FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-sprintti esikisa ja VS:n aluemestaruussprintti, aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruohola Akseli MSParma 14.22 0.00.00 96.78 97.50
2 Ahola Topias Navi 14.50 0.00.28 93.43 94.13
3 Kymäläinen Severi TP 14.54 0.00.32 92.72 93.41
4 Simosas Otto TP 14.59 0.00.37 91.91 92.59
5 Key Aston TuS 15.02 0.00.40 91.30 91.99
6 Heinonen Eero MSParma 15.20 0.00.58 89.23 89.90
7 Ahola Joonas Navi 15.24 0.01.02 88.55 89.22
8 Pernu Lari EsSu 15.38 0.01.16 86.95 87.60
9 Palmen Alvar EsSu 15.39 0.01.17 86.57 87.22
10 Takanen Lari PR 15.41 0.01.19 86.11 86.75
11 Koskinen Roope KR 15.50 0.01.28 85.01 85.65
12 Suominen Eemeli HiKi 15.52 0.01.30 84.55 85.19
13 Penttinen Topi Trian 15.56 0.01.34 83.92 84.55
14 Saikko Antti TP 15.57 0.01.35 83.55 84.18
15 Julkunen Aaro MSParma 16.00 0.01.38 83.01 83.64
16 Hällström af Fabian OK77 16.01 0.01.39 82.65 83.27
17 Viitasaari Toni-Antti KoS 16.05 0.01.43 82.03 82.65
18 Vuori Justus TuS 16.07 0.01.45 81.59 82.20
19 Liukkonen Oskari HiKi 16.09 0.01.47 81.14 81.75
20 Huila Joona Hiisi 16.17 0.01.55 80.21 80.81
21 Detkov Sergei Hiisi 16.22 0.02.00 79.53 80.12
22 Stenbacka Wilhelm OK77 16.26 0.02.04 78.94 79.53
23 Berg Kimmo EsAk 16.28 0.02.06 78.51 79.09
24 Tulonen Benjamin HiKi 16.37 0.02.15 77.53 78.11
25 Jern Tobias OK77 16.39 0.02.17 77.11 77.69
25 Toivonen Eevert KangSK 16.39 0.02.17 77.11 77.69
27 Koistinen Olli-Pekka HiKi 16.46 0.02.24 76.04 76.61
28 Dahlen Mats PIF 16.48 0.02.26 75.63 76.20
29 Leskinen Aapo Lynx 16.49 0.02.27 75.29 75.85
30 Rahkola Mikko Pohjant 16.52 0.02.30 74.80 75.36
31 Kinnala Ville TuS 16.56 0.02.34 74.25 74.80
32 Ray Jonathan OK77 17.03 0.02.41 73.48 74.03
33 Asmolov Aleksei Hiisi 17.15 0.02.53 72.37 72.91
34 Koivuniemi Sakari TP 17.18 0.02.56 71.90 72.44
35 Nummelin Oskari TuS 17.21 0.02.59 71.44 71.98
36 Leirimaa Tatu LS-37 17.52 0.03.30 69.13 69.64
37 Kujala Rainer Lynx 18.04 0.03.42 68.12 68.63
38 Kuutti Veli-Pekka EsAk 18.05 0.03.43 67.81 68.32
39 Vierimaa Ville EsAk 18.14 0.03.52 67.01 67.51
40 Niskanen Teemu LS-37 18.16 0.03.54 66.64 67.14
41 Kleemola Lauri Lynx 18.17 0.03.55 66.34 66.83
42 Ylis-Junttila Vesa HlS 18.37 0.04.15 64.91 65.40
43 Valkila Saku TuS 18.51 0.04.29 63.87 64.35
44 Visuri Ilari OK77 19.43 0.05.21 60.84 61.30
45 Molnár Dániel RaVa 29.01 0.14.39 41.19 41.50
Pesola Heikki TuS KES -
Ikonen Pasi PR HYL -
Solonen Joni LS-37 HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tölli Tuomas RR 14.57 0.00.00 66.05 75.41
2 Matilainen Juha LS-37 15.44 0.00.47 61.59 70.32
3 Husu Hannu HiKi 16.53 0.01.56 56.30 64.27
4 Pajunen Jari PertPe 17.56 0.02.59 51.97 59.33
5 Stoor Matti KoS 18.06 0.03.09 50.47 57.62
6 Jääoja Jussi PR 18.16 0.03.19 48.99 55.94
7 Lahtinen Ismo Jyry 18.29 0.03.32 47.42 54.14
8 Ruokolainen Mikko OK77 18.35 0.03.38 46.16 52.71
9 Kankare Mikko SomEsa 21.07 0.06.10 39.75 45.38

