FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv. 2
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapamäki Aaro KauKa 13.41 0.00.00
2 Puro-Aho Aapo VaaSu 13.45 0.00.04
3 Sundberg Elias Minken 14.07 0.00.26
4 Granlund Axel NOK 14.54 0.01.13
5 Närvä Juuso VaaSu 16.32 0.02.51
6 Kalliomäki Konsta KauKa 17.20 0.03.39
7 Björkfors Einar Botnia 18.49 0.05.08
8 Ylihärsilä Ilari AlahKi 19.19 0.05.38
9 Yrjans Pontus NOK 20.13 0.06.32
10 Kullberg Adam Malax 20.52 0.07.11
11 Erkkilä Juho RaJu 21.07 0.07.26
Lindgren Alexander Botnia EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Hannes Minken 17.12 0.00.00
2 Heikka Viljami KauKa 17.41 0.00.29
3 Hemminki Rasmus LaihLu 19.59 0.02.47
4 Suokko Lauri LapVi 21.04 0.03.52
5 Paloniemi Leevi LapVi 23.35 0.06.23
6 Hietala Elmeri KPV 26.55 0.09.43
Strandberg Felix Malax EIL -
Strandberg John Malax EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Johannes RasKu 14.45 0.00.00
2 Kallio Santeri KoS 14.58 0.00.13
3 Muhonen Eetu RaJu 16.18 0.01.33
4 Wikblom Sander Minken 16.22 0.01.37
5 Nyman Vilhelm Brahe 16.51 0.02.06
6 Forsström Emil Botnia 17.13 0.02.28
7 Koski Juuso YKV 17.55 0.03.10
8 Savinainen Joakim RasKu 18.30 0.03.45
9 Yrjans Johan NOK 24.16 0.09.31
10 Lemberg Anton TP 25.27 0.10.42
11 Langels Linus NOK 26.10 0.11.25
12 Lindfors Hugo Falken 29.34 0.14.49
13 Sand Jonatan NOK 32.14 0.17.29
14 Harju Topi VaaSu 34.51 0.20.06
15 Seppälä Paavo Femman 35.45 0.21.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wikblom Melker Minken 15.45 0.00.00
2 Vuorinen Miki KoS 15.50 0.00.05
3 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 17.18 0.01.33
4 Pöytäkangas Elias VaaSu 23.05 0.07.20
5 West Viktor Minken 23.48 0.08.03
6 Paalanen Tuomas IPR 24.15 0.08.30
7 Noponen Veeti LapVi 29.27 0.13.42

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lemberg Ville RaJu 19.32 0.00.00
2 Huhtamäki Rasmus PieHi 20.37 0.01.05
3 Bergström Kasper Kristina 21.18 0.01.46
4 Forsström Anton Botnia 21.54 0.02.22
5 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 32.44 0.13.12
6 Ruotsala Valtteri AlahKi 37.26 0.17.54
7 Friman Ben Solf 38.43 0.19.11
Udell Oliver Solf EIL -
Rokala Alex Femman EIL -
Nivukoski Topi YKV EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lemberg Roope RaJu 27.31 0.00.00 50.70 43.94
2 Forsell Gustav Botnia 33.25 0.05.54 40.18 34.83
3 Ylihärsilä Ville AlahKi 34.21 0.06.50 37.57 32.56
4 Holmback Emil Malax 35.47 0.08.16 34.60 29.99
5 Meuronen Joonas HS 40.11 0.12.40 29.51 25.58
Ylihärsilä Roni AlahKi EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laasanen Matti LaihLu 30.54 0.00.00 55.00 52.88
2 Forsell Mickel Botnia 33.05 0.02.11 50.08 48.16
3 Koivisto Juho LapVi 33.12 0.02.18 48.63 46.76
4 Kangas Juho LapVi 34.10 0.03.16 46.01 44.24
5 Pitkänen Ville RaJu 36.12 0.05.18 42.25 40.62
6 Kullman Hannes Falken 42.00 0.11.06 35.40 34.04
7 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 44.07 0.13.13 32.74 31.48

