FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
TuplaSprintti 2014 iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jurvakainen Tuukka VaajTe 14.03 0.00.00 82.78 85.66
2 Taivainen Juho-Matti PelPo 14.04 0.00.01 82.17 85.02
3 Viholainen Eeli S-JKL 14.21 0.00.18 80.04 82.82
4 Rahkola Mikko OH 14.42 0.00.39 77.64 80.33
5 Huotari Lauri LS-37 15.08 0.01.05 74.93 77.54
6 Salo Markus PunKu 15.10 0.01.07 74.29 76.87
7 Senttula Tuukka S-JKL 15.11 0.01.08 73.73 76.29
7 Maajärvi Matti LappRi 15.11 0.01.08 73.73 76.29
7 Kuningas Janne LuuRa 15.11 0.01.08 73.73 76.29
10 Hasu Topi Orient 15.14 0.01.11 72.06 74.56
11 Saikko Ville LappRi 15.19 0.01.16 71.19 73.66
12 Morrison Ross RR 15.29 0.01.26 69.95 72.38
13 Takanen Lari VeVe 15.38 0.01.35 68.82 71.21
14 Vuorinen Lauri VeVe 15.41 0.01.38 68.13 70.50
15 Aikio Santeri KEV 15.53 0.01.50 66.82 69.14
16 Niskanen Teemu LS-37 15.55 0.01.52 66.22 68.52
17 Nurmiainen Aaro LappRi 16.06 0.02.03 65.02 67.28
18 Hytönen Harri RaVa 16.41 0.02.38 62.31 64.47
19 Matilainen Juha LS-37 16.44 0.02.41 61.69 63.83
20 Kapiainen Tomi RaKaS 17.24 0.03.21 58.91 60.95
21 Viholainen Joona S-JKL 17.47 0.03.44 57.23 59.22
22 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 18.36 0.04.33 54.32 56.21
23 Kotola Mikko LS-37 19.01 0.04.58 52.75 54.58
24 Perä Tapio RasKu 19.28 0.05.25 51.16 52.94
25 Kauppi Ville LS-37 20.40 0.06.37 47.84 49.50

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pöyhönen Simo Raus 26.10 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Johansson Tuomas HS 17.51 0.00.00 42.26 40.27
2 Ristimäki Tapio Keihäs 18.16 0.00.25 38.20 36.40
3 Westerholm Oskari OJy 22.24 0.04.33 28.63 27.28
Vainio Mikko Koovee EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaario Kimmo VaajTe 13.46 0.00.00 52.51 67.94
2 Leppänen Kristian LS-37 14.01 0.00.15 50.02 64.73
3 Kemppi Joni RR 14.21 0.00.35 47.35 61.27
4 Viero Jussi LaihLu 15.14 0.01.28 43.18 55.87
5 Liljeström Kimmo HS 15.58 0.02.12 39.84 51.55
6 Hämäläinen Petri Pihkan 16.43 0.02.57 36.75 47.56