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salo Markus PunKu 15.10 0.00.00 59.84 67.60
2 Backlund Jan-Anders Femman 15.27 0.00.17 57.76 65.26
3 Lehtonen Eero UlvUra 15.45 0.00.35 55.70 62.93
4 Raute Kaj SuSi 16.17 0.01.07 52.95 59.82
5 Nylund André Raseborg 17.16 0.02.06 49.05 55.42
6 Engström Jon PIF 17.29 0.02.19 47.58 53.76
7 Repo Juuso EsSu 17.53 0.02.43 45.67 51.60
8 Välivirta Mikko HaHa 19.25 0.04.15 41.29 46.65
9 Vainio Mikko Koovee 19.39 0.04.29 40.03 45.22
10 Rosenblad Kalle HiKi 23.13 0.08.03 33.23 37.54

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jalonen Rauli MSParma 16.37 0.00.00 55.30 65.90
2 Uusitalo Tero EsAk 16.41 0.00.04 54.64 65.12
3 Toivio Matti RaPi 16.58 0.00.21 53.30 63.52
4 Holmroos Joni TuS 17.01 0.00.24 52.72 62.83
5 Maasilta Tommi RaVa 17.05 0.00.28 52.09 62.08
6 Kääriäinen Sami TuMe 17.32 0.00.55 50.34 59.99
7 Liljeström Kimmo HS 18.13 0.01.36 48.05 57.27
8 Mulari Valtteri MaMa 18.27 0.01.50 47.05 56.07
9 Täppinen Jan Raseborg 18.30 0.01.53 46.53 55.45
10 Stenholm Pekka TuS 18.40 0.02.03 45.73 54.50
11 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 19.09 0.02.32 44.19 52.67
12 Nurmiainen Jouko Raseborg 19.13 0.02.36 43.66 52.04
13 Hämäläinen Petri Pihkan 19.48 0.03.11 42.01 50.07
14 Laine Arttu EsSu 20.11 0.03.34 40.85 48.69
15 Kero Mikko OK77 20.14 0.03.37 40.39 48.14
16 Anttonen Mikael KaRa 20.20 0.03.43 39.84 47.48
17 Mäkirinne Mikko SuSi 21.21 0.04.44 37.60 44.81
18 Kleemola Jari PertPe 21.30 0.04.53 37.00 44.10
Hytönen Harri RaVa HYL -
Kaira Miikka KyS HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Donner Mikael OK77 14.16 0.00.00 62.13 63.39
2 Hanhela Veli-Matti MSParma 15.23 0.01.07 56.95 58.11
3 Heikkilä Ossi S-JKL 15.27 0.01.11 56.04 57.18
4 Palmen Henrik EsSu 16.29 0.02.13 51.91 52.97
5 Tarkkanen Matti SuJu 16.34 0.02.18 51.03 52.07
6 Lohikainen Timo RaVa 16.57 0.02.41 49.27 50.28
7 Haaramo Panu EsSu 17.01 0.02.45 48.48 49.47
8 Ray Tomas OK77 17.07 0.02.51 47.60 48.57
9 Päivike Johan RaPi 17.34 0.03.18 45.80 46.73
10 Viljamaa Janne LS-37 18.18 0.04.02 43.40 44.29
11 Brink Anders PIF 18.58 0.04.42 41.34 42.18
12 Hällström af Anders OK77 19.35 0.05.19 39.52 40.32
13 Nappu Juha TuNMKY 20.11 0.05.55 37.83 38.60
14 Karru Antti VaRa 21.26 0.07.10 35.15 35.87

