FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen sprintti Pohjant+VePo
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikkonen Severi OH 12.12 0.00.00
2 Heiskanen Tatu SonPa 12.13 0.00.01
3 Rantala Jussi OH 13.10 0.00.58
4 Kokkonen Eemeli KaSu 13.19 0.01.07
5 Maijala Matias LapVe 13.54 0.01.42
6 Pöyry Roope KiimU 16.33 0.04.21
7 Hiltunen Juho ONMKY 19.11 0.06.59

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Aapo OuTa 12.27 0.00.00
2 Hyppölä Pyry SoJy 13.24 0.00.57
3 Rissanen Roni-Ville SonPa 13.29 0.01.02
4 Määttä Juho OH 14.00 0.01.33
5 Venetjoki Väinö HimU 17.04 0.04.37

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toivonen Eevert PirHi 14.37 0.00.00 57.32
2 Härkönen Tommi KaSu 15.20 0.00.43 53.01
3 Taulavuori Arttu AlatPi 20.22 0.05.45 38.67
4 Stubb Hannes Falken 21.22 0.06.45 35.69
5 Pernu Jere Pohjant 21.56 0.07.19 33.62
6 Nivala Kari YlivKu 25.36 0.10.59 27.82

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Karppinen Aleksi LaiVe 12.26 0.00.00 74.01
2 Similä Henri SKVuoksi 12.40 0.00.14 71.81
3 Ojanaho Olli OH 12.41 0.00.15 70.88
4 Schroderus Samuli Pohjant 12.55 0.00.29 68.78
5 Bergman Markku OH 13.56 0.01.30 63.00
6 Schroderus Santeri Pohjant 14.36 0.02.10 59.39
7 Hyppölä Sampo SoJy 14.42 0.02.16 58.27
8 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 15.01 0.02.35 56.33
9 Lyytikäinen Osku SKVuoksi 15.04 0.02.38 55.44
10 Linna Matti OuHu 15.07 0.02.41 54.55
11 Rissanen Lari-Antti SonPa 15.38 0.03.12 52.07
12 Hiitola Olli OTaru 17.44 0.05.18 45.31
Huuha Aleksi OuHu HYL -
Korteniemi Jere PelPo KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nenonen Lauri SKVuoksi 11.49 0.00.00 84.12
2 Uusitalo Jyri PelPo 12.05 0.00.16 80.21
3 Kotro Tuomas SKVuoksi 12.12 0.00.23 77.41
4 Tuomala Misa S-JKL 12.15 0.00.26 75.06
5 Aikio Santeri KEV 12.16 0.00.27 72.93
6 Tauriainen Teemu KEV 13.21 0.01.32 65.15
7 Mattola Peetu HaapavU 19.06 0.07.17 44.24

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarela Ville-Petteri KemU 13.00 0.00.00 89.41
2 Köngäs Teemu PuolRy 13.58 0.00.58 81.84
3 Viippola Ilpo S-2000 14.11 0.01.11 79.22
4 Honkimaa Antti EsSu 14.17 0.01.17 77.31
5 Hannuksela Jari S-2000 16.20 0.03.20 66.42
6 Jetsonen Juhani KuoSu 16.50 0.03.50 63.30
7 Peltonen Tommi JRV 16.56 0.03.56 61.78
8 Kurkela Mikko OH 18.27 0.05.27 55.65
9 Keltamäki Seppo JoKu 21.04 0.08.04 47.82
Kesälä Mikko LaiVe HYL -
Matila Tommi LänRa EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Jari KemijU 16.26 0.00.00
2 Marjala Veijo S-2000 18.15 0.01.49

