FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
EP:n AM-hisusprintti ja kansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Turunen Simo SKVuoksi 14.50 0.00.00 88.59
2 Vainio Eero-Matti MSParma 14.54 0.00.04 87.50
3 Reponen Tommi S-JKL 15.11 0.00.21 85.18
4 Vainio Antti MSParma 15.45 0.00.55 81.46
5 Rantala Teemu Femman 15.50 0.01.00 80.38
5 Laurila Jussi JalJa 15.50 0.01.00 80.38
7 Sundelin Peter Femman 16.17 0.01.27 76.88
8 Saarinen Juho MU 16.50 0.02.00 73.75
9 Niemi Pekka KanSu 17.08 0.02.18 71.86
10 Luoma Juha LapVi 17.15 0.02.25 70.77
11 Virkki Janne HU 17.35 0.02.45 68.84
12 Juura Elmeri KanSu 17.53 0.03.03 67.10
13 Vapa Marko S-2000 18.08 0.03.18 65.61
14 Vehkamäki Tero KanSu 19.07 0.04.17 61.69
15 Vapa Mikko S-2000 19.38 0.04.48 59.54
16 Glasberg Tomas Malax 19.46 0.04.56 58.61
17 Keltamäki Seppo YSR 20.48 0.05.58 55.20
18 Lauronen Jarkko LaihLu 21.45 0.06.55 52.31
19 Hakala Antti KortJV 21.47 0.06.57 51.75
20 Latva Niko SuJu 22.39 0.07.49 49.32

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nivukoski Juha YKV 17.26 0.00.00 66.77
2 Nisula Marko TeuRi 17.51 0.00.25 63.81
3 Koski Eero YKV 18.49 0.01.23 59.21
4 Hämäläinen Esa PunKu 21.06 0.03.40 51.62
5 Rajala Teemu JalJa 21.25 0.03.59 49.69
6 Leppäniemi Jani VetU 22.02 0.04.36 47.17
7 Lehtinen Juhani KauKa 23.23 0.05.57 43.38
8 Kuntola Sami LaihLu 23.35 0.06.09 41.95

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Moisio Petri SaPu 17.10 0.00.00 70.20
1 Peltonen Heikki IPR 17.10 0.00.00 70.20
3 Hankaniemi Tomi PunKu 18.17 0.01.07 63.08
4 Nevala Pasi TeuRi 20.39 0.03.29 54.60
5 Holmback Joakim Femman 20.41 0.03.31 53.27
6 Karhunen Jukka YKV 22.02 0.04.52 48.83
7 Kamila Kai SuJu 22.04 0.04.54 47.59
8 Talvitie Jari PoRa 27.32 0.10.22 37.20

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 15.57 0.00.00 47.78
2 Lassila Antti KuortKu 16.48 0.00.51 44.60
3 Lehto Marko TeuRi 18.52 0.02.55 39.04
4 Myllymäki Aimo KortJV 19.25 0.03.28 37.28
5 Hilli Kimmo JalJa 19.29 0.03.32 36.51
6 Lyyluoma Pasi TeuRi 20.20 0.04.23 34.35
7 Kinnari Jukka SuJu 21.08 0.05.11 32.45
8 Laasanen Juha LaihLu 21.20 0.05.23 31.55
9 Koskela Heikki RaJu 22.15 0.06.18 29.68
10 Saukkokangas Aki-Vesa 23.09 0.07.12 27.98