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehto Kari TuMe 16.19 0.00.00 58.74 60.86
2 Kukkola Pauli SiiRa 16.38 0.00.19 57.12 59.17
3 Hakulinen Pekka EsSu 17.00 0.00.41 55.39 57.38
4 Kiviniitty Jyrki EsAk 17.04 0.00.45 54.67 56.64
5 Haajanen Leif Raseborg 17.38 0.01.19 52.44 54.33
6 Rahkola Mika OH 17.50 0.01.31 51.38 53.22
7 Hakulinen Jukka VeVe 18.07 0.01.48 50.11 51.91
7 Mänty Markku MaMa 18.07 0.01.48 50.11 51.91
9 Virtanen Kari MSParma 18.50 0.02.31 47.30 49.00
10 Molnar Geza RaVa 19.14 0.02.55 45.88 47.53
11 Frilander Heikki Trian 19.25 0.03.06 45.01 46.63
12 Laukkarinen Kari TVV 19.50 0.03.31 43.64 45.21
13 Kaasalainen Matti HS 19.54 0.03.35 43.07 44.62
14 Gustafsson Risto R-P 20.31 0.04.12 41.36 42.85
15 Lampinen Raino HS 21.05 0.04.46 39.85 41.28
16 Hellsten Jyrki SalVil 27.03 0.10.44 30.74 31.85
Kiljunen Pekka AnttU HYL -
Hietanen Ari KuUS HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 13.14 0.00.00 52.30 54.87
2 Aakula Ilkka PR 15.08 0.01.54 45.04 47.26
3 Liukkonen Juha HiKi 15.40 0.02.26 42.85 44.96
4 Laaksonen Lasse SuSi 15.47 0.02.33 41.87 43.93
5 Helle Markku SaPu 16.18 0.03.04 39.91 41.87
6 Arki Hannu TuMe 16.42 0.03.28 38.33 40.22
7 Koistinen Kari HiKi 18.49 0.05.35 33.47 35.11
8 Andersson Bror PIF 19.58 0.06.44 31.02 32.55
9 Käyhkö Jaakko RaPi 22.42 0.09.28 26.83 28.15
Virtala Arto LaJy HYL -
Malinen Jouko RR HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laakso Antero SuosmSa 15.28 0.00.00 50.14 50.51
2 Sani Mikko HU-46 15.42 0.00.14 49.11 49.47
3 Sane Kari HS 16.01 0.00.33 47.86 48.21
4 Hintukainen Keijo TuS 16.09 0.00.41 47.18 47.53
5 Ovaska Ari EE 16.58 0.01.30 44.65 44.98
6 Ilmakunnas Pekka Pihkan 17.07 0.01.39 44.00 44.32
7 Lindroos Mårten KSF 17.09 0.01.41 43.65 43.97
8 Helkkula Rauli TuMe 17.20 0.01.52 42.93 43.25
9 Kuivala Hannu TuS 17.24 0.01.56 42.51 42.82
10 Nurminen Markku SuosmSa 17.32 0.02.04 41.93 42.24
11 Lind Sune Falken 17.45 0.02.17 41.17 41.47
12 Toppari Pekka PuolRy 18.38 0.03.10 38.98 39.26
12 Turunen Erkki SuSe 18.38 0.03.10 38.98 39.26
14 Salminen Esko TurSa 19.18 0.03.50 37.17 37.44
15 Väätäinen Seppo EsSu 19.22 0.03.54 36.81 37.08
16 Virtanen Jari PR 19.32 0.04.04 36.26 36.53
17 Sipponen Markku PR 19.38 0.04.10 35.85 36.12
18 Tamminen Pentti PertPe 20.05 0.04.37 34.83 35.08
19 Uotila Ilkka SuSe 20.21 0.04.53 34.15 34.40
20 Terävä Seppo XYZ 21.23 0.05.55 32.29 32.53
21 Moisander Jouni RaVi 22.04 0.06.36 31.09 31.32
22 Tarvainen Juhani PiTa 22.27 0.06.59 30.36 30.58
23 Nyberg Henry Trian 23.08 0.07.40 29.27 29.48
24 Röytiö Lauri PR 24.07 0.08.39 27.89 28.09
25 Nevalainen Pentti RasKa 27.32 0.12.04 24.26 24.44
Saksman Kai EST HYL -
Hattar Allan Falken HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Railimo Matti SOC 14.15 0.00.00 49.84 49.87
2 Turku Vesa HS 14.33 0.00.18 48.48 48.51
3 Peltola Timo MSParma 14.42 0.00.27 47.66 47.69
4 Lehtinen Olli TuS 14.48 0.00.33 47.01 47.04
5 Laine Jaakko HS 16.03 0.01.48 43.05 43.07
6 Liljeström Åge HS 16.26 0.02.11 41.75 41.77
7 Nippala Juhani Jyry 16.30 0.02.15 41.28 41.31
8 Alexandersson Yngve NOK 16.31 0.02.16 40.95 40.98
9 Loukonen Veikko PiKe 16.37 0.02.22 40.41 40.44
10 Kallio Erkki LoJa 17.06 0.02.51 38.99 39.01
11 Wessman Risto HiKi 17.56 0.03.41 36.90 36.93
12 Salmenoja Pertti HirvHe 18.59 0.04.44 34.61 34.63
13 Tammisaari Pentti HirvHe 19.36 0.05.21 33.27 33.29
14 Virtanen Kalle RaLu 19.48 0.05.33 32.69 32.71
15 Kuosa Harri LoJa 20.06 0.05.51 31.96 31.98
16 Halkosaari Severi NiS 21.08 0.06.53 30.17 30.19
17 Hartikainen Pertti S. RiSu 21.28 0.07.13 29.48 29.50
18 Peltola Tuomo MSParma 23.30 0.09.15 26.72 26.74
19 Mannervesi Simo RaLu 23.48 0.09.33 26.18 26.20
20 Virtanen Juhani LHR 23.51 0.09.36 25.92 25.94
21 Rantasaari Antti PiKe 25.01 0.10.46 24.52 24.54
22 Mäkirinne Matti SuSi 25.15 0.11.00 24.10 24.12
Koistinen Leo VaRa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivistö Erkki Pihkan 12.45 0.00.00 43.41 42.85
2 Rapakko Timo SuSi 12.51 0.00.06 42.58 42.02
3 Rusko Heikki VaajTe 13.50 0.01.05 39.09 38.58
4 Grönroos Timo MSParma 14.40 0.01.55 36.43 35.96
5 Karvonen Raimo SuSi 15.02 0.02.17 35.12 34.66
6 Hedenström Rauno MaMa 15.17 0.02.32 34.13 33.68
7 Holmström Bengt KSF 16.44 0.03.59 30.79 30.39
8 Laakso Raimo HaHa 17.29 0.04.44 29.10 28.72
9 Peitsala Osmo HS 17.50 0.05.05 28.17 27.81
10 Jylhä Keijo JRV 18.32 0.05.47 26.76 26.42
11 Aronen Osmo RasKa 20.29 0.07.44 23.90 23.59
12 Teppo Jaakko GIF 22.45 0.10.00 21.24 20.97
Verha Koitto VaRa HYL -
Saario Pentti LoJa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lainema Matti MSParma 15.24 0.00.00 31.32 19.73
2 Jansson Nils KSF 15.51 0.00.27 29.52 18.59
3 Joonas Risto MaMa 16.25 0.01.01 27.62 17.39
Kaitio Risto MaMa KES -
Kuutti Jorma PertPe HYL -
Tuominen Niilo R-P HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liski Eero SalVie 18.24 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tervakangas Mikko EsSu 15.56 0.00.00 68.10 68.41
2 Asklöf Henrik TP 16.24 0.00.28 64.51 64.80
3 Talja Eljas OK77 16.34 0.00.38 62.22 62.50
4 Koivisto Antton SKUusi 16.37 0.00.41 60.40 60.68
5 Pirhonen Nuutti AngA 18.19 0.02.23 53.31 53.56
6 Mäki Juho Rasti88 18.35 0.02.39 51.09 51.32
7 Päivike Jaakko RaPi 21.14 0.05.18 43.44 43.63

