FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
48. Uudenmaan Rastipäivät
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmenoja Samuli MSParma 1.10.17 0.00.00 73.30 70.93
2 Kleemola Lauri Lynx 1.22.00 0.11.43 59.69 57.75
3 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.26.44 0.16.27 53.46 51.73
Helander Iisak Pohjant HYL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Mikko Pohjant 56.08 0.00.00 32.09 32.09
2 Kesälä Mikko Pohjant 1.03.57 0.07.49 26.05 26.05
3 Kosenius Jussi RiSu 1.15.01 0.18.53 20.41 20.41

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haarlaa Tiina HS 1.06.26 0.00.00 44.54 40.19
2 Tervo Susanna RR 1.10.17 0.03.51 38.94 35.14
3 Rauhala Elina EsAk 1.34.21 0.27.55 26.66 24.05

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paunonen Tuuli Koovee 53.12 0.00.00 55.27 53.36
2 Juga Emma SKUusi 55.41 0.02.29 50.16 48.43
3 Orkola Saana HiKi 55.48 0.02.36 47.42 45.78
4 Kippilä My Trian 1.06.00 0.12.48 37.87 36.56

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haarlaa Tapio HS 1.03.33 0.00.00 66.39 65.25
2 Välikorpi Jari RasKu 1.04.10 0.00.37 62.46 61.39
3 Lassila Mikko HS 1.09.15 0.05.42 54.83 53.89
4 Österman Olli RiSu 1.25.38 0.22.05 41.88 41.16

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villa Juha KaRa 1.01.23 0.00.00 61.74 60.53
2 Ritasalo Teemu EsAk 1.09.23 0.08.00 53.45 52.40
3 Salomäki Janne HyRa 1.09.40 0.08.17 52.07 51.05
4 Leppävuori Ilkka TP 1.10.18 0.08.55 50.44 49.46
5 Korhonen Hannu Pihkan 1.16.43 0.15.20 45.16 44.28
6 Heikkilä Markus EsSu 1.17.30 0.16.07 43.66 42.81
7 Sauso Riku HS 1.24.53 0.23.30 38.91 38.15
8 Lassila Jussi PiTa 1.36.46 0.35.23 33.29 32.64

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mutka Manu TuMe 54.07 0.00.00 65.95 65.07
2 Tala Tuomas HS 54.25 0.00.18 65.15 64.29
3 Nurminen Ilkka HS 55.15 0.01.08 63.75 62.90
4 Romppainen Pasi HyRa 57.10 0.03.03 61.21 60.39
5 Mjösund Asgeir EsSu 58.49 0.04.42 59.09 58.31
6 Jääskeläinen Iiro VeVe 59.53 0.05.46 57.65 56.88
7 Huovila Miikka KaRa 59.56 0.05.49 57.22 56.45
8 Lepistö Mikko HauSi 1.00.12 0.06.05 56.58 55.82
9 Siivola Jarno HS 1.02.52 0.08.45 53.81 53.09
10 Hietala Jussi S-JKL 1.04.48 0.10.41 51.84 51.15
11 Riikonen Jarno TP 1.07.44 0.13.37 49.25 48.60
12 Heikkonen Rami SuSi 1.07.58 0.13.51 48.74 48.09
13 Kämäräinen Sami L-US 1.07.59 0.13.52 48.39 47.74
14 Farkas David HS 1.08.02 0.13.55 48.01 47.37
15 Freeman Joni LeSi 1.14.17 0.20.10 43.66 43.07
16 Saarinen Sauli MU 1.14.43 0.20.36 43.09 42.52
17 Tukiainen Heikki TP 1.18.41 0.24.34 40.62 40.08
18 Hyvärilä Jussi HyRa 1.27.56 0.33.49 36.09 35.60
19 Viero Jussi LaihLu 1.31.35 0.37.28 34.39 33.93
20 Kalvas Teemu KeU 1.34.16 0.40.09 33.17 32.72
21 Nyman Tomi Pihkan 1.37.09 0.43.02 31.94 31.52
22 Harmaala Ismo MusNe 1.46.05 0.51.58 29.03 28.65
23 Lehtonen Juha TVV 1.51.02 0.56.55 27.53 27.16
Reeni Esko RiSu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Havento Jukka KaRa 56.34 0.00.00 56.02 53.67
2 Venäläinen Toni VaHa 57.57 0.01.23 53.86 51.60
3 Ryyppö Jarkko RaVa 1.00.00 0.03.26 51.23 49.08
4 Suominen Manne HiKi 1.01.35 0.05.01 49.14 47.08
5 Anttonen Mikael KaRa 1.06.51 0.10.17 44.56 42.69
6 Ruuska Vesa KangSK 1.07.52 0.11.18 43.19 41.38
7 Kuosmanen Tuomo Pihkan 1.08.32 0.11.58 42.08 40.31
8 Nieminen Jyrki LHR 1.08.55 0.12.21 41.15 39.43
9 Autio Rauno KaRa 1.11.01 0.14.27 39.27 37.62
10 Haaramo Panu EsSu 1.11.46 0.15.12 38.19 36.59
11 Ritvanen Paavo Pihkan 1.17.08 0.20.34 34.92 33.46

