FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Nuorten näyttökilpailu ja kansallinen eSprint
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 73
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppi Silva EsSu 11.33 0.00.00 66.47 66.23
2 Ojanaho Eeva-Liina OH 11.56 0.00.23 64.20 63.96
3 Punto Elli RaN 12.01 0.00.28 63.63 63.39
4 Kaikkonen Oona Koovee 12.21 0.00.48 61.78 61.55
5 Sikkilä Peppi LapVi 12.25 0.00.52 61.32 61.09
6 Lindén Amalia KS 12.34 0.01.01 60.46 60.23
7 Taini Elli JRV 12.50 0.01.17 59.08 58.86
7 Virkajärvi Heta JRV 12.50 0.01.17 59.08 58.86
9 Lehtonen Venla MSParma 13.01 0.01.28 58.00 57.78
9 Koski Hanni Koovee 13.01 0.01.28 58.00 57.78
11 Pellikka Virna HiKi 13.02 0.01.29 57.68 57.47
12 Lukkari Matilda SKUusi 13.06 0.01.33 57.27 57.05
13 Gröhn Ronja TP 13.12 0.01.39 56.71 56.50
14 Mänty Elisa RR 13.19 0.01.46 56.09 55.88
15 Viskari Saana Lynx 13.21 0.01.48 55.83 55.63
16 Elovaara Emma AngA 13.22 0.01.49 55.64 55.44
17 Kiiski Aliisa KyS 13.26 0.01.53 55.25 55.04
18 Karkiainen Helmi KeuKi 13.28 0.01.55 54.99 54.79
19 Ryynänen Ella Pihkan 13.31 0.01.58 54.67 54.47
20 Mäkäräinen Selma Pohjant 13.32 0.01.59 54.49 54.28
21 Leppänen Jenni LS-37 13.35 0.02.02 54.17 53.97
22 Outinen Katariina KyS 13.36 0.02.03 53.98 53.78
22 Kulju Eevi HlS 13.36 0.02.03 53.98 53.78
24 Biskop Patricia KoS 13.39 0.02.06 53.55 53.35
25 Rehberger Nadja HS 13.41 0.02.08 53.30 53.11
26 Kuusikko Kiia Pohjant 13.44 0.02.11 52.99 52.80
27 Nordgren Cecilia Trian 13.45 0.02.12 52.81 52.62
27 Lillqvist Isabella TP 13.45 0.02.12 52.81 52.62
27 Salonen Heidi Koovee 13.45 0.02.12 52.81 52.62
30 Jantunen Anni EsSu 13.48 0.02.15 52.27 52.08
31 Naskali Johanna KyRa 13.49 0.02.16 52.10 51.90
32 Wickholm Saga Trian 13.50 0.02.17 51.92 51.72
32 Hietala Sini LapVi 13.50 0.02.17 51.92 51.72
34 Näsi Minea RaJu 13.51 0.02.18 51.62 51.43
35 Väistökoski Meri TP 13.57 0.02.24 51.14 50.95
36 Hilo Jenny EsSu 13.59 0.02.26 50.90 50.71
37 Salonen Lotta JRV 14.11 0.02.38 50.07 49.89
37 Rajala Maija RaJu 14.11 0.02.38 50.07 49.89
39 Heikkinen Roosa VeVe 14.21 0.02.48 49.27 49.08
40 Koskinen Iida RaN 14.23 0.02.50 49.04 48.86
41 Lehtonen Lilja SKUusi 14.28 0.02.55 48.65 48.47
42 Jussila Emma TP 14.29 0.02.56 48.48 48.30
43 Gripenberg Ester Brahe 14.36 0.03.03 47.99 47.81
43 Kyläkoski Elli TuS 14.36 0.03.03 47.99 47.81
45 Davidsson Linnéa TP 14.39 0.03.06 47.60 47.43
46 Myllymäki Matilda KoS 14.48 0.03.15 47.01 46.84
47 Virtala Emmi PIF 14.49 0.03.16 46.85 46.68
48 Hoskari Sanni RaJu 14.51 0.03.18 46.64 46.47
49 Mäki Aino HlS 14.54 0.03.21 46.38 46.20
50 Nikkinen Saana HiKi 14.55 0.03.22 46.22 46.04
51 Tupitsa Milla HS 15.06 0.03.33 45.55 45.38
52 Kaijalainen Katariina EsAk 15.07 0.03.34 45.39 45.22
53 Poijärvi Aino RaN 15.13 0.03.40 44.99 44.82
53 Laitinen Julia VeVe 15.13 0.03.40 44.99 44.82
55 Farkas Villö EsSu 15.16 0.03.43 44.63 44.47
56 Saarinen Hetta HyRa 15.23 0.03.50 44.19 44.03
