FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv 3
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hall Andreas Femman 43.38 0.00.00 82.18 81.37
2 Hölsö Mikko VaajTe 44.05 0.00.27 80.97 80.18
3 Patana Mikko HiKi 44.14 0.00.36 80.33 79.54
4 Heiska Samu TuMe 44.28 0.00.50 79.54 78.76
5 Istolahti Tuomo KangSK 44.55 0.01.17 78.38 77.61
6 Gripenberg Otto Brahe 45.16 0.01.38 77.42 76.65
7 Iivari Antti RasKu 45.20 0.01.42 76.94 76.19
8 Sipponen Jere PR 45.33 0.01.55 76.22 75.47
9 Liukkonen Matti RR 45.36 0.01.58 75.78 75.03
9 Joensuu Ari-Pekka PR 45.36 0.01.58 75.78 75.03
11 Istolahti Jaakko KangSK 46.36 0.02.58 73.45 72.73
12 Brunell Filip Minken 46.44 0.03.06 72.90 72.18
13 Lövdal Victor Femman 47.15 0.03.37 71.75 71.05
14 Pajukangas Mikko LapVi 47.30 0.03.52 71.03 70.33
15 Saari Toni PR 47.54 0.04.16 70.10 69.41
16 Jern Jonas PR 48.17 0.04.39 69.21 68.52
17 Saari Petri VaajTe 51.40 0.08.02 64.36 63.72
18 Markkila Eero RasKu 52.03 0.08.25 63.57 62.94
19 Janlöv Matti Åland 53.19 0.09.41 61.75 61.15
20 Stubb Hannes Falken 53.41 0.10.03 61.03 60.43
21 Alppi Antti IkNV 53.54 0.10.16 60.48 59.88
22 Inkeri Eero VeVe 54.31 0.10.53 59.50 58.91
23 Rantala Antti KangSK 54.42 0.11.04 59.00 58.42
24 Kronberg Christian Femman 54.49 0.11.11 58.58 58.00
25 Jern Jens Femman 54.53 0.11.15 58.21 57.64
26 Koivusalo Kalle IlU 56.17 0.12.39 56.47 55.92
27 Mjösund Asgeir EsSu 57.07 0.13.29 55.36 54.82
28 Tarkkio Henrik EsAk 57.44 0.14.06 54.49 53.95
29 Jansson Emil Brahe 58.14 0.14.36 53.74 53.21
30 Vesterback Lucas Malax 58.24 0.14.46 53.31 52.78
31 Annila Petri Koovee 59.56 0.16.18 51.67 51.16
32 Häkkinen Aapo SaPu 1.25.22 0.41.44 36.09 35.73
Outinen Tuomas KS EIL -
Maunumäki Mikko SuJu EIL -
Mieskoski Kimmo RaLu EIL -
Löfbacka Sami KPV KES -
Aalto Tuomas EsAk HYL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puntila Jaakko SuJu 30.52 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 40.40 0.00.00 57.74 51.40
2 Vesterback Jonas Malax 42.24 0.01.44 52.61 46.83
3 Holm Christian Femman 53.10 0.12.30 39.75 35.38
4 Leinonen Lauri Pohjant 53.48 0.13.08 37.10 33.02
Smeds Kenneth NOK EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pikkarainen Toni HS 35.51 0.00.00 64.83 63.13
2 Fränti Juha RasKu 38.27 0.02.36 59.44 57.88
3 Rajala Jarkko RaJu 39.33 0.03.42 56.80 55.31
4 Koski Jussi YKV 40.08 0.04.17 55.01 53.57
5 Takanen Jari KuortKu 40.32 0.04.41 53.51 52.11
6 Jansson Sören Falken 41.45 0.05.54 51.03 49.69
7 Hartvik Toni PR 42.20 0.06.29 49.41 48.11
8 Sauso Riku HS 45.14 0.09.23 45.38 44.19
9 Antikainen Teemu RaJu 55.40 0.19.49 36.18 35.23
10 Gripenberg Mattias Brahe 57.12 0.21.21 34.54 33.63
Pohjola Jukka HauSi EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuronen Tommi JRV 34.53 0.00.00 48.88 46.61
2 Nikkola Hannu RaJu 34.55 0.00.02 48.16 45.93
