FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Ensilumen Hiihtosuunnistus + WRE-osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 58
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tunis Staffan Femman 40.28 0.00.00 96.31
2 Moholdt Lars NOR 40.35 0.00.07 95.78
3 Häkkinen Janne S-JKL 41.00 0.00.32 94.56
4 Lamov Andrey RUS 41.02 0.00.34 94.23
5 Keskinarkaus Matti OH 41.42 0.01.14 92.48
6 Hammarberg Martin SWE 41.48 0.01.20 92.01
7 Sætra Ove NOR 41.52 0.01.24 91.62
8 Kvåle Hans Jørgen NOR 42.19 0.01.51 90.40
9 Turunen Simo SKVuoksi 43.03 0.02.35 88.63
10 Spoerry Christian SWE 43.27 0.02.59 87.57
11 Saarela Ville-Petteri KemU 43.44 0.03.16 86.77
11 Holmberg Andreas SWE 43.44 0.03.16 86.77
13 Karlsson Adam SWE 44.19 0.03.51 85.17
14 Parkkinen Jarno Navi 44.23 0.03.55 84.81
15 Pukema Hannu-Pekka Navi 44.29 0.04.01 84.39
16 Schnyder Gion SUI 44.32 0.04.04 84.06
17 Toomas Even EST 44.46 0.04.18 83.39
18 Blomgren Erik SWE 45.21 0.04.53 82.09
19 Malinovskiy Stepan RUS 45.34 0.05.06 81.48
20 Kiiskinen Petri RasPi 46.15 0.05.47 80.05
21 Sjölander Joel SWE 46.30 0.06.02 79.40
22 Reponen Tommi S-JKL 46.53 0.06.25 78.53
23 Kappenberger Andrin SUI 47.04 0.06.36 78.01
24 Toomas Tiit EST 47.10 0.06.42 77.63
25 Gritsan Ruslan S-2000 47.27 0.06.59 76.95
26 Siponen Markku RasPi 47.52 0.07.24 76.06
27 Utkin Mikchail RUS 47.57 0.07.29 75.72
28 Magnusson Carl SWE 48.02 0.07.34 75.37
29 Vainio Eero-Matti MSParma 48.15 0.07.47 74.82
30 Madslien Jørgen NOR 48.50 0.08.22 73.72
31 Linnainmaa Tero KyRa 50.31 0.10.03 71.06
32 Niskanen Teemu OH 50.55 0.10.27 70.30
33 Urpalainen Jarkko MiehVi 51.00 0.10.32 69.98
34 Tonna Eivind NOR 51.07 0.10.39 69.62
35 Lutz Tobias SUI 51.34 0.11.06 68.82
36 Medvedev Grigory S-2000 52.03 0.11.35 67.98
37 Pesu Raino LHR 52.11 0.11.43 67.61
38 Truttmann Sandro SUI 52.51 0.12.23 66.56
39 Kapitonov Maxim RUS 55.14 0.14.46 63.51
40 Zvontsov Igor BLR 55.32 0.15.04 62.98
41 Virkki Janne HU 55.52 0.15.24 62.42
42 Belomazhev Stanimir BUL 56.20 0.15.52 61.72
43 Viholainen Joona S-JKL 56.42 0.16.14 61.14
44 Erm Tõnis L-US 56.50 0.16.22 60.82
