FIN GB SWE
IRMA inloggning
Ep:n Kompassicupin finaali(lähikilpailu)
Klass Region Förening Antal tävlare
Klass H14
Sträcka
Antal deltagare 9
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Orhanen Johannes RasKu 7.47 0.00.00
2 Koski Juuso YKV 8.35 0.00.48
3 Virrankoski Väinö KauWi 8.58 0.01.11
4 Hölsö Tuomas RaJu 9.54 0.02.07
5 Ylä-Rautio Eeli RasKe 10.23 0.02.36
6 Ala-Honkola Svantte KuortKu 11.14 0.03.27
7 Grankull Sebastian Kronan 11.16 0.03.29
8 Suokko Lauri LapVi 12.08 0.04.21
9 Paloniemi Leevi LapVi 16.56 0.09.09

Klass D14
Sträcka
Antal deltagare 11
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Korpi Sanni RaJu 8.59 0.00.00
2 Sikkilä Iines LapVi 9.26 0.00.27
3 Rajala Maija RaJu 9.41 0.00.42
4 Saranpää Saara RaJu 9.52 0.00.53
5 Suomela Vilma KortJV 10.06 0.01.07
6 Nivukoski Nanna LapVi 10.21 0.01.22
7 Perälä Fanni LaihLu 11.03 0.02.04
8 Lautamo Hilla VaaSu 11.50 0.02.51
9 Uitto Saana KauWi 12.13 0.03.14
10 Mutikainen Eveliina KauWi 14.54 0.05.55
11 Keski-Nisula Aurora KuortKu 18.18 0.09.19

Klass H12
Sträcka
Antal deltagare 14
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Kiukkonen Leevi KauKa 5.10 0.00.00
2 Orhanen Kaarlo RasKu 5.46 0.00.36
3 Haapamäki Aaro KauKa 6.14 0.01.04
4 Joronen Aatu RasKu 6.58 0.01.48
5 Närvä Juuso VaaSu 6.59 0.01.49
6 Erkkilä Juho KauWi 7.01 0.01.51
7 Puumila Juho JalJa 7.05 0.01.55
8 Hemminki Eemeli RasKu 7.25 0.02.15
9 Ala-Honkola Iivari KuortKu 8.03 0.02.53
10 Antikainen Eero RasKu 8.07 0.02.57
11 Puumila Jaakko JalJa 8.17 0.03.07
12 Kalliomäki Konsta KauKa 8.19 0.03.09
13 Hautamäki Arttu RasKe 8.53 0.03.43
Toivio Leevi NOK HYL -

Klass D12
Sträcka
Antal deltagare 16
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Sippola Sanni LapVi 6.16 0.00.00
2 Latva-Hirvelä Siiri RasKu 6.21 0.00.05
3 Ylikojola Veera RaJu 7.03 0.00.47
4 Grankull Daniela Kronan 7.05 0.00.49
5 Näykki Minttu LapVi 7.09 0.00.53
5 Keski-Säntti Helka YKV 7.09 0.00.53
7 Rajala Kerttu RaJu 7.27 0.01.11
8 Koivula Sanni LaihLu 7.41 0.01.25
8 Hallivuori Katri KauKa 7.41 0.01.25
10 Sundvik Agnes Minken 8.32 0.02.16
11 Ekoluoma Aino YKV 9.02 0.02.46
12 Kari Ella KauWi 9.49 0.03.33
13 Peltoluhta Susanna KauWi 9.58 0.03.42
14 Välimäki Elma KauWi 11.47 0.05.31
15 Pentilä Vilma KauKa 12.45 0.06.29
16 Uitto Sara Inka Elina KauWi 20.55 0.14.39

Klass H10
Sträcka
Antal deltagare 12
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Virrankoski Ahto KauWi 5.11 0.00.00
2 Pentilä Vilho KauKa 5.24 0.00.13
3 Peltoluhta Aapo KauWi 5.50 0.00.39
4 Kauhajärvi Onni KauKa 5.53 0.00.42
5 Hietala Samu LapVi 6.52 0.01.41
6 Ylihärsilä Mikko AlahKi 7.32 0.02.21
7 Hautamäki Aaro RasKe 8.00 0.02.49
7 Ylikojola Vilho RaJu 8.00 0.02.49
9 Perälä Artturi LapVi 8.07 0.02.56
10 Nynäs Leevi VaaSu 9.34 0.04.23
11 Toivio Natanael NOK 12.45 0.07.34
12 Perälä Topias LapVi 21.09 0.15.58

Klass D10
Sträcka
Antal deltagare 8
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Peltoluhta Aada KauWi 6.17 0.00.00
2 Hautala Miina KauWi 6.43 0.00.26
3 Keski-Säntti Venla YKV 6.56 0.00.39
4 Korhonen Tilda RaJu 7.28 0.01.11
5 Hemminki Ronja RasKu 8.14 0.01.57
6 Mutikainen Aada KauWi 9.31 0.03.14
7 Hautalahti Elsa YKV 10.08 0.03.51
8 Ekoluoma Milla YKV 10.36 0.04.19