FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
4. Hiiltomiehet-pyöräsuunnistus ja WRE-osakilpailu, sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haga André Botnia 17.13 0.00.00 102.73
2 Laurila Jussi JalJa 18.06 0.00.53 96.98
2 Blomster Anders Trian 18.06 0.00.53 96.98
4 Saarinen Juho MU 18.46 0.01.33 92.12
5 Kaskinen Kare UlvUra 19.33 0.02.20 87.75
6 Rantala Aleksi RaJu 20.10 0.02.57 84.41
7 Niemi Pekka KanSu 20.19 0.03.06 83.13
8 Lahtinen Tuomo AR 21.11 0.03.58 79.11
9 Kahelin Jouni VaajTe 21.18 0.04.05 78.05
10 Tommola Mikko LS-37 21.46 0.04.33 75.77
11 Tervala Mika RaVa 22.18 0.05.05 73.36
11 Vainio Eero-Matti MSParma 22.18 0.05.05 73.36
13 Virsu Antti KeU 23.06 0.05.53 69.67
14 Mavchun George EsSu 23.25 0.06.12 68.16
15 Pensas Mika Malax 23.53 0.06.40 66.28
16 Laine Eemeli VaHa 25.07 0.07.54 62.49
17 Pyykönen Pasi Koovee 26.19 0.09.06 59.14
18 Saarinen Mikko KangSK 27.21 0.10.08 56.42
19 Tolkkinen Jan SoJy 31.21 0.14.08 48.80
20 Kaksonen Tero YKV 33.28 0.16.15 45.32
21 Arffman Antti SoJy 35.29 0.18.16 42.37

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tiirikainen Taneli UlvUra 20.07 0.00.00 54.95
2 Lehtinen Tommi KangSK 24.16 0.04.09 43.85
3 Leivonmäki Esa JalJa 27.06 0.06.59 37.73
4 Pais Mart VeVe 28.07 0.08.00 34.89
5 Mäki-Mantila Jani JalJa 35.22 0.15.15 26.57

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehtinen Juhani SuJu 20.51 0.00.00 69.32
2 Kankkunen Riku KuoSu 20.57 0.00.06 67.70
3 Friman Sami HyRa 21.20 0.00.29 65.21
4 Roininen Reijo JäPa 21.49 0.00.58 62.52
5 Hämäläinen Esa PunKu 22.13 0.01.22 60.18
6 Koltunov Vladimir LS-37 22.24 0.01.33 58.48
7 Voutilainen Arto JRV 22.55 0.02.04 55.98
8 Kajarinne Petri KeuKi 23.01 0.02.10 54.55
9 Laaksonen Pasi EsSu 24.44 0.03.53 49.67

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rantala Mika RaJu 14.54 0.00.00 73.00
2 Kamila Kai SuJu 17.29 0.02.35 61.43
3 Kyyrönen Samuli RR 17.53 0.02.59 59.30
4 Bondarenko Igor LS-37 18.04 0.03.10 57.95
5 Ojala Ari-Pekka TurSa 18.51 0.03.57 54.82
6 Koski Timo Koovee 19.21 0.04.27 52.70
7 Venelaine Margus LSF PT 19.46 0.04.52 50.90
8 Lindfors Max Trian 20.14 0.05.20 49.05
9 Sorjonen Pekka RasPi 21.02 0.06.08 46.54
10 Nieminen Tomi RaVa 21.07 0.06.13 45.71
11 Hakala Arto HlT 23.16 0.08.22 40.90
12 Ilola Ari LHR 24.52 0.09.58 37.73
Myllykoski Pekka S-JKL HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 16.58 0.00.00 66.56
2 Mäkinen Seppo S-2000 17.00 0.00.02 65.84
3 Raudus Timo Eks 17.23 0.00.25 63.82
4 Östergård Patric Trian 18.10 0.01.12 60.52
5 Mäki Pekka TarpSu 18.58 0.02.00 57.44
6 Launonen Jarmo KeU 19.04 0.02.06 56.61
7 Turpiainen Janne HyRa 21.22 0.04.24 50.05
8 Laasanen Juha LaihLu 21.46 0.04.48 48.68
9 Kinnari Jukka SuJu 21.55 0.04.57 47.89
9 Paasi Jaakko TP 21.55 0.04.57 47.89
11 Kleemola Jouko Eks 22.29 0.05.31 45.80
12 Ketola Juha Koovee 23.40 0.06.42 43.08
13 Laine Kari VaHa 24.18 0.07.20 41.55
14 Holm Mikael Minken 25.25 0.08.27 39.33
15 Salmia Teppo TarpSu 26.57 0.09.59 36.73
16 Saari Ismo IPR 27.31 0.10.33 35.61
17 Ritakallio Timo RR 28.49 0.11.51 33.66
Turban Ants Rakvere HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jetsonen Juhani SuoVa 15.52 0.00.00 65.07
2 Martikainen Pasi IPR 16.15 0.00.23 62.74
3 Enroth Ari RR 16.51 0.00.59 59.74
4 Ojala Hannu TarpSu 17.02 0.01.10 58.34
5 Ovaska Pertti EE 17.13 0.01.21 56.97
6 Lehikoinen Aki S-JKL 18.06 0.02.14 53.47
7 Juura Esa KanSu 19.03 0.03.11 50.13
8 Åkerman Jari RasKe 19.30 0.03.38 48.31
9 Vänni Veli-Pekka L-LL 19.46 0.03.54 47.01
10 Niemensivu Pekka KanSu 20.06 0.04.14 45.58
11 Fogelholm Mikael KeU 20.18 0.04.26 44.50
12 Autio Ossi HyRa 21.54 0.06.02 40.66
13 Honkimaa Ari EsSu 30.37 0.14.45 28.66