45 Lahtinen Tuomo IHR 59.03 0.18.35 58.36
46 Vapa Marko S-2000 1.00.07 0.19.39 57.15
47 Linnainmaa Lauri KyRa 1.00.57 0.20.29 56.20
48 von Arx Philipp SUI 1.01.10 0.20.42 55.84
49 Pökälä Samuel AR 1.02.16 0.21.48 54.69
50 Marttinen Teijo Navi 1.05.15 0.24.47 52.03
51 Baranov Evgeny RUS 1.16.30 0.36.02 44.24
Sundelin Peter Femman HYL -
Randman Priit EST HYL -
Oja Joonas EST HYL -
Khrykin Dmitry S-2000 HYL -
Johansson Erik SWE HYL -
Jelomonov Denis RUS HYL -
Lundholm Markus SWE KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Närhi Anna JRV 39.18 0.00.00 97.76
2 Reponen Milka HU 40.18 0.01.00 94.92
3 Mörsky Sonja HU 40.51 0.01.33 93.22
4 Mendel Tatiana RUS 41.41 0.02.23 90.95
5 Turunen Marjut SKVuoksi 41.48 0.02.30 90.29
6 Tallila Tiia VaHa 42.32 0.03.14 88.34
7 Strub Carmen SUI 42.34 0.03.16 87.87
8 Koskela Salla LHR 43.23 0.04.05 85.83
9 Vedin Elin SWE 43.25 0.04.07 85.37
10 Lövald Hellberg Christina NOR 43.28 0.04.10 84.88
11 Pallonen Heli SonPa 44.14 0.04.56 83.03
12 Kiiskinen Kirsi KS 44.30 0.05.12 82.15
13 Pesu Mervi RR 44.45 0.05.27 81.31
14 Tunis Pernilla Femman 45.14 0.05.56 80.07
15 Olsson Magdalena SWE 45.38 0.06.20 78.99
16 Vääränen Sari KS 45.44 0.06.26 78.45
17 Lechner Ladina SUI 46.05 0.06.47 77.49
18 Hara Marika Koovee 46.06 0.06.48 77.09
19 Suomalainen Riikka KS 46.08 0.06.50 76.67
20 Toiviainen Anni SKVuoksi 46.45 0.07.27 75.30
21 Honkimaa Anni EsSu 46.55 0.07.37 74.67
22 Tuokko Mari LamSä 48.13 0.08.55 72.30
23 Tonna Hannele Hanka 49.00 0.09.42 70.80
24 Luoma Katja KS 51.33 0.12.15 66.97
25 Kaskinen Mira UlvUra 51.43 0.12.25 66.43
26 Rantanen Marja LamSä 54.48 0.15.30 62.38
27 Borodulina Olga RUS 58.56 0.19.38 57.72
28 Valkonen Outi Kalske 1.01.56 0.22.38 54.65
29 Partanen Ritva LamSä 1.04.15 0.24.57 52.41
30 Iagher Elena ITA 1.04.33 0.25.15 51.91
31 Monsorno Stefania ITA 1.15.13 0.35.55 44.32
Benham Emily GBR HYL -
Galitarova Anastasia RUS HYL -
Niittymäki Johanna Koovee KES -
Lotvonen Milla LaiVe KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Schönenberger Nils SUI 51.30 0.00.00
2 Hiltunen Tuomas RasPi 1.07.03 0.15.33
3 Berger Beat SUI 2.35.24 1.43.54