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lepistö Oskari MSParma 14.52 0.00.00 70.73 68.50
2 Rousku Samuli MSParma 15.54 0.01.02 65.24 63.17
3 Donner Jonny OK77 15.57 0.01.05 64.13 62.11
4 Kinnala Kalle TuS 16.32 0.01.40 61.00 59.07
5 Haanpää Klaus PR 16.39 0.01.47 59.71 57.83
6 Sandell Cedrik Raseborg 16.44 0.01.52 58.56 56.71
7 Uusitalo Topias EsSu 16.49 0.01.57 57.42 55.60
8 Virtala Alex PIF 16.51 0.01.59 56.45 54.67
9 Määttälä Mikko EsSu 17.01 0.02.09 55.06 53.32
10 Karttila Aleksi MSParma 17.17 0.02.25 53.38 51.69
11 Lemström Karl Emil Raseborg 17.58 0.03.06 50.55 48.95
12 Karru Sami MSParma 20.17 0.05.25 44.07 42.68

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Maasilta Aapo RaVa 14.06 0.00.00 59.69 56.70
2 Ankelo Jussi MSParma 14.15 0.00.09 58.73 55.79
3 Mbembela Karim Lynx 14.36 0.00.30 57.00 54.15
4 Kallela Luca HS 14.37 0.00.31 56.62 53.78
5 Still Alec Trian 14.50 0.00.44 55.48 52.70
6 Niemensivu Miki RaLu 15.02 0.00.56 54.43 51.70
6 Koivisto Mikael SKUusi 15.02 0.00.56 54.43 51.70
8 Holmroos Sakari TuS 15.24 0.01.18 52.52 49.89
9 Välimaa Aleksi Rasti88 15.40 0.01.34 51.33 48.76
10 Paananen Joonas TuS 15.47 0.01.41 50.66 48.12
11 Nordgren Simon Trian 15.58 0.01.52 49.78 47.29
12 Haanpää Leo PR 16.10 0.02.04 48.88 46.43
13 Virkajärvi Juho JRV 16.27 0.02.21 47.75 45.36
14 Säyriö Jyri LS-37 16.42 0.02.36 46.76 44.41
15 Jalonen Aapo MSParma 16.43 0.02.37 46.43 44.10
16 Nupponen Juho RaLu 16.59 0.02.53 45.43 43.15
17 Emaldynov Timur AngA 17.12 0.03.06 44.58 42.35
18 Vuorela Joona EsSu 17.43 0.03.37 43.02 40.86
19 Palomäki Oskari UlvUra 18.01 0.03.55 42.04 39.94
20 Korento Benjamin OK77 18.04 0.03.58 41.67 39.58
21 Ekman Edvin OK77 18.16 0.04.10 40.95 38.90
22 Huttunen Henrik OK77 18.23 0.04.17 40.44 38.41
23 Ylimaa Juho AngA 19.50 0.05.44 37.25 35.38
24 Kalliokoski Oskari TuS 20.17 0.06.11 36.19 34.38
25 Lehtola Teemu AngA 21.58 0.07.52 33.20 31.54
26 Nuottajärvi Veeti Trian 24.03 0.09.57 30.13 28.62
Lehtonen Elias UlvUra HYL -
Hiisilä Hannes EsSu HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 13.47 0.00.00
2 Nikkinen Hannes HiKi 15.29 0.01.42
3 Lindroos Elias PIF 16.19 0.02.32
4 Niemensivu Roni RaLu 16.43 0.02.56
5 Aalto Lauri MSParma 17.27 0.03.40
6 Ruusu Rasmus EsSu 17.31 0.03.44
7 Kuusisto Vilho TuS 17.34 0.03.47
8 Fagerlund Alex Raseborg 18.44 0.04.57
9 Nylund Simon Raseborg 18.53 0.05.06
10 Ekholm Linus Trian 19.16 0.05.29
11 Peura Kaapo EsSu 19.48 0.06.01
12 Nuottajärvi Elias Trian 20.56 0.07.09
13 Kuusisto Niila MSParma 21.01 0.07.14
14 Hannula Luka PR 21.36 0.07.49
15 Mannonen Niko AngA 22.49 0.09.02
16 Hiirsalmi Ville TuMe 23.34 0.09.47
17 Hakala Oskari AngA 24.02 0.10.15
18 Seppä Elias AngA 24.44 0.10.57
Liljeström Matias HS HYL -
Korento Andreas OK77 KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vartiainen Lukas TuS 11.15 0.00.00