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martikainen Pasi HU 15.09 0.00.00 60.34
2 Martikainen Ari HU 15.39 0.00.30 57.53
3 Viitasaari Sauli KoS 15.42 0.00.33 56.48
4 Sippola Asko KuortKu 15.51 0.00.42 55.08
5 Turunen Matti RasPi 17.10 0.02.01 50.05
6 Höstman Glenn Malax 18.21 0.03.12 46.08
7 Melender Jyrki RaJu 20.09 0.05.00 41.28
8 Patana Pekka LaihLu 20.51 0.05.42 39.24
9 Häkkinen Olli-Pekka SaPu 21.35 0.06.26 37.27
Lähdesmäki Veli-Matti RasHy HYL -
Hirvensalo Jorma SaPu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Valkonen Pekka Kalske 16.53 0.00.00 53.94
2 Tunis Bengt Femman 17.38 0.00.45 50.87
3 Halla-Aho Timo YSR 18.18 0.01.25 48.27
4 Leppäsalmi Juhani HU 18.30 0.01.37 47.01
5 Herttua Martti LapVi 22.18 0.05.25 38.38
6 Kivipelto Kalevi YSR 24.29 0.07.36 34.40
7 Nyystilä Jukka LaihLu 24.33 0.07.40 33.75
8 Luuri Pertti RaJu 25.29 0.08.36 31.98
9 Pensas Esko LaihLu 26.29 0.09.36 30.26
10 Laurila Timo JalJa 28.15 0.11.22 27.88
11 Hakomäki Juhani LapVi 32.44 0.15.51 23.65

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tolvanen Mauri LeSi 16.42 0.00.00 43.95
2 Hahtola Aulis RasKu 18.09 0.01.27 39.76
3 Rasi Teppo RasKu 18.59 0.02.17 37.37
4 Helkkula Rauli TuMe 19.17 0.02.35 36.16
5 Majasaari Kari SuJu 21.55 0.05.13 31.25
6 Sivén Osmo Ähtu 25.00 0.08.18 26.91
7 Hakamäki Pekka TeuRi 29.17 0.12.35 22.56
8 Rantamäki Veikko KauKa 30.54 0.14.12 20.98
9 Kujanpää Heikki AlajA 31.33 0.14.51 20.16
10 Lassila Vesa M VetU 31.37 0.14.55 19.73

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Aunula Jukka Jyry 12.44 0.00.00 40.47
2 Partanen Risto HyRa 13.57 0.01.13 36.15
3 Rönkkö Paavo EsSu 15.44 0.03.00 31.35
4 Kankaanpää Jussi RaJu 16.42 0.03.58 28.87
5 Varpula Seppo SuJu 17.43 0.04.59 26.59
6 Kujala Seppo PoRa 18.13 0.05.29 25.26
7 Keskinen Jouko RaJu 19.00 0.06.16 23.64
8 Peltola Lasse SuJu 21.19 0.08.35 20.55

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Tapani IPR 12.39 0.00.00 42.58
2 Riihonen Taisto KauKa 14.44 0.02.05 36.14
3 Viitala Matias LapVi 14.53 0.02.14 35.36
4 Patana Tapio VetU 14.55 0.02.16 34.86
5 Paavilainen Arvo IPR 16.08 0.03.29 31.85
6 Hietaharju Antti Ähtu 16.54 0.04.15 30.04
7 Kalliokoski Jorma LapVi 17.54 0.05.15 28.01
8 Vuorinen Pentti SuJu 19.09 0.06.30 25.86
9 Rantala Eino SaPu 19.11 0.06.32 25.49
10 Autio Mauno AlajA 23.02 0.10.23 20.96
11 Kangas Esko RaJu 24.30 0.11.51 19.45
Nikkinen Yrjö HyRa HYL -
Moisio Paavo SaPu HYL -
Huhtinen Veikko Mesik HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuomala Misa S-JKL 15.47 0.00.00 65.23
2 Martikainen Juha HU 16.17 0.00.30 60.86
3 Peltonen Topias HU 17.19 0.01.32 55.00
4 Kössi Santeri PoRa 20.19 0.04.32 44.98
Laasanen Lauri LaihLu HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saari Aki PoRa 18.37 0.00.00 48.17
2 Kaksonen Tero YKV 20.23 0.01.46 42.35
3 Saari Juho PoRa 20.44 0.02.07 40.01
4 Häkkinen Aapo SaPu 23.25 0.04.48 33.99
5 Grahn Viljam NOK 24.04 0.05.27 31.67