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tyrväinen Heikki JäPa 12.38 0.00.00 57.82
2 Honkanen Reijo TurSa 14.26 0.01.48 49.35
3 Suominen Tauno JäPa 14.32 0.01.54 47.75
4 Kattelus Keijo VeVe 15.23 0.02.45 43.92
5 Huikkola Markku KangSK 15.36 0.02.58 42.14
6 Kaataja Jorma RasKe 16.32 0.03.54 38.66
7 Nuoranne Jussi LHR 18.20 0.05.42 33.87

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo JuvU 12.11 0.00.00 54.46
2 Saarinen Heikki SOC 12.34 0.00.23 52.34
3 Juola Eero KoS 14.06 0.01.55 46.23
4 Pökälä Pekka AR 14.35 0.02.24 44.30
5 Köykkä Jussi RasKu 14.36 0.02.25 43.85
6 Ojala Antti TurSa 15.01 0.02.50 42.24
7 Lehtinen Teuvo SOC 15.36 0.03.25 40.28
8 Jokinen Leo KoS 15.43 0.03.32 39.61
9 Hahtola Aulis RasKu 16.01 0.03.50 38.50
9 Hirsimäki Raimo JäPa 16.01 0.03.50 38.50
11 Potinkara Jouko RaJu 16.02 0.03.51 37.73
12 Nevala Jorma RaN 16.16 0.04.05 36.83
13 Lukkarinen Mikko Pohjant 16.22 0.04.11 36.25
14 Koivukangas Erkki KoS 18.28 0.06.17 31.81
15 Kaukonen Pertti TarpSu 19.52 0.07.41 29.27
16 Lehtimäki Jorma LHR 20.06 0.07.55 28.64
17 Kaskinen Reino UlvUra 20.26 0.08.15 27.89
18 Ilkka Jarmo RaJu 20.42 0.08.31 27.25

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Heikki IPR 14.47 0.00.00 50.76
2 Torvikoski Jouko JäPa 15.25 0.00.38 47.94
3 Taipalus Esko RasKe 16.07 0.01.20 45.16
4 Viitasaari Jussi HimU 16.38 0.01.51 43.08
5 Kettunen Seppo Jyry 17.19 0.02.32 40.73
6 Nyberg Pertti SOC 17.43 0.02.56 39.18
7 Järvinen Taisto IPR 17.48 0.03.01 38.36
8 Kanerva Unto Jyry 18.14 0.03.27 36.83
9 Martikainen Arvo LS-37 18.39 0.03.52 35.40
10 Teppo Jaakko GIF 20.42 0.05.55 31.35
11 Varonen Arto LeSi 23.14 0.08.27 27.45

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laitinen Raimo SuSi 15.28 0.00.00 42.52
2 Häkkinen Tapani IPR 20.56 0.05.28 30.63
3 Kuisla Raimo EE 21.16 0.05.48 29.38
4 Holm Lars-Gunnar Botnia 22.08 0.06.40 27.49
5 Oja Reijo KoS 24.18 0.08.50 24.36
6 Luukko Jukka LS-37 24.47 0.09.19 23.22
7 Vistiaho Erkki KoS 34.36 0.19.08 16.16

