FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Satakunnan am-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väisänen Henrik MSParma 17.06 0.00.00 75.06 76.43
2 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 18.24 0.01.18 64.53 65.70
3 Nurminen Ilkka HS 18.27 0.01.21 59.14 60.21

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtinen Juhani KauKa 14.28 0.00.00 57.71 58.46
2 Salo Markus PunKu 14.40 0.00.12 55.50 56.22
3 Lehtonen Eero UlvUra 15.12 0.00.44 52.18 52.86
4 Kallioniemi Janne RaLu 16.09 0.01.41 47.81 48.44
5 Rintala Veli-Matti MSParma 16.40 0.02.12 45.08 45.67
6 Joopi Juha UlvUra 17.10 0.02.42 42.55 43.11
Kivioja Jussi NaWi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Vesa RasKa 16.59 0.00.00 33.85 37.64
2 Koivisto Timo KoKV 17.52 0.00.53 30.97 34.43
3 Haunia Heikki HSU 18.55 0.01.56 28.11 31.26
4 Jutila Veli-Matti RasKa 20.09 0.03.10 25.32 28.15
5 Lahdenmäki Pertti UlvUra 21.05 0.04.06 23.18 25.77

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lind Sune Falken 15.49 0.00.00 44.76 45.09
2 Hattar Allan Falken 16.22 0.00.33 42.60 42.92
3 Pulkkinen Erkki RaLu 16.24 0.00.35 41.87 42.18
4 Lehtovirta Timo RasKa 17.17 0.01.28 39.11 39.41
5 Laine Harri KauKa 17.41 0.01.52 37.63 37.91
6 Nurminen Markku SuosmSa 17.45 0.01.56 36.89 37.17
7 Rasmus Reijo TarpSu 18.41 0.02.52 34.48 34.74
8 Hakanen Kai ValSu 20.29 0.04.40 30.93 31.16
Uotila Ilkka SuSe HYL -
Laakso Antero SuosmSa HYL -
Eklund Ralf RaLu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ketamo Juhani SuSe 15.25 0.00.00 34.97 36.11
2 Virtanen Kalle RaLu 15.30 0.00.05 34.20 35.32
3 Jokinen Pentti KanSu 15.50 0.00.25 32.91 33.99
4 Mannervesi Simo RaLu 15.59 0.00.34 32.04 33.09
5 Kallio Erkki LoJa 16.05 0.00.40 31.28 32.31
6 Turpeinen Timo VaajTe 16.21 0.00.56 30.22 31.21
7 Hiirijoki Pentti SuSe 16.31 0.01.06 29.37 30.34
8 Kares Olli EuVe 17.11 0.01.46 27.71 28.62
9 Kärkkäinen Antero RaLu 17.38 0.02.13 26.50 27.36
10 Inki Pekka TuMe 18.17 0.02.52 25.06 25.88

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tiitola Tero RasKa 14.25 0.00.00 27.52 33.23
2 Nurmi Pekka RaLu 17.25 0.03.00 22.09 26.68
3 Aronen Osmo RasKa 17.43 0.03.18 21.05 25.42
4 Kuusisto Kalevi HlT 19.25 0.05.00 18.59 22.45
5 Saario Pentti LoJa 20.31 0.06.06 17.02 20.55
6 Mattila Kalervo RasKa 25.22 0.10.57 13.29 16.05

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rosenqvist Onni SuosmSa 14.25 0.00.00 24.02 17.44
2 Kataja Reino SuJu 16.10 0.01.45 20.77 15.08
3 Collin Matti ValSu 16.33 0.02.08 19.66 14.28
4 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 17.07 0.02.42 18.41 13.36
5 Valtonen Teuvo EuVe 18.01 0.03.36 16.91 12.28
6 Helariutta Eero RasKa 23.07 0.08.42 12.73 9.24

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Willman Pyry RasKa 12.35 0.00.00 60.74 58.90
1 Willman Iivari RasKa 12.35 0.00.00 60.74 58.90
3 Lahti Valtteri RasKa 13.38 0.01.03 50.46 48.92
4 Nolvi Joona RasKa 14.10 0.01.35 45.86 44.47

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kujansuu Aaro RasKa 10.41 0.00.00
2 Lahti Paavo RasKa 10.56 0.00.15
3 Tuominen Rami KanSu 10.58 0.00.17
4 Punto Eetu RaN 11.26 0.00.45