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 49.14 0.00.00 55.20 53.06
2 Oksanen Teijo HS 55.52 0.06.38 48.08 46.22
3 Huttunen Matti Pihkan 57.44 0.08.30 45.98 44.21
4 Hakulinen Pekka EsSu 1.01.33 0.12.19 42.62 40.98
5 Laasanen Juha KauWi 1.02.45 0.13.31 41.31 39.71
6 Niinimäki Risto Pihkan 1.04.33 0.15.19 39.67 38.14
7 Heikkinen Arto HS 1.06.24 0.17.10 38.09 36.62
8 Kimpi Mikko HS 1.09.38 0.20.24 35.87 34.49
9 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.14.06 0.24.52 33.29 32.00
10 Kaasalainen Matti HS 1.15.43 0.26.29 32.16 30.92
11 Frilander Heikki Trian 1.16.55 0.27.41 31.25 30.05
12 Launis Kasperi Raus 1.24.34 0.35.20 28.06 26.97
13 Westerholm Jouni Trian 1.37.21 0.48.07 24.05 23.12
Matilainen Kari HS KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjälä Pertti KeU 52.54 0.00.00 47.51 46.63
2 Paganus Ari AngA 54.36 0.01.42 45.40 44.56
3 Routsi Jyrki Hiisi 54.46 0.01.52 44.64 43.81
4 Karamo Jouko HS 57.48 0.04.54 41.70 40.93
5 Reinikka Kenneth HyRa 1.01.18 0.08.24 38.76 38.04
6 Pajuoja Heikki HS 1.01.36 0.08.42 38.02 37.31
7 Sorri Esko RaHa 1.03.42 0.10.48 36.23 35.56
8 Kiuru Esko HyRa 1.05.49 0.12.55 34.54 33.90
9 Wickholm Björn-Erik Raseborg 1.17.50 0.24.56 28.77 28.23
10 Parnetti Roy KeU 1.23.47 0.30.53 26.32 25.83
11 Vainikka Jari Pihkan 1.24.41 0.31.47 25.63 25.16
12 Paukkola Jari RiSu 1.59.49 1.06.55 17.83 17.50