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nyberg Henry Orient 36.48 0.00.00 34.64
2 Koponen Timo RasPi 38.39 0.01.51 31.99
3 Nikiforov Vladimir RUS 40.56 0.04.08 29.27
4 Lahtinen Jari IHR 42.45 0.05.57 27.13
5 Vahvelainen Jari TP 44.04 0.07.16 25.46
6 Eskola Mikko TP 55.34 0.18.46 19.50

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Grushin Sergey RUS 3.04.28 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Viippola Ilpo S-2000 47.29 0.00.00 59.24
2 Kudre Raul EST 53.22 0.05.53 51.40
3 Torvela Niko LeSi 1.02.36 0.15.07 42.69
4 Saari Marko L-LL 1.12.20 0.24.51 35.97
5 Kotov Vyacheslav RUS 1.12.47 0.25.18 34.79
6 Hirvonen Petri EE 2.25.44 1.38.15 16.89
Havula Jarmo HTH HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Stevander Petri KuortKu 42.40 0.00.00 61.76
2 Similä Juha SKVuoksi 43.07 0.00.27 60.28
3 Tuomala Jyrki S-JKL 45.04 0.02.24 56.87
4 Tuokko Jyrki RaVa 46.30 0.03.50 54.35
5 Heinilä Hannu RaVa 47.00 0.04.20 53.01
6 Shelekhin Anatoly RUS 48.36 0.05.56 50.52
7 Juvakka Pekka S-JKL 50.07 0.07.27 48.28
8 Uutela Jari MuurVi 58.20 0.15.40 40.86
9 Haukilahti Tapani VetU 1.04.09 0.21.29 36.59
10 Hannila Petri S-2000 1.04.23 0.21.43 35.90
11 Lyytikäinen Petri LappRi 1.08.15 0.25.35 33.34
12 Paasi Jaakko TP 1.15.04 0.32.24 29.84

