FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Etelä-Pohjanmaan AM-erikoispikkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Jaakko KangSK 1.43.42 0.00.00 72.68 69.51
2 Rantala Teemu LapVi 1.48.06 0.04.24 67.63 64.68
3 Jansson Sören Falken 1.52.15 0.08.33 63.12 60.36
4 Laasanen Lauri LaihLu 1.54.38 0.10.56 59.83 57.22
5 Markkila Eero RasKu 1.55.58 0.12.16 57.19 54.70
6 Laasanen Matti LaihLu 2.16.51 0.33.09 46.81 44.77
Sankelo Hermanni IkNV EIL -
Latva Niko SuJu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Jussi YKV 1.42.00 0.00.00 56.34 49.22
2 Wik Niklas Falken 1.48.47 0.06.47 48.87 42.69
3 Kinnari Jukka SuJu 2.34.29 0.52.29 31.62 27.62

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkola Hannu RaJu 1.51.16 0.00.00 48.24 44.28
2 Puro-Aho Arto YKV 1.53.33 0.02.17 46.26 42.46
3 Rajala Jarkko RaJu 1.53.44 0.02.28 45.17 41.46
4 Ylihärsilä Ari AlahKi 1.59.11 0.07.55 42.14 38.68
5 Takanen Jari KuortKu 2.05.05 0.13.49 39.23 36.01
6 Ylihärsilä Arto AlahKi 2.08.25 0.17.09 37.32 34.25
7 Hautala Teemu KauWi 2.26.01 0.34.45 32.03 29.40
8 Honkanen Antti LapVi 2.27.04 0.35.48 31.02 28.48

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Kenneth Kronan 1.33.34 0.00.00 41.74 39.56
2 Nivukoski Juha LapVi 1.39.32 0.05.58 38.40 36.39
3 Savolainen Tomi RasKe 1.42.16 0.08.42 36.55 34.64
4 Yli-Ilkka Harri RaJu 2.07.26 0.33.52 28.68 27.18
5 Nurmi Pasi RasKe 2.15.27 0.41.53 26.36 24.98
6 Varamäki Ari LapVi 2.17.22 0.43.48 25.38 24.06
7 Leppäniemi Jani VetU 2.30.15 0.56.41 22.65 21.47
Vainionpää Jukka RaJu KES -
Koivisto Kari KortJV EIL -
Koivisto Juhani KortJV EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mika RaJu 1.35.43 0.00.00 46.26 44.38
2 Grön Kaj Brahe 1.39.53 0.04.10 43.50 41.73
3 Latvala Juha AlajA 1.42.16 0.06.33 41.67 39.98
4 Peltoniemi Vesa KPV 1.48.24 0.12.41 38.55 36.98
5 Lemponen Ari RaJu 1.52.17 0.16.34 36.48 34.99
6 Korhonen Marko YlämPy 1.54.06 0.18.23 35.17 33.74
7 Räbb Rainer GIF 1.54.49 0.19.06 34.22 32.83
8 Saukkokangas Aki-Vesa KortJV 2.28.28 0.52.45 25.91 24.85
Suvanto Mikael RaJu KES -
Tarkkanen Matti SuJu EIL -
Lehtinen Tapio PieHi EIL -
Lehtinen Esa KauWi EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 1.28.53 0.00.00 55.37 54.38
2 Kuoppala Esa RasKu 1.34.11 0.05.18 51.14 50.22
3 Koskela Heikki RaJu 1.36.51 0.07.58 48.64 47.77
4 Stenlund Dan Brahe 1.40.06 0.11.13 46.01 45.18
5 Kujala Tapio RaJu 1.41.42 0.12.49 44.25 43.45
6 Rantala Timo KPV 1.50.18 0.21.25 39.84 39.13
7 Lassila Antti KuortKu 2.14.57 0.46.04 31.78 31.21
Jylhä Seppo KäTa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pensas Esko LaihLu 1.18.58 0.00.00 38.79 38.55
2 Rintaluoma Kari TeuRi 1.22.03 0.03.05 36.71 36.48
3 Toppari Reijo KauWi 1.25.18 0.06.20 34.72 34.50
4 Härö Hannu VäVi 1.29.48 0.10.50 32.41 32.20
5 Alanen Martti RasKu 1.31.45 0.12.47 31.16 30.96
6 Mäkiranta Jorma RasKe 1.32.54 0.13.56 30.23 30.04
7 Kangasmäki Esa SuJu 1.39.00 0.20.02 27.85 27.67
8 Tamminen Erkki SuJu 1.42.35 0.23.37 26.38 26.21
9 Mahlamäki Jari TeuRi 1.42.49 0.23.51 25.82 25.66
10 Jylhä Kauko KäTa 1.52.47 0.33.49 23.09 22.94
Linna Heikki RasKe EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kekoni Lauri HS 1.16.49 0.00.00 51.82 51.77
2 Nyystilä Jukka LaihLu 1.23.10 0.06.21 47.42 47.36
3 Kiiskinen Arto TP 1.24.25 0.07.36 46.27 46.22
4 Högnäs Tore Brahe 1.26.32 0.09.43 44.71 44.66
5 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 1.28.51 0.12.02 43.12 43.08
6 Airaksinen Risto OuTa 1.29.38 0.12.49 42.33 42.28
7 Dahlvik Frey Terjärv 1.33.10 0.16.21 40.32 40.28
8 Rantapuska Seppo PetPe 1.33.15 0.16.26 39.89 39.84
9 Eno Kaarlo TeuRi 1.33.35 0.16.46 39.35 39.30
10 Rantala Aulis KoS 1.33.39 0.16.50 38.92 38.88
11 Hakomäki Juhani LapVi 1.36.15 0.19.26 37.48 37.44
12 Rinne Matti TeuRi 1.40.08 0.23.19 35.66 35.62
13 Pihlajamaa Martti VetU 1.50.38 0.33.49 31.93 31.90
14 Kujanpää Heikki AlajA 2.06.18 0.49.29 27.68 27.65
15 Laasanen Veikko VäVi 2.13.45 0.56.56 25.86 25.83
16 Kaataja Jorma RasKe 2.19.27 1.02.38 24.53 24.51
Pöyhönen Hannu VetU KES -
Sillanpää Juhani AlajA EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivukangas Erkki KoS 1.18.42 0.00.00 39.49 38.06
2 Hahtola Aulis RasKu 1.27.09 0.08.27 34.77 33.51
3 Valli Seppo KauKa 1.27.13 0.08.31 33.85 32.62
4 Lågland Henry VaaSu 1.37.52 0.19.10 29.37 28.31
5 Taipalus Esko RasKe 1.41.52 0.23.10 27.46 26.46
6 Hautala Olavi RaJu 1.49.54 0.31.12 24.74 23.85
7 Joensuu Heimo AlajA 1.58.10 0.39.28 22.35 21.54
Kattilakoski Matti KPV EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukko Risto VäVi 1.24.20 0.00.00 28.63 29.01
2 Saarimäki Jorma VaaSu 1.37.04 0.12.44 23.94 24.26
3 Ojajärvi Väinö RaJu 1.39.36 0.15.16 22.42 22.72
4 Kallio-Könnö Aarno KauKa 1.57.33 0.33.13 18.23 18.47
5 Latvala Matti RaJu 2.56.14 1.31.54 11.64 11.80