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivula Lauri UlvUra 11.46 0.00.00
2 Joopi Lauri UlvUra 14.12 0.02.26
3 Naskali Jaakko KyRa 15.10 0.03.24
4 Ala-Jaskara Eero KyRa 15.13 0.03.27
Kivioja Arttu RasKa HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiukkonen Leevi KauKa 11.03 0.00.00
2 Ala-Jaskara Paavo KyRa 13.56 0.02.53
3 Haapamäki Aaro KauKa 14.38 0.03.35
4 Laino Vesperi KanSu 23.39 0.12.36
Kalliomäki Konsta KauKa HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtinen Anne KauKa 18.33 0.00.00 47.85 42.98
2 Kallioniemi Reija RaLu 19.16 0.00.43 44.92 40.35
3 Mannila Minna RasKa 19.59 0.01.26 42.20 37.91
4 Mäki-Laurila Anne PunKu 20.19 0.01.46 40.41 36.30
5 Salo Mervi PunKu 23.37 0.05.04 33.83 30.39
6 Naskali Liisa KyRa 24.22 0.05.49 31.87 28.63
7 Myllykoski Outi KanSu 25.56 0.07.23 29.09 26.13

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari SuSe 14.10 0.00.00 55.30 59.02
2 Nurmi Anne AngA 16.42 0.02.32 45.50 48.57
3 Hauhia Eija RaJu 18.48 0.04.38 39.17 41.81
4 Aarikka-Ruuhiala Päivi Hiisi 20.49 0.06.39 34.25 36.55
Mäkelä Tiina RaTU HYL -
Kanerva Auli SuSe HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Luovula Pia SuosmSa 15.01 0.00.00 41.46 38.19
2 Saari Marita SuSe 15.09 0.00.08 39.04 35.97
3 Virtanen Marjo Hiisi 17.04 0.02.03 32.83 30.25
4 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 17.55 0.02.54 29.53 27.21

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Siuko Anja SuSe 15.47 0.00.00 18.76 18.15
2 Elomäki Irmeli VaHa 20.18 0.04.31 13.49 13.05
3 Ahonkivi Irma RasKa 26.22 0.10.35 9.54 9.24

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mannervesi Helena RaLu 11.52 0.00.00 38.33 33.12
2 Hellsten Leena Rasti88 14.25 0.02.33 29.97 25.90
3 Piiparinen Seija RasKa 16.05 0.04.13 25.45 21.99
4 Tarkiainen Sirpa SuSe 18.54 0.07.02 20.46 17.67

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Raija RaLu 14.11 0.00.00 31.23 14.85
2 Kallio Tuija RaTU 18.59 0.04.48 21.58 10.26
3 Mattila Riitta RasKa 21.41 0.07.30 17.36 8.26

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tenho Sanni L-LL 22.01 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haunia Heta RasKa 14.12 0.00.00 57.75 58.45
2 Simola Rosa Koovee 14.47 0.00.35 53.81 54.46
3 Liuksiala Wilhelmiina KyRa 14.57 0.00.45 51.56 52.19
4 Järventausta Ennimaria KyRa 15.16 0.01.04 48.88 49.48
5 Koivula Lotta UlvUra 16.14 0.02.02 44.46 44.99
6 Lähde Elisa SuSe 18.04 0.03.52 38.58 39.05

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Punto Elli RaN 12.31 0.00.00 52.75 54.20
2 Simola Rita Koovee 12.55 0.00.24 49.58 50.95
3 Yli-Futka Amanda UlvUra 14.53 0.02.22 41.70 42.85
4 Tuhkanen Suvi UlvUra 15.04 0.02.33 39.88 40.97
5 Aaltonen Milla IkNV 16.23 0.03.52 35.46 36.44
6 Myllykoski Venla KanSu 20.07 0.07.36 27.90 28.66

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Venla UlvUra 10.29 0.00.00
2 Naskali Johanna KyRa 10.49 0.00.20
3 Holmala Kira IkNV 11.26 0.00.57
4 Niemelä Sania KyRa 12.20 0.01.51
5 Uus-Mäkelä Anniina KiukU 13.15 0.02.46
6 Ala-Jaskara Veera KyRa 17.41 0.07.12

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttänen Stella RasKa 9.04 0.00.00
2 Laino Siiri KanSu 9.28 0.00.24
3 Liuksiala Tilta-Maria KyRa 9.41 0.00.37
4 Niemenmaa Meeri IkNV 10.06 0.01.02
5 Palomäki Emilia UlvUra 10.22 0.01.18
6 Raukola Venla KanSu 10.41 0.01.37
7 Oksa Siiri RasKa 13.31 0.04.27
8 Pyhtilä Neea KyRa 13.35 0.04.31
9 Tiusanen Saara UlvUra 16.19 0.07.15
10 Pelkonen Emma KiukU 21.37 0.12.33

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivioja Lotta RasKa 8.54 0.00.00
2 Lehtonen Aurora UlvUra 9.10 0.00.16
3 Oksa Jenni RasKa 9.30 0.00.36
4 Vuorela Sofia UlvUra 11.11 0.02.17
5 Salomaa Aino KanSu 16.07 0.07.13