FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tampere Sprint Tour I
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huovila Jarkko Kalevan 16.09 0.00.00 83.06 82.24
2 Ahonen Jere KangSK 16.20 0.00.11 81.45 80.64
3 Ronkainen Aarni Jämsän 16.31 0.00.22 79.87 79.07
4 Hakuli Tommi SKUusi 16.48 0.00.39 77.85 77.08
5 Peltola Samuli JRV 16.50 0.00.41 77.04 76.27
6 Ruohola Aaro MSParma 16.56 0.00.47 75.92 75.17
7 Väisänen Henrik MSParma 16.57 0.00.48 75.19 74.44
8 Vanhanen Konsta IkNV 17.22 0.01.13 72.74 72.02
9 Koivisto Antton SKUusi 18.07 0.01.58 69.11 68.42
9 Sainio Santeri Kangasa 18.07 0.01.58 69.11 68.42
11 Rissanen Jiri-Pekka KangSK 18.55 0.02.46 65.01 64.36
12 Nurminen Ilkka HS 19.07 0.02.58 63.74 63.11
13 Seppänen Kari-Pekka EsSu 19.11 0.03.02 62.94 62.31
14 Senttula Tuukka S-JKL 20.34 0.04.25 58.16 57.58
15 Sipilä Vili TP 20.36 0.04.27 57.52 56.95
16 Itkonen Otto Turun S 20.38 0.04.29 56.89 56.32
17 Hemminki Jukka RaJu 21.17 0.05.08 54.63 54.08
18 Ylis-Junttila Vesa Hämeenl 21.18 0.05.09 54.06 53.52
19 Kemppinen Mikko LaTa 28.41 0.12.32 39.75 39.36

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taura Kalle Valkeak 15.28 0.00.00 58.56 56.07
2 Virkajärvi Juho JRV 16.32 0.01.04 52.73 50.49
3 Raitanen Konsta TP 17.59 0.02.31 46.59 44.61
4 Koskinen Mikael RaN 18.22 0.02.54 43.76 41.91
5 Nieminen Lauri Valkeak 20.14 0.04.46 38.05 36.43

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Simola Jere Koovee 13.08 0.00.00 56.11 52.69
2 Niemelä Julius RaN 13.50 0.00.42 51.94 48.78
3 Pesu Akseli TP 14.28 0.01.20 48.39 45.44
4 Skyttä Ilari HlS 14.30 0.01.22 47.01 44.15
5 Pinta Leevi Koovee 14.57 0.01.49 44.36 41.66
6 Vennelä Nuutti KangSK 15.27 0.02.19 41.73 39.19
7 Kantelinen Vili HyRa 17.35 0.04.27 35.62 33.45

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuronen Aapo JRV 12.44 0.00.00
2 Savinainen Joakim RasKu 13.42 0.00.58
3 Friman Eemeli HyRa 14.49 0.02.05
4 Ketola Lauri Tampere 15.52 0.03.08
5 Takanen Eetu Vehkala 16.19 0.03.35
6 Nurminen Jonne JRV 17.23 0.04.39
7 Kantelinen Leevi HyRa 26.47 0.14.03
8 Ovaska Aleksi TarpSu 32.21 0.19.37

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkelä Ohto SaPu 14.53 0.00.00
2 Annala Matias JRV 21.06 0.06.13

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nieminen Valtteri VaHa 19.37 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 13.33 0.00.00 61.94 71.27
2 Vigren Petteri RaN 14.01 0.00.28 56.88 65.46
3 Lauronen Jarkko LaihLu 16.14 0.02.41 46.53 53.54
4 Kankare Mikko Someron 19.25 0.05.52 36.74 42.28