2 Virtanen Onni AngA 11.37 0.00.22
3 Ankelo Tuomas MSParma 11.52 0.00.37
4 Virtanen Topi PR 12.39 0.01.24
5 Lamminmäki Aaro MSParma 12.53 0.01.38
6 Hannula Hugo Eemil PR 13.08 0.01.53
7 Pirinen Teemu AngA 13.25 0.02.10
8 Vuorela Samu EsAk 13.36 0.02.21
9 Jalonen Samuel TuS 14.01 0.02.46
10 Lemström Fredrik Raseborg 15.31 0.04.16
11 Söyrilä Leevi AngA 15.55 0.04.40
12 Husu Aleksi HiKi 24.20 0.13.05
13 Donner Jeremy OK77 25.13 0.13.58
14 Nylund Vilhelm Raseborg 40.10 0.28.55

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stenholm Daniel TuS 13.49 0.00.00
2 Virtanen Otto AngA 15.42 0.01.53
3 Fagerlund Viggo Raseborg 21.19 0.07.30
4 Halkilahti Emil AngA 21.43 0.07.54
5 Backman Sebastian OK77 30.36 0.16.47
6 Wahlsten Niila PR 32.16 0.18.27

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mänkärlä Aino Lynx 16.00 0.00.00 96.61 91.33
2 Westerlund Ina PR 16.36 0.00.36 92.77 87.70
3 Haajanen Sofia Pohjant 16.39 0.00.39 92.14 87.11
4 Karvonen Sara Lynx 16.44 0.00.44 91.34 86.35
5 Nymalm Amy PIF 16.50 0.00.50 90.45 85.51
5 Cederberg Ida-Marie PIF 16.50 0.00.50 90.45 85.51
7 Lahdenperä Melina EsSu 16.52 0.00.52 89.58 84.69
8 Kirvesmies Lotta LS-37 17.00 0.01.00 88.54 83.70
9 Nurmi Kirsi SWE 17.03 0.01.03 87.94 83.14
10 Otsamo Pihla HS 17.19 0.01.19 86.25 81.54
10 Silvennoinen Emma PR 17.19 0.01.19 86.25 81.54
12 Dambe Inga PR 17.29 0.01.29 84.77 80.14
13 Gunell Yvonne PIF 17.38 0.01.38 83.72 79.14
14 Kauppila Sanna AngA 17.40 0.01.40 83.23 78.68
15 Mattila Milla HS 17.45 0.01.45 82.51 78.01
16 Koskinen Noora MSParma 17.47 0.01.47 82.03 77.55
17 Jalava Enni TuS 17.51 0.01.51 81.40 76.95
17 Parjanne Laura HiKi 17.51 0.01.51 81.40 76.95
19 Rantala Jasmiina RaLu 17.53 0.01.53 80.60 76.20
20 Hämäläinen Jannina MSParma 18.02 0.02.02 79.61 75.26
21 Paukkunen Sanna MSParma 18.03 0.02.03 79.21 74.89
22 Niva Sara Pohjant 18.11 0.02.11 78.31 74.04
23 Turakainen Venla HS 18.21 0.02.21 77.29 73.07
24 Ukskoski Karoliina Koovee 18.25 0.02.25 76.69 72.50
25 Simonsén Suvi RasKa 18.36 0.02.36 75.63 71.49
26 Laitinen Salla PR 18.40 0.02.40 75.04 70.95
27 Autio Päivi Hiisi 18.55 0.02.55 73.75 69.72
28 Donner Isabel OK77 19.01 0.03.01 73.05 69.06
29 Kinnala Venla TuS 19.03 0.03.03 72.62 68.65
30 Kiiski Johanna HS 19.09 0.03.09 71.94 68.01
31 Liimatainen Anni TuS 19.32 0.03.32 70.23 66.39
32 Rahkola Ella-Noora TuS 19.35 0.03.35 69.76 65.95
33 Haavisto Emmi TuS 19.54 0.03.54 68.35 64.62
34 Rintanen Heini TuS 19.59 0.03.59 67.78 64.08
35 Kangasaho Essi HiKi 20.31 0.04.31 65.74 62.14
36 Liukkonen Sonja HiKi 20.56 0.04.56 64.15 60.65
37 Ruokolainen Miina OK77 21.15 0.05.15 62.92 59.48
38 Manderbacka Hanne TuS 22.15 0.06.15 59.83 56.56
39 Kangasaho Aino HS 22.20 0.06.20 59.35 56.11
40 Oksanen Emmi SiiRa 24.12 0.08.12 54.53 51.55
41 Brink Johanna PIF 24.55 0.08.55 52.73 49.85