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pietikäinen Sauli KS 19.38 0.00.00 84.14
2 Lindahl Jesper Trian 19.48 0.00.10 81.64
3 Hanhijärvi Petrus EsAk 19.57 0.00.19 79.26
4 Nieminen Verneri RaVa 22.00 0.02.22 70.26
5 Tervala Miska RaVa 22.20 0.02.42 67.63
6 Pais Märten VeVe 24.31 0.04.53 60.16
7 Nurminen Jani VaHa 25.13 0.05.35 57.09
8 Jantunen Janek YKV 25.17 0.05.39 55.54

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Eerik KS 19.17 0.00.00 70.18
2 Lilja Juha TP 19.58 0.00.41 67.06
3 Kaksonen Teemu YKV 20.41 0.01.24 64.03
4 Ketola Lauri Koovee 22.02 0.02.45 59.45
5 Aho Aaro VaHa 22.37 0.03.20 57.27
6 Venetjoki Väinö KoS 22.40 0.03.23 56.51
7 Nykänen Tomi LS-37 23.17 0.04.00 54.39
8 Kauppi Akseli TP 23.32 0.04.15 53.20
9 Ekholm Tobias Trian 25.19 0.06.02 48.88
10 Pais Markus VeVe 28.46 0.09.29 42.51
11 Kleemola Arttu Eks 29.51 0.10.34 40.48
12 Autio Wertti HyRa 30.48 0.11.31 38.76
13 Salmela Taavi EE 33.16 0.13.59 35.45
14 Toiva Waltter TP 33.49 0.14.32 34.45
Oksa Antti-Jussi TarpSu HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ikola Atte LeSi 18.55 0.00.00 36.41
2 Haltia Ilari RR 19.35 0.00.40 33.42
3 Schüle Joel Koovee 21.06 0.02.11 29.38
Laine Aapeli VaHa KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Olkkonen Vili KangSK 13.32 0.00.00
2 Laaksonen Emil EsSu 15.05 0.01.33
3 Hanhijärvi Paulus EsAk 15.48 0.02.16
4 Tiirikainen Ville UlvUra 16.07 0.02.35
5 Viilo Tommi TP 16.45 0.03.13
6 Koskinen Eemil RaN 18.39 0.05.07
7 Aaltio Eerik VaHa 19.25 0.05.53
8 Pelkonen Oula RaVa 21.59 0.08.27
9 Saarela Benjamin LHR 29.09 0.15.37

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Raitanen Konsta TP 19.01 0.00.00
2 Schüle Oliver Koovee 21.00 0.01.59
3 Nieminen Lauri VaHa 24.09 0.05.08
4 Perälä Eemeli PäijRa 27.10 0.08.09
5 Salmela Aatu EE 48.59 0.29.58
Tukiainen Otso TP KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liponkoski Aapo TP 9.56 0.00.00
2 Aho Rauli VaHa 10.09 0.00.13
3 Pelkonen Elias RaVa 10.31 0.00.35
4 Simola Jere Koovee 14.13 0.04.17
5 Konttila Milo Koovee 14.17 0.04.21
6 Niemelä Leevi KangSK 14.31 0.04.35
7 Leinamo Tuomas Keihäs 15.33 0.05.37
8 Saarela Thomas LHR 16.57 0.07.01
9 Filppula Juho VaHa 22.40 0.12.44

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Akseli Hiilto 11.16 0.00.00
2 Koskinen Eemil Hiilto 11.30 0.00.14

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 19.45 0.00.00 105.58
2 Stengård Ingrid Trian 20.47 0.01.02 99.32
3 Saarela Ruska KoS 21.12 0.01.27 96.39
4 Haga Antonia Botnia 21.26 0.01.41 94.37
5 Saarinen Henna Koovee 22.08 0.02.23 90.44
6 Pökälä Mona AR 22.59 0.03.14 86.19
6 Laurila Susanna JalJa 22.59 0.03.14 86.19
8 Penttilä Marja KoS 24.13 0.04.28 80.08
8 Hakala Essi MSParma 24.13 0.04.28 80.08
10 Hakala Eeva-Liisa KortJV 25.05 0.05.20 75.65
11 Illarionova Ekaterina LS-37 25.34 0.05.49 73.40
12 Lehtimäki Tuuli LHR 27.48 0.08.03 66.75
13 Ovaska Heli Pohjant 29.39 0.09.54 61.89
14 Hertsbacka Henna PIF 29.48 0.10.03 60.87
15 Närhi Minna LS-37 30.18 0.10.33 59.18
16 Turpiainen Milla HyRa 51.55 0.32.10 34.14