3 Torrkulla Michael Femman 35.40 0.00.47 46.50 44.34
4 Lindell Niklas Brahe 36.55 0.02.02 44.29 42.24
5 Savolainen Tomi RasKe 41.50 0.06.57 38.53 36.75
6 Nyman Patrik Brahe 45.06 0.10.13 35.23 33.59
7 Weckström Anders OK77 45.49 0.10.56 34.17 32.59
8 Kämäräinen Marko S-JKL 47.49 0.12.56 32.25 30.76
9 Bergström Rune Kristina 51.04 0.16.11 29.74 28.37
10 Honkanen Antti LapVi 51.54 0.17.01 28.82 27.48
11 Hellstedt Tony Lynx 1.06.28 0.31.35 22.15 21.13
Kuntola Sami LaihLu EIL -
Koivula Petri LaihLu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Jan Femman 32.38 0.00.00 52.66 50.40
2 Suvanto Mikael RaJu 37.14 0.04.36 45.52 43.58
3 Haglund Tommy Brahe 38.05 0.05.27 43.89 42.01
4 Ylikangas Esko RasKu 38.29 0.05.51 42.83 40.99
5 Koivusalo Juha IlU 38.31 0.05.53 42.18 40.38
6 Kamila Kai SuJu 43.09 0.10.31 37.11 35.52
7 Pasanen Jussi RaJu 51.53 0.19.15 30.41 29.11
8 Björklund Tommy Brahe 55.20 0.22.42 28.09 26.89
9 Lindgrén Henrik Femman 56.09 0.23.31 27.27 26.10
10 Mårtenson Rasmus OK77 56.44 0.24.06 26.57 25.43
11 Backman Fredrik Femman 59.29 0.26.51 24.95 23.88
12 Ruutiainen Jaakko LaihLu 1.02.34 0.29.56 23.35 22.35
Vainionpää Matti RasKu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reiman Jarmo AngA 26.03 0.00.00 47.72 47.83
2 Höstman Stefan Malax 26.31 0.00.28 46.24 46.35
3 Kuoppala Esa RasKu 27.32 0.01.29 43.92 44.02
4 Stenlund Dan Brahe 27.48 0.01.45 42.89 42.99
5 Hirvensalo Jorma SaPu 30.49 0.04.46 38.14 38.23
6 Strandberg Leif Malax 31.56 0.05.53 36.28 36.36
7 Koskela Heikki RaJu 34.30 0.08.27 33.09 33.16
8 Hakala Eero Femman 36.34 0.10.31 30.75 30.82
9 Balck Johan AngA 36.52 0.10.49 30.04 30.11
10 Lyyluoma Pasi TeuRi 38.12 0.12.09 28.55 28.62
11 Härkönen Antti PudU 41.32 0.15.29 25.85 25.91
12 Ojanen Juha HyRa 47.19 0.21.16 22.33 22.38
Tarkkanen Matti Lynx EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkikyrö Jukka OH 24.28 0.00.00 47.38 45.69
2 Junkala Eero KannUra 25.12 0.00.44 45.57 43.94
3 Kukkola Pauli SiiRa 25.44 0.01.16 44.20 42.62
4 Löfroth Tommy Malax 27.27 0.02.59 41.04 39.58
5 Pajukangas Tauno KPV 28.50 0.04.22 38.70 37.31
6 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 28.53 0.04.25 38.25 36.89
7 Tamminen Hannu SuJu 31.21 0.06.53 34.90 33.65
8 Rintaluoma Kari TeuRi 31.37 0.07.09 34.26 33.04
9 Strandberg Stefan Femman 32.05 0.07.37 33.42 32.23
10 Senttula Asko S-JKL 34.27 0.09.59 30.81 29.71
11 Vallbacka Heikki KortJV 35.17 0.10.49 29.77 28.71
12 Häkkinen Olli-Pekka SaPu 35.23 0.10.55 29.38 28.33
13 Laukkarinen Kari TVV 37.05 0.12.37 27.74 26.75
14 Keskitalo Jussi MSParma 37.20 0.12.52 27.27 26.29
15 Lahtinen Jouko HS 38.34 0.14.06 26.11 25.18
16 Tamminen Erkki SuJu 39.05 0.14.37 25.49 24.58
Toikkanen Ilpo SuJu EIL -
Hakala Heikki KortJV HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kronholm Peter Brahe 27.56 0.00.00 45.53 45.16