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 13.51 0.00.00 75.21 76.28
2 Karvonen Tiina SomEsa 15.24 0.01.33 64.26 65.17
3 Nieminen Outi RR 16.31 0.02.40 56.76 57.57
4 Marko Zinoviya OK77 17.23 0.03.32 50.94 51.66

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Maija EsAk 13.59 0.00.00 62.51 59.40
2 Vuorela Hanna EsAk 14.23 0.00.24 59.76 56.78
3 Wolff Charlotta Raseborg 15.17 0.01.18 55.29 52.53
4 Löyttyjärvi Sara HauSi 16.07 0.02.08 51.53 48.96
5 Palo Unna-Sisko HS 16.27 0.02.28 49.60 47.12
6 Alexandersson Dina PIF 16.36 0.02.37 48.27 45.86
7 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 16.54 0.02.55 46.55 44.23
8 Kleemola Katri PertPe 17.52 0.03.53 43.22 41.06
9 Karru Tuulikki VaRa 18.13 0.04.14 41.59 39.51
10 Salo Mervi PunKu 21.09 0.07.10 35.13 33.38

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattsson Ingela PIF 14.38 0.00.00 58.55 61.29
2 Tervakangas Sanna EsSu 14.45 0.00.07 57.00 59.66
3 Nuottajärvi Sanna Trian 16.38 0.02.00 49.58 51.89
4 Turakainen Irene Lynx 17.47 0.03.09 45.47 47.59
5 Päivike Satu RaPi 17.59 0.03.21 44.07 46.13
6 Liikonen Sari RaVa 18.32 0.03.54 41.90 43.85
7 Oja Iina Pihkan 20.14 0.05.36 37.58 39.34
8 Dahl Citha Raseborg 30.23 0.15.45 24.50 25.64
Vapola Katariina MSParma HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Yli-Kauppila Marika Hiisi 16.30 0.00.00 53.00 54.81
2 Koskinen Sari Hiisi 16.33 0.00.03 52.31 54.10
3 Hietanen Pia KuUS 16.36 0.00.06 51.63 53.39
4 Westberg-Arrakoski Annika OK77 17.02 0.00.32 49.80 51.50
5 Haavisto Lotta TuS 17.26 0.00.56 48.16 49.80
6 Holm Riikka SiiRa 17.32 0.01.02 47.38 49.00
7 Simosas Nina Trian 18.39 0.02.09 44.08 45.58
8 Brink Maria PIF 18.48 0.02.18 43.26 44.74
9 Laurila Anneli Trian 19.35 0.03.05 41.08 42.48
10 Virtanen Tiina PertPe 19.41 0.03.11 40.43 41.81
11 Kallela Sari HS 19.44 0.03.14 39.89 41.24
12 Aho Johanna MSParma 19.50 0.03.20 39.24 40.58
13 Hakulinen Paula EsSu 20.59 0.04.29 36.68 37.93
14 Malin Anne SalVil 22.26 0.05.56 33.92 35.07
15 Ala-Nissilä Tiina MSParma 23.32 0.07.02 31.96 33.05
Torp-Donner Heidi OK77 HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Otsamo Riikka HS 14.08 0.00.00 51.13 59.19
2 Mäkelä Tiina RaTU 14.16 0.00.08 49.96 57.84
3 Miettinen Jaana TuS 14.44 0.00.36 47.71 55.24
4 Linko Rita EsSu 15.43 0.01.35 44.10 51.05
5 Mannonen Anu TuS 16.16 0.02.08 42.00 48.63
6 Sipponen Eija PR 16.28 0.02.20 40.89 47.34
7 Järvinen Anne RaPi 17.34 0.03.26 37.77 43.73
8 Sulavuori Eija TuMe 17.51 0.03.43 36.62 42.40
9 Kallio Arja RiSu 18.07 0.03.59 35.53 41.14
10 Antikainen-Pauna Heli PIF 19.36 0.05.28 32.34 37.45
11 Haajanen Ulrika Raseborg 21.20 0.07.12 29.25 33.87
12 Mbembela Tuula Lynx 21.44 0.07.36 28.26 32.72