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangas Juho LapVi 1.28.13 0.00.00
2 Pitkänen Ville RaJu 1.36.46 0.08.33

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pihlajamäki Teemu LapVi 1.13.55 0.00.00 42.72 37.85
2 Hantula Jussi KauWi 1.39.03 0.25.08 30.92 27.40
3 Sankelo Verneri LapVi 1.39.06 0.25.11 29.95 26.54
4 Helin Saku RaJu 1.39.27 0.25.32 28.90 25.60
5 Ylihärsilä Roni AlahKi 2.25.20 1.11.25 19.12 16.94
6 Mäki Jasper LapVi 2.34.04 1.20.09 17.42 15.44

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Polso Anne VetU 1.40.45 0.00.00 67.66 60.95
2 Tuomisto Satu VaaSu 1.47.47 0.07.02 60.87 54.83
3 Rinkineva Elina RaJu 1.48.11 0.07.26 58.28 52.50
4 Rajala Milla LapVi 1.50.56 0.10.11 54.53 49.12
5 Kettu Maria VetU 2.11.29 0.30.44 44.07 39.69
Savinainen Kati RasKu EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åstrand Ulla-Maria Botnia 2.03.51 0.00.00
Pihlaja Elina RasKu EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Jaana Kronan 1.36.44 0.00.00 29.21 29.59
2 Karppi Susanna LaihLu 1.38.12 0.01.28 26.62 26.96
3 Nivukoski Elisa YKV 2.05.21 0.28.37 19.16 19.41
Haapamäki Maria KauKa EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Sanna RasKu 1.14.25 0.00.00 40.94 40.00
2 Ena Linda Falken 1.38.57 0.24.32 28.48 27.82
3 Ojala Leena RasKu 1.46.47 0.32.22 24.25 23.69

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 1.21.38 0.00.00 46.22 43.85
2 Taipalus Maarika RasKu 1.29.10 0.07.32 41.05 38.94
3 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.45.57 0.24.19 33.48 31.76
4 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.50.40 0.29.02 31.03 29.44
5 Erkkilä Marja RaJu 1.55.40 0.34.02 28.71 27.24
6 Tupitsa Sari RastiE4 2.05.29 0.43.51 25.56 24.25
Latvala Annukka RaJu EIL -
Kollanen Teresa Lynx EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekdahl Pirkko NiS 1.25.24 0.00.00 49.77 47.78
2 Katajamäki Tuija KauWi 1.28.41 0.03.17 46.90 45.03
3 Kankaanpää Tarja KauWi 1.33.52 0.08.28 43.34 41.61
4 Koskela Sari RaJu 1.34.22 0.08.58 42.15 40.46
5 Rantala Maj-Lis KPV 1.36.09 0.10.45 40.42 38.80
6 Ojajärvi Päivi RasKe 1.37.26 0.12.02 38.95 37.39
7 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 1.54.13 0.28.49 32.43 31.13
8 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 2.04.55 0.39.31 28.92 27.77

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 1.31.41 0.00.00 40.31 39.18
2 Raatikainen Päivi RastiE4 1.45.46 0.14.05 33.89 32.94
3 Soinila Helena TeuRi 1.51.04 0.19.23 31.28 30.40
4 Kiiskinen Gunnevi TP 2.06.50 0.35.09 26.52 25.77
Pöyhönen Lea VetU KES -
Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finnilä Katariina VetU 1.59.43 0.00.00
2 Kujanpää Tuula AlajA 2.16.48 0.17.05

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Hautamäki Anna-Maija RasKe EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kamila Minerva SuJu 2.52.53 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivisto Aida KortJV 1.24.22 0.00.00 42.95 40.70
2 Karppi Iiris LaihLu 1.26.05 0.01.43 40.83 38.69
3 Koivula Venla LaihLu 1.30.40 0.06.18 37.56 35.60
4 Syrjälä Eveliina KauWi 1.32.29 0.08.07 35.65 33.79
5 Näsi Minea RaJu 1.33.27 0.09.05 34.12 32.33
6 Peltola Eeva LapVi 1.48.07 0.23.45 28.49 27.00
Korpi Sanni PoRa EIL -