FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Masku-Sprintti 1. osa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Tuomo AngA 13.33 0.00.00 88.76
2 Hramov Andrei Hiisi 13.36 0.00.03 88.02
3 Fincke Simo-Pekka KR 13.49 0.00.16 86.23
3 Laukkarinen Jesse RR 13.49 0.00.16 86.23
5 Rüedlinger Andreas SWE 13.58 0.00.25 84.50
5 Sidorov Alexey AngA 13.58 0.00.25 84.50
7 Detkov Sergei Hiisi 14.03 0.00.30 83.19
8 Huhtinen Mikko TuS 14.12 0.00.39 81.92
9 Väisänen Henrik Hiisi 14.15 0.00.42 81.23
10 Kari Tuomas AngA 14.16 0.00.43 80.74
11 Nakonechnyi Dmitry AngA 14.28 0.00.55 79.24
12 Efimov Roman Hiisi 14.33 0.01.00 78.40
13 Mattila Tomi AngA 14.49 0.01.16 76.61
14 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 14.50 0.01.17 76.14
15 Bortnik Alexei AngA 14.56 0.01.23 75.25
16 Fröberg Robin PIF 15.01 0.01.28 74.46
17 Loukkalahti Otto HiKi 15.13 0.01.40 73.11
18 Aaltonen Vesa Brahe 15.19 0.01.46 72.27
19 Asikainen Saku Hiisi 15.22 0.01.49 71.66
20 Salo Markus PunKu 15.26 0.01.53 70.99
21 Blomster Daniel SV 15.32 0.01.59 70.17
22 Elo Markku AngA 15.41 0.02.08 69.14
23 Dragowski Kuba POL 16.11 0.02.38 66.65
24 Taivainen Juho-Matti PelPo 16.21 0.02.48 65.63
25 Paasikoski Antti RR 16.39 0.03.06 64.11
26 Laine Mikko Rasti88 16.41 0.03.08 63.64
27 Ylis-Junttila Vesa HlS 16.53 0.03.20 62.55
28 Teittinen Panu KangSK 17.18 0.03.45 60.72
29 Matilainen Juha LS-37 18.02 0.04.29 57.94
30 Parisod Heikki SalVil 19.58 0.06.25 52.05
31 Rosenblad Kalle HiKi 23.28 0.09.55 44.04
Popov Evgeny TuS HYL -
Sorvisto Juha VaajTe HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Närhi Anna HiKi 13.25 0.00.00 87.76
2 Vinogradova Natalia AngA 13.33 0.00.08 86.46
3 Gunell Yvonne PIF 13.36 0.00.11 85.71
4 Jenzer Sarina SWE 13.40 0.00.15 84.86
5 König-Salmi Vroni PR 14.14 0.00.49 81.07
6 Efimova Natalia Hiisi 14.15 0.00.50 80.56
7 Dambe Inga PR 14.29 0.01.04 78.86
8 Feer Isabelle KangSK 14.35 0.01.10 77.91
8 Uotila Ulrika Koovee 14.35 0.01.10 77.91
10 Saarimäki Heini AngA 14.37 0.01.12 76.93
11 Lindholm Sara Raseborg 14.41 0.01.16 76.18
12 Kauppila Sanna VeVe 14.54 0.01.29 74.68
13 Temjakova Nina PR 14.56 0.01.31 74.12
14 Wennman Heini Pohjant 15.15 0.01.50 72.19
15 Fincke Matleena AngA 15.17 0.01.52 71.65
16 Fershalova Karina RUS 15.22 0.01.57 70.88
17 Autio Päivi Hiisi 15.25 0.02.00 70.27
18 Saarimäki Milla AngA 15.27 0.02.02 69.73
18 Hirvonen Eveliina PR 15.27 0.02.02 69.73
20 Heikkonen Anni RasKa 16.03 0.02.38 66.39
21 Kohonen Maiju RaN 16.04 0.02.39 65.96
22 Neradova Alena RR 16.16 0.02.51 64.78
23 Leppänen Krista PelPo 16.41 0.03.16 62.81
24 Elizarova Olga Hiisi 17.03 0.03.38 61.12
25 Somova Inna Hiisi 17.24 0.03.59 59.55
26 Simonsén Suvi RasKa 17.26 0.04.01 59.10
27 Liimatainen Anni TuS 17.39 0.04.14 58.04
27 Kari Jaana LänRa 17.39 0.04.14 58.04
29 Mäkelä Joosefiina AngA 18.39 0.05.14 54.30
30 Kangasaho Essi HiKi 18.47 0.05.22 53.60
31 Valkonen Outi Kalske 19.09 0.05.44 52.26

