FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
FORSSA GAMES
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suna Jussi TuMe 24.05 0.00.00 90.71 90.71
2 Huovila Jarkko KR 25.27 0.01.22 85.40 85.40
3 Pihl Peeter MSParma 25.49 0.01.44 83.75 83.75
4 Hämäläinen Sami MSParma 25.56 0.01.51 82.93 82.93
5 Kankaanpää Vesa OK77 26.13 0.02.08 81.61 81.61
6 Nieminen Janne PR 27.59 0.03.54 76.05 76.05
7 Nummi Ilari AngA 28.32 0.04.27 74.19 74.19
8 Detkov Sergei Hiisi 28.51 0.04.46 72.98 72.98
9 Efimov Roman Hiisi 29.40 0.05.35 70.59 70.59
10 Valtonen Luukas HS 30.12 0.06.07 68.97 68.97
11 Nazarov Roman PR 30.37 0.06.32 67.67 67.67
12 Tommila Juha Hiisi 30.41 0.06.36 67.15 67.15
13 Kuusinen Petri HlS 32.14 0.08.09 63.57 63.57
14 Suonpää Olli MSParma 32.40 0.08.35 62.38 62.38
15 Kivelä Tuomo KangSK 33.05 0.09.00 61.25 61.25
16 Laaksonen Markku Rasti88 33.37 0.09.32 59.95 59.95
17 Närvä Toni PR 33.47 0.09.42 59.32 59.32
18 Huostila Anssi TP 34.27 0.10.22 57.84 57.84
19 Sabo-Bar Guy Koovee 34.36 0.10.31 57.26 57.26
20 Kohvakka Ilkka KS 35.36 0.11.31 55.34 55.34
21 Sabel Ville Hiisi 35.44 0.11.39 54.81 54.81
22 Malinen Olli SKUusi 37.31 0.13.26 51.91 51.91
23 Raute Kaj SuSi 38.01 0.13.56 50.93 50.93
24 Huovila Miikka KaRa 38.46 0.14.41 49.65 49.65
25 Hubácek Michal Koovee 40.22 0.16.17 47.40 47.40
26 Laitinen Justus Koovee 41.25 0.17.20 45.93 45.93
27 Kuutti Veli-Pekka PertPe 43.01 0.18.56 43.96 43.96
28 Kankare Mikko SomEsa 46.05 0.22.00 40.79 40.79
29 Elo Markku AngA 48.05 0.24.00 38.85 38.85
30 Virtanen Sampo SomEsa 49.20 0.25.15 37.64 37.64
Salmenoja Samuli MSParma EIL -
Alanissi Jarkko VeVe EIL -
Liukkonen Matti RR EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sainio Perttu KeU 19.47 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riikonen Petri SuSi 28.41 0.00.00 52.65 52.65
2 Pohjola Jukka HauSi 30.25 0.01.44 48.41 48.41
3 Lepistö Mikko HauSi 30.39 0.01.58 46.81 46.81
4 Knaapi Kristian AngA 33.15 0.04.34 42.02 42.02
5 Ristimäki Tapio Keihäs 37.39 0.08.58 36.10 36.10
6 Nummela Ville OrPo 41.26 0.12.45 31.89 31.89
7 Haikama Tapio HlT 42.38 0.13.57 30.11 30.11