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Kimmo OH 39.34 0.00.00 66.01
2 Juutilainen Anssi SKVuoksi 39.59 0.00.25 64.57
3 Heiskanen Hannu SonPa 43.32 0.03.58 58.61
4 Sippola Asko KuortKu 43.37 0.04.03 57.81
5 Turunen Matti RasPi 43.40 0.04.06 57.05
5 Martikainen Pasi HU 43.40 0.04.06 57.05
7 Borodulin Yuriy RUS 47.52 0.08.18 50.79
8 Sokolov Alexander RUS 50.38 0.11.04 47.42
9 Sipola Velu S-2000 51.50 0.12.16 45.74
10 Ruotsala Aarne KittU 53.17 0.13.43 43.93
11 Honkimaa Ari EsSu 55.30 0.15.56 41.63
12 Laine Markku MU 56.51 0.17.17 40.11
13 Piispanen Reima SalRe 1.04.10 0.24.36 35.07
14 Ahti Antti EsSu 1.05.15 0.25.41 34.02

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pulkkinen Pekka JoKu 38.30 0.00.00 62.36
2 Kotala Ilkka OH 39.03 0.00.33 60.64
3 Leppäsalmi Juhani HU 43.18 0.04.48 53.93
4 Tunis Bengt Femman 45.54 0.07.24 50.17
5 Valkonen Pekka Kalske 47.05 0.08.35 48.21
6 Setyy Nilolay RUS 47.36 0.09.06 47.00
7 Kurkela Reino OH 49.12 0.10.42 44.80
8 Hiltunen Pekka RasPi 50.40 0.12.10 42.86
9 Niva Jan-Peter YllRa 53.34 0.15.04 39.93
10 Karppinen Jouko LaiVe 1.01.06 0.22.36 34.47
11 Viitasalo Harri RiSu 1.23.32 0.45.02 24.82
Kotala Markku LS-37 KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tiilikainen Teuvo HlS 31.00 0.00.00 59.61
2 Udd Esko HlS 32.28 0.01.28 56.39
3 Saarinen Heikki SOC 33.41 0.02.41 53.83
4 Toropainen Pauli ONMKY 34.59 0.03.59 51.34
5 Vanhalakka Rauno KS 35.05 0.04.05 50.70
6 Urpalainen Jukka MiehVi 36.18 0.05.18 48.52
7 Pöllänen Tapani MU 37.09 0.06.09 46.95
8 Vainio Jarmo HlS 37.27 0.06.27 46.11
9 Keltamäki Seppo JoKu 38.49 0.07.49 44.04
10 Mourujärvi Kauno KuoSu 39.51 0.08.51 42.46
11 Sandström Kjell SWE 43.52 0.12.52 38.18
12 Keskinarkaus Jouni OH 45.28 0.14.28 36.45
13 Hahtola Aulis RasKu 46.58 0.15.58 34.92
14 Lappalainen Martti Navi 53.43 0.22.43 30.21
15 Kuparinen Jorma HS 1.01.03 0.30.03 26.30
Köngäs Martti PuolRy HYL -
Hyvönen Markku RasPi HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Inkinen Paavo Jyry 32.33 0.00.00 52.78
2 Hanhela Mauno HaHe 33.08 0.00.35 51.53
3 Kesti Tapani KuortKu 34.51 0.02.18 48.68
4 Taipalus Esko RasKe 36.07 0.03.34 46.68
5 Lehtinen Teuvo SOC 36.09 0.03.36 46.34
6 Korhonen Mauno KuoSu 36.26 0.03.53 45.68
7 Köykkä Jussi RasKu 36.49 0.04.16 44.91
8 Aunula Jukka Jyry 37.11 0.04.38 44.18
9 Mustonen Lauri S-2000 37.53 0.05.20 43.08
10 Nurminen Heikki IPR 39.15 0.06.42 41.31
11 Määttä Seppo KemijU 39.36 0.07.03 40.67
12 Kettunen Kimmo SäynSa 40.50 0.08.17 39.18
13 Rauhansalo Kauko ORa 42.18 0.09.45 37.57
14 Kyckling Veli-Matti HS 42.43 0.10.10 36.95
15 Saarinen Mikko KeuKi 43.30 0.10.57 36.04
16 Reinikainen Pentti Jyry 44.52 0.12.19 34.70
17 Romula Tuomo Mesik 45.07 0.12.34 34.27
18 Rönkkö Paavo EsSu 45.14 0.12.41 33.94
19 Rautio Pekka JoKu 46.40 0.14.07 32.67
20 Koskinen Timo VaHa 48.24 0.15.51 31.28
21 Partanen Risto HyRa 48.40 0.16.07 30.89
22 Nieminen Seppo HU 49.52 0.17.19 29.93
23 Kankaanpää Jussi RaJu 1.11.53 0.39.20 20.61
24 Niskanen Erkki SievSi 1.15.20 0.42.47 19.53
Teppo Jaakko KoS KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Karjalainen Seppo KuoSu 31.16 0.00.00 49.26
2 Nyberg Pertti SOC 31.49 0.00.33 47.96
3 Torvikoski Jouko JäPa 34.00 0.02.44 44.45
4 Alalahti Jaakko ONMKY 35.33 0.04.17 42.11
5 Koskinen Kari SOC 37.21 0.06.05 39.69
6 Kuusanka Matti Jyry 37.40 0.06.24 38.98
7 Tunturi Markku VaHa 37.50 0.06.34 38.42
8 Lind Matti KiimU 38.08 0.06.52 37.74
9 Harvala Asko OH 39.08 0.07.52 36.41
10 Kaasalainen Oiva SuSe 39.10 0.07.54 36.01
11 Ekström Marcus KauWi 42.04 0.10.48 33.18
12 Kettunen Seppo Jyry 42.35 0.11.19 32.44
13 Kiiski Osmo SomEsa 42.43 0.11.27 32.00
14 Salminen Kari MikVa 43.09 0.11.53 31.35
15 Helminen Pentti JRV 45.27 0.14.11 29.44
16 Sivonen Martti LipTa 45.28 0.14.12 29.11
Valkonen Paavo Hanka KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alakuijala Erkki S-2000 26.53 0.00.00 37.00
2 Suutari Veikko JoKu 27.36 0.00.43 34.68
3 Häkkinen Tapani IPR 27.43 0.00.50 33.19
4 Lyijynen Mauno HPV 30.56 0.04.03 28.54
5 Laine Tapani KuoSu 33.05 0.06.12 25.55