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric PIF 36.44 0.00.00 98.69 97.25
2 Heiska Samu VeVe 40.56 0.04.12 88.17 86.88
3 Saari Toni PR 42.41 0.05.57 84.18 82.95
4 Hall Andreas SWE 43.00 0.06.16 83.19 81.97
5 Fagerudd Kim PR 43.07 0.06.23 82.59 81.39
6 Patana Mikko HiKi 43.17 0.06.33 81.90 80.71
7 Heinonen Samuel PR 43.40 0.06.56 80.82 79.64
8 Kronberg Christian Femman 44.02 0.07.18 79.78 78.62
9 Hölsö Mikko YKV 44.07 0.07.23 79.27 78.11
10 Istolahti Jaakko KangSK 45.46 0.09.02 76.06 74.95
11 Luoma Juha IkNV 46.15 0.09.31 74.92 73.83
12 Pajukangas Mikko KoS 47.58 0.11.14 71.91 70.86
13 Jern Tobias OK77 48.05 0.11.21 71.40 70.36
14 Janlöv Matti Åland 48.51 0.12.07 69.95 68.93
15 Hällström af Fabian OK77 49.51 0.13.07 68.23 67.23
16 Markkila Eero RasKu 50.28 0.13.44 67.08 66.10
17 Jern Jonas PR 50.56 0.14.12 66.15 65.18
18 Pryjma Fryderyk Koovee 51.04 0.14.20 65.66 64.70
19 Boranek Michal CZE 51.13 0.14.29 65.16 64.21
20 Snickars Caj OK77 51.46 0.15.02 64.16 63.22
21 Kronberg Patrick Femman 52.02 0.15.18 63.52 62.59
22 Stubb Hannes Falken 53.10 0.16.26 61.87 60.96
23 Laasanen Lauri LaihLu 53.53 0.17.09 60.75 59.86
24 Lammi Aleksi RasKu 53.55 0.17.11 60.41 59.53
25 Lahtinen Tuomo LS-37 54.00 0.17.16 60.02 59.15
26 Stenbacka Oscar OK77 56.41 0.19.57 56.90 56.07
27 Fränti Arto KoS 57.17 0.20.33 56.02 55.21
28 Lamberg Benjamin EsSu 58.45 0.22.01 54.35 53.56
29 Holmback Hannes Femman 59.08 0.22.24 53.73 52.95
30 Tuomisto Juha VaaSu 1.00.05 0.23.21 52.61 51.85
31 Laakso Mikko HS 1.02.48 0.26.04 50.08 49.35
32 Virkki Vili HlS 1.07.44 0.31.00 46.20 45.53
33 Tervo Antti SWE 1.13.36 0.36.52 42.30 41.68
34 Hagström Fredrik Brahe 1.15.39 0.38.55 40.94 40.34
Vainionpää Matti RasKu EIL -
Hakala Antti KortJV HYL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puntila Jaakko SuJu 35.45 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 32.00 0.00.00 74.72 71.94
2 Lauronen Jarkko LaihLu 34.51 0.02.51 66.89 64.41
3 Henriksson Mathias Falken 37.46 0.05.46 60.15 57.91
4 Wik Niklas Falken 39.01 0.07.01 56.69 54.58
5 Koski Jussi YKV 39.33 0.07.33 54.41 52.39
6 Lassila Jussi PiTa 42.37 0.10.37 49.09 47.27
7 Pöytäkangas Teemu VaaSu 1.02.28 0.30.28 32.54 31.33
Pesola Pasi KPV EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 28.42 0.00.00 59.59 54.90
2 Haapalehto Tuomas VetU 33.18 0.04.36 50.72 46.72
3 Nikkola Hannu RaJu 34.07 0.05.25 48.88 45.03
4 Lövsund Johan Botnia 36.01 0.07.19 45.70 42.11
5 Nilsson Markus Minken 37.47 0.09.05 43.00 39.62
6 Lehtinen Juhani KauKa 38.13 0.09.31 41.95 38.65
7 Ylihärsilä Arto AlahKi 38.21 0.09.39 41.25 38.00
8 Ylihärsilä Ari AlahKi 38.37 0.09.55 40.41 37.23
9 Nivukoski Janne YKV 38.49 0.10.07 39.65 36.53
10 Kytömäki Jyri VaaSu 49.32 0.20.50 30.64 28.23
11 Tuomaala Ville VaaSu 50.21 0.21.39 29.72 27.38
12 Kataja Pasi RaJu 53.23 0.24.41 27.63 25.46
13 Ruotsala Kalle AlahKi 56.43 0.28.01 25.63 23.61
Lindgren Markus Botnia EIL -
Calden Niclas Minken EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Juha LapVi 31.27 0.00.00 46.99 43.20
2 Weckström Anders OK77 32.44 0.01.17 44.53 40.94
3 Kamila Kai SuJu 34.52 0.03.25 41.23 37.91
4 Ylihärsilä Juha AlahKi 34.57 0.03.30 40.55 37.29
5 Tanttinen Ilkka KoS 37.23 0.05.56 37.37 34.36
6 Nyman Patrik Brahe 39.27 0.08.00 34.90 32.09
7 Isoluoma Jani RasKu 39.52 0.08.25 34.03 31.29
8 Boranek Petr CZE 40.02 0.08.35 33.39 30.70
9 Bergström Rune Kristina 44.00 0.12.33 29.92 27.51
10 Biskop Kim KoS 46.04 0.14.37 28.14 25.88
11 Miettinen Sami Pihkan 1.08.40 0.37.13 18.59 17.09
Savolainen Tomi RasKe KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wikblom Tomas Minken 22.46 0.00.00 51.30 50.22
2 Kuoppala Esa RasKu 23.50 0.01.04 48.57 47.55
3 Johansson Peter Brahe 24.46 0.02.00 46.33 45.35
4 Lemponen Ari RaJu 26.12 0.03.26 43.40 42.49
5 Räbb Rainer GIF 26.27 0.03.41 42.60 41.70
6 Grön Kaj Brahe 26.37 0.03.51 41.94 41.06
7 Laasanen Juha LaihLu 27.08 0.04.22 40.77 39.91
8 Suvanto Mikael RaJu 27.15 0.04.29 40.21 39.37
9 Koivusalo Juha IlU 27.47 0.05.01 39.07 38.25
10 Jylhä Taisto LohtVe 28.13 0.05.27 38.11 37.30
11 Holmback Johan Malax 29.23 0.06.37 36.24 35.48
12 Annala Tapio HS 29.25 0.06.39 35.85 35.10
13 Suvanto Pasi PieHi 30.31 0.07.45 34.22 33.50
14 Snickars Christer Solf 32.26 0.09.40 31.88 31.21
15 Strandberg Leif Malax 33.41 0.10.55 30.39 29.75
16 Pasanen Jussi RaJu 33.57 0.11.11 29.85 29.22
17 Ruutiainen Jaakko LaihLu 39.41 0.16.55 25.28 24.74
Rinta-Keturi Mika RaJu EIL -
Tarkkanen Matti SuJu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenlund Tom Brahe 25.09 0.00.00 51.15 50.46
2 Stenlund Dan Brahe 26.25 0.01.16 48.04 47.38
3 Stubb Stefan Falken 26.51 0.01.42 46.61 45.97
4 Koskela Heikki RaJu 27.12 0.02.03 45.36 44.74
5 Vallbacka Heikki KortJV 27.58 0.02.49 43.49 42.90
6 Hirvensalo Jorma SaPu 28.25 0.03.16 42.19 41.61
7 Polso Jukka KoS 28.28 0.03.19 41.50 40.93
8 Wiklund Torbjörn Falken 29.38 0.04.29 39.27 38.73
9 Patana Pekka LaihLu 32.39 0.07.30 35.10 34.63
10 Holm Mikael Minken 32.52 0.07.43 34.34 33.87
11 Byggningsbacka Johan Brahe 34.07 0.08.58 32.57 32.12
12 Koivumäki Kari KoS 40.44 0.15.35 26.85 26.48

