FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Hämeen Kompassi-cup 1. osakilpailu (lähikilpailu)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Aino KangSK 10.30 0.00.00
2 Pohjonen Saara IkNV 11.42 0.01.12
3 Laurila Fanni TP 12.07 0.01.37
4 Turunen Saimi TP 12.45 0.02.15
5 Takaluoma Lotta KangSK 13.33 0.03.03
6 Saarinen Emmi RaN 14.50 0.04.20
7 Pyhtilä Miina KyRa 17.04 0.06.34
8 Plihtari Eini KyRa 21.09 0.10.39

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lauronen Elina TP 7.37 0.00.00
2 Laine Vilja TP 8.18 0.00.41
3 Saarinen Siiri RaN 8.34 0.00.57
4 Juntunen Vilma TP 8.54 0.01.17
5 Manninen Elna Koovee 10.01 0.02.24
6 Takaluoma Tuuli KangSK 13.03 0.05.26
7 Järvinen Ella HlS 13.11 0.05.34
8 Sipilä Helmi KangSK 15.25 0.07.48
9 Tarri Elli KyRa 18.08 0.10.31
10 Yliaho Lilja Koovee 20.38 0.13.01
Ahti Salla TP EIL -
Myllymäki Anni-Maija KyRa EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllylä Pilvi TP 11.25 0.00.00
2 Karjalainen Milla TP 11.58 0.00.33
3 Haikonen Lara Koovee 16.42 0.05.17
4 Vartiala Vanessa RaN 16.57 0.05.32

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tarri Emma KyRa 9.37 0.00.00
2 Mäki Alina KyRa 14.21 0.04.44
3 Vierula Aino-Sofia KyRa 19.21 0.09.44

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pyhtilä Vilma KyRa 13.16 0.00.00
2 Karjalainen Sonja TP 14.15 0.00.59
3 Turpeinen Saana TP 14.18 0.01.02
4 Malm Saara TP 14.59 0.01.43
5 Lauronen Anni TP 15.27 0.02.11
6 Kalari Inkamari TP 15.44 0.02.28
7 Lepistö Aino HauSi 16.22 0.03.06
8 Tiits Maria TP 16.27 0.03.11
9 Myllylä Lumi TP 17.17 0.04.01
10 Kölhi Aada HlS 17.49 0.04.33
11 Kuikko Saini KangSK 17.50 0.04.34
12 Saarinen Taimi TP 18.06 0.04.50
13 Vallittu Sini KangSK 18.54 0.05.38
14 Göransson Alisa HlS 20.04 0.06.48
15 Pakarinen Moona RaN 20.18 0.07.02
16 Kauppila Kaisla Koovee 20.37 0.07.21
17 Myllymäki Elsa IkNV 20.46 0.07.30
18 Maaniittu Keira HlS 23.36 0.10.20
19 Tuominen Joanna HlS 26.15 0.12.59
20 Pusa Olga PäLuLu 44.58 0.31.42
Kölhi Eevi HlS EIL -
Vuorenmaa Saana Koovee EIL -
Haapasalo Laura VaHa HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turpeinen Selma TP 18.49 0.00.00
2 Jormanainen Tuuli KangSK 18.59 0.00.10
3 Kulju Silva HlS 19.39 0.00.50
4 Peltotalo Alma HlS 21.08 0.02.19
5 Ahti Saana TP 22.37 0.03.48
6 Turunen Helmi TP 23.12 0.04.23
7 Kalari Kaisla TP 24.08 0.05.19
8 Honkala Emmi TP 30.24 0.11.35

