FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-sprintti esikisa, iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kymäläinen Severi TP 13.20 0.00.00 96.09 96.81
2 Key Aston TuS 13.26 0.00.06 95.07 95.78
3 Ruohola Akseli MSParma 13.47 0.00.27 92.35 93.04
4 Ahola Joonas Navi 13.49 0.00.29 91.82 92.51
5 Heinonen Eero MSParma 13.56 0.00.36 90.76 91.44
6 Simosas Otto TP 14.05 0.00.45 89.49 90.16
7 Tulonen Benjamin HiKi 14.13 0.00.53 88.36 89.02
8 Takanen Lari PR 14.15 0.00.55 87.86 88.52
9 Pernu Lari EsSu 14.18 0.00.58 87.26 87.91
10 Palmen Alvar EsSu 14.20 0.01.00 86.77 87.42
11 Saikko Antti TP 14.30 0.01.10 85.48 86.12
12 Ahola Topias Navi 14.33 0.01.13 84.90 85.54
13 Penttinen Topi Trian 14.37 0.01.17 84.23 84.86
14 Koistinen Olli-Pekka HiKi 14.42 0.01.22 83.46 84.09
15 Viitasaari Toni-Antti KoS 14.47 0.01.27 82.71 83.33
15 Rahkola Mikko Pohjant 14.47 0.01.27 82.71 83.33
17 Hällström af Fabian OK77 14.49 0.01.29 81.96 82.58
17 Berg Kimmo EsAk 14.49 0.01.29 81.96 82.58
19 Stenbacka Wilhelm OK77 14.51 0.01.31 81.21 81.82
20 Suominen Eemeli HiKi 14.52 0.01.32 80.84 81.45
21 Koskinen Roope KR 14.55 0.01.35 80.29 80.89
21 Vuori Justus TuS 14.55 0.01.35 80.29 80.89
23 Dahlen Mats PIF 14.57 0.01.37 79.55 80.15
24 Huila Joona Hiisi 14.58 0.01.38 79.19 79.78
25 Liukkonen Oskari HiKi 14.59 0.01.39 78.82 79.41
26 Jern Tobias OK77 15.12 0.01.52 77.42 78.00
27 Toivonen Eevert KangSK 15.20 0.02.00 76.48 77.05
28 Leskinen Aapo Lynx 15.22 0.02.02 76.04 76.61
29 Asmolov Aleksei Hiisi 15.26 0.02.06 75.44 76.00
30 Ray Jonathan OK77 15.31 0.02.11 74.76 75.32
31 Koivuniemi Sakari TP 15.32 0.02.12 74.41 74.97
32 Nummelin Oskari TuS 15.38 0.02.18 73.67 74.22
33 Kujala Rainer Lynx 15.55 0.02.35 72.10 72.64
34 Solonen Joni LS-37 15.57 0.02.37 71.68 72.22
35 Niskanen Teemu LS-37 15.58 0.02.38 71.35 71.88
36 Leirimaa Tatu LS-37 16.03 0.02.43 70.72 71.25
37 Kinnala Ville TuS 16.06 0.02.46 70.24 70.76
38 Kuutti Veli-Pekka EsAk 16.07 0.02.47 69.91 70.43
39 Vierimaa Ville EsAk 16.12 0.02.52 69.29 69.81
40 Ikonen Pasi PR 16.43 0.03.23 66.90 67.40
41 Julkunen Aaro MSParma 16.45 0.03.25 66.51 67.01
42 Valkila Saku TuS 16.49 0.03.29 66.00 66.50
43 Kleemola Lauri Lynx 16.55 0.03.35 65.37 65.86
44 Ylis-Junttila Vesa HlS 17.36 0.04.16 62.59 63.06
45 Visuri Ilari OK77 17.48 0.04.28 61.65 62.11
Pesola Heikki TuS KES -
Detkov Sergei Hiisi HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tölli Tuomas RR 13.24 0.00.00 66.05 75.41
2 Matilainen Juha LS-37 14.37 0.01.13 59.42 67.84
3 Husu Hannu HiKi 15.22 0.01.58 55.44 63.30
4 Pajunen Jari PertPe 16.25 0.03.01 50.88 58.09
5 Jääoja Jussi PR 16.37 0.03.13 49.27 56.25
6 Ruokolainen Mikko OK77 16.42 0.03.18 48.03 54.84
7 Lahtinen Ismo Jyry 16.52 0.03.28 46.57 53.17
7 Stoor Matti KoS 16.52 0.03.28 46.57 53.17
9 Kankare Mikko SomEsa 20.28 0.07.04 36.76 41.97