2 Vilminko Pauli SiSe 28.39 0.00.43 44.05 43.70
3 Ritanotko Markku TuMe 28.58 0.01.02 43.24 42.90
4 Ena Henrik Falken 29.32 0.01.36 42.09 41.75
5 Hattar Allan Falken 30.54 0.02.58 39.92 39.60
6 Svedström Mats NOK 31.02 0.03.06 39.44 39.13
7 Herttua Martti LapVi 31.13 0.03.17 38.90 38.59
8 Pensas Esko LaihLu 31.35 0.03.39 38.15 37.85
8 Tunis Bengt Femman 31.35 0.03.39 38.15 37.85
10 Rantapuska Seppo PetPe 32.18 0.04.22 36.71 36.42
11 Helkkula Rauli TuMe 32.57 0.05.01 35.70 35.42
12 Högnäs Tore Brahe 33.15 0.05.19 35.09 34.81
13 Niinimäki Hannu K. LaihLu 34.14 0.06.18 33.80 33.53
14 Lillsjö Bengt Malax 34.37 0.06.41 33.15 32.89
15 Henriksson Fjalar Falken 35.32 0.07.36 32.03 31.78
16 Nyberg Henry Trian 35.40 0.07.44 31.64 31.39
17 Hakola Martti RiSu 36.03 0.08.07 31.04 30.80
18 Österbacka Bo Minken 37.23 0.09.27 29.68 29.44
19 Lind Sune Falken 42.27 0.14.31 25.91 25.71
20 Örn Johnny Femman 45.37 0.17.41 23.91 23.71
Hakomäki Juhani LapVi EIL -
Korpijärvi Asko KannUra EIL -
Nyystilä Jukka LaihLu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartvik Seppo Malax 26.51 0.00.00 42.23 41.28
2 Lövsund Bengt Botnia 27.46 0.00.55 40.51 39.60
3 Nynäs Henning Brahe 28.21 0.01.30 39.36 38.48
4 Eklund Sven NOK 28.28 0.01.37 38.88 38.02
5 Railimo Matti SOC 28.30 0.01.39 38.53 37.66
6 Sundelin Rolf-Erik GIF 29.47 0.02.56 36.56 35.75
7 Pollari Kalevi YKV 29.50 0.02.59 36.20 35.39
8 Kares Olli EuVe 29.57 0.03.06 35.76 34.96
9 Niemelä Pentti LaihLu 30.32 0.03.41 34.79 34.01
10 Kätkä Vesa Reima 32.13 0.05.22 32.69 31.96
11 Blomqvist Carl-Henrik Minken 34.18 0.07.27 30.44 29.76
11 Laasanen Veikko VäVi 34.18 0.07.27 30.44 29.76
13 Pienimäki Kari RaJu 35.30 0.08.39 28.91 28.27
14 Björklund Håkan Falken 36.57 0.10.06 27.53 26.92
15 Rauma Håkan Botnia 41.09 0.14.18 24.51 23.96
16 Haldin Torvald Femman 41.10 0.14.19 24.28 23.74
17 Lassila Heikki PiTa 50.00 0.23.09 19.81 19.37
Majasaari Kari SuJu EIL -
Tuominen Osmo KoS EIL -
Finnilä Mauri VetU KES -
Lågland Henry Malax HYL -
Turunen Erkki SuSe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsén Björn NOK 26.37 0.00.00 34.04 33.73
2 Erkinheimo Voitto KortJV 27.23 0.00.46 32.73 32.44
3 Backman Sven-Olof Falken 29.35 0.02.58 29.97 29.70
4 Kiltinen Juhani KeuKi 30.01 0.03.24 29.21 28.95
5 Sandgren Lars NOK 31.20 0.04.43 27.67 27.43
6 Byskata Henry Femman 31.44 0.05.07 27.02 26.78
7 Kukko Risto VäVi 35.59 0.09.22 23.56 23.35
8 Ekholm Hans AOK 38.33 0.11.56 21.74 21.54
9 Taipalus Esko RasKe 40.55 0.14.18 20.24 20.06
10 Paavola Vesa EE 44.58 0.18.21 18.20 18.04
11 Torrkulla Roy Minken 47.51 0.21.14 16.91 16.75
12 Koski Matti J NOK 49.34 0.22.57 16.12 15.98
13 Söderlund Rolf Solf 53.57 0.27.20 14.63 14.50
Ansamaa Reino RaN EIL -
Pått Frans Minken HYL -
Lähdekorpi Mauri Femman HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Aimo VaaSu 40.47 0.00.00 21.97 21.76
