35.37
10 Sonkki Juhani PR 59.33 0.10.08 34.84
11 Kuusisto Seppo RaLu 1.03.00 0.13.35 32.73
12 Kämäräinen Pentti HiKi 1.03.02 0.13.37 32.52
13 Mattila Kalervo RasKa 1.03.16 0.13.51 32.20
14 Saario Pentti LoJa 1.03.20 0.13.55 31.96
15 Hakio Risto HS 1.04.51 0.15.26 31.02
16 Kuutti Jorma PertPe 1.05.04 0.15.39 30.72
17 Nuotio Olli SomEsa 1.14.28 0.25.03 26.68
18 Juntunen Olli HS 1.15.27 0.26.02 26.16
19 Sulander Heikki SahKu 1.16.57 0.27.32 25.49
20 Jylhä Keijo JRV 1.17.10 0.27.45 25.25
21 Vuorenpää Sulo UrjU 1.22.37 0.33.12 23.43
22 Leppänen Hannu RaTU 1.26.19 0.36.54 22.28
23 Virta Aare SuSi 1.27.02 0.37.37 21.95
24 Kärkkäinen Eero EKP 1.29.19 0.39.54 21.25
25 Aronen Osmo RasKa 1.30.16 0.40.51 20.89
Rintala Pentti Hiisi KES -
Valtonen Teuvo Hiisi KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehkonen Reijo MaMa 38.15 0.00.00 41.53
2 Lammensalo Jaakko Hiisi 47.23 0.09.08 33.14
3 Koskinen Jukka Hiisi 47.38 0.09.23 32.58
4 Heikkilä Mikko MaMa 49.32 0.11.17 30.96
5 Nordell Rolf KSF 49.48 0.11.33 30.42
6 Marjanen Torsti SalVil 49.51 0.11.36 30.03
7 Rosenqvist Onni SuosmSa 50.25 0.12.10 29.33
8 Tuominen Niilo R-P 51.18 0.13.03 28.46
9 Laurila Keijo MaMa 52.32 0.14.17 27.45
10 Jokinen Tauno SuosmSa 53.44 0.15.29 26.49
11 Kopra Valto OrPo 58.14 0.19.59 24.13
12 Helariutta Eero RasKa 1.01.30 0.23.15 22.55
13 Hannukainen Teuvo MSParma 1.08.16 0.30.01 20.05
14 Huhtala Olavi Hiisi 1.23.42 0.45.27 16.13

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 35.02 0.00.00 34.95
2 Mikola Oiva Hiisi 37.12 0.02.10 32.30
3 Pyökäri Antero RaPi 41.03 0.06.01 28.71
4 Liski Eero LHR 41.24 0.06.22 27.91
5 Lempiäinen Yrjö MSParma 43.10 0.08.08 26.24
6 Paunuvuori Toivo SuSe 44.43 0.09.41 24.81
7 Ali-Rantala Arvo LoJa 45.13 0.10.11 24.03
8 Lassila Arto PR 48.20 0.13.18 22.01
9 Suominen Heikki LaJy 59.02 0.24.00 17.63

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leirimaa Tatu RaVa 56.08 0.00.00 60.52
2 Viberg Pauli TuS 58.21 0.02.13 55.31
3 Lahti Lasse-Pekka KangSK 1.03.33 0.07.25 48.11
4 Jokela Ville SuSe 1.08.06 0.11.58 42.40

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sonkkila Sampsa VaRa 57.04 0.00.00 58.20
2 Kommio Jere HlS 58.45 0.01.41 56.09
3 Juhala Riku Hiisi 59.14 0.02.10 55.19
4 Ruohola Aaro MSParma 1.00.52 0.03.48 53.28
5 Kulagin Artur HS 1.01.26 0.04.22 52.36
6 Hindsberg Christoffer SV 1.02.30 0.05.26 51.04
7 Alanko Valtteri SV 1.05.17 0.08.13 48.47
8 Svedberg Rickard SV 1.06.12 0.09.08 47.40
9 Kerkola Riku SuSi 1.06.32 0.09.28 46.77
10 Niinimäki Rasmus KyRa 1.08.01 0.10.57 45.36
11 Thomander Victor KSF 1.17.48 0.20.44 39.32
12 Kattilakoski Sami KoS 1.18.09 0.21.05 38.81
13 Sarparanta Niklas Lynx 1.19.48 0.22.44 37.68
14 Varjolaakso Tatu Orient 1.21.37 0.24.33 36.52
15 Viberg Pyry TuS 1.24.29 0.27.25 34.97
16 Kuoppamäki Juho RaVa 1.25.11 0.28.07 34.37
17 Halen Leevi EsSu 1.42.03 0.44.59 28.44
18 Gustafsson Rasmus RR 2.03.35 1.06.31 23.27
19 Gustafsson Kristoffer RR 2.13.34 1.16.30 21.33
Itkonen Otto TuS KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 60
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Julkunen Aaro LHR 37.18 0.00.00 64.75
2 Heikkilä Tuomas MU 38.08 0.00.50 63.17
3 Syrjäläinen Topi HS 38.31 0.01.13 62.39
4 Toivonen Eevert KangSK 39.22 0.02.04 60.88
5 Heikkinen Valtteri VeVe 39.53 0.02.35 59.94
6 Skog Jaakko Koovee 40.58 0.03.40 58.21
7 Mustonen Vili TP 42.07 0.04.49 56.47
8 Koivumäki Lauri KoS 42.47 0.05.29 55.45
9 Mustajoki Taavi TP 43.10 0.05.52 54.81
10 Huila Joona Hiisi 43.16 0.05.58 54.54
11 Heinonen Eero MSParma 43.23 0.06.05 54.26
12 Laaksonen Arttu AngA 43.26 0.06.08 54.05
13 Lavikainen Lauri KyS 43.33 0.06.15 53.77
14 Pasanen Henri SV 43.49 0.06.31 53.30
15 Hakuli Tommi KeU 45.41 0.08.23 50.99
16 Suutari Matti VeVe 46.01 0.08.43 50.48
17 Niemi Kasperi HS 46.19 0.09.01 50.02
18 Liikkanen Olli RaVa 46.30 0.09.12 49.69
19 Valkamo Severi Koovee 46.47 0.09.29 49.26
20 Louhi Johannes HS 46.59 0.09.41 48.92
21 Asklöf Henrik Lynx 47.36 0.10.18 48.16
22 Lahtinen Vesa HiKi 47.48 0.10.30 47.83
23 Arola Matias PR 47.58 0.10.40 47.54
24 Egorov Egor RUS 48.09 0.10.51 47.23
25 Kivinen Vinsci HyRa 48.10 0.10.52 47.08
26 Kiljunen Eemeli RaVa 48.19 0.11.01 46.81
27 Lammi Aleksi LapVi 48.44 0.11.26 46.28
28 Poutanen Mikko KoS 49.00 0.11.42 45.91
29 Ylipulli Eero VaaSu 49.22 0.12.04 45.44
30 Pitkänen Konsta TP 49.37 0.12.19 45.09
31 Toivanen Elmeri KS 50.11 0.12.53 44.46
32 Niskanen Janne VeVe 50.49 0.13.31 43.78
33 Larmala Niko EsSu 51.51 0.14.33 42.79
34 Saukkonen Samuli Pihkan 52.00 0.14.42 42.55
35 Kuusela Iiro RaVa 52.01 0.14.43 42.42
36 Siltanen Simo AngA 52.23 0.15.05 42.00
37 Huhtanen Kiri TP 53.06 0.15.48 41.32
38 Mäkinen Tuukka LLuja 53.54 0.16.36 40.59
38 Järvinen Ossi TP 53.54 0.16.36 40.59
40 Jumppanen Oskari HyRa 53.58 0.16.40 40.32
41 Leirimaa Lauri RaVa 54.18 0.17.00 39.96
42 Varjolaakso Ville Orient 55.04 0.17.46 39.29
43 Parjanen Joona MSParma 55.07 0.17.49 39.14
44 Sorsa Aleksi Pihkan 55.19 0.18.01 38.89
45 Nokka Atte Rasti88 55.54 0.18.36 38.37
46 Simola Paavo LHR 56.24 0.19.06 37.92
47 Ursin Antti Lynx 58.08 0.20.50 36.69
48 Molnár Dániel MU 59.41 0.22.23 35.63
49 Holmgren Benjamin SV 1.01.49 0.24.31 34.30
50 Koskenmäki Erno PorvU 1.02.50 0.25.32 33.65
51 Korhonen Miikka TP 1.03.13 0.25.55 33.35
52 Vehmas Miika EsSu 1.05.00 0.27.42 32.34
53 Johansson Juho Orient 1.08.02 0.30.44 30.81
54 Hellman Aleksi MSParma 1.14.35 0.37.17 28.02
55 Ruusuvuori Roope VaRa 1.17.32 0.40.14 26.87
56 Rantala Peetu KoS 1.50.15 1.12.57 18.84
Pietikäinen Aleksi Pihkan KES -
Kerkola Nico SuSi HYL -
Mustonen Pyry TP HYL -
Ruohola Akseli MSParma HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palmen Alvar EsSu 36.23 0.00.00 49.49
2 Tuominen Juho KanSu 36.27 0.00.04 48.72
3 Ahola Erik KangSK 36.32 0.00.09 47.94
4 Tiljander Ville HyRa 37.20 0.00.57 46.26
5 Väyrynen Antti KyS 37.43 0.01.20 45.13
6 Kettunen Teo SV 38.36 0.02.13 43.47
7 Egorov Igor RUS 39.17 0.02.54 42.08
8 Reijonen Kasperi PorvU 43.22 0.06.59 37.56
9 Vähätalo Verner RR 43.40 0.07.17 36.74
10 Laajaniemi Lauri RR 45.40 0.09.17 34.59
11 Kommio Niko HlS 46.08 0.09.45 33.71
12 Hakala Petteri RaN 46.57 0.10.34 32.60