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtonen Eero UlvUra 13.54 0.00.00 60.14 67.95
2 Salo Markus PunKu 14.13 0.00.19 57.82 65.33
3 Raute Kaj SuSi 14.45 0.00.51 54.79 61.90
4 Backlund Jan-Anders Femman 14.51 0.00.57 53.48 60.42
5 Engström Jon PIF 15.54 0.02.00 49.07 55.44
6 Repo Juuso EsSu 16.16 0.02.22 47.11 53.22
7 Välivirta Mikko HaHa 16.38 0.02.44 45.23 51.10
8 Nylund André Raseborg 16.40 0.02.46 44.31 50.06
9 Vainio Mikko Koovee 19.04 0.05.10 38.00 42.93
10 Rosenblad Kalle HiKi 21.26 0.07.32 33.15 37.46

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hytönen Harri RaVa 14.49 0.00.00 56.50 66.11
2 Uusitalo Tero EsAk 15.12 0.00.23 54.58 63.87
3 Maasilta Tommi RaVa 15.39 0.00.50 52.54 61.49
4 Kääriäinen Sami TuMe 15.41 0.00.52 51.96 60.80
5 Jalonen Rauli MSParma 15.51 0.01.02 50.95 59.62
6 Täppinen Jan Raseborg 16.31 0.01.42 48.44 56.69
7 Holmroos Joni TuS 16.37 0.01.48 47.71 55.83
8 Stenholm Pekka TuS 16.38 0.01.49 47.22 55.25
9 Kleemola Jari PertPe 17.13 0.02.24 45.19 52.88
10 Liljeström Kimmo HS 17.19 0.02.30 44.50 52.07
11 Mäkirinne Mikko SuSi 17.28 0.02.39 43.70 51.13
12 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 17.37 0.02.48 42.90 50.21
13 Nurmiainen Jouko Raseborg 17.47 0.02.58 42.09 49.25
14 Hämäläinen Petri Pihkan 17.58 0.03.09 41.25 48.27
15 Anttonen Mikael KaRa 18.18 0.03.29 40.09 46.91
16 Kero Mikko OK77 19.29 0.04.40 37.28 43.62
17 Laine Arttu EsSu 19.58 0.05.09 36.01 42.13
Kaira Miikka KyS HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 13.37 0.00.00 60.91 62.15
2 Donner Mikael OK77 14.21 0.00.44 57.01 58.17
3 Hanhela Veli-Matti MSParma 14.43 0.01.06 54.82 55.94
4 Lohikainen Timo RaVa 15.02 0.01.25 52.92 53.99
5 Haaramo Panu EsSu 15.25 0.01.48 50.87 51.90
6 Palmen Henrik EsSu 15.33 0.01.56 49.70 50.71
7 Tarkkanen Matti SuJu 15.39 0.02.02 48.66 49.65
8 Päivike Johan RaPi 16.03 0.02.26 46.75 47.70
9 Ray Tomas OK77 16.24 0.02.47 45.06 45.98
10 Brink Anders PIF 17.07 0.03.30 42.51 43.38
11 Viljamaa Janne LS-37 18.13 0.04.36 39.32 40.12
12 Hällström af Anders OK77 20.23 0.06.46 34.59 35.29

