FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen pyöräsuunnistus, sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Jussi JalJa 23.54 0.00.00 93.68
2 Kaskinen Kare UlvUra 23.55 0.00.01 91.27
3 Kahelin Jouni VaajTe 28.11 0.04.17 75.47
4 Harlamow Kim KoS 29.53 0.05.59 69.30
5 Hanhijärvi Petrus EsAk 30.07 0.06.13 66.91
6 Linnainmaa Tero KyRa 30.22 0.06.28 64.51
7 Raitoharju Matti RaLu 35.34 0.11.40 53.51

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Leivonmäki Esa JalJa 37.51 0.00.00
2 Mäki-Mantila Jani JalJa 40.07 0.02.16

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Roininen Reijo JäPa 20.47 0.00.00 65.52
2 Voutilainen Arto JRV 25.24 0.04.37 52.01
3 Mikkola Marko RaLu 26.19 0.05.32 48.64
4 Karjanlahti Jari-Pekka RasKu 34.24 0.13.37 36.02
Hämäläinen Esa PunKu HYL -
Lehtinen Juhani SuJu HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Gynther Kimmo IHR 21.29 0.00.00 62.10
2 Myllykoski Pekka S-JKL 22.13 0.00.44 58.55
3 Kamila Kai SuJu 22.47 0.01.18 55.63
4 Lindfors Max Trian 26.19 0.04.50 46.89
5 Juva Mika MuurVi 33.07 0.11.38 36.26
6 Hirvonen Petri EE 33.12 0.11.43 35.16
Jokinen Heikki LS-37 HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Launonen Jarmo KeU 18.27 0.00.00 61.15
2 Östergård Patric Trian 18.59 0.00.32 58.44
3 Saari Ismo IPR 19.27 0.01.00 56.07
4 Paasi Jaakko TP 20.26 0.01.59 52.45
5 Höstman Stefan Malax 21.20 0.02.53 49.36
6 Laine Kari VaHa 21.30 0.03.03 48.10
7 Ijas Markku Raus 23.32 0.05.05 43.15
8 Kinnari Jukka SuJu 24.04 0.05.37 41.41
9 Lyyluoma Pasi SuJu 24.12 0.05.45 40.40
Savikko Olli TarpSu KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ovaska Pertti EE 20.15 0.00.00 59.67
2 Lehikoinen Aki S-JKL 21.33 0.01.18 53.97
3 Niemensivu Pekka KanSu 23.41 0.03.26 47.20
4 Juura Esa KanSu 24.13 0.03.58 44.29
5 Mannila Tapio EE 25.55 0.05.40 39.63

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tyrväinen Heikki JäPa 21.12 0.00.00 54.13
2 Honkanen Reijo TurSa 23.14 0.02.02 48.34
3 Kattelus Keijo VeVe 24.17 0.03.05 45.23
4 Laurila Timo JalJa 30.06 0.08.54 35.68
5 Väätäinen Hannu IPR 33.17 0.12.05 31.52
6 Tuomola Kari MSParma 34.17 0.13.05 29.89
7 Kaataja Jorma RasKe 34.42 0.13.30 28.82
8 Nuoranne Jussi LHR 46.29 0.25.17 20.99

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 16.17 0.00.00 50.72
2 Pihlaja Antti Kristina 18.35 0.02.18 43.71
3 Virtanen Jorma Hiisi 19.14 0.02.57 41.51
4 Pökälä Pekka AR 19.34 0.03.17 40.10
5 Köykkä Jussi RasKu 19.37 0.03.20 39.30
6 Potinkara Jouko RaJu 20.15 0.03.58 37.39
7 Ilkka Jarmo RaJu 20.54 0.04.37 35.57
8 Ojala Antti TurSa 21.39 0.05.22 33.70
9 Lehtimäki Jorma LHR 26.18 0.10.01 27.22
10 Kaskinen Reino UlvUra 29.22 0.13.05 23.91

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Heikki IPR 20.54 0.00.00 48.43
2 Järvinen Taisto IPR 24.28 0.03.34 38.27
3 Martikainen Arvo LS-37 29.11 0.08.17 29.48

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kuisla Raimo EE 30.56 0.00.00
2 Laurikkala Jukka Koovee 36.28 0.05.32

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kleemola Joona Eks 29.06 0.00.00 68.19
2 Nurminen Jani VaHa 30.26 0.01.20 60.32
3 Laine Taneli VaHa 30.56 0.01.50 54.53

