FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-pyöräsuunnistus pitkä matka (viralliset tulokset kaikki sarjat)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haga André Botnia 1.25.31 0.00.00
2 Niemi Pekka KanSu 1.25.56 0.00.25
3 Laurila Jussi JalJa 1.26.54 0.01.23
4 Pökälä Samuel AR 1.29.30 0.03.59
5 Kaskinen Kare UlvUra 1.30.41 0.05.10
6 Puolakanaho Sakari HyRa 1.36.04 0.10.33
7 Vanhanen Konsta AR 1.39.17 0.13.46
8 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.40.26 0.14.55
9 Kahelin Jouni VaajTe 1.40.28 0.14.57
10 Saarinen Juho MU 1.42.37 0.17.06
11 Nurminen Ilkka Hiilto 1.48.18 0.22.47
12 Tommola Mikko LS-37 1.49.02 0.23.31
13 Nousiainen Antti LS-37 1.53.27 0.27.56
14 Pensas Mika Malax 1.57.15 0.31.44
Nieminen Verneri RaVa HYL -
Kleemola Joona HyRa KES -
Blomster Anders Trian KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lauronen Jarkko LaihLu 1.18.22 0.00.00 85.34
2 Harlamow Kim KoS 1.20.28 0.02.06 81.73
3 Hongell Timo KoS 1.20.46 0.02.24 80.05
4 Paavola Kai KoS 1.21.18 0.02.56 78.15
5 Lehtinen Tommi TarpSu 1.26.15 0.07.53 72.37
6 Peetsu Teho Hiilto 1.28.43 0.10.21 69.10
7 Saarinen Samuli RaN 1.37.18 0.18.56 61.86
8 Nurminen Janne Hiilto 1.37.53 0.19.31 60.35
9 Kaataja Mikko RasKe 1.39.14 0.20.52 58.41
Takamaa Mikko JalJa HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sarkkinen Timo LaTa 1.14.18 0.00.00 79.01
2 Hämäläinen Ari LS-37 1.15.34 0.01.16 76.02
3 Virkki Janne Hiilto 1.18.06 0.03.48 71.95
4 Kankkunen Riku KuoSu 1.18.25 0.04.07 70.05
5 Lehtinen Juhani SuJu 1.20.23 0.06.05 66.77
6 Toimela Niko LS-37 1.21.09 0.06.51 64.59
7 Koiranen Aki EE 1.24.20 0.10.02 60.66
Ikola Timo LeSi HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Forsblom Vesa RR 1.11.41 0.00.00 70.82
2 Kamila Kai SuJu 1.12.13 0.00.32 69.59
3 Kyyrönen Samuli RR 1.13.15 0.01.34 67.92
4 Klemettinen Vesa S-JKL 1.17.13 0.05.32 63.77
5 Friman Sami HyRa 1.18.22 0.06.41 62.19
6 Salo Mikael Trian 1.18.58 0.07.17 61.07
7 Bondarenko Igor LS-37 1.20.14 0.08.33 59.47
8 Johansson Peter Brahe 1.23.18 0.11.37 56.68
9 Jaatinen Marko MuurVi 1.25.15 0.13.34 54.78
10 Laaksonen Pasi EsSu 1.25.44 0.14.03 53.88
11 Yli-Ilkka Harri RaJu 1.31.12 0.19.31 50.10
12 Surakka Petteri HS 1.38.08 0.26.27 46.04
13 Hakala Arto HlT 1.42.06 0.30.25 43.75
14 Hirvonen Petri EE 1.43.51 0.32.10 42.53
Roininen Reijo JäPa HYL -
Korhonen Mika SKVuoksi KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tervala Mika RaVa 57.09 0.00.00 77.01
2 Savikko Olli TarpSu 59.29 0.02.20 73.41
3 Gynther Kimmo IHR 1.08.49 0.11.40 62.95
4 Östergård Patric Trian 1.08.52 0.11.43 62.40
5 Raudus Timo Eks 1.09.50 0.12.41 61.04
6 Mäki Pekka TarpSu 1.11.07 0.13.58 59.45
7 Launonen Jarmo KeU 1.11.34 0.14.25 58.59
8 Höstman Stefan Malax 1.11.52 0.14.43 57.86
9 Ojala Kai S-2000 1.12.58 0.15.49 56.51
10 Niittylahti Ari EE 1.16.21 0.19.12 53.55
11 Kleemola Jouko Eks 1.16.23 0.19.14 53.07
12 Lindfors Max Trian 1.16.24 0.19.15 52.61
13 Kinnari Jukka SuJu 1.16.27 0.19.18 52.12
14 Laasanen Juha LaihLu 1.18.25 0.21.16 50.37
15 Turpiainen Janne HyRa 1.18.41 0.21.32 49.75
16 Logvinchuk Aleksander LS-37 1.19.10 0.22.01 49.01
17 Kiljunen Juha LS-37 1.19.53 0.22.44 48.14
18 Laine Kari VaHa 1.24.04 0.26.55 45.33
19 Valtonen Teppo HlT 1.30.24 0.33.15 41.77
20 Ijas Markku HyRa 1.33.07 0.35.58 40.18