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lapila Pekka MSParma 27.08 0.00.00 55.95 55.95
2 Kääriäinen Sami TuMe 30.25 0.03.17 49.23 49.23
3 Rönkä Tero PiTa 32.29 0.05.21 45.46 45.46
4 Heikkonen Rami SuSi 33.30 0.06.22 43.46 43.46
5 Morozov Alexey RUS 33.48 0.06.40 42.46 42.46
6 Rintala Rami Hiisi 34.18 0.07.10 41.24 41.24
7 Angelov Alexandr RUS 35.23 0.08.15 39.39 39.39
8 Kudryavtsev Kirill RUS 36.38 0.09.30 37.48 37.48
9 Moisio Orvo TuS 43.17 0.16.09 31.25 31.25
10 Venäläinen Toni VaHa 45.33 0.18.25 29.24 29.24
11 Tuomola Jarkko SomEsa 49.10 0.22.02 26.67 26.67
12 Sundström Sami HS 51.08 0.24.00 25.24 25.24
Kuusisto Roope SuSe EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 25.26 0.00.00 63.72 63.72
2 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 25.42 0.00.16 62.54 62.54
3 Numminen Mika UrjU 26.16 0.00.50 60.67 60.67
4 Reiman Jarmo AngA 27.39 0.02.13 57.15 57.15
5 Jussila Kari TP 28.40 0.03.14 54.65 54.65
6 Heiskanen Pasi HS 29.17 0.03.51 53.04 53.04
7 Lautamäki Asko HlS 29.36 0.04.10 52.02 52.02
8 Anttila Jouni SuSi 32.02 0.06.36 47.64 47.64
9 Koponen Visa PertPe 32.09 0.06.43 47.05 47.05
10 Ruohola Risto MSParma 34.09 0.08.43 43.90 43.90
11 Valtonen Teppo HlT 36.10 0.10.44 41.08 41.08
12 Hokkanen Arto TarpSu 36.52 0.11.26 39.93 39.93
13 Rantala Ilkka RiSu 39.22 0.13.56 37.05 37.05
14 Ahola Tuomo KangSK 41.57 0.16.31 34.45 34.45
15 Karlsson Anders PIF 42.53 0.17.27 33.38 33.38
16 Koistinen Pasi NaTe 44.42 0.19.16 31.73 31.73
17 Kanko Jari Koovee 51.18 0.25.52 27.38 27.38
18 Heino Ismo RasKa 52.04 0.26.38 26.72 26.72
Virtanen Antti HlS EIL -
Ojanen Tuomas HS KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Ilkka IHR 23.34 0.00.00 58.62 58.62
2 Huostila Markku LamSä 24.14 0.00.40 56.29 56.29
3 Pesola Sakari RasKe 24.36 0.01.02 54.75 54.75
4 Virtala Markku PIF 25.48 0.02.14 51.54 51.54
5 Salonen Timo VaHa 27.17 0.03.43 48.10 48.10
6 Viili Osmo MSParma 29.22 0.05.48 44.10 44.10
7 Hietaoja Jarkko HS 31.25 0.07.51 40.67 40.67
8 Lampinen Raino HS 34.51 0.11.17 36.17 36.17
9 Korpela Markku Rasti88 37.04 0.13.30 33.54 33.54
10 Maijala Kari EE 38.33 0.14.59 31.80 31.80
11 Alanne Jyrki PertPe 39.47 0.16.13 30.38 30.38
12 Syrjänen Jukka Koovee 43.51 0.20.17 27.17 27.17
Ritakallio Timo Lynx KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Timo Hiisi 25.39 0.00.00 58.56 58.56
2 Routsi Jyrki Hiisi 25.55 0.00.16 57.67 57.67
3 Hämäläinen Markku RaVa 26.03 0.00.24 57.09 57.09
4 Rantio Jukka-Pekka HauSi 26.20 0.00.41 56.19 56.19
5 Heikkinen Jarmo HS 27.02 0.01.23 54.45 54.45
6 Heikkilä Ari HlS 28.30 0.02.51 51.39 51.39
7 Karamo Jouko HS 28.31 0.02.52 51.10 51.10
8 Helle Markku SaPu 28.33 0.02.54 50.77 50.77
9 Nummi Esko PunKu 29.31 0.03.52 48.86 48.86
10 Keskitalo Jukka LLuja 30.48 0.05.09 46.58 46.58
11 Kittilä Pekka HlS 31.02 0.05.23 45.98 45.98
12 Järvinen Jari HlT 31.37 0.05.58 44.90 44.90
13 Puustinen Tuomo Pihkan 32.46 0.07.07 43.09 43.09
14 Ahlroth Timo TurSa 33.28 0.07.49 41.97 41.97
15 Saarimäki Ilkka AngA 33.37 0.07.58 41.56 41.56
16 Kuivala Juha TuS 33.38 0.07.59 41.31 41.31
17 Virkki Antti HlS 33.42 0.08.03 41.01 41.01
18 Leppälä Martti HlS 35.02 0.09.23 39.23 39.23
19 Kinkki Seppo TaNMKY 35.59 0.10.20 37.99 37.99
20 Andersson Bror PIF 37.50 0.12.11 35.93 35.93
21 Lähteenmäki Hannu HlT 39.23 0.13.44 34.33 34.33
22 Aalto Timo TurSa 42.19 0.16.40 31.77 31.77
23 Aaltonen Jukka AngA 42.43 0.17.04 31.30 31.30
24 Virtala Arto LaJy 44.12 0.18.33 30.08 30.08
25 Hjelm Jouni RaPi 44.51 0.19.12 29.47 29.47
26 Kuusela Pentti PunKu 46.10 0.20.31 28.47 28.47
27 Koski Harri TarpSu 47.02 0.21.23 27.79 27.79
28 Lindeman Jorma R-P 48.12 0.22.33 26.96 26.96
Laukka John RaVa EIL -
Malinen Jouko HS KES -
Viitasalo Harri RiSu HYL -
Pellinen Jari AngA HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reiman Juha Hiisi 27.03 0.00.00 54.79 54.79
2 Viirto Matti HiKi 27.18 0.00.15 54.06 54.06
3 Kiiskinen Arto TP 27.29 0.00.26 53.49 53.49
4 Helkkula Rauli TuMe 27.59 0.00.56 52.31 52.31
5 Halme Tapio AngA 28.04 0.01.01 51.95 51.95
6 Kerkola Pekka HlT 28.28 0.01.25 51.00 51.00
7 Venho Kari MaMa 29.26 0.02.23 49.13 49.13
8 Ritanotko Markku TuMe 30.06 0.03.03 47.84 47.84
9 Mäkiniemi Esko PunKu 30.17 0.03.14 47.35 47.35