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huurre Jyri TuS 17.57 0.00.00 37.49
2 Mattila Mikael ViRuS 18.58 0.01.01 32.82
3 Pohjalainen Harri LoJa 25.40 0.07.43 22.29

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Lassi RaLu 14.50 0.00.00 62.38
2 Ahola Mika Navi 15.29 0.00.39 59.17
3 Loukkalahti Marko HiKi 16.53 0.02.03 53.71
4 Suominen Juha-Matti LaJy 17.06 0.02.16 52.49
5 Emaldinov Yuri AngA 17.32 0.02.42 50.67
6 Kleemola Jari PertPe 18.06 0.03.16 48.57
7 Jaatinen Marko MuurVi 18.50 0.04.00 46.19
8 Juva Mika MuurVi 19.07 0.04.17 45.02
9 Päivike Johan RaPi 19.18 0.04.28 44.11
10 Välke Olli TuNMKY 20.25 0.05.35 41.24
11 Saastamoinen Pasi AngA 21.18 0.06.28 39.10
12 Ovaskainen Mika HirvHe 22.09 0.07.19 37.18
13 Orell Marko TuMe 24.06 0.09.16 33.79
14 Salomaa Kristian TuS 25.42 0.10.52 31.32
Hämäläinen Petri Pihkan HYL -
Maasilta Tommi RaVa HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mannervesi Mika PR 14.30 0.00.00 64.07
2 Nykänen Jouni Navi 14.49 0.00.19 61.97
3 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 15.10 0.00.40 59.84
4 Matilainen Kari HS 16.00 0.01.30 56.05
5 Vidqvist Jouni TuMe 16.09 0.01.39 54.87
6 Nyman Jörgen Raseborg 16.16 0.01.46 53.81
7 Mättölä Ali EsSu 16.17 0.01.47 53.10
8 Hyvönen Panu Pohjant 16.47 0.02.17 50.88
9 Nappu Juha TuNMKY 16.56 0.02.26 49.80
10 Nokka Ilkka Rasti88 17.41 0.03.11 47.08
11 Virtanen Kimmo AngA 17.43 0.03.13 46.38
12 Paija Markku LHR 18.55 0.04.25 42.88
13 Kajavalta Jyrki TuS 20.35 0.06.05 38.88
14 Koponen Visa PertPe 28.15 0.13.45 27.95

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaartinen Markku AngA 13.43 0.00.00 67.27
2 Mänty Markku TuMe 14.37 0.00.54 62.53
3 Mäkipää Kalevi Hiisi 14.42 0.00.59 61.59
4 Lehto Kari TuMe 15.14 0.01.31 58.87
5 Virtala Markku PIF 16.23 0.02.40 54.21
6 Elo Jussi LaJy 16.44 0.03.01 52.55
7 Nurmi Veli-Pekka AngA 17.16 0.03.33 50.43
8 Vuorinen Petteri Hiisi 17.32 0.03.49 49.17
9 Dragowski Robert POL 17.38 0.03.55 48.40
10 Aakula Ilkka PR 18.16 0.04.33 46.25
11 Honkasaari Jukka RaPi 18.54 0.05.11 44.24
12 Teittinen Matti Hiisi 18.55 0.05.12 43.75
13 Leppänen Kimmo HirvHe 21.00 0.07.17 38.99
14 Järvinen Petri Hiisi 21.07 0.07.24 38.37
15 Mänty Pekka HirvHe 22.33 0.08.50 35.55
Viitasaari Sauli KoS HYL -
Järvensivu Tapio TuMe HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 12.57 0.00.00 59.56
2 Pellinen Jari AngA 14.58 0.02.01 51.02
3 Laaksonen Lasse SuSi 15.05 0.02.08 50.11
4 Saarimäki Ilkka AngA 15.28 0.02.31 48.37
5 Virtala Arto LaJy 15.29 0.02.32 47.82
6 Pulkkinen Erkki RaLu 16.35 0.03.38 44.18
7 Niinistö Harri AngA 16.49 0.03.52 43.11
8 Kurkela Reino OH 16.59 0.04.02 42.23
9 Kuivala Hannu TuS 17.09 0.04.12 41.37
10 Arki Hannu TuMe 17.53 0.04.56 39.25
11 Käyhkö Jaakko RaPi 18.13 0.05.16 38.10
12 Kuivala Juha TuS 18.44 0.05.47 36.64
13 Virtanen Kari PelPo 18.46 0.05.49 36.17
14 Andersson Bror PIF 20.01 0.07.04 33.52
15 Luukka Heikki HirvHe 22.24 0.09.27 29.61
Vuori Rauno AngA HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Helkkula Rauli TuMe 15.50 0.00.00 53.22
2 Kurppa Hannu SKVuoksi 16.01 0.00.11 51.30
3 Turku Vesa HS 16.14 0.00.24 49.32
4 Halme Tapio AngA 17.15 0.01.25 45.19
5 Vanne Pekka HirvHe 17.40 0.01.50 42.93
6 Kallio Risto AngA 18.28 0.02.38 39.93
7 Salmenoja Pertti HirvHe 19.45 0.03.55 36.27

