FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
EP:n AM-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heiska Samu VeVe 11.26 0.00.00 81.17 81.45
2 Patana Mikko HiKi 12.01 0.00.35 75.30 75.56
3 Rantala Teemu LapVi 13.04 0.01.38 67.47 67.71
4 Laasanen Lauri LaihLu 13.16 0.01.50 64.70 64.93
5 Markkila Eero RasKu 14.09 0.02.43 59.03 59.23
6 Tuomaala Juuso LapVi 14.19 0.02.53 56.72 56.92
7 Koski Eero YKV 14.35 0.03.09 54.09 54.28

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Jussi YKV 12.39 0.00.00
2 Orhanen Aarne RasKu 13.20 0.00.41

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rajala Jarkko RaJu 12.53 0.00.00 38.43 45.62
2 Tuomaala Ville VaaSu 13.04 0.00.11 37.07 44.02
3 Puro-Aho Arto YKV 13.12 0.00.19 35.90 42.62
4 Karppi Tapio LaihLu 13.14 0.00.21 35.00 41.56
5 Kallio Jussi LaihLu 13.31 0.00.38 33.49 39.75
6 Koivula Petri LaihLu 16.52 0.03.59 26.21 31.11
7 Ala-Honkola Esa KuortKu 17.46 0.04.53 24.28 28.83
8 Ylikojola Reijo RaJu 23.48 0.10.55 17.68 20.99

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Savolainen Tomi RasKe 15.06 0.00.00 37.57 32.84
2 Vainionpää Jukka RaJu 17.15 0.02.09 30.42 26.59
3 Mattila Ville PäLuLu 21.07 0.06.01 22.83 19.96

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmela Timo RasKu 14.18 0.00.00 47.57 50.21
2 Laasanen Juha LaihLu 14.51 0.00.33 43.52 45.93
3 Ruokola Ilkka RaJu 15.55 0.01.37 38.47 40.60
4 Isokangas Tuomo AlajA 19.50 0.05.32 29.16 30.77

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Antti KuortKu 11.53 0.00.00 53.41 52.24
2 Kuoppala Esa RasKu 12.45 0.00.52 48.85 47.78
3 Kujala Tapio RaJu 13.07 0.01.14 46.57 45.56
4 Patana Pekka LaihLu 13.18 0.01.25 45.04 44.05
5 Koskela Heikki RaJu 13.49 0.01.56 42.49 41.56
6 Hakala Heikki KortJV 13.51 0.01.58 41.53 40.62
7 Virnala Jukka JalJa 14.30 0.02.37 38.85 38.00
8 Viitasaari Sauli KoS 15.38 0.03.45 35.27 34.50
9 Leinonen Ari-Matti RasKe 19.29 0.07.36 27.69 27.09

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tamminen Erkki SuJu 16.06 0.00.00 41.81 36.26
2 Pensas Esko LaihLu 16.32 0.00.26 38.68 33.55
3 Toppari Reijo KauWi 17.07 0.01.01 35.39 30.70
4 Tamminen Hannu SuJu 18.14 0.02.08 31.38 27.22

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nyystilä Jukka LaihLu 11.54 0.00.00 41.60 36.97
2 Laine Harri KauKa 12.37 0.00.43 38.39 34.13
3 Hakomäki Juhani LapVi 13.28 0.01.34 35.18 31.27
4 Viinikka Matti KauKa 13.35 0.01.41 34.10 30.31
5 Kujanpää Heikki AlajA 14.55 0.03.01 30.34 26.97
6 Kaataja Jorma RasKe 15.10 0.03.16 29.14 25.90
7 Majasaari Kari SuJu 15.39 0.03.45 27.56 24.50
8 Humalamäki Hannu ÄhtU 21.53 0.09.59 19.23 17.09