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiljunen Pekka AnttU 14.50 0.00.00 58.42 60.52
2 Lehto Kari TuMe 14.56 0.00.06 57.55 59.62
3 Hakulinen Pekka EsSu 15.09 0.00.19 56.25 58.27
4 Kiviniitty Jyrki EsAk 15.43 0.00.53 53.76 55.69
5 Kukkola Pauli SiiRa 15.54 0.01.04 52.69 54.58
6 Molnar Geza RaVa 16.08 0.01.18 51.48 53.33
7 Rahkola Mika OH 16.30 0.01.40 49.89 51.69
8 Haajanen Leif Raseborg 16.46 0.01.56 48.67 50.42
9 Virtanen Kari MSParma 16.58 0.02.08 47.67 49.39
10 Elo Jussi LaJy 17.21 0.02.31 46.20 47.86
11 Hakulinen Jukka VeVe 17.29 0.02.39 45.44 47.07
12 Laukkarinen Kari TVV 17.42 0.02.52 44.47 46.07
13 Honkasaari Jukka RaPi 18.14 0.03.24 42.77 44.31
14 Frilander Heikki Trian 18.43 0.03.53 41.28 42.77
15 Hietanen Ari KuUS 19.53 0.05.03 38.50 39.88
16 Lampinen Raino HS 20.06 0.05.16 37.72 39.08
17 Gustafsson Risto R-P 20.19 0.05.29 36.97 38.30
Mänty Markku MaMa HYL -
Kaasalainen Matti HS HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 12.55 0.00.00 50.51 54.21
2 Malinen Jouko RR 14.35 0.01.40 44.06 47.29
3 Helle Markku SaPu 14.48 0.01.53 42.76 45.89
4 Liukkonen Juha HiKi 15.16 0.02.21 40.81 43.80
5 Laaksonen Lasse SuSi 16.39 0.03.44 36.83 39.53
6 Arki Hannu TuMe 17.52 0.04.57 33.78 36.25
7 Käyhkö Jaakko RaPi 18.23 0.05.28 32.29 34.66
8 Koistinen Kari HiKi 18.28 0.05.33 31.62 33.94
9 Andersson Bror PIF 19.25 0.06.30 29.57 31.73
10 Viitasalo Harri RiSu 19.36 0.06.41 28.79 30.90
Aakula Ilkka PR HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 13.33 0.00.00 52.92 53.31
2 Saksman Kai EST 14.56 0.01.23 47.73 48.08
3 Lind Sune Falken 14.57 0.01.24 47.39 47.74
4 Ilmakunnas Pekka Pihkan 15.23 0.01.50 45.77 46.11
5 Helkkula Rauli TuMe 15.26 0.01.53 45.35 45.68
6 Hattar Allan Falken 15.33 0.02.00 44.73 45.06
7 Sane Kari HS 15.45 0.02.12 43.89 44.21
8 Ovaska Ari EE 16.01 0.02.28 42.89 43.20
9 Hintukainen Keijo TuS 16.13 0.02.40 42.09 42.40
10 Laakso Antero SuosmSa 16.20 0.02.47 41.53 41.84
11 Lindroos Mårten KSF 16.36 0.03.03 40.60 40.90
12 Turunen Erkki SuSe 16.37 0.03.04 40.30 40.60
13 Kuivala Hannu TuS 16.57 0.03.24 39.26 39.55
14 Nurminen Markku SuosmSa 17.15 0.03.42 38.32 38.61
15 Virtanen Jari PR 17.51 0.04.18 36.80 37.07
16 Sipponen Markku PR 19.22 0.05.49 33.69 33.94
17 Moisander Jouni RaVi 19.55 0.06.22 32.55 32.79
18 Nyberg Henry Trian 20.11 0.06.38 31.90 32.14
19 Terävä Seppo XYZ 20.24 0.06.51 31.35 31.58
20 Tarvainen Juhani PiTa 20.38 0.07.05 30.79 31.02
21 Uotila Ilkka SuSe 20.59 0.07.26 30.07 30.29