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sippola Asko KuortKu 1.02.29 0.00.00 69.30
2 Ovaska Pertti EE 1.05.13 0.02.44 65.57
3 Saari Ismo IPR 1.07.57 0.05.28 62.13
4 Nyholm Thomas Trian 1.11.12 0.08.43 58.54
5 Martikainen Pasi IPR 1.11.44 0.09.15 57.35
6 Enroth Ari RR 1.12.24 0.09.55 56.07
7 Jetsonen Juhani OC-DUBHE 1.12.47 0.10.18 55.03
8 Fogelholm Mikael KeU 1.14.20 0.11.51 53.16
9 Nykänen Timo SOC 1.22.47 0.20.18 47.08
10 Niemensivu Pekka KanSu 1.25.33 0.23.04 44.92
11 Lehikoinen Aki S-JKL 1.28.23 0.25.54 42.87
12 Autio Ossi HyRa 1.42.02 0.39.33 36.60
Ojala Hannu TarpSu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 1.13.14 0.00.00 59.57
2 Keski-Ojala Jouko YlivKu 1.20.45 0.07.31 53.35
3 Mannila Tapio EE 1.22.16 0.09.02 51.70
4 Honkanen Reijo TurSa 1.24.53 0.11.39 49.47
5 Linna Heikki RasKe 1.27.59 0.14.45 47.11
6 Aalto Timo TurSa 1.41.18 0.28.04 40.38
7 Kaataja Jorma RasKe 1.51.19 0.38.05 36.25
8 Sjöblom Jarmo HinnYr 1.52.44 0.39.30 35.31
Laurila Timo JalJa HYL -
Kattelus Keijo VeVe HYL -
Juura Esa KanSu HYL -
Nuoranne Jussi LHR KES -
Nieminen Tapio JRV KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 41.39 0.00.00 55.97
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 42.19 0.00.40 54.54
3 Tyrväinen Heikki JäPa 43.09 0.01.30 52.94
4 Ollikainen Seppo IPR 45.38 0.03.59 49.55
5 Potinkara Jouko RaJu 45.43 0.04.04 48.95
6 Hahtola Aulis RasKu 47.46 0.06.07 46.36
7 Pihlaja Antti Malax 50.01 0.08.22 43.81
8 Slotte Harald Botnia 50.23 0.08.44 43.03
9 Nevala Jorma RaN 52.37 0.10.58 40.76
10 Lakkala Ossi KuoSu 52.56 0.11.17 40.08
11 Hirsimäki Raimo JäPa 54.17 0.12.38 38.65
12 Virtanen Jorma Hiisi 56.18 0.14.39 36.85
13 Leinonen Markku KuoSu 1.08.42 0.27.03 29.86
14 Ojala Antti TurSa 1.13.00 0.31.21 27.78
15 Väätäinen Hannu IPR 1.17.13 0.35.34 25.96
Majasaari Kari SuJu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 41.11 0.00.00 53.48
2 Orpana Risto SOC 43.06 0.01.55 50.40
3 Koivukangas Erkki KoS 47.06 0.05.55 45.48
4 Köykkä Jussi RasKu 48.22 0.07.11 43.67
5 Lehtinen Teuvo SOC 49.04 0.07.53 42.44
6 Nurminen Heikki IPR 49.32 0.08.21 41.43
7 Ilkka Jarmo RaJu 55.00 0.13.49 36.77
8 Taipalus Esko RasKe 58.37 0.17.26 33.99
9 Peltola Lasse SuJu 1.01.56 0.20.45 31.68
10 Lehtimäki Jorma LHR 1.06.23 0.25.12 29.10
11 Varonen Arto LeSi 1.08.34 0.27.23 27.74
Juola Eero KoS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Torvikoski Jouko JäPa 46.41 0.00.00 47.58
2 Laitinen Raimo SuSi 49.50 0.03.09 43.74
3 Luukko Jukka PäijRa 50.55 0.04.14 41.99
4 Veijovaara Jorma Pohjant 51.51 0.05.10 40.43
5 Martikainen Arvo LS-37 56.45 0.10.04 36.21
6 Kanerva Unto PäijRa 1.00.13 0.13.32 33.43
7 Vistiaho Erkki KoS 1.11.31 0.24.50 27.57
8 Alalahti Jaakko ONMKY 1.16.34 0.29.53 25.20
Hakala Eino RasKe HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Tapani IPR 47.46 0.00.00
2 Kuisla Raimo EE 49.29 0.01.43