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Sauli TP 10.10 0.00.00
2 Kontio Karri KangSK 12.05 0.01.55
3 Manninen Emil Koovee 12.16 0.02.06
4 Räty Lasse RaN 12.19 0.02.09
5 Mäkelä Aleksi KangSK 13.38 0.03.28
6 Koivumäki Eetu RaN 14.21 0.04.11
7 Petäjämäki Eeli TP 15.43 0.05.33
8 Valkama Valtteri RaN 15.53 0.05.43
9 Väliaho Markus KyRa 16.48 0.06.38
10 Vigren Veeti Koovee 17.38 0.07.28
11 Kinnunen Sisu KangSK 19.01 0.08.51
12 Ylä-Tuuhonen Urho TP 21.14 0.11.04
13 Vilkka Oiva RaN 21.46 0.11.36
14 Taanila Lasse RaN 22.41 0.12.31
15 Laine Oiva TP 30.09 0.19.59
Ahonen Eemil KangSK EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liukas Viljami KangSK 7.45 0.00.00
2 Laamanen Atte TarpSu 7.47 0.00.02
3 Nissinen Akseli TP 7.55 0.00.10
4 Pohjola Arttu HauSi 8.15 0.00.30
5 Mäkynen Eero KangSK 9.28 0.01.43
6 Honkavaara Eero HlS 9.48 0.02.03
7 Laatunen Niilo KangSK 10.04 0.02.19
8 Viljakka Ville TP 10.29 0.02.44
9 Laurila Anton TP 11.01 0.03.16
10 Metsäpuro Riku RaN 11.20 0.03.35
11 Lindstedt Luukas TP 12.14 0.04.29
12 Repo Hugo TP 16.30 0.08.45
13 Plihtari Eero-Elias KyRa 17.57 0.10.12

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Juho TP 8.51 0.00.00
2 Paju Eemil TP 9.02 0.00.11
3 Tiits Kaarle TP 9.13 0.00.22
4 Turunen Aapo TP 9.20 0.00.29
5 Mariani Frank Koovee 9.46 0.00.55
6 Backman Antto KangSK 12.19 0.03.28
7 Haikonen Kevin Koovee 13.05 0.04.14
8 Silvan Jooa TarpSu 13.26 0.04.35
9 Mäkelä Matias KangSK 14.16 0.05.25
10 Koota Niilo KyRa 14.28 0.05.37
11 Ylä-Tuuhonen Tarmo TP 25.19 0.16.28

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllykoski Matias TP 8.59 0.00.00
2 Metsäpuro Rasmus RaN 9.09 0.00.10
3 Kangassalo Sisu KyRa 9.31 0.00.32
4 Leppänen Eemi KangSK 10.42 0.01.43
5 Varjola Veeti Koovee 11.19 0.02.20
6 Okkonen Aarre Koovee 19.05 0.10.06

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lepistö Onni HauSi 13.23 0.00.00
2 Kinnari Elmeri TP 13.48 0.00.25
3 Heikkinen Paavo TP 13.51 0.00.28
4 Kivistö Aleksi TP 14.45 0.01.22
5 Myllymäki Eino IkNV 17.29 0.04.06
6 Samposalo Rasmus TP 18.14 0.04.51
7 Pusa Väinö PäLuLu 18.30 0.05.07
8 Pietilä Valtteri TP 19.32 0.06.09
9 Honkala Niilo TP 21.28 0.08.05
10 Pohjola Ilmari HauSi 21.42 0.08.19
11 Hänninen Aleksi Koovee 22.16 0.08.53
12 Nieminen Valtteri VaHa 24.19 0.10.56
13 Kinnunen Veli KangSK 25.25 0.12.02
Ahlfors Matias TP EIL -
Repo Saku TP EIL -
Liuha Eino KangSK HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivistö Joona TP 17.37 0.00.00
2 Vuorenmaa Joona Koovee 18.24 0.00.47
3 Bonden Sisu RaN 18.33 0.00.56
4 Hyytiäinen Topi KangSK 19.48 0.02.11
5 Tolonen Vilho Koovee 20.59 0.03.22
6 Siivonen Eero Koovee 21.18 0.03.41
7 Vigren Valtteri Koovee 21.22 0.03.45
8 Väliaho Aarni KyRa 21.30 0.03.53
9 Metsäpuro Roope RaN 23.07 0.05.30
10 Kärkelä Tuure KangSK 23.19 0.05.42
11 Lemberg Anton TP 24.28 0.06.51
12 Valkama Ville RaN 24.44 0.07.07
13 Kinnunen Onni KangSK 25.30 0.07.53
14 Paju Eelis TP 27.00 0.09.23
15 Vartiala Valtteri RaN 27.08 0.09.31
16 Paju Vilho TP 33.10 0.15.33
17 Kauppila Roope Koovee 36.10 0.18.33
Backman Voitto KangSK EIL -
Göransson Niklas HlS EIL -
Mattila Ato KangSK EIL -
Immonen Topias HlS HYL -