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Piironen Konsta MSParma 24.12 0.00.00
2 Aho Aaro VaHa 24.51 0.00.39
3 Koivisto Daniel KyS 25.59 0.01.47
4 Otsamo Veeti HS 26.07 0.01.55
5 Niemi Topias HS 26.23 0.02.11
6 Seppälä Pyry RR 26.40 0.02.28
7 Lehikoinen Elias EsSu 27.26 0.03.14
8 Heinaro Lauri EsSu 28.25 0.04.13
9 Kuokkanen Edvin TuS 28.44 0.04.32
10 Hiidenhovi Aleks LHR 29.04 0.04.52
11 Joutsensaari Jeremias KangSK 29.36 0.05.24
12 Vuori Justus TuS 29.38 0.05.26
13 Konttila Eemi Koovee 29.54 0.05.42
14 Ahola Mikko KangSK 30.19 0.06.07
15 Vesterinen Arttu TP 30.36 0.06.24
16 Westerlund Otso Koovee 31.05 0.06.53
17 Salonen Matias HS 31.54 0.07.42
18 Lilja Juha TP 32.06 0.07.54
19 Silvennoinen Algot Orient 32.51 0.08.39
20 Kontola Matte LapVi 33.35 0.09.23
21 Saarnijoki Miska TP 37.47 0.13.35
22 Ekström Rasmus MSParma 39.59 0.15.47
23 Mattila Atte KyRa 40.38 0.16.26
24 Pousi Juho VeVe 41.06 0.16.54
25 Vaenerberg Niko MU 41.26 0.17.14
26 Rönkkö Jaan KeU 41.33 0.17.21
27 Kinnala Ville TuS 41.57 0.17.45
28 Hollo Lauri EsSu 43.38 0.19.26
29 Korpela Arttu Rasti88 44.01 0.19.49
30 Mäki Juho Rasti88 44.58 0.20.46
31 Melkas Niilo SV 45.04 0.20.52
32 Kärkkäinen Konsta MU 45.10 0.20.58
33 Karpelson Maxim RUS 45.33 0.21.21
34 Paasi Antti TP 49.47 0.25.35
35 Saarinen Topi KeU 51.29 0.27.17
36 Nilsen Antti EsSu 53.44 0.29.32

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Miika HS 19.26 0.00.00
2 Julkunen Akseli LHR 19.51 0.00.25
3 Nurminen Eerik KangSK 21.11 0.01.45
4 Mannonen Ville HS 21.38 0.02.12
5 Kontio Kimmo KangSK 23.11 0.03.45
6 Kuva Lassi RaVa 23.26 0.04.00
7 Keronen Leevi TP 23.27 0.04.01
8 Eerola Mikko TP 23.45 0.04.19
9 Mähönen Vili TP 23.53 0.04.27
10 Oksanen Teemu IkNV 24.06 0.04.40
11 Kotro Väinö KyS 24.09 0.04.43
12 Hakulinen Saku VeVe 25.29 0.06.03
13 Pohja Eetu Koovee 25.30 0.06.04
14 Anttila Teemu SuSi 25.36 0.06.10
15 Viinikainen Vilppu EsSu 25.57 0.06.31
16 Koivuniemi Sakari RaN 26.03 0.06.37
17 Toivanen Eemeli HiKi 26.45 0.07.19
18 Viilo Lasse TP 26.47 0.07.21
19 Rautio Mikael EsSu 27.09 0.07.43
20 Lamberg Benjamin KeU 27.16 0.07.50
21 Venetjoki Väinö KoS 27.36 0.08.10
22 Kyngäs Benjamin HS 28.15 0.08.49
23 Lindberg Mikkel TuS 28.57 0.09.31
24 Niska Valtteri LapVi 29.28 0.10.02
25 Koskinen Joni RR 30.07 0.10.41
26 Salonen Aapo HS 31.05 0.11.39
27 Mustajoki Tiitus TP 31.39 0.12.13
28 Orava Veikka RaVa 33.05 0.13.39
29 Kerkola Teemu SuSi 33.35 0.14.09
30 Tervakangas Mikko EsSu 33.46 0.14.20
31 Mustonen Ossi TP 35.41 0.16.15
32 Malmberg Henri HS 35.44 0.16.18
33 Svahn Jonatan KyS 35.51 0.16.25
34 Marttila Otso KangSK 37.23 0.17.57
35 Väisänen Leevi HS 38.43 0.19.17
36 Hursti Toivo EsSu 39.42 0.20.16
37 Rokka Matias LHR 41.33 0.22.07
38 Hirvonen Tommi KeU 43.07 0.23.41
39 Kronqvist Emil KoS 48.06 0.28.40
40 Repo Kristian RaPi 1.15.42 0.56.16