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korhonen Jussi HlS 13.12 0.00.00 54.78 58.33
2 Nyman Jörgen Raseborg 14.08 0.00.56 50.31 53.57
3 Gynther Kimmo IHR 14.19 0.01.07 48.83 51.99
4 Ray Tomas OK77 15.17 0.02.05 44.95 47.86
5 Lohikainen Timo RaVa 15.22 0.02.10 43.92 46.76
6 Sundqvist Jari LS-37 15.28 0.02.16 42.86 45.63
7 Sippu Visa InkTe 17.14 0.04.02 37.76 40.21
8 Selin Tommy EsAk 17.31 0.04.19 36.47 38.83
9 Kuva Ari RaVa 18.38 0.05.26 33.63 35.81
10 Lindahl Anders AOK 19.10 0.05.58 32.07 34.15
Laakso Jarmo RR EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiviniitty Jyrki HS 12.53 0.00.00 45.81 48.74
2 Nummela Arto MU 13.36 0.00.43 42.46 45.18
3 Tuomi Pertti AskU 13.38 0.00.45 41.43 44.09
4 Ritakallio Timo Lynx 14.39 0.01.46 37.69 40.11
5 Vuorinen Hannu KyS 14.42 0.01.49 36.71 39.06
6 Hietanen Ari InkTe 14.46 0.01.53 35.68 37.97
7 Antikainen Jarmo MU 15.48 0.02.55 32.55 34.63
Väyrynen Timo KyS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko HS 13.06 0.00.00 52.82 52.09
2 Pellinen Jari AngA 13.21 0.00.15 50.86 50.15
3 Jurvakainen Jari S-JKL 14.04 0.00.58 47.34 46.69
4 Laaksonen Lasse SuSi 14.15 0.01.09 45.82 45.19
5 Liukkonen Juha HiKi 14.38 0.01.32 43.74 43.13
6 Niemi Kari-Veli LappRi 15.02 0.01.56 41.71 41.13
7 Puustinen Tuomo Pihkan 15.47 0.02.41 38.91 38.37
8 Hakola Martti RiSu 17.32 0.04.26 34.28 33.81
Toikkanen Jukka PorvU HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylikoski Erkki KanSu 13.05 0.00.00 45.87 45.19
2 Saarinen Heikki MU 13.16 0.00.11 44.62 43.95
3 Rautanen Pauli JäPa 13.27 0.00.22 43.40 42.75
4 Ovaska Ari EE 13.54 0.00.49 41.41 40.79
5 Turunen Erkki SuSe 14.08 0.01.03 40.15 39.55
6 Ahlqvist Hannu Raus 15.20 0.02.15 36.47 35.93
7 Nykänen Pentti Jyry 16.42 0.03.37 33.00 32.50
8 Karhumäki Lauri Pihkan 16.55 0.03.50 32.09 31.61
9 Paikkala Jarmo Jyry 17.09 0.04.04 31.18 30.71
10 Terävä Seppo XYZ 18.08 0.05.03 29.03 28.60
11 Vainio Markku T. Koovee 18.36 0.05.31 27.87 27.45
12 Kuikko Seppo VeVe 26.22 0.13.17 19.35 19.06
Ruohoniemi Aimo EsAk EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Vesa HS 12.17 0.00.00 44.11 46.02
2 Sane Kari HS 13.21 0.01.04 39.83 41.55
3 Liitiäinen Reijo AOK 13.39 0.01.22 38.21 39.86
4 Halkosaari Severi NiS 13.42 0.01.25 37.32 38.94
5 Hyvönen Eero PorvU 14.49 0.02.32 33.83 35.29
6 Hotti Reino HS 16.20 0.04.03 30.06 31.36
7 Espo Matti KS 17.14 0.04.57 27.90 29.11
8 Parviainen Martti XYZ 21.09 0.08.52 22.26 23.22
Eklund Rolf HS KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rapakko Timo SuSi 13.18 0.00.00 47.07 51.11
2 Rusko Heikki VaajTe 13.20 0.00.02 46.07 50.02
3 Koivula Keijo HyRa 14.16 0.00.58 42.23 45.86
4 Kanerva Unto Jyry 15.49 0.02.31 37.35 40.56
5 Jylhä Keijo JRV 16.31 0.03.13 35.06 38.07
6 Torvikoski Jouko JäPa 16.56 0.03.38 33.50 36.38
7 Laakso Raimo HaHa 18.50 0.05.32 29.50 32.03
8 Karvonen Raimo SuSi 20.24 0.07.06 26.66 28.95
9 Kettunen Seppo Jyry 23.13 0.09.55 22.92 24.89

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väyrynen Heikki EsSu 22.51 0.00.00
2 Salmi Tarmo JoKu 24.08 0.01.17

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Brax Asko TP 25.21 0.00.00 36.15 36.44
2 Asikainen Ville XYZ 26.12 0.00.51 32.35 32.61
3 Pyökäri Antero RaPi 52.30 0.27.09 14.84 14.96

