FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Viking Line -Rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmenoja Samuli MSParma 48.48 0.00.00 71.07 70.09
2 Mieskoski Kimmo RaLu 49.43 0.00.55 68.81 67.86
3 Karttila Aleksi MSParma 52.16 0.03.28 64.54 63.65
4 Ruohola Aaro MSParma 53.02 0.04.14 62.72 61.86
5 Laaksonen Markku Rasti88 53.59 0.05.11 60.74 59.90
6 Kleemola Lauri Lynx 54.27 0.05.39 59.35 58.53
7 Nurminen Ilkka HS 1.03.45 0.14.57 49.95 49.26
8 Kerkola Teemu SuSi 1.04.23 0.15.35 48.72 48.05
9 Kemppinen Mikko LaTa 1.28.53 0.40.05 34.76 34.28
10 Mänty Eero EsAk 1.32.10 0.43.22 33.01 32.56
11 Penttilä Jeremias Lynx 1.37.17 0.48.29 30.79 30.36
Kurkela Mikko Koovee KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salomaa Kristian TuS 46.40 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Tatu SuSe 55.20 0.00.00 27.87 27.87
2 Levälehto Riku TuMe 58.53 0.03.33 24.22 24.22
3 Pajunen Jari PertPe 1.06.51 0.11.31 19.61 19.61

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivioja Jussi RasKa 51.47 0.00.00 51.97 48.38
2 Andelmaa Juha-Pekka AngA 56.31 0.04.44 46.72 43.50
3 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 59.32 0.07.45 43.51 40.50
4 Korhonen Heikki RaPi 1.01.36 0.09.49 41.23 38.38
5 Lahdenperä Samuli PR 1.06.32 0.14.45 37.41 34.83
6 Päärni Pertti MSParma 1.06.57 0.15.10 36.42 33.91
7 Toivo Marko LLuja 1.29.36 0.37.49 26.65 24.82
8 Räsänen Mikko MaMa 1.44.18 0.52.31 22.41 20.87
Paasikivi Mikko TuS KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyman Jonas Botnia 35.58 0.00.00 52.39 48.91
2 Vaininen Juha TuS 42.20 0.06.22 43.96 41.03
3 Pasonen Kai RaN 48.35 0.12.37 37.82 35.30
4 Mulari Valtteri MaMa 50.34 0.14.36 35.87 33.48
5 Aalto Sami MSParma 51.14 0.15.16 34.94 32.62
6 Farkas David HS 53.07 0.17.09 33.26 31.05
7 Toivio Matti RaPi 56.25 0.20.27 30.90 28.84
8 Nurmiainen Jouko Raseborg 1.03.48 0.27.50 26.95 25.16
9 Teriö Tatu TuS 1.04.38 0.28.40 26.24 24.49
10 Kalvas Teemu KeU 1.08.29 0.32.31 24.42 22.80
11 Suominen Tomi EsSu 1.09.09 0.33.11 23.85 22.26
12 Hiltunen Matti HlT 1.30.26 0.54.28 17.97 16.78
13 Stenholm Pekka TuS 1.33.16 0.57.18 17.17 16.03

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 36.04 0.00.00 56.84 56.32
2 Helin Timo VaRa 37.50 0.01.46 53.75 53.26
3 Mannervesi Mika AngA 38.41 0.02.37 52.15 51.68
4 Kallioniemi Janne RaLu 38.51 0.02.47 51.51 51.04
5 Laitamäki Jari MSParma 39.42 0.03.38 50.00 49.55
6 Kerkola Mika SuSi 39.56 0.03.52 49.31 48.86
7 Asklöf Tom Lynx 42.14 0.06.10 46.24 45.81
8 Rönnlöf Petter PIF 42.58 0.06.54 45.07 44.66
9 Suominen Juha-Matti LaJy 44.59 0.08.55 42.69 42.30
10 Mårtenson Rasmus OK77 45.38 0.09.34 41.73 41.35
11 Emaldinov Yuri AngA 47.31 0.11.27 39.73 39.37
