FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pyöräsuunnistuksen SM- kilpailu, sprintti (ulkomaalaiset mukana tuloksissa)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Jussi JalJa 20.15 0.00.00 103.05
2 Jutila Juuso KanSu 20.34 0.00.19 100.73
3 Niemi Pekka KanSu 21.00 0.00.45 97.95
4 Saarela Samuli KoS 21.34 0.01.19 94.68
5 Haga André Botnia 21.50 0.01.35 92.84
6 Tervala Mika RaVa 22.24 0.02.09 89.83
7 Hongell Timo KoS 22.49 0.02.34 87.53
8 Logvinchuk Evgeniy LS-37 23.14 0.02.59 85.32
9 Tommola Mikko LS-37 23.18 0.03.03 84.44
10 Zdeblovskiy Alexey LS-37 23.40 0.03.25 82.50
11 Lahtinen Tuomo AR 23.41 0.03.26 81.81
12 Saarinen Juho MU 23.42 0.03.27 81.13
13 Mavchun George EsSu 24.00 0.03.45 79.49
14 Kaskinen Kare UlvUra 24.11 0.03.56 78.27
15 Wik Tony Minken 24.16 0.04.01 77.39
16 Ketonen Miikka KoS 25.42 0.05.27 72.49
17 Koltunov Vladimir LS-37 26.18 0.06.03 70.27
18 Kemppinen Mikko LaTa 27.40 0.07.25 66.26
19 Reponen Tommi KeuKi 27.48 0.07.33 65.41
20 Nurminen Janne HS 32.40 0.12.25 55.21
21 Haapala Hermanni TeuRi 33.48 0.13.33 52.92
Takamaa Mikko JalJa KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kankkunen Riku SaRa 21.20 0.00.00 84.22
2 Tiirikainen Taneli UlvUra 22.09 0.00.49 79.38
3 Sarkkinen Timo LaTa 24.27 0.03.07 70.34
4 Lehtinen Tommi KangSK 26.10 0.04.50 64.25
5 Pohjola Mikko Lynx 26.59 0.05.39 60.88
6 Rantanen Olli PIF 27.15 0.05.55 58.87
7 Voutilainen Arto MuuRa 28.46 0.07.26 54.43
8 Auvinen Toni KuoSu 37.23 0.16.03 40.85

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 20.43 0.00.00 79.50
2 Forsblom Vesa RR 21.01 0.00.18 77.46
3 Kyyrönen Samuli RR 21.59 0.01.16 73.19
4 Nurminen Ilkka Hiilto 22.01 0.01.18 72.22
5 Hankaniemi Tomi PunKu 22.14 0.01.31 70.66
6 Pohjola Pasi Lynx 22.22 0.01.39 69.39
7 Marttinen Teijo Navi 23.04 0.02.21 66.46
8 Roininen Reijo JäPa 25.23 0.04.40 59.65
9 Kamila Kai SuJu 25.49 0.05.06 57.91
10 Lång Pekka KuoSu 26.06 0.05.23 56.55
11 Kleemola Jari PertPe 28.27 0.07.44 51.21
12 Hämäläinen Esa PunKu 30.35 0.09.52 47.02
13 Mutikainen Markus LHR 35.56 0.15.13 39.49
Salo Mikael Orient HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Bondarenko Igor LS-37 20.36 0.00.00 74.49
2 Rantala Mika RaJu 21.09 0.00.33 71.87
3 Östergård Patric SV 21.24 0.00.48 70.36
4 Raudus Timo Eks 21.46 0.01.10 68.51
5 Cederberg Kenneth PIF 22.15 0.01.39 66.38
6 Nieminen Tomi RaVa 22.37 0.02.01 64.67
7 Marttinen Tuomo IPR 24.27 0.03.51 59.23
8 Kleemola Jouko Eks 25.58 0.05.22 55.22
9 Gynther Kimmo IHR 26.07 0.05.31 54.35
10 Nivala Jarmo YlivKu 26.51 0.06.15 52.33
11 Lindfors Max SV 27.01 0.06.25 51.47
12 Kinnari Jukka SuJu 28.03 0.07.27 49.06
13 Logvinchuk Aleksander LS-37 28.08 0.07.32 48.41
14 Kiljunen Juha RaVa 28.28 0.07.52 47.33
15 Piirainen Jyrki Raus 30.11 0.09.35 44.17
Turpiainen Janne HyRa HYL -
Juva Mika MuurVi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saari Ismo IPR 21.14 0.00.00 72.43
2 Savikko Olli TarpSu 21.40 0.00.26 70.27
3 Launonen Jarmo KeU 22.39 0.01.25 66.54
4 Salmela Ismo TVV 23.06 0.01.52 64.58
5 Enroth Ari RR 23.07 0.01.53 63.87
6 Saari Vesa IPR 24.02 0.02.48 60.79
7 Åkerman Jari RasKe 24.27 0.03.13 59.13
8 Ojala Hannu TarpSu 24.59 0.03.45 57.25
9 Siitonen Markus Koovee 26.06 0.04.52 54.21
10 Järvensivu Tapio TuMe 26.39 0.05.25 52.51
11 Karjalainen Harri EsSu 29.20 0.08.06 47.19
12 Mäki Pekka KangSK 29.38 0.08.24 46.19
13 Koivisto Ari-Pekka HS 31.50 0.10.36 42.51
14 Koponen Jarmo Navi 38.17 0.17.03 34.95
15 Laine Kari VaHa 40.31 0.19.17 32.64
16 Gustafsson Risto R-P 47.49 0.26.35 27.34