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtinen Olli TuS 13.29 0.00.00 52.94
2 Pajunen Heikki PR 15.03 0.01.34 46.92
3 Railimo Matti SOC 15.28 0.01.59 45.16
4 Tammisaari Pentti HirvHe 16.08 0.02.39 42.82
5 Rapakko Timo SuSi 16.11 0.02.42 42.22
6 Karvonen Raimo SuSi 16.39 0.03.10 40.58
7 Rautarae Veikko HirvHe 17.01 0.03.32 39.25
8 Hirvonen Pentti TuMe 17.02 0.03.33 38.77
9 Kallio Erkki LoJa 18.08 0.04.39 35.99
10 Urhonen Seppo TuS 22.04 0.08.35 29.23
11 Mäkinen Jaakko AngA 22.47 0.09.18 27.97
12 Kuosa Harri LoJa 24.28 0.10.59 25.74
13 Laakso Raimo HaHa 27.13 0.13.44 22.86
Halkosaari Severi NivU HYL -
Hedenström Rauno MaMa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jokinen Juhani MaMa 11.17 0.00.00 44.35
2 Salo Markku LS-37 12.07 0.00.50 40.06
3 Luukko Jukka LS-37 12.09 0.00.52 38.71
4 Rusko Heikki VaajTe 12.11 0.00.54 37.37
5 Holmström Bengt KSF 13.18 0.02.01 33.11
6 Saario Pentti LoJa 18.12 0.06.55 23.37

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahola Topias Navi 13.50 0.00.00 67.37
2 Ahola Joonas Navi 14.15 0.00.25 64.65
3 Body Florentin Navi 14.34 0.00.44 62.50
4 Rio Nicolas Navi 14.38 0.00.48 61.48
5 Vikentyev Alexander TuS 15.01 0.01.11 59.20
5 Viitasaari Toni-Antti KoS 15.01 0.01.11 59.20
7 Levesy Valentin Navi 15.13 0.01.23 57.01
8 Rantala Antti KangSK 15.15 0.01.25 56.18
9 Seppänen Kari-Pekka RasKa 15.18 0.01.28 55.29
10 Huhtinen Olli TuS 15.34 0.01.44 53.65
11 Baudot Remi Navi 16.56 0.03.06 48.69
12 Ihalainen Jesse Navi 19.58 0.06.08 40.75
13 Jokela Ville SuSe 22.03 0.08.13 36.41
Nissinen Niko Pohjant HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pöyhönen Petja RasKa 18.19 0.00.00 52.00
2 Juva Joni AngA 18.52 0.00.33 47.96
3 Salomaa Antti-Ville Navi 26.25 0.08.06 32.45
Lipsanen Jeremias Navi HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heinonen Eero MSParma 12.19 0.00.00 55.46
2 Skog Jaakko Koovee 12.47 0.00.28 52.93
3 Arola Matias PR 13.04 0.00.45 51.30
4 Jalli Eero MSParma 13.10 0.00.51 50.42
5 Valkila Saku TuS 13.27 0.01.08 48.88
6 Pitkänen Konsta TP 13.30 0.01.11 48.23
7 Puputti Tuomas HiKi 13.32 0.01.13 47.63
8 Rintala Niku TeuRi 14.04 0.01.45 45.37
9 Parjanen Joona MSParma 14.40 0.02.21 43.08
10 Sihvonen Anton Navi 15.01 0.02.42 41.65
11 Mesiäinen Jaakko Navi 15.23 0.03.04 40.24
12 Korhonen Miikka TP 15.35 0.03.16 39.31
13 Heinonen Kimmo TuS 15.55 0.03.36 38.09
14 Nokka Atte Rasti88 16.08 0.03.49 37.18
15 Ruusuvuori Roope VaRa 18.40 0.06.21 31.79
Ruohola Akseli MSParma HYL -
Lapila Eero MSParma HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hellman Aleksi MSParma 12.00 0.00.00
2 Piironen Konsta MSParma 12.02 0.00.02
2 Kinnala Ville TuS 12.02 0.00.02
4 Kuokkanen Edvin TuS 12.15 0.00.15
5 Seppä Iiro TuS 12.33 0.00.33
6 Kurttila Iiro Navi 12.48 0.00.48
7 Ketola Lauri Koovee 13.17 0.01.17
8 Westerlund Otso Koovee 13.37 0.01.37
9 Reunanen Atte TP 13.50 0.01.50
10 Nurminen Eerik KangSK 14.33 0.02.33
11 Vicari Lars Navi 14.38 0.02.38
12 Ekström Rasmus MSParma 15.37 0.03.37
13 Lehtimäki Janne Hiisi 16.22 0.04.22
14 Kanerva Santeri Navi 17.33 0.05.33
15 Hiidenhovi Aleks LHR 17.34 0.05.34
16 Riipinen Pietu Navi 18.08 0.06.08
17 Järvinen Ville Hiisi 40.24 0.28.24