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hietaharju Aku RaJu 18.54 0.00.00 39.86
2 Lammi Aleksi KauWi 21.42 0.02.48 33.41
3 Kattelus Tuomas LapVi 30.38 0.11.44 22.75
4 Hakala Matias LapVi 31.29 0.12.35 21.23
5 Salomäki Väinö AlajA 31.30 0.12.36 20.33

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaksonen Teemu YKV 10.28 0.00.00
2 Koskela Sakari RaJu 10.35 0.00.07
3 Saranpää Topias RaJu 11.07 0.00.39
3 Rintala Niku TeuRi 11.07 0.00.39
5 Kaitola Lauri RasKe 12.58 0.02.30
6 Saari Joni PoRa 13.33 0.03.05
7 Kaitola Iiro RasKe 14.35 0.04.07
8 Mäkelä Joni AlajA 15.22 0.04.54
9 Grahn Eskil NOK 17.54 0.07.26
10 Vilpakka Jaakko LapVi 17.55 0.07.27
Lähdesmäki Mikko RaJu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niska Valtteri LapVi 8.38 0.00.00
2 Hietaharju Ossi RaJu 9.10 0.00.32
3 Hemminki Niko RaJu 10.16 0.01.38
4 Nurmi Elias RasKe 11.31 0.02.53
5 Kangas Juho LapVi 11.43 0.03.05
6 Lassila Aaro KuortKu 14.01 0.05.23
7 Louko Iiro RasKe 14.40 0.06.02
8 Saranpää Touko RaJu 16.46 0.08.08

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Reponen Milka HU 14.46 0.00.00 88.23
2 Tunis Pernilla Femman 15.03 0.00.17 85.57
3 Turunen Marjut SKVuoksi 15.13 0.00.27 83.64
4 Fränti Kati RasKu 15.56 0.01.10 78.94
5 Laurila Susanna JalJa 16.35 0.01.49 74.94
6 Perkkalainen Johanna EE 17.29 0.02.43 70.22
7 Hemminki Hanna PoRa 18.12 0.03.26 66.63
8 Aho Hanna ÄhtU 19.07 0.04.21 62.65
9 Glasberg Annelie NOK 19.37 0.04.51 60.29
10 Sivén Hanna Ähtu 20.38 0.05.52 56.59
11 Heittola Sanna KauKa 23.40 0.08.54 48.70
12 Ojala Ulla PoRa 24.38 0.09.52 46.18
13 Kujala Terhi PoRa 26.03 0.11.17 43.09
Taini Mia Koovee HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haukilahti Eliisa VetU 14.10 0.00.00 32.61
2 Polso Anne VetU 15.47 0.01.37 28.17
3 Rajala Leena JalJa 17.07 0.02.57 24.97
4 Lehtinen Anne KauKa 17.50 0.03.40 22.99
5 Kujanpää Maarit KuortKu 19.27 0.05.17 20.19

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Karhunen Katri YKV 23.15 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Leppäsalmi Päivi HU 12.19 0.00.00 36.97
2 Katajamäki Tuija KauWi 13.24 0.01.05 33.13
3 Erkkilä Marja RaJu 15.14 0.02.55 28.39
4 Kattelus Päivi LapVi 15.37 0.03.18 26.97
5 Koskela Sari RaJu 15.40 0.03.21 26.16
6 Mäkelä Anne AlajA 18.00 0.05.41 22.13
7 Korpela-Kamila Heidi SuJu 22.27 0.10.08 17.24

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ojajärvi Päivi RasKe 13.46 0.00.00 42.51
2 Kankaanpää Tarja KauWi 14.08 0.00.22 40.52
3 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 14.15 0.00.29 39.31
4 Hautala Päivi RaJu 14.57 0.01.11 36.63
5 Tuomisto Anna-Leena RasKu 16.13 0.02.27 33.00
6 Erkkilä Riitta LapVi 17.06 0.03.20 30.56
7 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 20.15 0.06.29 25.19
8 Rantamäki Anita KauKa 24.17 0.10.31 20.49