12 Puustinen Terho RaPi 49.25 0.13.21 37.88 37.53
13 Nieminen Jyrki LHR 55.41 0.19.37 33.33 33.02
14 Ekström Thomas MSParma 55.48 0.19.44 32.97 32.66
15 Tenhunen Joni TuMe 58.06 0.22.02 31.38 31.10
16 Nappu Juha TuNMKY 1.01.23 0.25.19 29.44 29.17
17 Karru Antti VaRa 1.09.52 0.33.48 25.63 25.40
18 Lilja Marko MSParma 1.13.54 0.37.50 24.02 23.80
Päivike Johan RaPi KES -
Brink Anders PIF KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 33.08 0.00.00 55.92 55.20
2 Laaksonen Petri UNO 35.42 0.02.34 51.44 50.78
3 Reiman Jarmo AngA 36.39 0.03.31 49.66 49.03
4 Laasonen Mauri TP 42.13 0.09.05 42.73 42.18
5 Virta Marko TuS 46.54 0.13.46 38.11 37.62
6 Ranta Olli PäLuLu 47.41 0.14.33 37.14 36.67
7 Virtala Markku PIF 47.43 0.14.35 36.77 36.30
8 Köyvönen Kimmo MaMa 48.56 0.15.48 35.53 35.07
9 Pihala Mika RaLu 49.58 0.16.50 34.46 34.02
10 Hiukka Petri Rasti88 50.54 0.17.46 33.51 33.08
11 Muhonen Arto KR 53.16 0.20.08 31.72 31.31
12 Oksanen Jukka RasKa 57.00 0.23.52 29.35 28.97
13 Kuokkanen Ismo TuS 1.04.35 0.31.27 25.65 25.32
14 Rokka Timo LHR 1.28.26 0.55.18 18.55 18.31
15 Koivisto Timo KoKV 1.49.13 1.16.05 14.87 14.68
16 Huhtala Ismo YlKi 1.51.26 1.18.18 14.43 14.24
Nironen Vladimir TuS HYL -
Granqvist Jari Hiisi KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Kari TuMe 38.36 0.00.00 47.80 47.28
2 von Schoultz Roald PIF 39.54 0.01.18 45.67 45.16
3 Keskitalo Markku MSParma 44.30 0.05.54 40.43 39.98
4 Ihalainen Vesa Navi 44.48 0.06.12 39.64 39.21
5 Asikainen Timo Hiisi 45.09 0.06.33 38.82 38.40
6 Vuori Rauno AngA 45.17 0.06.41 38.20 37.78
7 Lampinen Raino HS 50.08 0.11.32 34.05 33.67
8 Arki Hannu TuMe 50.44 0.12.08 33.19 32.82
9 Keskitalo Jussi MSParma 1.00.35 0.21.59 27.41 27.11
10 Paganus Ari AngA 1.10.06 0.31.30 23.36 23.10
11 Syrjänen Jukka Koovee 1.34.50 0.56.14 17.02 16.84
Kuusisto Kimmo MSParma KES -
Katajisto Jarmo RasKa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niinistö Harri AngA 32.38 0.00.00 51.59 51.49
2 Valtanen Simo HinnYr 33.52 0.01.14 49.42 49.33
3 Helkkula Rauli TuMe 36.58 0.04.20 45.02 44.93
4 Ritanotko Markku TuMe 37.44 0.05.06 43.84 43.76
5 Halme Tapio AngA 38.57 0.06.19 42.22 42.14
6 Kuivala Hannu TuS 39.38 0.07.00 41.25 41.17
7 Saarimäki Ilkka AngA 39.51 0.07.13 40.78 40.71
8 Lindroos Mårten KSF 39.57 0.07.19 40.44 40.36
9 Sjöholm Peter Raseborg 40.01 0.07.23 40.13 40.05
10 Salonen Matti VaRa 40.58 0.08.20 38.96 38.89
11 Joki Sauli VetU 42.10 0.09.32 37.62 37.55
12 Leppälä Martti HlS 42.17 0.09.39 37.29 37.22
13 Nyystilä Jukka LaihLu 43.00 0.10.22 36.44 36.37
14 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 43.28 0.10.50 35.83 35.76
15 Hintukainen Keijo TuS 44.39 0.12.01 34.66 34.59
