FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pyöräsuunnistuksen SM-kilpailu, pitkä matka (ulkomaalaiset mukana tuloksissa)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Jussi JalJa 1.45.40 0.00.00 108.24
2 Niemi Pekka KanSu 1.47.46 0.02.06 105.37
3 Tervala Mika RaVa 1.53.48 0.08.08 99.07
4 Lahtinen Tuomo AR 1.55.52 0.10.12 96.60
5 Haga André Botnia 1.57.17 0.11.37 94.73
6 Zdeblovskiy Alexey LS-37 2.02.23 0.16.43 90.12
7 Ketonen Miikka KoS 2.04.16 0.18.36 88.09
8 Jutila Juuso KanSu 2.04.21 0.18.41 87.38
9 Tommola Mikko LS-37 2.04.42 0.19.02 86.48
10 Mavchun George EsSu 2.08.50 0.23.10 83.07
11 Kaskinen Kare UlvUra 2.10.08 0.24.28 81.61
12 Logvinchuk Evgeniy LS-37 2.10.37 0.24.57 80.68
13 Hongell Timo KoS 2.14.57 0.29.17 77.49
14 Korpinen Olli-Jussi AnttU 2.18.18 0.32.38 75.02
15 Koltunov Vladimir LS-37 2.20.56 0.35.16 73.04
16 Takamaa Mikko JalJa 2.21.45 0.36.05 72.04
17 Haapala Hermanni TeuRi 2.26.15 0.40.35 69.27
18 Wik Tony Minken 2.26.44 0.41.04 68.48
19 Koistinen Kai VaRa 2.57.37 1.11.57 56.11
20 Kemppinen Mikko LaTa 3.13.04 1.27.24 51.20
Saarinen Juho MU KES -
Saarela Samuli KoS HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kankkunen Riku SaRa 1.18.14 0.00.00 80.93
2 Virsu Antti KeU 1.21.41 0.03.27 76.22
3 Tiirikainen Taneli UlvUra 1.23.34 0.05.20 73.24
4 Sarkkinen Timo LaTa 1.23.48 0.05.34 71.77
5 Rantanen Olli PIF 1.30.35 0.12.21 65.23
6 Voutilainen Arto MuuRa 1.31.55 0.13.41 63.14
7 Pohjola Mikko Lynx 1.38.06 0.19.52 58.08
8 Bonden Marko RaN 1.44.51 0.26.37 53.34
9 Auvinen Toni KuoSu 2.14.41 0.56.27 40.74
Lehtinen Tommi KangSK HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kyyrönen Samuli RR 1.10.12 0.00.00 81.32
2 Pesu Raino Hiilto 1.10.59 0.00.47 79.62
3 Häkkinen Mika Hiilto 1.13.52 0.03.40 75.74
4 Kamila Kai SuJu 1.17.46 0.07.34 71.21
5 Hankaniemi Tomi PunKu 1.17.58 0.07.46 70.29
6 Roininen Reijo JäPa 1.19.52 0.09.40 67.91
7 Marttinen Teijo Navi 1.24.12 0.14.00 63.73
8 Salo Mikael Orient 1.26.50 0.16.38 61.14
9 Myllykoski Pekka S-JKL 1.26.56 0.16.44 60.42
10 Hakala Arto HlT 1.29.30 0.19.18 58.05
11 Lång Pekka KuoSu 1.32.00 0.21.48 55.85
12 Saari Marko L-LL 1.46.16 0.36.04 47.81
13 Kleemola Jari PertPe 1.50.58 0.40.46 45.27
14 Mutikainen Markus LHR 1.51.45 0.41.33 44.45
Forsblom Vesa RR KES -
Pohjola Pasi Lynx KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Gynther Kimmo IHR 1.16.33 0.00.00 76.29
2 Raudus Timo Eks 1.17.28 0.00.55 74.72
3 Ojala Ari-Pekka TurSa 1.19.37 0.03.04 72.05
4 Östergård Patric SV 1.20.31 0.03.58 70.61
5 Marttinen Tuomo IPR 1.22.09 0.05.36 68.58
6 Nieminen Tomi RaVa 1.24.11 0.07.38 66.31
7 Cederberg Kenneth PIF 1.26.10 0.09.37 64.18
8 Kleemola Jouko Eks 1.27.07 0.10.34 62.89
9 Kinnari Jukka SuJu 1.27.43 0.11.10 61.88
10 Logvinchuk Aleksander LS-37 1.28.43 0.12.10 60.60
11 Nivala Jarmo YlivKu 1.30.34 0.14.01 58.79
12 Suominen Jukka LaJy 1.45.03 0.28.30 50.19
13 Juva Mika MuurVi 1.48.12 0.31.39 48.26
14 Piirainen Jyrki Raus 1.52.34 0.36.01 45.93
Rantala Mika RaJu KES -
Bondarenko Igor LS-37 HYL -
Lindfors Max SV HYL -
Turpiainen Janne HyRa HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 1.09.46 0.00.00 77.33
2 Salmela Ismo TVV 1.16.39 0.06.53 69.73
3 Mäkinen Seppo S-2000 1.16.53 0.07.07 68.86
4 Launonen Jarmo KeU 1.18.25 0.08.39 66.87
5 Saari Ismo IPR 1.19.17 0.09.31 65.50
6 Mäki Pekka KangSK 1.23.33 0.13.47 61.55
7 Enroth Ari RR 1.24.34 0.14.48 60.21
8 Siitonen Markus Koovee 1.24.40 0.14.54 59.54
9 Ojala Hannu TarpSu 1.25.33 0.15.47 58.34
10 Laine Kari VaHa 1.34.45 0.24.59 52.14
11 Karjalainen Harri EsSu 1.36.53 0.27.07 50.47
12 Saari Vesa IPR 1.38.56 0.29.10 48.91
13 Koivisto Ari-Pekka HS 1.41.15 0.31.29 47.29
14 Åkerman Jari RasKe 1.46.18 0.36.32 44.57
15 Mäkinen Timo RaHa 1.50.18 0.40.32 42.49
16 Gustafsson Risto R-P 1.55.31 0.45.45 40.14
17 Koponen Jarmo Navi 2.45.23 1.35.37 27.73