2 Paavola Seppo EE 40.49 0.00.02 21.29 21.09
3 Veijovaara Jorma Pohjant 42.11 0.01.24 19.97 19.77
4 Heinonen Olavi KaRa 48.01 0.07.14 16.98 16.82
Hjerpe Lars Femman HYL -
Knuuttila Helge VaaSu KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 49.27 0.00.00
2 Mård Leo Kristina 1.12.53 0.23.26
Holmlund Elof Malax EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laasanen Matti LaihLu 35.52 0.00.00 39.55 38.49
2 Forsell Mickel Botnia 38.05 0.02.13 35.38 34.43
3 Kumara Eemeli LaihLu 41.22 0.05.30 30.86 30.03
4 Backman Christoffer Femman 1.17.19 0.41.27 15.59 15.18

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rannila Oskari LapVi 35.47 0.00.00 47.22 44.80
2 Forsell Gustav Botnia 38.04 0.02.17 41.06 38.95
3 Bergström Jesper Femman 39.06 0.03.19 36.73 34.85

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bergström Kasper Kristina 30.03 0.00.00 52.91 49.71
2 Virkajärvi Aapo JRV 30.13 0.00.10 51.74 48.61
3 Udell Oliver Solf 32.10 0.02.07 47.78 44.89
4 Majaharju Pyry JRV 33.44 0.03.41 44.78 42.07
5 Huhtamäki Rasmus PieHi 33.49 0.03.46 43.88 41.23
6 Rokala Alex Femman 40.35 0.10.32 35.91 33.74
7 Hellstedt Oliver Lynx 41.13 0.11.10 34.72 32.62
8 Muhonen Aatu RaJu 50.47 0.20.44 27.66 25.98
9 Friman Ben Solf 1.06.32 0.36.29 20.71 19.46
10 Haapala Juuso PR 1.07.16 0.37.13 20.09 18.88
Sivonen Miro TP EIL -
Karjanlahti Kosti KauWi EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuronen Aapo JRV 18.09 0.00.00
2 Kemppainen Aarne EsSu 20.07 0.01.58
3 Nurminen Jonne JRV 21.43 0.03.34
4 Saranen Mikael Pihkan 23.04 0.04.55
5 Jansson Lukas Falken 23.55 0.05.46
6 Hietamäki Matias RaJu 24.00 0.05.51
7 Nyman Vilhelm Brahe 24.26 0.06.17
8 Karjalainen Samuli JRV 27.04 0.08.55
9 Koljonen Atte VaaSu 30.07 0.11.58
10 Kämäräinen Aaro S-JKL 30.26 0.12.17
11 Seppälä Paavo Femman 32.49 0.14.40
Hjerpe Arvid Femman EIL -
Malmström Kaapo RR EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Hannes Minken 17.22 0.00.00
2 Muhonen Eetu RaJu 17.37 0.00.15
3 Koski Juuso YKV 18.08 0.00.46
4 Suokko Lauri LapVi 22.33 0.05.11
5 Yrjans Johan NOK 28.15 0.10.53
6 Malmström Peetu RR 31.57 0.14.35
7 Strandberg John Malax 35.35 0.18.13
8 Balck Erik AngA 36.20 0.18.58
Rannila Aatu VetU EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppälä Kalle JRV 14.16 0.00.00
2 Sundberg Elias Minken 15.28 0.01.12
3 Yrjans Pontus NOK 15.38 0.01.22
4 Kankaanpää Mikki EsSu 15.43 0.01.27
5 Mjösund Rasmus EsSu 16.06 0.01.50
6 Puro-Aho Aapo VaaSu 16.17 0.02.01
7 Hertsbacka Isak NOK 17.26 0.03.10
8 Närvä Juuso VaaSu 19.39 0.05.23
9 Söderman Hannes NOK 20.03 0.05.47
10 Anana John Pihkan 22.49 0.08.33
11 Frantz Alvin Malax 24.35 0.10.19
12 Antikainen Eero RasKu 25.39 0.11.23

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kämäräinen Elias S-JKL 15.04 0.00.00