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaksonen Teemu YKV 57.33 0.00.00 79.14
2 Nykänen Tomi LS-37 59.28 0.01.55 75.54
3 Johansson Emil Brahe 1.05.07 0.07.34 68.03
4 Paasi Antti TP 1.05.39 0.08.06 66.54
5 Venetjoki Väinö KoS 1.06.44 0.09.11 64.53
6 Ekholm Tobias Trian 1.08.26 0.10.53 62.01
7 Nurminen Eerik RaVa 1.09.04 0.11.31 60.55
8 Kronqvist Emil KoS 1.13.01 0.15.28 56.42
9 Toiva Waltter TP 1.18.59 0.21.26 51.37
10 Kleemola Arttu Eks 1.31.02 0.33.29 43.89
11 Väisänen Leevi EsSu 1.38.49 0.41.16 39.80
Arvela Oskari LS-37 HYL -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rissanen Antti TP 56.37 0.00.00 74.96
2 Haltia Ilari RR 58.33 0.01.56 71.58
3 Autio Wertti HyRa 1.08.19 0.11.42 60.57
4 Korhonen Eetu SKVuoksi 1.10.00 0.13.23 58.36
5 Lepistö Oskari MSParma 1.11.25 0.14.48 56.46
6 Ikola Atte LeSi 1.12.21 0.15.44 55.00
7 Laasanen Matti LaihLu 1.16.08 0.19.31 51.57
8 Oksa Antti-Jussi HyRa 1.17.28 0.20.51 49.99
9 Saarela Benjamin LHR 1.29.15 0.32.38 42.80
10 Hanhijärvi Paulus EsAk 1.31.19 0.34.42 41.25
11 Viilo Tommi TP 1.31.53 0.35.16 40.42
12 Pelkonen Oula RaVa 1.38.14 0.41.37 37.27
13 Väisänen Lenni HS 1.51.49 0.55.12 32.26

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Raitanen Konsta TP 45.21 0.00.00
2 Schüle Oliver Koovee 49.43 0.04.22
3 Ketonen Juuso RaVa 1.01.27 0.16.06