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Setälä Mikko Rasti-N 14.22 0.00.00 50.58 53.71
2 Stoor Matti KoS 16.05 0.01.43 43.83 46.53
3 Vainio Mikko RaN 17.01 0.02.39 40.14 42.62
4 Savolainen Jukka EE 17.35 0.03.13 37.61 39.93
5 Kantelinen Teemu HyRa 23.53 0.09.31 26.77 28.43
Nummela Ville OrPo HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuronen Tommi JRV 13.53 0.00.00 52.64 58.52
2 Lehtinen Juhani KauKa 14.29 0.00.36 49.77 55.33
3 Pasonen Kai Rasti-N 14.58 0.01.05 47.50 52.80
4 Leppänen Kristian LS-37 15.03 0.01.10 46.58 51.77
5 Turpeinen Hannu TP 16.00 0.02.07 43.19 48.01
6 Hopearuoho Jan Karkki- 16.48 0.02.55 40.54 45.06
7 Laine Sampo TP 17.39 0.03.46 38.02 42.26
8 Nurminen Joonas JRV 18.13 0.04.20 36.29 40.34
9 Pohjola Olli-Pekka Koovee 18.49 0.04.56 34.60 38.47
10 Seppälä Petri TP 18.50 0.04.57 34.04 37.84
11 Salo Jukka KuUS 20.19 0.06.26 31.07 34.54
12 Mäkelä Jussi SaPu 22.26 0.08.33 27.69 30.78

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 13.26 0.00.00 64.91 67.68
2 Laitamäki Mika HlT 14.05 0.00.39 60.98 63.59
3 Venäläinen Toni VaHa 14.10 0.00.44 59.70 62.25
4 Numminen Mika UrjU 15.11 0.01.45 54.84 57.18
4 Myllykoski Pekka S-JKL 15.11 0.01.45 54.84 57.18
6 Pulli Antero RR 15.12 0.01.46 53.06 55.33
7 Gynther Kimmo Itä-Häm 15.15 0.01.49 52.03 54.25
8 Jokela Jari RaN 15.35 0.02.09 50.08 52.22
9 Kleemola Jari PertPe 17.02 0.03.36 45.05 46.97
10 Raitanen Ismo TP 18.55 0.05.29 39.87 41.57
11 Kontio Pasi Kangasa 24.01 0.10.35 30.86 32.18

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nyholm Thomas Trian 14.31 0.00.00 46.23 49.59
2 Joutsensaari Jarmo KangSK 14.41 0.00.10 44.56 47.80
3 Itkonen Raimo S-JKL 14.48 0.00.17 43.08 46.21
4 Nygård Marko Suunta 16.01 0.01.30 38.76 41.58
5 Järvinen Seppo SaPu 19.33 0.05.02 30.90 33.14
6 Salmia Teppo TarpSu 21.39 0.07.08 27.12 29.10
Itkonen Arto Turun S HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 13.51 0.00.00 32.29 49.69
2 Kössi Jouko TuMe 18.49 0.04.58 21.99 33.83
3 Kymäläinen Jari TP 20.13 0.06.22 18.80 28.94

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 10.51 0.00.00 48.57 49.66
2 Kiiskinen Arto Tampere 12.16 0.01.25 42.38 43.32
3 Hattar Allan Falken 12.52 0.02.01 39.84 40.73
4 Hanttu Ari RaN 13.00 0.02.09 38.88 39.75
5 Liukkala Pekka HauSi 14.14 0.03.23 35.01 35.79
6 Lind Sune Falken 14.22 0.03.31 34.18 34.95
7 Leppälä Martti HlS 14.40 0.03.49 32.99 33.73
8 Julkunen Pasi PirHi 15.19 0.04.28 31.12 31.82
9 Matilainen Jorma S-JKL 20.21 0.09.30 23.07 23.59
Uotila Ilkka SuSe HYL -
Viitasalo Harri RiSu HYL -
Nylund Sven-Olof Botnia HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hautala Olavi Rasti-J 13.58 0.00.00 45.32 47.06
2 Ovaska Ari EE 14.36 0.00.38 42.97 44.62
3 Turunen Erkki SuSe 15.41 0.01.43 39.64 41.17
4 Lindstedt Tapio OrPo 15.46 0.01.48 39.08 40.58
5 Hiirijoki Pentti SuSe 16.16 0.02.18 37.53 38.98
6 Rasmus Reijo TarpSu 16.24 0.02.26 36.89 38.31
7 Mäkelä Harri Suunta- 16.39 0.02.41 36.00 37.38
8 Haarajoki Matti Tampere 16.48 0.02.50 35.35 36.70
9 Keränen Kauko UrjU 17.02 0.03.04 34.53 35.86
10 Sane Kari HS 17.25 0.03.27 33.45 34.74
11 Huhta Tapani KangSK 17.37 0.03.39 32.76 34.02
12 Aarnio Seppo RastiPi 20.17 0.06.19 28.17 29.26
13 Nylund Henrik Falken 24.56 0.10.58 22.70 23.57
14 Humalamäki Hannu ÄhtU 27.31 0.13.33 20.36 21.15
15 Ojala Antti TurSa 31.55 0.17.57 17.38 18.05
Pienimäki Kari Rasti-J HYL -
Pietilä Pekka KangSK HYL -
Pusa Raimo OrPo HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivisto Pentti TP 24.08 0.00.00 22.82 18.40
2 Paavola Vesa Epilän 25.08 0.01.00 20.27 16.34
3 Teppo Jaakko GIF 27.59 0.03.51 16.73 13.48