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Klemettinen Vesa S-JKL 17.10 0.00.00 50.60
2 Köngäs Lasse PuolRy 18.00 0.00.50 46.45
3 Taulavuori Tero AlatPi 21.26 0.04.16 37.49
4 Kokkonen Timo KaSu 23.02 0.05.52 33.47
Räisänen Jani SalRe HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuomala Jyrki S-JKL 14.28 0.00.00 53.96
2 Similä Juha SKVuoksi 15.12 0.00.44 49.43
3 Nivala Jarmo YlivKu 17.12 0.02.44 41.98
4 Hannila Petri S-2000 20.57 0.06.29 33.07
Heiskanen Jari SonPa HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juutilainen Anssi SKVuoksi 14.00 0.00.00 67.31
2 Määttä Kimmo OH 14.49 0.00.49 62.54
3 Sippola Asko KuortKu 15.20 0.01.20 59.41
4 Haapasalmi Eero OH 15.27 0.01.27 57.94
5 Sipola Velu S-2000 16.29 0.02.29 53.36
6 Vilppola Arto PelPo 18.04 0.04.04 47.81
7 Kaikkonen Hannu SalRe 18.20 0.04.20 46.26
8 Piispanen Reima SalRe 19.59 0.05.59 41.66
9 Heiskanen Hannu SonPa 21.47 0.07.47 37.49
10 Gretschel Horst KEV 26.45 0.12.45 29.94
Pyhtinen Jarmo PosPy EIL -
Itkonen Pertti LapVe EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Höstman Glenn Malax 15.46 0.00.00 49.15
2 Karppinen Jouko LaiVe 16.26 0.00.40 45.74
3 Vesisenaho Markku SievSi 17.51 0.02.05 40.81
4 Valkonen Pekka Kalske 18.33 0.02.47 38.02
5 Kurkela Reino OH 18.52 0.03.06 36.15
6 Matikainen Hannu RasKe 19.05 0.03.19 34.52
Pihlajamaa Martti VetU EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Udd Esko HlS 15.38 0.00.00 49.93
2 Kemppainen Taisto VaKa 16.12 0.00.34 47.63
3 Hahtola Aulis RasKu 16.16 0.00.38 46.88
4 Lakkala Ossi SalRe 16.49 0.01.11 44.81
5 Toropainen Pauli ONMKY 16.56 0.01.18 43.97
6 Köngäs Martti PuolRy 17.30 0.01.52 42.03
7 Karstunen Hannu YlivKu 17.47 0.02.09 40.86
8 Keskinarkaus Jouni OH 19.12 0.03.34 37.37
9 Ruokamo Eero ONMKY 19.57 0.04.19 35.52
10 Torikka Kullervo KarihKa 20.30 0.04.52 34.13
11 Toppari Pekka PuolRy 20.49 0.05.11 33.17
12 Tuohimaa Esko ONMKY 22.34 0.06.56 30.20
13 Antikainen Raimo VetU 25.17 0.09.39 26.60
14 Högnäs Tore Brahe 25.57 0.10.19 25.57