57 Ahlfors Erika TP 15.26 0.03.53 43.94 43.78
57 Rautio Ulrika EsSu 15.26 0.03.53 43.94 43.78
59 Soikkeli Lauriina EsSu 15.28 0.03.55 43.64 43.48
60 Kankaanpää Martta EsSu 15.33 0.04.00 43.31 43.14
61 Aulanko Aino EsAk 15.36 0.04.03 43.06 42.90
62 Joensuu Lumi HS 15.58 0.04.25 41.97 41.82
63 Viippola Sofia HS 16.19 0.04.46 40.98 40.82
64 Järvenpää Seela TP 16.25 0.04.52 40.63 40.48
65 Kenttä Lumi OK77 16.29 0.04.56 40.37 40.22
66 Ketola Matleena KoS 16.40 0.05.07 39.83 39.68
67 Brock Emma KoS 16.46 0.05.13 39.50 39.35
68 Teuri Venla EsSu 16.48 0.05.15 39.32 39.17
69 Määttälä Selma KoS 16.49 0.05.16 39.19 39.04
70 Backman Alexandra OK77 17.07 0.05.34 38.41 38.26
71 Kärkkäinen Eeva HS 17.29 0.05.56 37.51 37.37
72 Mbembela Kia Lynx 18.33 0.07.00 35.27 35.14
Kurttila Meeri Navi HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 57
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tala Emilia HS 13.36 0.00.00 78.65 78.82
2 Isoherranen Salla Lynx 13.37 0.00.01 78.35 78.51
3 Karppinen Inari EsSu 13.51 0.00.15 76.82 76.98
4 Sallila Katarina HS 14.28 0.00.52 73.35 73.50
5 Turakainen Veera Lynx 14.44 0.01.08 71.83 71.98
5 Matinheikki Liisa TP 14.44 0.01.08 71.83 71.98
7 Ojala Jenny Koovee 14.47 0.01.11 71.19 71.34
8 Kaiponen Iida-Emilia ORa 14.55 0.01.19 70.37 70.51
9 Nietula Minja HS 14.57 0.01.21 70.02 70.17
10 Heikkilä Suvi Lynx 15.04 0.01.28 69.29 69.43
11 Ojanaho Ansa-Lotta OH 15.11 0.01.35 68.56 68.71
12 Hyyppä Liina KoS 15.16 0.01.40 68.00 68.15
12 Julkunen Siiri TP 15.16 0.01.40 68.00 68.15
14 Heikkinen Ida VeVe 15.34 0.01.58 66.32 66.46
15 Jylhä Reija-Elina HalTo 15.38 0.02.02 65.86 66.00
16 Simola Rita Koovee 15.39 0.02.03 65.60 65.74
17 Tikkakoski Ilona TP 15.50 0.02.14 64.66 64.80
18 Rantakokko Merianna HS 15.51 0.02.15 64.41 64.55
19 Ekström Lotte-Line MSParma 15.53 0.02.17 64.10 64.23
19 Häkkinen Pihla TP 15.53 0.02.17 64.10 64.23
21 Riutto Eerika LS-37 15.54 0.02.18 63.67 63.81
22 Viitasaari Liina KoS 15.56 0.02.20 63.36 63.49
23 Palokangas Mette AlatPi 15.57 0.02.21 63.11 63.25
24 Kuusinen Saana TP 15.58 0.02.22 62.87 63.00
25 Rantala Henna TuS 16.00 0.02.24 62.56 62.69
26 Korpi Anna LänRa 16.02 0.02.26 62.25 62.38
27 Hietala Emmi LapVi 16.05 0.02.29 61.88 62.01
28 Kontio Katri KangSK 16.15 0.02.39 61.07 61.20
28 Norrbacka Salla Lynx 16.15 0.02.39 61.07 61.20
28 Vallema Henrika VeVe 16.15 0.02.39 61.07 61.20
31 Schmidt Emilia TP 16.17 0.02.41 60.41 60.54
32 Pirilä Elisa MSParma 16.25 0.02.49 59.75 59.87
33 Hanhijärvi Maijukka EsAk 16.26 0.02.50 59.51 59.64
33 Tala Juulia HS 16.26 0.02.50 59.51 59.64
33 Tonder Oona KR 16.26 0.02.50 59.51 59.64
36 Miettinen Kiia EsSu 16.31 0.02.55 58.69 58.82
37 Tuohimaa Ines Solf 16.33 0.02.57 58.40 58.52
38 Pitkänen Helmi JRV 16.37 0.03.01 57.99 58.12
39 Linnainmaa Katja KangSK 16.42 0.03.06 57.53 57.65
40 Markki Emmi EsSu 16.59 0.03.23 56.40 56.52