16 Pensas Esko LaihLu 48.39 0.16.01 31.61 31.55
17 Jokinen Matti TuVi 52.12 0.19.34 29.27 29.22
17 Andersson Bror KSF 52.12 0.19.34 29.27 29.22
19 Kuivala Juha TuS 52.28 0.19.50 28.76 28.70
20 Pihlajamaa Martti VetU 54.12 0.21.34 27.66 27.60
21 Antell Kai KeU 55.41 0.23.03 26.75 26.69
22 Forsström Ove Raseborg 56.27 0.23.49 26.21 26.16
23 Salonen Kauko TuMe 1.08.45 0.36.07 21.38 21.34
24 Laaksonen Lasse SuSi 1.13.04 0.40.26 19.98 19.95
25 Nurminen Hannu Hiisi 1.20.37 0.47.59 17.99 17.96
Ölander Ralf KSF KES -
Koskialho Jouko EuVe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Erkki SuSe 31.39 0.00.00 47.28 46.90
2 Peltola Oke TuS 35.05 0.03.26 42.38 42.05
3 Kerkola Pekka HlT 35.10 0.03.31 42.02 41.68
4 Mäkelä Harri SuSe 36.52 0.05.13 39.83 39.51
5 Kataja Lasse SuSi 37.59 0.06.20 38.41 38.10
6 Pakarinen Heino TuMe 39.16 0.07.37 36.92 36.62
7 Aarnio Seppo RaPi 41.09 0.09.30 35.00 34.72
8 Eklund Ralf RaLu 43.13 0.11.34 33.11 32.84
9 Tamminen Pentti PertPe 44.14 0.12.35 32.14 31.88
10 Kallio Lasse SuSi 44.20 0.12.41 31.85 31.60
11 Vuorinen Lasse AngA 46.30 0.14.51 30.17 29.93
12 Arvola Paavo TurSa 46.50 0.15.11 29.75 29.52
13 Villberg Hannu SalVie 47.49 0.16.10 28.95 28.71
14 Loukonen Veikko PiKe 48.08 0.16.29 28.56 28.33
15 Inki Pekka TuMe 50.16 0.18.37 27.16 26.95
16 Virtanen Jorma Hiisi 52.36 0.20.57 25.78 25.57
17 Lainema Ilkka MSParma 52.38 0.20.59 25.59 25.38
18 Nurminen Markku SuosmSa 53.57 0.22.18 24.79 24.59
19 Alilonttinen Martti MSParma 54.35 0.22.56 24.33 24.14
20 Salmenoja Pertti HirvHe 58.22 0.26.43 22.59 22.41
21 Närvä Martti SuJu 58.50 0.27.11 22.25 22.08
22 Alexandersson Yngve PIF 1.12.20 0.40.41 17.97 17.83
23 Riikonen Rauno PertPe 1.23.09 0.51.30 15.52 15.40
Mannonen Mikko TuS HYL -
Kares Olli EuVe KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Timo MSParma 28.12 0.00.00 45.36 45.81
2 Laine Erkki AngA 30.46 0.02.34 41.34 41.74
3 Lehtinen Olli TuS 31.59 0.03.47 39.53 39.92
4 Mannervesi Simo RaLu 34.01 0.05.49 36.95 37.32
5 Rantasaari Antti PiKe 34.28 0.06.16 36.26 36.61
6 Sten Börje Raseborg 34.59 0.06.47 35.51 35.86
7 Grönroos Timo MSParma 35.25 0.07.13 34.87 35.21
8 Rapakko Timo SuSi 35.55 0.07.43 34.18 34.51
9 Virtanen Kalle RaLu 38.02 0.09.50 32.08 32.40
10 Hedenström Rauno MaMa 38.13 0.10.01 31.73 32.05
11 Laakso Raimo HaHa 39.44 0.11.32 30.34 30.64
12 Rautarae Veikko HirvHe 40.52 0.12.40 29.31 29.60
13 Vannas Hannu MSParma 41.59 0.13.47 28.36 28.64
14 Jokinen Juhani MaMa 44.41 0.16.29 26.48 26.74
15 Moisio Kalevi TuS 44.54 0.16.42 26.19 26.45
16 Mäkinen Jaakko AngA 45.14 0.17.02 25.83 26.09
17 Peltola Tuomo MSParma 46.31 0.18.19 24.96 25.21
18 Sandgren Lars NOK 47.14 0.19.02 24.43 24.67
19 Kallio Kari SuSi 50.28 0.22.16 22.71 22.94
