FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
FSOM medel + nationell
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sundelin Peter Femman 39.27 0.00.00 78.18
2 Rantala Teemu Femman 39.36 0.00.09 76.98
3 Salo Mikael Orient 40.02 0.00.35 75.26
4 Björklund Markus Botnia 40.50 0.01.23 72.91
5 Bäckström Robin Femman 43.25 0.03.58 67.75
6 Bäckström Anders Femman 45.09 0.05.42 64.37
7 Nilsson Markus Minken 45.23 0.05.56 63.25
8 Åbacka Tommy Botnia 46.02 0.06.35 61.58
9 Hertsbacka Johan NOK 47.54 0.08.27 58.44
10 Hall Mathias Femman 48.45 0.09.18 56.69
11 Åbacka Daniel Botnia 48.55 0.09.28 55.77
12 Glasberg Tomas Malax 49.21 0.09.54 54.56
13 Tunis Rasmus Femman 50.31 0.11.04 52.60
Lövsund Johan Botnia KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lindell Niklas Brahe 42.19 0.00.00 48.18
2 Leppäniemi Jani VetU 45.49 0.03.30 43.17
3 Torrkulla Michael Femman 46.06 0.03.47 41.58
4 Porthin Tomas Brahe 47.10 0.04.51 39.34
5 Torrkulla Magnus Femman 47.32 0.05.13 37.75
Grankull Kenneth Kronan HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kamila Kai SuJu 43.34 0.00.00 44.58
2 Lillhonga Robert GIF 48.25 0.04.51 39.11
3 Lassila Kenneth Botnia 49.30 0.05.56 37.28
4 Leppäniemi Esa VetU 50.19 0.06.45 35.71
5 Hansen Joakim Botnia 50.31 0.06.57 34.60
6 Nyman Patrik Brahe 55.58 0.12.24 30.37
7 Lervik Mikael Solf IK 1.17.50 0.34.16 21.21

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Wiklund Torbjörn Falken 48.11 0.00.00 34.78
2 Kinnari Jukka SuJu 50.15 0.02.04 32.51
3 Lassila Jan-Anders Falken 58.08 0.09.57 27.38
4 Kattelus Matti LapVi 1.01.07 0.12.56 25.36
5 Byggningsbacka Johan Brahe 1.03.34 0.15.23 23.72
6 Kandolin Ismo KortJV 1.16.19 0.28.08 19.21
Källman Mats Falken HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Höstman Glenn Malax 40.52 0.00.00 33.36
2 Åbacka Stefan Kronan 42.21 0.01.29 31.39
3 Bäck Mikael Femman 44.18 0.03.26 29.24
4 Stubb Stefan Falken 45.22 0.04.30 27.80
5 Lillandt Stefan Kristina 48.13 0.07.21 25.45
6 Sund Bo-Göran NOK 49.13 0.08.21 24.24
7 Palomäki Eero Femman 57.55 0.17.03 20.01

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tunis Bengt Femman 26.58 0.00.00 21.17
2 Grannabba Johan Terjärv 30.49 0.03.51 17.14
3 Ena Henrik Falken 31.41 0.04.43 15.32

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nynäs Henning Brahe 28.06 0.00.00 38.95
2 Rauma Håkan Botnia 29.39 0.01.33 36.42
3 Viitasaari Eero KoS 29.51 0.01.45 35.67
4 Myllymäki Ari KPV 29.56 0.01.50 35.07
5 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 31.16 0.03.10 33.10
6 Sundelin Rolf-Erik GIF 31.17 0.03.11 32.61
7 Björklund Håkan Falken 33.44 0.05.38 29.79
8 Lassila Vesa M VetU 34.22 0.06.16 28.81
9 Harju Alf Brahe 42.08 0.14.02 23.15
10 Lövsund Bengt Botnia 44.19 0.16.13 21.67
11 Grannabba Gustav Botnia 47.54 0.19.48 19.74
12 Aaltonen Jukka Brahe 59.17 0.31.11 15.69
Koivukangas Erkki KäTa EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 24.51 0.00.00 47.51
2 Viitasaari Jussi NivU 26.34 0.01.43 43.49
3 Juola Eero KoS 28.45 0.03.54 39.31
4 Sundqvist Stig Botnia 29.08 0.04.17 37.92
5 Tanttinen Tapani KoS 31.12 0.06.21 34.60
6 Backman Sven-Olof Falken 33.04 0.08.13 31.88
7 Östman Lars-Erik Brahe 37.32 0.12.41 27.41
Taipalus Esko RasKe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oksanen Aaro SaPu 24.06 0.00.00 32.96
2 Korva Pauli KoS 25.48 0.01.42 30.41
3 Holm Lars-Gunnar Botnia 27.12 0.03.06 28.48
4 Viitala Matias LapVi 27.43 0.03.37 27.59
5 Fränti Eero KoS 29.13 0.05.07 25.83
6 Kalliokoski Jorma LapVi 31.28 0.07.22 23.67
7 Gädda Håkan Femman 31.59 0.07.53 22.98
8 Sandgren Lars NOK 35.32 0.11.26 20.40
9 Sandvik Klas Terjärv 37.26 0.13.20 19.10
10 Räihä Pauli Femman 42.15 0.18.09 16.69
11 Staffans Per-Erik Vörå 44.48 0.20.42 15.52
12 Granbacka Pär Brahe 1.00.01 0.35.55 11.42
Brännbacka Roy Brahe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Patana Tapio VetU 26.21 0.00.00 24.68
2 Barkar Alf Falken 30.22 0.04.01 20.34
3 Sund Åke NOK 34.59 0.08.38 16.73
4 Kangas Esko RaJu 36.29 0.10.08 15.15