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 1.16.11 0.00.00 97.90
2 Haga Antonia Botnia 1.16.55 0.00.44 95.15
3 Saarela Ruska KoS 1.17.41 0.01.30 92.41
4 Saarinen Henna Koovee 1.17.55 0.01.44 90.34
5 Pesu Mervi RR 1.18.24 0.02.13 88.00
6 Laurila Susanna JalJa 1.20.06 0.03.55 84.38
7 Hakala Essi MSParma 1.23.22 0.07.11 79.40
8 Pökälä Mona AR 1.23.57 0.07.46 77.18
9 Lehtimäki Tuuli LHR 1.37.15 0.21.04 65.19

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Penttilä Marja KoS 1.07.56 0.00.00 93.69
2 Rantanen Marja LamSä 1.14.28 0.06.32 82.90
3 Alexandersson Dina PIF 1.14.31 0.06.35 80.29
4 Tuokko Mari LamSä 1.16.30 0.08.34 75.71
5 Keski-Säntti Eija YKV 1.17.54 0.09.58 71.90
6 Jaako Niina LänRa 1.19.03 0.11.07 68.44

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niittymäki Johanna Hiilto 1.12.01 0.00.00 63.68
2 Kaijanen Tytti LänRa 1.14.43 0.02.42 59.53
3 Heiskanen Reetta KuoSu 1.21.05 0.09.04 53.16
4 Jämsén Miia JYPS 1.41.59 0.29.58 40.92
Munsterhjelm Camilla Pohjant KES -
Eeva Jonna KangSK HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 45.41 0.00.00 72.55
2 Halttunen Jonna Kalske 49.14 0.03.33 65.30
3 Yrjölä Ulla MuuRa 55.18 0.09.37 56.34
4 Oksanen Anu SaPu 55.34 0.09.53 54.28
5 Jaatinen Satu MuurVi 57.37 0.11.56 50.62
6 Arvela Kirsi LS-37 1.06.01 0.20.20 42.68

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Roininen Anu JäPa 45.28 0.00.00 75.30
2 Laine Merja VaHa 54.11 0.08.43 61.61
3 Pirttilä Lea OH 57.16 0.11.48 56.80
4 Perkkalainen Johanna RasKe 57.38 0.12.10 54.95
5 Oksa Sari TarpSu 57.57 0.12.29 53.17
6 Erkkilä Marja RaJu 1.08.52 0.23.24 43.50
7 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.17.16 0.31.48 37.66

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Riikonen Tiina HU-46 46.25 0.00.00 64.69
2 Nyholm Satu RaN 46.28 0.00.03 61.39
3 Jetsonen Sari OC-DUBHE 49.24 0.02.59 54.71
Rasimus Tuula S-JKL KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lumme Ritva LHR 1.09.28 0.00.00 56.74
2 Raatikainen Päivi SaPu 1.14.25 0.04.57 50.32
3 Laurila Arja JalJa 1.26.40 0.17.12 40.93
Sjöblom Hannele HinnYr HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 1.06.25 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tarkiainen Sirpa SuSe 1.09.54 0.00.00 31.80
2 Palomäki Eila SuSe 1.20.03 0.10.09 25.69
3 Pått Saga Minken 1.40.21 0.30.27 18.83

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 1.08.29 0.00.00 78.09
2 Nurminen Jutta VaHa 1.09.38 0.01.09 73.92
3 Koskinen Pinja RR 1.10.31 0.02.02 70.15
4 Kamila Minerva SuJu 1.28.16 0.19.47 53.77
5 Kilpeläinen Pihla JYPS 1.30.10 0.21.41 50.41

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Kaarina TP 1.04.28 0.00.00 64.28
2 Ruokola Anna RaJu 1.27.12 0.22.44 46.10
3 Kaksonen Terhi SuJu 1.36.06 0.31.38 40.53
4 Lindahl Jannica Trian 1.36.15 0.31.47 39.18
5 Hirvonen Julia KyRa 1.44.58 0.40.30 34.74
6 Keurulainen Siiri JRV 2.03.00 0.58.32 28.64

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Hietanen Silja TP 47.50 0.00.00
2 Pesu Vilma Hiilto 49.48 0.01.58
3 Häkkinen Pihla Hiilto 55.12 0.07.22
4 Myrskog Rosa Kronan 1.05.16 0.17.26