20 Verha Koitto VaRa 51.45 0.23.33 22.01 22.23
21 Vuorinen Ilkka RaPi 1.11.15 0.43.03 15.88 16.04
Yliuntinen Hannu KarjUra HYL -
Urhonen Seppo TuS KES -
Teppo Jaakko GIF KES -
Orrensalo Reijo TuVi KES -
Kärkkäinen Antero RaLu KES -
Hovi Paavo RaPi KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viiri Jyrki HirvHe 42.32 0.00.00 31.94 31.88
2 Aaltonen Pertti RaPi 45.22 0.02.50 29.20 29.14
3 Tuominen Niilo R-P 45.39 0.03.07 28.27 28.21
4 Rosenqvist Onni SuosmSa 1.06.43 0.24.11 18.84 18.80
Kuutti Jorma PertPe KES -
Mattsson Per-Åke KSF HYL -
Kuusisto Kalevi HlT KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 1.11.40 0.00.00
2 Laurila Pertti EsSu 1.22.34 0.10.54

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero SalVie 38.47 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalvas Tuomo SKUusi 1.29.33 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korento Benjamin OK77 1.17.28 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Lauri MSParma 36.05 0.00.00 48.35 45.81
2 Koskinen Eemil TP 36.50 0.00.45 46.18 43.76
3 Kallioniemi Justus RaLu 46.38 0.10.33 35.54 33.67
4 Niemensivu Roni RaLu 59.43 0.23.38 27.02 25.60
5 Haapala Juuso PR 1.00.04 0.23.59 26.14 24.77
Isosaari Antti MSParma KES -
Emaldynov Artur AngA KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ankelo Tuomas MSParma 24.57 0.00.00
2 Pirinen Teemu AngA 25.18 0.00.21
3 Kujala Aapo HiKi 28.35 0.03.38
4 Kovanen Sauli S-JKL 29.03 0.04.06
5 Kivioja Arttu RasKa 29.35 0.04.38
6 Haapala Elias RR 32.16 0.07.19
7 Toivonen Nikolai TuS 32.35 0.07.38
8 Juote Aleksi LHR 32.44 0.07.47
9 Nyman Matias TuS 33.11 0.08.14
10 Isosaari Aarne MSParma 35.26 0.10.29
11 Oksa Sampo PR 35.45 0.10.48
12 Niemelä Elmeri TuS 48.56 0.23.59

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stenholm Daniel TuS 15.11 0.00.00
2 Lepistö Onni HauSi 15.38 0.00.27
3 Syrjälä Vilho LHR 17.25 0.02.14
4 Toivanen Aaron HyRa 20.22 0.05.11
5 Fagerlund Viggo Raseborg 20.27 0.05.16
6 Lempainen Eero TuMe 22.42 0.07.31
7 Ekström Lassi MSParma 28.35 0.13.24
8 Aalto Pauli MSParma 56.56 0.41.45
Lahdenperä Aaro PR HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koponen Oliver PR 25.04 0.00.00
2 Karlsson Patrick PR 26.46 0.01.42
3 Pihlaja Eeli PR 30.14 0.05.10

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Okko TP 13.29 0.00.00
2 Farkas Niklas EsSu 14.31 0.01.02
3 Juutila Arttu EsSu 16.34 0.03.05
4 Karttila Eero MSParma 17.30 0.04.01
5 Välimäki Topi PR 17.37 0.04.08
6 Välimäki Tomi PR 18.31 0.05.02
7 Lempainen Johannes TuMe 19.16 0.05.47
8 Röytiö Elias PR 19.21 0.05.52
9 Koponen Evert PR 21.22 0.07.53
10 Korte Nuutti TuS 22.32 0.09.03
11 Tamminen Matias TuS 25.50 0.12.21
12 Laaksonen Petrus PR 31.34 0.18.05