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vänni Veli-Pekka L-LL 1.02.37 0.00.00 62.27
2 Linna Heikki RasKe 1.03.54 0.01.17 60.31
3 Kaasalainen Hannu TuS 1.04.45 0.02.08 58.83
4 Autio Ossi HyRa 1.05.23 0.02.46 57.57
5 Suominen Tauno JäPa 1.08.56 0.06.19 53.95
6 Juura Esa KanSu 1.08.58 0.06.21 53.27
7 Saarela Esa KoS 1.12.01 0.09.24 50.39
8 Arki Hannu TuMe 1.12.24 0.09.47 49.50
9 Martikainen Pasi IPR 1.12.31 0.09.54 48.80
10 Liikkanen Reima RaVa 1.12.39 0.10.02 48.10
11 Fogelholm Mikael KeU 1.16.47 0.14.10 44.92
12 Laurila Timo JalJa 1.20.29 0.17.52 42.30
13 Lehikoinen Aki S-JKL 1.22.52 0.20.15 40.54
14 Nuoranne Jussi LHR 1.25.46 0.23.09 38.64

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 59.48 0.00.00 58.64
2 Ollikainen Seppo JuvU 1.02.36 0.02.48 54.97
3 Honkanen Reijo TurSa 1.09.24 0.09.36 48.64
4 Leinonen Markku KuoSu 1.33.56 0.34.08 35.23
5 Mäkeläinen Tarmo MSParma 1.40.21 0.40.33 32.33
Virtanen Jorma Hiisi HYL -
Sundelin Rolf-Erik GIF HYL -
Kattelus Keijo VeVe HYL -
Hyyryläinen Raimo JuvU HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Orpana Risto SOC 45.56 0.00.00 56.21
2 Lehtinen Teuvo SOC 49.38 0.03.42 51.53
3 Ojala Antti TurSa 50.01 0.04.05 50.65
4 Juola Eero KoS 50.21 0.04.25 49.84
5 Koivukangas Erkki KoS 52.17 0.06.21 47.53
6 Ilkka Jarmo RaJu 53.30 0.07.34 46.00
7 Nurminen Heikki IPR 54.08 0.08.12 45.01
8 Sundqvist Stig Botnia 54.35 0.08.39 44.20
9 Lukkarinen Mikko Pohjant 54.47 0.08.51 43.59
10 Pökälä Pekka AR 56.42 0.10.46 41.69
11 Lehtimäki Jorma LHR 1.03.07 0.17.11 37.07
12 Taipalus Esko RasKe 1.10.49 0.24.53 32.70
13 Kaskinen Reino UlvUra 1.14.28 0.28.32 30.77
14 Varjonen Antero RR 1.26.24 0.40.28 26.24
Köykkä Jussi RasKu HYL -
Kankaanpää Jussi RaJu KES -
Hahtola Aulis RasKu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kettunen Seppo Jyry 56.56 0.00.00 49.51
2 Kanerva Unto Jyry 57.49 0.00.53 48.02
3 Martikainen Arvo LS-37 1.00.40 0.03.44 45.07
4 Veijovaara Jorma Pohjant 1.01.19 0.04.23 43.90
5 Nyberg Pertti SOC 1.04.29 0.07.33 41.09
6 Hakala Eino RasKe 1.04.33 0.07.37 40.39