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tynys Joona KS 12.27 0.00.00 54.80 34.48
2 Lavikainen Lauri KyS 13.35 0.01.08 48.35 30.42
3 Koskenmäki Erno PorvU 14.13 0.01.46 44.39 27.93
4 Kuusela Iiro RaVa 16.00 0.03.33 37.84 23.81
5 Aikio Elmeri KEV 17.52 0.05.25 32.46 20.43
Ray Jonathan OK77 EIL -
Aikio Severi KEV EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Alvar EsSu 10.55 0.00.00 57.66 54.54
2 Väyrynen Antti KyS 11.32 0.00.37 53.84 50.92
3 Hirvonen Joni AR 11.53 0.00.58 51.53 48.73
4 Pätäri Viljami KyS 11.59 0.01.04 50.38 47.65
5 Pätäri Valtteri KyS 12.09 0.01.14 48.98 46.33
6 Lampinen Aaro SKUusi 12.35 0.01.40 46.61 44.09
7 Takanen Samu VeVe 12.44 0.01.49 45.39 42.93
8 Kaario Otto S-JKL 12.47 0.01.52 44.54 42.13
9 Niemi Oskari LappRi 13.01 0.02.06 43.08 40.75
10 Kaitola Lauri RasKe 13.34 0.02.39 40.71 38.50
10 Klemola Saul RaKaS 13.34 0.02.39 40.71 38.50
12 Rönkkö Jaan SKUusi 14.29 0.03.34 36.94 34.94
Koivisto Daniel KyS EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkilä Niklas KS 9.36 0.00.00
2 Kuva Lassi RaVa 10.17 0.00.41
3 Koivuniemi Sakari RaN 10.26 0.00.50
4 Kinnunen Valtteri MU 11.18 0.01.42
5 Vaenerberg Niko MU 12.13 0.02.37
6 Kaario Arttu S-JKL 12.23 0.02.47

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Aaro VeVe 14.04 0.00.00
2 Koskenmäki Ilari PorvU 14.09 0.00.05
3 Seppälä Santeri SKUusi 19.48 0.05.44

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Topias RR 6.32 0.00.00
2 Ojala Aaro KS 7.03 0.00.31
3 Salo Kasperi PunKu 7.26 0.00.54
4 Kuusela Otto RaVa 7.28 0.00.56
5 Paavola Eetu SKUusi 8.17 0.01.45
6 Ristimäki Väinö Keihäs 9.33 0.03.01
7 Vaherlehto Eemi SKUusi 10.49 0.04.17
8 Aikio Valtteri KEV 12.37 0.06.05
9 Seppälä Sakari SKUusi 14.17 0.07.45
10 Suurnäkki Elias KS 14.38 0.08.06
11 Koho Miika RR 16.00 0.09.28
Laakso Ilari RR EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salomäki Jaakko SKUusi 7.47 0.00.00
2 Kantola Karo LS-37 9.59 0.02.12
3 Oksanen Sauli RaVi 14.08 0.06.21
4 Ojala Urho KS 16.18 0.08.31

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Valonen Hanna RR 14.24 0.00.00 82.38 87.94
2 Niittynen Miia Koovee 15.01 0.00.37 77.92 83.18
3 Andelin Sanna LaTa 15.35 0.01.11 74.05 79.04
4 Karvonen Sara Lynx 15.39 0.01.15 72.70 77.60
5 Latva-Kiskola Piia RasKu 16.13 0.01.49 69.16 73.83
6 Rahkola Ella-Noora OH 16.21 0.01.57 67.61 72.17
7 Hietanen Pinja KS 16.32 0.02.08 65.88 70.32
8 Kivilaakso Anni Lynx 16.34 0.02.10 64.77 69.14
9 Kohonen Maiju RaN 16.50 0.02.26 62.78 67.02
10 Pensas Johanna LappRi 18.43 0.04.19 55.60 59.35
11 Hyyrynen Noora KS 19.41 0.05.17 52.05 55.56
12 Jurvakainen Vuokko S-JKL 20.23 0.05.59 49.47 52.81
Mäkinen Sanni SalRe EIL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nieminen Outi RR 23.07 0.00.00
2 Ristimäki Minna Keihäs 32.15 0.09.08

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rouhiainen Meri PorvU 22.30 0.00.00 31.84 31.84
2 Franssila Hanna PorvU 25.16 0.02.46 26.23 26.23
3 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KS 25.52 0.03.22 23.54 23.54

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppi Johanna RR 18.18 0.00.00 60.25 27.75
2 Huusari Heidi InkTe 19.19 0.01.01 52.80 24.32
3 Laakso Sanna Hiisi 19.44 0.01.26 47.50 21.87

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laukkanen Marja KS 12.53 0.00.00
2 Kuva Anne RaVa 17.10 0.04.17

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Villikka Sanna KyS 16.33 0.00.00 52.82 31.98
2 Hirvonen Leena AR 17.32 0.00.59 47.99 29.06
3 Hietanen Pia KS 18.51 0.02.18 42.90 25.98
4 Hagman Terése AOK 19.55 0.03.22 38.95 23.59
5 Kantanen Leena RaKaS 20.48 0.04.15 35.72 21.63