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Arola Topias PR 16.24 0.00.00
2 Heinonen Paavo HS 16.55 0.00.31
3 Kontola Eeli LapVi 19.02 0.02.38
4 Toivonen Vilhelm KangSK 19.33 0.03.09
5 Haanpää Klaus PR 19.52 0.03.28
6 Piippo Emil KangSK 19.56 0.03.32
7 Hiiro Artturi RR 20.40 0.04.16
8 Schüle Joel Koovee 20.56 0.04.32
9 Syrjäläinen Lauri HS 21.14 0.04.50
10 Autio Wertti HyRa 21.20 0.04.56
11 Matinheikki Leo TP 21.22 0.04.58
12 Aaltonen Lauri HyRa 21.23 0.04.59
13 Lohtander Aleksi RaLu 21.37 0.05.13
14 Reijonen Oskari PorvU 22.05 0.05.41
15 Kangas Juho LapVi 22.11 0.05.47
16 Kallio Matti KeU 22.13 0.05.49
17 Koivumäki Olli KoS 22.15 0.05.51
18 Kinnala Kalle TuS 22.32 0.06.08
19 Loikkanen Joni MU 23.19 0.06.55
20 Ikola Atte HS 23.28 0.07.04
21 Niska Niilo LapVi 23.32 0.07.08
22 Rosenblad Kristian MU 23.41 0.07.17
23 Lepistö Oskari MSParma 23.49 0.07.25
24 Sinervä Onni TuS 23.52 0.07.28
25 Naskali Lauri KyRa 24.23 0.07.59
26 Seppälä Santeri TVV 24.48 0.08.24
27 Laitinen Vertti Koovee 24.58 0.08.34
28 Aho Ilmari VaHa 25.13 0.08.49
29 Saastamoinen Atte AngA 25.24 0.09.00
30 Koskenmäki Ilari PorvU 25.31 0.09.07
31 Ketola Kristian Koovee 25.34 0.09.10
32 Niemensivu Timi RaLu 26.16 0.09.52
33 Lintula Veikka SV 27.00 0.10.36
34 Raitola Sami Lynx 27.36 0.11.12
35 Seppälä Frans LLuja 28.28 0.12.04
36 Ivanov Vitaly RUS 28.59 0.12.35
37 Hirvilammi Kalle AuVa 29.13 0.12.49
38 Virtanen Veikka AngA 30.50 0.14.26
39 Kettunen Otso RaVa 31.15 0.14.51
40 Turkkila Eero EsSu 31.27 0.15.03
41 Saarinen Tapio KeU 31.40 0.15.16
42 Virrankoski Iiro EsSu 33.19 0.16.55
43 Lainio Valtteri TuS 33.39 0.17.15
44 Puupponen Lauri EsSu 34.43 0.18.19
45 Anttila Pyry KangSK 35.07 0.18.43
46 Haltia Ilari RR 35.49 0.19.25
47 Seppo Valtteri EsSu 38.04 0.21.40
Häkli Pauli Lynx HYL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 12.45 0.00.00
2 Seppä Touko TuS 13.17 0.00.32
3 Virtanen Akseli KyS 14.12 0.01.27
4 Virtala Alex PIF 14.17 0.01.32
5 Karttila Aleksi MSParma 15.15 0.02.30
6 Konttila Akseli Koovee 15.58 0.03.13
7 Kuusisto Mikko AngA 16.31 0.03.46
8 Kuusela Otto RaVa 16.39 0.03.54
9 Laakso Ilari RR 16.51 0.04.06
10 Johansson Eelis Orient 16.53 0.04.08
11 Hamppu Anton HS 17.31 0.04.46
12 Maronen Matias Lynx 17.40 0.04.55
13 Mustajoki Olli TP 17.48 0.05.03
14 Olkkonen Vili KangSK 18.17 0.05.32
15 Reiman Antti AngA 18.24 0.05.39
16 Hiiro Aleksanteri RR 18.26 0.05.41
17 Salonen Visa Koovee 18.30 0.05.45
18 Rousku Samuli MSParma 18.31 0.05.46
19 Ahola Topias KangSK 18.50 0.06.05
20 Laaksonen Emil EsSu 19.01 0.06.16
21 Pelkonen Oula MU 19.33 0.06.48
22 Syrjälä Niilo LHR 19.49 0.07.04
23 Määttälä Mikko EsSu 20.13 0.07.28
24 Toivanen Rasmus HiKi 20.18 0.07.33
25 Pajuoja Otso EsSu 20.22 0.07.37
26 Haapala Oskar RR 20.53 0.08.08
27 Kolkkala Vertti MSParma 21.04 0.08.19
28 Saarela Benjamin LHR 21.29 0.08.44
29 Forma Olli HiKi 22.14 0.09.29
30 Sorsa Antti Pihkan 22.36 0.09.51
31 Tiainen Olli EsSu 23.02 0.10.17
32 Lehtonen Taneli TVV 23.05 0.10.20
33 Sojakka Markus HS 24.28 0.11.43
34 Niinimäki Kasimir KyRa 24.38 0.11.53
35 Roininen Aapo HS 25.05 0.12.20
36 Tuomasjukka Voima PR 25.06 0.12.21
37 Haapala Tuomo PR 26.19 0.13.34
38 Seppälä Sakari TVV 28.28 0.15.43
39 Röntynen Leevi TuS 29.30 0.16.45
40 Väisänen Lenni HS 38.22 0.25.37
41 Rintanen Matti KangSK 41.06 0.28.21
Liljeström Tommi HS HYL -
Seppälä Alvar LLuja HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Topias RR 10.41 0.00.00
2 Peltola Arttu Lynx 11.19 0.00.38
3 Koskenvuo Aku EsSu 13.26 0.02.45
4 Välimaa Aleksi Rasti88 13.42 0.03.01
5 Ruuskanen Tuomas MU 14.48 0.04.07
6 Kallela Luca HS 15.32 0.04.51
7 Gango Evert KyS 16.04 0.05.23
8 Haanpää Leo PR 16.08 0.05.27
9 Schüle Oliver Koovee 17.34 0.06.53
10 Emaldynov Timur AngA 18.07 0.07.26
11 Biskop Robert KoS 18.23 0.07.42
12 Rautio Daniel EsSu 19.36 0.08.55
13 Rokka Tuomas LHR 19.42 0.09.01
14 Vehkalahti Anton IkNV 20.02 0.09.21
15 Mbembela Karim Lynx 20.14 0.09.33
16 Kupiainen Tuukka Koovee 22.09 0.11.28
17 Maasilta Aapo RaVa 24.07 0.13.26
18 Koskinen Aaro TP 24.11 0.13.30
19 Ojala Akseli EsSu 25.47 0.15.06
20 Volkov Petr RUS 25.55 0.15.14
21 Laavainen Aamos MSParma 30.20 0.19.39
22 Määttänen Markus EsSu 40.30 0.29.49