10 Rajala Markku Koovee 31.28 0.04.25 45.38 45.38
11 Peltola Oke TuS 31.35 0.04.32 45.02 45.02
12 Kuivala Hannu TuS 32.29 0.05.26 43.59 43.59
13 Lehto Esa HS 32.50 0.05.47 42.94 42.94
14 Hongisto Keijo LoJa 32.57 0.05.54 42.61 42.61
15 Heikkilä Veli-Matti HauSi 33.03 0.06.00 42.30 42.30
16 Salminen Esko SuSi 33.10 0.06.07 41.97 41.97
17 Huikkola Markku KangSK 33.34 0.06.31 41.29 41.29
18 Harju Hannu JäPa 33.45 0.06.42 40.88 40.88
19 Röytiö Lauri PR 34.05 0.07.02 40.31 40.31
20 Heinonen Veli-Matti RR 34.51 0.07.48 39.25 39.25
21 Ovaska Ari EE 36.38 0.09.35 37.17 37.17
22 Ruohoniemi Aimo EsAk 36.59 0.09.56 36.66 36.66
23 Laakso Antero PunKu 37.07 0.10.04 36.37 36.37
23 Kyrölä Jukka TP 37.07 0.10.04 36.37 36.37
25 Virolainen Asko SomEsa 37.13 0.10.10 35.95 35.95
26 Jokinen Matti TuVi 38.30 0.11.27 34.59 34.59
27 Vesalainen Markku AngA 38.42 0.11.39 34.26 34.26
28 Sipponen Markku PR 38.47 0.11.44 34.03 34.03
29 Nyberg Henry Orient 39.03 0.12.00 33.64 33.64
30 Knaapi Olli TuMe 39.21 0.12.18 33.23 33.23
31 Nykänen Pentti Jyry 40.26 0.13.23 32.19 32.19
32 Jakobsson Markus RasKa 45.50 0.18.47 28.27 28.27
33 Nylund Henrik Falken 46.31 0.19.28 27.73 27.73
34 Terävä Seppo XYZ 54.06 0.27.03 23.73 23.73
Ahlqvist Hannu Raus KES -
Kallio Risto AngA HYL -
Paikkala Jarmo Jyry HYL -
Liukkala Pekka HauSi HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkinen Paavo Jyry 23.26 0.00.00 50.49 50.49
2 Jokinen Pentti KanSu 23.37 0.00.11 49.93 49.93
3 Pajunen Heikki PR 24.06 0.00.40 48.77 48.77
4 Keränen Kauko UrjU 24.35 0.01.09 47.65 47.65
5 Vannas Hannu MSParma 24.38 0.01.12 47.39 47.39
6 Hörkkö Jaakko MSParma 25.00 0.01.34 46.54 46.54
7 Alexandersson Yngve NOK 25.12 0.01.46 46.01 46.01
8 Visa Jouko SuSi 25.34 0.02.08 45.20 45.20
9 Huovila Timo KaRa 25.35 0.02.09 45.01 45.01
10 Nippala Juhani Jyry 25.49 0.02.23 44.45 44.45
11 Mustranta Antti HS 26.14 0.02.48 43.60 43.60
12 Leino Tapio HS 26.21 0.02.55 43.26 43.26
13 Kallio Kari SuSi 27.10 0.03.44 41.81 41.81
14 Turku Vesa HS 27.24 0.03.58 41.31 41.31
15 Laitinen Matti Mesik 27.31 0.04.05 40.99 40.99
16 Holappa Paavo TVV 27.36 0.04.10 40.72 40.72
17 Mäkinen Jaakko AngA 27.38 0.04.12 40.53 40.53
18 Halkosaari Severi NiS 27.57 0.04.31 39.93 39.93
19 Lehtinen Olli TuS 28.00 0.04.34 39.72 39.72
20 Peltola Tuomo MSParma 28.01 0.04.35 39.56 39.56
21 Salmenoja Pertti HirvHe 28.38 0.05.12 38.57 38.57
22 Virtanen Kalle RaLu 28.51 0.05.25 38.14 38.14
23 Lahtonen Tapio TP 29.19 0.05.53 37.40 37.40
24 Nevalainen Auvo BIsku 29.27 0.06.01 37.10 37.10
25 Mäkirinne Matti SuSi 29.52 0.06.26 36.45 36.45
26 Inki Pekka TuMe 29.58 0.06.32 36.19 36.19
27 Aunula Jukka Jyry 30.03 0.06.37 35.96 35.96
28 Saarinen Olli HiKi 31.29 0.08.03 34.20 34.20
29 Rajamäki Jussi HS 31.36 0.08.10 33.95 33.95
30 Hirvonen Pentti TuMe 32.49 0.09.23 32.57 32.57
31 Hongisto Heimo LoJa 33.19 0.09.53 31.96 31.96
32 Kallio Erkki LoJa 34.27 0.11.01 30.80 30.80
33 Moisio Kalevi TuS 34.52 0.11.26 30.31 30.31
34 Kataja Lasse SuSi 36.30 0.13.04 28.85 28.85
35 Mattila Hannu EsAk 36.48 0.13.22 28.51 28.51
36 Viljanen Keijo LoJa 37.21 0.13.55 27.98 27.98
37 Toivonen Heikki VaHa 38.05 0.14.39 27.34 27.34
38 Henriksson Jouko HlS 38.35 0.15.09 26.88 26.88
39 Riikonen Rauno PertPe 40.26 0.17.00 25.56 25.56
40 Rautarae Veikko HirvHe 40.44 0.17.18 25.27 25.27
41 Nurmela Jukka UrjU 42.23 0.18.57 24.19 24.19
42 Niemi Pentti HauSi 43.22 0.19.56 23.55 23.55
43 Ahlqvist Pekka TuMe 50.33 0.27.07 20.13 20.13
Kuosa Harri LoJa HYL -
Ketonen Pekka TarpSu HYL -
Vuorinen Lasse AngA KES -
Varjonen Antero RR EIL -
Sane Kari HS EIL -
Wessman Risto HiKi EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Raimo SuSi 17.09 0.00.00 49.50 49.50
2 Valtee Pertti HS 19.04 0.01.55 44.35 44.35
3 Rusko Heikki VaajTe 19.05 0.01.56 44.14 44.14
4 Jokinen Juhani MaMa 19.24 0.02.15 43.26 43.26
5 Sirola Risto KeU 20.11 0.03.02 41.41 41.41
6 Kiiski Osmo SomEsa 20.15 0.03.06 41.12 41.12
7 Hovikorpi Aarno HlS 20.57 0.03.48 39.59 39.59
8 Karsikas Raimo MaMa 21.00 0.03.51 39.34 39.34
9 Verha Koitto VaRa 21.13 0.04.04 38.78 38.78
10 Hedenström Rauno MaMa 21.21 0.04.12 38.39 38.39
11 Isoherranen Seppo HS 21.36 0.04.27 37.79 37.79