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Matti ONMKY 53.22 0.00.00 51.69 51.34
2 Kaura-aho Pertti Jyry 54.29 0.01.07 50.32 49.97
3 Piironen Markku KR 55.37 0.02.15 48.98 48.65
4 Kekoni Lauri HS 56.42 0.03.20 47.74 47.41
5 Viirto Matti HiKi 56.52 0.03.30 47.30 46.97
6 Heikka Jarmo HiKi 57.51 0.04.29 46.20 45.88
7 Herranen Timo Jyry 1.03.01 0.09.39 42.13 41.85
8 Forsström Ove Raseborg 1.03.18 0.09.56 41.67 41.39
9 Aherto Jorma LS-37 1.03.58 0.10.36 40.97 40.69
10 Liukkala Pekka HauSi 1.04.50 0.11.28 40.16 39.88
11 Kurkela Reino OH 1.04.53 0.11.31 39.86 39.59
12 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.08.35 0.15.13 37.46 37.20
13 Hakola Martti RiSu 1.08.45 0.15.23 37.12 36.86
14 Valkonen Pekka Kalske 1.09.45 0.16.23 36.34 36.09
15 Jylhä Kari HS 1.10.00 0.16.38 35.96 35.71
16 Leppälä Martti HlS 1.14.29 0.21.07 33.56 33.33
17 Ilmakunnas Pekka Pihkan 1.15.02 0.21.40 33.09 32.86
18 Kinkki Seppo HyRa 1.15.26 0.22.04 32.68 32.46
19 Paunonen Hannu Koovee 1.16.39 0.23.17 31.94 31.72
20 Laaksonen Lasse SuSi 1.19.25 0.26.03 30.61 30.40
21 Niskanen Heikki TVV 1.35.05 0.41.43 25.39 25.21
22 Ahlqvist Hannu RiSu 1.45.49 0.52.27 22.65 22.49
Rantio Jukka-Pekka HauSi HYL -
Rajaniemi Vesa S-JKL KES -
Kiiskinen Arto TP KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Pauli JäPa 56.46 0.00.00 45.90 44.83
2 Hillo Heikki VaHa 59.24 0.02.38 43.60 42.58
3 Kataja Lasse SuSi 1.00.36 0.03.50 42.48 41.49
4 Väätäinen Seppo EsSu 1.02.18 0.05.32 41.07 40.11
5 Parkkonen Reima Pihkan 1.02.27 0.05.41 40.72 39.77
6 Turku Vesa HS 1.03.28 0.06.42 39.82 38.89
7 Sane Kari HS 1.06.25 0.09.39 37.82 36.93
8 Helkkula Simo PiTa 1.07.05 0.10.19 37.21 36.34
9 Lassila Heikki PiTa 1.07.25 0.10.39 36.79 35.93
10 Tarvainen Juhani PiTa 1.08.34 0.11.48 35.95 35.11
11 Mustranta Antti HS 1.09.14 0.12.28 35.37 34.55
12 Kyckling Veli-Matti HS 1.10.25 0.13.39 34.56 33.75
13 Laine Juhani KaRa 1.10.59 0.14.13 34.06 33.27
14 Kuokkanen Seppo Pihkan 1.12.10 0.15.24 33.29 32.51
15 Salmenoja Pertti HirvHe 1.13.15 0.16.29 32.58 31.82
16 Niittymäki Asko TurSa 1.13.32 0.16.46 32.24 31.49
17 Pajala Tauno EsSu 1.13.46 0.17.00 31.93 31.18
18 Kallio Lasse SuSi 1.17.09 0.20.23 30.33 29.62