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Arola Topias PR 7.25 0.00.00
2 Ekström Niklas MSParma 7.30 0.00.05
3 Seppä Touko TuS 7.39 0.00.14
4 Saastamoinen Atte AngA 7.43 0.00.18
5 Karttila Aleksi MSParma 8.22 0.00.57
6 Kinnala Kalle TuS 8.39 0.01.14
7 Sinervä Onni TuS 8.49 0.01.24
8 Rousku Samuli MSParma 8.50 0.01.25
9 Virtanen Veikka AngA 9.32 0.02.07
10 Virtala Alex PIF 9.33 0.02.08
11 Salo Kasperi PunKu 10.12 0.02.47
12 Emaldynov Timur AngA 10.51 0.03.26
13 Huisko Esa MSParma 14.27 0.07.02
Reiman Antti AngA HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Dambe Signe PR 15.32 0.00.00
2 Kleemola Katri PertPe 19.54 0.04.22

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jaatinen Satu MuurVi 16.21 0.00.00 50.57
2 Oja Iina Pihkan 16.33 0.00.12 47.46
3 Nurminen Henna HS 18.27 0.02.06 40.33
4 Eskolin Tatjana PIF 19.22 0.03.01 36.29

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Siltanen Riitta HlS 13.42 0.00.00 57.71
2 Yli-Kauppila Marika Hiisi 14.08 0.00.26 54.54
3 Havia-Kinnala Helena AngA 15.41 0.01.59 47.89
4 Paija Päivi LHR 15.57 0.02.15 45.85
5 Reiman Anu AngA 18.04 0.04.22 39.39
Viitanen Kirsi OH HYL -
Matilainen Mirja HS HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Miettinen Jaana TuS 14.18 0.00.00 58.87
2 Nurmi Anne AngA 14.47 0.00.29 55.24
3 Eisanen Tea MaMa 16.23 0.02.05 48.30
4 Westerlund Tiina Koovee 16.28 0.02.10 46.52
5 Heerman Maria RaLu 16.44 0.02.26 44.27
Leppänen Satu HirvHe HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 10.21 0.00.00 57.35
2 Fershalova Viktoria RUS 11.26 0.01.05 49.32
3 Saarimäki Helena AngA 12.40 0.02.19 42.18
4 Taimisto Sinikka MSParma 14.01 0.03.40 36.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 11.18 0.00.00 52.50
2 Salmenoja Hely HirvHe 12.00 0.00.42 47.96
3 Saari Irmeli HirvHe 13.53 0.02.35 40.17
4 Heimonen Arja Navi 15.21 0.04.03 35.17
5 Karvonen Pirjo SuSi 15.56 0.04.38 32.77
Turku Kaija HS HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 11.55 0.00.00
2 Mannervesi Helena PR 12.37 0.00.42