7 Teppo Jaakko GIF 1.18.35 0.21.39 32.64
Torvikoski Jouko JäPa HYL -
Suorajärvi Mauri Pohjant KES -
Lind Matti KiimU KES -
Jokinen Esko LS-37 KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alalahti Jaakko ONMKY 31.31 0.00.00 39.16
2 Oja Reijo KoS 36.22 0.04.51 33.09
3 Saarinen Pentti SaRa 39.28 0.07.57 29.71
4 Kuisla Raimo EE 41.17 0.09.46 27.66
5 Holm Lars-Gunnar Botnia 59.25 0.27.54 18.70
Ijas Johannes KeU HYL -
Ruponen Pentti Hiisi HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Blomster Anders SV 1.16.39 0.00.00 88.02
2 Vanhanen Konsta AR 1.18.57 0.02.18 84.18
3 Rantala Aleksi RaJu 1.26.38 0.09.59 75.54
4 Räsänen Markus KuoSu 1.29.45 0.13.06 71.79
5 Jutila Jaakko TP 1.29.58 0.13.19 70.49
6 Holmberg Eetu RasKa 1.32.16 0.15.37 67.64
7 Nissinen Niko AR 1.32.45 0.16.06 66.20
8 Kaksonen Tero YKV 1.39.53 0.23.14 60.45
9 Seppänen Kari-Pekka RasKa 1.51.36 0.34.57 53.20
Ylikylä Petja RasKa KES -
Sundelin Ville UlvUra HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pietikäinen Sauli KS 1.20.14 0.00.00 77.01
2 Tervala Miska RaVa 1.20.52 0.00.38 75.46
3 Toivanen Elmeri KS 1.22.16 0.02.02 73.23
4 Lindahl Jesper SV 1.27.42 0.07.28 67.82
5 Ylipulli Eero LapVi 1.30.00 0.09.46 65.22
6 Nieminen Verneri RaVa 1.30.25 0.10.11 64.07
7 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.33.13 0.12.59 61.32
8 Kleemola Joona Eks 1.36.30 0.16.16 58.43
9 Rauhala Juha EsSu 1.36.32 0.16.18 57.61
10 Laine Taneli VaHa 1.44.28 0.24.14 52.50
11 Pasanen Henri SV 2.03.57 0.43.43 43.62
Puolakanaho Sakari HyRa HYL -
Niskanen Tuomo MU HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pais Märten VeVe 44.45 0.00.00 54.96
2 Lilja Juha TP 45.36 0.00.51 53.20
3 Palmen Alvar EsSu 46.25 0.01.40 51.54
4 Lahtinen Vesa HiKi 50.23 0.05.38 46.82
5 Kaksonen Teemu YKV 50.49 0.06.04 45.76
6 Nurminen Jani VaHa 51.49 0.07.04 44.23
7 Kankkunen Jyri SaRa 52.40 0.07.55 42.88
8 Kleemola Arttu Eks 53.13 0.08.28 41.80
9 Lehikoinen Elias EsSu 54.58 0.10.13 39.86
10 Heinaro Lauri EsSu 58.14 0.13.29 37.05
11 Nivala Kari YlivKu 58.19 0.13.34 36.42
12 Vähätalo Verner RR 1.05.07 0.20.22 32.10