41 Melender Emilia RaJu 17.11 0.03.35 55.58 55.70
42 Taulavuori Anni AlatPi 17.22 0.03.46 54.83 54.95
42 Karttunen Lilia LS-37 17.22 0.03.46 54.83 54.95
44 Luoma Elli TP 17.23 0.03.47 54.45 54.56
45 Rantala Ella HS 17.24 0.03.48 54.23 54.35
46 Vuori Milla EsSu 17.32 0.03.56 53.65 53.77
47 Laine Noora TP 17.33 0.03.57 53.44 53.55
48 Valio Salla TP 17.40 0.04.04 52.93 53.04
49 Hosio Iris EsSu 17.42 0.04.06 52.66 52.78
50 Kokkonen Meeri KaSu 18.08 0.04.32 51.25 51.36
51 Martikainen Kristiina Trian 18.22 0.04.46 50.44 50.55
52 Rajala Anni HS 18.26 0.04.50 50.10 50.21
53 Soini Mette KyS 18.40 0.05.04 49.32 49.43
54 Soikkeli Linnea EsSu 19.14 0.05.38 47.72 47.82
55 Backman Wilhelmina OK77 19.16 0.05.40 47.49 47.59
56 Turkkila Liisa EsSu 20.07 0.06.31 45.34 45.44
Tuhkanen Suvi UlvUra HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laaksoviita Veera KR 12.44 0.00.00 87.34 89.33
2 Hilo Hanne EsSu 13.25 0.00.41 82.54 84.43
3 Ankelo Elsa MSParma 13.47 0.01.03 80.01 81.84
4 Määttänen Maria EsSu 13.48 0.01.04 79.58 81.40
5 Lahdenperä Melina EsSu 14.01 0.01.17 78.02 79.80
6 Nurminen Kaarina TP 14.08 0.01.24 77.05 78.81
7 Vuori Jenny TuS 14.10 0.01.26 76.54 78.29
8 Latvala Matilda Lynx 14.20 0.01.36 75.32 77.04
8 Väätäjä Milja PR 14.20 0.01.36 75.32 77.04
10 Raasakka Liisa EsSu 14.24 0.01.40 74.33 76.03
11 Salmia Tessa MSParma 14.29 0.01.45 73.58 75.26
12 Pitkänen Hilla JRV 14.34 0.01.50 72.85 74.51
13 Taipale Anniina LS-37 14.36 0.01.52 72.36 74.01
14 Joensivu Inka VaHa 14.57 0.02.13 70.36 71.96
15 Asklöf Aino Lynx 15.10 0.02.26 69.05 70.62
16 Konstari Elena JRV 15.15 0.02.31 68.37 69.93
17 Hyyppä Milja KoS 15.23 0.02.39 67.47 69.01
18 Hansén Amanda Botnia 15.33 0.02.49 66.45 67.97
18 Luoma Oona TP 15.33 0.02.49 66.45 67.97
20 Laurén Jill PIF 15.53 0.03.09 64.47 65.95
21 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 16.04 0.03.20 63.45 64.90
22 Mårtenson Lydia OK77 16.08 0.03.24 62.90 64.34
23 Laine Anni TP 16.10 0.03.26 62.48 63.91
24 Peltonen Liisa KS 16.18 0.03.34 61.69 63.10
25 Katajamäki Emma MSParma 16.25 0.03.41 60.97 62.36
26 Kärnä Nina SonPa 16.29 0.03.45 60.44 61.82
27 Hoskari Maria RasKa 16.35 0.03.51 59.80 61.16
28 Mäkinen Sanni EsSu 16.36 0.03.52 59.46 60.81
29 Peura Kerttu EsSu 16.41 0.03.57 58.88 60.23
30 Näpänkangas Elsa S-JKL 16.50 0.04.06 58.08 59.41
31 Soikkeli Sofia EsSu 16.57 0.04.13 57.41 58.72
32 Mustajoki Villa TP 16.58 0.04.14 57.08 58.38
33 Kiljunen Emmi LS-37 17.33 0.04.49 54.92 56.17
34 Lounela Amanda TuS 17.34 0.04.50 54.60 55.85
35 Metsälä Essi HlS 18.02 0.05.18 52.93 54.14
36 Suntioinen Elli EsSu 18.27 0.05.43 51.49 52.66
37 Neuvonen Noora MSParma 18.52 0.06.08 50.10 51.25

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Jasmiina Lynx 13.02 0.00.00 78.26 84.43
2 Taulavuori Venla AlatPi 13.15 0.00.13 75.33 81.27
3 Korhonen Kati S-JKL 14.17 0.01.15 68.35 73.74
4 Pellonperä Sofia EsSu 15.00 0.01.58 63.63 68.64