22 Salminen Esko TurSa 21.00 0.07.27 29.84 30.06
23 Nevalainen Pentti RasKa 23.22 0.09.49 26.64 26.83
24 Tamminen Pentti PertPe 25.24 0.11.51 24.33 24.51
Väätäinen Seppo EsSu HYL -
Toppari Pekka PuolRy HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Vesa HS 13.06 0.00.00 51.02 51.05
2 Lehtinen Olli TuS 13.34 0.00.28 48.93 48.96
3 Railimo Matti SOC 13.51 0.00.45 47.60 47.63
4 Rapakko Timo SuSi 14.43 0.01.37 44.49 44.52
5 Laine Jaakko HS 14.44 0.01.38 44.13 44.16
6 Nippala Juhani Jyry 14.52 0.01.46 43.43 43.45
7 Alexandersson Yngve NOK 15.02 0.01.56 42.64 42.67
8 Virtanen Juhani LHR 15.11 0.02.05 41.92 41.95
9 Loukonen Veikko PiKe 15.24 0.02.18 41.03 41.06
10 Tammisaari Pentti HirvHe 15.27 0.02.21 40.61 40.63
11 Liljeström Åge HS 15.53 0.02.47 39.21 39.24
12 Koistinen Leo VaRa 16.06 0.03.00 38.40 38.43
13 Kallio Erkki LoJa 16.13 0.03.07 37.84 37.87
14 Wessman Risto HiKi 16.49 0.03.43 36.22 36.25
15 Virtanen Kalle RaLu 18.04 0.04.58 33.46 33.49
16 Hartikainen Pertti S. RiSu 18.27 0.05.21 32.52 32.54
17 Kuosa Harri LoJa 18.49 0.05.43 31.65 31.67
18 Mannervesi Simo RaLu 19.14 0.06.08 30.72 30.74
19 Halkosaari Severi NiS 19.21 0.06.15 30.30 30.32
20 Salmenoja Pertti HirvHe 19.49 0.06.43 29.36 29.38
Peltola Tuomo MSParma HYL -
Peltola Timo MSParma HYL -
Mäkirinne Matti SuSi HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivistö Erkki Pihkan 11.44 0.00.00 42.17 42.38
2 Rusko Heikki VaajTe 12.04 0.00.20 40.45 40.65
3 Jylhä Keijo JRV 14.15 0.02.31 33.78 33.94
3 Hedenström Rauno MaMa 14.15 0.02.31 33.78 33.94
5 Holmström Bengt KSF 14.43 0.02.59 31.79 31.94
6 Peitsala Osmo HS 14.46 0.03.02 31.23 31.38
7 Laakso Raimo HaHa 15.10 0.03.26 29.96 30.10
8 Teppo Jaakko GIF 18.35 0.06.51 24.09 24.20
9 Saario Pentti LoJa 22.23 0.10.39 19.70 19.79
10 Aronen Osmo RasKa 23.55 0.12.11 18.15 18.24
Verha Koitto VaRa HYL -
Karvonen Raimo SuSi HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lainema Matti MSParma 13.08 0.00.00 24.71 20.26
2 Jansson Nils KSF 14.14 0.01.06 21.66 17.76
3 Kuutti Jorma PertPe 16.30 0.03.22 17.70 14.51
Tuominen Niilo R-P HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liski Eero SalVie 23.40 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tervakangas Mikko EsSu 13.54 0.00.00 64.00 68.33
2 Koivisto Antton SKUusi 15.06 0.01.12 56.71 60.54
3 Talja Eljas OK77 15.13 0.01.19 54.08 57.73
4 Päivike Jaakko RaPi 17.43 0.03.49 44.57 47.58
5 Mäki Juho Rasti88 19.31 0.05.37 38.75 41.36