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Jussi OH 11.42 0.00.00
2 Aaltonen Tatu Lynx 12.31 0.00.49
3 Muukkonen Topias KeU 12.34 0.00.52
4 Mustajoki Aapo TP 12.47 0.01.05
5 Koho Miika RR 13.03 0.01.21
6 Pelkonen Elias MU 13.15 0.01.33
7 Ketonen Juuso RaVa 13.48 0.02.06
8 Ikola Aapo HS 14.01 0.02.19
9 Vähätalo Viktor RR 14.08 0.02.26
10 Gustafsson Robin RR 14.14 0.02.32
11 Toivanen Nico KyRa 14.53 0.03.11
12 Brock Gavin KoS 15.04 0.03.22
13 Laatu Antti HS 15.22 0.03.40
14 Ylimaa Juho AngA 15.35 0.03.53
15 Ikäläinen Erkki OH 15.37 0.03.55
16 Liuksiala Waltteri KyRa 16.28 0.04.46
17 Malmberg Vilho HS 16.51 0.05.09
18 Määttä Max SV 17.38 0.05.56
19 Soini Otto KyS 17.52 0.06.10
20 Mustonen Samu TP 19.18 0.07.36
21 Majamäki Joakim KyRa 19.23 0.07.41
22 Hindsberg Christian SV 19.39 0.07.57
23 Tervo Lassi HS 19.45 0.08.03
24 Sarvijärvi Viljami KyRa 19.50 0.08.08
25 Liukkonen Vili IkNV 22.19 0.10.37
26 Vainio Ville LaJy 22.30 0.10.48
27 Nuottajärvi Veeti SV 24.24 0.12.42

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Konttila Milo Koovee 9.01 0.00.00
2 Vepsäläinen Onni KyS 9.12 0.00.11
3 Saarela Thomas LHR 10.03 0.01.02
4 Jacobsson Emil TVV 10.11 0.01.10
5 Sarvijärvi Onni KyRa 10.32 0.01.31
6 Peltola Eemil Lynx 10.36 0.01.35
7 Kivilaakso Juho Lynx 10.49 0.01.48
8 Haukioja Aapo TuS 10.54 0.01.53
9 Tuominen Rami KanSu 11.21 0.02.20
10 Virtanen Aapo PR 11.22 0.02.21
11 Tapanainen Matias EsSu 11.24 0.02.23
12 Huisko Antti MSParma 11.32 0.02.31
13 Holmroos Sakari TuS 11.34 0.02.33
14 Ankelo Jussi VaRa 11.35 0.02.34
15 Andersson Riku MSParma 12.03 0.03.02
16 Lehtola Matias Lynx 12.23 0.03.22
17 Suominen Niilo LaJy 12.24 0.03.23
18 Maronen Markus Lynx 12.34 0.03.33
19 Kemppi Anton RR 13.04 0.04.03
20 Forma Akseli KarjUra 13.05 0.04.04
21 Peura Kaapo EsSu 13.31 0.04.30
22 Niemensivu Roni RaLu 13.34 0.04.33
23 Lehtola Ilari LaJy 13.37 0.04.36
24 Saastamoinen Eetu AngA 13.50 0.04.49
25 Vuorinen Miki KoS 13.54 0.04.53
26 Ruoti Eeli VeVe 14.03 0.05.02
27 Kallioniemi Justus RaLu 15.14 0.06.13
28 Aalto Lauri MSParma 15.49 0.06.48
29 Laavainen Alvan MSParma 16.23 0.07.22
30 Sinervä Johannes TuS 16.25 0.07.24
31 Nuottajärvi Elias SV 19.34 0.10.33
32 Kallioniemi Jami RaLu 19.55 0.10.54
33 Ekwik Niclas Lynx 20.08 0.11.07
34 Emaldynov Artur AngA 20.33 0.11.32
35 Forma Kustaa KarjUra 21.12 0.12.11
36 Koskinen Julius AngA 22.01 0.13.00
37 Kukkonen Aaro VeVe 23.35 0.14.34
38 Myllynen Miika VeVe 26.10 0.17.09
39 Asklöf Viktor Lynx 30.21 0.21.20

Sarja H9-12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantanen Matias KeU 12.33 0.00.00
2 Vainio Joonas LaJy 13.09 0.00.36
3 Hänninen Lauri RaPi 13.46 0.01.13
4 Jacobsson Oskari TVV 14.28 0.01.55
5 Kukkonen Henri VeVe 15.42 0.03.09
6 Brysch Erik MSParma 18.40 0.06.07
7 Asell Verneri IkNV 22.24 0.09.51
8 Suominen Paavo LaJy 22.25 0.09.52

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Heini AngA 51.04 0.00.00 84.44
2 Dambe Inga PR 52.24 0.01.20 80.23
3 Pietilä-Annala Jaana KangSK 56.36 0.05.32 72.37
4 Töyrylä Salla VeVe 1.00.25 0.09.21 66.02
5 Hämäläinen Jannina TVV 1.01.14 0.10.10 63.38
6 Lylynperä Kaisa TuS 1.03.19 0.12.15 59.59
7 Laitinen Anna RaLu 1.04.11 0.13.07 57.11

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritanotko Johanna TuMe 33.46 0.00.00 63.22
2 Dambe Signe PR 35.00 0.01.14 60.34
3 Muukkonen Eveliina KangSK 35.36 0.01.50 58.68
4 Röytiö Jaana PR 35.59 0.02.13 57.42
5 Sinkkonen Tuula Rasti88 38.11 0.04.25 53.51
6 Kanko Natalia Koovee 38.36 0.04.50 52.34
7 Kujala Terhi PoRa 41.37 0.07.51 48.00
8 Nurminen Henna HS 42.03 0.08.17 46.96
9 Mäkelä Joosefiina AngA 42.04 0.08.18 46.40
10 Lehtiniemi Iisa SaSu 45.43 0.11.57 42.19
11 Kouttu Helena MaMa 50.30 0.16.44 37.74
12 Isolähteenmäki Tiina IkNV 52.26 0.18.40 35.92
13 Hoikkala Gun KSF 58.22 0.24.36 31.87
14 Lundén Kati MaMa 1.06.24 0.32.38 27.67
Taimisto Saana MSParma HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sarvijärvi Heidi KyRa 27.18 0.00.00 33.00
2 Luovula Pia SuosmSa 30.17 0.02.59 29.11
3 Sadwinski Hanna-Kaisa RaPi 31.32 0.04.14 27.35
4 Tikkanen Taru KS 31.51 0.04.33 26.47
5 Krappe Johanna MSParma 34.32 0.07.14 23.85
6 Hekkala Jenni NaWi 41.34 0.14.16 19.35
7 Ahola Birgit KangSK 45.20 0.18.02 17.32
8 Shevchenko Tatiana RUS 1.09.07 0.41.49 11.08

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallioniemi Reija RaLu 51.13 0.00.00 54.96
2 Seppänen Katja Hiisi 53.20 0.02.07 50.80
3 Orjala Elina KoS 1.01.10 0.09.57 42.57
4 Tervakangas Sanna EsSu 1.02.45 0.11.32 39.81
5 Suutari Mari KeU 1.29.33 0.38.20 26.72