5 Nygård Mette S-JKL 15.36 0.02.34 59.78 64.49
6 Avelin Melina TP 16.59 0.03.57 53.62 57.85
7 Mäkilä Sohvi EsAk 17.59 0.04.57 49.43 53.32
8 Pemmari Toini TP 18.19 0.05.17 47.33 51.06

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taini Mia JRV 12.49 0.00.00 68.85 74.26
2 Eskola Missu TP 13.37 0.00.48 64.11 69.15
3 Töyrylä Salla KyS 13.50 0.01.01 62.42 67.33
4 Männikkö Niina RR 14.01 0.01.12 60.93 65.72
5 Karppinen Riikka EsAk 14.08 0.01.19 59.76 64.46
6 Forssten Ann-Sofie Pihkan 14.21 0.01.32 58.20 62.77
7 Torvela Tiina KuoSu 14.52 0.02.03 55.54 59.91
8 Havu Paula EsAk 14.54 0.02.05 54.78 59.09
9 Koski Hanna-Maija Koovee 15.12 0.02.23 53.07 57.25
10 Niittymäki Katri Hiilto 15.26 0.02.37 51.66 55.72
11 Konttila Minna TP 15.41 0.02.52 50.23 54.19
12 Vanhala Annastiina KuPe 16.26 0.03.37 47.37 51.09
13 Ryynänen Laura Pihkan 16.48 0.03.59 45.77 49.37
14 Mustonen Minttu NOK 17.30 0.04.41 43.40 46.81
Nurminen Henna HS HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 13.33 0.00.00 54.47 57.53
2 Vierikko Annamari HS 13.34 0.00.01 54.00 57.02
3 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 13.48 0.00.15 52.68 55.64
4 Liukkonen Niina Navi 14.22 0.00.49 50.22 53.03
5 Tervo Tiina HS 14.47 0.01.14 48.43 51.14
6 Lankinen Pauliina HS 15.01 0.01.28 47.31 49.96
7 Laurila Anneli Trian 15.03 0.01.30 46.84 49.46
8 Schoultz von Annika OK77 15.13 0.01.40 45.96 48.54
9 Franssila Hanna AngA 15.28 0.01.55 44.86 47.37
10 Illaru Sinikka HiKi 15.38 0.02.05 44.03 46.49
11 Heikkinen Anniina VeVe 15.41 0.02.08 43.53 45.97
12 Filipsson-Korento Lena OK77 15.51 0.02.18 42.73 45.12
13 Myllys Leena Lynx 16.13 0.02.40 41.42 43.74
14 Hovinen Mari KeU 16.34 0.03.01 40.21 42.46
15 Raiko Erja HyRa 16.47 0.03.14 39.36 41.57
16 Ray Carola OK77 17.01 0.03.28 38.50 40.65
17 Oja Iina Pihkan 17.41 0.04.08 36.73 38.79
18 Liimatainen Raili HyRa 18.08 0.04.35 35.51 37.51
19 Hauhia Eija RaJu 18.42 0.05.09 34.14 36.06
20 Turku Kaija HS 20.19 0.06.46 31.15 32.90
21 Launis Teija Raus 22.04 0.08.31 28.43 30.03

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 75
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ankelo Jussi MSParma 12.00 0.00.00 67.23 65.62
2 Packalén Anton Lynx 12.25 0.00.25 64.85 63.29
3 Simola Jere Koovee 12.34 0.00.34 63.94 62.40
4 Virkajärvi Aapo JRV 12.45 0.00.45 62.89 61.38
5 Fritzen Florian Lynx 12.46 0.00.46 62.68 61.18
5 Töyrylä Rasmus KyS 12.46 0.00.46 62.68 61.18
7 Hirvilahti Joona VeVe 12.48 0.00.48 62.27 60.77
8 Koponen Rasmus Lynx 12.56 0.00.56 61.50 60.02
9 Muukkonen Topias MSParma 12.59 0.00.59 61.13 59.66
10 Koskinen Eemil TP 13.04 0.01.04 60.62 59.16
11 Riissanen Pyry EsAk 13.06 0.01.06 60.34 58.89
12 Kemppi Anton EsSu 13.07 0.01.07 60.14 58.69
12 Aalto Lauri MSParma 13.07 0.01.07 60.14 58.69
14 Hauhia Aleksi RaJu 13.08 0.01.08 59.81 58.38
15 Norrbacka Roni-Eemil AR 13.10 0.01.10 59.54 58.11
16 Sivonen Miro TP 13.11 0.01.11 59.34 57.91