12 Jonkka Arvo RasKa 21.39 0.04.30 37.55 37.55
13 Karjalainen Jouko HS 22.48 0.05.39 35.52 35.52
14 Havia Pertti MaMa 23.20 0.06.11 34.56 34.56
15 Sonkki Juhani PR 23.26 0.06.17 34.28 34.28
16 Nurmo Heikki PunKu 23.33 0.06.24 33.97 33.97
17 Kanerva Unto Jyry 23.44 0.06.35 33.57 33.57
18 Niinimäki Jukka HyRa 23.50 0.06.41 33.29 33.29
19 Grönroos Timo MSParma 23.54 0.06.45 33.06 33.06
20 Kettunen Seppo Jyry 23.59 0.06.50 32.81 32.81
21 Ylitalo Antti TP 24.18 0.07.09 32.25 32.25
22 Visa Rauno SuSi 24.47 0.07.38 31.49 31.49
22 Koivula Keijo HyRa 24.47 0.07.38 31.49 31.49
24 Laakso Raimo HaHa 25.12 0.08.03 30.71 30.71
25 Punkero Toivo LS-37 25.15 0.08.06 30.52 30.52
26 Laine Eero RaVi 25.49 0.08.40 29.72 29.72
27 Jylhä Keijo JRV 26.52 0.09.43 28.44 28.44
27 Jalkanen Erkki VaHa 26.52 0.09.43 28.44 28.44
29 Saario Pentti LoJa 27.32 0.10.23 27.51 27.51
30 Lindeman Osmo HS 28.48 0.11.39 26.19 26.19
31 Vaininen Urpo TuS 30.00 0.12.51 25.03 25.03
32 Kemppainen Eero HS 31.56 0.14.47 23.42 23.42
33 Peitsala Osmo HS 32.52 0.15.43 22.65 22.65
34 Iso-Somppi Ahti LoJa 33.23 0.16.14 22.20 22.20
35 Nuotio Olli SomEsa 35.39 0.18.30 20.70 20.70
36 Perkinen Osmo Pihkan 37.55 0.20.46 19.38 19.38
37 Penttilä Pekka SomEsa 38.59 0.21.50 18.76 18.76
38 Kuusisto Kalevi HlT 42.26 0.25.17 17.16 17.16
39 Kärkkäinen Eero EKP 42.29 0.25.20 17.06 17.06
Koskinen Kari SOC EIL -
Paasonen Seppo Pihkan HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Pertti HlS 15.55 0.00.00 44.66 44.66
2 Tuominen Niilo R-P 18.35 0.02.40 38.05 38.05
3 Viiri Jyrki HirvHe 18.38 0.02.43 37.75 37.75
4 Erkkilä Olavi HlS 18.55 0.03.00 36.99 36.99
5 Houni Mikko EE 18.58 0.03.03 36.70 36.70
6 Rantala Heikki EE 19.12 0.03.17 36.07 36.07
7 Tamminen Heikki MaMa 20.37 0.04.42 33.41 33.41
8 Kuusisto Seppo RaLu 20.44 0.04.49 33.04 33.04
9 Lammensalo Jaakko Hiisi 21.00 0.05.05 32.45 32.45
10 Setälä Toivo JäPa 21.46 0.05.51 31.14 31.14
11 Pelli Heikki LoJa 21.57 0.06.02 30.71 30.71
12 Mikkola Antti UrjU 22.04 0.06.09 30.38 30.38
13 Kaitio Risto MaMa 22.33 0.06.38 29.57 29.57
14 Heikkilä Mikko MaMa 22.45 0.06.50 29.14 29.14
15 Pajuoja Reino EsSu 23.02 0.07.07 28.63 28.63
15 Virtanen Ilari HlS 23.02 0.07.07 28.63 28.63
17 Suonpää Pentti EsAk 23.14 0.07.19 28.06 28.06
18 Ranta Esko LS-37 23.22 0.07.27 27.75 27.75
19 Kytäjä Paavo KaRa 25.00 0.09.05 25.79 25.79
20 Joonas Risto MaMa 26.10 0.10.15 24.50 24.50
21 Siivonen Jukka RasKa 27.44 0.11.49 22.98 22.98
22 Lainema Matti MSParma 27.54 0.11.59 22.71 22.71
23 Paananen Aapo R-P 28.28 0.12.33 22.13 22.13
24 Heiskanen Kalevi HlS 28.39 0.12.44 21.86 21.86
25 Jokinen Eino HyRa 29.05 0.13.10 21.41 21.41
26 Juntunen Olli HS 29.20 0.13.25 21.10 21.10
27 Helariutta Eero RasKa 30.09 0.14.14 20.41 20.41
28 Kopra Valto OrPo 30.35 0.14.40 20.00 20.00
29 Auriola Pentti HlS 32.19 0.16.24 18.81 18.81
Lehkonen Reijo MaMa EIL -
Saario Seppo MSParma EIL -
Kuutti Jorma PertPe EIL -
Haarlaa Rihko HS HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Marjanen Torsti SalVil 22.00 0.00.00 33.74 33.74
2 Koskinen Jukka Hiisi 22.09 0.00.09 33.05 33.05
3 Pyökäri Antero RaPi 22.34 0.00.34 31.99 31.99
4 Aho Mauri HPV 23.55 0.01.55 29.76 29.76
5 Asikainen Ville XYZ 24.32 0.02.32 28.60 28.60
6 Jakoaho Taisto HyRa 24.47 0.02.47 27.91 27.91
7 Ali-Rantala Arvo LoJa 26.14 0.04.14 25.98 25.98
8 Mikola Oiva Hiisi 26.45 0.04.45 25.10 25.10
9 Tamminen Antti AuVa 30.37 0.08.37 21.60 21.60
10 Jalava Reino KeU 34.16 0.12.16 19.00 19.00
11 Luonteri Tapani XYZ 37.55 0.15.55 16.91 16.91
Lahti Heikki LeSi EIL -
Helin Raimo MaMa EIL -
Laurila Pertti EsSu HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinamo Tuomas Keihäs 12.22 0.00.00
2 Syrjälä Sakari Koovee 12.43 0.00.21
3 Fritzen Florian KarjUra 12.48 0.00.26
4 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 13.37 0.01.15
5 Joensivu Kasper VaHa 13.47 0.01.25
6 Haukioja Aapo TuS 14.46 0.02.24
7 Skyttä Ilari HlS 14.47 0.02.25
8 Roine Veeti HiKi 15.35 0.03.13
9 Hirn Daniel HS 17.30 0.05.08
10 Maijala Mikko LHR 18.23 0.06.01
11 Urho Niko LHR 19.28 0.07.06
12 Suomi Tyko LHR 20.24 0.08.02
13 Huostila Sampo LamSä 29.29 0.17.07
14 Pohjalainen Oskari LoJa 36.42 0.24.20
15 Kaleva Antti LHR 37.43 0.25.21
16 Hirn Mikael HS 49.24 0.37.02