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintaluoma Kari TeuRi 25.43 0.00.00 44.11 43.12
2 Tamminen Hannu SuJu 27.27 0.01.44 40.76 39.84
3 Mattila Timo KPV 27.58 0.02.15 39.45 38.57
4 Nylund Sven-Olof Botnia 28.11 0.02.28 38.60 37.73
5 Tamminen Erkki SuJu 29.03 0.03.20 36.92 36.09
6 Svärd Rune Trian 31.04 0.05.21 34.02 33.26
7 Pensas Esko LaihLu 31.17 0.05.34 33.29 32.54
8 Joki Sauli VetU 31.41 0.05.58 32.38 31.66
9 Pajukangas Tauno KPV 32.06 0.06.23 31.48 30.77
10 Lång Jan Raseborg 32.17 0.06.34 30.82 30.13
11 Ahlskog Torbjörn Botnia 34.11 0.08.28 28.66 28.01
12 Huhtanen Esa RaJu 35.58 0.10.15 26.81 26.20
Ena Henrik Falken EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Högnäs Tore Brahe 26.19 0.00.00 47.06 45.49
2 Hautala Matti ONMKY 26.50 0.00.31 45.83 44.30
3 Eno Kaarlo TeuRi 27.16 0.00.57 44.77 43.28
4 Hattar Allan Falken 27.24 0.01.05 44.23 42.75
4 Korpijärvi Asko KannUra 27.24 0.01.05 44.23 42.75
6 Hartvik Seppo Malax 27.30 0.01.11 43.43 41.98
7 Laine Harri KauKa 27.39 0.01.20 42.87 41.44
8 Lövsund Bengt Botnia 27.49 0.01.30 42.30 40.88
9 Österbacka Bo Minken 28.49 0.02.30 40.52 39.17
10 Williamsson Bo-Göran VaaSu 29.18 0.02.59 39.55 38.23
11 Majasaari Kari SuJu 29.54 0.03.35 38.46 37.18
12 Lillsjö Bengt Malax 30.02 0.03.43 38.00 36.73
13 Rantala Aulis KoS 30.16 0.03.57 37.41 36.16
14 Haapalehto Raimo VetU 30.36 0.04.17 36.72 35.49
15 Sundelin Rolf-Erik GIF 30.37 0.04.18 36.41 35.19
16 Nurisalo Seppo KoS 30.39 0.04.20 36.08 34.87
17 Nyystilä Jukka LaihLu 30.54 0.04.35 35.50 34.31
18 Herttua Martti LapVi 30.55 0.04.36 35.19 34.02
19 Hongell Jouni KoS 34.49 0.08.30 31.00 29.96
20 Björklund Håkan Falken 36.44 0.10.25 29.14 28.17
21 Laukka Ville Raus 42.18 0.15.59 25.10 24.26
22 Laasanen Veikko VäVi 59.37 0.33.18 17.66 17.07