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Tuula HU-46 11.48 0.00.00 55.83 57.55
2 Pelto-Huikko Anne Hiisi 11.58 0.00.10 54.62 56.30
3 Lindholm Ann OK77 12.56 0.01.08 50.14 51.68
4 Lallo Tuula Trian 13.13 0.01.25 48.67 50.17
5 Käkelä Maija PuolRy 13.32 0.01.44 47.14 48.60
6 Kivioja Pirjo SalVil 13.38 0.01.50 46.42 47.85
7 Henriksson Ann-Catherine PIF 13.48 0.02.00 45.48 46.88
8 Taimisto Sinikka MSParma 13.57 0.02.09 44.62 45.99
9 Montonen Outi IHR 14.46 0.02.58 41.80 43.09
10 Leskinen Tiina Lynx 15.04 0.03.16 40.62 41.87
11 Toivanen Tuula RaN 16.44 0.04.56 36.26 37.38
12 Virtanen Marita EsSu 17.14 0.05.26 34.91 35.99
13 Salmenkylä-Mattila Leena HS 17.48 0.06.00 33.51 34.54
14 Moilanen Kirsti MaMa 17.51 0.06.03 33.12 34.14
15 Laaksonen Anita TarpSu 18.09 0.06.21 32.29 33.28
16 Mannonen Jaana PertPe 18.23 0.06.35 31.59 32.57
17 Hovirinta Marjo TuMe 19.07 0.07.19 30.11 31.04
18 Krum Mirva Trian 19.08 0.07.20 29.81 30.73
19 Kairamo Kristiina HiKi 20.17 0.08.29 27.87 28.72
Saari Marita SuSe HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 13.02 0.00.00 51.26 50.03
2 Purhonen Kaija HU-46 13.14 0.00.12 49.64 48.45
3 Kattilakoski Kirsti KoS 13.57 0.00.55 46.29 45.18
4 Saari Irmeli HirvHe 14.19 0.01.17 44.33 43.27
5 Turku Kaija HS 15.07 0.02.05 41.25 40.26
6 Wickholm Rita Trian 15.49 0.02.47 38.72 37.79
7 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 15.54 0.02.52 37.81 36.91
8 Bergström Anneli EsSu 16.48 0.03.46 35.12 34.28
9 Salmenoja Hely HirvHe 17.26 0.04.24 33.21 32.41
10 Heimonen Arja Navi 20.56 0.07.54 27.13 26.48

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivonen Vellamo OK77 11.52 0.00.00 46.61 44.71
2 Mannervesi Helena RaLu 11.56 0.00.04 45.66 43.79
3 Kajava Ritva HlS 12.50 0.00.58 41.81 40.10
4 Stoor Anne KoS 13.05 0.01.13 40.38 38.73
5 Verha Maija VaRa 13.19 0.01.27 39.04 37.45
6 Rahkasuo Kaarina Rasti88 13.38 0.01.46 37.53 36.00
7 Hellsten Leena Rasti88 13.45 0.01.53 36.61 35.11
8 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 14.57 0.03.05 33.11 31.76
9 Malmsten Beatrice Lynx 15.34 0.03.42 31.27 29.99
10 Kuutti Kirsti PertPe 15.42 0.03.50 30.48 29.23
11 Torp Tytti HS 15.46 0.03.54 29.82 28.60

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paatero Leena EsSu 13.05 0.00.00 46.37 43.85
2 Ketola Paula LoJa 16.17 0.03.12 34.46 32.59
3 Tanska Eeva EsSu 16.53 0.03.48 30.54 28.88