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolkkala Vertti MSParma 12.43 0.00.00
2 Tabsai Natwud SuSi 14.38 0.01.55
3 Kaleva Lauri LHR 29.13 0.16.30

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lautamäki Matias HlS 13.19 0.00.00
2 Konttila Akseli Koovee 13.53 0.00.34
3 Salonen Seeti VaHa 14.43 0.01.24
4 Ahola Topias KangSK 14.44 0.01.25
5 Fingerroos Casper PR 14.55 0.01.36
6 Virtala Alex PIF 15.29 0.02.10
7 Ruuskanen Tuomas MU 15.55 0.02.36
8 Takala Heikki TP 15.57 0.02.38
9 Aaltio Eerik VaHa 16.13 0.02.54
10 Aumo Oskari Keihäs 16.22 0.03.03
11 Reiman Antti AngA 18.27 0.05.08
12 Ristimäki Väinö Keihäs 18.29 0.05.10
13 Rousku Samuli MSParma 19.52 0.06.33
14 Olkkonen Vili KangSK 20.37 0.07.18
15 Kivelä Valtteri KangSK 22.39 0.09.20
16 Kivelä Eemeli KangSK 23.25 0.10.06
17 Viilo Tommi TP 24.52 0.11.33
18 Rantala Valtteri Keihäs 27.57 0.14.38
19 Rokka Tuomas LHR 29.07 0.15.48
Syrjälä Niilo LHR EIL -
Saarela Benjamin LHR EIL -
Laatu Antti HS HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Antti TP 16.22 0.00.00
2 Haanpää Klaus PR 17.10 0.00.48
3 Oksa Antti-Jussi TarpSu 21.43 0.05.21
4 Mattila Jussi LHR 23.24 0.07.02
5 Aho Ilmari VaHa 23.29 0.07.07
6 Matinheikki Leo TP 23.55 0.07.33
7 Laitinen Vertti Koovee 24.26 0.08.04
8 Takala Jaakko TP 31.01 0.14.39
Väliharju Joonas TP HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Julkunen Akseli LHR 16.00 0.00.00
2 Arola Topias PR 18.19 0.02.19
3 Viilo Lasse TP 18.42 0.02.42
3 Koivuniemi Sakari RaN 18.42 0.02.42
5 Roine Leevi HiKi 18.54 0.02.54
6 Kontio Kimmo KangSK 19.02 0.03.02
7 Anttila Teemu SuSi 19.22 0.03.22
8 Keronen Leevi TP 21.22 0.05.22
9 Oksanen Teemu IkNV 21.54 0.05.54
10 Pohja Eetu Koovee 22.31 0.06.31
11 Eerola Mikko TP 24.23 0.08.23
12 Jalonen Jussi HlS 24.38 0.08.38
13 Heinonen Paavo HS 24.57 0.08.57
14 Fingerroos Sebastian PR 25.01 0.09.01
15 Marttila Otso KangSK 26.00 0.10.00
16 Nurminen Eerik KangSK 30.05 0.14.05
17 Silmälä Vili LHR 30.40 0.14.40
18 Rokka Matias LHR 35.15 0.19.15