13 Hartvik Marius PR 36.13 0.22.44

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 40.33 0.00.00 74.60 70.79
2 Saarimäki Heini AngA 47.21 0.06.48 63.24 60.02
3 Mårtenson Lydia OK77 54.55 0.14.22 53.98 51.23
4 Salminen Henna OK77 1.00.45 0.20.12 48.30 45.84
5 Penger Sofia PIF 1.02.38 0.22.05 46.36 44.00
6 Rantanen Essi MSParma 1.04.07 0.23.34 44.82 42.53
7 Ruotsalainen Hanna-Mari SuSi 1.06.37 0.26.04 42.68 40.51
8 Jasu Anna Rasti88 1.07.19 0.26.46 41.79 39.66
9 Hyörtti Maria RaLu 1.08.04 0.27.31 40.88 38.80
10 Brink Johanna PIF 1.08.54 0.28.21 39.95 37.91
11 Kottonen Annika Lynx 1.09.09 0.28.36 39.37 37.36
12 Haapala Jaana PR 1.09.54 0.29.21 38.51 36.55
13 Manderbacka Hanne TuS 1.12.27 0.31.54 36.74 34.87
14 Jerkku Laura TuS 1.15.14 0.34.41 34.98 33.20
15 Saarinen Anu Rasti88 1.16.11 0.35.38 34.15 32.41
16 Etu-Huitti Tanja MSParma 1.19.57 0.39.24 32.16 30.52

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Antell Saara KeU 49.55 0.00.00 30.26 30.26
2 Kauppi Aada LaihLu 50.46 0.00.51 27.52 27.52
3 Korte Camilla RaLu 56.53 0.06.58 22.57 22.57

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Katja KanSu 56.44 0.00.00 28.82 28.82
2 Salmi Anna MaMa 1.04.23 0.07.39 24.13 24.13
3 Junnila Annastiina TuS 1.17.11 0.20.27 19.07 19.07
4 Sadwinski Hanna-Kaisa RaPi 1.24.17 0.27.33 16.49 16.49

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Sanna VeVe 47.48 0.00.00 50.81 49.92
2 Paganus-Anttonen Mari AngA 51.04 0.03.16 46.37 45.56
3 Luhtala Johanna SomEsa 54.22 0.06.34 42.44 41.70
4 Ikkala Sari HyRa 1.10.52 0.23.04 31.70 31.15
5 Krappe Johanna MSParma 1.12.26 0.24.38 30.18 29.65
6 Karru Tuulikki VaRa 1.25.01 0.37.13 25.00 24.56
Juutila Oili EsSu KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattsson Ingela PIF 38.12 0.00.00 62.80 61.03
2 von Schoultz Åsa PIF 39.16 0.01.04 60.33 58.63
3 Velema Riikka Rasti88 44.05 0.05.53 53.06 51.57
4 Eeva Jonna KangSK 46.09 0.07.57 50.03 48.63
5 Roth Pamela Raseborg 48.33 0.10.21 46.94 45.62
6 Seppänen Minna Rasti88 56.55 0.18.43 39.51 38.40
7 Lamppu Tiina MSParma 57.12 0.19.00 38.79 37.70
8 Härkönen Marjo SalVil 1.03.07 0.24.55 34.68 33.71
9 Wolff Charlotta Raseborg 1.04.22 0.26.10 33.54 32.60
10 Suominen Kristiina EsSu 1.26.42 0.48.30 24.56 23.87
11 Tenhunen Oxana TuMe 1.30.49 0.52.37 23.11 22.46
Kleemola Katri PertPe KES -
Elovaara Heli AngA KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 König-Salmi Vroni TuS 34.01 0.00.00 57.75 55.94
2 Yli-Kauppila Marika PIF 38.36 0.04.35 50.31 48.73
3 Havia-Kinnala Helena AngA 41.07 0.07.06 46.68 45.21
4 Torp-Donner Heidi OK77 42.52 0.08.51 44.24 42.85
5 Kerkola Tiina SuSi 44.20 0.10.19 42.27 40.94
6 Valkonen Sanna TuS 45.25 0.11.24 40.76 39.48
