FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Paimion Metsäsprint (lähikilpailu)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikonen Pasi PR 19.34 0.00.00 81.43 81.78
2 Arola Topias PR 19.47 0.00.13 79.19 79.53
3 Salmenoja Samuli MSParma 21.14 0.01.40 72.54 72.84
4 Pihl Peeter MSParma 21.16 0.01.42 71.17 71.48
5 Sipponen Jere PR 22.06 0.02.32 67.29 67.57
6 Toivio Heikki AngA 23.28 0.03.54 62.24 62.50
7 Rantala Valtteri LS-37 26.46 0.07.12 53.57 53.80
8 Kerkola Teemu AngA 27.50 0.08.16 50.57 50.78
9 Niskanen Teemu LS-37 28.53 0.09.19 47.81 48.01
10 Tetri Tero TuS 34.46 0.15.12 38.95 39.12

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kleemola Lauri Lynx 26.48 0.00.00 29.70 29.70
2 Murtomäki Jaakko RaJu 36.28 0.09.40 20.19 20.19
3 Stefanini Raphael KemKi 39.49 0.13.01 16.99 16.99

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Juha LS-37 26.19 0.00.00
2 Rosenblad Kalle HiKi 38.49 0.12.30
Tranberg Saku PR HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaininen Juha TuS 23.59 0.00.00 44.12 44.69
2 Äyräs Vesa MSParma 26.05 0.02.06 39.35 39.86
3 Juusti Riku TuVi 27.32 0.03.33 36.12 36.59
4 Teriö Tatu TuS 31.30 0.07.31 30.57 30.96
5 Hiltunen Matti HlT 1.05.50 0.41.51 14.14 14.33
Paasikivi Mikko TuS KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Jani TuS 19.15 0.00.00 55.00 52.52
2 Mannervesi Mika AngA 20.32 0.01.17 50.02 47.76
3 Kerkola Mika SuSi 22.21 0.03.06 44.53 42.52
4 Rönnlöf Petter PIF 23.42 0.04.27 40.65 38.82
5 Anttonen Mikael KaRa 25.18 0.06.03 36.83 35.17
6 Stenholm Pekka TuS 50.06 0.30.51 17.96 17.15
Pihlajaniemi Janne VePo EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helin Timo VaRa 20.50 0.00.00 45.40 45.06
2 Köyvönen Kimmo MaMa 28.29 0.07.39 31.55 31.31
3 Kajavalta Jyrki TuS 34.19 0.13.29 24.80 24.62
4 Valkonen Tuomo Pihkan 35.04 0.14.14 22.93 22.76

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskitalo Markku MSParma 28.44 0.00.00 18.09 18.09
2 Keskitalo Jussi MSParma 29.01 0.00.17 16.57 16.57
3 Rima Timo HS 44.48 0.16.04 9.86 9.86

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Ilkka AngA 23.03 0.00.00 40.92 41.88
2 Kuivala Hannu TuS 26.37 0.03.34 33.66 34.45
3 Vuori Rauno AngA 27.16 0.04.13 31.13 31.86
4 Alhoke Timo TuMe 27.26 0.04.23 29.22 29.91

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Oke TuS 22.21 0.00.00 39.72 40.80
2 Koskinen Kaj VaHa 24.44 0.02.23 34.82 35.76
3 Inki Pekka TuMe 26.29 0.04.08 31.51 32.37
4 Tamminen Pentti PertPe 32.18 0.09.57 25.01 25.69
5 Koskinen Timo VaHa 33.53 0.11.32 23.06 23.68
6 Salmenoja Pertti HirvHe 41.06 0.18.45 18.36 18.86

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tammisaari Pentti HirvHe 26.19 0.00.00 34.55 34.31
2 Verha Koitto VaRa 34.53 0.08.34 24.76 24.59
3 Yliuntinen Hannu KarjUra 41.02 0.14.43 19.94 19.80
3 Orrensalo Reijo TuVi 41.02 0.14.43 19.94 19.80
Rautarae Veikko HirvHe EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Juhani MaMa 23.58 0.00.00
2 Kuusisto Kalevi HlT 38.44 0.14.46
Kuutti Jorma PertPe EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stenholm Daniel TuS 10.43 0.00.00
2 Laininen Juuso EsSu 13.03 0.02.20
3 Heikinmaa Aapeli PR 13.53 0.03.10
4 Salmenoja Elmo MSParma 15.15 0.04.32
5 Laine Oliver TuS 15.43 0.05.00
6 Lähteenmäki Iiro TuS 17.45 0.07.02
7 Lähteenmäki Pyry TuS 23.51 0.13.08
8 Pihlaja Eeli PR 25.38 0.14.55

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viberg Tuulia MSParma 21.05 0.00.00 77.92 76.79
2 Väätäjä Milja PR 21.54 0.00.49 72.20 71.15
3 Dambe Inga PR 22.13 0.01.08 68.40 67.41
4 Kangasaho Essi HiKi 29.47 0.08.42 48.95 48.24
5 Matilainen Helena HS 35.29 0.14.24 39.35 38.78
Kyläkoski Elli TuS EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Sanna MSParma 23.40 0.00.00
2 Korte Maarit TuS 33.32 0.09.52
Junnila Annastiina TuS EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyläkoski Reetta TuS 30.04 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lamppu Tiina MSParma 27.32 0.00.00 46.65 43.97
2 Ala-Nissilä Tiina LoJa 36.34 0.09.02 32.49 30.63
3 Aho Johanna MSParma 46.00 0.18.28 23.73 22.37

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Tiina SuSi 20.17 0.00.00
2 Havia-Kinnala Helena AngA 29.51 0.09.34

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Antila Suvi PäLuLu 25.48 0.00.00
2 Moilanen Kirsti MaMa 28.01 0.02.13

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmenoja Hely HirvHe 25.16 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 26.06 0.00.00
2 Verha Maija VaRa 35.45 0.09.39
Kuutti Kirsti PertPe EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tranberg Saana PR 14.20 0.00.00
2 Tetri Ella TuS 15.03 0.00.43
3 Andelmaa Oona AngA 15.08 0.00.48
4 Korte Martta TuS 15.09 0.00.49
5 Lamppu Lotta MSParma 16.49 0.02.29
6 Lamppu Laura MSParma 18.12 0.03.52
7 Laininen Noora EsSu 25.18 0.10.58
8 Pyöli Milla PR 26.42 0.12.22