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterinen Arttu TP 29.00 0.00.00 40.67 40.67
2 Mäki Juho Rasti88 29.19 0.00.19 39.22 39.22
3 Saarnijoki Miska TP 31.02 0.02.02 36.10 36.10
4 Klemola Saul RaKaS 33.11 0.04.11 32.87 32.87
5 Lilja Juha TP 39.27 0.10.27 26.90 26.90
6 Laakso Ville Keihäs 1.05.16 0.36.16 15.81 15.81
Rantala Justus RiSu EIL -
Aaltio Henrik VaHa HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rauhala Juha EsSu 22.09 0.00.00 54.14 54.14
2 Rantala Joonas RiSu 23.24 0.01.15 49.71 49.71
3 Ruohola Aaro MSParma 23.25 0.01.16 48.14 48.14
4 Leipijärvi Joona HlS 27.08 0.04.59 40.22 40.22
5 Kivikko Antti HlS 33.54 0.11.45 31.13 31.13
6 Huostila Tommi LamSä 50.53 0.28.44 20.03 20.03
Penttilä Eero HlS EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elo Sanni AngA 26.05 0.00.00 90.35 90.35
2 Dambe Inga PR 26.17 0.00.12 89.21 89.21
3 Virta Elli SV 26.29 0.00.24 88.09 88.09
4 Fincke Anni-Maija TP 26.43 0.00.38 86.88 86.88
5 Efimova Natalia Hiisi 28.00 0.01.55 82.48 82.48
6 Sundberg Karoliina Lynx 28.04 0.01.59 81.86 81.86
7 Borisova Daria Hiisi 28.26 0.02.21 80.39 80.39
8 Kyrölä Sonja TP 29.01 0.02.56 78.37 78.37
9 Anttila Liisa Koovee 29.05 0.03.00 77.79 77.79
10 Mjösund Katja MSParma 29.40 0.03.35 75.86 75.86
11 Jokela Emmi SuSe 29.56 0.03.51 74.79 74.79
12 Väre Tiina SomEsa 31.18 0.05.13 71.15 71.15
13 Hämäläinen Jannina SKUusi 32.46 0.06.41 67.60 67.60
14 Lindholm Sara Raseborg 32.55 0.06.50 66.94 66.94
15 Kymäläinen Sanni TP 33.04 0.06.59 66.28 66.28
16 Saarimäki Heini AngA 33.16 0.07.11 65.52 65.52
17 Autio Päivi Hiisi 33.28 0.07.23 64.78 64.78
18 Liukkonen Sonja HiKi 33.33 0.07.28 64.27 64.27
19 Ritanotko Johanna TuMe 35.12 0.09.07 60.92 60.92
20 Temjakova Nina PR 35.43 0.09.38 59.71 59.71
21 Rozova Tatiana SV 36.09 0.10.04 58.67 58.67
22 Reponen Milka KeuKi 36.21 0.10.16 58.02 58.02
23 Dambe Signe PR 36.47 0.10.42 57.02 57.02
24 Kanko Natalia Koovee 38.30 0.12.25 54.17 54.17
25 Karvonen Tiina SomEsa 42.33 0.16.28 48.74 48.74
26 Moser Tanja TP 43.06 0.17.01 47.84 47.84
27 Hietaoja Nelli HS 43.26 0.17.21 47.20 47.20
28 Koivisto Johanna LLuja 52.04 0.25.59 39.15 39.15
Hietaoja Essi HS EIL -
Ristimäki Minna Keihäs KES -
Laine Sanna MSParma HYL -
Alanne Petra PertPe HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Matilda RaVi 23.00 0.00.00 32.60 32.60
2 Mäki Janette Rasti88 24.42 0.01.42 29.60 29.60
3 Matilainen Laura EsSu 24.44 0.01.44 28.80 28.80
4 Erämaja Henna HlT 25.02 0.02.02 27.70 27.70
5 Erämaja Johanna HlT 27.02 0.04.02 24.96 24.96
Hämälistö Sanna SuSi EIL -
Ahola Birgit KangSK KES -
Leinamo Hanna Keihäs HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikäheimonen Taru Lynx 27.11 0.00.00 70.17 70.17
2 Koski Hanna-Maija Koovee 28.13 0.01.02 65.91 65.91
3 Löyttyjärvi Sara Jyry 37.17 0.10.06 48.60 48.60
4 Mäki-Laurila Anne PunKu 37.52 0.10.41 46.59 46.59
5 Karvonen-Hyvämäki Kirsi SomEsa 38.39 0.11.28 44.42 44.42
6 Routsi Anastasia Hiisi 39.14 0.12.03 42.54 42.54
7 Kopra Anna SomEsa 42.40 0.15.29 38.00 38.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Henna HS 50.07 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kolkkala Reeta MSParma 26.45 0.00.00 58.42 58.42
2 Kukonlehto Marja KangSK 28.59 0.02.14 52.30 52.30
3 Vainionpää Hanna HlS 30.00 0.03.15 48.96 48.96
4 Yli-Kauppila Marika Hiisi 32.35 0.05.50 43.64 43.64
5 Rantala Katja RiSu 37.22 0.10.37 36.80 36.80
6 Pyökäri Susanna RaPi 37.46 0.11.01 35.17 35.17
Mellin Ulla SuSi EIL -
Viilo Annika TP EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Anne AngA 21.38 0.00.00 61.21 61.21
2 Hovikorpi Auli HlS 24.29 0.02.51 52.73 52.73
3 Maijala Sari EE 24.35 0.02.57 51.17 51.17
4 Mäkelä Anja RiSu 30.14 0.08.36 40.51 40.51
5 Annila Heli Koovee 32.29 0.10.51 36.69 36.69
6 Kuusela Pirjo PunKu 33.08 0.11.30 34.97 34.97
7 Järvinen Tuija HlT 34.19 0.12.41 32.80 32.80