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Donner Janina OK77 14.18 0.00.00 72.42 69.70
2 Haavisto Alli TuS 14.28 0.00.10 70.24 67.61
3 Ruokonen Sara-Elise AngA 14.45 0.00.27 67.58 65.04
4 Koli Helmi Lynx 16.15 0.01.57 60.15 57.89
5 Avelin Melina TP 16.30 0.02.12 58.06 55.88
6 Kantola Claudia LS-37 17.29 0.03.11 53.68 51.67
7 Laine Roosa EsSu 17.32 0.03.14 52.42 50.45
8 Lohikainen Eveliina RaVa 18.31 0.04.13 48.59 46.76
9 Virtala Jenny PIF 18.48 0.04.30 46.82 45.06

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ankelo Elsa MSParma 13.48 0.00.00 70.90 67.88
2 Salmia Tessa MSParma 14.48 0.01.00 64.87 62.10
3 Jussila Ida TP 14.54 0.01.06 63.20 60.51
4 Peura Kerttu EsSu 15.56 0.02.08 57.95 55.48
5 Lounela Amanda TuS 16.16 0.02.28 55.63 53.26
6 Buchberger Lina PR 16.20 0.02.32 54.28 51.97
7 Simola Rosa Koovee 16.39 0.02.51 52.15 49.93
8 Mäkinen Tuuli UlvUra 17.21 0.03.33 48.99 46.90
9 Tiljander Venla EsSu 18.51 0.05.03 44.12 42.24

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karppinen Inari EsAk 11.30 0.00.00 63.57 63.39
2 Nietula Minja HS 12.15 0.00.45 59.11 58.95
3 Pitkänen Helmi JRV 12.51 0.01.21 55.82 55.67
4 Rantala Henna TuS 13.00 0.01.30 54.65 54.50
5 Karttunen Lilia LS-37 13.41 0.02.11 51.42 51.28
6 Backman Wilhelmina OK77 13.51 0.02.21 50.31 50.17
7 Turakainen Veera Lynx 13.53 0.02.23 49.69 49.55
8 Luoma Elli TP 14.01 0.02.31 48.73 48.59
9 Yli-Futka Amanda UlvUra 14.10 0.02.40 47.73 47.60
10 Kytäjä Nora VaHa 14.30 0.03.00 46.16 46.03
11 Pirilä Elisa MSParma 14.43 0.03.13 45.02 44.89
12 Wahlsten Vilma PR 16.35 0.05.05 39.54 39.43
13 Brink Henrika PIF 18.19 0.06.49 35.42 35.32
14 Sandell Cilia Raseborg 18.52 0.07.22 34.02 33.93
15 Leppänen Iisa Navi 23.18 0.11.48 27.26 27.18
16 Valio Salla TP 24.37 0.13.07 25.52 25.45
17 Smedslund Matilda Raseborg 25.49 0.14.19 24.07 24.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wickholm Saga Trian 12.53 0.00.00
2 Elovaara Emma AngA 14.12 0.01.19
3 Virtala Emmi PIF 14.50 0.01.57
4 Nikkinen Saana HiKi 15.07 0.02.14
5 Karttila Inkeri MSParma 15.22 0.02.29
6 Emaldynova Alisa AngA 15.39 0.02.46
7 Ahonen Jutta AngA 15.52 0.02.59
8 Jalonen Elsa MSParma 16.56 0.04.03
9 Mbembela Kia Lynx 17.18 0.04.25
10 Backman Alexandra OK77 19.43 0.06.50
11 Hellsten Aino SalVil 24.36 0.11.43
12 Koskinen Oona MSParma 26.46 0.13.53
13 Nordgren Cecilia Trian 40.23 0.27.30

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Vilja AngA 11.42 0.00.00
2 Lehtinen Miina AngA 14.18 0.02.36
3 Lehtinen Martta AngA 14.29 0.02.47
4 Backlund Thelma Femman 14.55 0.03.13
5 Halkilahti Siiri AngA 15.44 0.04.02
6 Koskela Katri AngA 16.26 0.04.44
7 Mäkelä Ella TuS 17.44 0.06.02
8 Wahlsten Fanny PR 17.54 0.06.12
9 Leppälä Jasmiina AngA 18.25 0.06.43
10 Kuusisto Salla MSParma 19.57 0.08.15
11 Nurmiainen Elsa Raseborg 21.27 0.09.45

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Venla VeVe 13.16 0.00.00
2 Weckman Selma VeVe 14.42 0.01.26
3 Nikkinen Lotta HiKi 15.49 0.02.33
4 Jalonen Sanni TuS 18.57 0.05.41
5 Kytäjä Nia LHR 20.57 0.07.41
6 Rantanen Saga PIF 22.17 0.09.01
7 Korte Martta TuS 25.28 0.12.12
8 Brink Amanda PIF 28.46 0.15.30
9 Anttonen Helmiina AngA 28.56 0.15.40
10 Holmroos Siiri TuS 32.29 0.19.13
11 Mäkinen Venla AngA 33.00 0.19.44