FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin E-P:n ja ÖID:n Am-Yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Jaakko KangSK 50.27 0.00.00 78.91 76.84
2 Joensuu Ari-Pekka PR 50.40 0.00.13 77.73 75.69
3 Luoma Juha IkNV 53.00 0.02.33 73.51 71.57
4 Jern Jens Femman 54.29 0.04.02 70.72 68.86
5 Istolahti Tuomo KangSK 54.52 0.04.25 69.45 67.62
6 Nissinen Niko Pohjant 55.13 0.04.46 68.24 66.44
7 Rantala Teemu LapVi 55.38 0.05.11 66.96 65.20
8 Laasanen Lauri LaihLu 56.13 0.05.46 65.51 63.78
9 Järn Staffan Femman 57.21 0.06.54 63.47 61.80
10 Bäckström Anders Femman 57.35 0.07.08 62.47 60.83
11 Stubb Hannes Falken 59.18 0.08.51 59.94 58.37
12 Latva Niko SuJu 1.01.23 0.10.56 57.21 55.71
13 Ruberg Lauri Falken 1.20.30 0.30.03 43.10 41.96
Harald Joachim Falken KES -
Nyrhinen Jaakko LapVi KES -
Kronberg Christian Femman EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauronen Jarkko LaihLu 52.56 0.00.00 58.72 58.51
2 Tunis Staffan Femman 54.03 0.01.07 56.73 56.52
3 Aho Jukka RaJu 55.41 0.02.45 54.30 54.10
4 Berg Kim Botnia 56.02 0.03.06 53.21 53.01
5 Koski Jussi YKV 57.10 0.04.14 51.41 51.22
6 Granholm Christoffer Femman 57.35 0.04.39 50.30 50.12
7 Ikola Juhani SuJu 59.24 0.06.28 48.05 47.87
8 Smeds Kenneth NOK 1.00.12 0.07.16 46.71 46.54
9 Jyräkoski Antti KauKa 1.01.36 0.08.40 44.96 44.79
10 Närvä Juha VaaSu 1.05.18 0.12.22 41.76 41.61
11 Lindfors Jan Falken 1.22.27 0.29.31 32.56 32.44
12 Nikunen Karri Terjärv 1.32.38 0.39.42 28.52 28.42

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jansson Sören Falken 47.54 0.00.00 57.25 50.56
2 Puro-Aho Arto YKV 55.50 0.07.56 48.45 42.79
3 Ylihärsilä Ari AlahKi 56.24 0.08.30 47.30 41.77
4 Rajala Jarkko RaJu 1.02.57 0.15.03 41.78 36.90
5 Lehtinen Juhani KauKa 1.03.32 0.15.38 40.81 36.04
6 Nikkola Hannu RaJu 1.06.36 0.18.42 38.37 33.89
7 Tuomaala Ville VaaSu 1.15.34 0.27.40 33.32 29.43
8 Öhman Andreas Malax 1.16.59 0.29.05 32.22 28.46
9 Hautala Teemu KauWi 1.19.18 0.31.24 30.81 27.21
10 Luhtala Jouni TeuRi 1.19.40 0.31.46 30.20 26.67
11 Honkanen Antti LapVi 1.33.05 0.45.11 25.44 22.47
Antikainen Teemu RaJu KES -
Kataja Pasi RaJu EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Juha LapVi 48.42 0.00.00 45.64 40.95
2 Grankull Kenneth Kronan 49.49 0.01.07 44.11 39.57
3 Peltonen Mikko RaJu 50.30 0.01.48 43.00 38.58
4 Kamila Kai SuJu 52.07 0.03.25 41.17 36.94
5 Ylihärsilä Juha AlahKi 52.25 0.03.43 40.45 36.29
6 Savolainen Tomi RasKe 53.07 0.04.25 39.43 35.38
7 Torrkulla Jan Femman 54.09 0.05.27 38.21 34.28
8 Bergström Rune Kristina 58.50 0.10.08 34.73 31.16
9 Holmback Tommy Malax 59.35 0.10.53 33.86 30.38
10 Koivisto Juhani KortJV 1.00.21 0.11.39 33.01 29.61
11 Yli-Ilkka Harri RaJu 1.04.12 0.15.30 30.63 27.48
12 Varamäki Ari LapVi 1.05.50 0.17.08 29.48 26.45
13 Kuntola Sami LaihLu 1.11.59 0.23.17 26.60 23.87
14 Backman Fredrik Femman 1.23.17 0.34.35 22.69 20.35
Koivisto Kari KortJV EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grön Kaj Brahe 50.15 0.00.00 47.42 45.97
2 Tarkkanen Matti SuJu 50.46 0.00.31 46.49 45.08
3 Rantala Mika RaJu 52.04 0.01.49 44.90 43.53
4 Holmback Johan Malax 54.36 0.04.21 42.41 41.12
5 Höstman Stefan Malax 54.37 0.04.22 41.99 40.71
6 Laasanen Juha LaihLu 54.46 0.04.31 41.47 40.20
7 Lemponen Ari RaJu 57.18 0.07.03 39.24 38.05