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kontio Pirkko Liisa MaMa 13.58 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuusela Tuija RasKa 13.55 0.00.00 76.86
2 Peltomäki Elli RasKa 14.00 0.00.05 74.50
3 Elo Sanni AngA 14.25 0.00.30 70.49
4 Valkonen Oona Kalske 14.26 0.00.31 68.55
5 Lukashova Victoria Hiisi 14.50 0.00.55 64.90
6 Ruppenthal Veronique TuS 15.13 0.01.18 61.51
Haavisto Emmi TuS HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jokela Emmi SuSe 12.38 0.00.00 62.95
2 Aho Petra Navi 13.45 0.01.07 57.41
3 Borisova Daria Hiisi 14.22 0.01.44 54.53
4 Hornik Aleksandra POL 15.49 0.03.11 49.15
5 Reunanen Anna-Reetta TP 15.58 0.03.20 48.32
6 Emaldynova Lilia AngA 16.15 0.03.37 47.11
7 Yakimenko Anna Hiisi 16.30 0.03.52 46.03
8 Sandroos Lotta RasKa 16.40 0.04.02 45.21
9 Mäkipää Anni-Kaisa Hiisi 16.46 0.04.08 44.59
10 Valkonen Viivi Kalske 16.57 0.04.19 43.75
11 Marttinen Sanni Navi 17.20 0.04.42 42.44
12 Zebrowska Barbara POL 17.42 0.05.04 41.22
13 Sievi-Korte Sarianna Hiisi 17.55 0.05.17 40.39
14 Tarvainen Heini Navi 18.13 0.05.35 39.40
15 Matilainen Helena HS 18.16 0.05.38 38.97
16 Ahlfors Enni AngA 19.50 0.07.12 35.59
17 Haavisto Ella TuS 50.44 0.38.06 13.79
Zasimovskaya Maria RUS HYL -
Tamberg Elizaveta RUS HYL -
Ruusuvuori Reea VaRa HYL -
Dragowska Maria Raseborg HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Noora Hiisi 8.56 0.00.00 58.90
2 Kaartinen Selja AngA 9.17 0.00.21 56.25
3 Kinnala Venla TuS 9.24 0.00.28 55.13
4 Cederberg Ida-Marie PIF 9.28 0.00.32 54.33
5 Valtonen Anni MSParma 9.29 0.00.33 53.82
6 Antikainen Inna TuS 9.36 0.00.40 52.75
7 Sundman Josefina HiKi 9.40 0.00.44 51.98
8 Ahola Eveliina Navi 9.44 0.00.48 51.22
9 Jalava Enni VaRa 9.46 0.00.50 50.64
10 Jerkku Laura TuS 9.59 0.01.03 49.15
11 Juva Jonna AngA 10.05 0.01.09 48.27
12 Haapasaari Ilona TuS 10.12 0.01.16 47.33
13 Huhtala Linda YlKi 11.19 0.02.23 42.31
14 Virtanen Anna HlS 11.23 0.02.27 41.71
15 Aaltonen Anniina MSParma 11.27 0.02.31 41.13
16 Peltola Nina RaN 11.29 0.02.33 40.66
17 Koltunova Ekaterina RUS 11.40 0.02.44 39.69
18 Rontu Nella AngA 11.47 0.02.51 38.96
19 Nissinen Elina Navi 12.05 0.03.09 37.66
20 Ollikainen Janni Navi 12.16 0.03.20 36.78
Karlsson Pernilla PIF HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantanen Essi MSParma 9.02 0.00.00
2 Rantala Jasmiina RaLu 10.05 0.01.03
3 Haavisto Alli TuS 10.10 0.01.08
4 Riipinen Venla Navi 11.42 0.02.40
5 Nykänen Anni Navi 11.52 0.02.50
6 Skog Ella Koovee 12.12 0.03.10
7 Matilainen Annika HS 12.24 0.03.22
8 Artamonova Tatiana RUS 12.53 0.03.51
9 Virtala Jenny PIF 13.24 0.04.22
10 Roos Renja AngA 14.12 0.05.10
11 Laukkanen Laura MSParma 14.59 0.05.57
12 Pohjalainen Anni LoJa 15.22 0.06.20
13 Salmi Miia TuS 15.31 0.06.29
14 Kemppainen Maria AngA 31.23 0.22.21
15 Heinonen Taika TuS 42.53 0.33.51
Siltanen Johanna TuS HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Kaarina KangSK 8.28 0.00.00
2 Aho Anni TuS 8.32 0.00.04
3 Valtonen Essi MSParma 9.01 0.00.33
4 Mäkinen Janni MSParma 9.43 0.01.15
5 Kemppainen Ronja AngA 10.42 0.02.14
6 Kaartinen Kaisa AngA 11.13 0.02.45
7 Ruohola Ilona MSParma 11.15 0.02.47
8 Ollikainen Jatta Navi 13.21 0.04.53
9 Viili Anni-Martta MSParma 13.53 0.05.25
10 Pohjalainen Emmi LoJa 14.10 0.05.42
11 Salmi Sini TuS 14.50 0.06.22
12 Neuvonen Noora TuS 15.16 0.06.48