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sarkki Sirkka KeU 12.20 0.00.00 53.97 59.52
2 Shemeikka Taina HPV 13.19 0.00.59 48.48 53.47
3 Juga Liisa KeU 13.27 0.01.07 46.52 51.31
4 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 14.44 0.02.24 41.11 45.34
5 Korhonen Eeva RaKaS 18.39 0.06.19 31.41 34.64
6 Markki Outi EsSu 18.46 0.06.26 30.15 33.25

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Puromies Merja EsSu 13.02 0.00.00 48.33 50.56
2 Liimatainen Raili RiSu 14.07 0.01.05 42.39 44.35
3 Kairamo Kristiina HiKi 18.12 0.05.10 31.15 32.59
4 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 18.18 0.05.16 29.26 30.61
Leskinen Tiina Lynx EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Kaija HS 14.42 0.00.00 46.09 45.14
2 Andelin Tarja LaTa 14.59 0.00.17 43.86 42.95
3 Bergström Anneli EsSu 16.43 0.02.01 38.10 37.31
4 Karvonen Pirjo SuSi 16.51 0.02.09 36.59 35.83
5 Ahlqvist Kristiina Raus 18.03 0.03.21 33.03 32.35
6 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 20.05 0.05.23 28.67 28.08

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malmsten Beatrice Lynx 16.17 0.00.00 38.28 45.44
2 Torp Tytti HS 16.32 0.00.15 36.29 43.08
3 Luoma Helena Pihkan 17.22 0.01.05 33.20 39.41
4 Ohramaa Tuula Jyry 19.16 0.02.59 28.71 34.09
5 Salmela Juulia RiSu 20.07 0.03.50 26.34 31.27

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 13.26 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 15.27 0.00.00 40.27
2 Brax Leena TP 20.40 0.05.13 28.60
3 Vehmanen Marjatta KeU 25.57 0.10.30 21.58
4 Holopainen Kaarina KeU 59.25 0.43.58 8.90

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väyrynen Aino KyS 16.35 0.00.00 68.27 48.17
2 Hirvonen Milla RaVa 17.47 0.01.12 60.48 42.67
3 Rautasalo Essi KR 18.31 0.01.56 55.02 38.83
4 Väyrynen Anni KyS 20.25 0.03.50 47.13 33.26
Kauppinen Silja KR EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaitola Iina RasKe 14.04 0.00.00 44.82 24.24
2 Lahtinen Krista HS 14.21 0.00.17 41.74 22.57
3 Korhonen Julia RaKaS 17.46 0.03.42 31.94 17.27
4 Rinne Sara KuortKu 21.55 0.07.51 24.45 13.23

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nummela Liinu MU 14.12 0.00.00 51.04 38.80
2 Viholainen Elisa S-JKL 14.28 0.00.16 47.59 36.18
3 Saalo Hanna-Mari SKUusi 15.19 0.01.07 42.59 32.37
4 Rautasalo Iina KR 20.49 0.06.37 29.59 22.50
Kantola Claudia LS-37 EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saalo Saara SKUusi 12.18 0.00.00
2 Saalo Siiri SKUusi 12.33 0.00.15
3 Pohjalainen Anni LoJa 12.52 0.00.34
4 Kuusela Aino RaVa 13.17 0.00.59
5 Palmen Aino EsSu 14.14 0.01.56
6 Penttilä Anne HlS 15.39 0.03.21

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salomäki Eerika SKUusi 12.41 0.00.00
2 Karjalainen Mikaela PäijRa 13.13 0.00.32
3 Ristimäki Aino Keihäs 13.20 0.00.39
4 Taipale Anniina HU-46 14.04 0.01.23
5 Lindahl Jannica AOK 15.06 0.02.25
6 Espo Elina KS 15.08 0.02.27

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjalainen Emmi LoJa 9.11 0.00.00
2 Korhonen Minea MU 9.27 0.00.16
3 Kaitola Anna RasKe 10.11 0.01.00
4 Oksanen Sanni RaVi 12.37 0.03.26
5 Filppula Ella VaHa 13.15 0.04.04

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva RR 9.51 0.00.00
2 Pätäri Emilia KyS 10.02 0.00.11
3 Salo Kerttu PunKu 14.51 0.05.00
4 Ristimäki Vieno Keihäs 18.12 0.08.21
5 Hasu Aino Orient 27.47 0.17.56