8 Räbb Rainer GIF 57.40 0.07.25 38.61 37.43
9 Lillhonga Robert GIF 1.00.12 0.09.57 36.61 35.49
10 Forsman Kristian Brahe 1.03.56 0.13.41 34.12 33.08
11 Kattelus Matti LapVi 1.05.02 0.14.47 33.20 32.19
12 Strandberg Leif Malax 1.08.01 0.17.46 31.42 30.46
13 Pasanen Jussi RaJu 1.08.34 0.18.19 30.84 29.90
14 Autero Janne RaN 1.15.25 0.25.10 27.74 26.90
Suvanto Mikael RaJu HYL -
Rinta-Keturi Mika RaJu KES -
Nevala Pasi TeuRi KES -
Ruokola Ilkka RaJu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 47.36 0.00.00 57.56 56.60
2 Sippola Asko KuortKu 51.07 0.03.31 53.06 52.18
3 Kujala Tapio RaJu 51.47 0.04.11 51.85 50.99
4 Hirvensalo Jorma SaPu 54.44 0.07.08 48.56 47.75
5 Bäck Mikael Femman 57.07 0.09.31 46.05 45.28
6 Patana Pekka LaihLu 59.11 0.11.35 43.98 43.25
7 Stubb Stefan Falken 1.01.17 0.13.41 42.03 41.32
8 Virnala Jukka JalJa 1.01.23 0.13.47 41.51 40.82
9 Valtari Markku VaaSu 1.05.14 0.17.38 38.64 38.00
10 Koskela Heikki RaJu 1.06.49 0.19.13 37.31 36.69
11 Vallbacka Heikki KortJV 1.09.11 0.21.35 35.64 35.05
12 Stenlund Tom Brahe 1.09.35 0.21.59 35.04 34.46
13 Byggningsbacka Johan Brahe 1.22.20 0.34.44 29.28 28.80
14 Katajamäki Reima SuJu 1.32.12 0.44.36 25.85 25.42
15 Hakala Heikki KortJV 1.33.17 0.45.41 25.26 24.84
Leinonen Ari-Matti RasKe KES -
Hakala Eero Femman EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pensas Esko LaihLu 45.35 0.00.00 42.32 42.09
2 Toppari Reijo KauWi 52.29 0.06.54 36.07 35.87
3 Tamminen Hannu SuJu 54.37 0.09.02 34.00 33.81
4 Tamminen Erkki SuJu 1.00.57 0.15.22 29.87 29.71
5 Mahlamäki Jari TeuRi 1.04.59 0.19.24 27.46 27.31
6 Rintaluoma Kari TeuRi 1.09.51 0.24.16 25.03 24.89
7 Mäkiranta Jorma RasKe 2.19.35 1.34.00 12.27 12.20
Luuri Pertti RaJu KES -
Härö Hannu VäVi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Erkki SuSe 42.50 0.00.00 50.19 49.68
2 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 44.00 0.01.10 48.45 47.96
3 Hakomäki Juhani LapVi 46.55 0.04.05 45.06 44.60
4 Björklund Håkan Falken 47.32 0.04.42 44.10 43.65
5 Slotte Harald Botnia 50.04 0.07.14 41.51 41.09
6 Pienimäki Kari RaJu 50.19 0.07.29 40.95 40.53
7 Kaataja Jorma RasKe 51.47 0.08.57 39.44 39.04
8 Williamsson Bo-Göran VaaSu 52.47 0.09.57 38.35 37.97
9 Rinne Matti TeuRi 52.53 0.10.03 37.94 37.56
10 Majasaari Kari SuJu 57.07 0.14.17 34.82 34.46
11 Högnäs Tore Brahe 58.31 0.15.41 33.68 33.34
12 Laine Harri KauKa 58.52 0.16.02 33.17 32.84
13 Lövsund Bengt Botnia 1.02.11 0.19.21 31.12 30.80
14 Hakamäki Pekka TeuRi 1.02.25 0.19.35 30.71 30.40
15 Hartvik Seppo Malax 1.05.22 0.22.32 29.05 28.76
16 Laasanen Veikko VäVi 1.08.35 0.25.45 27.43 27.15
Sillanpää Juhani AlajA HYL -
Nyystilä Jukka LaihLu KES -
Kujanpää Heikki AlajA KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Seppo KanSu 27.30 0.00.00 41.33 40.81
2 Rauma Håkan Botnia 32.34 0.05.04 34.38 33.94
3 Hautala Olavi RaJu 33.10 0.05.40 33.24 32.82
4 Backman Sven-Olof Falken 34.21 0.06.51 31.60 31.20
5 Åkerblom Måns GIF 36.00 0.08.30 29.68 29.30
6 Forsén Björn NOK 36.44 0.09.14 28.62 28.26
7 Taipalus Esko RasKe 37.20 0.09.50 27.71 27.35
8 Turpeinen Timo VaajTe 37.42 0.10.12 26.98 26.64
9 Valli Seppo KauKa 38.53 0.11.23 25.72 25.40
Norrgrann Karl Gustav NOK KES -
Byskata Henry Femman KES -