17 Vennelä Nuutti KangSK 13.12 0.01.12 59.14 57.72
18 Mäki-Laurila Anttoni TP 13.18 0.01.18 58.57 57.16
19 Noponen Juho EsSu 13.26 0.01.26 57.87 56.48
20 Lakanen Lauri HS 13.31 0.01.31 57.39 56.01
21 Skyttä Ilari HlS 13.35 0.01.35 56.99 55.62
22 Nikkinen Hannes HiKi 13.38 0.01.38 56.66 55.30
23 Mäenpää Jaakko KR 13.43 0.01.43 56.20 54.85
24 Ahoniemi Santeri HS 13.44 0.01.44 56.01 54.66
25 Vepsäläinen Onni KS 13.47 0.01.47 55.69 54.35
26 Gustafsson Noel EsSu 13.48 0.01.48 55.50 54.17
27 Hirvinen Joona KoS 13.49 0.01.49 55.32 53.99
28 Kuusinen Karri Lynx 13.53 0.01.53 54.93 53.61
29 Haara Eino HS 13.56 0.01.56 54.62 53.31
30 Länsiluoto Juho HS 13.58 0.01.58 54.37 53.06
31 Tuominen Rami KanSu 14.04 0.02.04 53.87 52.57
31 Punto Eetu RaN 14.04 0.02.04 53.87 52.57
33 Palokangas Tatu AlatPi 14.07 0.02.07 53.45 52.16
34 Niemelä Julius RaN 14.13 0.02.13 52.95 51.68
35 Ronkainen Elias JRV 14.20 0.02.20 52.41 51.15
36 Lammi Tuomo HS 14.24 0.02.24 52.05 50.80
37 Carlsson Oliver EsAk 14.34 0.02.34 51.35 50.11
38 Isoherranen Antti Lynx 14.38 0.02.38 51.00 49.77
39 Lautamäki Topias HlS 14.42 0.02.42 50.66 49.44
40 Teuri Lukas EsSu 14.47 0.02.47 50.26 49.05
41 Leskinen Eemeli Lynx 14.48 0.02.48 50.09 48.89
42 Lintula Aapo Trian 14.55 0.02.55 49.59 48.40
43 Haara Väinö HS 14.56 0.02.56 49.43 48.24
44 Suhonen Oliver HU-46 15.00 0.03.00 49.10 47.92
44 Ankelo Tuomas MSParma 15.00 0.03.00 49.10 47.92
46 Ruusu Rasmus EsSu 15.01 0.03.01 48.83 47.65
47 Mattila Lauri KS 15.03 0.03.03 48.61 47.44
48 Kuusinen Tuomas Lynx 15.04 0.03.04 48.45 47.28
49 Hiisilä Hannes EsSu 15.09 0.03.09 48.07 46.92
50 Liponkoski Eino TP 15.12 0.03.12 47.81 46.66
50 Pinta Leevi Koovee 15.12 0.03.12 47.81 46.66
52 Lehtovirta Eetu TP 15.14 0.03.14 47.49 46.35
53 Heikkinen Aaro HS 15.20 0.03.20 47.07 45.94
54 Hellstedt Oliver Lynx 15.23 0.03.23 46.81 45.69
55 Rytkö Olli VeVe 15.24 0.03.24 46.66 45.53
55 Ritala Arttu TP 15.24 0.03.24 46.66 45.53
57 Meuronen Joonas HS 15.37 0.03.37 45.80 44.70
58 Kenttämies Eevert Koovee 15.42 0.03.42 45.45 44.36
59 Kallela Lenni HS 15.45 0.03.45 45.20 44.12
59 Sumanen Heikki EsSu 15.45 0.03.45 45.20 44.12
61 Veikkola Matias EsAk 15.49 0.03.49 44.81 43.73
61 Niemelä Paavo Pohjant 15.49 0.03.49 44.81 43.73
63 Harju Tuomas RaN 15.53 0.03.53 44.41 43.34
64 Liljeström Matias HS 16.08 0.04.08 43.62 42.57
65 Kemppainen Aarne EsSu 16.23 0.04.23 42.86 41.83
66 Vaje Jaakko SKUusi 16.41 0.04.41 41.99 40.98
67 Seppä Elias AngA 16.48 0.04.48 41.60 40.60
67 Länsiluoto Väinö HS 16.48 0.04.48 41.60 40.60
69 Joensuu Aapo HS 16.58 0.04.58 41.00 40.01
70 Konttila Milo TP 17.22 0.05.22 39.96 39.00
71 Vuorensola Tuomas Lynx 18.05 0.06.05 38.29 37.37
72 Hyvärinen Luukas EsSu 18.09 0.06.09 38.05 37.14
73 Aulanko Oskari RaHa 19.37 0.07.37 35.13 34.28
Lemberg Ville RaJu HYL -
Granqvist Eetu LS-37 HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 53