19 Väli-Klemelä Seppo PR 1.17.34 0.20.48 29.96 29.26
20 Ryynänen Jorma Pihkan 1.18.47 0.22.01 29.30 28.62
21 Uljas Risto Jyry 1.19.11 0.22.25 28.95 28.28
22 Nykänen Pentti Jyry 1.22.04 0.25.18 27.75 27.10
23 Kaukiainen Raimo HU-46 1.36.32 0.39.46 23.43 22.88
24 Hotti Reino HS 1.49.12 0.52.26 20.57 20.09
Tolvanen Mauri LeSi HYL -
Laine Jaakko HS KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusi Klaus Mesik 48.01 0.00.00 45.75 46.10
2 Inkinen Paavo Jyry 49.29 0.01.28 44.11 44.44
3 Valtee Pertti HS 52.59 0.04.58 40.92 41.24
4 Erkiö Hannu HS 53.47 0.05.46 40.05 40.35
5 Peltola Timo MSParma 54.05 0.06.04 39.56 39.86
6 Wessman Risto HiKi 54.10 0.06.09 39.23 39.54
7 Rusko Heikki VaajTe 54.43 0.06.42 38.58 38.87
8 Rapakko Timo SuSi 55.51 0.07.50 37.54 37.83
9 Mattila Pertti HS 1.03.07 0.15.06 32.99 33.24
10 Rönkkö Paavo EsSu 1.07.02 0.19.01 30.85 31.09
11 Luoma Simo Pihkan 1.08.19 0.20.18 30.06 30.29
12 Hartikainen Pertti S. RiSu 1.10.18 0.22.17 29.01 29.23
13 Palomäki Mikko HyRa 1.12.04 0.24.03 28.10 28.31
14 Aho Olavi HS 1.14.20 0.26.19 27.05 27.26
15 Tammisaari Pentti HirvHe 1.15.50 0.27.49 26.32 26.53
16 Peitsala Osmo HS 1.19.09 0.31.08 25.04 25.23
17 Latvasto Erkki HS 1.20.07 0.32.06 24.56 24.75
18 Bäckström Pentti KaRa 1.20.26 0.32.25 24.28 24.47
19 Elomaa Pekka EsSu 1.21.13 0.33.12 23.87 24.06
20 Heikinheimo Matti HS 1.24.14 0.36.13 22.85 23.02
21 Laine Eero RaVi 1.25.29 0.37.28 22.35 22.52
22 Koivula Keijo HyRa 1.27.14 0.39.13 21.73 21.90
Hongisto Heimo LoJa KES -
Harkola Hannu PäijRa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 52.23 0.00.00 35.12 35.08
2 Hovikorpi Aarno HlT 53.11 0.00.48 33.95 33.91
3 Åberg Karl-Erik EsSu 58.36 0.06.13 30.22 30.18
4 Karjalainen Jouko HS 1.00.32 0.08.09 28.69 28.65
5 Erkkilä Olavi HlS 1.06.18 0.13.55 25.67 25.64
6 Österberg Reino LeSi 1.08.32 0.16.09 24.33 24.30
7 Siivonen Raimo RiSu 1.14.36 0.22.13 21.89 21.86
8 Perkinen Osmo Pihkan 1.24.48 0.32.25 18.85 18.83
Kleemola Pauli PertPe HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Eino HyRa 59.30 0.00.00 29.31 29.42
2 Ijas Johannes KeU 1.01.20 0.01.50 26.30 26.40
3 Laurila Pertti EsSu 1.28.33 0.29.03 16.74 16.80