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mård Leo Kristina 30.42 0.00.00 13.20
2 Löfroth Thor Kronan 41.37 0.10.55 9.01
3 Backman Arne Falken 1.01.23 0.30.41 5.61

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haga André Botnia 36.29 0.00.00
2 Sågfors Joel Botnia 39.27 0.02.58

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saari Aki PoRa 36.28 0.00.00 52.50
2 Kaksonen Tero YKV 45.23 0.08.55 41.13
3 Saari Juho PoRa 45.27 0.08.59 40.01
4 Viitasaari Toni-Antti KoS 45.31 0.09.03 38.90
5 Åman Jonathan Botnia 45.46 0.09.18 37.65
6 Grahn Viljam NOK 51.00 0.14.32 32.84
7 Harald Joachim Falken 1.18.40 0.42.12 20.68

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kattelus Tuomas LapVi 31.15 0.00.00 30.50
2 Snickars Caj Solf IK 36.45 0.05.30 23.99
3 Granlund Walter Minken 40.20 0.09.05 20.09

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stubb Hannes Falken 22.26 0.00.00
2 Kaksonen Teemu YKV 24.21 0.01.55
3 Saari Joni PoRa 30.34 0.08.08
4 Lillhonga Leander GIF 33.40 0.11.14
5 Granlund Lucas Minken 34.00 0.11.34
6 Grahn Eskil NOK 41.43 0.19.17
7 Lervik Hugo Solf IK 43.46 0.21.20

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Venetjoki Väinö HimU 21.58 0.00.00
2 Forsell Mickel Botnia 24.00 0.02.02
3 Lillhonga Kevin GIF 34.42 0.12.44
4 Kullman Hannes Falken 36.37 0.14.39
5 Forsell Gustav Botnia 40.11 0.18.13
Salo Kristian Orient HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Korpi Maarit LapVi 38.41 0.00.00 66.82
2 Haga Antonia Botnia 43.39 0.04.58 57.44
3 Glasberg Annelie NOK 46.28 0.07.47 52.29
4 Sundelin Ann-Sofie Botnia 48.29 0.09.48 48.51
5 Ek Emilia Minken 51.58 0.13.17 43.77
Åstrand Ulla-Maria Botnia HYL -
Smeds Mia NOK EIL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lindfors Lina Falken 27.23 0.00.00
Syrjälä Johanna KoS EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Backman Yvonne Falken 30.58 0.00.00 29.70
2 Björndahl Lilian Falken 37.31 0.06.33 23.29
3 Lervik Therese Solf IK 44.27 0.13.29 18.62
4 Grankull Jaana Kronan 48.08 0.17.10 16.24

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Åman Veronica Botnia 45.32 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Snickars Virpi Solf IK 38.07 0.00.00
2 Kattelus Päivi LapVi 38.36 0.00.29
Erkkilä Marja RaJu EIL -
Katajamäki Tuija KauWi EIL -
Korpela-Kamila Heidi SuJu EIL -
Sund Maria NOK EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 22.48 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tunis Berit Femman 27.44 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fred Bodil Femman 23.57 0.00.00 36.69
2 Björklund Gunilla Falken 32.49 0.08.52 24.77
3 Lassila Eija VetU 38.32 0.14.35 19.38

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 42.46 0.00.00
2 Oksanen Irja SaPu 51.00 0.08.14

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Höstman Victoria Femman 26.35 0.00.00 37.70
2 Wiklund Nina Falken 29.42 0.03.07 32.48
3 Boholm Lina Kronan 32.18 0.05.43 28.70
4 Grahn Elina NOK 34.33 0.07.58 25.74
5 Sundvik Pernilla Brahe 40.08 0.13.33 21.22

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehto Jenna LapVi 25.33 0.00.00 46.02
2 Sundqvist Ellinor Minken 27.03 0.01.30 42.17
3 Sågfors Emilia Botnia 28.22 0.02.49 38.97
4 Sund Elin Femman 29.50 0.04.17 35.87
5 Sandelin Caroline NOK 35.02 0.09.29 29.54
6 Holmback Evelina Solf IK 36.43 0.11.10 27.22

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ek Rebecca Minken 21.48 0.00.00 30.29
2 Myrskog Ellen Kronan 26.18 0.04.30 23.85
3 Åman Mathilda Botnia 37.02 0.15.14 16.05
4 Furubacka Evelina Botnia 39.43 0.17.55 14.13

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Smeds Matilda Femman 27.25 0.00.00
2 Viklund Hanna Brahe 40.44 0.13.19
Myrskog Linnea Kronan HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haglund Sofia Solf IK 20.15 0.00.00
2 Hansén Amanda Botnia 29.42 0.09.27
3 Furubacka Lovisa Botnia 33.43 0.13.28
4 Kaksonen Terhi YKV 35.04 0.14.49
5 Venetjoki Venla HimU 42.47 0.22.32