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 15.58 0.00.00 51.51
2 Korhonen Mauno KuoSu 16.20 0.00.22 49.98
3 Köykkä Jussi RasKu 16.50 0.00.52 48.13
4 Juola Eero KoS 17.50 0.01.52 45.08
5 Määttä Seppo KemijU 18.03 0.02.05 44.20
6 Taipalus Esko RasKe 18.15 0.02.17 43.38
7 Virkkula Unto NivU 18.18 0.02.20 42.92
8 Oja Jorma NivU 18.52 0.02.54 41.31
9 Kujala Asko KoS 18.56 0.02.58 40.83
10 Åkerblom Måns GIF 19.01 0.03.03 40.33
11 Tanttinen Tapani KoS 19.42 0.03.44 38.62
12 Karvinen Antero OH 19.44 0.03.46 38.24
13 Haapaniemi Niilo HaHe 19.47 0.03.49 37.83
14 Kesti Tapani KuortKu 20.21 0.04.23 36.48
15 Tapaninaho Kalevi ONMKY 21.20 0.05.22 34.51
16 Määttä Jouko PuolRy 22.46 0.06.48 32.06
17 Joensuu Martti NivU 24.07 0.08.09 30.01
18 Myllyaho Markku SalRe 25.42 0.09.44 27.92
19 Moilanen Teemu PulkPo 28.51 0.12.53 24.66
20 Mustonen Lauri S-2000 53.50 0.37.52 13.10
Hanhela Mauno HaHe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Junttila Olavi HS 19.45 0.00.00 48.29
2 Harvala Asko OH 20.02 0.00.17 47.13
2 Veijovaara Jorma Pohjant 20.02 0.00.17 47.13
4 Alalahti Jaakko ONMKY 20.11 0.00.26 45.84
5 Oja Reijo NivU 21.25 0.01.40 42.75
6 Männikkö Kalle ONMKY 21.41 0.01.56 41.79
7 Suorajärvi Mauri Pohjant 22.19 0.02.34 40.17
8 Maronen Arto S-2000 24.08 0.04.23 36.75
9 Kukkohovi Reino OSVA 27.13 0.07.28 32.24
10 Vistiaho Erkki KoS 27.21 0.07.36 31.73
11 Haatainen Matti Iisu 28.50 0.09.05 29.77
12 Oinas Erkki KEV 29.26 0.09.41 28.84
13 Partanen Heikki SaRa 32.57 0.13.12 25.47
14 Linna Esko NivU 33.25 0.13.40 24.83
Takkinen Esko KiimU HYL -
Lind Matti KiimU HYL -
Pelkonen Toivo YlikNM EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alakuijala Erkki S-2000 14.40 0.00.00 38.78
2 Pelkonen Heimo KiimU 16.05 0.01.25 34.04
3 Holm Lars-Gunnar Botnia 16.50 0.02.10 31.25
4 Rahkola Antti OulRe 21.18 0.06.38 23.70
5 Raitomäki Uolevi KR 26.14 0.11.34 18.43

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hautala Eelis IisVi 19.37 0.00.00 32.98
2 Noponen Arvi SuomRa 25.44 0.06.07 23.88
3 Jäppinen Kyösti Iisu 29.28 0.09.51 19.76
4 Moilanen Teuvo KaSu 35.38 0.16.01 15.43

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Aino OH 12.30 0.00.00
2 Ojanaho Ansa-Lotta OH 14.47 0.02.17
3 Viippola Venla OuTa 16.09 0.03.39
4 Triipponen Vanni KuPe 18.00 0.05.30
5 Ojanaho Eeva-Liina OH 19.59 0.07.29
6 Venetjoki Venla HimU 23.15 0.10.45

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 15.31 0.00.00
2 Taulavuori Venla AlatPi 22.02 0.06.31
3 Linna Aino-Maria OuHu 27.52 0.12.21

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nenonen Liisa SKVuoksi 16.10 0.00.00 60.42
2 Kotila Laura OH 16.39 0.00.29 57.69
3 Näsi Juliaana Pohjant 16.58 0.00.48 55.65
4 Similä Roosa SKVuoksi 17.11 0.01.01 54.00
5 Juutilainen Sonia SKVuoksi 18.08 0.01.58 50.28
6 Klemettinen Veera S-JKL 18.13 0.02.03 49.15
7 Näsi Aurora Pohjant 18.28 0.02.18 47.61
8 Ek Rebecca Minken 20.39 0.04.29 41.78
9 Juntunen Johanna IinYr 23.54 0.07.44 35.42
10 Sirviö Venla Pohjant 25.42 0.09.32 32.31
Lahtinen Krista RR EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Järvinen Noora SalRe 15.26 0.00.00 70.89
2 Rautasalo Essi KR 15.29 0.00.03 69.70
3 Heiskanen Terhi SonPa 16.21 0.00.55 65.09
3 Lehto Hanna LapVi 16.21 0.00.55 65.09
5 Sassi-Päkkilä Liisa Pohjant 16.37 0.01.11 62.25
6 Korhonen Julia RaKaS 16.47 0.01.21 60.74
7 Valkonen Viivi Kalske 17.32 0.02.06 57.29
8 Hannila Henna S-2000 18.31 0.03.05 53.45
9 Stevander Fanni KuortKu 18.52 0.03.26 51.66
10 Mäntylä Tanja KuortKu 19.55 0.04.29 48.19
11 Sundqvist Ellinor Minken 20.12 0.04.46 46.78
12 Nivala Jenna-Maria YlivKu 26.46 0.11.20 34.74
Itkonen Siiri LapVe EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Valkonen Oona Kalske 14.55 0.00.00 80.82
2 Suutari Mirka KS 14.59 0.00.04 79.12
3 Lotvonen Essi LaiVe 15.20 0.00.25 76.00
4 Maijala Milla LapVe 16.15 0.01.20 70.48
5 Bergman Marjo OH 16.21 0.01.26 68.82
6 Korpi Paula LapVi 16.44 0.01.49 66.04
7 Pusa Sanna HU 16.51 0.01.56 64.39
8 Räisänen Mira SalRe 17.47 0.02.52 59.88
9 Hangasmaa Hanna YlivKu 18.49 0.03.54 55.52
10 Närhi Minna JRV 19.58 0.05.03 51.32