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ronkainen Aarni JRV 13.28 0.00.00 75.16 72.90
2 Malinen Vinski Navi 14.01 0.00.33 72.00 69.84
3 Kirjavainen Santeri KuoSu 14.09 0.00.41 71.12 68.98
3 Stregl Matyas JRV 14.09 0.00.41 71.12 68.98
5 Raasakka Jussi EsSu 14.10 0.00.42 70.62 68.50
6 Alajoutsi Oliver Koovee 14.13 0.00.45 70.17 68.06
7 Aho Rauli VaHa 14.16 0.00.48 69.72 67.62
8 Holmroos Sakari TuS 14.19 0.00.51 69.27 67.18
9 Hämäläinen Kasperi KuoSu 14.23 0.00.55 68.75 66.68
10 Yliaho Joona Koovee 14.29 0.01.01 68.07 66.02
11 Similä Severi Pohjant 14.30 0.01.02 67.79 65.75
12 Gröhn Riku TP 14.32 0.01.04 67.44 65.40
13 Still Alec Trian 14.37 0.01.09 66.85 64.84
14 Kuusikko Miska Pohjant 14.38 0.01.10 66.58 64.57
15 Hyvönen Jerry KuoSu 14.46 0.01.18 65.78 63.80
16 Maasilta Aapo HS 14.53 0.01.25 65.06 63.10
17 Kallela Luca HS 15.00 0.01.32 64.36 62.43
18 Lehtonen Elias MSParma 15.03 0.01.35 63.96 62.03
18 Lemberg Roope RaJu 15.03 0.01.35 63.96 62.03
20 Kemppi Topias EsSu 15.04 0.01.36 63.50 61.59
21 Korhonen Konsta Pohjant 15.08 0.01.40 63.03 61.13
22 Salomäki Jaakko SKUusi 15.12 0.01.44 62.56 60.67
23 Donner Jesper OK77 15.14 0.01.46 62.23 60.35
24 Koivisto Mikael SKUusi 15.17 0.01.49 61.83 59.97
25 Niskanen Aatu VeVe 15.32 0.02.04 60.65 58.82
26 Leinamo Tuomas TP 15.38 0.02.10 60.08 58.27
27 Rautio Daniel EsSu 15.39 0.02.11 59.83 58.02
28 Ekola Juuso LapVi 15.41 0.02.13 59.51 57.72
29 Liponkoski Aapo TP 15.42 0.02.14 59.26 57.48
29 Rokka Tuomas LHR 15.42 0.02.14 59.26 57.48
31 Virkajärvi Juho JRV 15.48 0.02.20 58.52 56.76
32 Aaltonen Tatu Lynx 15.49 0.02.21 58.27 56.52
33 Stevander Karri LapVi 15.51 0.02.23 57.96 56.22
34 Rannila Oskari LapVi 15.53 0.02.25 57.66 55.92
35 Granqvist Aapo LS-37 15.54 0.02.26 57.42 55.69
36 Ketonen Juuso LS-37 15.58 0.02.30 56.99 55.28
37 Arvela Henri LS-37 16.11 0.02.43 56.05 54.36
38 Peltonen Lasse KS 16.22 0.02.54 55.24 53.58
39 Koivula Emil HS 16.23 0.02.55 55.01 53.35
40 Mbembela Karim Lynx 16.27 0.02.59 54.61 52.96
41 Ahonen Niilo LS-37 16.33 0.03.05 54.10 52.47
41 Taura Kalle VaHa 16.33 0.03.05 54.10 52.47
43 Lintula Otto Trian 16.34 0.03.06 53.69 52.08
44 Vuorensola Joonatan Lynx 16.55 0.03.27 52.41 50.83
45 Korento Benjamin OK77 17.12 0.03.44 51.38 49.83
46 Jussinmäki Pietari LapVi 17.34 0.04.06 50.14 48.63
47 Määttänen Markus EsSu 18.05 0.04.37 48.55 47.08
48 Väkeväinen Vili LS-37 18.34 0.05.06 47.12 45.71
49 Vuorela Joona EsSu 22.51 0.09.23 38.16 37.01
Sankelo Sampo LapVi HYL -
Joensuu Valter Brahe HYL -
Rantala Valtteri VaHa HYL -
Nordgren Simon Trian HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Akseli KS 13.18 0.00.00 83.41 82.63
2 Ojala Aaro KS 13.42 0.00.24 80.63 79.87
3 Donner Jonny OK77 13.51 0.00.33 79.41 78.67
4 Lohtander Aleksi RaLu 13.53 0.00.35 78.88 78.14
5 Haltia Ilari HS 13.54 0.00.36 78.44 77.71
6 Arola Topias PR 13.55 0.00.37 78.01 77.28
7 Lepistö Oskari MSParma 14.05 0.00.47 76.75 76.03