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Donner Jonny OK77 14.13 0.00.00 66.90 64.79
2 Rousku Samuli MSParma 14.18 0.00.05 65.51 63.44
3 Kinnala Kalle TuS 14.23 0.00.10 64.14 62.12
4 Sandell Cedrik Raseborg 14.36 0.00.23 62.21 60.25
5 Haanpää Klaus PR 14.46 0.00.33 60.54 58.63
6 Virtala Alex PIF 14.48 0.00.35 59.44 57.57
7 Uusitalo Topias EsSu 15.16 0.01.03 56.69 54.90
8 Määttälä Mikko EsSu 15.40 0.01.27 54.33 52.62
8 Lemström Karl Emil Raseborg 15.40 0.01.27 54.33 52.62
10 Lepistö Oskari MSParma 15.41 0.01.28 52.46 50.80
11 Karttila Aleksi MSParma 15.55 0.01.42 50.79 49.19

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mbembela Karim Lynx 12.58 0.00.00 59.96 56.96
2 Maasilta Aapo RaVa 13.11 0.00.13 58.61 55.67
3 Kallela Luca HS 13.17 0.00.19 57.80 54.90
4 Ankelo Jussi MSParma 13.40 0.00.42 55.82 53.03
5 Still Alec Trian 13.47 0.00.49 55.00 52.24
6 Holmroos Sakari TuS 13.49 0.00.51 54.51 51.78
7 Välimaa Aleksi Rasti88 13.55 0.00.57 53.77 51.08
8 Niemensivu Miki RaLu 14.02 0.01.04 52.98 50.32
9 Paananen Joonas TuS 14.04 0.01.06 52.51 49.88
10 Lehtonen Elias UlvUra 14.30 0.01.32 50.60 48.07
11 Koivisto Mikael SKUusi 14.46 0.01.48 49.36 46.89
12 Virkajärvi Juho JRV 15.11 0.02.13 47.69 45.30
13 Nordgren Simon Trian 15.34 0.02.36 46.20 43.88
14 Nupponen Juho RaLu 15.48 0.02.50 45.21 42.94
15 Palomäki Oskari UlvUra 15.55 0.02.57 44.57 42.34
16 Huttunen Henrik OK77 16.04 0.03.06 43.85 41.66
17 Korento Benjamin OK77 16.13 0.03.15 43.15 40.99
18 Vuorela Joona EsSu 16.51 0.03.53 41.24 39.17
19 Säyriö Jyri LS-37 16.52 0.03.54 40.91 38.86
20 Ylimaa Juho AngA 17.16 0.04.18 39.68 37.69
21 Hiisilä Hannes EsSu 17.18 0.04.20 39.32 37.35
22 Lehtola Teemu AngA 18.08 0.05.10 37.25 35.38
Kalliokoski Oskari TuS HYL -
Jalonen Aapo MSParma HYL -
Haanpää Leo PR HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 14.10 0.00.00
2 Aalto Lauri MSParma 15.07 0.00.57
2 Nikkinen Hannes HiKi 15.07 0.00.57
4 Lindroos Elias PIF 15.17 0.01.07
5 Kuusisto Vilho TuS 15.43 0.01.33
6 Niemensivu Roni RaLu 16.24 0.02.14
7 Ruusu Rasmus EsSu 16.38 0.02.28
8 Ekholm Linus Trian 16.47 0.02.37
9 Nylund Simon Raseborg 17.33 0.03.23
10 Peura Kaapo EsSu 17.35 0.03.25
11 Fagerlund Alex Raseborg 17.50 0.03.40
12 Hannula Luka PR 18.20 0.04.10
13 Kuusisto Niila MSParma 19.06 0.04.56
14 Hakala Oskari AngA 19.09 0.04.59
15 Nuottajärvi Elias Trian 19.35 0.05.25
16 Hiirsalmi Ville TuMe 23.20 0.09.10
17 Korento Andreas OK77 32.36 0.18.26

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 11.03 0.00.00
2 Vartiainen Lukas TuS 12.46 0.01.43
3 Jalonen Samuel TuS 12.47 0.01.44
4 Hannula Hugo Eemil PR 13.01 0.01.58
5 Ankelo Tuomas MSParma 13.15 0.02.12
6 Lamminmäki Aaro MSParma 13.36 0.02.33
7 Virtanen Topi PR 14.32 0.03.29
8 Vuorela Samu EsAk 14.45 0.03.42
9 Söyrilä Leevi AngA 14.57 0.03.54
10 Pirinen Teemu AngA 16.08 0.05.05
11 Lemström Fredrik Raseborg 17.18 0.06.15
12 Husu Aleksi HiKi 19.59 0.08.56
13 Donner Jeremy OK77 20.51 0.09.48
14 Nylund Vilhelm Raseborg 21.27 0.10.24

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stenholm Daniel TuS 11.50 0.00.00
2 Virtanen Otto AngA 14.15 0.02.25
3 Fagerlund Viggo Raseborg 15.04 0.03.14
4 Halkilahti Emil AngA 16.24 0.04.34
5 Wahlsten Niila PR 19.59 0.08.09
6 Backman Sebastian OK77 20.58 0.09.08