2 Saranen Samuel Pihkan 16.16 0.01.12
3 Hjerpe Henrik Femman 16.34 0.01.30

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Honkanen Iivari LapVi 12.26 0.00.00
2 Nybacka Carl Kristina 13.48 0.01.22
3 Gulin Liam NOK 13.52 0.01.26
4 Nybäck Erik Tullinge 14.04 0.01.38
5 Nivukoski Hugo YKV 16.49 0.04.23
6 Nynäs Leevi VaaSu 21.50 0.09.24
Pohjola Ilmari HauSi EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Tuija RasKa 39.53 0.00.00 84.39 83.95
2 Tuomisto Anu NOR 40.22 0.00.29 82.81 82.38
3 Närhi Anna LS-37 40.27 0.00.34 82.08 81.65
4 Simonsén Suvi RasKa 40.30 0.00.37 81.41 80.98
5 Patana Jenny HiKi 42.41 0.02.48 76.71 76.31
6 Tuomisto Satu VaaSu 42.50 0.02.57 75.90 75.51
7 Hahn Olivia OK77 42.59 0.03.06 75.10 74.71
8 Gunell Yvonne PIF 43.03 0.03.10 74.45 74.07
9 Stenbacka Emma VaaSu 44.21 0.04.28 71.75 71.38
10 Autio Päivi Hiisi 44.25 0.04.32 71.13 70.76
11 Rinkineva Elina RaJu 44.48 0.04.55 70.01 69.64
12 Taini Mia JRV 44.50 0.04.57 69.45 69.08
13 Mårtenson Lydia OK77 46.25 0.06.32 66.58 66.23
14 Finnäs Jenny Malax 47.10 0.07.17 65.04 64.70
15 Lindgren Hanna Femman 47.43 0.07.50 63.81 63.47
16 Höstman Victoria Femman 49.38 0.09.45 60.88 60.56
17 Grahn Elina Femman 53.24 0.13.31 56.16 55.86
18 Rajala Milla LapVi 58.18 0.18.25 51.04 50.78
19 Isolähteenmäki Pia RasKa 59.38 0.19.45 49.52 49.26
20 Häkkinen Elli SaPu 1.10.58 0.31.05 41.29 41.07
Välimaa Kristiina HS EIL -
Torrkulla Matilda Femman EIL -
Snickars Fia Solf EIL -
Mjösund Katja EsSu KES -
Niemi Tiina RasKa KES -
Virkajärvi Heta JRV HYL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suokko Susanna LapVi 31.06 0.00.00
2 Tarkkanen Annika UlvUra 33.44 0.02.38

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartvik Heli PR 30.51 0.00.00 46.38 48.17
2 Smeds Heidi NOK 33.07 0.02.16 41.58 43.19
3 Bäckström Ida Femman 38.44 0.07.53 34.17 35.49
4 Finne Annsofie Solf 1.03.00 0.32.09 20.16 20.94
Tunis Pernilla Femman HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fred Marie Femman 29.37 0.00.00 46.69 44.57
2 Keski-Säntti Eija YKV 31.48 0.02.11 42.55 40.62
3 Kyckling Katja Lynx 34.47 0.05.10 38.05 36.32
4 Nivukoski Elisa YKV 40.32 0.10.55 31.92 30.47
5 Finne Rosmarie Solf 43.48 0.14.11 28.86 27.55
6 Hokkanen Anni Pohjant 49.02 0.19.25 25.18 24.03
7 Forsström Linda 53.19 0.23.42 22.60 21.57
8 Taanila Maria KanSu 54.15 0.24.38 21.67 20.68

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Yvonne Falken 35.44 0.00.00 44.47 43.17
2 Rannila Tanja VetU 35.56 0.00.12 43.62 42.34
3 Ena Linda Falken 38.16 0.02.32 40.40 39.21
4 Rajamäki Riikka HS 47.11 0.11.27 32.30 31.35
5 Haavisto Mia HyRa 47.17 0.11.33 31.78 30.84
6 Löfbacka Sanna KPV 49.20 0.13.36 30.02 29.13
7 Torrkulla Päivi Femman 49.57 0.14.13 29.21 28.35
8 Bergström Pia Kristina 54.59 0.19.15 26.14 25.38
9 Känsäkangas Aurora KauWi 57.17 0.21.33 24.72 23.99