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Sirra KangSK 44.46 0.00.00 72.54
2 Asklöf Johanna Lynx 50.14 0.05.28 64.19
3 Niittymäki Katri Koovee 50.30 0.05.44 63.39
4 Saarijärvi Sari TP 50.36 0.05.50 62.81
5 Rintanen Mari KangSK 50.44 0.05.58 62.18
6 Ketola Heli Koovee 52.11 0.07.25 60.01
7 Francke Astra EsSu 53.09 0.08.23 58.48
8 Haanpää Kati TP 53.50 0.09.04 57.31
9 Lehto Salla Lynx 54.49 0.10.03 55.86
10 Heikkinen Anniina VeVe 57.42 0.12.56 52.66
11 Turakainen Irene HS 58.03 0.13.17 51.95
12 Välimaa Tuija Rasti88 1.00.05 0.15.19 49.80
13 Isoherranen Kirsi Lynx 1.01.46 0.17.00 48.07
14 Nuottajärvi Sanna SV 1.06.54 0.22.08 44.04
15 Kahanpää Hanna EsSu 1.10.48 0.26.02 41.28
16 Koistinen Helena VaRa 1.10.58 0.26.12 40.86
17 Väätäjä Marjo RaPi 1.11.08 0.26.22 40.44
18 Simola Tarja LHR 1.17.43 0.32.57 36.71
19 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 1.18.34 0.33.48 36.02
20 Brink Maria PIF 1.24.24 0.39.38 33.26
21 Hakuli Mia KeU 1.27.39 0.42.53 31.76
Haavisto Päivi KyRa KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskivaara Eija MSParma 43.49 0.00.00 67.60
2 Kerkola Tiina SuSi 45.29 0.01.40 64.58
3 Eerola Riikka TP 49.48 0.05.59 58.49
4 Myllys Leena HS 52.29 0.08.40 55.03
5 Haavisto Lotta TuS 54.10 0.10.21 52.86
6 Matilainen Mirja HS 55.20 0.11.31 51.30
7 Niinimäki Hanna KyRa 55.25 0.11.36 50.78
8 Mellin Ulla SuSi 56.07 0.12.18 49.70
9 Tilli Virpi Lynx 57.16 0.13.27 48.28
10 Havia-Kinnala Helena AngA 58.24 0.14.35 46.92
11 Mäkelä Tiina RaTU 58.32 0.14.43 46.39
12 Rokka Susanna LHR 58.38 0.14.49 45.89
13 Paija Päivi LHR 1.01.06 0.17.17 43.63
14 Heinaro Mervi EsSu 1.02.47 0.18.58 42.07
15 Guseff Virpi HirvHe 1.02.48 0.18.59 41.66
16 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 1.06.13 0.22.24 39.14
17 Holmgren Ulrica SV 1.08.59 0.25.10 37.21
18 Villikka Sanna KyS 1.10.28 0.26.39 36.08
Yli-Kauppila Marika Hiisi HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 49.30 0.00.00 51.06
2 Mäkelä Anja RiSu 1.00.58 0.11.28 40.68
3 Jalanto Terttu KangSK 1.01.13 0.11.43 39.74
4 Reiman Päivi Hiisi 1.01.58 0.12.28 38.49
5 Laurila Saija KangSK 1.03.06 0.13.36 37.05
6 Kallio Ulla KeU 1.05.25 0.15.55 35.01
7 Häyhä Taina KeU 1.14.38 0.25.08 30.06
8 Hyytiäinen Tarja RaPi 1.14.57 0.25.27 29.30
9 Gustafsson Johanna RR 1.22.38 0.33.08 26.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 40.30 0.00.00 59.90
2 Virtanen Marjo Hiisi 42.15 0.01.45 56.99
3 Raiko Erja HyRa 42.43 0.02.13 55.94
4 Laine Kirsi MaMa 43.13 0.02.43 54.87
5 Eisanen Tea MaMa 43.39 0.03.09 53.91
6 Saari Marita SuSe 46.58 0.06.28 49.72
7 Juura Maarit KanSu 47.39 0.07.09 48.62
8 Sarkki Raija PertPe 47.56 0.07.26 47.96
9 Lukander Hilkka RaPi 49.09 0.08.39 46.40
10 Moilanen Kirsti MaMa 49.30 0.09.00 45.70
11 Ahlqvist Kristiina Raus 49.34 0.09.04 45.27
12 Lähteenmäki Pirjo PR 51.43 0.11.13 43.04
13 Lavikainen Pirjo KangSK 53.35 0.13.05 41.20
14 Hovirinta Marjo TuMe 54.04 0.13.34 40.50
15 Saarimäki Helena AngA 54.32 0.14.02 39.82
16 Mannonen Jaana SuSi 56.19 0.15.49 38.23
17 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 59.37 0.19.07 35.81
18 Tammisalo Netta KangSK 1.00.03 0.19.33 35.25
19 Koskialho Elisabeth RaLu 1.01.28 0.20.58 34.14
20 Kiiskinen Gunnevi TP 1.04.10 0.23.40 32.42
21 Ahonkivi Irma RasKa 1.50.35 1.10.05 18.65

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurvinen Ulla HiKi 45.22 0.00.00 50.34
2 Suna Eija MSParma 46.47 0.01.25 48.20
3 Salonen Marja-Liisa HauSi 47.09 0.01.47 47.22
4 Savonen Leena HlS 49.34 0.04.12 44.34
5 Kanste Helena Raseborg 50.21 0.04.59 43.09
6 Kurppa Pirjo MaMa 50.29 0.05.07 42.41
7 Ritasalo Maaria VaRa 52.53 0.07.31 39.94
8 Malmsten Beatrice Lynx 54.49 0.09.27 38.01
9 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 1.08.58 0.23.36 29.80
10 Metsämäki Leena TuS 1.09.40 0.24.18 29.09
11 Riikonen Margit PertPe 1.09.48 0.24.26 28.63
12 Toikka Riitta RaPi 1.10.00 0.24.38 28.14
Peltola Liisa MSParma KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 44.12 0.00.00 46.91
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 49.27 0.05.15 41.23
3 Eskola Pirkko Rasti88 50.06 0.05.54 40.01
4 Törrö Maria-Leena VaHa 50.31 0.06.19 38.99
5 Kämäräinen Paula HiKi 52.17 0.08.05 37.02
6 Koskinen Marja-Terttu VaHa 54.42 0.10.30 34.75
7 Saarinen Pirjo SalVie 59.06 0.14.54 31.58
8 Piiparinen Seija RasKa 1.03.26 0.19.14 28.88
9 Kuutti Kirsti PertPe 1.05.41 0.21.29 27.36
10 Soikkeli Orvokki KanSu 1.21.31 0.37.19 21.62

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Raija RaLu 33.46 0.00.00 44.60
2 Helppolainen Anni EKU 38.52 0.05.06 37.58
3 Kallio Tuija RaTU 39.15 0.05.29 36.07
4 Ruusunen Marja-Liisa EE 41.31 0.07.45 33.01
5 Mattila Riitta RasKa 47.34 0.13.48 27.86
6 Kirkkala Aino SuosmSa 55.01 0.21.15 23.27

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Alma KangSK 1.08.51 0.00.00 52.00
2 Borgman Mikaela SV 1.10.11 0.01.20 48.46
3 Jalanto Essi KangSK 1.10.17 0.01.26 45.84
4 Gustafsson Essi R-P 1.10.23 0.01.32 43.24