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lilja Juha TP 24.08 0.00.00 64.59
2 Kaksonen Teemu YKV 25.30 0.01.22 59.82
3 Nykänen Tomi LS-37 28.08 0.04.00 53.04
4 Kauppi Akseli TP 30.58 0.06.50 47.10
5 Ekholm Tobias Trian 32.25 0.08.17 43.97
6 Kleemola Arttu Eks 36.37 0.12.29 38.01
7 Konttila Eemi Koovee 38.43 0.14.35 35.09
Paasi Antti TP HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oksa Antti-Jussi TarpSu 19.44 0.00.00 44.57
2 Hihnala Henrik Koovee 21.04 0.01.20 41.05
3 Schüle Joel Koovee 21.11 0.01.27 40.13
4 Korhonen Eetu SKVuoksi 23.31 0.03.47 35.53
5 Reiman Antti AngA 24.21 0.04.37 33.71
6 Hanhijärvi Paulus EsAk 29.56 0.10.12 26.93
7 Schüle Oliver Koovee 30.56 0.11.12 25.59
8 Viilo Tommi TP 36.24 0.16.40 21.34
9 Ketonen Juuso RaVa 49.00 0.29.16 15.56
Saarela Benjamin LHR HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarela Thomas LHR 22.28 0.00.00
2 Simola Jere Koovee 24.03 0.01.35
3 Konttila Milo Koovee 26.10 0.03.42
4 Niemelä Leevi KangSK 27.13 0.04.45
5 Filppula Juho VaHa 27.56 0.05.28
6 Karhunen Juho YKV 31.32 0.09.04
7 Kahelin Janne S-JKL 31.53 0.09.25

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alexandersson Dina PIF 31.46 0.00.00 80.12
2 Hertsbacka Henna PIF 33.23 0.01.37 70.52
3 Närhi Minna LS-37 37.38 0.05.52 57.49

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Paalanen Satu IPR 23.03 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Roininen Anu JäPa 22.26 0.00.00 66.05
2 Hedman Kirsi Navi 24.00 0.01.34 60.20
3 Laine Merja VaHa 27.35 0.05.09 51.04
4 Kahelin Anne S-JKL 38.06 0.15.40 35.98
5 Blomster Anne-Maj Trian 43.41 0.21.15 30.53
Nurminen Henna Hiilto HYL -
Breilin Henna IPR HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Korpela-Kamila Heidi SuJu 28.08 0.00.00 54.43
2 Äijälä Tiina KangSK 30.27 0.02.19 49.04
3 Erkkilä Marja RaJu 32.06 0.03.58 45.32
4 Oksa Sari TarpSu 32.44 0.04.36 43.28
5 Antikainen Marja-Leena MSParma 33.14 0.05.06 41.47
6 Korhonen Eeva RaKaS 39.51 0.11.43 33.63
7 Pirttilä Lea OH 40.35 0.12.27 32.07

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mäkineste-Mäkelä Päivi SuJu 25.02 0.00.00
2 Lumme Ritva LHR 28.32 0.03.30

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 29.36 0.00.00
2 Laurila Arja JalJa 38.12 0.08.36

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 25.37 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Jutta VaHa 30.08 0.00.00 76.19
2 Korhonen Julia LappRi 32.35 0.02.27 66.93
3 Paavola Tiina VaHa 35.08 0.05.00 58.81
4 Juva Jonna AngA 36.35 0.06.27 53.34

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 26.32 0.00.00 44.43
2 Nurminen Kaarina TP 28.34 0.02.02 39.72
3 Aksenova Alena RUS 34.12 0.07.40 31.88
4 Karjanlahti Josefina SuJu 51.17 0.24.45 20.40
Kamila Minerva SuJu HYL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ruokola Anna RaJu 26.55 0.00.00
2 Niemelä Hilla Hiilto 28.27 0.01.32
3 Yli-Hietanen Silja TP 31.32 0.04.37
4 Kaksonen Terhi YKV 42.32 0.15.37
5 Simola Rita Koovee 45.20 0.18.25

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantanen Annika Koovee 32.34 0.00.00
2 Karjanlahti Sofia RasKu 46.46 0.14.12
3 Myllykoski Pihla TP 47.28 0.14.54
Koski Hanni Koovee KES -