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivukangas Erkki KoS 20.26 0.00.00 38.29 37.79
1 Kätkä Vesa Reima 20.26 0.00.00 38.29 37.79
3 Nynäs Henning Brahe 20.58 0.00.32 36.39 35.91
4 Liitiäinen Reijo Trian 21.53 0.01.27 34.42 33.96
5 Niemelä Pentti LaihLu 22.07 0.01.41 33.61 33.17
5 Lassila Heikki PiTa 22.07 0.01.41 33.61 33.17
7 Kukko Risto VäVi 23.07 0.02.41 31.31 30.90
8 Kares Olli EuVe 23.21 0.02.55 30.58 30.18
9 Blomqvist Carl-Henrik Minken 23.48 0.03.22 29.59 29.20
10 Rauma Håkan Botnia 23.53 0.03.27 29.08 28.69
11 Taipalus Esko RasKe 25.16 0.04.50 27.10 26.74
12 Jalonen Tarmo EuVe 25.30 0.05.04 26.47 26.12
13 Pått Frans Minken 26.41 0.06.15 24.93 24.60
Pajukangas Heikki KPV EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hovikorpi Aarno HlT 23.40 0.00.00 31.28 30.89
2 Koski Matti J NOK 26.26 0.02.46 27.59 27.24
3 Erkinheimo Voitto KortJV 27.16 0.03.36 26.34 26.01
4 Hietalahti Aapo HalTo 28.20 0.04.40 24.95 24.64
5 Söderlund Rolf Solf 29.42 0.06.02 23.43 23.14
6 Paavola Vesa EE 29.54 0.06.14 22.90 22.62
7 Fränti Eero KoS 32.42 0.09.02 20.60 20.34
8 Teppo Jaakko GIF 34.04 0.10.24 19.45 19.21
9 Rintala Pentti Hiisi 35.52 0.12.12 18.16 17.94
10 Sandgren Lars NOK 39.24 0.15.44 16.25 16.05
Saarimäki Jorma VaaSu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtonen Teuvo EuVe 24.18 0.00.00 27.16 26.91
2 Paavola Seppo EE 26.55 0.02.37 23.91 23.69
3 Salmi Aimo VaaSu 28.42 0.04.24 21.85 21.65
4 Holmlund Elof Malax 29.56 0.05.38 20.40 20.21
5 Knuuttila Helge VaaSu 32.40 0.08.22 18.19 18.02
6 Sund Åke NOK 36.03 0.11.45 16.02 15.87
7 Holm Lars-Gunnar Botnia 39.05 0.14.47 14.36 14.22