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Venla MU 46.28 0.00.00 69.96
2 Hakala Essi MSParma 47.02 0.00.34 68.62
3 Väyrynen Aino KyS 47.21 0.00.53 67.67
4 Matilainen Helena HS 49.09 0.02.41 64.72
5 Kivistö Tuulia SV 51.27 0.04.59 61.38
6 Emaldynova Lilia AngA 53.06 0.06.38 59.03
7 Anttila Tiina SuSi 55.09 0.08.41 56.42
8 Österman Lilja TuS 59.28 0.13.00 51.93
9 Korpela Laura Rasti88 1.00.11 0.13.43 50.93
10 Saarijärvi Salla TP 1.02.39 0.16.11 48.55
11 Boxström Agneta SV 1.03.16 0.16.48 47.71
12 Reiman Anni AngA 1.03.43 0.17.15 47.01
13 Koskiaho Anni-Elina VeVe 1.05.17 0.18.49 45.53
14 Kanko Ruut Koovee 1.06.54 0.20.26 44.08
15 Vehkalahti Juulia IkNV 1.11.11 0.24.43 41.10
16 Raasakka Maija EsSu 1.12.43 0.26.15 39.91
17 Ruusuvuori Reea VaRa 1.14.59 0.28.31 38.40
18 Ahlfors Enni AngA 1.27.44 0.41.16 32.55
19 Kaustinen Emilia HimU 1.34.20 0.47.52 30.03
20 Jylhä Henna KoS 1.38.22 0.51.54 28.56
21 Saarela Venla KoS 1.55.03 1.08.35 24.22
Holmgren Caroline SV KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Essi MSParma 42.51 0.00.00 63.59
2 Ståhlberg Emilia EsSu 43.09 0.00.18 62.94
3 Haanpää Anni TP 44.09 0.01.18 61.31
4 Jalava Enni VaRa 44.20 0.01.29 60.85
5 Juva Jonna AngA 45.15 0.02.24 59.41
6 Haltia Riikka RR 46.08 0.03.17 58.08
7 Metsola Roosa KyS 46.15 0.03.24 57.74
8 Heikkilä Tuuli Lynx 46.21 0.03.30 57.42
9 Kaartinen Selja AngA 47.05 0.04.14 56.33
10 Roininen Essi HS 47.28 0.04.37 55.68
11 Oksanen Maiju IkNV 47.48 0.04.57 55.10
12 Nummela Liinu MU 48.06 0.05.15 54.57
13 Pakkanen Reetta VeVe 48.19 0.05.28 54.14
14 Taubert Iiris Koovee 49.41 0.06.50 52.47
15 Yliluikki Henna SuSi 49.46 0.06.55 52.20
16 Rintanen Heini KangSK 49.47 0.06.56 52.00
17 Heiskanen Iida HS 50.16 0.07.25 51.32
18 Kinnala Venla TuS 50.23 0.07.32 51.02
19 Krylova Tatiana RUS 51.19 0.08.28 49.91
20 Ekström Hanne-Line MSParma 52.51 0.10.00 48.29
21 Jerkku Laura TuS 54.01 0.11.10 47.08
22 Fingerroos Camilla PR 54.16 0.11.25 46.70
23 Kivilaakso Anni Lynx 54.57 0.12.06 45.95
24 Plit Heidi Lynx 55.28 0.12.37 45.36
25 Antikainen Inna TuS 55.43 0.12.52 44.99
26 Jääskeläinen Sara EsSu 57.03 0.14.12 43.78
27 Rautakorpi Miina KangSK 57.42 0.14.51 43.13
28 Himanka Jenna LapVi 58.00 0.15.09 42.75
29 Ruponen Terhi RaVa 58.10 0.15.19 42.47
30 Aaltonen Anniina MSParma 58.28 0.15.37 42.10
31 Granados Escartin Elva EsSu 59.13 0.16.22 41.41
32 Pöllänen Elsi HS 59.34 0.16.43 41.02
33 Romu Sanni SomEsa 1.00.08 0.17.17 40.48
34 Hankala Kaisa IkNV 1.00.28 0.17.37 40.11
35 Brink Johanna PIF 1.01.15 0.18.24 39.45
36 Siren Saara RaN 1.02.08 0.19.17 38.74
37 Toivanen Hilla RaN 1.05.50 0.22.59 36.42
38 Kaustinen Erika HimU 1.06.14 0.23.23 36.07
39 Pelkonen Roosa MU 1.08.16 0.25.25 34.86
40 Karlsson Pernilla PIF 1.16.18 0.33.27 31.07
41 Isolähteenmäki Nea IkNV 1.18.02 0.35.11 30.26
42 Varmavuo Iida RR 1.19.33 0.36.42 29.57
43 Ahonen Noora Koovee 1.38.00 0.55.09 23.91
Ala-Mäyry Pirjo Koovee KES -
Salonen Inka HS KES -
Väisänen Joela RR HYL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Annala Vilma KangSK 32.34 0.00.00 54.54
2 Immonen Ella RaVa 36.15 0.03.41 48.65
3 Haapasaari Ilona TuS 38.23 0.05.49 45.62
4 Vuori Emilia AngA 38.39 0.06.05 44.97
5 Paavola Tiina KyRa 40.02 0.07.28 43.10
6 Liitiäinen Janika Orient 40.26 0.07.52 42.36
7 Korhonen Saara TVV 40.29 0.07.55 42.00
8 Pakkanen Anni SV 41.39 0.09.05 40.51
9 Svahn Isabella KyS 42.26 0.09.52 39.47
10 Rontu Nella AngA 42.39 0.10.05 38.97
11 Ruoti Roosa VeVe 45.25 0.12.51 36.32
12 Piippo Eveliina KangSK 45.56 0.13.22 35.63
13 Suojanen Susanna Koovee 46.57 0.14.23 34.59
14 Reiman Aino AngA 47.44 0.15.10 33.76
15 Saalo Hanna-Mari MU 51.07 0.18.33 31.27
16 Kallio Anu KeU 52.24 0.19.50 30.27
16 Aumo Katariina Keihäs 52.24 0.19.50 30.27
18 Vehkalahti Jenny IkNV 58.43 0.26.09 26.58
19 Lähteenmäki Iida KanSu 59.49 0.27.15 25.88
20 Salonen Lotta Koovee 1.03.10 0.30.36 24.30
21 Skobeleva Anna RUS 1.05.51 0.33.17 23.12
Niinimäki Sofia KyRa KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Pinja RR 19.55 0.00.00
2 Skog Ella Koovee 21.11 0.01.16
3 Aho Susanna L-LL 21.15 0.01.20
4 Rantala Jasmiina RaLu 21.20 0.01.25
5 Hyvärinen Ella RaVa 21.38 0.01.43
6 Niemi Maria EsSu 23.13 0.03.18
7 Matilainen Annika HS 23.57 0.04.02
8 Kääriä Venla KyS 24.47 0.04.52
9 Haavisto Alli TuS 24.48 0.04.53
10 Holmgren Antonia SV 25.37 0.05.42
11 Heijari Iida VeVe 26.09 0.06.14
12 Tikkanen Venla EsSu 26.31 0.06.36
13 Tuominen Heli KanSu 26.44 0.06.49
14 Kaukonen Ella 27.00 0.07.05
15 Koli Helmi SV 28.05 0.08.10
16 Borgman Christa SV 28.56 0.09.01
17 Chelnova Anna RUS 28.58 0.09.03
18 Heikkinen Sanni HS 30.14 0.10.19
19 Eltsova Anastasia RUS 30.37 0.10.42
20 Välimaa Emilia Rasti88 30.49 0.10.54
21 Laitinen Silja EsSu 32.29 0.12.34
22 Ylimaa Henna AngA 34.10 0.14.15
23 Päivähonka Salla RaVa 35.39 0.15.44
24 Kivilaakso Emma Lynx 37.31 0.17.36
25 Pihala Jemina RaLu 39.11 0.19.16
26 Simola Anna LHR 39.46 0.19.51
27 Ryti Roosa KyS 42.31 0.22.36
28 Tilli Henriikka Lynx 44.22 0.24.27
29 Kurri Ida KyRa 48.32 0.28.37
30 Kukkonen Tuulia VeVe 53.03 0.33.08
31 Lainio Ilona TuS 1.03.05 0.43.10
32 Laukkanen Laura MSParma 1.04.00 0.44.05