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paavola Seppo Epilän 20.58 0.00.00 24.30 12.72
2 Laurikkala Jukka Tampere 23.30 0.02.32 20.05 10.50
3 Brax Asko TP 24.53 0.03.55 17.40 9.11

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kinni Saila TP 15.49 0.00.00 87.65 85.12
2 Pitkänen Hilla JRV 16.09 0.00.20 85.30 82.85
3 Oksanen Maiju KangSK 16.43 0.00.54 81.89 79.53
4 Ahonen Laura KangSK 17.00 0.01.11 80.02 77.71
5 Nurminen Kaarina TP 17.08 0.01.19 78.89 76.62
6 Sohlman Maija KangSK 17.37 0.01.48 76.23 74.04
7 Virtanen Heta RasKa 17.42 0.01.53 75.38 73.21
8 Kinnala Venla TuS 17.48 0.01.59 74.47 72.33
9 Karppinen Inari EsSu 17.56 0.02.07 73.44 71.32
10 Saarijärvi Salla RasKa 17.57 0.02.08 72.89 70.79
11 Nokelainen Liisa TP 18.37 0.02.48 69.81 67.80
12 Korhonen Kati S-JKL 19.05 0.03.16 67.65 65.70
13 Kymäläinen Sanni TP 19.28 0.03.39 65.87 63.98
14 Pelkonen Roosa TP 19.55 0.04.06 63.95 62.11
15 Savinainen Kati RasKu 20.21 0.04.32 62.16 60.37
16 Luoma Oona TP 20.45 0.04.56 60.54 58.80
17 Nygård Mette Suunta 22.57 0.07.08 54.36 52.80
18 Friman Ronja HyRa 23.03 0.07.14 53.75 52.20
19 Diaz Emmi HlS 23.37 0.07.48 52.10 50.60
20 Jokela Elina RaN 24.50 0.09.01 49.19 47.78
21 Laine Anni TP 25.09 0.09.20 48.23 46.84
22 Kuusela Aino LS-37 26.38 0.10.49 45.22 43.92
23 Pemmari Toini TP 27.00 0.11.11 44.28 43.01
24 Kopra Anna TurSa 32.59 0.17.10 35.99 34.95
Simonsén Suvi RasKa HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Luoma Elli TP 17.31 0.00.00 43.04 46.69
2 Yliaho Iiris Koovee 17.34 0.00.03 41.31 44.81
3 Laine Noora TP 17.49 0.00.18 39.14 42.46
4 Mäkelä Venla SaPu 21.30 0.03.59 31.12 33.76
5 Nyholm Veera JRV 26.25 0.08.54 24.26 26.32

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaikkonen Oona Koovee 15.32 0.00.00 55.76 53.98
2 Rantanen Annika Koovee 16.27 0.00.55 51.86 50.21
3 Nieminen Reetta VaHa 16.55 0.01.23 49.66 48.08
4 Raimovaara Emma HlS 17.26 0.01.54 47.45 45.93
5 Laitamäki Lotta HlT 17.27 0.01.55 46.66 45.17
6 Salonen Heidi Koovee 17.45 0.02.13 45.14 43.70
7 Sipilä Mia KangSK 18.32 0.03.00 42.53 41.17
8 Kontio Kirsi Kangasa 24.51 0.09.19 31.20 30.20
9 Pohjola Pihla Koovee 25.06 0.09.34 30.37 29.40
10 Häkkinen Kaisla Tampere 25.19 0.09.47 29.59 28.65
11 Ala-Jaskara Veera KyRa 28.46 0.13.14 25.59 24.78