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 21.56 0.00.00 55.03 55.03
2 Liimatainen Raili RiSu 22.43 0.00.47 52.34 52.34
3 Virtanen Marjo Hiisi 25.29 0.03.33 45.94 45.94
4 Hovirinta Marjo TuMe 27.13 0.05.17 42.35 42.35
5 Saarimäki Helena AngA 28.07 0.06.11 40.35 40.35
6 Kerkola Maija HlT 28.39 0.06.43 38.97 38.97
7 Hjelm Inga RaPi 28.44 0.06.48 38.23 38.23
8 Kuisma Tuula SomEsa 30.26 0.08.30 35.50 35.50
9 Toivanen Tuula RaN 35.51 0.13.55 29.63 29.63
10 Kairamo Kristiina HiKi 35.59 0.14.03 29.01 29.01
11 Tammisalo Netta KangSK 40.16 0.18.20 25.48 25.48

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 15.39 0.00.00 59.17 59.17
2 Valonen Eila KaRa 16.35 0.00.56 55.28 55.28
3 Raiko Erja HyRa 17.32 0.01.53 51.76 51.76
4 Ritasalo Maaria VaRa 17.51 0.02.12 50.32 50.32
5 Turku Kaija HS 20.20 0.04.41 43.72 43.72
6 Peltola Liisa MSParma 20.24 0.04.45 43.13 43.13
7 Ahlqvist Kristiina Raus 21.37 0.05.58 40.27 40.27
8 Suna Eija MSParma 22.01 0.06.22 39.12 39.12
9 Sipponen Airi PR 22.28 0.06.49 37.92 37.92
10 Karvonen Pirjo SuSi 24.32 0.08.53 34.35 34.35
11 Tienari Pauliina KyRa 24.41 0.09.02 33.77 33.77
12 Laukkanen Kirsti HlT 25.23 0.09.44 32.47 32.47
13 Riikonen Margit PertPe 25.51 0.10.12 31.53 31.53
14 Salmenoja Hely HirvHe 28.26 0.12.47 28.34 28.34
15 Ahonkivi Irma RasKa 34.01 0.18.22 23.41 23.41
16 Nylund Marlene Falken 34.57 0.19.18 22.52 22.52

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 16.52 0.00.00 48.82 48.82
2 Kajava Ritva HlS 17.57 0.01.05 45.38 45.38
3 Hellsten Leena Rasti88 18.50 0.01.58 42.78 42.78
4 Rahkasuo Kaarina Rasti88 19.05 0.02.13 41.76 41.76
5 Laaksonen Raili SuSi 20.46 0.03.54 37.95 37.95
6 Eskola Pirkko Rasti88 20.57 0.04.05 37.20 37.20
7 Malmsten Beatrice Lynx 21.35 0.04.43 35.70 35.70
8 Piiparinen Seija RasKa 22.04 0.05.12 34.52 34.52
9 Salmela Juulia RiSu 23.24 0.06.32 32.17 32.17
10 Ahonen Ulla HlS 23.46 0.06.54 31.30 31.30
11 Ohramaa Tuula Jyry 24.29 0.07.37 30.03 30.03
11 Havia Tuula MaMa 24.29 0.07.37 30.03 30.03
13 Venäläinen Kaija VaHa 24.53 0.08.01 28.84 28.84
14 Lindsten Ulla Jyry 29.04 0.12.12 24.38 24.38
15 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 29.50 0.12.58 23.46 23.46

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 20.00 0.00.00 47.01 47.01
2 Tanska Eeva EsSu 21.55 0.01.55 41.83 41.83
3 Reeni Eva RiSu 22.29 0.02.29 39.73 39.73
4 Isoherranen Kaarina HS 24.11 0.04.11 35.96 35.96
5 Jalkanen Marke VaHa 24.48 0.04.48 34.12 34.12
6 Ketola Paula LoJa 26.20 0.06.20 31.24 31.24
7 Tulokas Tuula SuSi 27.03 0.07.03 29.54 29.54

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 25.04 0.00.00
2 Jakoaho Ritva HyRa 36.51 0.11.47