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Valli Seppo KauKa 13.54 0.00.00 34.81 25.55
2 Hautala Olavi RaJu 14.20 0.00.26 32.49 23.85
3 Niemelä Pentti LaihLu 14.35 0.00.41 30.69 22.53
4 Taipalus Esko RasKe 15.55 0.02.01 26.98 19.80
5 Joensuu Heimo AlajA 17.40 0.03.46 23.28 17.09

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Erkinheimo Voitto KortJV 12.54 0.00.00 32.95 21.02
2 Kukko Risto VäVi 18.37 0.05.43 21.12 13.47
3 Kamila Pentti LaihLu 22.47 0.09.53 15.86 10.12

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmi Aimo VaaSu 10.59 0.00.00 23.02 12.79
2 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 12.26 0.01.27 19.32 10.74
3 Kataja Reino SuJu 14.05 0.03.06 16.16 8.98
4 Knuuttila Helge VaaSu 14.39 0.03.40 14.67 8.15

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laasanen Matti LaihLu 12.43 0.00.00 48.72 44.71
2 Höök Jaakko RaJu 13.45 0.01.02 43.37 39.80
3 Pitkänen Ville RaJu 13.58 0.01.15 41.04 37.66
4 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 15.54 0.03.11 34.58 31.74
5 Nevala Roni TeuRi 16.03 0.03.20 32.81 30.11

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lemberg Roope RaJu 11.31 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjanlahti Kosti RasKu 9.58 0.00.00
2 Hölsö Aaro YKV 10.08 0.00.10
3 Lemberg Ville RaJu 11.02 0.01.04
4 Pöytäkangas Elias VaaSu 11.20 0.01.22
5 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 12.05 0.02.07
6 Hantula Jussi KauWi 12.08 0.02.10
7 Isokangas Ville AlajA 12.13 0.02.15
8 Noponen Veeti LapVi 12.18 0.02.20
9 Ala-Honkola Akseli KuortKu 12.19 0.02.21
10 Karhunen Juho YKV 12.59 0.03.01
11 Muhonen Aatu RaJu 14.26 0.04.28
12 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 14.29 0.04.31
13 Puttonen Osku KuortKu 15.37 0.05.39
14 Kiviniemi Niila KuortKu 16.07 0.06.09
15 Matila Oskari KuortKu 17.18 0.07.20

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Johannes RasKu 8.38 0.00.00
2 Muhonen Eetu RaJu 9.01 0.00.23
3 Koski Juuso YKV 9.32 0.00.54
4 Hirvensalo Eetu RaJu 9.57 0.01.19
5 Mylläri Santtu TeuRi 9.58 0.01.20
6 Oja Lauri LapVi 10.02 0.01.24
7 Ala-Honkola Svantte KuortKu 10.12 0.01.34
8 Mattila Ato PäLuLu 11.49 0.03.11
9 Puro-Aho Aapo VaaSu 12.26 0.03.48
10 Koski Hannes LaihLu 13.55 0.05.17
11 Suokko Lauri LapVi 14.46 0.06.08
12 Paloniemi Leevi LapVi 16.27 0.07.49
13 Ala-Honkola Iivari KuortKu 17.30 0.08.52
14 Orhanen Kaarlo RasKu 17.37 0.08.59
15 Koski Ahti LaihLu 23.15 0.14.37

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Patana Jenny HiKi 10.59 0.00.00 81.81 76.91
2 Sianoja Maija MSParma 11.06 0.00.07 78.53 73.82
3 Savinainen Kati RasKu 14.34 0.03.35 57.99 54.51
4 Pärnänen Päivi RaJu 15.33 0.04.34 52.59 49.44
5 Ojala Ulla PoRa 16.11 0.05.12 48.86 45.94
6 Suokko Susanna LapVi 18.22 0.07.23 41.59 39.10