7 Vapola Katariina MSParma 45.43 0.11.42 40.00 38.74
8 Rokka Susanna LHR 53.54 0.19.53 33.50 32.45
9 Filipsson-Korento Lena OK77 55.12 0.21.11 32.30 31.29
10 Aho Johanna MSParma 57.00 0.22.59 30.89 29.92
11 Brink Maria PIF 1.00.41 0.26.40 28.64 27.74
12 Guseff Virpi HirvHe 1.00.59 0.26.58 28.12 27.24
13 Ala-Nissilä Tiina LoJa 1.02.52 0.28.51 26.92 26.08
Mårtenson Karin OK77 HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Anne AngA 34.50 0.00.00 49.21 45.67
2 Varpula Marjut EsSu 41.07 0.06.17 40.91 37.97
3 Mäkelä Tiina RaTU 43.29 0.08.39 37.94 35.22
4 Seppälä Anu EE 44.44 0.09.54 36.16 33.57
5 Sulavuori Eija TuMe 59.06 0.24.16 26.83 24.90
6 Pyökäri Susanna RaPi 59.51 0.25.01 25.96 24.09
7 Mannonen Anu TuS 1.00.38 0.25.48 25.09 23.29
8 Reiman Anu AngA 1.06.01 0.31.11 22.56 20.94
9 Suomela Katri TuS 1.21.46 0.46.56 17.82 16.54

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 34.38 0.00.00 54.29 52.71
2 Laasonen Kirsi TP 35.08 0.00.30 52.85 51.31
3 Saarimäki Helena AngA 39.16 0.04.38 46.69 45.33
4 Järvinen Anne RaPi 39.31 0.04.53 45.80 44.47
5 Penger Carola PIF 40.46 0.06.08 43.82 42.54
6 Kottonen Annariitta Lynx 45.44 0.11.06 38.55 37.42
7 Miettinen Jaana TuS 47.44 0.13.06 36.44 35.38
8 Annila Päivi TP 49.14 0.14.36 34.85 33.84
9 Kuisma Tuula SomEsa 51.09 0.16.31 33.08 32.12
10 Wirberg Taina RaPi 54.46 0.20.08 30.47 29.59
11 Toivanen Tuula RaN 56.31 0.21.53 29.11 28.27
Henriksson Ann-Catherine PIF KES -
Kerkola Maija HlT KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsström Rita Raseborg 31.05 0.00.00 49.02 48.19
2 Juura Maarit KanSu 35.08 0.04.03 42.87 42.15
3 Kalliola Pirkko MaMa 37.19 0.06.14 39.89 39.22
4 Suna Eija MSParma 39.40 0.08.35 37.08 36.46
5 Saari Marita SuSe 39.57 0.08.52 36.38 35.77
6 Nurminen Aila Hiisi 42.46 0.11.41 33.57 33.01
7 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 43.43 0.12.38 32.44 31.89
8 Raunio Anne-Maj SauvU 45.54 0.14.49 30.52 30.00
9 Hintukainen Terttu TuS 50.31 0.19.26 27.38 26.92
10 Salmenoja Hely HirvHe 52.58 0.21.53 25.78 25.35
11 Koskialho Elisabeth EuVe 53.28 0.22.23 25.21 24.78
12 Roslöf Ursula KSF 59.33 0.28.28 22.34 21.96
Salonen Iiris TuMe KES -
Riikonen Margit PertPe KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Irmeli HirvHe 35.39 0.00.00 46.23 45.96
2 Alexandersson Gia PIF 40.22 0.04.43 39.60 39.37
3 Laitinen Hellevi EsAk 52.06 0.16.27 29.73 29.56
4 Peltola Kati MSParma 52.49 0.17.10 28.39 28.23
5 Sandgren Ann-Mari NOK 1.07.19 0.31.40 21.54 21.42
Mäkelä Oivi SuSe HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Paula LoJa 37.59 0.00.00 35.91 36.02
2 Mannervesi Helena RaLu 38.43 0.00.44 33.91 34.02
3 Rahkasuo Kaarina Rasti88 46.45 0.08.46 26.99 27.07