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalvas Tuomo SKUusi 2.05.39 0.00.00
Koponen Jani RaVi KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kytömäki Aapo SKUusi 1.09.03 0.00.00 47.45 44.05
2 Korento Benjamin OK77 1.14.36 0.05.33 40.63 37.72
3 Vuorela Joona EsSu 1.34.40 0.25.37 29.42 27.31

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kavonius Atte HiKi 51.44 0.00.00 51.59 50.39
2 Toivonen Nuutti RR 57.52 0.06.08 45.14 44.08
3 Hyvärilä Touko RR 1.02.06 0.10.22 41.14 40.18
4 Nyman Elias Pihkan 1.05.30 0.13.46 38.13 37.24
5 Ahoniemi Santeri HS 1.06.35 0.14.51 36.65 35.79
6 Heikkinen Aaro HS 1.06.52 0.15.08 35.64 34.81
7 Mjösund Linus EsSu 1.18.00 0.26.16 29.82 29.12
8 Malmi Juho HS 1.40.14 0.48.30 22.64 22.11

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saetalu Daisi MSParma 1.09.01 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintamäki Riina Pihkan 1.00.42 0.00.00 63.64 59.86
2 Vaiksalu Lilyon KaRa 1.09.11 0.08.29 54.79 51.54
3 Vaara Inga-Maria KaRa 1.09.23 0.08.41 53.59 50.40
4 Routsi Anastasia Jyry 1.15.47 0.15.05 48.10 45.25
5 Salo Katri HS 1.16.00 0.15.18 47.01 44.22
6 Löyttyjärvi Sara HauSi 1.16.30 0.15.48 45.76 43.04
7 Väli-Klemelä Maiju KaRa 1.19.26 0.18.44 43.16 40.60
8 Kytömäki Katri KeU 1.25.12 0.24.30 39.39 37.05
Mutka Saija TuMe HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sane Mari HS 49.46 0.00.00 68.32 65.98
2 Kivelä Riikka VeVe 55.08 0.05.22 60.95 58.87
3 Salonen Heidi HS 56.57 0.07.11 58.32 56.32
4 Ryyppö Minna HS 1.00.03 0.10.17 54.66 52.79
5 Malmi Päivi HS 1.01.10 0.11.24 53.02 51.20
6 Vuorela Hanna EsAk 1.05.10 0.15.24 49.16 47.48
7 Valkonen Anu HS 1.08.09 0.18.23 46.43 44.84
8 Kirves Hetti KeU 1.10.34 0.20.48 44.29 42.77
9 Isoherranen Kirsi Lynx 1.13.40 0.23.54 41.89 40.46
10 Nyholm Tanja KaRa 1.15.23 0.25.37 40.42 39.03
11 Koskelainen Teija HlT 1.22.20 0.32.34 36.53 35.28
12 Rajamäki Riikka HS 1.23.28 0.33.42 35.56 34.35
13 Suikkanen Tiina KaRa 1.27.43 0.37.57 33.39 32.25
14 Lehtonen Miia TVV 2.17.24 1.27.38 21.03 20.31

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mjösund Katja EsSu 48.38 0.00.00 56.64 51.24
2 Åberg Inga-Lill Trian 1.07.57 0.19.19 39.53 35.76
3 Asikainen Nina KeU 1.10.08 0.21.30 37.31 33.76
4 Torp-Donner Heidi OK77 1.10.31 0.21.53 36.13 32.69
5 Filipsson-Korento Lena OK77 1.25.19 0.36.41 29.06 26.29
6 Viitanen Kirsi OH 1.26.36 0.37.58 27.83 25.18
7 Hovinen Mari KeU 1.33.28 0.44.50 25.05 22.66

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autti Marja-Liisa EsSu 51.06 0.00.00 55.16 49.96
2 Rantala Eija EsSu 54.05 0.02.59 50.82 46.02
3 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 1.04.00 0.12.54 41.84 37.90
4 Hakulinen Paula EsSu 1.19.48 0.28.42 32.67 29.59
5 Punta Eeva KR 1.27.01 0.35.55 29.15 26.41
6 Launis Teija Raus 1.37.36 0.46.30 25.27 22.89
7 Valkonen Virpi Kalske 1.47.39 0.56.33 22.26 20.16

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eisanen Tea MaMa 56.32 0.00.00 47.91 46.12
2 Juga Liisa KeU 56.55 0.00.23 47.04 45.29
3 Puromies Merja EsSu 57.09 0.00.37 46.30 44.57
4 Kokkila Marita EsSu 57.41 0.01.09 45.33 43.64
5 Rajamäki Terhi KangSK 59.06 0.02.34 43.72 42.08
6 Hakomäki Kirsi HS 59.23 0.02.51 42.98 41.38
7 Borgenström Lotta HyRa 1.05.33 0.09.01 38.46 37.03
8 Ilmakunnas Seija Pihkan 1.11.44 0.15.12 34.71 33.41
9 Laurila Saija KangSK 1.13.11 0.16.39 33.59 32.34
10 Hämäläinen Anneli HS 1.18.29 0.21.57 30.93 29.77
11 Kallio Arja RiSu 1.23.50 0.27.18 28.58 27.52
12 Heinilä Seija RiSu 1.23.53 0.27.21 28.19 27.14
13 Markki Outi EsSu 1.25.31 0.28.59 27.29 26.27
14 Paunonen Silva Koovee 1.38.32 0.42.00 23.37 22.49