10 Backman Åsa Femman 1.00.29 0.24.45 23.05 22.37
11 Peltoniemi Tuula KoS 1.03.47 0.28.03 21.52 20.89
12 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 1.03.59 0.28.15 21.11 20.49
Fränti Kati RaJu EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pikkarainen Anu HS 27.51 0.00.00 49.27 48.16
2 Svartsjö Åsa Botnia 29.01 0.01.10 46.50 45.45
3 Blomqvist Eija Femman 29.43 0.01.52 44.63 43.63
4 Holm Riikka SiiRa 35.49 0.07.58 36.39 35.57
5 Latvala Annukka RaJu 39.14 0.11.23 32.64 31.91
6 Lindgren Annika Femman 39.25 0.11.34 31.91 31.19
7 Mårtenson Karin OK77 40.49 0.12.58 30.25 29.57
8 Snickars Virpi Solf 44.23 0.16.32 27.31 26.69
9 Udell Tina Solf 46.58 0.19.07 25.32 24.75
10 Granlund Elisabeth Minken 52.28 0.24.37 22.23 21.73

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandberg Annika Femman 30.33 0.00.00 38.58 37.53
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 33.24 0.02.51 34.53 33.60
3 Annila Heli Koovee 35.41 0.05.08 31.61 30.76
4 Koskela Sari RaJu 38.34 0.08.01 28.59 27.82
5 Reiman Anu AngA 43.07 0.12.34 24.99 24.31
6 Mylläri Britt-Marie NOK 43.38 0.13.05 24.12 23.46
7 Friman Rose-Maj Solf 48.01 0.17.28 21.39 20.81
8 Kosamo Maire PudU 55.43 0.25.10 17.98 17.49
Ala-Kasari Outi RasKu EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Päivi RaJu 27.20 0.00.00 29.10 28.30
2 Kankaanpää Tarja KauWi 29.08 0.01.48 25.94 25.23
3 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 33.14 0.05.54 21.54 20.95
Sarkki Sirkka KeU HYL -
Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 29.55 0.00.00 41.36 38.62
2 Tunis Berit Femman 29.56 0.00.01 40.45 37.77
3 Kattilakoski Kirsti KoS 31.46 0.01.51 37.28 34.81
4 Soinila Helena TeuRi 31.56 0.02.01 36.26 33.85
5 Fred Bodil Femman 33.55 0.04.00 33.35 31.14
6 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 34.55 0.05.00 31.64 29.54
7 Yliniemi Kaisa NiS 36.03 0.06.08 29.91 27.93
8 Berger Gunhild Falken 41.57 0.12.02 25.07 23.41

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Irmeli HirvHe 24.51 0.00.00 42.67 41.60
2 Erkinheimo Ritva KortJV 29.03 0.04.12 35.95 35.05
3 Stoor Anne KoS 30.30 0.05.39 33.72 32.88
4 Seppälä Eila YKV 31.15 0.06.24 32.40 31.59
5 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 33.37 0.08.46 29.65 28.91
6 Lähdekorpi Kaija Femman 40.18 0.15.27 24.34 23.73
7 Sandgren Ann-Mari NOK 44.26 0.19.35 21.72 21.17
8 Nyberg Eva Minken 48.51 0.24.00 19.43 18.94
9 Vähänen Pia HyRa 54.53 0.30.02 17.00 16.58
Finnilä Katariina VetU KES -
Pått Saga Minken KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsman Brita Falken 33.31 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Henna Femman 36.55 0.00.00 52.04 50.55
2 Haapala Jaana PR 38.21 0.01.26 48.85 47.45
3 Myrskog Rosa Kronan 43.08 0.06.13 42.32 41.10
4 Tuohimaa Ines Solf 43.12 0.06.17 41.14 39.96