Lågland Henry VaaSu EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Jorma VaaSu 36.57 0.00.00 31.32 31.22
2 Kukko Risto VäVi 37.17 0.00.20 30.38 30.28
3 Kallio-Könnö Aarno KauKa 38.59 0.02.02 28.42 28.32
4 Kamila Pentti LaihLu 46.22 0.09.25 23.36 23.28
5 Erkinheimo Voitto KortJV 54.30 0.17.33 19.42 19.35
6 Sandgren Lars NOK 55.45 0.18.48 18.54 18.47
7 Teppo Jaakko GIF 1.08.19 0.31.22 14.76 14.71
Lähdekorpi Mauri Femman HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietaharju Antti ÄhtU 49.42 0.00.00
2 Knuuttila Helge VaaSu 1.07.53 0.18.11
Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 41.24 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenbacka Oscar OK77 43.40 0.00.00
2 Lillhonga Kevin GIF 1.13.12 0.29.32
Kesti Erik RasKa EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jansson Emil Falken 37.33 0.00.00 64.41 62.35
2 Udell Robin Solf 39.37 0.02.04 60.13 58.21
3 Gripenberg Otto Brahe 41.37 0.04.04 56.37 54.57
4 Laasanen Matti LaihLu 42.46 0.05.13 54.01 52.28
5 Koivisto Juho LapVi 44.02 0.06.29 51.63 49.98
6 Joensuu Valter Brahe 45.14 0.07.41 49.46 47.88
7 Forsell Mickel Botnia 48.17 0.10.44 45.58 44.13
8 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 58.17 0.20.44 37.14 35.95
9 Kullman Hannes Falken 1.08.09 0.30.36 31.23 30.23
10 Nevala Roni TeuRi 1.14.24 0.36.51 28.12 27.22
Rantoja Jarkko PR HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Verneri LapVi 40.30 0.00.00 46.72 41.49
2 Pihlajamäki Teemu LapVi 43.10 0.02.40 42.52 37.76
3 Bergström Jesper Femman 52.50 0.12.20 33.67 29.90
4 Helin Saku RaJu 53.59 0.13.29 31.90 28.33
5 Forsell Gustav Botnia 55.12 0.14.42 30.17 26.79
6 Ylihärsilä Ville AlahKi 1.04.23 0.23.53 24.98 22.19
Mäki Jasper LapVi EIL -
Ekola Juuso LapVi EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Bergström Kasper Kristina 20.17 0.00.00
2 Lindfors Jesper Falken 21.46 0.01.29
3 Noponen Veeti LapVi 25.59 0.05.42
4 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 36.19 0.16.02
5 Friman Ben Solf 38.10 0.17.53
Dahlgren William Kristina EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Johannes RasKu 10.18 0.00.00
2 Berg Eelian Botnia 11.11 0.00.53
3 Savinainen Joakim RasKu 11.33 0.01.15
4 Koski Juuso YKV 12.18 0.02.00
5 Jansson Lukas Falken 12.50 0.02.32
6 Yrjans Johan NOK 12.55 0.02.37
7 Lindfors Kevin Falken 13.22 0.03.04
8 Ådjers Elias Kristina 14.13 0.03.55
9 Heikka Viljami KauKa 15.57 0.05.39
10 Lindfors Hugo Falken 17.27 0.07.09
11 Ojanen Veeti LapVi 18.12 0.07.54
12 Hemminki Eemeli RasKu 19.28 0.09.10
13 Harju Topi VaaSu 31.45 0.21.27
Orhanen Kaarlo RasKu KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Tiia MSParma 44.51 0.00.00 76.18 74.11
2 Kriikkula Johanna RasKu 47.13 0.02.22 70.81 68.89
3 Autio Henna RasKu 50.13 0.05.22 65.12 63.36
4 Torrkulla Matilda Femman 1.01.03 0.16.12 52.37 50.95
5 Finnäs Jenny Malax 1.06.41 0.21.50 46.84 45.57
6 Pärnänen Päivi RaJu 1.10.35 0.25.44 43.22 42.05
7 Lindfors Lina Falken 1.15.29 0.30.38 39.44 38.37
8 Ojala Ulla PoRa 1.36.34 0.51.43 30.07 29.26
Tuominen Lotta RaJu EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tunis Jenny KauWi 1.00.14 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Jaana Kronan 53.14 0.00.00 51.89 51.05
2 Hemminki Hanna PoRa 54.25 0.01.11 48.86 48.07
3 Karppi Susanna LaihLu 57.01 0.03.47 44.82 44.09