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mänkärlä Aino Lynx 13.18 0.00.00 96.74 91.45
2 Haajanen Sofia Pohjant 13.38 0.00.20 93.98 88.85
3 Ukskoski Karoliina Koovee 13.51 0.00.33 92.12 87.09
4 Silvennoinen Emma PR 13.57 0.00.39 91.08 86.10
5 Westerlund Ina PR 14.12 0.00.54 89.10 84.23
6 Kirvesmies Lotta LS-37 14.15 0.00.57 88.41 83.58
7 Gunell Yvonne PIF 14.25 0.01.07 87.01 82.26
7 Nymalm Amy PIF 14.25 0.01.07 87.01 82.26
9 Kauppila Sanna AngA 14.28 0.01.10 85.97 81.28
10 Otsamo Pihla HS 14.32 0.01.14 85.21 80.55
10 Rantala Jasmiina RaLu 14.32 0.01.14 85.21 80.55
12 Mattila Milla HS 14.40 0.01.22 83.70 79.13
13 Dambe Inga PR 14.49 0.01.31 82.49 77.99
14 Parjanne Laura HiKi 14.50 0.01.32 82.04 77.56
14 Koskinen Noora MSParma 14.50 0.01.32 82.04 77.56
16 Lahdenperä Melina EsSu 14.55 0.01.37 80.86 76.45
17 Karvonen Sara Lynx 14.56 0.01.38 80.41 76.02
18 Turakainen Venla HS 14.58 0.01.40 79.88 75.51
19 Cederberg Ida-Marie PIF 14.59 0.01.41 79.43 75.09
20 Paukkunen Sanna MSParma 15.03 0.01.45 78.72 74.42
21 Haavisto Emmi TuS 15.13 0.01.55 77.51 73.27
22 Nurmi Kirsi SWE 15.31 0.02.13 75.66 71.53
23 Jalava Enni TuS 15.32 0.02.14 75.24 71.13
24 Simonsén Suvi RasKa 15.45 0.02.27 73.86 69.83
25 Kinnala Venla TuS 15.50 0.02.32 73.13 69.14
26 Autio Päivi Hiisi 15.52 0.02.34 72.64 68.67
27 Donner Isabel OK77 16.19 0.03.01 70.31 66.47
28 Rahkola Ella-Noora TuS 16.32 0.03.14 69.07 65.29
29 Liukkonen Sonja HiKi 16.45 0.03.27 67.85 64.15
30 Liimatainen Anni TuS 17.11 0.03.53 65.83 62.23
31 Kangasaho Essi HiKi 17.15 0.03.57 65.26 61.70
32 Ruokolainen Miina OK77 17.39 0.04.21 63.48 60.01
33 Kangasaho Aino HS 18.38 0.05.20 59.84 56.57
34 Oksanen Emmi SiiRa 18.58 0.05.40 58.51 55.31
35 Brink Johanna PIF 19.55 0.06.37 55.45 52.42
Laitinen Salla PR HYL -
Kiiski Johanna HS HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 13.52 0.00.00 72.94 73.98
2 Karvonen Tiina SomEsa 14.32 0.00.40 66.11 67.05
3 Nieminen Outi RR 15.41 0.01.49 58.04 58.87
4 Marko Zinoviya OK77 19.14 0.05.22 44.70 45.33

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Maija EsAk 13.03 0.00.00 65.70 61.71
2 Vuorela Hanna EsAk 14.14 0.01.11 58.95 55.36
3 Wolff Charlotta Raseborg 15.27 0.02.24 53.12 49.89
4 Löyttyjärvi Sara HauSi 15.52 0.02.49 50.56 47.49
5 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 16.30 0.03.27 47.51 44.62
6 Palo Unna-Sisko HS 16.47 0.03.44 45.61 42.84
7 Kleemola Katri PertPe 17.06 0.04.03 43.69 41.04
8 Salo Mervi PunKu 20.31 0.07.28 35.52 33.36

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattsson Ingela PIF 14.19 0.00.00 60.26 61.85
2 Tervakangas Sanna EsSu 14.55 0.00.36 56.59 58.09
3 Turakainen Irene Lynx 16.32 0.02.13 49.94 51.26
4 Nuottajärvi Sanna Trian 17.31 0.03.12 46.08 47.30
5 Määttälä Johanna EsSu 17.34 0.03.15 44.90 46.09
6 Liikonen Sari RaVa 17.49 0.03.30 43.23 44.37
7 Oja Iina Pihkan 19.23 0.05.04 38.78 39.81
8 Dahl Citha Raseborg 19.52 0.05.33 36.91 37.89

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Sari Hiisi 14.48 0.00.00 55.23 57.11
2 Hietanen Pia KuUS 15.48 0.01.00 51.18 52.92
3 Simosas Nina Trian 15.57 0.01.09 50.15 51.86
4 Haavisto Lotta TuS 15.58 0.01.10 49.54 51.23
5 Yli-Kauppila Marika Hiisi 16.06 0.01.18 48.59 50.25
6 Holm Riikka SiiRa 16.11 0.01.23 47.80 49.43
7 Laurila Anneli Trian 16.12 0.01.24 47.21 48.82
8 Torp-Donner Heidi OK77 17.16 0.02.28 43.79 45.28
9 Brink Maria PIF 18.13 0.03.25 41.02 42.42
10 Kallela Sari HS 18.44 0.03.56 39.42 40.77
11 Westberg-Arrakoski Annika OK77 18.50 0.04.02 38.75 40.07
12 Hakulinen Paula EsSu 19.46 0.04.58 36.48 37.72
13 Ala-Nissilä Tiina MSParma 20.54 0.06.06 34.08 35.24
14 Virtanen Tiina PertPe 22.11 0.07.23 31.71 32.79
15 Aho Johanna MSParma 22.50 0.08.02 30.43 31.46