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Tuomas SKVuoksi 43.02 0.00.00 82.78
2 Aikio Santeri KEV 44.26 0.01.24 79.25
3 Uusitalo Jyri PelPo 44.46 0.01.44 77.74
4 Nenonen Lauri SKVuoksi 45.42 0.02.40 75.25
5 Tauriainen Teemu KEV 46.00 0.02.58 73.87
6 Svartholm Joar SWE 46.24 0.03.22 72.34
7 Salen Filip SWE 50.37 0.07.35 65.51
8 Väyrynen Jukka RasPi 51.03 0.08.01 64.14
9 Lehtinen Niko AR 54.25 0.11.23 59.42
10 Linnus Kristjan EST 56.11 0.13.09 56.82
11 Shcherbakov Ivan RUS 1.00.46 0.17.44 51.86
12 Räsänen Markus KuoSu 1.04.38 0.21.36 48.12
13 Senttula Tuukka S-JKL 1.09.43 0.26.41 44.02
Holmgren Gunnar SWE HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Karppinen Aleksi LaiVe 35.47 0.00.00 72.06
2 Similä Henri SKVuoksi 36.05 0.00.18 71.05
3 Schroderus Samuli Pohjant 37.08 0.01.21 68.64
4 Bergman Markku OH 37.52 0.02.05 66.92
5 Ahola Joonas Navi 38.22 0.02.35 65.66
6 Hyppölä Sampo SoJy 39.32 0.03.45 63.34
7 Schroderus Santeri Pohjant 40.57 0.05.10 60.79
8 Pietikäinen Sauli KS 41.48 0.06.01 59.20
9 Ojanaho Olli OH 43.13 0.07.26 56.91
10 Lindroth Joona AR 43.20 0.07.33 56.41
11 Väyrynen Seppo RasPi 44.53 0.09.06 54.13
12 Korteniemi Jere PelPo 44.54 0.09.07 53.78
13 Linna Matti OuHu 46.11 0.10.24 51.97
14 Salopelto Atso SKVuoksi 46.23 0.10.36 51.42
15 Saal Andres EST 48.10 0.12.23 49.21
16 Sopo Aleksi Navi 48.52 0.13.05 48.20
17 Sundelin Ville UlvUra 51.38 0.15.51 45.33
18 Alnek Karl Martin EST 52.06 0.16.19 44.64
19 Häkkinen Kalle S-JKL 54.35 0.18.48 42.33
20 Salomaa Antti-Ville Navi 55.21 0.19.34 41.48
21 Aikio Severi KEV 56.32 0.20.45 40.35
22 Canella Samuele ITA 57.03 0.21.16 39.72
23 Lyytikäinen Osku SKVuoksi 59.26 0.23.39 37.88
24 Westin Oscar SWE 1.01.00 0.25.13 36.66
25 Leppäsalmi Reko HU 1.01.27 0.25.40 36.15
26 Comina Mattia ITA 1.12.24 0.36.37 30.48
Lipsanen Jeremias Navi KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tynys Joona KS 35.20 0.00.00 54.69
2 Rahkola Mikko OH 36.13 0.00.53 52.86
3 Bessonov Yury RUS 36.19 0.00.59 52.21
4 Lönnström Emil Orient 36.28 0.01.08 51.50
5 Oikarinen Tuomas OH 37.47 0.02.27 49.23
6 Tervala Miska RaVa 39.35 0.04.15 46.53
7 Mustonen Vili PirHi 43.51 0.08.31 41.59
8 Puputti Tuomas HiKi 44.30 0.09.10 40.58
9 Ojanaho Niilo OH 44.32 0.09.12 40.14
10 Sobolin Denis RUS 45.01 0.09.41 39.31
11 Mustonen Pyry PirHi 45.04 0.09.44 38.86
12 Balev Yury RUS 47.42 0.12.22 36.33
13 Lammi Aleksi LapVi 48.16 0.12.56 35.53
14 Bashaev Alexander RUS 50.08 0.14.48 33.85
15 Lvov Alexey RUS 51.40 0.16.20 32.49
16 Ollikka Jani KS 59.14 0.23.54 28.04
Taulavuori Arttu AlatPi HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Aapo OuTa 28.25 0.00.00
2 Nykänen Tomi LamSä 33.17 0.04.52
3 Lönnström Eric Orient 33.46 0.05.21
4 Kotov Daniil RUS 34.22 0.05.57
5 Määttä Juho OH 34.28 0.06.03
6 Minkin Mikhail RUS 40.54 0.12.29
7 Suutari Markus KS 1.01.44 0.33.19

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maijala Matias LapVe 14.40 0.00.00
2 Oikkonen Severi OH 15.01 0.00.21
3 Petrelius Eetu OH 18.01 0.03.21
4 Tomnov Kirill RUS 18.34 0.03.54
5 Strunkov Stepan RUS 24.37 0.09.57
6 Groshkov Vlad RUS 25.07 0.10.27
7 Rantala Jussi OH 26.25 0.11.45
8 Khokhlov Danila RUS 27.05 0.12.25