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Esa KanSu 20.50 0.00.00 62.48
2 Kaasalainen Hannu TuS 20.51 0.00.01 61.65
3 Linna Heikki RasKe 21.45 0.00.55 58.35
4 Autio Ossi HyRa 23.35 0.02.45 53.13
5 Nuoranne Jussi LHR 24.51 0.04.01 49.77
6 Martikainen Pasi IPR 24.53 0.04.03 49.04
7 Lehikoinen Aki S-JKL 25.53 0.05.03 46.52
8 Suominen Tauno JäPa 26.19 0.05.29 45.14
9 Saarela Esa KoS 26.50 0.06.00 43.66
10 Arki Hannu TuMe 27.21 0.06.31 42.24
11 Liikkanen Reima RaVa 31.35 0.10.45 36.06
12 Laurila Timo JalJa 31.51 0.11.01 35.25
13 Heikkilä Ari HlS 37.00 0.16.10 29.91

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 21.56 0.00.00 55.93
2 Tyrväinen Heikki JäPa 22.12 0.00.16 54.34
3 Hyyryläinen Raimo JuvU 23.05 0.01.09 51.37
4 Ollikainen Seppo JuvU 23.55 0.01.59 48.73
5 Honkanen Reijo TurSa 23.57 0.02.01 47.81
6 Mäkeläinen Tarmo MSParma 28.00 0.06.04 40.16
7 Leinonen Markku KuoSu 29.11 0.07.15 37.83
8 Sundelin Rolf-Erik GIF 32.15 0.10.19 33.60
9 Knaapi Olli TuMe 35.41 0.13.45 29.80
10 Virtanen Jorma Hiisi 36.13 0.14.17 28.79

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Orpana Risto SOC 18.43 0.00.00 55.59
2 Juola Eero KoS 20.43 0.02.00 49.72
3 Koivukangas Erkki KoS 21.40 0.02.57 47.06
4 Ilkka Jarmo RaJu 22.01 0.03.18 45.84
5 Lukkarinen Mikko Pohjant 24.04 0.05.21 41.50
6 Lehtinen Teuvo SOC 24.21 0.05.38 40.59
7 Ojala Antti TurSa 24.44 0.06.01 39.54
8 Kankaanpää Jussi RaJu 27.15 0.08.32 35.51
9 Sundqvist Stig Botnia 27.33 0.08.50 34.75
10 Köykkä Jussi RasKu 27.48 0.09.05 34.06
11 Pökälä Pekka AR 31.03 0.12.20 30.16
12 Taipalus Esko RasKe 31.21 0.12.38 29.54
13 Varjonen Antero RR 32.05 0.13.22 28.54
14 Nurminen Heikki IPR 36.02 0.17.19 25.12
Lehtimäki Jorma LHR HYL -
Hahtola Aulis RasKu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kanerva Unto Jyry 23.28 0.00.00 51.59
2 Nyberg Pertti SOC 25.50 0.02.22 46.23
3 Kettunen Seppo Jyry 25.53 0.02.25 45.50
4 Martikainen Arvo LS-37 26.41 0.03.13 43.52
5 Suorajärvi Mauri Pohjant 28.37 0.05.09 40.00
6 Hakala Eino RasKe 29.43 0.06.15 37.96
7 Luukko Jukka LS-37 35.05 0.11.37 31.69
8 Jokinen Esko LS-37 35.27 0.11.59 30.89
9 Torvikoski Jouko JäPa 36.49 0.13.21 29.30
10 Teppo Jaakko GIF 38.43 0.15.15 27.43
Veijovaara Jorma Pohjant HYL -
Lind Matti KiimU KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oja Reijo KoS 20.25 0.00.00 42.71
2 Ijas Johannes KeU 25.01 0.04.36 34.11
3 Väyrynen Heikki EsSu 26.18 0.05.53 31.74
4 Holm Lars-Gunnar Botnia 30.26 0.10.01 26.81
Ruponen Pentti Hiisi HYL -
Kuisla Raimo EE HYL -
Alalahti Jaakko ONMKY HYL -
Saarinen Pentti SaRa KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Blomster Anders SV 20.14 0.00.00 85.53
2 Rantala Aleksi RaJu 22.14 0.02.00 76.67
3 Vanhanen Konsta AR 22.54 0.02.40 73.30
4 Holmberg Eetu RasKa 24.27 0.04.13 67.59
5 Räsänen Markus KuoSu 24.42 0.04.28 65.86
6 Jutila Jaakko TP 25.24 0.05.10 63.02
7 Sundelin Ville UlvUra 25.34 0.05.20 61.60
8 Nissinen Niko AR 26.46 0.06.32 57.87
9 Kaksonen Tero YKV 28.00 0.07.46 54.39
10 Ylikylä Petja RasKa 28.34 0.08.20 52.40
11 Harald Joachim Falken 31.47 0.11.33 46.28