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Otsamo Riikka HS 12.44 0.00.00 52.91 57.94
2 Mäkelä Tiina RaTU 13.44 0.01.00 48.32 52.91
3 Linko Rita EsSu 14.47 0.02.03 44.20 48.41
4 Sipponen Eija PR 15.11 0.02.27 42.37 46.40
5 Järvinen Anne RaPi 15.14 0.02.30 41.57 45.52
6 Antikainen-Pauna Heli PIF 15.35 0.02.51 39.99 43.79
6 Mannonen Anu TuS 15.35 0.02.51 39.99 43.79
8 Sulavuori Eija TuMe 16.22 0.03.38 36.84 40.34
9 Kallio Arja RiSu 17.01 0.04.17 34.84 38.15
10 Haajanen Ulrika Raseborg 17.02 0.04.18 34.21 37.46
11 Mbembela Tuula Lynx 19.44 0.07.00 29.02 31.78

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Montonen Outi IHR 12.51 0.00.00 55.07 57.38
2 Pelto-Huikko Anne Hiisi 13.23 0.00.32 52.38 54.57
3 Käkelä Maija PuolRy 13.59 0.01.08 49.65 51.74
4 Lindholm Ann OK77 14.02 0.01.11 49.00 51.06
5 Lallo Tuula Trian 14.38 0.01.47 46.54 48.49
6 Sani Tuula HU-46 14.51 0.02.00 45.42 47.32
7 Taimisto Sinikka MSParma 14.54 0.02.03 44.82 46.70
8 Henriksson Ann-Catherine PIF 15.26 0.02.35 42.84 44.64
9 Salmenkylä-Mattila Leena HS 17.45 0.04.54 36.87 38.42
10 Toivanen Tuula RaN 17.48 0.04.57 36.40 37.93
11 Leskinen Tiina Lynx 17.56 0.05.05 35.76 37.26
12 Krum Mirva Trian 18.51 0.06.00 33.67 35.08
13 Virtanen Marita EsSu 18.57 0.06.06 33.14 34.53
14 Kairamo Kristiina HiKi 20.32 0.07.41 30.26 31.53
15 Hovirinta Marjo TuMe 24.11 0.11.20 25.42 26.49
Saari Marita SuSe HYL -
Laaksonen Anita TarpSu HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 11.36 0.00.00 52.53 51.27
2 Purhonen Kaija HU-46 11.58 0.00.22 50.07 48.87
3 Kattilakoski Kirsti KoS 12.43 0.01.07 46.32 45.21
4 Saari Irmeli HirvHe 13.03 0.01.27 44.36 43.30
5 Salmenoja Hely HirvHe 14.12 0.02.36 40.05 39.09
6 Wickholm Rita Trian 14.35 0.02.59 38.30 37.39
7 Turku Kaija HS 14.54 0.03.18 36.81 35.93
8 Bergström Anneli EsSu 15.19 0.03.43 35.14 34.30
9 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 15.48 0.04.12 33.43 32.62
10 Heimonen Arja Navi 18.39 0.07.03 27.77 27.11

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kajava Ritva HlS 10.37 0.00.00 46.04 44.16
1 Toivonen Vellamo OK77 10.37 0.00.00 46.04 44.16
3 Mannervesi Helena RaLu 11.04 0.00.27 42.84 41.09
4 Stoor Anne KoS 11.06 0.00.29 42.05 40.33
5 Verha Maija VaRa 12.18 0.01.41 37.35 35.83
6 Malmsten Beatrice Lynx 12.43 0.02.06 35.55 34.10
7 Hellsten Leena Rasti88 13.17 0.02.40 33.48 32.12
8 Kuutti Kirsti PertPe 15.06 0.04.29 28.97 27.79
9 Torp Tytti HS 15.10 0.04.33 28.36 27.20
10 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 16.10 0.05.33 26.15 25.08
11 Rahkasuo Kaarina Rasti88 16.17 0.05.40 25.51 24.47

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paatero Leena EsSu 13.05 0.00.00 44.97 42.53
2 Tanska Eeva EsSu 14.50 0.01.45 36.69 34.70
3 Ketola Paula LoJa 18.07 0.05.02 27.60 26.11