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Susanna JalJa 1.15.07 0.00.00 101.67
2 Hara Marika Koovee 1.15.33 0.00.26 100.25
3 Stengård Ingrid SV 1.18.42 0.03.35 95.43
4 Pesu Mervi RR 1.22.24 0.07.17 90.37
5 Haga Antonia Botnia 1.23.14 0.08.07 88.70
6 Hakala Eeva-Liisa KortJV 1.23.32 0.08.25 87.62
7 Penttilä Marja KoS 1.26.00 0.10.53 84.37
8 Ovaska Heli Pohjant 1.30.36 0.15.29 79.38
9 Kaskinen Mira UlvUra 1.34.56 0.19.49 75.09
10 Koskela Salla LHR 1.36.46 0.21.39 73.01
11 Lehtimäki Tuuli LHR 1.38.59 0.23.52 70.73
12 Yli-Peltola Kaisu JalJa 1.40.55 0.25.48 68.74
13 Rantanen Marja LamSä 1.46.12 0.31.05 64.72
14 Partanen Ritva IisVi 1.58.04 0.42.57 57.68
Illarionova Ekaterina LS-37 HYL -
Pökälä Mona AR HYL -
Tuokko Mari LamSä HYL -
Tommola Päivi LS-37 KES -
Andelin Marjaana LaTa KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Reetta SaRa 1.03.49 0.00.00 85.25
2 Alexandersson Dina PIF 1.06.44 0.02.55 79.78
3 Häkkinen Riikka Hiilto 1.09.50 0.06.01 74.57
4 Munsterhjelm Camilla Pohjant 1.10.23 0.06.34 72.33
5 Packalen Auli Lynx 1.11.50 0.08.01 69.25
6 Lång Maija KuoSu 1.15.54 0.12.05 64.00
7 Niittymäki Johanna HlS 1.18.07 0.14.18 60.69
8 Jämsén Miia MuuRa 1.46.28 0.42.39 43.44

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 46.17 0.00.00 70.79
2 Paalanen Satu IPR 47.22 0.01.05 67.69
3 Jaatinen Satu MuurVi 56.03 0.09.46 55.95
4 Sten Kajsa Pihkan 57.47 0.11.30 53.05
5 Pelkonen Suvi VeVe 57.48 0.11.31 51.82
6 Palmen Virpi EsSu 58.46 0.12.29 49.78
7 Oksanen Anu SaPu 59.55 0.13.38 47.65
8 Yrjölä Ulla MuuRa 1.00.50 0.14.33 45.78

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Roininen Anu JäPa 45.42 0.00.00 72.10
2 Siltanen Riitta Hiilto 47.55 0.02.13 67.83
3 Rajasaari Kristiina RasKe 50.32 0.04.50 63.43
4 Korpela-Kamila Heidi SuJu 53.30 0.07.48 59.07
5 Erkkilä Marja RaJu 53.31 0.07.49 58.21
6 Laine Merja VaHa 59.33 0.13.51 51.56
7 Varpula Marjut EsSu 59.43 0.14.01 50.66
8 Pirttilä Lea OH 1.05.09 0.19.27 45.75
9 Perkkalainen Johanna RasKe 1.07.33 0.21.51 43.46
9 Breilin Henna IPR 1.07.33 0.21.51 43.46
11 Räsänen Marja NilsNu 1.08.46 0.23.04 41.38
Lindroth Tuija AR HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Riikonen Tiina HU-46 49.30 0.00.00 55.56
2 Björkqvist Yvonne Minken 57.10 0.07.40 45.71
3 Linko Rita EsSu 59.04 0.09.34 41.91
4 Tirkkonen Liisa RaJu 1.12.01 0.22.31 32.46

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lumme Ritva LHR 1.12.22 0.00.00
2 Sairanen Maarit MSParma 1.23.34 0.11.12

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 34.19 0.00.00
2 Laurila Arja JalJa 53.32 0.19.13

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 38.42 0.00.00 55.30
2 Halme Ritva KiimU 41.18 0.02.36 49.88
3 Pått Saga Minken 43.17 0.04.35 45.74
4 Mikkonen Ritva EsSu 47.11 0.08.29 40.26
5 Ohramaa Tuula Jyry 49.50 0.11.08 36.51

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarela Ruska KoS 48.55 0.00.00 84.63
2 Hakala Essi MSParma 54.58 0.06.03 73.70
3 Närhi Minna JRV 1.00.44 0.11.49 65.24
4 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.04.12 0.15.17 60.34
5 Turpiainen Milla HyRa 1.13.05 0.24.10 51.79
Saarinen Henna Koovee HYL -
Nivala Jenna-Maria YlivKu HYL -
Lindroth Mia AR KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lahtinen Krista RR 58.24 0.00.00 59.35
2 Pihlajamaa Susanna YlivKu 58.33 0.00.09 57.42
3 Haltia Riikka RR 59.28 0.01.04 54.79
4 Korhonen Julia RaKaS 1.00.40 0.02.16 51.99
5 Holmberg Laura UlvUra 1.16.29 0.18.05 39.88
Räsänen Johanna KuoSu HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juva Jonna AngA 53.46 0.00.00 47.58
2 Norrbacka Sanni HyRa 55.36 0.01.50 43.71
3 Nurminen Jutta VaHa 59.57 0.06.11 38.41
4 Pihlajamaa Riikka YlivKu 1.06.48 0.13.02 32.55