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hanhijärvi Petrus EsAk 21.38 0.00.00 74.99
2 Nieminen Verneri RaVa 22.29 0.00.51 71.38
3 Toivanen Elmeri KS 22.55 0.01.17 69.27
4 Puolakanaho Sakari HyRa 23.12 0.01.34 67.68
5 Lindahl Jesper SV 23.32 0.01.54 65.98
6 Pietikäinen Sauli KS 23.58 0.02.20 64.06
7 Kleemola Joona Eks 25.10 0.03.32 60.32
8 Laine Taneli VaHa 27.27 0.05.49 54.67
9 Rauhala Juha EsSu 27.44 0.06.06 53.48
10 Niskanen Tuomo MU 28.26 0.06.48 51.55
11 Ylipulli Eero LapVi 29.15 0.07.37 49.52
12 Tervala Miska RaVa 29.53 0.08.15 47.89
13 Pasanen Henri SV 31.18 0.09.40 45.17
14 Vehmas Miika EsSu 32.01 0.10.23 43.61
15 Jumppanen Oskari HyRa 32.43 0.11.05 42.15

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pais Märten VeVe 20.19 0.00.00 56.95
2 Heinaro Lauri EsSu 23.15 0.02.56 49.02
3 Kaksonen Teemu YKV 24.24 0.04.05 45.99
4 Palmen Alvar EsSu 24.42 0.04.23 44.73
5 Kiljunen Eemeli RaVa 24.44 0.04.25 43.97
6 Nivala Kari YlivKu 25.58 0.05.39 41.21
7 Lehikoinen Elias EsSu 26.26 0.06.07 39.83
8 Nurminen Jani VaHa 27.27 0.07.08 37.72
9 Lilja Juha TP 27.53 0.07.34 36.51
Kleemola Arttu Eks KES -
Kankkunen Jyri SaRa KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pais Markus VeVe 15.17 0.00.00
2 Viilo Lasse TP 17.36 0.02.19
3 Nurminen Eerik Hiilto 17.56 0.02.39
4 Venetjoki Väinö KoS 18.04 0.02.47
5 Lindqvist Arttu KS 22.30 0.07.13
6 Koskinen Joni RR 29.19 0.14.02
Heikkilä Niklas KS HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Stengård Ingrid SV 19.58 0.00.00 103.33
2 Haga Antonia Botnia 21.11 0.01.13 96.59
3 Hara Marika Koovee 22.10 0.02.12 91.53
4 Penttilä Marja KoS 23.41 0.03.43 84.94
5 Hakala Eeva-Liisa KortJV 24.21 0.04.23 81.91
6 Laurila Susanna JalJa 24.22 0.04.24 81.15
7 Pökälä Mona AR 25.01 0.05.03 78.35
8 Illarionova Ekaterina LS-37 26.06 0.06.08 74.44
9 Kaskinen Mira UlvUra 26.23 0.06.25 72.99
10 Yli-Peltola Kaisu JalJa 26.41 0.06.43 71.52
11 Ovaska Heli Pohjant 27.02 0.07.04 69.96
12 Tommola Päivi LS-37 27.41 0.07.43 67.70
13 Andelin Sanna LaTa 27.43 0.07.45 67.00
14 Tuokko Mari LamSä 29.37 0.09.39 62.12
15 Rantanen Marja LamSä 30.23 0.10.25 59.98
16 Partanen Ritva IisVi 31.13 0.11.15 57.83
17 Gustafsson Essi R-P 33.05 0.13.07 54.05
18 Lehtimäki Tuuli LHR 34.45 0.14.47 50.96
19 Andelin Marjaana LaTa 38.28 0.18.30 45.59