8 Koivumäki Olli LapVi 14.09 0.00.51 76.05 75.34
9 Korhonen Eetu KS 14.12 0.00.54 75.45 74.74
10 Kankainen Valtteri TuS 14.16 0.00.58 74.76 74.06
11 Peltola Samuli JRV 14.20 0.01.02 74.08 73.39
12 Ekström Niklas MSParma 14.27 0.01.09 73.15 72.47
12 Willman Pyry LS-37 14.27 0.01.09 73.15 72.47
14 Alajoutsi Jasper Koovee 14.33 0.01.15 72.00 71.32
15 Viskari Juuso Lynx 14.35 0.01.17 71.51 70.84
16 Salonen Seeti VaHa 14.42 0.01.24 70.62 69.95
17 Gripenberg Otto Brahe 14.46 0.01.28 69.98 69.32
18 Mustajoki Olli TP 14.52 0.01.34 69.19 68.54
19 Rousku Samuli MSParma 14.54 0.01.36 68.71 68.07
20 Virtala Alex PIF 14.59 0.01.41 68.01 67.37
21 Hiltunen Juho Pohjant 15.04 0.01.46 67.32 66.69
22 Lautamäki Matias MSParma 15.17 0.01.59 66.05 65.44
23 Sorsa Antti EsSu 15.21 0.02.03 65.46 64.84
24 Laitamäki Wille MSParma 15.28 0.02.10 64.66 64.05
25 Koskinen Eemil RaN 15.30 0.02.12 64.21 63.61
26 Määttälä Mikko EsSu 16.09 0.02.51 61.33 60.76
27 Tiainen Olli EsSu 16.14 0.02.56 60.72 60.16
28 Lintula Veikka Trian 16.36 0.03.18 59.10 58.54
29 Kokkonen Eemeli HS 16.48 0.03.30 58.11 57.57
30 Pitkänen Ville RaJu 17.01 0.03.43 57.09 56.56
31 Tikkanen Elias EsSu 17.07 0.03.49 56.48 55.95
32 Lemström Karl Emil Rasebor 17.34 0.04.16 54.76 54.25
33 Pajuoja Otso EsSu 17.42 0.04.24 54.08 53.57
34 Maronen Matias Lynx 20.10 0.06.52 47.23 46.79
Outinen Tuomas KS HYL -
Syrjäläinen Lauri HS HYL -

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parjanne Antti Lynx 14.01 0.00.00 79.79 86.31
2 Koivisto Antton SKUusi 14.34 0.00.33 76.01 82.22
3 Mutka Manu TuMe 15.31 0.01.30 70.63 76.41
4 Korpio Juha EsAk 15.40 0.01.39 69.24 74.91
5 Vierimaa Ville EsAk 15.51 0.01.50 67.74 73.28
6 Matilainen Juha LS-37 15.54 0.01.53 66.82 72.29
7 Ursin Antti Lynx 16.00 0.01.59 65.70 71.08
8 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 16.09 0.02.08 64.40 69.67
9 Kuutti Veli-Pekka EsAk 16.25 0.02.24 62.67 67.80
10 Pesola Oskari HS 16.28 0.02.27 61.80 66.86
11 Hiidenhovi Aleks MSParma 16.53 0.02.52 59.62 64.49
12 Heikkilä Tero PR 17.21 0.03.20 57.37 62.06
13 Näsi Matti RaJu 18.20 0.04.19 53.68 58.07
14 Leinonen Lauri Pohjant 18.56 0.04.55 51.39 55.59
15 Mänty Eero EsAk 21.12 0.07.11 45.37 49.08
Stenbacka Wilhelm OK77 HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väisänen Paavo HS 13.22 0.00.00 62.99 66.37
2 Pikkarainen Toni HS 13.44 0.00.22 60.98 64.25
3 Nurminen Ilkka HS 13.48 0.00.26 60.36 63.60
4 Tala Tuomas HS 13.55 0.00.33 59.53 62.73
5 Lehtonen Eero UlvUra 14.14 0.00.52 57.89 61.00
6 Leppänen Kristian LS-37 14.16 0.00.54 57.43 60.52
7 Järvenpää Juha HS 14.29 0.01.07 56.26 59.29
8 Gröhn Timo TP 14.34 0.01.12 55.63 58.62
9 Laine Mikko HS 14.38 0.01.16 55.07 58.03
10 Siivola Jarno HS 14.46 0.01.24 54.27 57.18
11 Sinnelä Harri SuSi 14.51 0.01.29 53.66 56.54
12 Nikkinen Jari HiKi 15.07 0.01.45 52.41 55.23
13 Farkas David HS 15.15 0.01.53 51.66 54.44
14 Stoor Matti KoS 15.16 0.01.54 51.31 54.07