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytäjä Nora HiKi 11.46 0.00.00
2 Ristimäki Vieno Keihäs 13.57 0.02.11
3 Laakso Elmiina Keihäs 14.21 0.02.35
4 Haikama Inka HlS 15.10 0.03.24
5 Kontio Kirsi KangSK 15.38 0.03.52
6 Virtala Emmi PIF 15.59 0.04.13
7 Roine Meeri HiKi 16.05 0.04.19
8 Koski Hanni Koovee 16.55 0.05.09
9 Takala Kaisa TP 17.30 0.05.44
10 Matinheikki Liisa TP 18.29 0.06.43
11 Koskinen Silja TuS 18.49 0.07.03
12 Yli-Futka Amanda ValSu 19.24 0.07.38
13 Nummela Laura OrPo 20.42 0.08.56
14 Ruuskanen Senni MU 20.44 0.08.58
15 Ojala Linnea Keihäs 33.52 0.22.06
16 Rokka Anni LHR 36.34 0.24.48
17 Sundberg Viliina Lynx 48.21 0.36.35
18 Fingerroos Sofia PR 1.05.31 0.53.45

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Sanna Keihäs 20.00 0.00.00
2 Eerola Hanna Keihäs 22.18 0.02.18

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Anni TuS 12.56 0.00.00
2 Kukonlehto Fanny KangSK 13.05 0.00.09
3 Joensivu Inka VaHa 15.12 0.02.16
4 Nurminen Kaarina KangSK 15.48 0.02.52
5 Tikkakoski Ilona TP 15.49 0.02.53
6 Salmia Tessa TarpSu 16.54 0.03.58
7 Yli-Hietanen Silja TP 17.22 0.04.26
8 Kytäjä Nea HiKi 19.23 0.06.27
9 Kontio Katri KangSK 19.44 0.06.48
10 Kuusinen Saana HlS 20.00 0.07.04
11 Kuoppala Elli TarpSu 20.08 0.07.12
12 Leppäsalmi Sara KeuKi 20.51 0.07.55
13 Leinamo Sonja Keihäs 21.25 0.08.29
14 Tiljander Venla HyRa 21.44 0.08.48
15 Virtanen Reeta HlS 24.07 0.11.11
16 Pohjalainen Emmi LoJa 26.00 0.13.04
17 Leppänen Netta Keihäs 26.07 0.13.11

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussila Ida TP 20.52 0.00.00
2 Virtanen Heta HlS 21.20 0.00.28
3 Ristimäki Aino Keihäs 22.18 0.01.26
4 Haikama Outi HlS 22.54 0.02.02
5 Metsälä Essi HlS 24.04 0.03.12
6 Mäenpää Maija Keihäs 26.21 0.05.29
7 Sainio Linda KangSK 28.37 0.07.45
8 Halkosaari Helena LHR 33.42 0.12.50

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Eerola Lotta TP 20.17 0.00.00
2 Virtala Jenny PIF 20.38 0.00.21
3 Lehtinen Meiju HlS 21.47 0.01.30
4 Haanpää Kaisa TP 22.13 0.01.56
5 Yli-Hietanen Saara TP 22.33 0.02.16
6 Turakainen Venla HS 23.25 0.03.08
7 Välkki Lotta TP 23.47 0.03.30
8 Pohjalainen Anni LoJa 25.45 0.05.28
9 Yliluikki Hilda SuSi 26.35 0.06.18
10 Gustafsson Sara KaRa 30.21 0.10.04
11 Penttilä Anne HlS 34.44 0.14.27
12 Eerola Ella Keihäs 37.46 0.17.29
13 Kaleva Marja LHR 39.55 0.19.38
Leinamo Reetta Keihäs HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtinen Jenna HlS 25.51 0.00.00 42.75 42.75
2 Avelin Melina HlS 26.21 0.00.30 40.89 40.89
3 Leipijärvi Jenna HlS 30.28 0.04.37 34.46 34.46
4 Aumo Katariina Keihäs 31.31 0.05.40 32.43 32.43
5 Kallio Fanni Keihäs 34.56 0.09.05 28.47 28.47
6 Vainionpää Anu HlS 39.22 0.13.31 24.56 24.56
7 Metsälä Emma HlS 52.33 0.26.42 17.87 17.87
Siikarla Siiri AngA EIL -
Roine Veera HiKi EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussila Jutta TP 27.09 0.00.00 58.48 58.48
2 Yliluikki Henna SuSi 28.28 0.01.19 54.38 54.38
3 Aho Varpu VaHa 30.17 0.03.08 49.80 49.80
4 Oksanen Maiju IkNV 31.38 0.04.29 46.42 46.42
5 Anttila Tiina SuSi 32.23 0.05.14 44.12 44.12
6 Korpela Laura Rasti88 36.38 0.09.29 37.92 37.92
7 Karlsson Pernilla PIF 57.23 0.30.14 23.52 23.52

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Elmeri LHR 11.13 0.00.00
2 Aho Rauli VaHa 11.17 0.00.04
3 Saarela Thomas LHR 14.05 0.02.52
4 Väliharju Ville TP 14.11 0.02.58
5 Haanpää Leo PR 14.14 0.03.01
6 Liponkoski Aapo TP 16.36 0.05.23

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Julkunen Siiri LHR 13.10 0.00.00
2 Olkkonen Veera KangSK 15.30 0.02.20
3 Helen Janette HlS 15.52 0.02.42
4 Lindroth Siiri KaRa 23.34 0.10.24

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Kaija LeSi 38.11 0.00.00
2 Nieminen Sole JRV 39.36 0.01.25