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Barkar Alf Falken 37.57 0.00.00
2 Mård Leo Kristina 39.22 0.01.25

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wikblom Thea Minken 13.13 0.00.00
2 Kataja Enni RaJu 14.14 0.01.01
3 Fagerudd Viivi Brahe 14.44 0.01.31
4 Kytömäki Marie VaaSu 16.06 0.02.53
5 Hietala Liina-Maija KPV 16.43 0.03.30
6 Nordman Julia Femman 17.07 0.03.54
7 Trofast Senni LaihLu 17.42 0.04.29
8 Sauso Edith HS 17.47 0.04.34
9 Oikarainen Fanni LaihLu 18.50 0.05.37
10 Lindfors Mira Falken 22.35 0.09.22
11 Lundfors Inez Malax 22.53 0.09.40
12 Nylund Wilma Femman 22.57 0.09.44
13 Keski-Säntti Helka YKV 24.14 0.11.01
14 Ojajärvi Martta KoS 28.43 0.15.30
15 Rynéus Evelina Femman 36.33 0.23.20
Rauhala Miisa SuJu EIL -
Pesola Ella KPV EIL -
Rinta-Keturi Neea RaJu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni PoRa 15.50 0.00.00
2 Taini Elli JRV 16.14 0.00.24
3 Niemi Siiri PoRa 20.03 0.04.13
4 Björkfors Elsie Botnia 20.30 0.04.40
5 Sauso Aada HS 22.55 0.07.05
6 Tanttinen Milja KoS 23.35 0.07.45
7 Norrgård Ida Femman 25.03 0.09.13
8 Enlund Isabella Femman 26.37 0.10.47
9 Miettinen Iida Pihkan 26.53 0.11.03
10 Päkkilä Venla HaHe 26.57 0.11.07
11 Calden Linnea Minken 28.37 0.12.47
12 Backlund Thelma Femman 30.41 0.14.51
Löfqvist Linn Femman HYL -
Lautamo Hilla VaaSu HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sikkilä Iines LapVi 15.41 0.00.00
2 Ketola Matleena KoS 16.28 0.00.47
3 Nivukoski Siiri YKV 19.10 0.03.29
4 Nivukoski Nanna LapVi 20.03 0.04.22
5 Henriksson Maja Falken 27.09 0.11.28