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 45.44 0.00.00 50.44 48.73
2 Forsström Rita Raseborg 46.54 0.01.10 48.65 47.01
3 Liimatainen Raili HyRa 49.48 0.04.04 45.33 43.79
4 Raiko Erja HyRa 50.06 0.04.22 44.56 43.05
5 Juura Maarit KanSu 50.08 0.04.24 44.04 42.55
6 Salmenoja Hely HirvHe 52.37 0.06.53 41.49 40.08
7 Haatio Pirkko HS 52.57 0.07.13 40.76 39.38
8 Jumppanen Helena Pihkan 55.50 0.10.06 38.21 36.92
9 Heinonen Kaija Pihkan 58.14 0.12.30 36.21 34.99
10 Kattilakoski Kirsti KoS 1.04.06 0.18.22 32.51 31.41
11 Väli-Klemelä Marja-Leena KaRa 1.07.04 0.21.20 30.71 29.67
12 Virtanen Marita EsSu 1.07.47 0.22.03 30.02 29.00
13 Kiiskinen Gunnevi TP 1.10.43 0.24.59 28.42 27.46
14 Lappeteläinen Raija HyRa 1.10.59 0.25.15 27.97 27.02
Ahlqvist Kristiina RiSu HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stoor Anne KoS 45.11 0.00.00 44.31 41.89
2 Laine Irmeli KaRa 47.57 0.02.46 40.71 38.49
3 Laitinen Hellevi EsAk 51.41 0.06.30 36.80 34.79
4 Kämäräinen Paula HiKi 53.38 0.08.27 34.53 32.64
5 Kajava Ritva HlS 58.41 0.13.30 30.70 29.03
6 Malmsten Beatrice Lynx 1.00.30 0.15.19 28.95 27.38
7 Venäläinen Kaija VaHa 1.03.52 0.18.41 26.64 25.19

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Juulia RiSu 57.26 0.00.00 35.77 36.12
2 Paatero Leena EsSu 59.05 0.01.39 33.73 34.06
3 Lehto Marja-Liisa KarjUra 1.04.28 0.07.02 29.95 30.25
4 Torp Tytti HS 1.11.32 0.14.06 26.13 26.39
5 Ohramaa Tuula Jyry 1.17.36 0.20.10 23.30 23.53
Tanska Eeva EsSu KES -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 1.28.25 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauren Camilla HS 1.05.26 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryynänen Ella Pihkan 52.20 0.00.00 53.24 50.91
2 Rehberger Nadja HS 54.02 0.01.42 50.92 48.70
3 Salonen Heidi Koovee 56.27 0.04.07 48.12 46.02
4 Romppainen Piia HyRa 59.25 0.07.05 45.13 43.16
5 Vanhala Heidi SKUusi 59.58 0.07.38 44.14 42.21
6 Saarinen Hetta HyRa 1.02.41 0.10.21 41.67 39.85
7 Tupitsa Milla HS 1.03.00 0.10.40 40.91 39.12
8 Lukkari Matilda SKUusi 1.06.55 0.14.35 37.99 36.33
9 Sukselainen Laura Lynx 1.15.01 0.22.41 33.43 31.97
10 Loukkalahti Aino RR 1.21.25 0.29.05 30.37 29.04
11 Roschier Siiri HS 1.25.40 0.33.20 28.46 27.21
12 Anttila Krista SKUusi 1.29.00 0.36.40 27.00 25.82
13 Siivola Iida HS 1.43.28 0.51.08 22.89 21.89

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vaje Jaakko SKUusi 28.29 0.00.00
2 Saranen Mikael Pihkan 33.28 0.04.59
3 Laisev Vjatseslav Pihkan 33.45 0.05.16
4 Kinnari Unto KarjUra 35.07 0.06.38
5 Vuorela Samu EsSu 36.29 0.08.00
6 Donner Jeremy OK77 39.18 0.10.49
7 Näpänkangas Olli S-JKL 54.50 0.26.21
Malinen Aukusti RiSu HYL -
Malmström Kaapo RR KES -
Haapala Elias RR KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mariani Sandra Koovee 32.19 0.00.00
2 Farkas Villö EsSu 32.29 0.00.10
3 Lehtonen Lilja SKUusi 38.53 0.06.34
4 Miettinen Iida Pihkan 40.28 0.08.09
5 Kosenius Tuuli RiSu 51.23 0.19.04
6 Teuri Venla EsSu 51.32 0.19.13