5 Rannila Venla VetU 47.49 0.10.54 36.16 35.13
6 Peltola Eeva LapVi 48.40 0.11.45 34.54 33.55
Enlund Julia Femman HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sikkilä Peppi LapVi 30.59 0.00.00 51.51 49.00
2 Taini Elli JRV 32.17 0.01.18 48.69 46.32
3 Kankaanpää Martta EsSu 38.26 0.07.27 40.28 38.32
4 Myllymäki Matilda KoS 40.15 0.09.16 37.86 36.02
5 Kullman Thea Falken 42.06 0.11.07 35.63 33.90
6 Gripenberg Ester Brahe 50.13 0.19.14 29.40 27.97
7 Suokko Matilda LapVi 53.23 0.22.24 27.20 25.88
8 Ruutiainen Alisa LaihLu 1.03.14 0.32.15 22.59 21.49
9 Kytömäki Milla VaaSu 1.33.52 1.02.53 14.96 14.23
Sand Hanna NOK KES -
Saari Venla PoRa HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rajala Maija RaJu 23.03 0.00.00
2 Määttälä Selma KoS 23.46 0.00.43
3 Sipponen Elli JRV 24.23 0.01.20
4 Lautamo Hilla VaaSu 28.32 0.05.29
5 Löfqvist Linn Femman 38.57 0.15.54
6 Enlund Isabella Femman 41.30 0.18.27

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni RaJu 18.52 0.00.00
2 Sauso Aada HS 19.34 0.00.42
3 Saranpää Saara RaJu 21.22 0.02.30
4 Sikkilä Iines LapVi 23.09 0.04.17
5 Kautto Taru RastiE4 24.59 0.06.07
6 Backlund Thelma Femman 26.19 0.07.27
7 Kuoppala Saana RasKu 32.49 0.13.57
8 Niemi Siiri PoRa 34.40 0.15.48
9 Nybäck Ellen Tullinge 42.46 0.23.54
10 Mutikainen Eveliina KauWi 44.21 0.25.29
Snickars Matilda NOK EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Westerlund Jessica Falken 13.00 0.00.00
2 Kataja Enni RaJu 14.17 0.01.17
3 Wikblom Thea Minken 14.59 0.01.59
4 Keski-Säntti Helka YKV 19.33 0.06.33
5 Koivula Sanni LaihLu 19.39 0.06.39
6 Torrkulla Moa Femman 21.19 0.08.19
7 Rajala Kerttu RaJu 23.56 0.10.56
8 Pihlaja Elli RasKu 24.18 0.11.18
9 Sauso Edith HS 27.32 0.14.32
10 Hietamäki Anni RaJu 27.56 0.14.56
11 Saari Juulia RasKu 31.06 0.18.06
12 Kytömäki Marie VaaSu 33.31 0.20.31
Nordman Julia Femman HYL -
Snickars Lea NOK HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Trofast Senni LaihLu 18.16 0.00.00
2 Storgård Vilja Femman 22.37 0.04.21
3 Storgård Lova Femman 23.12 0.04.56
Hirvelä Kerttu VaaSu EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taini Iida JRV 10.57 0.00.00
2 Sved Ines NOK 11.20 0.00.23
3 Koski Sofia YKV 12.05 0.01.08
4 Muhonen Oona RaJu 13.52 0.02.55
5 Keski-Säntti Venla YKV 14.17 0.03.20
6 Snickars Melinda NOK 14.37 0.03.40
7 Smeds Maya NOK 14.51 0.03.54
8 Kataja Helmi RaJu 14.52 0.03.55
9 Snickars Maja NOK 15.09 0.04.12
10 Kuoppala Pinja RasKu 15.29 0.04.32
11 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 16.34 0.05.37
12 Enlund Nova Femman 16.49 0.05.52
13 Niemi Viivi PoRa 17.11 0.06.14
14 Korpi Venla LaihLu 17.49 0.06.52
15 Lassila Nelli RaJu 19.00 0.08.03
16 Hertsbacka Linnea NOK 20.30 0.09.33
17 Mutikainen Aada KauWi 24.21 0.13.24
18 Granholm Emilia Femman 27.08 0.16.11
Kankaanpää Miina EsSu EIL -