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Halonen Ellinor NOK 17.26 0.00.00
2 Luhtasaari Nea RaJu 18.11 0.00.45
3 Lammi Kira KauWi 19.58 0.02.32
4 Nordman Tilde Femman 20.09 0.02.43
5 Tuomaala Ella VaaSu 20.23 0.02.57
6 Häggkvist Johanna NOK 20.35 0.03.09
7 Nivukoski Lotta LapVi 21.58 0.04.32
8 Ruutiainen Alisa LaihLu 24.33 0.07.07
9 Kumara Maija LaihLu 24.39 0.07.13
10 Laakso Evena RasKu 26.56 0.09.30
11 Suokko Matilda LapVi 26.58 0.09.32
12 Liljeqvist Emilia Minken 29.10 0.11.44
13 Kytömäki Milla VaaSu 37.35 0.20.09
Ylihärsilä Jenna AlahKi HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Näsi Minea RaJu 20.10 0.00.00
2 Lautamo Penne VaaSu 24.04 0.03.54
3 Kullman Thea Falken 24.20 0.04.10
4 Lindfors Karolina Falken 26.13 0.06.03
5 Syrjälä Eveliina KauWi 26.45 0.06.35
6 Lindgren Ida Femman 34.47 0.14.37

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sikkilä Peppi LapVi 30.14 0.00.00 47.06 43.96
2 Myrskog Rosa Kronan 30.57 0.00.43 44.82 41.87
3 Miettinen Kiia Pihkan 36.54 0.06.40 36.63 34.21
4 Melender Emilia RaJu 37.29 0.07.15 35.11 32.80
5 Oikarainen Siiri LaihLu 39.52 0.09.38 32.12 30.00
6 Enlund Julia Femman 41.42 0.11.28 29.85 27.89
7 Korpi Veera PoRa 49.58 0.19.44 24.20 22.61

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindgren Hanna Femman 33.44 0.00.00
2 Björklund Louise Falken 57.45 0.24.01

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenbacka Emma VaaSu 35.25 0.00.00 50.66 46.27
2 Halonen Linnéa NOK 40.43 0.05.18 42.96 39.24
3 Biskop Greta KoS 41.47 0.06.22 40.79 37.26
4 Sankelo Lotta Pohjant 42.53 0.07.28 38.70 35.35
5 Viianen Jenna LaihLu 49.50 0.14.25 32.40 29.60
6 Päkkilä Suvi HaHe 50.16 0.14.51 31.23 28.53
7 Kamila Minerva SuJu 51.43 0.16.18 29.49 26.93
Keskinen Nella VaaSu EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Norrgrann Saara PR 36.29 0.00.00 86.57 85.81
2 Patana Jenny HiKi 36.40 0.00.11 85.38 84.63
3 Kuusela Tuija RasKa 38.43 0.02.14 80.14 79.44
4 Portin Laura PIF 39.28 0.02.59 77.91 77.23
5 Taini Mia JRV 41.16 0.04.47 73.83 73.19
6 Lusa Vieda LAT 42.39 0.06.10 70.79 70.17
7 Tuomisto Satu VaaSu 44.22 0.07.53 67.42 66.83
8 Rinkineva Elina RaJu 45.24 0.08.55 65.27 64.70
9 Myrskog Linnea Kronan 47.22 0.10.53 61.97 61.43
10 Orkola Pirita HiKi 51.16 0.14.47 56.71 56.22
11 Lindfors Lina Falken 53.50 0.17.21 53.49 53.02
12 Alppi Anna RasKa 54.06 0.17.37 52.71 52.25
13 Ylipelkola Essi KortJV 59.00 0.22.31 47.86 47.44
14 Korpela Janna SuJu 1.02.41 0.26.12 44.61 44.22
15 Laasanen Aino LaihLu 1.05.00 0.28.31 42.59 42.21
16 Luukkainen Eeva RasKu 1.12.15 0.35.46 37.93 37.60
Hakala Essi MSParma EIL -
Fränti Eeva-Maria KoS KES -
Palomäki Sanna RasKu HYL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suokko Susanna LapVi 33.49 0.00.00
Martikainen Terhi Kronan EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paadar Anne VäVi 42.29 0.00.00 28.25 28.25
2 Tunis Jenny KauWi 46.25 0.03.56 23.92 23.92
3 Mäenpää Niina YKV 49.24 0.06.55 20.65 20.65