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskela Salla LHR 15.00 0.00.00 84.33
2 Toiviainen Anni SKVuoksi 15.04 0.00.04 82.98
3 Vaara Annika LapVe 15.40 0.00.40 78.87
3 Laitinen Kaisa OH 15.40 0.00.40 78.87
5 Hannuksela Eija S-2000 16.27 0.01.27 73.34
6 Laitinen Maria OH 16.54 0.01.54 70.53
7 Perkkalainen Johanna EE 17.41 0.02.41 66.58
8 Silventoinen Ulla SalRe 17.44 0.02.44 65.57
9 Partanen Ritva LamSä 18.15 0.03.15 62.91
10 Lotvonen Milla LaiVe 19.54 0.04.54 56.96
11 Jaako Niina LänRa 21.17 0.06.17 52.57
12 Hämäläinen Reetta KaSu 22.34 0.07.34 48.94
13 Kangas Hanna SalRe 25.44 0.10.44 42.35
14 Cobo Caballero Alicia Pohjant 1.07.50 0.52.50 15.85

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Munsterhjelm Camilla Pohjant 19.08 0.00.00
2 Hannila Outi LänRa 27.49 0.08.41

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Maijala Mervi OH 26.27 0.00.00
2 Sillanpää Elina Pohjant 27.07 0.00.40

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 17.30 0.00.00 54.81
2 Haapasalmi Tuija OH 19.18 0.01.48 48.21
3 Taulavuori Tarja AlatPi 24.59 0.07.29 36.09
4 Pirttilä Lea OH 26.39 0.09.09 32.75
5 Oikkonen Mirka OH 27.46 0.10.16 30.40
6 Viitanen Kirsi OH 28.48 0.11.18 28.31

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mulari Pirjo KaSu 16.48 0.00.00 52.74
2 Väärälä Marita OH 18.26 0.01.38 46.26
3 Mäntylä Kirsti RasKe 22.34 0.05.46 36.32
4 Jetsonen Sari KuoSu 24.57 0.08.09 31.52
5 Piispanen Eija OuHu 27.34 0.10.46 27.32

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 20.48 0.00.00 45.19
2 Määttä Anne KEV 22.18 0.01.30 40.04
3 Karstunen Rauni YlivKu 28.13 0.07.25 29.98
4 Jussinniemi Seija SiSe 32.22 0.11.34 24.68

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Köngäs Kaarina PuolRy 21.39 0.00.00 32.31
2 Keskinarkaus Raili OH 26.51 0.05.12 24.10
3 Lämsä Soili YlikNM 27.58 0.06.19 21.26

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hautamäki Anna-Maija RasKe 21.21 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hankonen Anna-Liisa Iisu 16.58 0.00.00 46.18
2 Vilppola Anneli Iisu 19.29 0.02.31 37.20
3 Mattila Anneli Iisu 20.43 0.03.45 32.15