4 Lautamo Riikka VaaSu 59.45 0.06.31 41.03 40.37
5 Keski-Säntti Eija YKV 1.01.57 0.08.43 37.90 37.29
Rotola-Pukkila Minna KauKa EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Yvonne Falken 52.23 0.00.00 41.97 39.06
2 Ena Linda Falken 1.03.29 0.11.06 33.59 31.26
3 Nynäs Kati Botnia 1.06.15 0.13.52 31.19 29.03
4 Kattelus Päivi LapVi 1.08.07 0.15.44 29.37 27.34
5 Nikunen Nina OKT 1.18.16 0.25.53 24.72 23.01
6 Hautamäki Anne-Mari RasKe 1.23.59 0.31.36 22.25 20.71

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandberg Annika Femman 54.26 0.00.00 38.24 36.29
2 Erkkilä Marja RaJu 58.07 0.03.41 34.74 32.97
3 Karhunen Katri YKV 1.01.46 0.07.20 31.68 30.06
4 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.05.24 0.10.58 28.96 27.49
5 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.12.12 0.17.46 25.37 24.08
6 Snickars Virpi Solf 1.13.01 0.18.35 24.23 23.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 44.21 0.00.00 47.75 47.11
2 Katajamäki Tuija KauWi 44.26 0.00.05 45.28 44.67
3 Koskela Sari RaJu 44.49 0.00.28 42.53 41.96
4 Sund Maria NOK 1.22.41 0.38.20 21.77 21.48

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 36.36 0.00.00
2 Leinonen Sirpa RasKe 1.01.29 0.24.53
Harald Mirja Falken KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fred Bodil Femman 25.33 0.00.00 34.77 31.90
2 Björklund Gunilla Falken 27.26 0.01.53 30.77 28.22
3 Laine Kaija KauKa 43.31 0.17.58 18.37 16.86
4 Ojala Seija PoRa 48.32 0.22.59 15.56 14.27

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 26.29 0.00.00 44.22 43.55
2 Sandgren Ann-Mari NOK 28.30 0.02.01 40.07 39.46
3 Pått Saga Minken 30.54 0.04.25 36.01 35.46
4 Erkinheimo Ritva KortJV 31.00 0.04.31 34.95 34.41
5 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 32.50 0.06.21 32.10 31.61
6 Lähdekorpi Kaija Femman 34.30 0.08.01 29.70 29.25
7 Forsman Brita Falken 36.52 0.10.23 27.00 26.59

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindgren Hanna Femman 36.09 0.00.00 60.23 58.61
2 Niemi Tiina RasKa 37.22 0.01.13 55.36 53.86
3 Hoskari Maria RasKa 42.00 0.05.51 46.66 45.40
4 Ruokola Anna RaJu 43.56 0.07.47 42.13 40.99

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hahn Olivia Solf 32.25 0.00.00 46.16 43.08
2 Enlund Julia Femman 36.00 0.03.35 40.32 37.63
3 Myrskog Rosa Kronan 36.46 0.04.21 38.26 35.71
4 Torrkulla Henna Femman 45.53 0.13.28 29.68 27.70
5 Nevala Ronja TeuRi 1.34.50 1.02.25 13.89 12.96
Oikarainen Siiri LaihLu KES -
Tuohimaa Ines Solf EIL -
Melender Emilia RaJu EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lammi Kira KauWi 21.00 0.00.00
2 Kullman Thea Falken 21.19 0.00.19
3 Lindfors Karolina Falken 21.31 0.00.31
4 Näsi Minea RaJu 21.57 0.00.57
5 Koivula Venla LaihLu 22.29 0.01.29
6 Tuomaala Ella VaaSu 22.45 0.01.45
7 Luhtasaari Nea RaJu 24.31 0.03.31
8 Lautamo Penne VaaSu 26.42 0.05.42
9 Nynäs Amanda Botnia 43.00 0.22.00
Koivisto Aida KortJV HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni PoRa 10.43 0.00.00
2 Rajala Maija RaJu 13.15 0.02.32
3 Perälä Fanni LaihLu 13.35 0.02.52
4 Lautamo Hilla VaaSu 15.08 0.04.25
5 Hautamäki Anni RasKe 15.17 0.04.34
6 Niemi Siiri PoRa 17.15 0.06.32
7 Enlund Isabella Femman 19.09 0.08.26
8 Nynäs Matilda Botnia 20.06 0.09.23
9 Saranpää Saara RaJu 21.08 0.10.25