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hämäläinen Reetta KaSu 26.48 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Keskinarkaus Leena LamSä 42.25 0.00.00 61.28
2 Pulkkinen Arja JoKu 51.38 0.09.13 46.56
3 Haukilahti Eliisa VetU 54.24 0.11.59 40.61

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Dahlman Maarit SalRe 36.07 0.00.00 28.09
2 Räsänen Marja NilsNu 39.58 0.03.51 23.48
3 Kujala Anne-Mari RasKe 57.29 0.21.22 15.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juutilainen Virpi SKVuoksi 30.28 0.00.00 69.86
2 Suutari Vuokko KS 34.01 0.03.33 61.40
3 Oikkonen Mirka OH 34.53 0.04.25 58.73
4 Oikarinen Maarit OH 36.37 0.06.09 54.86
5 Lotvonen Arja LaiVe 38.43 0.08.15 50.85
6 Leppäsalmi Päivi HU 39.00 0.08.32 49.46
7 Lehvonen Riitta LapVe 47.58 0.17.30 39.38
8 Taulavuori Tarja AlatPi 50.33 0.20.05 36.58
9 Pirttilä Lea OH 50.59 0.20.31 35.48

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mulari Pirjo KaSu 40.30 0.00.00 53.05
2 Väärälä Marita OH 43.05 0.02.35 48.37
3 Lahtinen Terttu IHR 50.38 0.10.08 39.88
4 Ojajärvi Päivi RasKe 53.21 0.12.51 36.65
5 Piispanen Eija OuHu 56.33 0.16.03 33.43
6 Mäntylä Kirsti RasKe 1.10.28 0.29.58 25.92

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Soinila Helena TeuRi 39.58 0.00.00 36.47
2 Korpio Aulikki VaHa 46.42 0.06.44 28.87
3 Ahonkivi Irma RasKa 1.05.19 0.25.21 18.97

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 37.45 0.00.00 47.94
2 Köngäs Kaarina PuolRy 50.43 0.12.58 33.90
3 Malmsten Beatrice Jyry 51.25 0.13.40 31.68
4 Keskinarkaus Raili OH 52.55 0.15.10 29.07

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tarkiainen Sirpa SuSe 28.35 0.00.00 51.63
2 Kaasalainen Tuula SuSe 30.48 0.02.13 47.36
3 Holck Leena YllRa 32.06 0.03.31 44.92
4 Valkonen Pirjo Hanka 34.03 0.05.28 41.84
5 Mikkonen Ritva EsSu 34.07 0.05.32 41.26
6 Piiparinen Seija RasKa 34.29 0.05.54 40.33
7 Tupitsa Mirjami Jyry 36.20 0.07.45 37.81
8 Liuha Tuulikki Navi 37.58 0.09.23 35.73
9 Valjakka Leena Navi 38.33 0.09.58 34.75
10 Maja Alli RaJu 44.04 0.15.29 30.01
11 Ohramaa Tuula Jyry 46.26 0.17.51 28.12
12 Hautamäki Anna-Maija RasKe 48.27 0.19.52 26.59
13 Reinikainen Pirjo Jyry 1.09.16 0.40.41 18.36
14 Kanerva Marja Jyry 1.13.19 0.44.44 17.11

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Muikku Rauni Navi 35.00 0.00.00 48.73
2 Talka Riitta RaKaS 41.17 0.06.17 39.76
3 Mattila Anneli Iisu 45.18 0.10.18 34.82
4 Vauhkonen Marjatta EE 48.41 0.13.41 31.09
5 Piskonen Leena Navi 56.55 0.21.55 25.47