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alexandersson Dina PIF 21.38 0.00.00 77.81
2 Heiskanen Reetta SaRa 23.03 0.01.25 71.66
3 Lång Maija KuoSu 23.35 0.01.57 68.70
4 Vaano Kristiina OK77 24.25 0.02.47 65.07
5 Niittymäki Johanna HlS 26.51 0.05.13 57.99
6 Kurittu Kaisa Kalske 27.17 0.05.39 55.92
7 Ojansivu Marjo-Riitta SuSe 28.47 0.07.09 51.91
8 Munsterhjelm Camilla Pohjant 30.19 0.08.41 48.24
9 Jämsén Miia MuuRa 34.35 0.12.57 41.37

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 20.51 0.00.00 66.50
2 Oksanen Anu SaPu 25.58 0.05.07 52.06
3 Paalanen Satu IPR 26.11 0.05.20 50.31
4 Pelkonen Suvi VeVe 26.26 0.05.35 48.52
5 Palmen Virpi EsSu 26.34 0.05.43 46.97
6 Jaatinen Satu MuurVi 27.17 0.06.26 44.47
7 Nurminen Henna Hiilto 28.32 0.07.41 41.31

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Roininen Anu JäPa 20.27 0.00.00 70.11
2 Rajasaari Kristiina RasKe 21.18 0.00.51 66.40
3 Siltanen Riitta Hiilto 21.53 0.01.26 63.73
4 Perkkalainen Johanna RasKe 23.31 0.03.04 58.47
5 Erkkilä Marja RaJu 26.07 0.05.40 51.90
6 Räsänen Marja NilsNu 26.56 0.06.29 49.60
7 Koskinen Jaana RR 28.28 0.08.01 46.25
8 Pirttilä Lea OH 30.37 0.10.10 42.36
9 Breilin Henna IPR 33.10 0.12.43 38.51
10 Laine Merja VaHa 33.15 0.12.48 37.83
11 Korpela-Kamila Heidi SuJu 34.37 0.14.10 35.77
12 Lindroth Tuija AR 40.50 0.20.23 29.85

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Björkqvist Yvonne Minken 22.48 0.00.00 50.40
2 Riikonen Tiina HU-46 23.04 0.00.16 47.33
3 Tirkkonen Liisa RaJu 29.10 0.06.22 35.46
4 Linko Rita EsSu 30.05 0.07.17 32.47

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lumme Ritva LHR 24.21 0.00.00
2 Sairanen Maarit MSParma 27.42 0.03.21

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 20.40 0.00.00
2 Laurila Arja JalJa 27.54 0.07.14

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 21.49 0.00.00 55.67
2 Pått Saga Minken 23.52 0.02.03 48.98
3 Mikkonen Ritva EsSu 27.19 0.05.30 41.13
4 Halme Ritva KiimU 27.51 0.06.02 38.70
5 Ohramaa Tuula Jyry 31.17 0.09.28 33.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarela Ruska KoS 20.26 0.00.00 82.23
2 Saarinen Henna Koovee 22.30 0.02.04 73.08
3 Närhi Minna JRV 24.50 0.04.24 64.76
4 Lindroth Mia AR 25.56 0.05.30 60.63
5 Hanhijärvi Marjukka EsAk 29.28 0.09.02 52.14
6 Nivala Jenna-Maria YlivKu 31.13 0.10.47 48.06
7 Turpiainen Milla HyRa 50.58 0.30.32 28.73
Hakala Essi MSParma KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Räsänen Johanna KuoSu 26.59 0.00.00 39.72
2 Korhonen Julia RaKaS 27.30 0.00.31 37.02
3 Haltia Riikka RR 27.47 0.00.48 34.72
4 Pihlajamaa Susanna YlivKu 32.48 0.05.49 27.77

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juva Jonna AngA 23.18 0.00.00 48.69
2 Nurminen Jutta VaHa 23.54 0.00.36 46.04
3 Norrbacka Sanni HyRa 25.04 0.01.46 42.54
4 Rinta-Koski Aino VaaSu 25.10 0.01.52 41.02
5 Koskinen Pinja RR 27.54 0.04.36 35.78
6 Pihlajamaa Riikka YlivKu 40.55 0.17.37 23.57

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Voutilainen Viivi MuuRa 20.43 0.00.00
2 Palmen Aino EsSu 25.11 0.04.28
3 Yli-Hietanen Saara TP 29.19 0.08.36
4 Jokinen Helmi HiKi 31.32 0.10.49