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haavisto Veera KyRa 20.07 0.00.00
2 Saalo Saara MU 22.23 0.02.16
3 Virtala Jenny PIF 22.53 0.02.46
4 Saalo Siiri MU 23.09 0.03.02
5 Eerola Lotta TP 23.17 0.03.10
6 Haanpää Kaisa TP 23.49 0.03.42
7 Turakainen Venla HS 24.56 0.04.49
8 Roos Renja AngA 25.05 0.04.58
9 Yli-Hietanen Saara TP 25.25 0.05.18
10 Ruoti Miina VeVe 25.45 0.05.38
11 Palmen Aino EsSu 26.49 0.06.42
12 Tiitola Tuuli KangSK 26.53 0.06.46
13 Kuusinen Sanni HlS 26.54 0.06.47
14 Nenonen Eriikka RaVa 27.05 0.06.58
15 Jasu Anna Rasti88 27.10 0.07.03
16 Välkki Lotta Koovee 27.51 0.07.44
17 Pohjalainen Anni LoJa 28.23 0.08.16
18 Lohikainen Eveliina RaVa 28.32 0.08.25
19 Pernu Saara EsSu 28.54 0.08.47
20 Kormu Neea VeVe 29.06 0.08.59
21 Ojala Jutta VeVe 29.47 0.09.40
22 Saarinen Anu Rasti88 29.51 0.09.44
23 Toivanen Netta KyRa 29.59 0.09.52
24 Lehtonen Henna TVV 30.19 0.10.12
25 Itkonen Anna KyRa 30.23 0.10.16
26 Pirinen Inkalilja KeU 30.55 0.10.48
27 Biskop Greta KoS 31.24 0.11.17
28 Kuusisto Veera AngA 32.08 0.12.01
29 Rautamaa Heidi VeVe 32.16 0.12.09
30 Ståhlberg Elisa EsSu 33.16 0.13.09
31 Heinonen Elina MSParma 33.24 0.13.17
32 Peltonen Sara LapVi 33.32 0.13.25
33 Kyrö Kaisu RaVa 33.39 0.13.32
34 Yliluikki Hilda SuSi 33.55 0.13.48
35 Kuusela Aino RaVa 33.59 0.13.52
36 Pakkanen Raita VeVe 34.47 0.14.40
37 Valtonen Milla EKU 35.44 0.15.37
38 Kortteinen Emmi Koovee 36.27 0.16.20
39 Kiljunen Elisa RaVa 37.56 0.17.49
40 Mattila Elisa KyRa 46.07 0.26.00
41 Vähätalo Sonja RR 46.22 0.26.15

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Heta HlS 18.53 0.00.00
2 Haapala Ida RR 20.15 0.01.22
3 Paloheimo Oona EsSu 20.20 0.01.27
4 Väätäjä Milja RaPi 20.53 0.02.00
5 Määttänen Maria EsSu 20.59 0.02.06
6 Heinaro Taru EsSu 21.02 0.02.09
7 Kurth Suvi TP 21.45 0.02.52
8 Metsälä Essi HlS 21.58 0.03.05
9 Hakuli Hanna KeU 22.37 0.03.44
10 Siironen Ella KoS 23.15 0.04.22
11 Malinen Hanna TVV 24.28 0.05.35
12 Mäkinen Tuuli LLuja 24.34 0.05.41
13 Vuori Jenny TuS 24.53 0.06.00
14 Järventausta Ennimaria KyRa 25.13 0.06.20
15 Kokkinen Ella JRV 25.20 0.06.27
16 Annala Venla KangSK 25.24 0.06.31
17 Rantala Aino OH 25.43 0.06.50
18 Ruuska Elviira OH 26.27 0.07.34
19 Nurmi Seela RR 26.41 0.07.48
20 Pohjolainen Iina LLuja 27.51 0.08.58
21 Isolähteenmäki Ida IkNV 28.29 0.09.36
22 Nieminen Venla SV 29.10 0.10.17
23 Laitinen Emilia VeVe 30.35 0.11.42
24 Koskensalo Maria IkNV 31.05 0.12.12
25 Kärkkäinen Milla MU 31.23 0.12.30
26 Saarela Eliisa RaPi 31.37 0.12.44
27 Tuomisto Saara MSParma 32.55 0.14.02
28 Yliniemelä Marianna SV 33.26 0.14.33
29 Myllymäki Lumi IkNV 33.58 0.15.05
30 Silvennoinen Venla Orient 34.08 0.15.15
31 Plit Henriette Lynx 34.10 0.15.17
32 Asell Aleksiina IkNV 38.01 0.19.08
33 Korhonen Anna SV 38.31 0.19.38
34 Venetjoki Venla KoS 38.52 0.19.59
35 Sainio Linda KangSK 40.02 0.21.09
36 Gullqvist Chira Orient 40.32 0.21.39
37 Tuominen Mari KanSu 40.39 0.21.46
38 Sojakka Roosa SV 41.26 0.22.33
39 Mustonen Salla TP 41.34 0.22.41
40 Verronen Senja KoS 43.40 0.24.47
41 Viitala Sini RaN 51.56 0.33.03
Egorova Ekaterina RUS HYL -

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Anni TuS 13.56 0.00.00
2 Hilo Hanne Lynx 16.04 0.02.08
3 Nurminen Kaarina KangSK 16.05 0.02.09
4 Kytäjä Nea HiKi 17.23 0.03.27
5 Ankelo Elsa VaRa 18.34 0.04.38
6 Raasakka Liisa EsSu 19.07 0.05.11
7 Seppälä Kaisla RR 19.09 0.05.13
8 Asklöf Aino Lynx 20.24 0.06.28
9 Koskensalo Susanna IkNV 20.25 0.06.29
10 Katajamäki Emma MSParma 21.16 0.07.20
11 Salonen Venla HS 21.34 0.07.38
12 Varmavuo Emma RR 22.32 0.08.36
13 Peura Kerttu EsSu 23.17 0.09.21
14 Mustajoki Villa TP 24.28 0.10.32
15 Lukkari Aino RR 24.55 0.10.59
15 Kiljunen Emmi RaVa 24.55 0.10.59
17 Tilli Pauliina Lynx 24.58 0.11.02
18 Brusova Elena RUS 25.24 0.11.28
19 Pohjalainen Emmi LoJa 25.29 0.11.33
20 Savisaari Outi TP 28.55 0.14.59
21 Savilahti Anna HS 29.17 0.15.21
22 Koskinen Olga KangSK 30.10 0.16.14
23 Vuorisalmi Vilma TP 32.25 0.18.29
24 Neuvonen Noora TuS 34.29 0.20.33
25 Hansson Venla RaPi 46.31 0.32.35