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Caldén Mikaela Minken 28.06 0.00.00 48.70 46.52
2 Langels Annette NOK 29.12 0.01.06 45.99 43.93
3 Forsström Heidi Botnia 30.45 0.02.39 42.83 40.92
4 Lautamo Riikka VaaSu 36.44 0.08.38 35.16 33.59
5 Sjöstrand Anna Brahe 36.45 0.08.39 34.44 32.91
6 Nivukoski Elisa YKV 38.37 0.10.31 32.11 30.68
7 Perkola Pauliina RasKa 41.10 0.13.04 29.50 28.18
8 Rasimus Heli KoS 1.15.23 0.47.17 15.77 15.07
Haapamäki Maria KauKa EIL -
Keski-Säntti Eija YKV HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Yvonne Falken 27.56 0.00.00 45.45 39.52
2 Svartsjö Åsa Botnia 30.01 0.02.05 41.24 35.86
3 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 30.40 0.02.44 39.33 34.20
4 Paalanen Satu IPR 34.28 0.06.32 34.07 29.62
5 Puro-Aho Veera VaaSu 34.54 0.06.58 32.74 28.47
6 Johansson Malin Brahe 35.19 0.07.23 31.45 27.35
7 Ena Linda Falken 36.57 0.09.01 29.20 25.39

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hölsö Jaana PR 28.18 0.00.00 41.62 40.61
2 Elvström Ann-christine Falken 28.51 0.00.33 40.06 39.09
3 Wärnman Ingela Falken 31.38 0.03.20 35.84 34.97
4 Kuusisto Merja LaihLu 33.26 0.05.08 33.25 32.44
5 Vehkamäki Hanna Pihkan 36.10 0.07.52 30.13 29.39
6 Erkkilä Marja RaJu 36.14 0.07.56 29.46 28.75
7 Korpela-Kamila Heidi SuJu 38.37 0.10.19 27.07 26.41
8 Granlund Elisabeth Minken 42.30 0.14.12 24.08 23.49
9 Snickars Virpi Solf 45.16 0.16.58 22.12 21.58

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 21.37 0.00.00 46.90 46.14
2 Kontturi Liisa YKV 23.43 0.02.06 41.83 41.15
3 Hovikorpi Auli Keihäs 24.55 0.03.18 38.95 38.31
4 Sarkki Sirkka KeU 25.02 0.03.25 37.90 37.28
5 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 25.24 0.03.47 36.50 35.90
6 Friman Rose-Maj Solf 29.48 0.08.11 30.38 29.88
7 Koskela Sari RaJu 30.32 0.08.55 28.94 28.46
8 Mylläri Britt-Marie NOK 32.54 0.11.17 26.19 25.77

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Päivi RaJu 22.50 0.00.00 31.79 30.25
1 Lång Gun-Viol Raseborg 22.50 0.00.00 31.79 30.25
3 Soinila Helena TeuRi 23.25 0.00.35 29.14 27.73
4 Kiiskinen Gunnevi TP 28.58 0.06.08 22.80 21.70
5 Mattila Airi KPV 29.44 0.06.54 21.48 20.44
6 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 32.22 0.09.32 19.06 18.14
Lumiaho Raija KoS EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 25.00 0.00.00 40.14 34.48
2 Björklund Gunilla Falken 26.48 0.01.48 36.04 30.96
3 Lindgren Carola Minken 32.26 0.07.26 28.62 24.59
4 Yliniemi Kaisa NiS 36.41 0.11.41 24.28 20.86
5 Laine Kaija KauKa 38.34 0.13.34 22.12 19.00
Finnilä Katariina VetU EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 26.41 0.00.00 33.94 32.46
2 Stoor Anne KoS 26.48 0.00.07 32.78 31.35
3 Pått Saga Minken 29.55 0.03.14 28.46 27.21
4 Forsman Brita Falken 30.23 0.03.42 27.13 25.94
5 Nyberg Eva Minken 35.40 0.08.59 22.35 21.37
6 Kastemaa Tuuli HirvHe 1.20.11 0.53.30 9.60 9.18
Erkinheimo Ritva KortJV EIL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snellman Gunnel Brahe 32.53 0.00.00
2 Lassila Gunvor Falken 46.26 0.13.33