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niittymäki Johanna Koovee 18.06 0.00.00
2 Jämsén Miia JRV 23.33 0.05.27

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Reetta KuoSu 17.47 0.00.00 68.07
2 Koski Hanna-Maija Koovee 18.50 0.01.03 61.06
3 Ojansivu Marjo-Riitta SuSe 24.09 0.06.22 45.11
4 Salomaa Anne IPR 24.24 0.06.37 42.17

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 12.47 0.00.00 71.89
2 Roininen Anu JäPa 13.38 0.00.51 65.72
3 Rajasaari Kristiina RasKe 14.30 0.01.43 60.21
4 Laine Merja VaHa 16.16 0.03.29 52.26
5 Koskinen Jaana RR 16.32 0.03.45 50.02
6 Oksanen Anu SaPu 17.09 0.04.22 46.88
7 Kahelin Anne S-JKL 20.43 0.07.56 37.70

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Perkkalainen Johanna RasKe 14.15 0.00.00 58.99
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 15.45 0.01.30 50.70
3 Pirttilä Lea OH 19.23 0.05.08 39.03
4 Korhonen Eeva RaKaS 21.40 0.07.25 32.98

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jetsonen Sari KuoSu 16.22 0.00.00
2 Lumme Ritva LHR 21.06 0.04.44

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Arja JalJa 30.38 0.00.00 49.66
2 Sairanen Maarit MSParma 32.41 0.02.03 43.05
3 Juura Maarit KanSu 39.26 0.08.48 32.79

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 16.52 0.00.00 53.04
2 Malmsten Beatrice Jyry 21.40 0.04.48 38.20
3 Ohramaa Tuula Jyry 29.00 0.12.08 26.22

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juva Jonna AngA 21.04 0.00.00 88.93
2 Nurminen Jutta VaHa 23.07 0.02.03 79.02
3 Lahtinen Krista RR 25.41 0.04.37 69.30
4 Korhonen Julia LappRi 25.51 0.04.47 67.04
5 Haltia Riikka RR 26.45 0.05.41 63.03
6 Paavola Tiina VaHa 27.36 0.06.32 59.39
7 Immonen Ella RaVa 28.43 0.07.39 55.45

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 22.00 0.00.00 64.48
2 Nurminen Kaarina TP 23.47 0.01.47 58.37
3 Koskinen Pinja RR 24.54 0.02.54 54.53
4 Voutilainen Viivi JRV 25.53 0.03.53 51.28
5 Aksenova Alyona Saint-Pe 26.48 0.04.48 48.39
6 Kamila Minerva SuJu 28.28 0.06.28 44.49
7 Niemelä Hilla Hiilto 30.18 0.08.18 40.80
8 Pelkonen Roosa RaVa 32.23 0.10.23 37.23

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaksonen Terhi YKV 22.55 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiuru Milja VaHa 13.59 0.00.00
2 Kuoppala Elli TarpSu 16.42 0.02.43
3 Salmia Tessa TarpSu 17.14 0.03.15
4 Filppula Ella VaHa 23.37 0.09.38

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Häkkinen Pihla Hiilto 15.35 0.00.00
2 Pesu Vilma Hiilto 16.44 0.01.09
3 Kontio Katri KangSK 17.11 0.01.36
4 Simola Rita Koovee 18.37 0.03.02
5 Tikkakoski Ilona TP 27.47 0.12.12
6 Sorjonen Siiri EsSu 31.04 0.15.29

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Olkkonen Veera KangSK 10.47 0.00.00
2 Heinimaa Venla Hiilto 11.06 0.00.19
3 Niemelä Hetta Hiilto 11.22 0.00.35
4 Voutilainen Lotta JRV 11.46 0.00.59
5 Myllykoski Pihla TP 22.18 0.11.31

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Hanni Koovee 16.19 0.00.00
2 Häkkinen Kaisla Hiilto 24.09 0.07.50
3 Nieminen Reetta VaHa 25.34 0.09.15