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Bergström Emma SWE 33.15 0.00.00 83.27
2 Valkonen Oona Kalske 35.40 0.02.25 77.02
3 Wickbom Evelina SWE 37.02 0.03.47 73.58
4 Kaasiku Evely EST 37.46 0.04.31 71.58
5 Kudre Daisy HS 38.02 0.04.47 70.50
6 Pusa Sanna HU 39.02 0.05.47 68.13
7 Bergman Marjo OH 39.12 0.05.57 67.29
8 Räisänen Mira SalRe 39.15 0.06.00 66.64
9 Lotvonen Essi LaiVe 39.49 0.06.34 65.15
10 Närhi Minna JRV 41.13 0.07.58 62.40
11 Maijala Milla LapVe 41.14 0.07.59 61.85
12 Lindroth Mia AR 42.45 0.09.30 59.14
13 Ruppenthal Veronique SUI 42.54 0.09.39 58.43
14 Pökälä Mona AR 51.43 0.18.28 48.04
15 Suutari Mirka KS 53.20 0.20.05 46.18
16 Brändle Eliane SUI 53.47 0.20.32 45.38
17 Kymäläinen Sanni TP 54.12 0.20.57 44.63
18 Nykänen Sanna AR 1.02.45 0.29.30 38.20
19 Rutz Nadja SUI 1.02.49 0.29.34 37.81
20 Venesmäki Johanna KanSu 1.07.43 0.34.28 34.75

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oikarinen Suvi OH 31.33 0.00.00 74.00
2 Sassi-Päkkilä Liisa Pohjant 33.00 0.01.27 70.08
3 Itkonen Siiri LapVe 34.54 0.03.21 65.64
4 Valkonen Viivi Kalske 35.45 0.04.12 63.47
5 Järvinen Noora SalRe 36.13 0.04.40 62.04
6 Popova Tatiana RUS 36.59 0.05.26 60.17
7 Korhonen Julia RaKaS 38.46 0.07.13 56.83
8 Aho Petra Navi 39.38 0.08.05 55.04
9 Corradini Stefania ITA 41.10 0.09.37 52.46
10 Heiskanen Terhi SonPa 42.40 0.11.07 50.10
11 Mäntylä Tanja KuortKu 43.12 0.11.39 48.97
12 Patscheider Lia ITA 44.08 0.12.35 47.44
13 Sundström Ida SWE 44.22 0.12.49 46.70
14 Hannila Henna S-2000 45.31 0.13.58 45.04
15 Hakala Helena KortJV 45.38 0.14.05 44.44
16 Stevander Fanni KuortKu 47.17 0.15.44 42.43
Ylikoski Taru KortJV KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nenonen Liisa SKVuoksi 28.57 0.00.00 55.36
2 Juutilainen Sonia SKVuoksi 29.03 0.00.06 54.53
3 Kotila Laura OH 29.10 0.00.13 53.68
4 Kudre Doris RaKaS 29.24 0.00.27 52.62
5 Näsi Juliaana Pohjant 30.44 0.01.47 49.74
6 Similä Roosa SKVuoksi 32.37 0.03.40 46.30
7 Suutari Tuuli KS 33.15 0.04.18 44.86
8 Näsi Aurora Pohjant 33.19 0.04.22 44.22
9 Ekström Hanne-Line MSParma 34.42 0.05.45 41.92
10 Fedoseeva Alena RUS 35.40 0.06.43 40.27
11 Räsänen Johanna KuoSu 37.54 0.08.57 37.40
12 Salomaa Anni-Kaisa Navi 42.06 0.13.09 33.23
13 Vahvelainen Hilla TP 53.19 0.24.22 25.90
Toomas Liis RaKaS HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Shcherbakova Elena RUS 25.55 0.00.00
2 Sopo Annika KuoSu 32.14 0.06.19
3 Taulavuori Venla AlatPi 33.58 0.08.03
4 Linna Aino-Maria OuHu 37.52 0.11.57
5 Haukilahti Iida VetU 51.20 0.25.25

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Aino OH 17.29 0.00.00
2 Tihonova Maria RUS 17.57 0.00.28
3 Leppäsalmi Sara HU 19.18 0.01.49
4 Ojanaho Ansa-Lotta OH 20.45 0.03.16
5 Mäkinen Janni MSParma 23.16 0.05.47
6 Ojanaho Eeva-Liina OH 48.26 0.30.57