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Päivi YKV 13.18 0.00.00 36.46 28.49
2 Närvä Kati RasKu 14.38 0.01.20 31.89 24.92
3 Tunis Jenny KauWi 19.13 0.05.55 23.34 18.24
4 Juhola Marika 22.37 0.09.19 19.03 14.87
Pihlaja Elina RasKu HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 9.49 0.00.00 50.56 46.76
2 Karppi Susanna LaihLu 11.21 0.01.32 42.64 39.43
3 Lautamo Riikka VaaSu 12.25 0.02.36 37.97 35.12
4 Rotola-Pukkila Minna KauKa 12.32 0.02.43 36.63 33.88
5 Lehtinen Anne KauKa 13.32 0.03.43 33.01 30.53
6 Haapamäki Maria KauKa 13.36 0.03.47 31.93 29.53
7 Kalliolahti-Oja Mari LapVi 14.20 0.04.31 29.43 27.22

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Puro-Aho Veera VaaSu 14.06 0.00.00
2 Hautamäki Anne-Mari RasKe 14.36 0.00.30

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Iso-Koivisto Minna KauWi 12.49 0.00.00 41.06 42.81
2 Latvala Annukka RaJu 12.56 0.00.07 39.17 40.83
3 Ala-Kasari Outi RasKu 13.12 0.00.23 36.88 38.45
4 Korpela-Kamila Heidi SuJu 13.52 0.01.03 33.68 35.12
5 Suokko Katariina LapVi 15.07 0.02.18 29.59 30.85

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 10.15 0.00.00 48.17 46.39
2 Kankaanpää Tarja KauWi 10.27 0.00.12 44.89 43.22
3 Leppä Eija SuJu 11.21 0.01.06 39.15 37.70
4 Koskela Sari RaJu 11.55 0.01.40 35.22 33.91

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantoja Eija RasKe 11.25 0.00.00
2 Leinonen Sirpa RasKe 13.18 0.01.53

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laine Kaija KauKa 15.00 0.00.00 18.73 21.71
2 Kujanpää Tuula AlajA 18.30 0.03.30 14.05 16.28
3 Ojala Seija PoRa 20.42 0.05.42 11.54 13.37

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 11.24 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kamila Minerva SuJu 14.47 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peura Siiri KauKa 12.31 0.00.00
2 Nevala Ronja TeuRi 13.39 0.01.08
Karppi Iiris LaihLu HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Aino LapVi 8.48 0.00.00
2 Hietala Sini LapVi 9.39 0.00.51
3 Tuomaala Ella VaaSu 9.51 0.01.03
4 Nivukoski Lotta LapVi 10.23 0.01.35
5 Hoskari Sanni RasKe 10.24 0.01.36
6 Koivula Venla LaihLu 10.52 0.02.04
7 Korkonen Emilia KuortKu 11.17 0.02.29
8 Suokko Matilda LapVi 11.33 0.02.45
9 Laakso Evena RasKu 13.11 0.04.23
10 Lautamo Penne VaaSu 14.58 0.06.10

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni PoRa 8.49 0.00.00
2 Rajala Maija RaJu 8.54 0.00.05
3 Sikkilä Iines LapVi 9.49 0.01.00
4 Saranpää Saara RaJu 9.50 0.01.01
5 Lautamo Hilla VaaSu 11.01 0.02.12
6 Kataja Enni RaJu 11.30 0.02.41
7 Keski-Säntti Helka YKV 12.35 0.03.46
8 Karppi Helene LaihLu 12.39 0.03.50
9 Nivukoski Nanna LapVi 12.49 0.04.00
10 Kankaanpää Sanni LapVi 12.51 0.04.02
11 Kiviniemi Piitu KuortKu 12.52 0.04.03
12 Koivula Sanni LaihLu 12.53 0.04.04
13 Perälä Fanni LaihLu 13.09 0.04.20
14 Pihlaja Elli RasKu 13.53 0.05.04
15 Koski Sofia YKV 14.47 0.05.58
16 Rajala Kerttu RaJu 15.30 0.06.41
17 Trofast Senni LaihLu 18.02 0.09.13
18 Kuoppala Saana KauKa 18.59 0.10.10
Ylikojola Veera RaJu HYL -