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruohola Ilona MSParma 11.00 0.00.00
2 Kontio Katri KangSK 12.48 0.01.48
3 Tikkakoski Ilona TP 13.50 0.02.50
4 Heikkilä Suvi Lynx 14.38 0.03.38
5 Salonen Elli HS 16.38 0.05.38
6 Kuusinen Saana HlS 16.49 0.05.49
7 Virtanen Reeta HlS 17.39 0.06.39
8 Vataa Aada RaPi 18.06 0.07.06
9 Koskinen Jenna AngA 18.49 0.07.49
10 Nosova Valeria RUS 25.37 0.14.37
11 Saarela Essi RaPi 25.45 0.14.45
12 Haapala Jaana PR 28.36 0.17.36
13 Yli-Hietanen Silja TP 30.22 0.19.22
14 Turakainen Veera HS 32.19 0.21.19
15 Brink Henrika PIF 34.06 0.23.06
16 Sorjonen Siiri EsSu 34.15 0.23.15
17 Koskinen Silja TuS 40.45 0.29.45
Tala Emilia HS HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Ida VeVe 11.58 0.00.00
2 Julkunen Siiri LHR 12.12 0.00.14
3 Tala Juulia HS 12.24 0.00.26
4 Pesu Vilma TP 12.30 0.00.32
5 Nietula Minja HS 12.34 0.00.36
6 Hietala Emmi LapVi 12.48 0.00.50
7 Häkkinen Pihla Koovee 13.10 0.01.12
8 Sallila Katarina HS 13.29 0.01.31
9 Ekström Lotte-Line MSParma 13.54 0.01.56
10 Olkkonen Veera KangSK 14.22 0.02.24
11 Schmidt Emilia TP 14.26 0.02.28
12 Kosunen Armi HS 14.44 0.02.46
13 Tuomisto Kerttu MSParma 16.19 0.04.21
14 Syväluoma Aino TuS 16.23 0.04.25
15 Soini Mette KyS 16.39 0.04.41
16 Ketola Eveliina Koovee 17.03 0.05.05
17 Sillman Ellen SV 17.31 0.05.33
18 Kauppila Venla IkNV 18.05 0.06.07
19 Aalto Maija MSParma 18.35 0.06.37
20 Väisänen Doris HS 19.08 0.07.10
21 Isoherranen Salla Lynx 19.59 0.08.01
22 Pirinen Hilla KeU 20.28 0.08.30
23 Lavikainen Aili KyS 20.42 0.08.44
23 Suopajärvi Julia VaRa 20.42 0.08.44
25 Viitasaari Liina KoS 21.06 0.09.08
26 Multala Essi RR 21.41 0.09.43
27 Hirvensalo Vilhelmiina KeU 21.57 0.09.59
28 Kantonen Inca VaRa 22.25 0.10.27
29 Honkasalo Venla MSParma 22.35 0.10.37
30 Pajula Siiri KangSK 24.15 0.12.17
31 Ikola Elsa HS 24.25 0.12.27
32 Virtanen Marikki KyS 26.15 0.14.17
33 Hirvonen Reetta KyRa 27.45 0.15.47
34 Tapanainen Milla-Lotta EsSu 35.53 0.23.55

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytäjä Nora HiKi 9.36 0.00.00
2 Salmi Sini TuS 9.58 0.00.22
3 Kemppi Silva RR 10.10 0.00.34
4 Lohtander Ilona RaLu 10.40 0.01.04
5 Kontio Kirsi KangSK 12.02 0.02.26
6 Hamppu Elina HS 12.22 0.02.46
7 Kattilakoski Ida KoS 12.29 0.02.53
8 Heikkinen Roosa VeVe 12.35 0.02.59
9 Syrjäläinen Venla HS 12.57 0.03.21
10 Jokela Kiia VeVe 12.59 0.03.23
11 Rantala Ella HS 13.00 0.03.24
12 Virtala Emmi PIF 13.18 0.03.42
13 Mbembela Kia Lynx 13.29 0.03.53
14 Sjöblom Lotta NaWi 13.32 0.03.56
15 Kares Ada NaWi 13.46 0.04.10
16 Gustafsson Jennifer RR 14.22 0.04.46
17 Ketonen Jonna RaVa 14.24 0.04.48
18 Haavisto Aino KyRa 14.38 0.05.02
19 Multala Moona RR 14.40 0.05.04
20 Hirvilammi Ella AuVa 14.43 0.05.07
21 Matinheikki Liisa TP 14.45 0.05.09
22 Rintanen Anni KangSK 15.04 0.05.28
23 Maasilta Lumi RaVa 15.40 0.06.04
24 Hietala Sini LapVi 15.54 0.06.18
24 Lukkari Outi RR 15.54 0.06.18
26 Aaltonen Nelli Lynx 16.10 0.06.34
27 Rautio Ulrika EsSu 16.12 0.06.36
27 Hannula Noora LaJy 16.12 0.06.36
29 Suuronen Aada MSParma 16.43 0.07.07
30 Wickholm Wilma SV 16.51 0.07.15
31 Sinervä Sanni TuS 17.00 0.07.24
32 Rantanen Linnea KeU 17.07 0.07.31
32 Virtanen Aino AngA 17.07 0.07.31
34 Naskali Johanna KyRa 17.13 0.07.37
35 Arola Selina PR 17.31 0.07.55
36 Soikkeli Linnea EsSu 17.58 0.08.22
37 Emaldynova Alisa AngA 18.11 0.08.35
38 Tuomasjukka Talvi PR 18.12 0.08.36
39 Ruuskanen Senni MU 18.48 0.09.12
40 Krappe Jenny MSParma 18.51 0.09.15
41 Määttälä Fanni EsSu 19.43 0.10.07
42 Wickholm Saga SV 19.53 0.10.17
43 Korhonen Netta MU 21.41 0.12.05
44 Varmavuo Maija RR 25.57 0.16.21
45 Myllynen Meri VeVe 27.21 0.17.45
46 Biskop Patricia KoS 31.49 0.22.13
47 Holmroos Inkeri TuS 32.58 0.23.22

Sarja D9-12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väisänen Viona RR 15.24 0.00.00
2 Koivula Lotta UlvUra 17.13 0.01.49
3 Juurijärvi Aino-Sofia IkNV 18.07 0.02.43
4 Liuksiala Wilhelmiina KyRa 19.14 0.03.50
5 Korhonen Minea MU 19.28 0.04.04
6 Sarkonen Saana IkNV 21.47 0.06.23
6 Lumiainen Anni MSParma 21.47 0.06.23
8 Vapalahti Ida VeVe 22.14 0.06.50
9 Janhunen Jenni MU 23.01 0.07.37

Sarja NAVOIN
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mustajoki Inka TP 40.00 0.00.00
2 Haavisto Ella TuS 1.24.38 0.44.38