4 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 51.10 0.13.11 23.66 23.73
Kuutti Kirsti PertPe HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 31.23 0.00.00
2 Kirkkala Aino SuosmSa 1.08.11 0.36.48

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Brink Henrika PIF 1.21.48 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elovaara Emma AngA 35.58 0.00.00 51.13 49.34
2 Kyllästinen Inka RaLu 37.47 0.01.49 47.76 46.09
3 Virtala Emmi PIF 39.11 0.03.13 45.17 43.59
4 Hyörtti Sini RaLu 48.44 0.12.46 35.61 34.37
5 Myllymäki Matilda KoS 56.55 0.20.57 29.89 28.84
Emaldynova Alisa AngA HYL -
Rokka Anni LHR KES -
Krappe Jenny MSParma KES -
Uus-Mäkelä Anniina Hiisi KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtinen Martta AngA 29.18 0.00.00
2 Kovanen Saara S-JKL 33.33 0.04.15
3 Fagerlund Frida Raseborg 33.49 0.04.31
4 Päärni Iina MSParma 34.27 0.05.09
5 Koskinen Aino TP 34.29 0.05.11
6 Lehtinen Miina AngA 36.07 0.06.49
7 Koskela Katri AngA 36.38 0.07.20
8 Huhtala Lotta TuS 36.43 0.07.25
9 Ekström Saana-Mari MSParma 37.00 0.07.42
10 Farkas Villö EsSu 38.31 0.09.13
11 Mäkelä Ella TuS 42.12 0.12.54
12 Lamppu Laura MSParma 49.31 0.20.13
13 Oksa Siiri RasKa 52.18 0.23.00
14 Lamppu Lotta MSParma 53.38 0.24.20
15 Nurmiainen Elsa Raseborg 1.04.02 0.34.44
Tasala Jessica TuS KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Venla VeVe 18.04 0.00.00
2 Tasala Emily TuS 18.17 0.00.13
3 Malm Saara TP 19.12 0.01.08
4 Anttonen Helmiina AngA 20.44 0.02.40
5 Korte Martta TuS 22.23 0.04.19
6 Tapiola Aada AngA 25.08 0.07.04
7 Rantanen Saga PIF 26.25 0.08.21
8 Lindeqvist Minttu PR 26.57 0.08.53
9 Oksa Jenni RasKa 31.53 0.13.49

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantanen Linn PIF 20.51 0.00.00
2 Lepistö Aino HauSi 25.45 0.04.54
3 Hagström Wilma TuS 27.42 0.06.51
4 Brink Amanda PIF 30.38 0.09.47
Haavisto Kerttu TuS HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 12.44 0.00.00
2 Andelmaa Oona AngA 13.10 0.00.26
3 Lahdenperä Henriikka PR 15.49 0.03.05
4 Lindeqvist Roosa PR 16.46 0.04.02
5 Tranberg Saana PR 17.10 0.04.26
6 Velema Signe PR 17.33 0.04.49
7 Mäkinen Venla AngA 18.06 0.05.22
8 Paukkunen Siiri MSParma 19.05 0.06.21
9 Pasonen Ada-Lumia RaN 19.42 0.06.58
9 Välimäki Tilda PR 19.42 0.06.58
11 Mäkinen Leila AngA 21.09 0.08.25
12 Hartvik Mya PR 21.58 0.09.14
13 Pihlaja Hilla PR 22.09 0.09.25
14 Mäkilä Veera PR 22.54 0.10.10
15 Tamminen Milda TuS 23.41 0.10.57
16 Laakso Vilja PR 23.42 0.10.58
17 Pihlaja Silva PR 24.07 0.11.23
18 Hagström Isabella TuS 26.18 0.13.34
19 Valkonen Selma TuS 27.22 0.14.38
20 Kenner Saga PR 27.55 0.15.11
21 Lehtinen Sofia PR 29.00 0.16.16
22 Hiltunen Helka HlT 31.20 0.18.36
23 Suominen Susanna EsSu 35.54 0.23.10