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Donner Janina OK77 13.43 0.00.00 72.13 66.75
2 Haavisto Alli TuS 13.58 0.00.15 69.07 63.92
3 Avelin Melina TP 16.02 0.02.19 58.62 54.25
4 Kantola Claudia LS-37 16.29 0.02.46 55.52 51.38
5 Laine Roosa EsSu 17.02 0.03.19 52.28 48.38
6 Virtala Jenny PIF 17.53 0.04.10 48.41 44.80
Lohikainen Eveliina RaVa HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ankelo Elsa MSParma 13.16 0.00.00 69.90 66.92
2 Salmia Tessa MSParma 14.03 0.00.47 64.76 62.00
3 Jussila Ida TP 14.39 0.01.23 60.92 58.33
4 Buchberger Lina PR 14.40 0.01.24 59.67 57.13
5 Peura Kerttu EsSu 15.07 0.01.51 56.74 54.33
6 Lounela Amanda TuS 16.06 0.02.50 52.20 49.97
7 Tiljander Venla EsSu 16.33 0.03.17 49.73 47.61
8 Simola Rosa Koovee 16.42 0.03.26 48.24 46.18
9 Mäkinen Tuuli UlvUra 16.43 0.03.27 47.15 45.14

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karppinen Inari EsAk 10.51 0.00.00 63.57 63.39
2 Nietula Minja HS 11.41 0.00.50 58.51 58.35
3 Rantala Henna TuS 12.18 0.01.27 55.08 54.93
4 Pitkänen Helmi JRV 12.29 0.01.38 53.79 53.64
5 Luoma Elli TP 12.39 0.01.48 52.60 52.45
6 Turakainen Veera Lynx 12.47 0.01.56 51.57 51.43
7 Backman Wilhelmina OK77 13.02 0.02.11 50.12 49.98
8 Yli-Futka Amanda UlvUra 13.47 0.02.56 46.95 46.82
9 Pirilä Elisa MSParma 13.49 0.02.58 46.39 46.26
10 Kytäjä Nora VaHa 13.51 0.03.00 45.84 45.72
11 Määttälä Fanni EsSu 13.57 0.03.06 45.08 44.95
12 Valio Salla TP 14.12 0.03.21 43.86 43.73
13 Sandell Cilia Raseborg 15.57 0.05.06 38.66 38.55
14 Wahlsten Vilma PR 16.08 0.05.17 37.85 37.74
15 Brink Henrika PIF 17.26 0.06.35 34.67 34.58
16 Smedslund Matilda Raseborg 20.35 0.09.44 29.07 28.99
17 Leppänen Iisa Navi 20.49 0.09.58 28.45 28.38
Karttunen Lilia LS-37 HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Emaldynova Alisa AngA 12.59 0.00.00
2 Nikkinen Saana HiKi 13.34 0.00.35
3 Wickholm Saga Trian 14.04 0.01.05
4 Ahonen Jutta AngA 14.08 0.01.09
5 Mbembela Kia Lynx 14.43 0.01.44
6 Virtala Emmi PIF 15.12 0.02.13
6 Elovaara Emma AngA 15.12 0.02.13
8 Karttila Inkeri MSParma 15.14 0.02.15
9 Nordgren Cecilia Trian 15.53 0.02.54
10 Backman Alexandra OK77 17.25 0.04.26
11 Jalonen Elsa MSParma 18.24 0.05.25
12 Koskinen Oona MSParma 31.53 0.18.54

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Vilja AngA 11.11 0.00.00
2 Lehtinen Miina AngA 12.44 0.01.33
3 Lehtinen Martta AngA 14.13 0.03.02
4 Backlund Thelma Femman 14.37 0.03.26
5 Leppälä Jasmiina AngA 15.54 0.04.43
6 Koskela Katri AngA 17.26 0.06.15
7 Nurmiainen Elsa Raseborg 19.17 0.08.06
8 Kuusisto Salla MSParma 19.21 0.08.10
9 Halkilahti Siiri AngA 21.31 0.10.20
10 Wahlsten Fanny PR 21.39 0.10.28
11 Mäkelä Ella TuS 23.17 0.12.06

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Venla VeVe 11.25 0.00.00
2 Weckman Selma VeVe 12.22 0.00.57
3 Jalonen Sanni TuS 13.55 0.02.30
4 Nikkinen Lotta HiKi 15.18 0.03.53
5 Korte Martta TuS 15.27 0.04.02
6 Anttonen Helmiina AngA 18.42 0.07.17
7 Brink Amanda PIF 20.56 0.09.31
8 Rantanen Saga PIF 21.10 0.09.45
9 Mäkinen Venla AngA 21.58 0.10.33
10 Holmroos Siiri TuS 23.40 0.12.15
Kytäjä Nia LHR HYL -