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Soinila Helena TeuRi 12.15 0.00.00 42.77
2 Laurila Arja JalJa 18.27 0.06.12 26.98
3 Ahonkivi Irma RasKa 18.47 0.06.32 25.10
4 Hautamäki Leena KortJV 18.56 0.06.41 23.52

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tarkiainen Sirpa SuSe 11.16 0.00.00 39.28
2 Fred Bodil Femman 11.58 0.00.42 35.60
3 Malmsten Beatrice Jyry 14.39 0.03.23 27.94
4 Ojala Seija PoRa 16.21 0.05.05 24.02
5 Lassila Eija VetU 20.35 0.09.19 18.28

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 12.05 0.00.00 44.68
2 Mikkonen Ritva EsSu 12.37 0.00.32 41.87
3 Tupitsa Mirjami Jyry 13.14 0.01.09 39.05
4 Piiparinen Seija RasKa 13.24 0.01.19 37.70
5 Paatero Leena EsSu 15.01 0.02.56 32.87
6 Mäkinen Pirjo Mesik 18.03 0.05.58 26.70
7 Peltola Hilkka SuJu 25.15 0.13.10 18.63
8 Mäkelä Marjatta PoRa 41.45 0.29.40 10.99

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Huhtinen Ulla Mesik 14.55 0.00.00
Keskinen Leila RaJu HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Järveläinen Julia Femman 11.14 0.00.00 62.58
2 Valkonen Outi Kalske 12.19 0.01.05 55.37
3 Höstman Victoria Femman 12.51 0.01.37 51.43
4 Grahn Elina NOK 14.59 0.03.45 42.70
5 Ylipelkola Essi KortJV 15.06 0.03.52 40.97
6 Mäkitalo Kaisa KauKa 16.59 0.05.45 35.19

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Valkonen Oona Kalske 11.23 0.00.00 71.76
2 Kulmala Jonna LapVi 12.26 0.01.03 64.61
3 Valkonen Viivi Kalske 12.42 0.01.19 62.18
4 Lehto Hanna LapVi 12.44 0.01.21 60.95
5 Hakala Helena KortJV 12.57 0.01.34 58.87
6 Lehto Jenna LapVi 13.11 0.01.48 56.80
7 Ylikoski Taru KortJV 13.30 0.02.07 54.46
8 Sundqvist Ellinor Minken 13.43 0.02.20 52.61
9 Björkstrand Susanna Femman 17.43 0.06.20 39.96
10 Sandelin Caroline NOK 18.54 0.07.31 36.74

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Stevander Fanni KuortKu 12.33 0.00.00 48.91
2 Reponen Niina PR 12.47 0.00.14 46.22
3 Ek Rebecca Minken 13.19 0.00.46 42.64
4 Mäntylä Tanja RasKe 14.07 0.01.34 38.59
5 Fingerroos Camilla PR 14.19 0.01.46 36.44

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskela Sanna RaJu 10.54 0.00.00
2 Kirvesmies Annika KuoSu 11.07 0.00.13
3 Tuomisto Anu VaaSu 12.09 0.01.15
4 Räsänen Johanna KuoSu 13.00 0.02.06
5 Tuomisto Satu VaaSu 13.30 0.02.36
6 Nurmi Venla RasKe 15.15 0.04.21
6 Hietaharju Suvi RaJu 15.15 0.04.21
8 Haukilahti Iida VetU 15.45 0.04.51
9 Hilli Emmi JalJa 20.58 0.10.04
10 Hakala Anna-Kaisa LapVi 22.39 0.11.45
Kangas Emma LapVi HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Melender Ida RaJu 9.08 0.00.00
2 Pienimäki Irina RasKe 10.38 0.01.30
3 Ahola Elli RasKe 13.30 0.04.22
4 Kaksonen Terhi YKV 13.36 0.04.28