15 Kärkkäinen Kimmo HS 15.35 0.02.13 49.98 52.66
16 Rajala Marko HS 15.50 0.02.28 48.90 51.53
17 Isoherranen Sami Lynx 16.10 0.02.48 47.62 50.17
18 Roth Mark OCPuist 16.11 0.02.49 47.29 49.83
19 Meronen Juha OCPuist 16.33 0.03.11 45.97 48.44
20 Vuori Kim EsAk 16.36 0.03.14 45.56 48.00
21 Palokangas Markus AlatPi 17.05 0.03.43 44.00 46.37
22 Hämäläinen Petri Pihkan 17.39 0.04.17 42.34 44.61
23 Lammi Uki OCPuist 17.56 0.04.34 41.42 43.64
24 Liponkoski Sami TP 18.13 0.04.51 40.52 42.70
25 Maronen Mikke Lynx 18.47 0.05.25 39.06 41.16
26 Pöyhönen Simo Raus 20.42 0.07.20 35.23 37.12
Kokkonen Timo KaSu HYL -
Maasilta Tommi RaVa HYL -
Korhonen Hannu Pihkan HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Lassi RaLu 13.48 0.00.00 62.43 66.27
2 Venäläinen Toni VaHa 13.54 0.00.06 61.78 65.58
3 Östergård Patric Trian 14.32 0.00.44 58.90 62.53
4 Suominen Manne HiKi 14.47 0.00.59 57.72 61.27
5 Laitamäki Mika HlT 14.50 0.01.02 57.34 60.87
6 Pulli Antero RR 14.57 0.01.09 56.71 60.20
7 Tuominen Hans Pihkan 15.09 0.01.21 55.78 59.21
8 Uusitalo Tero EsAk 15.17 0.01.29 55.11 58.50
9 Ray Tomas OK77 15.24 0.01.36 54.52 57.87
10 Kuusinen Mikko Lynx 15.32 0.01.44 53.87 57.18
11 Heikkinen Jarkko VeVe 15.33 0.01.45 53.64 56.94
12 Nygård Marko S-JKL 15.44 0.01.56 52.84 56.09
13 Ojala Jari PirHi 15.48 0.02.00 52.44 55.67
14 Kiviniitty Jyrki EsAk 16.07 0.02.19 51.24 54.39
15 Kurttila Jukka Navi 16.08 0.02.20 51.01 54.15
16 Nietosjärvi Tommi Pihkan 16.14 0.02.26 50.53 53.64
17 Lohikainen Timo RaVa 16.17 0.02.29 50.21 53.30
18 Strömberg Juha-Pekka HiKi 16.25 0.02.37 49.63 52.69
19 Viitasaari Tommi KoS 16.31 0.02.43 49.16 52.19
20 Numminen Hannu EsAk 16.42 0.02.54 48.46 51.44
21 Biskop Kim KoS 16.46 0.02.58 48.10 51.06
22 Österman Riku OCPuist 16.53 0.03.05 47.61 50.54
23 Hakulinen Jukka VeVe 16.56 0.03.08 47.31 50.22
24 Itkonen Raimo S-JKL 17.05 0.03.17 46.73 49.60
25 Lehto Jarmo VeVe 17.16 0.03.28 46.07 48.91
26 Isoherranen Matti OCPuist 17.20 0.03.32 45.74 48.55
27 Hyvönen Markku Lynx 17.45 0.03.57 44.51 47.25
28 Saksman Kai EST 18.07 0.04.19 43.46 46.13
29 Ilmakunnas Pekka Pihkan 18.09 0.04.21 43.23 45.88
30 Kaasalainen Matti HS 18.21 0.04.33 42.60 45.23
31 Kilpinen Mika KyS 18.24 0.04.36 42.34 44.94
32 Frilander Heikki Trian 18.36 0.04.48 41.74 44.30
33 Railimo Matti SOC 18.43 0.04.55 41.33 43.87
34 Sane Kari HS 18.46 0.04.58 41.07 43.60
35 Hauhia Teemu RaJu 19.16 0.05.28 39.86 42.32
36 Turku Vesa HS 19.36 0.05.48 39.05 41.45
37 Julkunen Tero LHR 20.11 0.06.23 37.78 40.11
38 Vuorinen Hannu KyS 20.24 0.06.36 37.24 39.54
39 Laukka John RaVa 21.35 0.07.47 35.08 37.23
40 Leino Tapio HS 26.32 0.12.44 28.43 30.18
41 Hotti Reino HS 31.27 0.17.39 23.90 25.37
42 Eskola Mikko TP 34.11 0.20.23 21.91 23.25
Tähtinen Timo HS HYL -
Parttimaa Timo AngA HYL -
Niemelä Hannu Pohjant HYL -
Hyppänen Timo EKSu HYL -
Ritakallio Timo Lynx HYL -
Launis Kasperi Raus HYL -