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 14.40 0.00.00
2 Leinonen Otso RR 18.02 0.03.22
3 Söyrilä Leevi AngA 18.33 0.03.53
4 Hietala Vilho S-JKL 19.11 0.04.31
5 Pellikka Väinö HiKi 23.02 0.08.22
6 Riikonen Eevert TP 23.03 0.08.23
7 Joensuu Aapo HS 24.54 0.10.14
8 Kirves Antti SKUusi 27.40 0.13.00
9 Roschier Eemil HS 37.54 0.23.14
10 Jokinen Joel HyRa 40.19 0.25.39
11 Heikkinen Arsi HS 43.33 0.28.53
12 Kuisma Artturi RR 46.47 0.32.07
Viero Juho EsSu KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siivola Alina HS 20.59 0.00.00
2 Sauso Aada HS 21.25 0.00.26
3 Kaijalainen Katariina EsAk 26.36 0.05.37
4 Lehtinen Lotta HS 29.57 0.08.58
5 Honkala Emmi TP 42.00 0.21.01
6 Koivula Ida HS 57.17 0.36.18
7 Anttila Kiira SKUusi 1.12.19 0.51.20

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lepistö Onni HauSi 11.57 0.00.00
2 Anana John Pihkan 14.05 0.02.08
3 Kantelinen Vili HyRa 15.00 0.03.03
4 Immonen Topias HlS 15.12 0.03.15
5 Ryyppö Topias HS 16.02 0.04.05
6 Ekqvist Leo HiKi 17.43 0.05.46
7 Mjösund Rasmus EsSu 19.00 0.07.03
8 Kinnari Vilho KarjUra 1.29.17 1.17.20

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mennala Venla HlS 12.26 0.00.00
2 Turpeinen Selma TP 18.25 0.05.59
3 Sauso Edith HS 18.55 0.06.29
4 Söyrilä Iida AngA 20.54 0.08.28
5 Pohjola Linnea HS 31.32 0.19.06
Karjalainen Sonja TP HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahola Miko HyRa 19.21 0.00.00
2 Toivanen Aaron HyRa 21.06 0.01.45
3 Packalen Jonas Lynx 22.28 0.03.07
4 Loukkalahti Antti RR 28.08 0.08.47
5 Kosenius Lenni RiSu 31.39 0.12.18

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Damskägg Hilda HyRa 21.02 0.00.00
2 Kosenius Iida RiSu 22.52 0.01.50

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuisma Verneri RR 12.01 0.00.00
2 Hietala Nuutti S-JKL 13.43 0.01.42
3 Marjoniemi Jesse RaVi 14.22 0.02.21
4 Lötjönen Peetu EsSu 14.40 0.02.39
5 Farkas Niklas EsSu 14.55 0.02.54
6 Ekqvist Otto HiKi 16.10 0.04.09
7 Honkala Niilo TP 16.35 0.04.34
8 Österman Lassi RiSu 28.08 0.16.07

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirves Kaisa SKUusi 15.20 0.00.00
2 Haarlaa Lilja HS 15.40 0.00.20
3 Lepistö Aino HauSi 16.22 0.01.02
4 Kantelinen Mona HyRa 18.02 0.02.42
5 Anttila Mira SKUusi 19.32 0.04.12
6 Alanko Elli RR 40.44 0.25.24

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saranen Samuel Pihkan 14.05 0.00.00
2 Salomäki Oskari HyRa 14.18 0.00.13
3 Teuri Linus EsSu 20.24 0.06.19
4 Rautajärvi Väinö HyRa 26.19 0.12.14
5 Lehtonen Eino SKUusi 28.25 0.14.20
6 Loiva Tuure RiSu 35.37 0.21.32

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ihrcke Emma Lynx 15.51 0.00.00
2 Karjalainen Milla TP 17.21 0.01.30
3 Kinnari Lilja KarjUra 21.52 0.06.01
4 Malmi Ellen HS 29.19 0.13.28
5 Jacobson Jenny OK77 33.01 0.17.10