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 11.26 0.00.00
2 Peltonen Riikka JRV 13.27 0.02.01
3 Enroth Emma TarpSu 13.46 0.02.20
4 Salmia Kaisla TarpSu 14.26 0.03.00
5 Enroth Jenna TarpSu 15.25 0.03.59
6 Nyholm Ella JRV 19.20 0.07.54
7 Ahti Ronja TP 21.21 0.09.55
8 Laivanen Enni JRV 21.24 0.09.58
9 Oksa Siiri RasKa 22.16 0.10.50

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksa Jenni RasKa 9.12 0.00.00
2 Takanen Tiitu Vehkala 9.13 0.00.01
3 Pohjola Linnea Helsing 11.13 0.02.01
4 Ahti Saana TP 11.46 0.02.34

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kantelinen Mona HyRa 11.50 0.00.00
2 Pasonen Ada-Lumia Rasti-N 15.56 0.04.06

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Tiina Someron 18.20 0.00.00
2 Savolainen Irmeli EE 25.12 0.06.52

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vallin Kaisa EE 16.44 0.00.00 42.94 54.40
2 Löyttyjärvi Sara HauSi 16.57 0.00.13 41.59 52.69
3 Koivunen Pia TP 18.26 0.01.42 37.51 47.53
4 Hemminki Hanna Pohjank 18.51 0.02.07 35.97 45.57
5 Lammi-Mihaljov Heidi Tampere 19.06 0.02.22 34.79 44.08
6 Saarinen Henna TP 21.33 0.04.49 30.21 38.28
7 Niemelä Johanna RaN 25.14 0.08.30 25.27 32.01
8 Taanila Maria KanSu 27.04 0.10.20 23.06 29.21
Turpeinen Eeva-Maija TP HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantanen Maaret JRV 14.01 0.00.00 56.57 61.21
2 Kivelä Riikka Vehkala 14.20 0.00.19 54.14 58.57
3 Kela Sanna-Maija Tampere 18.10 0.04.09 41.78 45.20
4 Friman Kaisa HyRa 18.45 0.04.44 39.57 42.81
5 Lehtinen Anne KauKa 19.26 0.05.25 37.31 40.36
6 Nurminen Päivi VaHa 22.35 0.08.34 31.35 33.92
7 Tissari Jaana SaPu 22.45 0.08.44 30.37 32.86
8 Salminen Jonna KuUS 25.48 0.11.47 26.12 28.26

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Tiina PertPe 17.00 0.00.00
2 Salmia Johanna TarpSu 23.51 0.06.51

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Seppälä Anu Epilän 15.32 0.00.00
2 Oksanen Kristiina IkNV 17.37 0.02.05

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Saija KangSK 16.03 0.00.00 52.10 53.45
2 Pelto-Huikko Anne Hiisi 16.39 0.00.36 48.72 49.98
3 Annila Päivi TP 17.36 0.01.33 44.66 45.82
4 Kankaanpää Tarja Kauhava 18.07 0.02.04 42.01 43.09
5 Kallio Arja RiSu 19.54 0.03.51 36.98 37.94
6 Rajamäki Terhi KangSK 35.00 0.18.57 20.31 20.83

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saari Marita SuSe 16.44 0.00.00 51.64 49.77
2 Korpio Aulikki VaHa 17.09 0.00.25 49.44 47.65
3 Liimatainen Raili HyRa 18.28 0.01.44 45.04 43.41
4 Nurminen Arja VaHa 18.36 0.01.52 43.85 42.26
5 Niemi Tuire TP 19.12 0.02.28 41.63 40.13
6 Raiko Erja HyRa 20.05 0.03.21 39.00 37.58
7 Piirto Kaisu JRV 21.24 0.04.40 35.84 34.54
8 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 22.06 0.05.22 33.97 32.74
9 Kiiskinen Gunnevi TP 23.31 0.06.47 31.24 30.10

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojala Leena TurSa 17.50 0.00.00
2 Nylund Marlene Falken 24.12 0.06.22
Lankia Hilkka TP HYL -
Mäkelä Oivi Suunta- HYL -